Ajmo se pokrenuti! Krekirani u legalni!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ajmo se pokrenuti! Krekirani u legalni!


30.06.2014 | 15:30
Defou kaže:
Super bi bilo da se taj CC moze placati na mjesecnoj bazi za one koji ne koriste Adobe jako cesto pa kada uleti nesto za sto ti treba platis 10$, ma i 20$ ako treba, odradis posao i to je to. Ovako moras platiti cijelu godinu odmah ja mislim... i otkazivanje 29$ ako se dobro sjecam.


EDIT: jos i ovo.... "Creative Cloud Membership isn't currently offered in your country or region (Croatia), but if you like, we can notify you when it becomes available."


U pravu si, ako ti ps I lr trebaju povremeno, vjerovatno je Bolje nesto free/open source. U suprotnom, ne moze I ovce I novce $10 je minimalna naknada za ono sto se dobija.

Nisam znao da cc jos nije dostupan u Hrvatskoj. Steta!
30.06.2014 | 15:35
Zdravac kaže:
Držeći se teme - Imam pitanje; Kako na besplatnom VirtualBox-u, kad uštekaš npr. mobitel u USB port, da ga registrira/prepozna u virtualnom stroju?

Na Parallelsima te lijepo pita da odabereš gdje želiš da ga svrsta!


Pri vrhu ekrana virtualne mašine, kad približiš miša, ti izroni menu od virtualke pa pod devices, pa usb, možeš odabrati (kvačica) koji USB uređaji su spojeni na virtualku.

Nekad se dogodi da USB uređaj Mac zajaše i ne pušta. Ako se radi o HDD-u ili USB sticku, ne ejectaš, nego iz Disk Utilityja dismountaš pa onda spojiš na virtualku.

A ako neki uređaj UVIJEK spajaš na virtualku, možeš u podešenjima od virtualke (dok nije pokrenuta) pod USB odabrati taj uređaj da ga virtualka uvijek povuče sebi.
30.06.2014 | 15:35
Pa kao privatno lice mozes biti i Amer, ako vec nije dostupno u Hrvatskoj. Koga briga
01.07.2014 | 08:29
smayoo kaže:

Pri vrhu ekrana virtualne mašine, kad približiš miša, ti izroni menu od virtualke pa pod devices, pa usb, možeš odabrati (kvačica) koji USB uređaji su spojeni na virtualku.

Nekad se dogodi da USB uređaj Mac zajaše i ne pušta. Ako se radi o HDD-u ili USB sticku, ne ejectaš, nego iz Disk Utilityja dismountaš pa onda spojiš na virtualku.

A ako neki uređaj UVIJEK spajaš na virtualku, možeš u podešenjima od virtualke (dok nije pokrenuta) pod USB odabrati taj uređaj da ga virtualka uvijek povuče sebi.


E, hvala. Budem probao...
02.07.2014 | 21:23
Hej ekipa!
Zadnjih nekoliko dana isprobavam Lightworks. Radi se o pro softveru za montažu, pa ako nekom treba zamjena za Final Cut pogledajte na: www.lwks.com/
Verzija za maca još je uvijek beta, ali izgleda da sve ide prema open source varijanti..
03.07.2014 | 02:48
Kolega na nekom Giveaway dobio licencu za Intensify, koja mu ne treba pa meni poklonio.

Nisam detaljnije isprobavao sam app, osim sto sam pregledao malo website. Ima podrsku za PSD i cini mi se upotrebljiv alat koji prilicno lijepo izgleda. Cijena je OK, pa ako nekoga zanima, vrijedi pogledati.

www.macphun.com/intensify
24.03.2016 | 22:57
Da ne otvaram novu temu, od danas je Nik Collection besplatan (koštao je 150$, prije par godina 500$).
Možete ga preuzeti na: https://www.google.com/nikcollection/
25.03.2016 | 07:15
zoranowsky kaže:
Da ne otvaram novu temu, od danas je Nik Collection besplatan (koštao je 150$, prije par godina 500$).
Možete ga preuzeti na: https://www.google.com/nikcollection/


Ne vjeruj Google-u ni kad darove nosi.
Sve slike koje projdu kroz alate valjda automatski postanu vlasnistvo i Google-a.
15.05.2016 | 18:57
Da li je netko kupovao adobe CC paket direkt preko njihove stranice? Da li je to opce moguce iz Hr ili se mora ici preko nasih distributera?
Osim sulude cijene kod nas (ravno 200% vise) koliko vidim opce nemaju opciju for individuals nego samo for teams i ne mozes placati mjesecno nego moras godisnje.
16.05.2016 | 18:59
Evo da odgovorim sam sebi, sluzbena informacija ako jos nekoga zanima.
"Preko Adobe distrubuterske mreže je moguće isporučivati iskčljučivo for Teams verziju. Verzija for Individuals je dostupna isključivo preko Adobe.com, a koji ne funkcionira u RH. Dakle, verzija for teams je jedino što Vam možemo ponuditi."

Pa se ti legaliziraj, pokenjam ti se na drzavu! :/
17.05.2016 | 14:45
Otvori sebi US account i uzivaj

Zasto se nerviras za svoje rodjene pare...
17.05.2016 | 16:18
MoschuS kaže:
Evo da odgovorim sam sebi, sluzbena informacija ako jos nekoga zanima.
"Preko Adobe distrubuterske mreže je moguće isporučivati iskčljučivo for Teams verziju. Verzija for Individuals je dostupna isključivo preko Adobe.com, a koji ne funkcionira u RH. Dakle, verzija for teams je jedino što Vam možemo ponuditi."

Pa se ti legaliziraj, pokenjam ti se na drzavu! :/


Koliko si ovisan o photoshopu? Ne mozes pixelmator ili gimp koristiti ili si pro user? Ja sam uzeo pixelmator, super stvar. Bila je medutim i na akciji kad sam je uzeo ali sam prije toga koristio gimp.
18.05.2016 | 08:13
Mislim da ovo cak nije do drzave...izgleda da je Adobe-ov problem...
Avid PT rade bez ikakvih problema na mjesecnoj bazi!
18.05.2016 | 08:59
drlovric ne znam da li bi to opce funkcioniralo. Cak i da kupim legalan sam samo prema Adobeu, da mi dodje inspekcija isti mi je vrag kao da imam i crackanu verziju.

Stefanjos nije samo Photoshop, treba mi cijeli paket :/ Da je jedna aplikacija bilo bi lako jer se pojedinacne mogu kupiti i kod nas.
18.05.2016 | 09:51
Zašto bi inspekciji bilo ilegalno? Gdje to piše da ti moraš kupiti to kod domaćeg lihvara?
18.05.2016 | 09:54
Kupi u UK ili Njemačkoj ili bilo gdje u EU. Možda bi ti to funkcioniralo. Valjda common market nečemu služi.
18.05.2016 | 10:10
smayoo kaže:
Zašto bi inspekciji bilo ilegalno? Gdje to piše da ti moraš kupiti to kod domaćeg lihvara?

Ne znam, tako mi se cini iz njihovog odgovora. Zato i pitam da li je netko na forumu kupovao nesto slicno pa ima iskustva.
"Preko Adobe distrubuterske mreže je moguće isporučivati iskčljučivo for Teams verziju. Verzija for Individuals je dostupna isključivo preko Adobe.com, a koji ne funkcionira u RH. Dakle, verzija for teams je jedino što Vam možemo ponuditi."

Poslati cu ovih dana mail u Adobe UK pa cu vidjeti sto kazu, razlika mi je ravno 3.000kn.
18.05.2016 | 11:32
Gledaj, ne postoji zakonski temelj po kojem bi te bilo koja inspekcija mogla kazniti zato što si KUPIO alat koji koristiš mimo trgovačke mreže koju proizvođač preferira. Zamisli da nekog bravara inspekcija kazni što je kupio brusilicu u Austriji u Praktikeru umjesto kod nas. Ma daj...
A to što ti napiše domaći trgovac, neka si zakvači na neko mjesto.
18.05.2016 | 11:34
Ti kada kupis Pixelmator ili Affinity Photo licence, kupujes ih direktno na stranici proizvodjaca. Platis karticom, isprintas fakturu i sve OK. Pa nisi ilegalan u ocima inspekcije. Nemaju te tvrtke zastupnike u svakoj zemljici na svijetu, da bi te tjerali da kupujes lokalno.

U cemu je sada razlika da kupis Adobe alate? Samo zato sto imaju zastupnika u zemlji koji nema ono sto tebi treba, ne znaci da moras lokalno i kupovati.

Uvazavaju fakture hosting paketa ili usluga kupljenih vani, a imas i domace alternative. Meni tu nista nije jasno

Bitno je da imas licencu, ma gdje ona bila kupljena. Ostalo su suplje price, i ne piju vode 100%.
18.05.2016 | 11:42
OK, hvala! Ali trebao bi kupiti u EU jel tako? Da nemam problema oko PDVa?

BTW Evo kaze mi kolega da garantirano ne funkcionira tj. necu moci aktivirati iz Hr. Mislim da mi je najpametnije da kontaktiram direkt Adobe.
18.05.2016 | 15:25
Odi u Grac na kavu i tamo to aktiviraj, opet dosta uštediš
18.05.2016 | 20:02
Baš sam to htio reći. Ili si plati mjesec dana neke od ovih tunneling usluga pa ne moraš ni do Graza, a aktiviraš si Adobe "iz USA".
Ne moraš čak niti u EU kupiti. Kupi gdje god želiš i uredno na plaćenu cijenu plati PDV i to ti je to. Ako kupuješ u EU onda moraš od prodavatelja tražiti da ti izda EU VAT fakturu bez njegovog poreza i onda na to plati HR PDV. Samo da bi to mogao moraš kod nas obaviti papire na carini da ti se OIB od firme zavede kao EU VAT ID. Jedina posljedica toga (ako do sad to nisi imao) je da tvoj knjigovođa mora neke izvještaje za poreznu raditi mjesečno umjesto kvartalno (ako si firma s malim prometom). Ako ti je to sve komplikacija, onda kad kupuješ u EU moraš platiti PDV prodavatelja i onda na sve to još HR PDV. Onda ti je možda jednostavnije kupiti licencu kao fizička osoba. A onda ti sve skupa ispada jednostavnije kupiti licencu iz non-EU zemlje.
05.11.2016 | 09:40
Jos neko vrijeme besplatan, inace kosta 29,99$ Cini se solidan komad softvera za nekog kome ne trebaju bas svi silni fićuri Photoshopa.

itunes.apple.com/us/app/pro-paint-handy-...-editor/id1127869373
05.11.2016 | 11:37
Apple, Adobe i sve slične kompanije ugovorima snažno štite lokalnu distribuciju, a imaju za to i razloga - time se financira lokalna podrška i razvoj tržišta.

Kao fizička osoba još možeš izvesti kupovinu vani (nitko ti ne može osporiti ulazak u dućan i kupovinu), ali kada se radi on-line često to nije moguće ako nemaš platnu karticu iz dane države.

Pravne osobe mogu teoretski kupovati vani, ali 99% da im niti jedan Apple ili Adobe distributer to neće učiniti nego će ih uputiti na lokalnog distributera. Nema šanse da ja kao tvrtka zatražim ponudu od Apple Storea u NY i da mi oni mogu išta prodati. Isto važi za Adobe.

U toj priči Hrvatska je zakinuta s mnogim opcijama koje vani postoje samo zato jer smo smiješno malo tržište i niti Appleu niti Adobeiju nije isplativo ovdje uvoditi prodaju glazbe ili licenci za softver na mjesečnoj bazi. Radi se samo o volumenu i infrastrukturi koja to treba pratiti. Nažalost, 4 milijuna stanovnika, od čega je 90% po njihovim kriterijima siromašno, je smiješna brojka i moramo se s time pomiriti.
05.11.2016 | 11:39
^SuperUnknown^ kaže:
Jos neko vrijeme besplatan, inace kosta 29,99$ Cini se solidan komad softvera za nekog kome ne trebaju bas svi silni fićuri Photoshopa.

itunes.apple.com/us/app/pro-paint-handy-...-editor/id1127869373


Hvala, koristim pixelmator koji sam kupioo dok je bio na snizenju, ali skidam i ovo kad je vec free.
06.11.2016 | 11:41
Hvala na preporuci, i ja sam skinuo Pro Paint, ali malo su mu čudne dimenzije A4 papira
Prilozi:
05.02.2017 | 10:31
Hej ekipa! DxO OpticsPro 9 je free do 28.2.
05.02.2017 | 12:38
zoranowsky kaže:
Hej ekipa! DxO OpticsPro 9 je free do 28.2.


Provjerite koje aparate podržava, koje objektive podržava i koji sistam podržava.
Ako imate doma nove uređaje, ne bude jako koristilo.
Moj D750 nije podržan, kao niti OSX 10.11. Instalirao sam ga na stari komp i malo prčkao. Traži veliki monitor.
Dobro je čuti kako je besplatana.
11.05.2017 | 03:25
ON1 Effects 10.5, trenutno čabe

www.on1.com/products/effects10/
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 5 sati
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, Ender, Riba, tino1, VanjusOS, Anonimci (331)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO