Pozdrav iz...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pozdrav iz...


03.09.2017 | 20:39
Nismo jeli gravče na tavče. Bili smo na Ohridskom jezeru pa smo jeli "ohridski pastrmki", naravno.
Inače, gravče na tavče mi je osobno jedno od dražih jela od graha.
28.08.2018 | 10:49
... Duge Uvale!

Smayoo, ureko si me.

99B9980B-6E57-4D10-A132-CBFE400969DB.jpeg
28.08.2018 | 21:53
Auuuu, jadan, baš mi te je žao...
Nego, kako si ti to - prošao kroz Rijeku, a da se nisi prijavio na ručak ili večeru? Nemoj ponoviti taj faul u povratku...
29.08.2018 | 10:11
Na zalost, tu smo samo par dana i gibamo u Zg rano u petak zbog nekih obaveza. Tako da necemo imati prilike za skretanje s puta. ...s puta ne skrenemo, s puta ne skrenemo...
29.08.2018 | 20:08
  • Dijete
  • Posjetitelj
23.10.2020 | 07:44
Pozdrav od doma...

gledam "Sretno Dijete" i vidim ove iMace u Globusu....



sretnodijete.jpg
Prilozi:
23.10.2020 | 08:41
Na takvom plavom sam prvi puta tipkao na Macu. U Poslovnom dnevniku 2005-2008, i tada je bio star. Kako me je bunilo naći @, pisati na toj mašini nakon sedam godina na PC-u.
Kako je Poslovni dnevnik nasljednik Dnevnika (novine s kravatom, kako je išla reklama) bio je u polovičnim vlasništvu EPH, a oni su tada sve novinare opskrbljivali sa takvim računalima. Stariji bi imali onaj lapotop koji je Jobs provlačio kroz hula hooop. Mobilna verzija ovoga iMaca.
23.10.2020 | 13:19
To je bio moj prvi Mac, iMac G3 Bondi blue, pazi, 4GB HDD, i bilo je dovoljno za sve moje potrebe, cijena je u tadašnjem Filexu bila PAPRENA! Čini mi se oko 12.000 kn, i još se čekalo na njega skoro mjesec dana.

Dan danas je kod nećakinje, znam da je prije nekoliko godina radio, dalje se nisam zanimao, mislim da su ga šutnuli na tavan.

Miš je bio katastrofa, tzv. Baby mouse, tko se sjeća znat' će.
23.10.2020 | 13:53
Onaj čudni, okrugli, sjećam se. Iako tada nisam bio na Macu.
23.10.2020 | 15:17
Da, znam za taj miš ali ga mi nismo imali u redakciji. Imali smo najobičnije miševe (tipa današnji miš od 50 kuna, ako ima neki za tako malo love) koji su bili spojeni na desni ili lijevi USB port od tipkovnice (ovisno o tome jesi li dešnjak ili ljevak); tada sam prvi puta vidio takvo rješenje i tada sam skapirao da je Mac stvarno - drugačiji.
Kako je išla reklama?
Think different...
23.10.2020 | 17:42
I da, taj baby miš je ustvari morao ići u tipkovnicu, jednostavno je bio prekratak kabel kad bi se uključio u Mac. Sjećam se da je tada MS Office imao verziju Outlooka koja se zvala Entourage, a preglednik je bio Netscape Navigator ili MS Internet Explorer.

Sve je bilo puno ljepše nego na PC-u, a mnogi su me ismijavali zašto sam dao tolike novce (ustvari sam se djelomice i kreditirao) za tako "slab" stroj.
  • Dijete
  • Posjetitelj
23.10.2020 | 22:57
Meni promaklo da je Kuljiš umro prosle godine...
24.10.2020 | 04:23
Odlazi ta generacija posljednjih pravih novinara koji su počeli raditi u starim jugoslavenskim redakcijama i kovali zanat kako je trebalo, bez preskakanja stepenica.
Ne ulazim u to kakvi su postali ljudi, no većina njih propušili su k'o dimnjaci i propili se do te mjere da su postali inventar u kafićima oko redakcija.
Primjerice, Kuljiš i Židak su bili pretili, puno su pili i pušili. Prvi je '51., drugi '53. godište, od njihove generacije još je živ Pero Kvesić, ali diše sa 25% kapaciteta pluća i još uvijek puši (doduše smanjio je sa tri i pol na pol kutije dnevno), on je '50.o godište. Njihovo je godište i Inoslav Bešker, ali čovjek živi zdravim životom i izgleda potpuno zdravo za svoje godine (50o godište).
Ima ih nekoliko, čak i nešto starijih, koji su živjeli sličnim životnim stilom kao i prije navedeni (puno su pušili i pili) samo se jedan do danas bavi sportom koliko može, a drugi je prestao s pićem i cigaretama ukoliko ne griješim: Božo Sušec ('46o godište) i Miroslav Lilić ('44. godište).
Genetika valjda.
Miro nam je pred 40 godina na tadašnjoj TV Zagreb javil da je Joža hmrl.

No, sve ih šiša (prve za dva desetljeća, druge za jedno) Oliver Mlakar.
Još uvijek živi u Samoboru, rođen je 1935 - što će reći da ima 85 godina. Za čovjeka koji je radio u medijima u 20om stoljeću, respektabilno.
No, koliko znam - on niti je pušio niti pio. Možda je nešto malo, no ne stane u istu rečenicu s prije navedenima što se navedenih poroka tiče.
Kod njega je i gnetika i stil života (Samobor je na vrlo visokoj ljestvici kvalitete života u HR), ima penziju dostojnu da se ne mora živcirati oko ičega i tako i živi. On je u mirovini od 2002., koliko mi se čini.
Ovih sam se sjetio ovako, vjerojatno ih ima dosta na koje sam i zaboravio.
EDIT:
Što se Tita tiče, ako ga netko skida kao da on priča iz groba, to je Mićko iz PLJiŽa:

U Srbiji ga zovu Nušićem današnjice. Nisu daleko od istine.
24.10.2020 | 08:33
Nekako mi se čini da je prije i sama vijest bila "vijest" te da se svakoj vijesti pristupalo studiozno, ozbiljno i oprezno, krajnje profesionalno. Dnevnik nije mogao voditi bilo tko.

Danas mi se čini da se sve svodi na senzaciju i kič.
24.10.2020 | 12:22
Vijest iznad svega, pa makar i istinita.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 19 minuta
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

jzelko, m@xym, Riba, tino1, ^SuperUnknown^, Anonimci (575)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.10 Seconds

Provided by iJoomla SEO