Punjanje iPhone uređaja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Punjanje iPhone uređaja


05.10.2022 | 10:00
Pozdrav,
Zanima me način kako punite iPhone. Kako "čuvate" zdravlje baterije?
KOd mene otprilike mjesečno jedan posto pada. punim ga svaku večer. iPhone 12 PRO

Sad sam uzeo novi 13 PRO, punim ga također svaku večer. navečer stanje baterije bude oko 25%.

znam za preporuku punjenja od 30 - 80 % ali to je nemoguće pratiti, pogotovo onima koji nisu blizu punjača
05.10.2022 | 11:34
Prvi put kad ti zatreba mobitel, a baterija ti je na 3% jer si ga prethodnu noć punio do 80%, zaboraviti ćeš na "čuvanje baterije". Uostalom, nisi kupio mobitel da bi mu čuvao bateriju nego da bi ga koristio.

Ja sam sve moje smartphone (osim poslovnog, kojeg koristim vrlo malo, pa baterija traje 3-4 dana bez problema) do sada, punio na isti način kako i ti to radiš. Navečer prije spavanja stavim mobitel na punjač, i ujutro je mobitel pun. Kada mobitel ponovo dođe na punjač, baterija je između 15% i 35%.

Ako ga baš želiš puniti do 80% i sačuvati bateriju maksimalno zdravom, uz rizik da ponekad navečer ostaneš bez baterije, imaš opciju: Optimized battery charging u postavkama baterije.
05.10.2022 | 15:18
ante_p kaže:
znam za preporuku punjenja od 30 - 80 % ali to je nemoguće pratiti, pogotovo onima koji nisu blizu punjača


Stavi ga na punjač kad ideš spavati. I to je to.
Nakon nekog vremena softver će prepoznati kada se najčešće dižeš i odspajaš mob i puniti će ga na najbolji mogući način da očuva bateriju, doslovno polako do 80% i onda zadnjih sat, sat i pol do kraja. Tako nekako.
05.10.2022 | 15:52
Ja nisam čuo za tu preporuku u kontekstu baterija mobitela ili laptopa. Samo za aute (a tu su drugi razlozi). Može neki konkretan link/izvor?
05.10.2022 | 16:05
smayoo kaže:
Ja nisam čuo za tu preporuku u kontekstu baterija mobitela ili laptopa. Samo za aute (a tu su drugi razlozi). Može neki konkretan link/izvor?


Pise u uputama mog nedavno kupljenog mobitela, ima cak i setting da puni bateriju samo do 80% ili 90%

Doduse pise i "da se koristi samo njihov punjac" :o)

Update - evo imaju i ovdje vezano za laptope:
www.asus.com/support/FAQ/1032726/

Update2, da odgovorim na originalno pitanje. Kako sam uvijek u blizni punjaca i nema previse straha (ne bih to nazvao strahom jer sam davno otkrio da mi prazna baterija ne izaziva nervozu, bas naprotiv...) da ce se isprazniti do iduceg mjesta sa punjacem, podesio sam taj battery managemrnt da puni do 80% i uglavnom je na punjacu...uglavnom zato jer je najveci neprijatelj baterije temperatura, a kaze ASUS da se baterija manje grije na manjim kapacitetima punjenja.
05.10.2022 | 18:07
To samo znači da ima jeftikaner poluproizvod od elektronike koja kontrolira punjenje baterije.
05.10.2022 | 18:22
Ali si sada cuo za preporuku.
05.10.2022 | 21:12
Proizvođači koji su škrti ili iz nekih drugih razloga tehnički limitirani pa nemaju elektroniku punjenja koja kontrolira temperaturu baterije i tome prilagođava struju punjenja pišu takve preporuke da bi izbjegli odgovornost zbog zastarjelog/manjkavo izvedenog punjača.
  • Daddo
  • Posjetitelj
06.10.2022 | 04:00
@smayoo - može neki dokaz tome u prilog ili ti moram vjerovati na riječ? Jer ono, nisam ti sklon vjerovati da znaš bolje od proizvođača, a nije da mi ti daješ jamstvo na proizvod.

