Ajmo se pokrenuti! Krekirani u legalni!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ajmo se pokrenuti! Krekirani u legalni!


21.01.2021 | 10:18
Affinity Photo (i ostali njihovi programi) u pola cijene

affinity.serif.com/en-us/store/
21.01.2021 | 11:58
^SuperUnknown^ kaže:
Affinity Photo (i ostali njihovi programi) u pola cijene


Baš sam si ubo i Photo da upotpunim kolekciju.
10.10.2021 | 16:15
VideoProc converter ima giweaway licenci jos jedan dan

www.videoproc.com/event/giveaway.htm?ttr...OKsa7vEkKztMAnrJ6El4
26.12.2021 | 16:18
Skylum dijeli Luminar 4:
skylum.com/chip-luminar4
01.01.2022 | 12:50
zoranowsky kaže:
Skylum dijeli Luminar 4:
skylum.com/chip-luminar4


Nisam probao, ali s njihovih stranica:

For Mac:
MacBook, MacBook Air, MacBook Pro, iMac, iMac Pro, Mac Pro, Mac mini, early 2010 or newer
CPU Intel® Core™ i5 or better
Memory 8 GB RAM or more (16+ GB RAM is recommended)
macOS 10.13.6 or higher. IMPORTANT: macOS 10.12 is not supported.
Hard disk 10 GB free space; SSD for best performance
Display 1280x768 size or better
23.03.2022 | 13:46
Panic, firma koju iznimno postujem, trenutno nudi 50% popusta (sada je $50) na Codu, programerski editor. Ako vam nesto tako treba, bacite oko:

nova.app/buy/
16.04.2022 | 14:34
GoodNotes 5 je besplatan. Brutalno dobar note taking app.
16.04.2022 | 15:56
To je app za Mac ili za iOS?
17.04.2022 | 18:39
Oboje. Radi na svemu.
17.04.2022 | 20:17
A nedare sansu Notes app-u. To je i vise od biljeznice.
17.05.2022 | 18:55
Affinity Photo, Designer i Publisher su na 50% popusta plus pluginovi gratis.

affinitiy.serif.com
03.07.2023 | 18:55
FAR: Lone Sails za 3 pišljiva evra:

www.gog.com/en/game/far_lone_sails
08.10.2023 | 21:10
Mali besplatni system monitor:

www.dysometric.com/vitalsigns/
24.11.2023 | 20:04
Civilization VI je free za iOS.
16.11.2024 | 12:28
Lijepo od njih, ali prekasno. Za moje potrebe je općenito besplatni UTM odličan, a da ne kažem da je neusporedivo jednostavniji za instalirati ARM Windows 11 na virtualku na Apple silicon hostu.
16.11.2024 | 23:14
Ima li VMware Fusion Pro neku bitnu prednost nad VirtualBoxom?

VirtualBox koristim za Win pod Macom (iako ih imam native Windowse na internom SSD-u) kada mi treba neki specifični CD/DVD katalog koji je napisan samo za Win (najčešće auto dijelovi).
17.11.2024 | 12:06
Meni je osobno promaknula ova PRO ponuda od Broadcoma, ali za neke elementarne virtualizacijeke potrebe koje ne uključuju DirectX ili OpenGL potrebe (podržano od strane Fusiona ali samo na Intel-based macovima), UTM je više nego dovoljan. Dodatno Fusion nije dosta dugo vremena poržavao virtualiziranje Win11 ARMa što je Parallels imao od rane bete.

Jasno je da je Broadcom akvizicija usporila sve s njihove strane, no tada to još nije bilo poznato. Sad to ima smisla, ali eto, prošo' voz.
01.12.2024 | 20:27
Screenshot2024-12-01at20.26.07.png


Rekli ste da je UTM besplatan. Košta 9,99€ ili ja gledam krivi UTM?

Može pomoć?
01.12.2024 | 21:10
mac.getutm.app/

What's the difference in the Mac App Store version?

UTM is and always will be completely free and open source. The Mac App Store version is identical to the free version and there are no features left out of the free version. The only advantage of the Mac App Store version is that you can get automatic updates. Purchasing the App Store version directly funds the development of UTM and shows your support .

How do I contribute?

You can find UTM on GitHub. You can also contribute to the QEMU project.
02.12.2024 | 21:35
Jel netko od vas koristi Rustdesk? LINK

Tražim nešto da mogu od doma pristupiti kompjuteru u uredu, ali da je free.
Anydesk, teamviewer..., ništa nije free. Bitno je da se udaljenom kompu (windowsi) može pristupiti sa Mac-a, da se može pristupiti i da bude dostupn ako se slučajno restarta i da ne treba sa udaljene strane nikakvo odobrenje, password ili tak nešto...

TeamViewer je jaaako dobro služio, dok mi nisu "zabranili" pristup - A licence za ovakav scenarij su im - pa, NEMA ih.
02.12.2024 | 21:39
Dopustiti instalcije takvih stvari na poslovno racunalo je poprilican sigurnosni rizik, ne vjerujem da itko to svjesno dopusta. Pokusaj sa Tailscaleom, to je sigurno koliko moze biti i besplatno. Spajas se na PC remote klijentom kao da ti je na lokalnoj mrezi.
02.12.2024 | 21:55
Hvala Riba na odgovoru. Imao sam u prošloj firmi takvu potrebu, --> dali su mi 2 službena laptopa (sa windowsima) jer nisu znali složiti VPN tunel, da radi na ovoj drugoj strani na Mac-u, hehehehe.

Da, nisu baš oduševljeni. Malo ću proučiti tvoj prijedlog.
02.12.2024 | 23:27
I moj glas za Tailscale! Radi na svemu, uključujući Synology, čak i na obsolete modelima.
04.12.2024 | 11:49
Mi u firmi koristimo Parsec i radi odlicno. Za vrijeme korone nas je 20tak radilo preko toga najnormalnije od doma a dosta smo zahtjevni korisnici jer se bavimo s videom i postprodukcijom tako da nam jako smeta bilo kakav lag ili veca degradacija slike.
30.11.2025 | 12:25
Affinity studio besplatan.
Affiinity Photo 2, Affinity Designer 2 i Affinity Publisher 2 za iPad isto tako besplatno.

Zgodne alternative Adobe paketu
30.11.2025 | 19:51
iPad verzija još nije dostupna, i link je na Canva verziju ... a original v2 nije besplatna, naravno i više se ne prodaje jer ih je Canva kupila, ali ta ima iPad verziju ...
30.11.2025 | 20:41
Inače, što se tiče Adobe paketa, koji je i dalje standard bez konkurencije u kreativnoj branši, imam jednu informaciju koju mnogi ne znaju: u Hrvatskoj je moguće kupiti edukacijsku licencu u pola cijene ako je korisnik neprofitna udruga koja u statutu ima definirano da se bavi i edukacijom, a većina udruga kod nas upravo to i radi u domeni svog interesa.

Tako da ako je netko od vas član neke udruge, vjerojatno vam mogu srediti edu status, samo mi prvo morate poslati (na Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript ) statut udruge da provjerim zadovoljava li Adobe kriterije.
01.12.2025 | 16:52
Samo kompletan paket ili i pojedine planove?
01.12.2025 | 19:22
jura22 kaže:
Samo kompletan paket ili i pojedine planove?


Uglavnom najviše smisla ima uzeti Creative Cloud All Apps, to je najjeftinija opcija, to ispadne 39,25 € + PDV mjesečno za SVE aplikacije što nije strašno, ali mora se kupiti na godišnjoj razini, znači 471 € + PDV. Mogu se kupiti i zasebne aplikacije, tu cijene variraju i nisu baš sve u EDU ponudi, ali većina jest. Tada je cijena 16,8 € + PDV mjesečno, pa to ispadne 202 € + PDV godišnje za npr. novi Photoshop sa svim ovim fancy AI trikovima. Netko tko to koristi, to mu se itekako isplati i ne postoji neki alat koji nudi nešto slično i na toj razini.

Pratim kako diše piratsko tržište i stvar je u tome što su krekirane verzije u zadnje vrijeme postale problematične upravo zbog tih AI dodataka koji rade on-line, pa aplikacija ne može bez spajanja na Adobe server, a onda je gotovo nemoguće zaobići provjere. Tako da su pirati ostali na nekim dosta starim PS verzijama (prije AI podrške), a onda je pitanje kada će takve prestati biti podržane na novijim sistemima.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 8 minuta
  • Performita: Hvala Smayoo, Kako je Davor napisao ispod članka, i ja ebo čitam knjigu i lagano sve prijatelje, osobito one koji nemaju iPhone nagovaram na Signal.
  • smayoo: svima koje znam, to jest. :)
  • smayoo: skinuo i proslijedio link svima koji su još sposobni čitati knjige... :)
  • Performita: Ekipa, idemo sad svi skinuti besplatnu knjigu Guya Kawasakija da mu na administraciji stranice pokaže kako je odjeknulo u Hrvatskoj ;-)
  • dpasaric: Jest sitni sat, ali je published! :) Uživajte!
  • Yonkis: [link]
  • Yonkis: Baš baš sve!
  • Djuro genijalac: Izgleda da je BAŠ sve ovdje
  • Djuro genijalac: [link]
  • Yonkis: Hooorayyyy [link]
  • dpasaric: Radim na tome da nabavim zanimljiv monitor za tehnički review, držite palčeve da upali jer bi moglo biti mnogima zanimljivo. :)
  • Yonkis: Font je drugačiji.
  • Performita: :-)
  • dpasaric: Pogledajte naslovnicu! :)
  • dpasaric: Taaaa-daaaa! :)
  • dpasaric: Javim uskoro... :)
  • dpasaric: Ne, ovdje na Jabučnjaku!
  • Yonkis: dpasaric - Jel' u Kokolu?
  • dpasaric: Spremamo poslasticu za večeras! :)
  • ivan.ocd: Hvala za konkretni model, budem i ja pogledao za takav neki model… imam puno knjiga koje trrba analizirati i tu je onda preslab.
  • drlovric: Moj kolega koristi Cowork sa M5 Pro sa 64GB, i nema tih problema... Ocigledno ti je taj Air preslab za tu specificnu namjenu :/
  • ivan.ocd: Da, prema Claudeu trebao bi M5 Max… neki dan je bilo preko 90GB Rama koje je koristilo… pogledat ću ovo sto si napisao pa javim
  • accom: Activity monitor će ti pokazat CPU / GPU / memory usage. Pretpostavljam, da je naročito GPU pod plafonom, a možda i Memory...
  • accom: A što kaže Claude po tom pitanju?
  • ivan.ocd: Ekipa, molim vas za brzinski savjet: imam MBA s 16GB RAM-a i koristim Claude puno, osobito Cowork. Izgleda da mi tih 16GB nije dovoljno jer svako malo dobijem upozorenje o memoriji, a i grije se ko lud (M5). Trebam li prodati ovaj Mac i gledati neki Pro ili Max s vise memorije ili hlađenja ili ne? Hvala
  • hal9000: OVO: -> [link]
  • hal9000: @yonkis: ma neki kompjuterski virusi... nemam pojma što je to! @smayoo: pa ja bih baš na krstarenje... :D
  • VanjusOS: [link]
  • smayoo: Sad su ti ta krstarenja vrlo povoljna pa nemaš više izgovora. ;)
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]
  • drlovric: Lijepo [link]
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.89 Seconds

Provided by iJoomla SEO