|
Nakon objave treće generacije iPada bili smo znatiželjeni kako o njemu razmišljaju korisnici Jabučnjaka i koliko vas ga namjerava kupiti. Dobili smo odgovor od gotovo 400 naših korisnika, pa evo rezultata uz kratak komentar. Najveći broj (četvrtina korisnika) želi novi iPad i kupili bi ga odmah, ali im je jednostavno preskup. To je potpuno razumljivo za državu u kojoj ovaj popularni gadget stoji koliko i mjesečna plaća. Malo tko može izdvojiti svoja mjesečna primanja za to zadovoljstvo. Iduća skupina (17%) ide u kupovinu u inozemstvo čime se može nešto uštedjeti. Entuzijasti i tehnološki pioniri, njih 16.75%, već ga je nabavilo za vrijeme trajanja ankete, a 14.72% korisnika uopće ne zanimaju tableti. Dio vas (12.69%) ipak će naći načina za kupnju u Hrvatskoj, a oko 11% korisnika će sada kupiti stari iPad 2 koji se i dalje smatra vrhunskim uređajem. Tek 3.55% naših korisnika namjerava kupiti neki non-Apple tablet. |





Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
Komentari
Tako biti deprimiran oko toga što si netko ne može priuštiti iPad je, u najmanju ruku... ne znam...
P-političko
M-manipuliranje, mešetarenje.... ..
na čvoru crne smrče
svoj trohej zaglušljivi,
svoj zvučni, teški jamb.
Podne je.
Tišinom razlijeva se
sunčevi ditiramb.
B-)
Baš sam bio nešto bolestan i uzeo u ruke ovu knjigu koju sam kupio prije valjda godinui. Uglavnom, u tri dana sam je završio i ne samo da je vrlo zanimljiva nego i relativno jednostavno opisuje što se zapravo dogodilo prije 4-5 godina i zašto smo svi sad bez novaca. Ima na Amazonu dubljih recenzija, ali pojednostavljen o do krajnjih granica, naravno da je korjen svega pohlepa, ali je ona oduvijek bila prisutna na Wall Streetu.
Ono što je ovaj put bilo novo je bahata vjera u vlastite laži. Ima neka izreka iz mafijaških filmova da ne smiješ trošiti robu koju prodaješ, ovi su napravili upravo to. Genijalci su smislili kako podvaliti nekvalitetne vrijednosnice kao super-sigurne i stabilne i onda su kroz par godina nekako zaboravili o čemu se tu radi da su investirali gomilu zdravog novca u vlastitu podvalu. Radnja se vrti oko pet-šest likova koji su to uvidjeli na vrijeme i investirali suprotno od mainstreama.
Knjiga je dušu dala za plažu, bolesnički krevet i slične lokacije pošto ima oko 250 strana i čita se u komadu.
Što se iPada tiće, mislim da čak nisam znao što bih zaokružio tako da nisam ušao u statistiku. Koliko se sad mogu sjetiti, nije bilo moguće reči već imam iPad 2 pa nemam namjeru ništa novo kupovati.
Mislim da je naša civilizacija malo previše utonula u materijalna dobra i vrijednosti i zaboravila one druge za koje zapravo zaista vrijedi živjeti.
Pretjerana potrošnja ograničenih resursa izazvana ne stvarnom potrebom, već pohlepom obučenom u ruho profita ionako će uskoro našu civilizaciju dovesti na rub propasti kada će sve te dragunlije izgubiti u potpunosti na svojoj vrijednosti. No to tako mora biti, jer čovjek jedino uči kad ga pritišće nevolja i jad, a mi smo ipak prije svega došli ovdje nešto naučiti.
Davor o iPad
Smayoo o globalnim problemima (pred kojima se obicno zatvaraju oci)
Campo, naravno, protiv svega sto ima crvene primjese
I svi se savrseno razumiju
Ja cu samo reci par rijeci iz svoje perspektive. S obzirom se nalazim u bazi gdje ljudi stvarno imaju nerealno visoka primanja (tipa, zaradis taj novi iPad za manje od dva dana) i gdje je neki takav gadget stvarno koristan (sta ces raditi po cijeli dan, ako neces malo surfati ili igrati igre ili gledati filmove na tabletu :P)
Kupuju ljudi i iPad (kazem, nije cijena u pitanju), ali velika vecina u zadnje vrijeme kupuje Android tablete (10" cap screen je oko 170$). Ne mora ga motati u folije, oklope, bumpere, cuvati, paziti, maziti, syncati sa iTunes...
Dobijes film na USB stick ili memory card, ukljucis i gledas covjece. Malo ti prostora, kupis 32GB microSD za 15$ i eto ti upgrade.
Za ovakve uvjete iPad je previse ogranicen. Jer ja nemam svugdje internet konekciju, nemam iCloud 24/7, ne zelim nositi i laptop samo da bi imao sa cega syncati iPad (a Appleovih 16/32GB je smijesno malo).
Zelim reci, ja osobno ga ovdje nemam (iako realno mogu si ga priustiti) iz gore navedenih ogranicavajucih razloga, a ne radi cijene.
Pogotovo tamo, sa tim cijenama, ljudi vagaju svaki feature. Sta meni nudi KONKRETNO iPad sto necu dobiti na 4 puta jeftinijem Android tabletu?
Popustili su na Macovima sa memory card utorom, popustice i ovdje samo dok uzmu jos koju milijardu
A kad ih otkrije, zablokira im itunes account na X godina (zavisi o kolicini pljuvacine) te im nabije screen golog kamena i beznadja.
Ali tu se probudise vitezovi, uspavani od stoljeca sedmog, predvodjeni "cudnim covijekom cudna imena te usnica" i povedose boj protiv stevojobskoaple ovske soldateske...
Oslobodise oni tako itunes accounte te vratise potlacenim ljudima dostojanstvo i slobodu da mogu imati svoj screen na svome ipadu