Caffe bar "Jabučnjak"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Caffe bar "Jabučnjak"


  • Dijete
  • Posjetitelj
18.11.2021 | 15:02
smayoo kaže:
A ako to nije neočekivano….


U Aucklandu je bio pravi dernek.

Amira, Ante i Zvonimir su bili odlicni… Dijaspora koja pjeva fals iz petnih zila meni u uho su malo pokvarili dozivljaj, do trenutka kad sam vidio koncert kroz zenine oci. Bilo joj je divno vidjet masu od 7-99, s podrucja od Vardara pa do Triglava i sire kako s puno nostalgije izbacuju ono sto im je u krvi…

Bio mi je zadnji koncert prije prvog vala…
08.04.2022 | 12:33
Da ne offtopičarim po drugoj temi,...

dpasaric kaže:
Kada s odmakom pogledaš, nije Malnarova "Noćna mora" bila spuštanje u nešto lažno, dapače, često su oni tamo govorili više istine od službenih medija. To su iznosli na svoj osebujan način, ali nije bilo tamo baš nekih "fake newsa".


Naravno da nije, Malnar kao predsjednik (Republike Pešćenica) je bio ravan Kim Yong Unu jer je obojicu posjetio Dennis Rodman

08.04.2022 | 13:10
Kakve su to legende bile!
08.04.2022 | 15:30
Da, baš bili,... pola ih je već poumiralo
08.04.2022 | 20:59
Ali koliko god se čovjek u tom dobu svoga života zapravo, oprostite na izrazu - zajebavao - on je u toj zajebanciji uspio napraviti izvsrnu noćnu emisiju.
A kako je vrijeđao one tupave gledatelje koji bi nazvali samo da podjebavaju Ševu, Ja(j)ana ili onoga erotskog pjesnika (koji je by the way živio u Donjoj Kustošiji prije desetak godina) ili ne ni sam znam više koga još bi Malnar postavio da sjedi solo pred kamerama sa uključenim telefonom.
Onda, kada bi se vratio na stolicu popivši cugu i zapalivši par cigareta iza kamere, svima im se majke "naspominjao"..
I kada bolje razmisliš ti su likovi bili ono što su danas ovi dežurni komentatori ispod novinskih tekstova.
Preteča...
08.04.2022 | 21:29
EP je Emir

  • Daddo
  • Posjetitelj
10.04.2022 | 07:14
Nema više pankera...

29.08.2022 | 11:32
Ako nekoga zanaima, za nekih sat vremena će NASA pokušati lansirati Artemis 1 prema mjesecu.



29.08.2022 | 13:11
Trebali se Kinezi spustit da se Ameri sjete da Mjesec postoji....!
29.08.2022 | 14:28
Kako sam i napisao "pokušati", tako se i dogodilo (bilo je zadnjih desetak dana nekih neprovjerljivih informacija da ne ide baš sve glatko), odnosno obustavili su lansiranje.

Prema neslužbeno/službenim informacijama, na -40 minuta (to je mogao svatko vidjeti tko je pratio live prijenos) su zaustavili odbrojavanje, prvih par minuta je bila tišina, a onda su počele kapati informacije da je netko od tehničara primijetio da je jedan od RS-25 motora na SLS raketi ne radi kako treba (kasnije su službeno priopćili da navodno protok tekućeg vodika i kisika nije bio dovoljan u fazi ispiranja, odnosno čišćenja motora) pa su na prvu zaustavili odbrojavanje kako bi se kvar popravio no sad je sve izglednije da danas od lansiranja neće biti ništa jer se govori o pukotinama na oblozi motora (što i ne bi bilo čudno s obzirom na starost i da se ne radi o novim motorima već repariranim), a ako je tako, plan da se krene 2. rujna pada u vodu (da, Kinezi sad umiru od smijeha).

Inače ti RS-25 motori datiraju iz vremena Space Shuttlea i ne mogu vjerovati da se nisu pomakli 40 godina u razvoju motora jer je prvi let RS-25 bio daleke 1981. godine.

Zapravo sad ima smisla izjava Dmitrija Rogozina (direktor i prvi čovjek ruske svemirske agencije Roscosmos) kad je u ožujku nakon prvih sankcija Rusiji rekao: "U ovakvoj situaciji ne možemo opskrbljivati ​​Sjedinjene Države našim najboljim raketnim motorima na svijetu. Neka lete na nečem drugom, svojim metlama, što ja znam".
02.09.2022 | 15:02
NASA je službeno potvrdila da će drugi pokušaj lansiranja "Artemisa 1" biti sutra, živi bili pa vidjeli

Usput, 30. kolovoza su se pohvalili da su otklonili/popravili problem na "Voyageru 1" koji se dogodio još u svibnju ove godine, ali objašnjenje baš i nije neko.
Naime, iako "Voyager 1" još uvijek radi iako mu je davno prošao predviđeni životni vijek, i sve vrijeme šalje podatke, u svibnju je počeo slati čudne podatke telemetrije za AACS (to je sistem koji održava glavnu antenu uvijek usmjerenu prema Zemlji i bez kojeg bi komunikacija bila nemoguća). Podaci za AACS su govorili da antena više nije usmjerena prema Zemlji čime bi i komunikacija sa sondom bila nemoguća, a podaci sa sonde su i dalje dolazili i s njom se i dalje moglo upravljati,... uglavnom, NASA je objavila da je problem bio što su podaci za AACS dolazili preko primarnog računala koje se pokvarilo prije sedam godina i koje su tada isključili, ali nisu objasnili kako se to "pokvareno i isključeno" računalo nakon sedam godina uključilo i preuzelo funkciju slanja podataka od sekundarnog računala koje je ispravno i preko kojeg su zadnjih sedam godina upravljali "Voyagerom 1".
To i masa drugih pitanja su im postavljena pa se sad čeka novi odgovor NASA-e
02.09.2022 | 22:23
blogs.nasa.gov/artemis/
03.09.2022 | 12:19
Djuro genijalac kaže:
Trebali se Kinezi spustit da se Ameri sjete da Mjesec postoji....!


Ja nekak ne vjerujem da su Ameri bili gore...možda su kružili oko mjeseca, ali da su baš bili dole, nisam 100% ziher. Više mi to drži obećanje prema ubijenom Robert F. Kennedy, koji je to obećao do kraja te dekade. Ako su bili gore, čudi me da 50 godina iza toga nitko nema interesa da opet ide gore ? Makar da sve to snimi s 8K kamerom i novim tehnologijama...tehologija danas i ona od prije 50 godina, se je ipak malo promjenila
03.09.2022 | 13:31
Bili su gore ne samo radi nekog političkog obećanja, nego i da dobiju "proof of concept", da provjere da njihove teorijske zamisli drže vodu u praksi. Zašto u 50 godina nisu otišli opet? Zato što su u prvom obilasku uzeli uzorke tla i zaključili da nema ničeg što bi im bilo u dovoljnoj mjeri korisno da ponovno troše toliki novac i riskiraju živote dragocjenih ljudi samo zato da se opet malo prošeću po Mjesecu. Zašto onda idu sada opet? Kao i prvi puta, radi demonstracije sile (jer idu Kinezi pa...), a možda i zato što sad imaju neke nove zamisli koje opet treba potvrditi, odnosno dokazati. Danas imamo tehnologiju koja omogućava da se na Mjesecu sagradi stacionarna stanica s posadom. Za znanstvenike, ili za vojsku. Ili oboje. Možda je nešto dalje (svemirsku stanicu, svemirski brod...) lakše izgraditi na Mjesecu (radi lansiranja), ili će se raditi u orbiti, ali je nešto lakše odraditi uz podršku s Mjeseca, nego sa Zemlje. Ne umišljam si da znam točno što i kako, ali ne vidim nelogičnosti u dosadašnjem tijeku događaja.
03.09.2022 | 18:14
Sve je to kazalište za naivne. Usput, odgođeno i drugo lansiranje.
03.09.2022 | 19:26
Smayoo, u međuvremenu je otkrivena voda na Mjesecu. To čini stalnu bazu nemjerljivo lakše izvedivom. Da ne spominjem da bi baza na drugoj strani Mjeseca, optimalno zaštićena od elektroničke i svjetlosne buke sa Zemlje nudila nevjerojatne istraživačke potencijale prema dubokom svemiru.
Janko, a kaj si ti furt tak negativan?
03.09.2022 | 19:55
Ja baš nisam previše uvjeren u to njihovo koračanje po Mjesecu, al nek im bude!
03.09.2022 | 20:11
@ jura, kak negativan? Realno ne mora biti negativno. Ne živim u drugom svemiru. Nekom svane, nekom smrkne a nekom nikad ne svane.
03.09.2022 | 20:45
Stvarno ih ne razumijem, zašto forsiraju slanje Artemisa 1 sad, kad imaju hrpu problema već tjednima. Jedino što mi pada na pamet je da moraju lansirati prije 21. rujna radi rusa kako bi im pokazali/dokazali da imaju raketu koja je dovoljno jaka da mogu i bez ruskog Progressa MS-20 (to je raketa koja diže Soyuz module) na ISS (Mjesec i buduće misije na Mjesec je tu samo priča za mazanje očiju).

S druge strane, Soyuz MS-22 misija je već dogovorena mjesecima ranije i dva američka člana posade (po jedan za glavni i pričuvni tim) su već prošli obuku sa ruskim članovima tima (stao sam sad malo sa pisanjem i bacio oko pa evo link kaj kažu ameri), a osim toga 10. kolovoza je ISS već podignut u novu orbitu (nekih 840 metara više) kako bi omogućio lakše pristajanje i spajanje MS-22 modula.

Nadalje, po informacijama od prije pola godine, "Northrop Grumman" je nakon što su već izašli iz posla dostave za ISS, prošle godine pristao napraviti još dvije transportne jedinice Cygnus NG-18 i NG-19 (NG-18 je trebao ići krajem rujna, ali će prije biti spreman sredinom listopada), ali je bilo jasno da nemaju resurse napraviti nešto što bi moglo zamijeniti Progress MS-20 tako da je jasno da i ameri i ISS (pa i Europa, Japan, Australija i dr.) ovise o rusima, ali je li to dovoljan razlog srljati sa lansiranjem nečega što ne radi.
01.10.2022 | 23:30
Uopće ne sviđa izbor filmova na domaćim TV programima

1) u siječnju 2020. RTL je prikazao film Maggie - koji mjesec kasnije se razmahala covid pandemija i dobili smo karantene, zatvaranje gradova, ograničeno kretanje i ljude koji su se počeli gledati preko nišana

2) početkom ožujka 2020. je na RTL-u je išao San Andreas - 22. ožujka smo imali Zagrebački potres

3) krajem (listopad ili studeni) 2020. je NovaTV ponovila San Andreas - 29. prosinca 2020. smo imali Petrinjski potres

4) večeras na RTL-u ide The Day After Tomorrow, a na HRT1 World War Z - ... pa je pitanje kaj nas čeka do kraja godine
02.10.2022 | 16:10
E jebemu Bertone
02.10.2022 | 16:25
Mene njega strah!
Ako se dogodi….on je jabučnjakov Andrija Jarak
  • Daddo
  • Posjetitelj
02.10.2022 | 16:32
Meni više liči na Smiljka Šagolja! (Stariji članovi će se sjetiti…)
02.10.2022 | 17:04
Sako zavrnutih rukava
02.10.2022 | 19:41
Bertone kaže:
Uopće ne sviđa izbor filmova na domaćim TV programima

1) u siječnju 2020. RTL je prikazao film Maggie - koji mjesec kasnije se razmahala covid pandemija i dobili smo karantene, zatvaranje gradova, ograničeno kretanje i ljude koji su se počeli gledati preko nišana

2) početkom ožujka 2020. je na RTL-u je išao San Andreas - 22. ožujka smo imali Zagrebački potres

3) krajem (listopad ili studeni) 2020. je NovaTV ponovila San Andreas - 29. prosinca 2020. smo imali Petrinjski potres

4) večeras na RTL-u ide The Day After Tomorrow, a na HRT1 World War Z - ... pa je pitanje kaj nas čeka do kraja godine


Imali smo prije 10-tak godina "the day after yesterday", i vidi nas sad
02.10.2022 | 20:28
zoranowsky kaže:

Imali smo prije 10-tak godina "the day after yesterday", i vidi nas sad


A joj, na Jacu sam sasvim zaboravio
07.11.2022 | 12:04
Da ne spamam onu drugu temu gdje sam spomenuo jučerašnju odgodu lansiranja Cygnusa NG-18, prije 15 minuta je uspješno lansiran i na putu je prema ISS-u

Inače, zanimljiv OS imaju ovi u Northrop Grummanu za praćenje telemetrije leta

NG-18-1.png


NG-18-2.png


NG-18-3.png


NG-18-4.png


NG-18-5.png
07.11.2022 | 16:05
Kakav zanimljiv OS? Po onom križiću gore desno, meni izgleda kao obični pendžersi?
07.11.2022 | 20:47
smayoo kaže:
Kakav zanimljiv OS? Po onom križiću gore desno, meni izgleda kao obični pendžersi?


Jep, Penđeri 7 kojima je podrška od strane M$-a obustavljena 14. siječnja 2020. godine
07.11.2022 | 20:58
Hoće li te uznemiriti ako ti kažem da u jednom velikom termoenergetskom postrojenju neke stvari voze kante koje rade na QNX2.21 operativnom sustavu koji je napušten prije 25 godina?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 59 minuta
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D
  • Eagle: Chuck Norris nije rođen 6.5.1945. nego 10.03.1940. dakle ne kužim foru
  • cariblanco: A to što sam i ja rođen 6.5..neke godine, ima li tu slučajnosti. Datum nisam izmislio :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

ammadeus, Gen, MacSlavko, Riba, Anonimci (367)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO