Kakva je budućnost čovječanstva?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kakva je budućnost čovječanstva?


08.05.2026 | 18:29
Interesantno, ako se uzme prvi BDP i stavi u apsolutni iznos, USA je 50% jaća od kine (3:2), ali ako se stavi drugi BDP (PPP) kina šiša USA za 50% (4:3).
Kina ne da se uzdiže, neko se uzdigla iznad USA (pogledajte druge brojke)
09.05.2026 | 14:59
Šteta što nema metrike za Indiju i Rusiju i Japan.
Ali evo nešto od Amerike:
944m0ehu320h1.jpeg
  • Air
  • Posjetitelj
10.05.2026 | 10:46
link Tema o kojoj mnogi nemaju nikakvog pojma te slijepo vjeruju "znanosti" i stručnjacima, direktno određuje zdravlje čovječanstva.

Točnije, ovo je temelj zdravlja čovječanstva.

Posljedično, imamo djecu koja misle da mlijeko dolazi iz tetrapaka.

Ovo je primjer kako znanost i stručnjaci (mainstream poljoprivrede) nemaju veze sa pozitivnom potrebama čovječanstva - zdravljem. Naprotiv, ovo je dokaz sljepo vjerovanje "znanosti" / onom što nam servira mainstream rak rana čovječanstva.

Ovo je primjer jedinog ispravnog i jedinog održivog smjera poljoprivrede.

Poanta je da:
- trebamo sami proizvoditi hranu,
- i Zamjatkin kaže da je prvi ključ uspjeha pažljiv odabir sorti povrća i voća koje su prilagođene lokalnim uvjetima. Što je suprotno od GMO poljoprivrede i još gore - pokušaja zabrane EU da ljudi imaju svoje "lokalno" sjeme - što je jedan od najvećih zločina protiv čovječanstva.

Sumnjam da će se razviti diskusija oko ovog, ali smatram kako je ovo važan temeljni element budućnosti čovječanstva te treba biti naveden u ovoj temi.
11.05.2026 | 08:22
I'll just leave this here...

www.blacked-out-ingredients.eu/en/take-a..._content=link_in_bio
11.05.2026 | 10:02
11.05.2026 | 10:32
19.05.2026 | 23:39
Evo na HRT 1 kaže ravnatelj državnog hidrometerološkog zavoda - Ivan Guttler: "Hrvatska ima zakonsku obavezu sipati srebrov jodid po nebu." - i to jedina u cijeloj EU!

Vjerojatno je Plenky to dogovorio jer smo država zamorac, kao i što smo prava država s Fiskalizacijom 2.0, a drugi će tek krajem 2030...

Pravdaju to zaštitom od tuče i "eksperimentiranjem". Glavno da dežurni cenzori tvrde da su sve to samo obični kondenzacijski tragovi... a mi koji vidimo nešto čudno u takvim neprirodnim tragovima smo poludjeli teoretičari zavjere. Oh, well...
20.05.2026 | 07:16
dpasaric kaže:
Evo na HRT 1 kaže ravnatelj državnog hidrometerološkog zavoda - Ivan Guttler: "Hrvatska ima zakonsku obavezu sipati srebrov jodid po nebu." - i to jedina u cijeloj EU!

Vjerojatno je Plenky to dogovorio jer smo država zamorac, kao i što smo prava država s Fiskalizacijom 2.0, a drugi će tek krajem 2030...

Pravdaju to zaštitom od tuče i "eksperimentiranjem". Glavno da dežurni cenzori tvrde da su sve to samo obični kondenzacijski tragovi... a mi koji vidimo nešto čudno u takvim neprirodnim tragovima smo poludjeli teoretičari zavjere. Oh, well...

A ovo si izostavio: DHMZ je jedina nacionalna meteorološka služba u čitavoj EU koja ima zakonsku obavezu zasijavanja konvektivnih oblaka srebrovim jodidom, a kako bi se djelovalo na grad. I to je vijest iz 2024 a ti je objavljuješ kao da je jučer to rečeno.
20.05.2026 | 09:03
Pa to je još Dudek radio kad je ispucavao raketlina!
20.05.2026 | 09:15
Yonkis kaže:
A ovo si izostavio: DHMZ je jedina nacionalna meteorološka služba u čitavoj EU koja ima zakonsku obavezu zasijavanja konvektivnih oblaka srebrovim jodidom, a kako bi se djelovalo na grad. I to je vijest iz 2024 a ti je objavljuješ kao da je jučer to rečeno.


