Samo pozitiva
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Samo pozitiva


26.08.2018 | 16:01
Ovaj sam topic zamislio da postate samo pozitivne priče, koje ste negdje pročitali ili su vam se dogodile. U današnje vrijeme smo previše bombardirani s negativnim vijestima, jer u konačnici mass-mediji s njima najbolje prolaze, što je u neku ruku i razumljivo.

Meni je danas ovo osvježilo dan, priča o Dariju Šariću, našem internacionalcu u NBA i gesti njega i njegovih kolega.

sportske.jutarnji.hr/hotsport/kakav-kral...dario-saric/7760727/

Cijela obitelj Šarić su bili ili jesu sportaši. Otac Predrag je bio prvotimac Šibenke, a majka Veselinka je isto bila poznata sportašica, pa je i njihov Dario krenuo Njihovim stopama. Postoji dokumentarac o njima, koji je sad aktualan i koji pobire super kritike.

Da ne duljim, oni su najnormanija obitelj, kojoj slava i novci nisu lupili u glava, nego žive najnormalniji život s svojim sumještanima. Ocu Darija Šarića je ispod časti da mu sin kupi neki auto ( a leži na milionima, koje je fala Bogu, stekao ih je svojim trudom ) nego fura neku strau kramu. Dario kad dođe na godišnji, radi fizičke poslove i pomaže ocu, koji je auto-prevoznik.

Uglavnom sam jako puno informacija saznao o ovom vrsnom sportašu, za koje prije nisam znao i to me je fakat obradovalo.

Znači molio bi u ovom topicu samo takve pozitivne vijesti ili pozitivne stvari koje su se vama dogodile, nebitno gdje.
26.08.2018 | 16:20
reci ti nama, jel taj saric ustasa ili partizan?
26.08.2018 | 16:34
I gdje je bio '91?
26.08.2018 | 16:36
Šala, naravno, i to sasvim dobronamjerna. Molim da ne traži sad netko neku provokaciju u tome!
Cariblanco, podržavam ideju i navijam da se "primi".
26.08.2018 | 16:40
Vas dvojica ste '91 kopali nos..
Sala naravno, ne mogu znati sto ste radili '91.
26.08.2018 | 16:44
Kako ne? Za mene točno znaš. Isto kao i ja za tebe.
26.08.2018 | 17:13
26.08.2018 | 20:37
Elem, back on topic...
mojfaks.com/laganini/nesebican-potez-mla...voz-do-skole-u-kninu
09.09.2018 | 20:17
Evo jedne lijepe vijesti.
zimo.dnevnik.hr/clanak/poceo-veliki-proj...-smeca---529940.html
Bilo bi krasno da prve gomile fotkaju i za početak da se recimo donese uredba da se te iste slike nađu na svim PET ambalažama. Nešto slično kao one odvratne slike na kutijama cigareta.
Možda to pobudi svijest u ljudima a i proizvođačima koji bi na koncu bili prisiljeni na ekološki prihvatljivije ambalaže
09.09.2018 | 20:57
Slažem se. Iako - nije problem u korištenju PET ambalaže, nego u njenom (ne)zbrinjavanju.
09.09.2018 | 21:48
Naravno da je problem o nezbrinjavanju, zato bi recimo te slike potakle na razmišljanje kod potrošača i na koncu i država koje uopće ne razmišljaju o tom problemu. A također sigurno postoji alternativa za PET amabalažu.
09.09.2018 | 22:27
Postoji staklena. Ona ostavlja dojam da je manje ekološki problematična jer se staklene boce razbiju, a krhotine se pomiješaju s kamenjem i/ili potonu na dno mora i rijeka pa ih ne vidimo. Ali to ne znači da je staklena ambalaža bolji izbor.
10.09.2018 | 00:52
Staklena ambalaža ne ostavlja dojam, ona jest ekološki bolji izbor jer se lakše i jeftinije reciklira, a i kada dospije u prirodu nije ni približno tako opasna za biljni i životinjski svijet.
10.09.2018 | 08:47
Može neki konkretan izvor na temu mjerenja ekološke ugroze između stakla i plastike? Ja ga nisam našao, ali usput sam našao ovaj članak koji ilustrira to što sam napisao:
www.smithsonianmag.com/science-nature/ga...ote-ocean-180951271/
PET ambalaža se trenutno ne reciklira nikako. Samo se preša u bale i skuplja na kup, u nadi da će netko smisliti financijski podnošljiv način oporabe.
Staklena se nekako reciklira, nije baš ni lako, ni jeftino, a bilo bi nemoguće da je ima u količini kao što ima PET ambalaže. Dakle - jednostavne alternative PET ambalaži - nema. Jedino dostižno rješenje je - globalna zabrana korištenja nepovratne staklene ambalaže, financijsko opterećivanje PET ambalažem tako da maksimalan dio potrošnje ode u smjeru povratne staklene ambalaže. Ovo opet ima svoj nezanemarivi CO2 footprint jer je "trošak" tramakanja staklene ambalaže tamo-amo neusporedivo veći nego u sadašnjoj praksi. I tako...
10.09.2018 | 08:48
Ali - ispričavam se - zagadio sam temu "samo pozitiva". Sorry...
10.09.2018 | 12:25
A tetrapak? Alu posude? I to je alternativa, samo je trošak reciklaže tetrapaka navodno skup. Odvajanje kartona od aluminija je navodno složen proces.
10.09.2018 | 12:27
Svaki kompozitni materijal je problematičan za reciklažu
10.09.2018 | 12:37
Neće oni ništa novog smišljati dok ih netko ne natjera na to. Do tada će sve biti teško, složeno, skupo itd. Uglavnom, sretan sam da se konačno krenulo sa nekim projektom čišćenja. Ove godine, u 4 mjesecu, me šokirala količina smeća na Lošinju. Neznam dali ga je ikad bilo toliko.
Mislim da bi naša država(ministarstva i agencije) trebala pažljivo pratiti ishod takvog postupka čišćenja. Pa ako bude uspjeha, mislim da bi Jadransko more, po svom obliku, bilo jednostavno za čistit.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 4 sati
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

big_mac, drlovric, Ender, m@xym, matiknez, Riba, Anonimci (335)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO