Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


01.03.2024 | 14:56
blackrockstock-GoogleSearch.png
01.03.2024 | 15:01
drlovric kaže:
Avdiivku su Rusi napadali cijelo vrijeme i nisu mogli probiti ukrajinsku obranu tamo. To su betonski bunkeri kojima tisuce 152mm granata dnevno nisu predstavljale problem.

Grad je pao jer je ukrajinska PZO presusila pa su Rusi masovno poceli koristiti avijaciju, kao nikada ranije. Te avio bombe su bile presudne da polupaju ukrajinske utvrde.

Kako sada odjednom imaju dovoljno PZO streljiva da obaraju ruske avione skoro svaki dan?

Malo mi je cudno sve to


Koliko ja shvaćam situaciju: prije nego su roknuli prvi ruski AWACS A-50, Rusija je u zraku držala dva komada uz jedan Iljušin kao zapovjedni centar. Ovi su leteći radari mogli 'gledati' duboko u Ukrajinu i na vrijeme otkrivati sve radarske PZO sustave koji su poljedično mogli biti uključeni samo vrlo kratko i na dovoljnoj udaljenosti. Nakon što je AFU roknula prvog, od onda je samo jedan A-50 patrolirao uz Iljušin pa nije mogao cijelo područje držati pod kontrolom. Tu se već osjećao jači pritisak na RRZ.
Drugi detalj: Rusko topništvo više nije niti onako brojno, niti ima toliko streljiva na raspolaganju kao prije i ono sistematsko oranje zemlje više ne dolazi u obzir. Da bi pružili potrebnu podršku, RRZ je uskočilo da popuni tu rupu i sad se kvantiteta nadoknađuje kvalitetom u vidu tzv. glide bombi koje imaju veći doseg, jer su opremljene krilima koje ih vode daleko. No, ima zajeb: da bi te bombe imale potreban doseg, avion koji ih izbacuje mora se dići visoko u zrak i pritom penjati u trenutku izbacivanja kako bi bombe imale parabolu s vrhom koji gleda prema gore. U tom trenutku su avioni jako izloženi PZO sustavima: visoko su u zraku i još su izložili svoju maksimalnu silhouettu za radarski odraz.
Dakle, sad imaš dva momenta: jedan A-50 fali i protivničke PZO sustave ne možeš držati na tolikoj udaljenosti, jer ti je moć otkrivanja slabija, dakle supression je bitno lošiji. NA to dolazi nova taktika gdje sad svoje avione propinješ visoko u nebo i jako ih izlažeš radarskim sustavima AFU (dolazimo do potpune negacije zaklona iza horizonta i low level napada), jer ti treba domet ovih lebdećih bombi.
Kad to sve zbrojiš, dolazimo do ovog pomora ruskih Suhoja u protekla dva tjedna (da i to odmah riješimo: ovi gubici NISU održivi za rusku stranu u ovom opsegu i s ovom frekvencijom).
Kao točka na i dolazi ukrajinsko modificiranje sovjetskih S200 sustava kojih imaju na kile i koji su opremljeni modernim sustavima navođenja (koliko se čini, radi se o GPS sustavu gdje se raketa doslovce šalje na način da se približi svom cilju, a onda njena velika bojna glava napravi ostalo eksplozijom u dovoljnoj blizini što fatalno oštećuje ove Iljušine koji su, zapravo, putnički avioni prenamijenjeni za vojnu ulogu) te su, iako relativno spori (cca 3,5 Macha brzine) i slabo pokretni, dovoljni da pogode manje okretne avione.
Moja dva centa
01.03.2024 | 15:01
Nuklearne sile mogu izgubiti rat!! I gubile su ratove. Ajde da vise to sumiramo

Pakistan, Indija, Sj. Koreja su nuklearne sile pa se ljudi sprdaju s njima.

Nuklearke su odradile posao za vrijeme hladnog rata. Osigurana se svjetska ravnoteza, da dvije jedine super sile ne zarate jedna protiv druge. I unatoc tome, to ih nije sprjecavalo da imaju bezbroj proxy ratova i sukoba.

Rat u Ukrajini ce odluciti tvornice, industrija, logistika, proizvodnja, pare, politika, a ne nuklearke.

U ukrajinskom ratu je jako tesko definirati sto je pobjeda a sto poraz. Rusija ne zna ni sama za sta ratuje. Sutra mogu zavrsiti rat i reci to je to, pobijedili smo, odosmo kuci. Unistili smo sve naciste

Ukrajina bi rekla, mi smo pobijedili. Vidite, otjerali smo Ruse.

Iz moje perspektive, Ukrajina je pobjednik jer je opstala i prezivjela kao drzava.

Rusija je pobjednik jer su prisvojili neke teritorije koje nisu imali i osigurali sebi stabilno energetsko trziste.

Obje strane su gubitnici jer su to platili stotinama tisuca zivota.
01.03.2024 | 15:03
jura22 kaže:
Djuro genijalac kaže:
jura22 kaže:
Ne salju oruzje jer hoce novac. Novac treba doci od poreznih obveznika EU i USA.
Porezni obveznici nisu skloni financirati rat.


eu-solidarity-ukraine.ec.europa.eu/eu-assistance-ukraine_en


I ti vjerujes u ovo?

Novac najde put dotamodo kud treba.


Ti si plasirao tezu da stvar stoji, jer novaca nema. Ili opet nešto ne razumijem i/li propuštam? Samo sam pokazao da novac postoji.
01.03.2024 | 15:07
Postoji, ali ga nije dovoljno.
Treba jos.
Zato rat treba trajati jos par godina da se namaknu novci.
Zato treba poginuti jos par desetaka tisuca ljudi na obje strane i onda pregoviri.
01.03.2024 | 15:07
Djuro genijalac kaže:

Kad to sve zbrojiš, dolazimo do ovog pomora ruskih Suhoja u protekla dva tjedna (da i to odmah riješimo: ovi gubici NISU održivi za rusku stranu u ovom opsegu i s ovom frekvencijom).


Gledao sam neki dan zanimljiv video bas na tu temu

Oni misle drugacije, smatrajuci da Rusija proizvodi vise aviona nego sto ih gubi.

01.03.2024 | 15:41
jura22 kaže:
Ne salju oruzje jer hoce novac. Novac treba doci od poreznih obveznika EU i USA.
Porezni obveznici nisu skloni financirati rat.


Tko ne šalje oružje jer tko želi novac?
01.03.2024 | 15:42
jura22 kaže:
blackrockstock-GoogleSearch.png


Ovo dokazuje točno što?

A ovo ispod dokazuje točno što? Da Ferrarijeva dionica ide kao nikad jer?



01.03.2024 | 15:57
Djuro genijalac kaže:

Ovi su leteći radari mogli 'gledati' duboko u Ukrajinu i na vrijeme otkrivati sve radarske PZO sustave koji su poljedično mogli biti uključeni samo vrlo kratko i na dovoljnoj udaljenosti.

Kao točka na i dolazi ukrajinsko modificiranje sovjetskih S200 sustava kojih imaju na kile i koji su opremljeni modernim sustavima navođenja (koliko se čini, radi se o GPS sustavu gdje se raketa doslovce šalje na način da se približi svom cilju, a onda njena velika bojna glava napravi ostalo eksplozijom


Na koji način A50 otkriva radarske PZO sustave? Misliš na lansiranja raketa?

Kakav je to GPS sustav navođenja PZO raketa? Smisla bi mi eventualno imalo da je S-200 nadograđen aktivnim navođenjem, ili da je spojen na neki drugi radarski sustav koji ga potom poluaktivno navodi, ali GPS navođenje PZO raketa mi nema puno smisla. Računaj i da bojeva glava S200 (80kg)nema ubojiti radijus veći od 100m.
01.03.2024 | 16:54
te su, iako relativno spori (cca 3,5 Macha brzine) i slabo pokretni, dovoljni da pogode manje okretne avione. ???
01.03.2024 | 16:56
korisnik kaže:
Djuro genijalac kaže:

Ovi su leteći radari mogli 'gledati' duboko u Ukrajinu i na vrijeme otkrivati sve radarske PZO sustave koji su poljedično mogli biti uključeni samo vrlo kratko i na dovoljnoj udaljenosti.

Kao točka na i dolazi ukrajinsko modificiranje sovjetskih S200 sustava kojih imaju na kile i koji su opremljeni modernim sustavima navođenja (koliko se čini, radi se o GPS sustavu gdje se raketa doslovce šalje na način da se približi svom cilju, a onda njena velika bojna glava napravi ostalo eksplozijom


Na koji način A50 otkriva radarske PZO sustave? Misliš na lansiranja raketa?

Kakav je to GPS sustav navođenja PZO raketa? Smisla bi mi eventualno imalo da je S-200 nadograđen aktivnim navođenjem, ili da je spojen na neki drugi radarski sustav koji ga potom poluaktivno navodi, ali GPS navođenje PZO raketa mi nema puno smisla. Računaj i da bojeva glava S200 (80kg)nema ubojiti radijus veći od 100m.


Svaki PZO sustav je opremljen nekim radarom koji osmatra prostor ispred sebe u potrazi za ciljevima. To zračenje se lako otkriva i često će leteći radar otkriti PZO radar na udaljenosti koja je veća od aktivnog dometa PZO radara.

Pojavile su se priče da AFU prate položaj i smjer A-50 i onda GPS-om navedu raketu na istu lokaciju gdje će avion biti za minutu i pol koliko treba raketi da dođe tamo. Raketa dolazi posve pasivno, nema nikakvih zračenja, osim toplinskog motora i onda se približi avionu (u pravilu od dolje, gdje ju je najteže otkriti jer sam trup avion radi sjenu vlastitom radaru) i kad je dovoljno blizu, eksplodira.
100 metara je JAKO veliki ubojiti radijus kad su avioni u pitanju; oni nisu tenkovi. Dovoljno je da probije krilo gdje je spremnik goriva ili geler prodre u motor i game over
01.03.2024 | 16:57
cariblanco kaže:
te su, iako relativno spori (cca 3,5 Macha brzine) i slabo pokretni, dovoljni da pogode manje okretne avione. ???


Manje okretne u smislu aviona s lošijim manevarskim sposobnostima. Isprika na dvoznačnoj formulaciji.

Ako se referiraš na brzinu projektila, da 3,5 Macha je sporo ako želiš srušiti moderan vojni avion. Projektili sustava S300 su dvostruko brži, Patriota također tako nekako (Mach 6 do 7)
01.03.2024 | 17:00
drlovric kaže:
Djuro genijalac kaže:

Kad to sve zbrojiš, dolazimo do ovog pomora ruskih Suhoja u protekla dva tjedna (da i to odmah riješimo: ovi gubici NISU održivi za rusku stranu u ovom opsegu i s ovom frekvencijom).


Gledao sam neki dan zanimljiv video bas na tu temu

Oni misle drugacije, smatrajuci da Rusija proizvodi vise aviona nego sto ih gubi.



Problem su posade. Ni na početku rata nisu bile nešto posebne po pitanju obučenosti, a sad je to još lošije i gube ih prebrzo i previše.
01.03.2024 | 21:07
korisnik kaže:
jura22 kaže:
Ne salju oruzje jer hoce novac. Novac treba doci od poreznih obveznika EU i USA.
Porezni obveznici nisu skloni financirati rat.


Tko ne šalje oružje jer tko želi novac?


Najlakse se raditi grbav.
Americka vojna industrija ne salje oruzje jer treba patit, a platiti trebaju porezni obveznici EU (za USA porezne obveznike me zaboli q..c).
02.03.2024 | 00:04
Sjećate se teksta u NYT koji je i mene zbunio neki dan? Evo, sada je Russell to prilično dobro komentirao i pita se koji su motivi da se sada okrene ploča... (kao ne znamo koji - potrebno je javnost pomalo priviknuti da je rat izgubljen, ali da je to prihvatljivo jer nije sve bilo onako kako se mislilo da jest).

02.03.2024 | 00:31
[quote="cariblanco" post=221133]dpasaric kaže:
tino1 kaže:
dpasaric kaže:
...Samo Skandinavija i Baltik daju sve od sebe da Ukraina pobjedi. Ali to stvarno nije ni blizu dovoljno...


Ali kakve su to iluzije da se može pobjediti nuklearna sila? Od prvog dana je jasno da to nije moguće, svako dalje guranje i eskalacija samo vodi do novih ukrajinskih žrtava i potencijalne nuklearne esklalacije, znači potpuno suludo i besmisleno.


Na ovo moram reagirati, jer ovo nisu činjenice, nego obična propaganda. Ako ja u temi npr. kažem Tino je glup ( znam da ti ovo nećeš krivo shvatiri ) i to ponovim u temi 50-100 puta, siguran sam da će jedan dio korisnika ove teme doći do zaključka, da je Tino stvarno glup.

Argumenti da se stvarno ne može pobjediti nuklearna sila, bi bili opravdani, da je jedino Rusija nuklearna sila, a to nije. Ameri su izgubili rat u Vijetnamu i Afganistanu, Francuzi kolonije po Africi, Sovjeti su izgubili rat u Afganistanu koji je bio u njihovom dvorištu i nitko nikad nije prijetio s atomskim ratom, kao sada Rusi? Ovo su sve činjenice koje su već iznesene u temi, ali one za neke ne važe, jer je važnija propaganda od njih.


Žao mi je, ali i dalje stojim iza toga da se Rusiju ne može poraziti u Ukrajini bez da dođemo do MAD scenarija (Mutually Assured Destruction). Uspoređuješ kruške i jabuke; situacije nisu nikako usporedive, a pogotovo je Afganistan bez smisla jer niti je Afganistan imao mogućnost instaliranja nuklearnih raketa, niti je bio dio SSSR-a, niti je strateški i ekonomski važan kao Ukrajina. Rusija je visoko zainteresirana i visoko motivirana da Ukrajinu ima pod svojom kontrolom. I ići će do kraja, ne blefiraju. Ako NATO to ne može prihvatiti i krenuti u pregovore možemo samo završiti s nuklearnim ratom.

A dobiti ih tamo u kopnenom konvencionalnom ratu bez nuklearnog napada *nije moguće*. I ako ne vjeruješ mojim dječjim "Starcraft scenarijima" (BTW koji su se u 2 godine pokazali ispravnima!), pročitaj *još jednom* što kaže sama američka vojska o tome, evo imam izdvojeno za tebe, da ne tražiš po 250 stranica rasprave jer si to već više puta ignorirao kao valjda "nebitnu sitnicu", a to je ključni problem američke vojske:

"The Russia-Ukraine War is exposing significant vulnerabilities in the Army’s strategic personnel depth and ability to withstand and replace casualties. Army theater medical planners may anticipate a sustained
rate of roughly 3,600 casualties per day, ranging from those killed in action to those wounded in action or suffering disease or other non-battle injuries. With a 25 percent predicted replacement rate, the personnel system will require 800 new personnel each day. For context, the United States sustained about 50,000 casualties in two decades of fighting in Iraq and Afghanistan. In large-scale combat operations, the United States could experience that same number of casualties in two weeks.

In addition to the disciplined disobedience required to execute effective mission command, the US Army is facing a dire combination of a recruiting shortfall and a shrinking Individual Ready Reserve. This recruiting shortfall, nearly 50 percent in the combat arms career management fields, is a longitudinal problem. Every infantry and armor soldier we do not recruit today is a strategic mobilization asset we will not have in 2031. The Individual Ready Reserve, which stood at 700,000 in 1973 and 450,000 in 1994, now stands at 76,000. These numbers cannot fill the existing gaps in the active force, let alone any casualty replacement or expansion during a large-scale combat operation."

Znači pazi - ovo sami Ameri na vojnoj akademiji govore o teoretskom scenariju da ONI dođu pomoći sa svojom kopnenom vojskom! A kamo li da to može Ukrajina sada s preostalim borcima. Mrtvih i ranjenih je barem 500.000. Sjetimo se kada je još davno Ursula na TV priznala da ih je 100.000, a onda oni neki dan govore da imaju 35.000 mrtvih. Isprazna progaganda. Nemaju više ljudi, razmišljaju regrutirati starije srednjoškolce, otvoreno su na TV pričali o vojačenju žena, a gledali smo i kako hvataju blaže invalide, to znači da je situacija s ljudstvom očajna.

Znači jedini *teoretski* način je da sve EU članice daju svoje sinove za tu ne-EU zemlju da ih tamo samelje ruski vojni stroj. Bi li ti poslao svoje sinove tamo? Bi li sam otišao? Naravno da ne bi. E pa vidiš, jednako tako ne bi niti itko drugi, pa čak i sami Ukrajinici - osim onih koji su to bili prisiljeni. Ovi drugi su i ovdje kod nas, u Hrvatskoj, na moru, u svojim Teslama, Mercedesima i Porscheima.

Ljudstvo je iscrpljeno i samo držanje bojišnice će biti sve teže, a kamo li neka ofenziva. A Rusima se ne žuri posebno, oni obranu melju malo po malo.
02.03.2024 | 01:38
Hočeš mi reći da nisam pažljivo slušao onaj uvod u intervjua Putina, od pola sata gdje je govorio o povijesti, od trenutka koji njemu paše. Ok, ali onaj tvoj post i dalje je čista propaganda, ma kako god ga ti želiš objasniti. Da i ovaj rat neće odlučiti niti Putin niti lutak Biden, nego ljudi za koje ti neznaš i koji kreiraju sve glavne stvari u svijetu.
02.03.2024 | 08:04
dpasaric kaže:
Sjećate se teksta u NYT koji je i mene zbunio neki dan? Evo, sada je Russell to prilično dobro komentirao i pita se koji su motivi da se sada okrene ploča... (kao ne znamo koji - potrebno je javnost pomalo priviknuti da je rat izgubljen, ali da je to prihvatljivo jer nije sve bilo onako kako se mislilo da jest).



Mene u cijeloj priči samo fascinira kako je propali glumac (koji je btw. predmet sudskog progona zbog optužbi svojih negdašnjih kolegica za seksualno napastvovanje, da ne upotrijebim teži i bojim se, prikladniji izraz, što nije vezano uz ovu temu, priznajem, ali ponešto, možda, govori o karakteru čovjeka čije se riječi uzimaju at face value) postao mudrac koji se rauzmije ama-baš u sve. Renesansni tip mudraca (recimo Leonardo da Vinci) ili antički (Aristotel) mu nisu ni do malog gležnja kad leži. Čovjek zna baš sve o svemu; ima insajderske informacije iz Kremlja, Langley mu jede iz ruke, zna sve o virologiji, ako sutra fuzioni reaktor profunkcionira, i o njemu će nakon 5 minuta znati više od svih stručnjaka i instituta koji na tome rade godinama. Globalnu ekonomiju ima u malom prstu, da imam priliku, pitao bih ga o Formuli 1 par ciljanih pitanja (tipa s kojom lambdom radi Mercedesov motor u F1) i siguran sam da bi i o tome znao sve, bar deklarativno. Kolika bi bila stvarna vrijednost njegovog laprdanja, druga je stvar, ali da bi ispunio vrijeme i prostor svojim kreveljenjem, ne sumnjam.
02.03.2024 | 08:09
Btw, vratimo se na temu: Jučer (petak 01.03.) AFU skinule još jedan Su-34.
02.03.2024 | 09:16
Sve više miriše na čizmom u Ukrainu! Francuzi bi bili prvi.
02.03.2024 | 11:12
Bio bio,... neki čovjek si je dao truda i analizirao kad se i koliko često počelo na redditu raspravljati o biolaboratorijima.



www.politifact.com/factchecks/2022/jun/1...46-us-funded-biolab/

> Since 2005, the U.S. has partnered with Ukraine through the Pentagon’s Biological Threat Reduction Program. The purpose is "to support peaceful and safe biological detection and diagnostic capabilities and to reduce the threats posed by pathogens," according to a March 2022 government fact sheet.

> Andy Weber, a member of the Arms Control Association Board of Directors and a former assistant secretary of defense for nuclear, chemical, and biological defense programs, previously told us there are no U.S. military-run labs in Ukraine but rather health labs to help detect, prevent and mitigate infectious disease.

> "Specifically, we make the labs more secure from accidental or intentional release, provide diagnostic equipment, train personnel on the use of the equipment, and train them how to detect potential outbreaks," Pope said. "DTRA not only does this with Ukraine, but also with partners in over 30 countries, at their request, to assist with safe disease detection and diagnosis."

Ho, ho, Rusija ima opravdani razlog za napasti još 30 zemalja ako im se prohtije. Putinu je svaki dan Božić.

A Davor je Davor. Nakon nekoliko pokušaja dobivanja objašnjenja za njegovu rečenicu da Pfizer ciljano razvija mutacije virusa i dalje ne znam što ta rečenica znači. Možda kao i sve ostale njegove rečenice, riječi bez sadržaja, samo je bitan dojam - zapad je loš, rusija je dobra.

dpasaric kaže:
... situacije kada je Veritas izvukao od onog Pfizerovog menadžera da ciljano stvaraju nove podverzije covida - kao fol da bi odmah mogli "uskladiti" cjepivo s novim mutacijama...


Koji je cilj? Kad sam pokušao dobiti taj podatak ispada da sam sve krivo shvatio ... jer nisam gledao neki video u kojem je sve objašnjeno. Koji waste of time.
02.03.2024 | 11:49
IgorD kaže:
Koji je cilj? Kad sam pokušao dobiti taj podatak ispada da sam sve krivo shvatio ... jer nisam gledao neki video u kojem je sve objašnjeno. Koji waste of time.


Očigledno nisi bio toliko "angažiran" u covid temi, pa si propustio gomilu vrlo uvjerljivog materijala, toliko da je Veritas tu video snimku stavio na kamion obložen velikim LED ekranima i dovezao ga ispred sjedišta Pfizera da gledaju sami sebe i kakvi su, da svi zaposlenici vide što trade. Na kraju su svog direktora tog sektora proglasili "pijanim i ludim" i premjestili ga na drugu poziciju. Morao je ostati u koporaciji na dobroj plaći jer ako ga otpuste pa počne pričati bio bi kaos, a da ga ubiju, opet bi se odmah skužilo. Nije njima lako!

No, opet skrećemo temu, ajmo nazad na Ukrajinu. Zašto smo pričali o tome? Jer nas zanima - istina, zar ne?

Kada sam davno napisao što se meni čini kao logična istina s obzirom na ulazne varijable, onda je to bilo "ajme grozno, glasnogovornik Kremlja" , a kada to sada, s latencijom od godinu i pol počne pisati čak i američki New York Times (da ne bude zabune, ne rade to baš sada jer su odjednom postali objektivni novinari, nego isto po direktivi), e onda imamo onaj interni konflikt kod konzumacije propagande, pa slijedi nevjerica kod naivnih čitatelja.

Probaj se malo distancirati i pogledaj izdaleko ono što sam ovdje najavio prije godinu i pol valjda... da ćemo samo gledati kako će u jednom trenu mediji obrnuti priču i početi prodavati drugu istinu i pripremati ljude na poraz... I što sada gledamo?