Pa sigurno da ta odluka nije donesena jučer, ali jučer je to komentirano na TV, stvar je u tome što oni pod izlikom "obrane od tuče" eksperimentiraju svuda i u vrijeme kada definitivno nema nikakve prijetnje od tuče, znači da je u pozadini nešto drugo, tako da će na kraju i ta "teorija zavjere" završiti kao istina - kao što već je u nekim američkim saveznim državama gdje su guverneri to zakonski zabranili.

Ovo su fotke neba s koprenom koja se razvila nakon "prašenja" jučer iznad Labina i Rapca, poslao frend:

Koprena-0.jpg


Koprena-1.jpg


Kakva je to bila prijetnja od tuče jučer u tom dijelu Istre?
21.05.2026 | 01:40
dpasaric kaže:
Evo na HRT 1 kaže ravnatelj državnog hidrometerološkog zavoda...


Stari, ja ti ništa ne vjerujem toj MSM propagandi.
21.05.2026 | 08:05
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Evo na HRT 1 kaže ravnatelj državnog hidrometerološkog zavoda...


Stari, ja ti ništa ne vjerujem toj MSM propagandi.


MSM ima uvijek dvojaku funkciju - propagandu i damage control kada stvari izmaknu kontroli. Ovo je damage control jer više ne mogu muljati da se to ne radi, samo je to sada benigna "protugradna zaštita". Protugradna zaštita iznad Labina u sunačnom periodu "jer se Hrvatska obavezala". Totalno super.
21.05.2026 | 10:57
Davore, i taj tvoj prijatelj, imate bujnu maštu.
Eto, kad tako moram reći.
Iz slika mogu reći i da je taj dio neba nad Slovenijom a ne nad Labinom. Sve ovisi o kutu pod kojim je slikano to nebo. Jel’ slikano apsolutno pod 90° s obzirom na morsku površinu? Nije, jer vidim dio kuće. U kojem je smjeru okrenuta kamera, jug, zapad, nemam pojma.
Jednom sam vidio u ZG kako je meteor uletio u atmosferu, iz auta, znači nije bilo direktno iznad glave (jer imam krov) i znaš gdje je bio lociran taj “prasak”? Na granici Italije i Slovenije a ja bih rekao da je bilo kod Samobora.
Hoću reći da slike ne znače ništa (o poziciji gdje se nalaze). Daj konkretne detalje i vrijeme slikanja pa možemo o nečemu diskutirati.
I te “maglice” su normalna pojava u atmosferi. Ajde reci mi ti na kojoj je to visini, ta maglica? Znaš li na kojoj visini su oblaci iz kojih pada tuča? A na kojoj su visini cirostratusi? Vas dvojica vidite nešto što ne izgleda kao “ovčica” ili kišni oblak i to je odmah urota, zaprašivanje. Znači po vama je netko poslao avion ili ispalio rakete da “zapraši” taj dio neba???!
Ajde ohanite sa time.
I što da jest zaprašivanje? Pisati ćemo kome da prestanu više sa time? Nećemo izlaziti iz kuća i stanova ako je takvo nebo? Što?
Više me brine upali šaht na cesti nego magličasti oblaci.
21.05.2026 | 11:06
dpasaric kaže:

ali jučer je to komentirano na TV?
znači da je u pozadini nešto drugo


Kad, gdje, koja emisija, u koje doba? Da vidim na vlastite oči i uši na iHRT-u.
I pa što? To je vijest iz 2024. Ništa novo.
“nešto drugo”? I ja mislim da netko sigurno utiskuje šahtove u asfalt. Mora da je masonska loža automehaničara i vulkanizera. I namjerno fušare kada krpaju ceste.
Tko šara po zgradama? Plaćenici. Samo da bi se bolje prodavala farba za bojanje zgrada.
I tako dalje..
21.05.2026 | 16:07
Vi koji negirate takve stvari na koje Davor upozorava ste pijuni u sluzbi sistema koji podrzavaju zla koja nam serviraju.
Kako niste u stanju vjerovati svojim ocima i usima vec vjerujete u “znanost” koju vam plasiraju.
30-40% ljudi slijepo vjeruju u informacije koje su krive. Vjerujem da jedan dio boli q i eto ti pogodno tlo za sisanje ovaca.
21.05.2026 | 16:38
Ok. Kad je tako kako ti i Davor kažete, objasnite nam onda kako postoje ti uleknuti šahtovi. Ne zezam se, ozbiljno nam objasnite kao da imamo 10 godina kako dođe do toga da je šaht toliko duboko, ispod razine uličnog asfalta.
Ako to ne znaš objasniti onda si i ti jedan od 30-40% slijepaca koji vjeruju u informacije po kojima su propali zbog kamiona, autobusa, loših temelja, vrućine… tu si “znanost” objasni mačku o rep.
21.05.2026 | 18:10
Šahti propadaju zbog uštede u materijalu okvira šahta,

ahtsokvirom.jpg


... odnosno da okvir šahta nema obrub od 6-8 cm nego 30-50 cm, bila bi veća površina koja bi teže pod teretom propala i bilo bi manje uleknutih šahta.

E sad, podatak da li su Bill Gates i Klaus Schwab putem poslušnika i marioneta naredili da okviri šaha budu široku 6-8 cm nemam, to pitaj Russella Branda, on sve zna

Da ne bude sad sve zajebancija, ovdje imaš pravilnik Hrvatskih voda pa možda pomogne rasvijetliti tko je kriv
21.05.2026 | 18:25
U Njemačkoj su šahtovi isti kao u Hrvatskoj, a ipak ne propadaju. Ja mislim da je to belosvecka zavera miješača betona.
21.05.2026 | 18:35
Najlakše je okriviti nezaštićenu skupinu (radnika na miješalici za beton)
21.05.2026 | 18:37

21.05.2026 | 19:05
Dosta zajebancije, neka Jura aka Žabac objasni. Evo ja čekam.
21.05.2026 | 19:08
Bertone kaže:
... odnosno da okvir šahta nema obrub od 6-8 cm nego 30-50 cm, bila bi veća površina koja bi teže pod teretom propala i bilo bi manje uleknutih šahta.

Zar i ti sine Brute, pijun u sluzbi sistema? Nisam se tome nadao.
21.05.2026 | 20:31
I ja sam nasjeo na WEF propagandu pa sam se prijavio za neko istrazivanje lokalnog fakulteta sto podrazumijeva dvomjesecno koristenje sklopivog elektro-bicikla. Moj je ovaj plavi, kolega je izabrao ovaj sleper u pozadini.

P_20260519_163653.jpg


Iskreno, mislio sam da ce mi biti tlaka ali 6 minuta bicikliranja do zeljeznicke stanice, 40 minuta voznje vlakom i 25 minuta bicikliranja uz obalu rijeke puno bolje djeluje na covjeka od 45 minuta voznje automobilom.

5ca9d25b-2228-44e7-b640-cad318ad0e15.jpeg


I jos se na putu natrag nagradim!

P_20260513_171054.jpg


Nego, vezano uz temu, promatrao sam ljude u vlaku. Naravno da gotovo svi imaju u ruci mobilni uredjaj. Imam ga ponekad i ja kada nesto googlam, virnem na Jabucnjak ili Reddit. Medjutim diskretno sam bacio pogled sto ostali ljudi rade i 90% njih gleda te nekakve vertikalne filmice (Tik Tok ili Instagram pretpostavljam) i samo kao zombiji trzaju palcevima svakih par sekundi ako im video od 15 sekundi ne zadrzi paznju duze od 3 sekunde. Teenageri, studenti, ljudi srednjih godina, lokalci, imigranti, penzioneri, svi to rade. Znam dosta o mehanizmima i dopaminskim hitovima koji stoje iza takvog ponasanja ali dugo nisam bio u prilici vidjeti to ponasanje ovako u divljini. Osjecao sam se kao David Attenborough, iskreno fasciniran ali istovremeno pomalo zalostan.
21.05.2026 | 20:46
Dolazi doba digitalne demencije, kržljanja mozga i ovisnosti o AI i za trivijalne stvari. Potpuna debilizacija.

Jutros sam dobio AI odgovor na poslovni upit i to je super - odmah ih mogu prekrižiti za išta suvislo.
21.05.2026 | 20:57
Yonkis kaže:
Davore, i taj tvoj prijatelj, imate bujnu maštu.


Ako imaš savršeno vedro nebo, a onda iza toga slijedi hashtag avionskih tragova na nebu bez oblaka, a zatim se nebo pretvori u finu mutnu koprenu i počnu se formirati ti čudni sivi oblaci - kao što se vidi s fotografija, onda moraš biti prilično naivan to nekako ne povezati.

I onda saznaš s HRT-a da "Hrvatska ima *obavezu* to raditi jer se avionskim rasprišivanjem srebrovog jodida štiti od tuče"! I ok, da, može se štititi, ali to se onda radi kada prijeti nevrijeme i u rizičnim poljoprivrednim područjima, a ne iznad turističkih mjesta po savrešeno sunčanim danima.

Fotke sam rekao od kuda i od kada su. Nažalost, gotovo sigurno će se ponoviti, pa ću imati novi uzorak fotki...
21.05.2026 | 21:06
dpasaric kaže:
Dolazi doba digitalne demencije, kržljanja mozga i ovisnosti o AI i za trivijalne stvari. Potpuna debilizacija.

Jutros sam dobio AI odgovor na poslovni upit i to je super - odmah ih mogu prekrižiti za išta suvislo.


Da si pametan imao bi AI koji bi to krizao umjesto tebe!
21.05.2026 | 22:38
Riba kaže:
dpasaric kaže:
Dolazi doba digitalne demencije, kržljanja mozga i ovisnosti o AI i za trivijalne stvari. Potpuna debilizacija.

Jutros sam dobio AI odgovor na poslovni upit i to je super - odmah ih mogu prekrižiti za išta suvislo.


Da si pametan imao bi AI koji bi to krizao umjesto tebe!




Ne, to je zamka, jer taj AI bi napravio istu grešku kao njihov - u nekom trenutku bi prekržio nešto što ne treba, isto kao što oni nisu pročitali moj mail jer ga je presreo AI i u konačnici će imati štetu - ili barem izgubljenu dobit zbog toga.
21.05.2026 | 22:55
Pih, sto ne znas, ne boli!
22.05.2026 | 06:48
dpasaric kaže:
Yonkis kaže:
Davore, i taj tvoj prijatelj, imate bujnu maštu.


Ako imaš savršeno vedro nebo, a onda iza toga slijedi hashtag avionskih tragova na nebu bez oblaka, a zatim se nebo pretvori u finu mutnu koprenu i počnu se formirati ti čudni sivi oblaci - kao što se vidi s fotografija, onda moraš biti prilično naivan to nekako ne povezati.

A što kada po zimi izdahneš u hladan zrak, i sad da je vas 300.000 i svi dahnete najjače i najduže u isto vrijeme, a vani je -40, jel bi stvorili oblak? I da još pušu vjetrovi bi li se taj oblak rasprostro u neku koprenu ili maglicu? Doduše jedino što vam fali jest čađa od aviation fuela za koje bi se hvatali kristali i time ostajali duže u zraku i veliki postotak vlage da se zadrži na duže vrijeme. Takvi su uvjeti na 8-10+ km gore u zraku. Čista fizika. I kemija.
I da, može biti čisto plavo nebo ali avioni lete i ispuštaju vlagu koja nastaje sagorijevanjem goriva. A moguće je da tvoj prijatelj uslikao samo oblake jer ne vidim sliku da je čisto plavo nebo bez oblaka igdje na tim dvjema slikama.
Pa to vidiš i na auspuhu u hladna vremena na nekim autima, da im izlazi para. I da, kada se nađe tolika ogroma količina vlage i uvjeti su idealni da se stvori umjetni "oblak", na 8-12 km visine, trebalo bi otići gore i uzeti uzorak zraka da se u stvari vidi jesu li to zaprašivanja avionskim gorivom ili tu ima nekih primjesa od kojih će nam izrasti dlake na dlanovima, da će nad Labinom biti lošiji usjev maslina, da neka vojska namjerno prenamjenjuje motore civilnih zrakoplova i stavlja aditive u gorivo kako bi što? Ne razumijem? Stvarali oblake (spomijnješ SIVE oblake na slikama, gdje to vidiš?) iz kojih će padati modificirana kiša sa ekstrapoliranim genomom i upijati u našu kožu preko kose i u tlo i onda ćemo svi dobiti neke boleštine pa ćemo morati kupovati tamo neke lijekove i na kraju farmaceutski lobi stoji iza svega toga? O bože petra....

Ti oblaci postoje od prije avijacije a tragovi na nebu postoje od kada je aviona koji mogu tako visoko letjeti. Jesi upoznat sa meterološkim pojmom jet stream? Kako pušu vjetrovi u stratosferi i nižim pojasevima atmosfere? Tu su neki odgovori zašto i kako djeluje atmosfera. Sada neka još netko kaže da neki tamo upravlja atmosferom, oblacima, vlagom, pritiskom, podešava (anti)ciklonu i sl kao što i neki masoni toče avio gorivo potajno u limene cigare sa krilima koje prenose po stotine ljudi.
Baš je sve taako, baš.