Vrlo rado bih gurnuo pod nos to “smayoo je rekao” nekom ovlaštenom prilikom ostvarivanja svojih prava kao krajnjeg korisnika.
06.10.2022 | 05:14
Kakav točno dokaz želiš? Da ti citiram neki stručni članak dostupan na internetu, na temu tehnologije punjenja litijskih baterija? Misliš, ako bi im rekao da prof.dr. taj i taj u svom znanstvenom radu objavljenom na Uni Köln ili na Virginia Techu, kaže kako nije problem u razini punjenja baterije, nego u lošem nadzoru temperature, da bi ti ovlašteni trgovac rekao "O, pa da, znamo mi prof. tog i tog, on je naš top autoritet, ispričavamo se, evo vam besplatno nova baterija."?

Stvar je jednostavna. Bez obzira koji su razlozi, ako se ne pridržavaš uputa proizvođača, ne vrijedi ti jamstvo. Ono što sam ja htio reći je - to što proizvođač A daje takve upute (jer ima takav proizvod), ne znači da se moraš istog pridržavati s istovjetnim proizvodom proizvođača B ako ovaj u svojim uputama ne navodi isto.

Osim toga, preporuka nije isto što i uputa, preporuka nije obvezujuća i nitko ti ne može određi pravo na jamstvo ako se nisi pridržavao preporuka.

Eto. Sad - je li netko u uputamaApple proizvoda pročitao da treba izbjegavati punjenje baterije do 100%?
  • Daddo
  • Posjetitelj
06.10.2022 | 05:39
Svejedno bi ja neki link koji će tu tvoju tvrdnju potkrijepiti. Jer recimo ne vjerujem ni blizu da imaš praktično iskustvo s navedenim baterijama u mobilnim uređajima koje bi to što pričaš učinile relevantnim i bitnim.

A kako znam da nemaš prakse, daj bar neki link na teoriju, može?
06.10.2022 | 08:23
Pa kad već tako pouzdano znaš da nemam prakse, zašto se uopće obazireš na to što pišem? Inače, i moj djed, i ćaća su se time bavili, a, pazi sad, i ja isto. Profesionalno. Krizmani kum ne, jer nemam krizmanog kuma.
Litijsko baterijsko postrojenje snage 400kW i autonomije 1600kWh je najveće koje sam radio. A u svakom projektu imam barem neko baterijsko napajanje. Gdje god se nadzire temperatura, baterije se pune do čepa, a životni vijek je dulji od onog što deklarira proizvođač.
Koje je tvoje iskustvo?
  • Daddo
  • Posjetitelj
06.10.2022 | 08:55
Jer optužuješ proizvođače mobilnih uređaja i opreme za iste za nešto o čemu pojma nemaš i utvrdio nisi praktično i lažeš bez ikakvog pokrića za to.

Plus ne čitaš što piše. Pitao sam te za praktično iskustvo s baterijama u mobilnim uređajima za koje ZNAM da ga nemaš.

Moje iskustvo kao nekog tko je 4 godine u ovlaštenom servisu mobilnih uređaja i tableta je recimo suprotno ovom što ti tvrdiš, pa me zanima gdje si ti pročitao to što jesi.

Na stranu što si izabrao pljuvati po onom što nisi radio super je što to prođe svaki put jer nitko nikad ne propitkuje tvoju stručnost, a kad i ako se netko i usudi reći drugačije, post nestane netragom.

Dakle, ja zaista ne znam što si ti HTIO reći, ali to što si napisao:

1. Nije istina i zlonamjerno je
2. Nemaš apsolutno ničim argumentirati to što si napisao

Iskustvo koje imaš s drugim baterijskim sustavima i načinima punjenja u konkretnom slučaju baterija u mobitelima nije relevantno.
06.10.2022 | 09:01
Zašto nije? U mobitelima se koriste neke druge baterije? Ili...?
  • Daddo
  • Posjetitelj
06.10.2022 | 09:07
Struje punjenja su drugačije, režim punjenja i vremena punjenja su puno drugačija, potrošnja ciklusa... ono, veze nema s tim što navodiš kao uzrok.

Zato te i pitam imaš li neko bar teorijsko istraživanje koje potvrđuje tezu:

"Proizvođači koji su škrti ili iz nekih drugih razloga tehnički limitirani pa nemaju elektroniku punjenja koja kontrolira temperaturu baterije i tome prilagođava struju punjenja pišu takve preporuke da bi izbjegli odgovornost zbog zastarjelog/manjkavo izvedenog punjača."
06.10.2022 | 09:15
smayoo kaže:
Eto. Sad - je li netko u uputamaApple proizvoda pročitao da treba izbjegavati punjenje baterije do 100%?


Ovdje piše da Optimizirano punjenje bateriju puni do 80% i onda zaustavlja punjenje do nekog trenutka (određenog "dubinskim učenjem" prema ponašanju korisnika) kada dopuni bateriju do 100% kako bi ona bila potpuno puna kada korisniku to treba (npr. nakon što staviš mobitel na punjenje kod odlaska na spavanje, mobitel napuni bateriju do 80% i drži je tako cijelu noć, da bi je tek pred jutra nastavio puniti do 100%).
06.10.2022 | 10:10
Ali to je sasvim druga stvar. To je fora koju Apple gura jer su se neki korisnici žalili da odštekaju aparat s punjača, a baterija kaže 95-96% umjesto 100% (jer Apple, kad dođe punjenje do čepa, ciklički malo pušta da se baterija prazni, pa opet dopuni i tako u krug na tih gornjih 5%, kako bi je održavao aktivnom). Pa onda, da bi takvi korisnici bili zadovoljni, uključe punjenje od 80% do vrha u takvo vrijeme da baterija bude 100% puna upravo tad kad korisnici skidaju mobitel s punjača (što funkcionira, naravno, za one korisnike koji imaju vrlo ustaljenu dnevnu rutinu).
Kako god bilo, to nije ista stvar o kojoj ovdje pričamo, jer se baterija svejedno svaki dan napuni na 100% to jest, Apple ne traži da se baterija ne puni preko 80% da bi jamčili za životni vijek.
06.10.2022 | 10:14
Daddo kaže:
Struje punjenja su drugačije, režim punjenja i vremena punjenja su puno drugačija, potrošnja ciklusa... ono, veze nema s tim što navodiš kao uzrok.


OK. A koji je onda razlog što neki proizvođači traže (ili preporučuju) da se litijska baterija ne puni do 100%, nego do 80%? Kažeš da nije loš ili manjkav nadzor temperature, nego je...?

Zato te i pitam imaš li neko bar teorijsko istraživanje koje potvrđuje tezu:

"Proizvođači koji su škrti ili iz nekih drugih razloga tehnički limitirani pa nemaju elektroniku punjenja koja kontrolira temperaturu baterije i tome prilagođava struju punjenja pišu takve preporuke da bi izbjegli odgovornost zbog zastarjelog/manjkavo izvedenog punjača."


Konkretno za baterije u mobitelima - nemam. Imam za litijske baterije općenito, ali to te ne zadovoljava, zar ne?

Ali nema veze, ti si stručnjak za baterije u mobitelima. Objasni nam onda ti zašto Apple nema takvu preporuku, a neki drugi proizvođač - ima?
06.10.2022 | 11:30
smayoo kaže:
Ali to je sasvim druga stvar. ...
Kako god bilo, to nije ista stvar o kojoj ovdje pričamo, jer se baterija svejedno svaki dan napuni na 100% to jest, Apple ne traži da se baterija ne puni preko 80% da bi jamčili za životni vijek.


Da, nije isto samo zato što Apple, za razliku od drugih, nudi mogućnost da mobitel sam prepozna kada treba biti napunjen do 100%.

Po svemu drugome to je ista stvar, jer i kod Apple-a, i kod drugih proizvođača, mobitel napuni bateriju do 80% kapaciteta i onda je stalno drži na tom nivou. Dakle, i kod Apple i kod svih drugih koji imaju tu opciju, baterija najviše vremena provede na 80% kapaciteta.

Ako to nije ista stvar, onda ne znam što jest.

I da, opet si u pravu, jer Apple ne preporuča izbjegavanje punjenja do 100%, nego pruža korisnicima mogućnost da Apple tj. iPhone sam to odradi za njih.

BTW iPhone mi je uvijek bio na punjenju cijelu noć (prvo na kabelu, a kasnije na wireless punjaču) i nikad, ali baš nikad nisam vidio neki postotak manji od 100% kada bih ujutro skidao mobitel sa punjenja (osim ako bih nehotično pomaknuo mobitel sa postolja tijekom spavanja), i taj postotak bi se jako dugo održao (obično od 07:00 do 10:00 ujutro bi postotak pokazivao napunjenost od 100% ako nisam (a uglavnom nisam) koristio mobitel u tom vremenu nego je samo bio na stand-by).

Sad imam mobitel jednoh drugog proizvođača (koji često kao reklamu koristi patetične pokušaje izrugivanja Apple i iPhone-a), i na njemu je baterija također na 100% kada mobitel skinem sa punjenja, a već nakon 10-a minuta pokazuje 99%.
  • Daddo
  • Posjetitelj
06.10.2022 | 11:46
smayoo kaže:

OK. A koji je onda razlog što neki proizvođači traže (ili preporučuju) da se litijska baterija ne puni do 100%, nego do 80%? Kažeš da nije loš ili manjkav nadzor temperature, nego je...?


Razloga je više, no onaj najvažniji je "trickle charge" kod krivulje punjenja, te aproksimacija mjerenja postotka napunjenosti.

Ti to naravno znaš samo se praviš blesav pa očekuješ da ja to objasnim da bi se mogao rugati i prcati.

Seljački, pričamo o mobitelu koji ljudi koriste svaki dan. Od 0 do 20% će struja punjenja biti velika i krivulja je gotovo linearna. Nakon toga ide krivulja od 20 do 80% gdje uređaj i punjač zajednički "optimiziraju" punjenje na način da u što je moguće kraćem vremenu dođu do tih 80. Nakon toga punjenje se usporava i struja je sve slabija, a onih zadnjih par postotaka do 100 može trajati i par sati.

smayoo kaže:


Zato te i pitam imaš li neko bar teorijsko istraživanje koje potvrđuje tezu:

"Proizvođači koji su škrti ili iz nekih drugih razloga tehnički limitirani pa nemaju elektroniku punjenja koja kontrolira temperaturu baterije i tome prilagođava struju punjenja pišu takve preporuke da bi izbjegli odgovornost zbog zastarjelog/manjkavo izvedenog punjača."


Konkretno za baterije u mobitelima - nemam. Imam za litijske baterije općenito, ali to te ne zadovoljava, zar ne?

Ali nema veze, ti si stručnjak za baterije u mobitelima. Objasni nam onda ti zašto Apple nema takvu preporuku, a neki drugi proizvođač - ima?


Podebljano, zašto se onda ponašaš kao da jesi i da si neki relaventan faktor, a svjesno i namjerno pljuješ po proizvođačima uređaja? Ne moraš zadovoljiti MENE, dovoljno je navesti bilo kakav primjer proizvođača mobitela s manjkavim punjačem ili glupom elektronikom.

Podcrtano, opet izmišljaš i dodjeljuješ titule (i perfidno vrijeđaš).

Kao odgovor na to umjesto (manje perfidne) uvrede koju zaslužuješ evo objašnjenje (ne zbog tebe, nego zbog onih koje to zaista zanima):

1. Za razliku od svih ostalih proizvođača koji svoje proizvode reklamiraju i ističu kapacitet baterije kao ogroman, Apple to ne radi. Dapače, ni za jedan Apple mobilni uređaj u službenoj specifikaciji nije naveden kapacitet baterije.

2. Apple navodi "vrijeme trajanja baterije" odnosno autonomiju uređaja sa baterijom koja je napunjena punim kapacitetom. Navedeno vrijeme je izmjereno testiranjem u uvjetima koji su jasno navedeni.

3. Apple navodi da se kapacitet baterije, pa shodno tome i autonomija uređaja mijenja sa starošću i upotrebom. Baterija nedovoljnog kapaciteta neće ispravno pogoniti uređaj i potrebno ju je zamijeniti.

4. Uzevši u obzir točku 3, Apple omogućava korisniku izbor želi li produljiti životni vijek baterije i čuvati njenu "kemiju" što je moguće duže (osigurati maksimalan broj punjenja koje može dati uređaju prije no ju je potrebno zamijeniti) ili je potrošiti brže ali u svakom trenutku imati uređaj "maksimalno napunjen" jer mu je režim korištenja takav da ga nema gdje ni kada dopunjavati.
06.10.2022 | 17:11
smayoo kaže:
Eto. Sad - je li netko u uputamaApple proizvoda pročitao da treba izbjegavati punjenje baterije do 100%?


Nisam vidio da je netko spomenuo "izbjegavanje" punjenja do 100%.

Ono o čemu ja pričam je ovo:
support.apple.com/en-us/HT210512
07.10.2022 | 16:44
Kaže u tom tekstu ovako:
Optimized Battery Charging is designed to reduce the wear on your battery and improve its lifespan by reducing the time your iPhone spends fully charged


To je jako, jako, marketinški, simplificirano. Baterija pati kad je puna do čepa, a punjač je i dalje pokušava puniti. Apple proizvodi to ne rade (niti ne znam reći otkad, ali svakako otkad ja imam iPhone, dakle od petice). Kad napune, prestanu puniti, pa opet pune kad registriraju da opada napon, i tako u krug. I ne samo Apple, nego i drugi, recimo, kvalitetniji proizvodi.

U svakom slučaju, Apple ti neće odbiti zamijeniti lošu bateriju u jamstvu ako je uvijek punjena do 100%.
07.10.2022 | 17:02
Daddo kaže:
smayoo kaže:

OK. A koji je onda razlog što neki proizvođači traže (ili preporučuju) da se litijska baterija ne puni do 100%, nego do 80%? Kažeš da nije loš ili manjkav nadzor temperature, nego je...?


Razloga je više, no onaj najvažniji je "trickle charge" kod krivulje punjenja, te aproksimacija mjerenja postotka napunjenosti.

Ti to naravno znaš samo se praviš blesav pa očekuješ da ja to objasnim da bi se mogao rugati i prcati.


Zašto bih se rugao? Raspravljamo tehnički.

Možemo li se složiti s tim da je trickle charge problematičan zato, tj. onda kad elektronika ne nadzire temperaturu baterije, nego pušta struju punjenja (koliko god malu) i kad baterija više ne prima naboj, nego sva primljena struja samo ide u zagrijavanje?

Odnosno, ako smatraš da bi trickle charge bio problematičan i kad bi elektronika pratila temperaturu baterije i prestala kompletno puniti bateriju kad temperatura krene rasti, koji je onda razlog (ako nije to što ne prati temperaturu) da trickle charge skraćuje životni vijek baterije ako se ona puni preko 80%?


Seljački, pričamo o mobitelu koji ljudi koriste svaki dan. Od 0 do 20% će struja punjenja biti velika i krivulja je gotovo linearna. Nakon toga ide krivulja od 20 do 80% gdje uređaj i punjač zajednički "optimiziraju" punjenje na način da u što je moguće kraćem vremenu dođu do tih 80. Nakon toga punjenje se usporava i struja je sve slabija, a onih zadnjih par postotaka do 100 može trajati i par sati.

smayoo kaže:
Ali nema veze, ti si stručnjak za baterije u mobitelima. Objasni nam onda ti zašto Apple nema takvu preporuku, a neki drugi proizvođač - ima?

Podcrtano, opet izmišljaš i dodjeljuješ titule (i perfidno vrijeđaš).


Kako sad - vrijeđam? Ti si meni napisao da nemam iskustva s baterijama. 27 godina su mi dio profesionalnog rada, sve sam tehnologije prošao, od olovnih i NiCd, do LiFePO, cinkovih i redox. Onda mi kažeš da to nema veze jer da nisam radio s baterijama u mobitelima, a ti si radio u mobitel servisu pa znaš što ja ne znam. Ja onda kažem da tebe moji izvori neće zadovoljiti jer se ne odnose na mobitele i kažem da si ti stručnjak za baterije u mobitelima (a to si ti sâm rekao, nisam ja), i sad si ti na to uvrijeđen. WTF?

1. Za razliku od svih ostalih proizvođača koji svoje proizvode reklamiraju i ističu kapacitet baterije kao ogroman, Apple to ne radi. Dapače, ni za jedan Apple mobilni uređaj u službenoj specifikaciji nije naveden kapacitet baterije.


Istina je, nije naveden na njihovom webu, niti u storeu, ali podatak nije nedostupan. Svaka aplikacija za nadzor baterije zna pročitati dizajnirani i trenutni kapacitet baterije iz elektronike baterije. Nisam siguran niti zašto je ovo bitno?

4. Uzevši u obzir točku 3, Apple omogućava korisniku izbor želi li produljiti životni vijek baterije i čuvati njenu "kemiju" što je moguće duže (osigurati maksimalan broj punjenja koje može dati uređaju prije no ju je potrebno zamijeniti) ili je potrošiti brže ali u svakom trenutku imati uređaj "maksimalno napunjen" jer mu je režim korištenja takav da ga nema gdje ni kada dopunjavati.


OK. Ne znam koji je stvaran razlog za ovo, ali stvarne koristi od toga - nema. To je isto kao da kažeš da ćeš autu smanjiti potrošnju tako da ugasiš radio. Stvarno hoćeš. Nemjerljivo malo, ali hoćeš.

Na životni vijek litijske baterije bitno utječu dvije stvari: broj ciklusa punjenja i pregrijavanje. Svaki put kad ti baterija "zakuha", skratio si joj životni vijek za 10-20 ciklusa punjenja. Ako elektronika baterije nadzire temperaturu i ne prekida punjenje kad temperatura počne rasti preko neke zadane brzine (derivacija temperature, izražena u K/s), tada će daljnje punjenje zakuhati bateriju (ako nema korisnika da skine mobitel s punjača). Ako ima nadzora temperature - neće.
08.10.2022 | 00:57
smayoo kaže:
...Krizmani kum ne, jer nemam krizmanog kuma.


Kak to misliš da nemaš krizmenog kuma? Nisi krizman??? Kak si uopće preživio do sad?
Gle... Imao sam lijepi komplet od 2x krštenje, 2x krizma i 2x vjenčanje. Vlatko mi je narušio matricu s time što sam postao vjenčani kum po treći put.
Sad tražim još jedne krstitke i krizmu da OCD (i matricu) dovedem u balans.
Eto... Kad se odlučiš na krizmu, stojim ti na raspolaganju. Dapače, nudim se. Ajde, trgni se! Idemo te krizmat!
Zauzvrat nudim da ću te kao kum podržavati u raspravama
08.10.2022 | 09:35
Gjuroo kaže:
Zauzvrat nudim da ću te kao kum podržavati u raspravama


Motivacija level PRO!
08.10.2022 | 10:21
Gjuroo kaže:
smayoo kaže:
...Krizmani kum ne, jer nemam krizmanog kuma.


Kak to misliš da nemaš krizmenog kuma? Nisi krizman??? Kak si uopće preživio do sad?




Pa dobro znaš da smo mi svi ovdje u Rijeci crvene komunjare! Ja se ne mogu krizmati jer čim stanem nogom na prag neke crkve, odmah se nebo mrači i munje sijevaju.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
08.10.2022 | 11:21
smayoo kaže:
Gjuroo kaže:
smayoo kaže:
...Krizmani kum ne, jer nemam krizmanog kuma.


Kak to misliš da nemaš krizmenog kuma? Nisi krizman??? Kak si uopće preživio do sad?




Pa dobro znaš da smo mi svi ovdje u Rijeci crvene komunjare! Ja se ne mogu krizmati jer čim stanem nogom na prag neke crkve, odmah se nebo mrači i munje sijevaju.




Isus kaže:
"...kažem vam, tako će na nebu biti veća radost zbog jednog obraćena grešnika negoli zbog devedeset i devet pravednika kojima ne treba obraćenja."

Stoga se ne brini što se nebo mrači i munje sjevaju. To se samo ljuti "onaj" koji ne želi tvoje obraćenje.
18.05.2023 | 01:13
E evo ko prvo iz kurtoazije da pozdravim sve članove pošto sam novi kolačić. E sada da pokušam da osgovorim na pitanje o zdravlju baterij. Kao prvo nije bitno kada punte bateriju ili dali je dopunjavate. Ove nove baterije za iphone i neke druge modele imaju neku vrstu memorije. Naime one su u stanju da brje cikluse punjenja tel. E šta to znači. Jedan pun ciklus je kada je baterija gotovo prazna i kada je vi napunite na 100%. Ako rcimo baterija padne oko 30 i nešto posto slobodno je dopunte na nekuh 90 i kusur posto. Šta to znači? To znači da smo upotrjebili nešto više od pola jednog ciklusa punjnja što je 50%. Tako da dopunjavanje ne da je štetno nego je poželjno ako želite da vaša baterija traje duže. Ja koristim 13. Iphone 1 punu god i pokazuje mi još uvijek 100% zdravlje. Ali ima tu caka jer to nije istinski pokazatelj ali je dobro. To objasnim drugom prilkom. Pokušajte na brzom punjaču da napunite vaš iphone do nekih 90-95% max. Nije problem ako puniite preko noči jer nova baterija kada se u potpunosti napuni prestaje da daje signal punjaču da daje struju, Eto to bi bilo to otprilike. Ako neko ima nekih pitanja vezano za baterije ili neke druge stvari ako znam rado podjelim sa ekipom. Veliki ozdrav iz Mostara!
18.05.2023 | 08:15
Dobro nam došao, danny11. Hvala ti na konstruktivnom doprinosu. Rijetkost je da novi član ne započinje aktivnost na forumu - pitanjem.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 56 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Riba, Anonimci (482)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO