Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


03.03.2024 | 21:06
cariblanco kaže:
Imaš na netu mnogo materijala gdje na tu temu priča Dr Darko Trifunović, jedan od vodećih bezbjednjaka Srbije.


Čekaj... ti misliš da je sad OK da ja googlam naokolo po netu ikakve relevantne izvore umjesto tebe, ne bih li nekako dao podlogu tvojoj tezi?

Nešto si pobrkao, frende. Želiš diskutirati? Daj podlogu, ako već ne dokaz, svojim tvrdnjama. Pri tom je argumentacija "vidi, to je rekao taj-i-taj" je potpuno ista kao i Davorova (koji se poziva na određene ljude koji po internetu nešto govore). Pak, ako smatrate da njegova argumentacija nema podlogu, onda jamačno nema ni tvoja. Samo što se tebi ne da (ili ne možeš) čak niti pronaći izvor na kojeg se možeš referencirati.

Kako sam već napisao, svakom sa strane (tko nije emotivno angažiran u tom pitanju) bilo je jasno već iz samog Kumanovskog sporazuma, kojim je de facto okonačana NATO intervencija u Srbiji (a to je sve bilo u lipnju 1999) - da je to de facto neovisnost Kosova, samo što je bilo potrebno uspostaviti osnovne elemente civilne vlasti kako ne bi zauvijek na snazi ostala vojna hunta.

Slijedom prilično izvjesnih i kauzalnih događaja, trenutak formalnog priznanja neovisnosti Kosova se, eto, dogodio 9 godina kasnije, iste godine kad i kupnja kontrolnog paketa dionica NIS-a od strane Gazproma i sad je od toga netko napravio priču, koju ti ovdje prenosiš, ali "izvori su previše tajni". O, brate...
03.03.2024 | 23:51
Evo izvoli 55 min. i 119 min. Ali isplati se pogledati sve tko ima vremena i koga ta tematika zanima.

04.03.2024 | 01:14
Djuro genijalac kaže:
...
I tako od tvojih 100 posto imaš 25 posto prisilnih sudionika u zavjeri koje BK i ne žele učiniti ništa da se to (p)održi (li čak aktivno rade na tome da cijela omerta propadne, ne iz ideologije, nego obijesa, prkosa i lijenosti, imaš ih još 10-ak posto koji su, zvuči grubo, ali je tako, preglupi da bi to bili u stanju napraviti.
Ovo je firma u kojoj su ljudi zapošljavani nakon intervjua, imaju neke realne svakodnevne sposobnosti (pa makar to bila i sama marljivost) i svejedno ti jamčim da nismo u stanju zataškati bilo što.
Sad to protegni na cijeli državni aparat koji je po definiciji manje motiviran, izrazito nemarljiv i reci mi kako bi ti OPERATIVNO izveo neku zavjeru? Smatram da je svaka teorija vrijedna onoliko koliko je primjenjiva u stvarnom životu pa mi sad ti objasni u stavrnom životu kako bi to trebalo ići, a da uključuje vlade, države, multinacionalne korporacije itd....


Postoji razlika. Primjer koji si dao je dobar i vjerojatno najbliži nečemu što bi se odigralo u stvarnim prilikama da je netko u firmi slučajno zeznuo nešto gadno. No, ovo što su oni radili nije bilo niti malo slučajno, to je bilo planirano i tako je i provođeno.

Wuhan je ciljano financiran i to prljavo, znači mimo Kongresa. WEF je imao i on-line planove za simulaciju pandemije taman prije svega, a sada imaju nešto slično za cyber-napad, pa čisto da nas ne iznenadi ako se dogodi... Nadam se da neće jer bi i mnogi njihovi biznisi bili pogođeni, pa će se valjda suzdržati jer bi im šteta mogla biti veća od koristi - iako imaju jako dobru motivaciju u tome da se nametne totalitarna kontrola pristupa netu jer bi tada mogli raditi što hoće - svaki otpor bi bio ugušen i cenzuriran. Živjeli bismo Rusiju ili Kinu 2.0.

Ljudi koji rade i u manje delikatnim korporacijama od Pfizera imaju vrlo detaljne i obvezujuće NDA ugovore. Znači "ako budeš lajao protiv nas sudit ćemo te do smrti". Sjeti se kako prolaze žviždači, pa čak i oni mali bezazleni, lokalni, poput jedne obične Ankice Lepej! A kako prolaze značajni poput Assangea i Snowdena isto znamo. Znači, za to ne moraju brinuti. A evo segment iz razgovora s mojim poznanikom koji je u big pharmi dva desetljeća: "Imamo lijekove koji bi spasili milijune života, ali samo se drže u sefu i ubire novac na onome što je profitabilnije. Ako se pojavi netko visokog morala i savjesti koji bi oko toga radio probleme, pozove ga se na fancy party u vilu s bazenom i čovjek nestane. I onda se šuti i čuva glavu." Parafrazirao sam, ali doslovno mi je to rekao!

A kako prolaze nepodobni novinari? Sjetimo se naše Helene Puljiz, a zamisli tek da si na putu neke kriminalne korporacije. Pitam ove moje, pa mi kažu: "A koji izbor imam? Da se nađem na ulici? Neki od nas se uspiju uvaliti u PR odjele većih firmi, ali toga je malo. Zato veži konja gdje gazda kaže i mozak na pašu." A na svjetskoj razini se problematični novinari jednostavno ubiju. Vidjeli smo i kako je Epstain prošao kada ih je počeo ucjenjivati. Znači ako imaš kupljene medije, a imaju ih, novinari nisu nikakav problem.

Liječnici? O tome sam već pisao, iz prve ruke znam: "Pod političkim smo pritiskom, ne smijem reći što mislim i bojim se za posao." - ili: "Mogao bih izgubiti katedru ako počnem propitivati sve što se sada krivo radi. Ne znam tko je iza toga, ali to nije dobro i jako sam zabrinut."

Političari? Šališ se? Trebamo li uopće o tome? Riba smrdi od glave, pa pogledaj samo kako je WEF namjestio svoju igračicu Ursulu - koja je uklonjena s pozicije ministrice obrane Njemačke zbog korupcije! A to je valjda najbolja preporuka za WEF! Pa Sunak, Trudeao, Jackinda, Macron i onaj licemjerni nizozemski lažov Mark Rutte kojeg su skoro pa brute force maknuli zemoljradnici kojima je želio oteti zemlju za svoje gazde iz WEF-a. Evo, sada će njega staviti za tajnika NATO-a! I naš Plenky je njihov igrač, zato je i preživio što niti jedan premijer ne bi.

Srećom, mi na Balkanu smo istrenirani HDZ-om tako da sve to već dobro znamo, sve smo prošli i odmah prepoznajemo uzorke korupcije i negativne selekcije.

Kako bi izveo ovo što je big pharma izvela? Pa čuo si tajno snimljenu FDA ekipu, primaju milijune $ od big pharme, usluge odobravanja lijekova plaćaju vrhuski plaćenim radnim mjestima kod sebe, tzv. "revolving door", a razne znanstvenike "doniraju" za istraživanja. Korupcija do kraja. I onda, kao da je u režiji HDZ-a, agenciju koja provodi testiranja za FDA vodi - ni manje, ni više, nego Faucijeva žena! A tko bi kod nas u Hrvatskoj proveo ikakve testove ičega kada su namjerno rasturili Imunološki zavod? Znači neki naši tupasti političari (čak ne moraju biti izvorno zli ili korumpirani) jednostavno su u strahu slušali upute iz Europe, a radi se o kriminalnoj hobotnici. I ako ti to još nije očigledno, pogledaj još jednom ono saslušanje Pfizera u EU parlementu kada kada se njihova PR-uša zagrcnula od smijeha na pitanje parlamentarca zar ne bi cjepivo trebalo štititi od zaraze i prijenosa virusa: "Haha, mi to nismo nikada rekli niti testirali!" Znači očigledne laži i korupcija od vrha.

Mogu gotovo sve. Vidiš da su profuralli covid potvrde bez ikakve znanstvene podloge, kao test koliko su građani servilni i naivni, a onda kasnije nitko nije za to odgovarao - čak niti se ispričao jer se time, upravo suprotno, dovelo u opasnost živote ljude koji su osjetljivi, a gdje im je rodbina živjela u lažnoj sigurnosti da ih ne mogu zaraziti. Tko zna koliko je penzića tako bilo zaraženo.

Kada si dovoljno visoko, pažljiv planer i dovoljno bogat, možeš izmanipulirati gotovo svakoga, barem prvi put. Ono staro: "Fool Me Once, Shame on You; Fool Me Twice, Shame on Me"...

Samo vidim da previše ljudi kasno pali...
04.03.2024 | 01:45
dpasaric kaže:
Samo vidim da previše ljudi kasno pali...


Jedino sebe ne vidiš koliko kasno pališ.
04.03.2024 | 01:54
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Samo vidim da previše ljudi kasno pali...


Jedino sebe ne vidiš koliko kasno pališ.


Misliš na to što sam dvije godine unaprijed dobro predvidio razvoj situacije, za razliku od emotivnih navijača ovdje?

Nego, ti, koji rano pališ, podijeli s nama svoje viđenje Ukrajine 1. 7. ove godine, što od ovoga biraš kao najvjerojatnije stanje:

1) Ukrajina će dobiti gomilu novog moćnog oružja i krenuti u protuofenzivu u kojoj će vratiti ključne oblasti.
2) Nije bitno jer će do tada Rusija doživjeti gospodarski slom pod sankcijama zapada.
3) Francuska će poslati svoje sinove u Ukrajinu i zaprijetiti Putinu svojim nuklearnim oružjem i on će se povući.
4) Američki vojni AI će dosegnuti razinu superinteligencije i dati rješenje kako pobjediti Rusiju.
5) Sve će ostati slično kao sada +/- par km amo-tamo, stanje trajnog rata bez pobjednika.
6) Rusija je pobjedila i sada samo pomalo melje ostatke ukrajinske vojske.
7) Dogodit će se pregovori i uspostaviti mir.

Ili slobodno dopiši opcije koje su se tebi, mudrom ranopaliocu, ukazale se kao vjerojatne!
04.03.2024 | 02:00
Nakon Macronove prijetnje da će poslati vojsku u Ukrajinu, Rusi su kroz grad provozali nove Sarmat ICBM-ove. Nadam se da će to biti dovoljno otriježnjujuće i ubrzati put k pregovorima...

04.03.2024 | 02:04
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Samo vidim da previše ljudi kasno pali...


Jedino sebe ne vidiš koliko kasno pališ.


Misliš na to što sam dvije godine unaprijed dobro predvidio razvoj situacije, za razliku od emotivnih navijača ovdje?


Ne, već to što kasno pališ.
04.03.2024 | 02:09
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Samo vidim da previše ljudi kasno pali...


Jedino sebe ne vidiš koliko kasno pališ.


Misliš na to što sam dvije godine unaprijed dobro predvidio razvoj situacije, za razliku od emotivnih navijača ovdje?


Ne, već to što kasno pališ.


Budi slobodan pojasniti!
04.03.2024 | 03:44
dpasaric kaže:
Nego, ti, koji rano pališ, podijeli s nama svoje viđenje Ukrajine 1. 7. ove godine, što od ovoga biraš kao najvjerojatnije stanje:

1) Ukrajina će dobiti gomilu novog moćnog oružja i krenuti u protuofenzivu u kojoj će vratiti ključne oblasti.


Dobit će kitu. Svakako se pripremaju na novu protuofenzivu i svaki napredak će biti za pohvalu.

2) Nije bitno jer će do tada Rusija doživjeti gospodarski slom pod sankcijama zapada.


Do 01.07. Rusija se sigurno neće urušiti.

3) Francuska će poslati svoje sinove u Ukrajinu i zaprijetiti Putinu svojim nuklearnim oružjem i on će se povući.


Ovo je vjerojatno kao što su biolabovi i nacizam bili razlog napada Rusije na Ukrajinu.

4) Američki vojni AI će dosegnuti razinu superinteligencije i dati rješenje kako pobjediti Rusiju.


Američki vojni AI će dosegnuti razinu StarCrafta i sve će im sve biti jasno.

5) Sve će ostati slično kao sada +/- par km amo-tamo, stanje trajnog rata bez pobjednika.


Možda čak najvjerojatnije. Putler je žrtvovao priličan broj Rusa (i Nepalaca, ne bi vjerovao. Kod nas se voze na biciklima i dostavljaju pizze) za predizborne ratne pobijede. Kao da mu je to nužno potrebno s obzirom da likvidira svoje političke oponente.
Nisam baš išao u dubinu problematike, ali... Postoji li u Rusiji neka "druga opcija"? Po svemu do sada viđenom, Rusija je postala druga Sjeverna Koreja. S tim što Sjevernu Koreju boli dupe za nas.

6) Rusija je pobjedila i sada samo pomalo melje ostatke ukrajinske vojske.


Ako je Rusija pobijedila, onda nije više u pitanju samo Ukrajina. Moldavija je slijedeća. Da li ruska pobijeda znači okupaciju cijele Ukrajine ili samo ovo što su do sada zauzeli? Ako su zauzeli cijelu Ukrajinu, to znači da im do Rijeke treba samo koridor preko savezničke Mađarske. Može li Orban u nekom trenutku prevage moći reći da Mađarska izlazi iz NATO saveza? Ne znam, ali vjerojatno može, pogotovo u ovim nestabilnim vremenima. Zazivaš li mogućnost rata koji će Rijeku ponovo dovesti pod mađarsku upravu? Dok se Putler poziva na razne povijesne prolaznosti, tko ti garantira da se Orban neće pozvati na neke "povijesne krpice"?
7) Dogodit će se pregovori i uspostaviti mir.


Teško da će se do 01.07. dogoditi nešto tako drastično. Mir za Ukrajinu još uvijek znači opstojnost u svojim granicama, a za Rusiju to znači "Ruski mir". Pregovora nema jer Rusi ne pregovaraju već zahtijevaju. Po tom pitanju su već vjerojatno riješili svoje zahtjeve. Krim ostaje u ruskim šapama i državnost i suverenost su u toj situaciji nebitni.

Ili slobodno dopiši opcije koje su se tebi, mudrom ranopaliocu, ukazale se kao vjerojatne!


Nisam ja niš pretjerano mudar. Samo vidim da si se relativno nedavno dotaknuo teme koja je prisutna već dugi niz godina. Koliko se sjećam, na drugoj temi ti je Smayoo ukazao na to da hvataš vlak koji se već poprilično zahuktao.
Ak si se na sve skupa prištekao tek s COVID-om, onda debelo kasniš.
04.03.2024 | 03:49
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Samo vidim da previše ljudi kasno pali...


Jedino sebe ne vidiš koliko kasno pališ.


Misliš na to što sam dvije godine unaprijed dobro predvidio razvoj situacije, za razliku od emotivnih navijača ovdje?


Ne, već to što kasno pališ.


Budi slobodan pojasniti!


Ma taman posla. I sam sam kasno palio i nije bilo šanse da mi to to netko drugi pojasni. Jednog dana ćeš si to sam razjasniti ili nećeš.
04.03.2024 | 10:10
Gjuroo kaže:
Budi slobodan pojasniti!


Ma taman posla. I sam sam kasno palio i nije bilo šanse da mi to to netko drugi pojasni. Jednog dana ćeš si to sam razjasniti ili nećeš.[/quote]

Znači isprazna konverzacija! Next...
04.03.2024 | 10:12
Evo još jedna zanimljiva analiza NYT članka, a nije od "čupavca" Russella, ovaj komentator je lijepo štreberski uredan, obrijan, ima naočale, neće vas smetati njegova fizička pojava:

04.03.2024 | 10:34
dpasaric - jesi pogledao one dokumentarce što sam ti ih linkao? Kako stigneš pogledati sve ove youtubere a dokumentarac ne?
Osobno mislim da ste preduboko zaglibili sa tim teorijama, rekao bih zavjere, tko je što rekao i kako su domino pločice povezane, sve te zakulisne igre.. tome nema kraja. Mi tu mlatimo praznu slamu a ništa od toga nije činjenica. Više ne vjerujem ničemu, sve je zagađeno sa slojevima iskrivljenih činjenica, da ne kažem lažima, poput luka, sloj na sloj i tako unedogled.
Al dobro, ako vas to zabavlja, vi nastavite, očigledno imate što dokazivati i jedni drugima turati neke "dokaze".
Mene samo zanima činjenično stanje, znači slika ili video, svi ostalo je podložno iskrivljavanju (pa čak i ti mediji se daju "krivotvoriti") tako da ni sam više nisam siguran što se zbiva na terenu u Ukrajini. Rusi i dalje polako grickaju teren i napreduju.
Ne razumijem što je tako bitno na 1.7. a nije na 1.6, datumski?
04.03.2024 | 13:14
Yonkis kaže:
Više ne vjerujem ničemu, sve je zagađeno sa slojevima iskrivljenih činjenica, da ne kažem lažima, poput luka, sloj na sloj i tako unedogled.


Točno to je bio cilj Rusije i njihove propagande. A neki pjevaju pjesmice:

Teče i teče, teče jedan slap;
Što u njem znači moja mala kap?

Gle, jedna duga u vodi se stvara,
I sja i dršće u hiljadu šara.

Taj san u slapu da bi mogo sjati,
I moja kaplja pomaže ga tkati.
04.03.2024 | 13:53
Evo, ovo je razlog za rokanje po Ukraini a ne nikakvi kamioni- avioni. Ako ne uspijemo tu gamad držati u šahu, najebali smo i to jeko brzo!


GH07Ed2WkAAMkGC.jpeg
04.03.2024 | 15:06
Kakva je ovo mapa, ahahaha.. spada prije u "Evo i malo humora..."
Nego, govori se za rusko topovsko meso da su glupi ali izgleda da ima glupih i u višim razinama vojske.
metro.co.uk/2024/03/04/germany-blasted-w...tel-russia-20394254/ - znam da je crap site al info je tu.
04.03.2024 | 15:13
dpasaric kaže:

Nego, ti, koji rano pališ, podijeli s nama svoje viđenje Ukrajine 1. 7. ove godine, što od ovoga biraš kao najvjerojatnije stanje:

1) Ukrajina će dobiti gomilu novog moćnog oružja i krenuti u protuofenzivu u kojoj će vratiti ključne oblasti.
2) Nije bitno jer će do tada Rusija doživjeti gospodarski slom pod sankcijama zapada.
3) Francuska će poslati svoje sinove u Ukrajinu i zaprijetiti Putinu svojim nuklearnim oružjem i on će se povući.
4) Američki vojni AI će dosegnuti razinu superinteligencije i dati rješenje kako pobjediti Rusiju.
5) Sve će ostati slično kao sada +/- par km amo-tamo, stanje trajnog rata bez pobjednika.
6) Rusija je pobjedila i sada samo pomalo melje ostatke ukrajinske vojske.
7) Dogodit će se pregovori i uspostaviti mir.

Ili slobodno dopiši opcije koje su se tebi, mudrom ranopaliocu, ukazale se kao vjerojatne!


Sve od ovoga pobrojanog je istinito, dok u isto vrijeme nista nije istinito

Zasto bi odabrali samo jedno? Ajmo redom, mojih 2c

1) Ukrajina će dobiti gomilu novog moćnog oružja i krenuti u protuofenzivu u kojoj će vratiti ključne oblasti.

Hoce. Oruzje ce nastaviti dolaziti. Upravo se kupuje stotine tisuca 155mm granata za Ukrajinu, na svim stranama. Podizu se proizvodni kapaciteti, ali to ide dosta sporo. Koliko ce teritorija uspjeti vratiti, nezahvalno je prognozirati. Ali nastavit ce se boriti jos par godina.

2) Nije bitno jer će do tada Rusija doživjeti gospodarski slom pod sankcijama zapada.

Rusija vec sada dozivljava gospodarski lom. Previse para se upumpava u vojsku kojoj jako puno stvari nedostaje, njihovo gospodarstvo to ne moze pratiti i to na dugi rok nije odrzivo. Vjerujem da par godina mogu izdrzati, ali posljedice (kao i radi broja mrtvih vojnika) ce osjecati desetljecima kasnije.

3) Francuska će poslati svoje sinove u Ukrajinu i zaprijetiti Putinu svojim nuklearnim oružjem i on će se povući.

Nista vise Francuza nece biti u Ukrajini nego sto vec sada ima pripadnika drugih drzava. Patit ce eventualno svoje sofisticirane sustave koje Ukrajinci ne znaju koristiti, radi kratke obuke.

Amerikanci su vec jako dugo tamo. Postoje stvari donirane Ukrajini koje nisu tehnicki usvojili ili im nemaju pristup. Zato su USA operativci na terenu. Ja cak jedan primjer osobno znam, covjek je odradio 6mj i vratio se doma. Radio na poslovima veze i telekomunikacija.

Kada dodju F-16, bice ih jos vise Postoji vec lista pilota dragovoljaca koji zele da lete tamo...

Ne znam gdje si iscupao ovo o nuklarkama i kad se to desilo da Francuska prijeti.

4) Američki vojni AI će dosegnuti razinu superinteligencije i dati rješenje kako pobjediti Rusiju.

Da su slusali americki AI ljetos, manji debakl bi dozivjeli u ofanzivi. Valjda su nesto naucili iz svega toga.

5) Sve će ostati slično kao sada +/- par km amo-tamo, stanje trajnog rata bez pobjednika.

I ovo je izvjesno. Lako je moguce da Ukrajina jednostavno ne bude imala snage probiti utvrdjene ruske crte (vec vidjeno), i da ce se ponoviti neuspjesna ofanziva. Pozitivac u meni zeli da misli da su nesto naucili iz debakla od ljetos.

Cak i da opet ne uspiju, ni tada se ne moraju predati, vec samo cuvati svoje crte i preci totalno u asimetricno ratovanje. Vi nama raketama gadjate Kiev, mi vama diverzantskim grupama pravimo kaos po Rusiji. Rusimo mostove, palimo tvornice, bombardiramo vojne i civilne aerodrome, sabotiramo gasovode i elektro infrastrukturu. Na kraju dana, svako malo ti nestane poneki znanstvenik kljucan za velike projekte. U ratu i u ljubavi je sve dozvoljeno

Treba samo gledati sta radi Izreal i kako njihove sluzbe operiraju.

6) Rusija je pobjedila i sada samo pomalo melje ostatke ukrajinske vojske.

Rusija nije pobijedila sve dok ne ispune ciljeve rata koje su sami postavili. Denacifikacija Ukrajine Potpuno razoruzavanje Ukrajinske vojske nece nikada postici. Svoj rezim nece postaviti sve dok ne osvoje cijelu Ukrajinu. Znaci, za njih pobjede nema. Mogu samo porusiti drzavu i povuci se. Lagati i sebe i druge da su kao nesto ostvarili.

7) Dogodit će se pregovori i uspostaviti mir.

Pa svaki se rat zavrsi nekim sporazumom. Nekada potpises jer moras (sjeti se Njemacke u zeljeznickom vagonu), a nekada jer zbilja zelis zavrsiti rati i okoncati to.

Dugorocono gledano, Ukrajina i Rusija ce prije biti kao dvije Koreje, nego neki dobronamjerni susjedi. Sto se u Ukrajini bude bolje zivjelo, a Rusija bila sve siromasnija (vidi tocka 2) i taj razdor ce biti sve veci.

Prosjecan nepismeni ruski gradjanin ce i dalje kriviti Zapad zato sto je sirotinja, a ne svoj rezim. Gledamo to svaki dan u Srbiji.
04.03.2024 | 15:26
Bome se mogu s prethodnim upisom više-manje skroz složiti.

Dobra analiza vojno-ekonomskog aspekta rata:




Poslušao sinoć i evidentno je da ovaj rat ima "vrlo 1916 feel" i da će se igrati na duge staze jer su obje zaraćene strana jako daleko od proklamiranih ciljeva - oslobođenja teritorija u granicama iz 1992. / instaliranja proruskog režima u Kijevu.
04.03.2024 | 16:45
drlovric kaže:
dpasaric kaže:

Nego, ti, koji rano pališ, podijeli s nama svoje viđenje Ukrajine 1. 7. ove godine, što od ovoga biraš kao najvjerojatnije stanje:

1) Ukrajina će dobiti gomilu novog moćnog oružja i krenuti u protuofenzivu u kojoj će vratiti ključne oblasti.
2) Nije bitno jer će do tada Rusija doživjeti gospodarski slom pod sankcijama zapada.
3) Francuska će poslati svoje sinove u Ukrajinu i zaprijetiti Putinu svojim nuklearnim oružjem i on će se povući.
4) Američki vojni AI će dosegnuti razinu superinteligencije i dati rješenje kako pobjediti Rusiju.
5) Sve će ostati slično kao sada +/- par km amo-tamo, stanje trajnog rata bez pobjednika.
6) Rusija je pobjedila i sada samo pomalo melje ostatke ukrajinske vojske.
7) Dogodit će se pregovori i uspostaviti mir.

Ili slobodno dopiši opcije koje su se tebi, mudrom ranopaliocu, ukazale se kao vjerojatne!


Sve od ovoga pobrojanog je istinito, dok u isto vrijeme nista nije istinito

Zasto bi odabrali samo jedno? Ajmo redom, mojih 2c

1) Ukrajina će dobiti gomilu novog moćnog oružja i krenuti u protuofenzivu u kojoj će vratiti ključne oblasti.

Hoce. Oruzje ce nastaviti dolaziti. Upravo se kupuje stotine tisuca 155mm granata za Ukrajinu, na svim stranama. Podizu se proizvodni kapaciteti, ali to ide dosta sporo. Koliko ce teritorija uspjeti vratiti, nezahvalno je prognozirati. Ali nastavit ce se boriti jos par godina.

2) Nije bitno jer će do tada Rusija doživjeti gospodarski slom pod sankcijama zapada.

Rusija vec sada dozivljava gospodarski lom. Previse para se upumpava u vojsku kojoj jako puno stvari nedostaje, njihovo gospodarstvo to ne moze pratiti i to na dugi rok nije odrzivo. Vjerujem da par godina mogu izdrzati, ali posljedice (kao i radi broja mrtvih vojnika) ce osjecati desetljecima kasnije.

3) Francuska će poslati svoje sinove u Ukrajinu i zaprijetiti Putinu svojim nuklearnim oružjem i on će se povući.

Nista vise Francuza nece biti u Ukrajini nego sto vec sada ima pripadnika drugih drzava. Patit ce eventualno svoje sofisticirane sustave koje Ukrajinci ne znaju koristiti, radi kratke obuke.

Amerikanci su vec jako dugo tamo. Postoje stvari donirane Ukrajini koje nisu tehnicki usvojili ili im nemaju pristup. Zato su USA operativci na terenu. Ja cak jedan primjer osobno znam, covjek je odradio 6mj i vratio se doma. Radio na poslovima veze i telekomunikacija.

Kada dodju F-16, bice ih jos vise Postoji vec lista pilota dragovoljaca koji zele da lete tamo...

Ne znam gdje si iscupao ovo o nuklarkama i kad se to desilo da Francuska prijeti.

4) Američki vojni AI će dosegnuti razinu superinteligencije i dati rješenje kako pobjediti Rusiju.

Da su slusali americki AI ljetos, manji debakl bi dozivjeli u ofanzivi. Valjda su nesto naucili iz svega toga.

5) Sve će ostati slično kao sada +/- par km amo-tamo, stanje trajnog rata bez pobjednika.

I ovo je izvjesno. Lako je moguce da Ukrajina jednostavno ne bude imala snage probiti utvrdjene ruske crte (vec vidjeno), i da ce se ponoviti neuspjesna ofanziva. Pozitivac u meni zeli da misli da su nesto naucili iz debakla od ljetos.

Cak i da opet ne uspiju, ni tada se ne moraju predati, vec samo cuvati svoje crte i preci totalno u asimetricno ratovanje. Vi nama raketama gadjate Kiev, mi vama diverzantskim grupama pravimo kaos po Rusiji. Rusimo mostove, palimo tvornice, bombardiramo vojne i civilne aerodrome, sabotiramo gasovode i elektro infrastrukturu. Na kraju dana, svako malo ti nestane poneki znanstvenik kljucan za velike projekte. U ratu i u ljubavi je sve dozvoljeno

Treba samo gledati sta radi Izreal i kako njihove sluzbe operiraju.

6) Rusija je pobjedila i sada samo pomalo melje ostatke ukrajinske vojske.

Rusija nije pobijedila sve dok ne ispune ciljeve rata koje su sami postavili. Denacifikacija Ukrajine Potpuno razoruzavanje Ukrajinske vojske nece nikada postici. Svoj rezim nece postaviti sve dok ne osvoje cijelu Ukrajinu. Znaci, za njih pobjede nema. Mogu samo porusiti drzavu i povuci se. Lagati i sebe i druge da su kao nesto ostvarili.

7) Dogodit će se pregovori i uspostaviti mir.

Pa svaki se rat zavrsi nekim sporazumom. Nekada potpises jer moras (sjeti se Njemacke u zeljeznickom vagonu), a nekada jer zbilja zelis zavrsiti rati i okoncati to.

Dugorocono gledano, Ukrajina i Rusija ce prije biti kao dvije Koreje, nego neki dobronamjerni susjedi. Sto se u Ukrajini bude bolje zivjelo, a Rusija bila sve siromasnija (vidi tocka 2) i taj razdor ce biti sve veci.

Prosjecan nepismeni ruski gradjanin ce i dalje kriviti Zapad zato sto je sirotinja, a ne svoj rezim. Gledamo to svaki dan u Srbiji.


U potpunosti dijelim isto mišljenje, a ukrajincima kapa do poda osim onih par izuzetaka koji se kotrljaju sa skupim autima diljem hrvatske.
I šteta uglavnom miroljubivih rusa što ginu na fronti i onih koji rade za front! Stvarno miroljubiv narod, nema šta!
04.03.2024 | 17:55
ScreenShot2024-03-04at17.52.07.png


Ovo je već Tino prikvačio. Kaže se da pijanac kaže što trijezan misli pa evo kako Medvedev vidi budućnost tj. da priče o Ukrajini kao naciji moraju nestati...

Dakle, sve što je crveno, tu mora biti ruski vojnik, a sve ostalo (ukrajinsko) treba zatrti.
04.03.2024 | 17:58
Sada se i Moldavija uključuje u mapu sa odmetnutim proruskim regijama, ulazak Švedske i Finske u NATO potencirao je sastavljanje novog Moskovskog i Petrogradskog vojnog kruga, što god to značilo.
Uglavnom, ovo sve više miriše na WWIII.
Nije dobro.
Nikako...
Link za Moldaviju i poziv u pomoć Putinu, iako vjerujem da upućeni ovo već znaju, čisto da stavim izvor odakle sam saznao ja.
www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/bas-sve-p...zastiti-nas-15434600
04.03.2024 | 18:05
Vjerujem da se i o ovome pisalo, no u slučaju da nije da dodam.
Srušili Ukrajinci drugi ruski A 50, u slučaju da pogode još jedan - Rusija više nije u stanju 24/7 nadzirati mete ukrajinskih PZO-a.
oruzjeonline.com/2024/02/24/nezapamcen-u...a-oborena-oba-ruska/
04.03.2024 | 19:01
@ Kloba Dobro jutro, kako si spavao
04.03.2024 | 19:57
dpasaric kaže:
Znači isprazna konverzacija! Next...


Upraf tak.
04.03.2024 | 22:02
Yonkis kaže:
@ Kloba Dobro jutro, kako si spavao

Iskreno, jako loše. Kao ventilator sam se vrtio po krevetu, no znam da to nije poanta.
A jbg, nisam čitao ranije postove, isprika - neće se ponoviti nadajmo se
  • Air
  • Korisnik
  • 72
04.03.2024 | 23:07
Medvedev održao sumanuti govor pa objavio svoju kartu
"Ukrajina je definitivno Rusija", rekao je Medvedev.
link

Što sad kažu pobornici teorije kako je SAD gurnuo Ukrajinu u sukob sa Rusijom i kako bez toga Rusija ne bi napala Ukrajinu?
04.03.2024 | 23:14
Air kaže:
Što sad kažu pobornici teorije kako je SAD gurnuo Ukrajinu u sukob sa Rusijom i kako bez toga Rusija ne bi napala Ukrajinu?


Kakve to veze ima s biolabovima?
Znaći li to da Rusi žele da ukrajinski nacisti budu ruski nacisti?
04.03.2024 | 23:32
Yonkis kaže:
Ne razumijem što je tako bitno na 1.7. a nije na 1.6, datumski?


Samo sam želio dati dovoljno vremena da se stvari razviju i dim raščisti, da svi mi koji ovdje raspravljamo razmislimo o idućih 4-5 mjeseci i što su vjerojatni scenariji na terenu. Prikupio sam 7 predviđanja na koje se moglo naići - od mainstream medija, pa do neta i naše rasprave.
05.03.2024 | 00:21
Gjuroo kaže:
Air kaže:
Što sad kažu pobornici teorije kako je SAD gurnuo Ukrajinu u sukob sa Rusijom i kako bez toga Rusija ne bi napala Ukrajinu?


Kakve to veze ima s biolabovima?
Znaći li to da Rusi žele da ukrajinski nacisti budu ruski nacisti?


Da baš upravo to. Nažalost se Rusija ili Sovjeti, vraćaju u najcrnje razdoblje svoje povijesti...kao da mi Hrvati se želimo vratiti u vrijeme NDH. Vezano za ovu kartu i granice, neki su to i nama predlagali, ne samo Virovitica-Karlovac-karlobag, nego da se popnemo na toranj katedrale i dok nam seže pogled da je to naše. Svi znamo kako se je to završilo.

Za kraj pogled jednog "navijača", ja današnji Ruski establišment, gledam kao Hitlerovu Njemačku i koliko god propaganda bila jaka, neće me uspjeti uvjeriti da je bilo što od toga bilo ispravno, ili da je bilo iznuđeno...uzalud vam trud svirači, netko je rekao.
05.03.2024 | 12:28
cariblanco kaže:
Za kraj pogled jednog "navijača", ja današnji Ruski establišment, gledam kao Hitlerovu Njemačku i koliko god propaganda bila jaka, neće me uspjeti uvjeriti da je bilo što od toga bilo ispravno, ili da je bilo iznuđeno...uzalud vam trud svirači, netko je rekao.


Realističkom doktrinom gledanja na sve što se odvilo u Ukrajini bi sada mogao doći do zaključka da to više i nije bitno.

Rusi su davno rekli gdje im je "crvena crta", zapad je mislio da blefiraju, išli su tamo i postavili 12 špijunskih baza, utjecali na izbore i doveli svoju marionetu na vlast. I Rusi su rekli da se tako neće igrati i roknuli. I sve te rasprave sada jesu li Rusi na to imali moralno pravo (pogtovo znajući kako se SAD ponaša po tom pitanju po svijetu) ili nisu - zapravo više nije bitno.

Bitno je da su oni vjerovali da su u pravu i da su to učinili. I to je nepovratno. I sada je izbor uzak - ili će se ipak u pregovore i pokušati izvući najviše što se još može za Ukrajinu - ili će se pokušati zadržati sadašnje stanje (što vidimo da im baš ne ide) - ili ćemo imati otvoreno uplitanje NATO-a i EU u zemlju koja nije niti NATO niti EU i završiti u nuklearnom ratu.

Kako je pukovnik Douglas McGregor rekao jučer: "Francuska kopnena vojska su "boutique forces", oni su dobri za intervencije u Africi i na sličnim mjestima gdje se ne borite protiv stvarnog neprijatelja koji zna što radi i želi vas ubiti. U Ukrajini bi brzo završili meat grinderu." A kada to još potvrdi veliki gazda američkih plaćenika, mislim da je priča završena u konvencionalnom smislu. Znači jedino što zapad sada može uspješno vojno izvesti je nuklearni rat.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 7 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

dpasaric, petros, tino1, Anonimci (476)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.86 Seconds

Provided by iJoomla SEO