I dalje čekam da mi se objasni zašto šahtovi upadaju u ceste.

p.s. za one koji žele 5 iz gore navedenog, neka malo poklikaju po planeabove.com/ ima tamo o ovome što sam pisao. planeabove.com/ pod Learn the science ili kako bi jura22/žabac rekao "za one ispranog mozga" ili kako je to već sročio-.

p.s.s. "Fotke sam rekao od kuda i od kada su." Da jesi. To mi znači isto kao da ti kažem da gume idu negdje na/u auto. Koja guma? Nemam pojma, možda guma oko vrata, guma ispod nogu, guma na brisačima, guma na kotačima...
Koordinate i exif, smjer u kojem je slikano, kut pod kojim je slikano, azimut, FOV, visina itd.. znat će tvoj prijatelj koji je toliko u tome, sigurno ima bazu podataka koju dijeli nakolo (sa svojom ekipom) ali ne da ostalima jer su to osjetljivi podaci.
22.05.2026 | 09:00
Yonkis kaže:
A što kada po zimi izdahneš u hladan zrak, i sad da je vas 300.000 i svi dahnete najjače i najduže u isto vrijeme, a vani je -40, jel bi stvorili oblak? I da još pušu vjetrovi bi li se taj oblak rasprostro u neku koprenu ili maglicu? Doduše jedino što vam fali jest čađa od aviation fuela za koje bi se hvatali kristali i time ostajali duže u zraku i veliki postotak vlage da se zadrži na duže vrijeme. Takvi su uvjeti na 8-10+ km gore u zraku. Čista fizika. I kemija.


55 godina gledam u nebo i da sam najgluplji AI algoritam koji uspoređuje uzorke bih zaključio da je nešto "off". Jasno se može vidjeti razlika između prirodnih oblaka nastalih kondenzacijom i ove "mrene". Tim više što mrena uvijek slijedi nakon "hashtaga", nećeš nikada vidjeti tako nebo iz čista mira, neizazvano ljudskom intervencijom.

Jednom će i netransparentno provođenje geoinženjeringa doći na raskrinkavanje, kao i pandemija...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 10 minuta
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.
  • drlovric: Plenkovic je porucivao Hrvatima kome nije dobro neka ide u DE. Bis bald. A danas drzava daje pare povratnicima jer kapital su ljudi. Ako nas KGB sve rastjera odavdje, ovaj forum ce sam sebi biti svrha :)
  • Air: Mislim da je uvreda za članove jabučnjaka koji su aktivni u političkim temama na jabučnjaku uspoređivati ih sa ekipom koja “troši” takve teme na drugim portalima. Iako smo svakodnevno na forumu neke od tih politički tema nemaju upisa po nekoliko dana. To znači da ekipa nije “ovisna” o tome da non-stop nešto serucka nego se upisuje kad netko nešto ima.
  • Air: Na osnovu ovoga dolazimo da je vrijednost ovog foruma u ljudima koji su svakodnevno aktivni na forumu, a to je uz pomoći ovih političkih tema.
  • Air: Druga vrijednost je već navedena, a to je što je forum sa takvim temama bio aktivan, i ljudi su tada bili prisutni pa su češće otvarali tehničke teme i više pomagali. Danas, a pogotovo u skoroj budućnosti više neće biti potreba za ovakvim tehničkim forumima jer će ljudi pomoću AI-a brže i učinkovitije naći rješenja svog problema.
  • Air: Nije poanta tih tema da netko “ispadne” upravu, niti da se netko uvjeri u neku od teorija koje smo ovdje secirali. Poanta je da su mnogi članovi na osnovu smayoo-ovog angažmana korigirali svoje izražavanje i prepucavanje. Ja sam prvi među njima.
  • Air: Prva vrijednost naših politički tema je: kažu “željezo se kuje dok je vruće” po tom principu ja vidim velike promjene na mnogim članovima koji su aktivni u tim temama. Neće se netko naučiti komunicirati i promišljati o svojoj dosadašnjoj negativnoj komunikaciji kada nema “vatre” i aktivnog korektiva (u našem slučaju smayoo-ta).
  • Air: dok sam došao doma teme je već zaključana pa ću ovdje dodati… tino1 je većinu toga lijepo napisao. Dodati ću da mislim da ove “političke” teme nisu bile uzalud.
  • Bertone: Smanji veličinu slika i trebalo bi proći ili sačekaj da se javi Riba ili Davor, oni znaju kak je podešen forum i što prolazi, a što ne.
  • Yonkis: Htio sam odgovoriti na temu izgubljenih slušalica sa screenshotovima iz mobitela pa je bilo nekih 5-6 slika i nije prolazilo.
  • Bertone: Na poslu koristimo phpBB i u admin postavkama je postavljeno da je max veličina slike 2560 × 1440 pix ili 3 Mb i ako korisnik pokuša napraviti upload veće slike dobije takvu obavjest o grešci,... isto je tak orecimo i sa slikom avatara, propisali smo maksimum od 512x512 pix i ako je veća nema uploada. Gdje ti dobivaš grašku?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.82 Seconds

Provided by iJoomla SEO