Ajmo se pokrenuti! Krekirani u legalni!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ajmo se pokrenuti! Krekirani u legalni!


14.02.2014 | 20:44
OK, niste se svađali, nego prepucavali. Ispričavam se na misinterpretaciji. I što sam krivo pročitao. Bilo mi je već kasno, vjerojatno...
17.02.2014 | 23:45
Evo, photoshop riješen, uredno instaliran pixelmator. isprobao sam one osnove koje stalno koristim. a to su transform i opacity, za opacity nije bilo problema naravno!!! ali tranform me mucio kod gimpa ali kod pixela mi odlicno radi. jos je i podrzan za retina display a gimp nije pa zato pixel

Idemo dalje
18.02.2014 | 00:58
A mozda tu lijepiti i kojekakve dealove, giveawayeove i slicne muktarije? Ne znam ima li tema posebno za to? Evo npr:

Hrpica sitnog softvera free, potrebno preporuciti nekoliko frendova, moze se odraditi guerillamailom:
koingosw.com/store/freesoftwarebyreferral.php

Perfect Effects 8 Premium Edition - FULL besplatno
www.ononesoftware.com/landing/pe8offer/
18.02.2014 | 01:52
Hvala na Perfect Effects 8
21.06.2014 | 22:18
Neznam dal tu spada al da ne otvaram ponovno. Zanima me ovaj deezer, nije mi baš 'jasan'. Koji god bend da upisem, njihovih originalnih pjesama nema. znaci ako upisem whole lotta love od zeppelina, dobijem whole lotta love od zepagaina. znaci neki prepjevi, nisu cak ni losi. ali hej, zelim the real deal. Koja je poanta deezera ako ne nudi takve neke hitove? ili je to samo za hrvatske pjesme? I ako mi netko moze pojasniti tu njihovu taktiku?
21.06.2014 | 22:26
Poanta je u tome da ogromna većina tvojih vršnjaka nije niti čula za Led Zeppelin, a ogromna većina mojih nije niti čula za Deezer. Tako da su oni koji su uglavnom njihovi korisnici - zadovoljni time što nude.
21.06.2014 | 23:05
A ja čuo i za Led Zeppelin i za Deezer... Di ja onda spadam? Ja koristim Deezer već dosta dugo i mogu reći da sam jako zadovoljan... Ponuda i stranih i domaćih bandova je izvrsna... Tu i tamo se pojavi neka iznimka, naprimjer Metallica... Na Deezeru ćeš od njih naći jedan album, ali to znamo zašto je tako, ne zbog Deezera nego zbog Metallice... Koliko god alternativni navodno bili, znamo da svoju muziku ne daju nikome ako im doslovno direktno ne uplatiš novce na privatni račun... Ako mene pitaš, najveći sranjisti u povijesti glazbe, barem one novijeg datuma...
22.06.2014 | 02:24
Primjereno je za temu jer mozda niste culi, ali Forklift je samo 0.99 na AppStore
22.06.2014 | 05:08
Adobe Creative Cloud $10 mjesecno za photoshop i lightroom
creative.adobe.com/plans

Pixelmator moze proci za najosnovnije stvari. za vecinu koji se bave malo kompleksijom manipulacijom fotografije - samo za sporadicne i izvaredne situacije (prema mom vrlo limitaranom iskustvu).

Ligtroom se moze naci i za $99 ili oko $70 kao studenska ili uciteljska verzija (za one koje jos uvijek uzivaju u mladosti ) Nisam siguran da alternative, s obzirom na cijenu LR, imaju smisla. Za najosnovija podesavanja fotki i manipulacije photo kataloga ima puno besplatnih rjesenja.
22.06.2014 | 09:24
@Smayoo @Borostef


Ahh, nije pošteno. Ali evo malo više kopanja i uspio sam naći originalne Creedence, par puta sam tražio i ništa, ponovno upisao u search i pojavili se. hehe. Neki bugovi valjda.

A sada, dal ostati pri iTunes radio koji mi donekle igra ulogu, a besplatan je. hmm. Ili 45 kuna mjesecno. Malo mi je strma cijena, jer se nakupi Deezer, pickbox, oyo...(Nisam jos uvijek pretplacen na svo troje ali iskusavam svaki mjesec pokoji servis pa da vidim kako situacija stoji)
22.06.2014 | 15:12
Kloba kaže:
Tako bi mogli reći da se Smayoo dnevno posvađa sa xxx članova Jabučnjaka. Sve je to zdravo prepucavanje...


A ja mislio sam da jedan, jedini, The One, izabrani ovdje. Pih.
Tko se to još svađa sa Smayoom ovdje?
23.06.2014 | 18:04
stefanjos kaže:
@Smayoo @Borostef


Ahh, nije pošteno. Ali evo malo više kopanja i uspio sam naći originalne Creedence, par puta sam tražio i ništa, ponovno upisao u search i pojavili se. hehe. Neki bugovi valjda.

A sada, dal ostati pri iTunes radio koji mi donekle igra ulogu, a besplatan je. hmm. Ili 45 kuna mjesecno. Malo mi je strma cijena, jer se nakupi Deezer, pickbox, oyo...(Nisam jos uvijek pretplacen na svo troje ali iskusavam svaki mjesec pokoji servis pa da vidim kako situacija stoji)

Da li si probao servis Grooveshark...kolko sam samo pokusao,ima valjda sve od Zepelina....
grooveshark.com/#!/led_zeppelin
24.06.2014 | 08:22
Lightroom se može naći i za puno manje.
Često budu razno razne akcije na stranim online shopovima..pa sam svog kupio na BHPhoto za (ako se dobro sjećam) cca 250 kn.
Lightroom se dijeli uz nove Canon aparate pa ih se vjerojatno može naći nove/neupotrebljene u oglasnicima za relativno malo para.
25.06.2014 | 07:16
stefanjos kaže:
@Smayoo @Borostef


Ahh, nije pošteno. Ali evo malo više kopanja i uspio sam naći originalne Creedence, par puta sam tražio i ništa, ponovno upisao u search i pojavili se. hehe. Neki bugovi valjda.

A sada, dal ostati pri iTunes radio koji mi donekle igra ulogu, a besplatan je. hmm. Ili 45 kuna mjesecno. Malo mi je strma cijena, jer se nakupi Deezer, pickbox, oyo...(Nisam jos uvijek pretplacen na svo troje ali iskusavam svaki mjesec pokoji servis pa da vidim kako situacija stoji)


Deezer dolazi u obzir samo kao besplatni dodatak kod pretplate mobilne tarife u T-Comu. Ukoliko misliš plaćati mjesečno pretplatu, ima, prema mom skromnom mišljenju, puno kvalitetnijih rješenje (koja su polulegalno dostupna i kod nas - grooveshark, spotify, ...)
Kad kažem polulegalna, onda mislim na to da ih trebaš "natjerati" da misle da si iz jedne od zemalja gdje je ta usluga dostupna.



25.06.2014 | 10:32
To nije ni na koji način niti ilegalno, niti polulegalno. To što Spotify ima politiku diskriminiranja korisnika po geografskom načelu može jedino biti ilegalno s njihove strane, sa strane korisnika niti jedan pokušaj da izbjegne tu diskriminaciju ne može biti ilegalan (po pravnoj stečevini EU), već samo prihvaćen kao pokušaj ostvarivanja jednakog prava.
  • User
  • Posjetitelj
25.06.2014 | 11:47
smayoo kaže:
To nije ni na koji način niti ilegalno, niti polulegalno. To što Spotify ima politiku diskriminiranja korisnika po geografskom načelu može jedino biti ilegalno s njihove strane, sa strane korisnika niti jedan pokušaj da izbjegne tu diskriminaciju ne može biti ilegalan (po pravnoj stečevini EU), već samo prihvaćen kao pokušaj ostvarivanja jednakog prava.


Kao i u slucaju Netflixa, Hulua i slicnih servisa, nije ilegalno ali vjerojatno krsi njihov Terms Of Service prema kojemu oni (opet vjerojatno) imaju pravo uskratit uslugu korisniku ukoliko primijete pristup preko proxyja/VPN-a. Medjutim, ne znam za nijedan takav slucaj.

Mislim da bi oni svi rado imali pristup sirem trzistu, ali ih pravne zackoljice i nebuloze sprjecavaju u poslovanju, sto je naravno na stetu i njih samih i njihovih potencijalnih korisnika.
25.06.2014 | 13:32
Od kud znaš da ne isključuju?
Istina je da ako su malena tržišta s kompliciranim uvjetima korištenja nezanimljiva. Da nas ima 40 mil i isti sustav, firme koje nude te servise bi se potrudile zadovoljiti pravne norme.
Znači, mali smo i zajebavamo, a ona zloglasna udruga se bogati na čelu skupa s glavnim "arhitektom" pljačke naroda.
Sanader je to staromodno radio, a komunjare zakone izmišljaju za pljačku. Ali ovo nviše nije tema.
  • User
  • Posjetitelj
29.06.2014 | 16:12
zabac kaže:
Od kud znaš da ne isključuju?


Nit' znam, nit' sam igdje rekao da znam.

zabac kaže:
Istina je da ako su malena tržišta s kompliciranim uvjetima korištenja nezanimljiva. Da nas ima 40 mil i isti sustav, firme koje nude te servise bi se potrudile zadovoljiti pravne norme.


Evo ti Njemačka sa duplo većim brojem stanovnika od tog kojeg si naveo i opet su trebale proć godine i godine da se Netflix pojavi na tom tržištu. Tj. čak se još ni nije pojavio, već ga se očekuje krajem godine.
29.06.2014 | 16:35
Čuo za Njemačku. Ako imaju komplicirani sustav probijanja takvih servisa kroz birokratski labirint, očito su si dali truda, ali u RH si neće nikad dati truda za šaku korisnika.
29.06.2014 | 20:26
premjestio sam post!
30.06.2014 | 10:09
Evo mali osvrt. Apple hardver je skup i mala grupa si ga ovdje može priuštiti bez rata i ti isti mogu bez problema biti u legali po pitanju pratečeg softvera. Ostatak je dosta štedio i otplačivao svoj hardware dugo, neki i predugo! I nema se za svaki softver koji možda treba iz ovog onog razloga, a i kad se ima i kad se stavi na vagu kupit neki softver ili priuštiti si nešto drugo. Obleka izlasci, zamjena starog TV-a, bilo što drugo -- bezveze sam uzeo primjere, onda ono drugo prevegne kao izbor jer eto softver možemo koristiti i da ga neko podjeli.

svaka čast onima koji se odluće tu i tamo izdvojiti i kunu za softver koji im je od koristi i koji stalno koriste a zadovoljni su njime.
30.06.2014 | 10:13
BTW "krekirani u legalni" je neispravan termin kada govorimo o softveru za OS X jer ubiti nije krekan kao u Windows OS-u. Samo obzervacija...
30.06.2014 | 11:32
Ima i mali postotak stvarno krekiranog softwera. Samo obzervacija
30.06.2014 | 11:43
Josipe i ostali, podsjećam da ima tema za diskusije i lamentacije o tome. Izvan te teme, kako rekoh, neću tolerirati filozofiranje i relativiziranje. Krađa je krađa, nije "dijeljenje". Točka.
30.06.2014 | 12:03
Ovo je tema za nalazenje slicnog softvera, znaci umjesto photoshopa, predlazemo gimp, pixelmator itd.


Neznam sto vam nije bilo jasno. Odite u temu sto je smayoo predlozio.
30.06.2014 | 12:25
Evo ja bih se nadovezao na alternative za Adobe Illustrator i predlozio vam Sketch 3. Kosta 500kn, nije dzaba i jeftino jako, ali meni se isplatila svaka lipa. Naucio sam raditi u njemu u roku 2h, nema kompliciranja, nema milion alata, fokus samo na ono bitno.

EDIT: Pixelmator i Sketch su mi zamijenili Photoshop i Illustrator
30.06.2014 | 12:54
Držeći se teme - Imam pitanje; Kako na besplatnom VirtualBox-u, kad uštekaš npr. mobitel u USB port, da ga registrira/prepozna u virtualnom stroju?

Na Parallelsima te lijepo pita da odabereš gdje želiš da ga svrsta!
30.06.2014 | 13:15
Ja generalno ne volim niti podrzavam kupovinu na rate, pretplate, kredite, lizinge i sl. Sve stvari koje imam u zivotu sam kupio kesom.

Razumijem da je svaki budget razlicit, i da je jako cesto potrebna financijska fleksibilnost, ali ja se jednostavno trudim zivjeti nacin zivota "pruzi se koliko si dug"

E sad mene takvog jesam je prilicno odusevila Adobe kampanja za CC. Naime za 10$ mjesecno dobijes Photoshop CC (sa Bridge i CameraRaw naravno) + Lightroom. Ukljucena podrska, updates, i sve sto ide uz legalnu licencu. Mislim da to svatko moze priustiti...to je valjda 2 kune dnevno :/

Sta vi mislite o tome? Jel to dobra cijena i koncept?

Sta se desava ako sam na putu/odmoru ili jednostavno zaboravim platiti (ponistena/izgubljena kartica, nema dovoljno love na racunu i sl.)?

Znaci li to da ne mogu niti pokrenuti Photoshop da nesto u radim u offline modu zato jer je pretplata istekla? Ili apps ostaju raditi ali bez CC features?
30.06.2014 | 13:54
Super bi bilo da se taj CC moze placati na mjesecnoj bazi za one koji ne koriste Adobe jako cesto pa kada uleti nesto za sto ti treba platis 10$, ma i 20$ ako treba, odradis posao i to je to. Ovako moras platiti cijelu godinu odmah ja mislim... i otkazivanje 29$ ako se dobro sjecam.


EDIT: jos i ovo.... "Creative Cloud Membership isn't currently offered in your country or region (Croatia), but if you like, we can notify you when it becomes available."
30.06.2014 | 15:02
drlovric kaže:

E sad mene takvog jesam je prilicno odusevila Adobe kampanja za CC. Naime za 10$ mjesecno dobijes Photoshop CC (sa Bridge i CameraRaw naravno) + Lightroom. Ukljucena podrska, updates, i sve sto ide uz legalnu licencu. Mislim da to svatko moze priustiti...to je valjda 2 kune dnevno :/

Sta vi mislite o tome? Jel to dobra cijena i koncept?



Koncept je sjajan. Nema vise izgovora za nelegalni ps ili illustrator ili lr.

Po meni, alternativna rjesenja koja kostaju po $100 nemaju vise smisla (uzevsi u obzir cijenu) jer adobe paket je druga planeta za njih.

Gimp sam probao i ne bih vise ako bas ne moram

Za creative clouds mozes naravno biti I offline.

Nisam siguran to za karticu, I oko problema oko placanja, ali za $10 mjesecno za lr I ps valjda se vrijedi Dati truda da bude tih $10 na racunu
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 34 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO