Umjetna inteligencija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Umjetna inteligencija


05.08.2025 | 09:00
Netko je dobro komentirao da će AI utrku, u kojoj su sada svi, na kraju pobijediti ne neka strana - SAD, Kina, EU ili Rusi, već sam AI - kojigod to bio. I trenutačno se ne vidi neki plan kako to izbjeći.

Ovo malo ide u smjeru onih olimpijada robota, kada timovi rade svoje robote za borbe u ringu, baš je nedavno naš tim iz Hrvatske dobro prošao u tome. Samo što će borba AI sustava velikih sila biti daleko zeznutija, a čini se da stvari neizbježno idu u tom smjeru.
05.08.2025 | 11:52
Zamisli scenarij kada roboti dodju u fazu da sami sebe mogu proizvoditi, nadogradjivati, usvajati nova znanja - uciti iz pogresaka i sl.

U kombinaciji sa sposobnoscu odlucivanja i raspoznavanja ciljeva (koja vec danas postoji i aktivno se koristi u vojne svrhe).

Sto moze poci po zlu?

P.S. Kako tehnologija baterija bude napredovala roboti ce postojati sve opasniji i autonomniji.
05.08.2025 | 19:44
Ček i da ta umjetna inteligencija ne bude najbolja, niti stvarna zamjena za čovjekovu - to zapravo nije bitno, ona može biti i inferiorna ako je brza, dobro organizirana i jedinstvena, znači sve ono što mi kao vrsta baš i nismo.

Ona stara poslovica "dva loša ubiše Miloša" - tako niti AI ne mora biti savršen da bi nas udesio ako alogritam krene tim putem da je to njemu "optimalno".
07.08.2025 | 07:40
Dobar razgovor s Mo Gawdatom, visokim ex Google stručnjakom za AI, pametan čovjek:

01.09.2025 | 21:23
01.09.2025 | 21:24
01.09.2025 | 21:52
Opera ima AI Ariu koja je prevela tekst kao:

Komentari u kratkim crtama

"Želim da AI obavlja moje pranje rublja i posuđe, kako bih ja mogla stvarati umjetnost i pisati, a ne da AI stvara moju umjetnost i pisanje, kako bih ja mogla obavljati svoje pranje rublja i posuđe.” Autorica i entuzijastica videoigara Joanna Maciejewska točno pogađa (iako čišćenje kupaonice ima prednost pred pranjem rublja i posuđa)

(Dio teksta na dnu je previše fragmentiran za smislen prijevod: "ure I deserve fcritici")

Ono na dnu nisam niti vidio.
02.09.2025 | 12:26
Za pranje suđa i rublja uopće ne treba inteligencija. Ni prirodna, ni umjetna.
02.09.2025 | 22:42
smayoo kaže:
Za pranje suđa i rublja uopće ne treba inteligencija. Ni prirodna, ni umjetna.


Haha, a triba bar malo. Sto ako stavi prati crvene carape sa bilom robom
03.09.2025 | 00:16
To se da napisati u 5-6 jednostavnih pravila. Dakle, ne treba inteligencija.
03.09.2025 | 07:43
Bivši direktor Googlea, Mo Gawdat, vjeruje da će u sljedeće dvije godine umjetna inteligencija zamijeniti do polovice svih radnih mjesta u određenim industrijama, od programera i dizajnera do asistenata i marketinških stručnjaka...

03.09.2025 | 09:39
Upravo ono što sam predvidio.

Sve ide u smjeru automatizacije i smanjenja broja radnih mjesta (a ljudi je sve više), dok se u isto vrijeme sve veća materijalna dobit slijeva u džepove isključivo najbogatijih.

Ti ljudi neće imati što za raditi da bi preživjeli.

Što će izazvati lavinu nezadovoljstva, protesta, nemira, sukoba, jer je svakim danom sve manje poslova koji se mogu raditi da bi se preživjelo.

Čak su i poljoprivredu doveli do toga da je "neodrživa" za pojedince, a zakone usmjeravaju u smjeru da privatno ne smiješ sam raditi neke poslove (primjerice: u Njemačkoj ne smiješ zamjeniti bravu na svojim ulaznim vratima nego moraš zvati "ovlaštenog" stručnjaka da ti zamjeni bravu).
03.09.2025 | 10:07
Air kaže:
Upravo ono što sam predvidio.

Sve ide u smjeru automatizacije i smanjenja broja radnih mjesta (a ljudi je sve više), dok se u isto vrijeme sve veća materijalna dobit slijeva u džepove isključivo najbogatijih.

Ti ljudi neće imati što za raditi da bi preživjeli.

Što će izazvati lavinu nezadovoljstva, protesta, nemira, sukoba, jer je svakim danom sve manje poslova koji se mogu raditi da bi se preživjelo.

Čak su i poljoprivredu doveli do toga da je "neodrživa" za pojedince, a zakone usmjeravaju u smjeru da privatno ne smiješ sam raditi neke poslove (primjerice: u Njemačkoj ne smiješ zamjeniti bravu na svojim ulaznim vratima nego moraš zvati "ovlaštenog" stručnjaka da ti zamjeni bravu).


zadnji put kad sam provjeravao se trazilo radnika na sve strane...

a bravu u njemackoj mozes sam zamjeniti... ne znam tko te slagao
03.09.2025 | 13:39
marioart kaže:

zadnji put kad sam provjeravao se trazilo radnika na sve strane...

a bravu u njemackoj mozes sam zamjeniti... ne znam tko te slagao


A kad si zadnji puta provjeravao?

Da, u nekim slučajevima traže nkv radnike ali za cijenu plaće od prije cca 15-20.
Prije 20 godina je Clio koštao 10k eura a danas 20k.

Daju plaću kojom mogu (i to jedva) preživjeti samo strani radnici koji spavaju u sobi sa još desetak ljudi.

Ljudi koji žive u stanovima ne mogu s tom plaćom podmiriti svoje redovne troškove, a oni koji su podstanari nemaju nikakve šanse.

U većini slučajeva kada nije u pitanju NKV nude ekstremno potplaćene poslove.
Bio je nedavno jedan primjer u kojem u traže konobara za 1700 eura za posao u tornju na Sljemenu. Izgleda ponuda super na prvu. Ali.., kada mi je kolega objasnio problematiku rada na Sljemenu jer je on godinama radio u Puntijarki tada ta ponuda više nije izgledala super. Naprotiv.

U mojoj struci (grafički dizajner) prije 2 godine plaća u Zg je bila 1000 - 1200 eura. Senior dizajneri u nekim boljim firmama oko 1500 (pod senior najčešće podrazumijevaju radnika koji kod njih radi više godina a ne netko sa dokazanim iskustvom). Ja sam 2000 imao plaću 1000 eura. O čemu tu imamo pričati osim eksponecijalnom iskorištavanju radnika?!?

Što misliš zašto je pola miliona hrvata pobjeglo iz HR?

Poanta je da velika većina poslodavaca u HR zasniva svoje poslove na "poslovnim" vezama i prijateljstvima u državnom aparatu pa im nije važna kvaliteta. Posljedično su im radnici osnovna zona u kojoj režu troškove i stežu remen.

Ona priča o Njemačkoj je možda već urbana legenda ali puno ljudi koji žive u D mi je potvrdilo tu priču.

Evo na tvoj upis sam pitao AI i on je potvrdio tvoju tvrdnju i naveo mi zakone.
Dakle moj grijeh što pisah ne provjerene stvari.
Moja isprika.
03.09.2025 | 14:55
Air kaže:
marioart kaže:

zadnji put kad sam provjeravao se trazilo radnika na sve strane...

a bravu u njemackoj mozes sam zamjeniti... ne znam tko te slagao


A kad si zadnji puta provjeravao?

Da, u nekim slučajevima traže nkv radnike ali za cijenu plaće od prije cca 15-20.
Prije 20 godina je Clio koštao 10k eura a danas 20k.

Daju plaću kojom mogu (i to jedva) preživjeti samo strani radnici koji spavaju u sobi sa još desetak ljudi.

Ljudi koji žive u stanovima ne mogu s tom plaćom podmiriti svoje redovne troškove, a oni koji su podstanari nemaju nikakve šanse.

U većini slučajeva kada nije u pitanju NKV nude ekstremno potplaćene poslove.
Bio je nedavno jedan primjer u kojem u traže konobara za 1700 eura za posao u tornju na Sljemenu. Izgleda ponuda super na prvu. Ali.., kada mi je kolega objasnio problematiku rada na Sljemenu jer je on godinama radio u Puntijarki tada ta ponuda više nije izgledala super. Naprotiv.

U mojoj struci (grafički dizajner) prije 2 godine plaća u Zg je bila 1000 - 1200 eura. Senior dizajneri u nekim boljim firmama oko 1500 (pod senior najčešće podrazumijevaju radnika koji kod njih radi više godina a ne netko sa dokazanim iskustvom). Ja sam 2000 imao plaću 1000 eura. O čemu tu imamo pričati osim eksponecijalnom iskorištavanju radnika?!?

Što misliš zašto je pola miliona hrvata pobjeglo iz HR?

Poanta je da velika većina poslodavaca u HR zasniva svoje poslove na "poslovnim" vezama i prijateljstvima u državnom aparatu pa im nije važna kvaliteta. Posljedično su im radnici osnovna zona u kojoj režu troškove i stežu remen.

Ona priča o Njemačkoj je možda već urbana legenda ali puno ljudi koji žive u D mi je potvrdilo tu priču.

Evo na tvoj upis sam pitao AI i on je potvrdio tvoju tvrdnju i naveo mi zakone.
Dakle moj grijeh što pisah ne provjerene stvari.
Moja isprika.



Posla ima, samo ljudi su neskromni i hoce velike place

nemonovno je da ce doci do preslagivanja i promjene zanimanja... i ja sam bio dobro placeni ekspert za telefonske centrale pa sam 2010. ostao bez posla preko noci prakticno... postao elektricar za prvu ruku dok se nisam dalje snasao ... tako ce se mnogi trenutni praqgrameri, dizajneri, pisci tekstova i sl. morati snaci... to je krug zivota...



o Njemackoj se pisu i pricaju mnoge bajke, samo da se ocrni nasa zemlja... a sve prevare i lopovluke smo zapravo od njih pokupili... ja sam jedan od tih pola miliona i rado se uvijek upecam na te bajke ... evo sad mi je bas osiguranje poslalo email da pogledam poruku na portalu.... a u poruci pise da polica ide 40% gore jer je sve poskupilo pa su i oni odlucili... tako kad ti neko spomene nesto idilicno o osiguranju u njemackoj, vjerojatno laze ... nema pisma ili poziva... samo email koji sam mogao i nevidjeti jer dodje u "promocije" na gmailu koje ni ne pratim redovno
03.09.2025 | 15:10
marioart kaže:

Posla ima, samo ljudi su neskromni i hoce velike place

nemonovno je da ce doci do preslagivanja i promjene zanimanja... i ja sam bio dobro placeni ekspert za telefonske centrale pa sam 2010. ostao bez posla preko noci prakticno... postao elektricar za prvu ruku dok se nisam dalje snasao ... tako ce se mnogi trenutni praqgrameri, dizajneri, pisci tekstova i sl. morati snaci... to je krug zivota...


Nisi popratio da se u cijelom Svijetu smanjuje broj ljudi u srednjem staležu?

Da je sve to bogatstvo završilo kod najbogatijih, a da je sve veći broj beskućnika i siromašnih.

Kako kažeš to je "krug života" kojim ćemo ponovo doći do robovasničkog života. Ovaj dio mi je jasan.

Što kažu brojke?
Neki izvori spominju da je od 7 milijardi ljudi 1.6 milijarda beskućnici.
Uglavnom broj svakodnevno raste.
Bile bi zanimljive procjene po principu "circle of life" koliko nam treba do robovasničkog poretka a koliko do kamenog doba - jer sve ovo je neodrživo.
03.09.2025 | 15:46
Ja ne shvatam tu opsesiju za novcem. Mozak mi to ne moze procesuirati.

Nakon nekog dostignutog iznosa (za svakoga je ta cifra drugacija) novac postaje besmislen.