NYT mrtav hladan daje na pladnju Putinu moralno opravdanje zašto je trebao napasti Ukraijnu! Evo, toliko niti ja nisam očekivao, ali valjda im gori pod petama. I tebi je to sve kao ok?

Naravno, onda se taj službeni narativ, kao i u pandemiji, širi dalje na ostale medije, pa tako danas Index javlja: "Pojavio se dokument s pregovora iz 2022. Ovo su Putinovi uvjeti za mir"! Hahah, pa čitatelj mora imati dudu u ustima da na shvaća što je to i odakle sada "odjednom" uvjeti pregovara stari dvije godine koje je sabotirao Boris Johnson.

Zapad sada traži izlaznu strategiju iz katastrofe koju su sami stvorili i pokušavaju u tome izaći ne previše osramoćeni, barem pred vlastitom medijskom publikom.
02.03.2024 | 12:03
Djuro genijalac kaže:
Mene u cijeloj priči samo fascinira kako je propali glumac (koji je btw. predmet sudskog progona zbog optužbi svojih negdašnjih kolegica za seksualno napastvovanje, da ne upotrijebim teži i bojim se, prikladniji izraz, što nije vezano uz ovu temu, priznajem, ali ponešto, možda, govori o karakteru čovjeka čije se riječi uzimaju at face value) postao mudrac koji se rauzmije ama-baš u sve.


Ajooooj Djuroooo, pa baš si "ubo"! Pazi sada varijaciju:

"Mene u cijeloj priči samo fasicnira kako je propali glumac (koji je btw. na TV spolovilom svirao klavir) postao vođa cijelog jednog naroda velike države tako da ga krvavo instalira američka tajna obavještajna služba kako bi služio njihovim vojno-korporativnim interesima i pri tome je kao poslušna marioneta sprovodio odluke nadređenih, a sve na strašnu pogibelj vlastitog naroda!"

Strašno!

Russell Brand je prije svega lucidni intelektualac - jer dobar zabavljač to mora biti inače ne bi bio duhovit. Iziritiran nepravdom i lažima, a stalno pod metom korporacija (big-pharma plaćala da ga se špijunira, YT ga demonetizirao) počeo je povezati što se zbiva u duhovite priče koje su bile toliko uspješne jer su istina i narod je to prepoznavao. U tome je tajna njegovog uspjega - u tome što servira istinu na duhovit način. HRT Rijeka je imao takvu radijsku emisiju, legendarnu "Primosku poneštricu", koja je bila upravo to, pa su je na kraju i kod nas zabranili. Valjda je previše žuljala naše vladajuće. On ne dobiva informacije "s Marsa", nego iz istih sasvim dostupnih izvora koje imamo i svi mi, ali ima cijeli tim ljudi koji te vijesti tako lijepo pripremi, novinarski uredi, poveže što treba i složi u kvalitetni dijalog s publikom koju se uvijek poziva da sami promisle i komentiraju mu što misle o nekoj temi, pa on često obradi i sve takve komentare. I sreća da imamo takvih ljudi pored njihovih potpuno kupljenih medija.
02.03.2024 | 12:14
Baš mi je drago da si opet napisao toliko puno riječi bez da si odgovorio na jednostavno pitanje.

dpasaric kaže:
Očigledno nisi bio toliko "angažiran" u covid temi, pa si propustio gomilu vrlo uvjerljivog materijala


Isto tako je šteta da ne zalaziš u moj omiljeni kafić u kojem sam iznio jako puno činjenica koje potpuno opovrgavaju tvoje teze.

dpasaric kaže:
... situacije kada je Veritas izvukao od onog Pfizerovog menadžera da ciljano stvaraju nove podverzije covida - kao fol da bi odmah mogli "uskladiti" cjepivo s novim mutacijama...


Koji je cilj? U jednoj rečenici.
02.03.2024 | 12:50
Ne znam jel fake, ali ostavit cu ovo tu. Kazu da je sa poginulog ukrajinskog vojnika.

Djevojcica. Dok je EU prepuna vojno sposobnih Ukrajinaca…

IMG_1067.jpeg
02.03.2024 | 13:37
Oko Branda kao intelektualca...
Ima puno boljih komičara, sa mudrije složenim forama i puno boljim efektom.
Branda kada slušam dobim dojam kao da ga i dalje pere kokain od kojeg se očistio nakon smrti Amy Winehouse...
Zašto ne poslušati Dave Chapellea, ili za ovu prigodu možda (još) bolje uzeti američkog Židova Jona Stewarta.
Legenda koja se vratila se u Daily Show.
Evo njegov take o Izraelsko Palestinskom sukobu, sa usporedbom rata u Ukrajini.

Puno smješnije, ukusnije, i on point od bilo kojeg Brandovog videa.
Po mom skromnom mišljenju.
02.03.2024 | 13:43
Rusija odavno već djeluje na zapadu sa svojim agentima:
Wirecard skandal- Ruski agent je bio predsjednik uprave, napravio je prevaru i klasično ukrao milijardu €. Nije ništa sofisticirano, nego klasično seljački maznuo i pobjegao u Rusiju.
02.03.2024 | 14:32
dpasaric kaže:
Ajooooj Djuroooo, pa baš si "ubo"! Pazi sada varijaciju:

"Mene u cijeloj priči samo fasicnira kako je propali glumac (koji je btw. na TV spolovilom svirao klavir) postao vođa cijelog jednog naroda velike države tako da ga krvavo instalira američka tajna obavještajna služba kako bi služio njihovim vojno-korporativnim interesima i pri tome je kao poslušna marioneta sprovodio odluke nadređenih, a sve na strašnu pogibelj vlastitog naroda!"


Čovjek se kandidirao na izborima i pobijedio.

dpasaric kaže:

Russell Brand je prije svega lucidni intelektualac - jer dobar zabavljač to mora biti inače ne bi bio duhovit. Iziritiran nepravdom i lažima, a stalno pod metom korporacija (big-pharma plaćala da ga se špijunira, YT ga demonetizirao) počeo je povezati što se zbiva u duhovite priče koje su bile toliko uspješne jer su istina i narod je to prepoznavao. U tome je tajna njegovog uspjega - u tome što servira istinu na duhovit način.


Doista de gustibus non disputandum est, ali meni njegovo kreveljenje i buljenje u kameru nije niti malo duhovito. Dopuštam da je problem u meni.

dpasaric kaže:
On ne dobiva informacije "s Marsa", nego iz istih sasvim dostupnih izvora koje imamo i svi mi, ali ima cijeli tim ljudi koji te vijesti tako lijepo pripremi, novinarski uredi, poveže što treba i složi u kvalitetni dijalog s publikom koju se uvijek poziva da sami promisle i komentiraju mu što misle o nekoj temi, pa on često obradi i sve takve komentare. I sreća da imamo takvih ljudi pored njihovih potpuno kupljenih medija.


Ovo što ti govoriš je, ajmo reć, show, ali nije ni na koji niti okrznulo ono što sam pitao. Ili da okrenem; da trebaš operirati slijepo crijevo, bi li otišao Russelu sa svojm timom ljudi koji će mu sve kvalitetno pripremiti, a ljudi će promisliti i komentirati kako da te operira, ili bi otišao liječniku? To je poanta o kojoj govorim.
02.03.2024 | 16:06
I onaj prije njega se kandidirao i pobjedio!?!
Gjuro genijalac, iz te tvoje recenice se vidi da si naivan.
Prvi je bio proruski i njega su makli jer ga je Rusia instalirala, a ovaj drugi je postavljen od strane USA.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 6 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

dpasaric, Riba, ^SuperUnknown^, Anonimci (270)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.78 Seconds

Provided by iJoomla SEO