Imao ti 10000000 ili 1000000000 ili 10000000000, ama bas ti nikakvu prakticnu razliku ne pravi. Imas sve sto zelis, kupis sve sto zelis, radis sve sto zelis.

Nakon nekog iznosa, broj nula postane irelevantan. I opet postoje ljudi koji su u stanju uraditi sve da dodaju jos jednu 0 na taj svoj konto
03.09.2025 | 19:04
Air kaže:
marioart kaže:

Posla ima, samo ljudi su neskromni i hoce velike place

nemonovno je da ce doci do preslagivanja i promjene zanimanja... i ja sam bio dobro placeni ekspert za telefonske centrale pa sam 2010. ostao bez posla preko noci prakticno... postao elektricar za prvu ruku dok se nisam dalje snasao ... tako ce se mnogi trenutni praqgrameri, dizajneri, pisci tekstova i sl. morati snaci... to je krug zivota...


Nisi popratio da se u cijelom Svijetu smanjuje broj ljudi u srednjem staležu?

Da je sve to bogatstvo završilo kod najbogatijih, a da je sve veći broj beskućnika i siromašnih.

Kako kažeš to je "krug života" kojim ćemo ponovo doći do robovasničkog života. Ovaj dio mi je jasan.

Što kažu brojke?
Neki izvori spominju da je od 7 milijardi ljudi 1.6 milijarda beskućnici.
Uglavnom broj svakodnevno raste.
Bile bi zanimljive procjene po principu "circle of life" koliko nam treba do robovasničkog poretka a koliko do kamenog doba - jer sve ovo je neodrživo.




koliko sam ja popratio manje je sirotinje, a sad sta je tocno srednji stalez, ne znam, ali ne bih se s tobom oko toga slozio.... pogotvo je RH narasto broj "nesirotinje"... moj dojam je da ljudi bolje zive nego prije... ovo malo sto srecem ljudi sa drugih kontinenata mi isto kaze da je i kod njih stanje bolje nego prije... sad kako je tocno rasporedjeno po desetinama ne znam...
ta brojka mi se cini malo nategnuta i vjerojatno krivo interpretiorana.. jer pitanje je sto je tocno beskucnik... moj AI, koji ce me zamjeniti, kaze da ih ima oko 150 milijuna, ovisno o tumacenju sto je to beskucnik...

robovlasnistvo je vec tu... samo sad nema cica tomine kolibe, nego "odjel za ljudske resurse"...



drlovric kaže:
Ja ne shvatam tu opsesiju za novcem. Mozak mi to ne moze procesuirati.

Nakon nekog dostignutog iznosa (za svakoga je ta cifra drugacija) novac postaje besmislen.

Imao ti 10000000 ili 1000000000 ili 10000000000, ama bas ti nikakvu prakticnu razliku ne pravi. Imas sve sto zelis, kupis sve sto zelis, radis sve sto zelis.

Nakon nekog iznosa, broj nula postane irelevantan. I opet postoje ljudi koji su u stanju uraditi sve da dodaju jos jednu 0 na taj svoj konto



dosta subjektivno se postavlja letvica... moja je recimo prilicno niska... meni je dosta da imam za hranu i rezije...i kad imam priliku za dodatni posao, odbijem... neko voli skupljati salvete, a netko rolexe... tesko je reci... po meni je cijeli svijet upropasten tom trkom za novcewm i to mi se gadi...

podjela bogatstva sirotinja nije neko rjesenje jer oni vecinom ne znaju sto bi sa novcem i vjerojatno bi ga izgubili... sto pokazuje broj dobitnika na lutriji koji ostanu bez njega...


uspjesni kapitalisti uzivaju u tome da zaradjuju i to im je zapravo svrha zivota... neko uziva da uzgoji paradajz, netko da napravi garazu, a netko da od miliona napravi dva ... trenutno nemamo bolje rjesenje od kapitalizma...a on je i najprirodniji sustav





ali otisli smo od teme.... misljenja sam da se AI previse brzo razvija i da se ni ne moze procjeniti kad bi ta zamjena mogla doci...lani sam bio bolji od tih modela i cesto sam njihova rjesenja morao popravljati.... danas ih samo malo prilagodim... a kad ce oni sami preuzeti i u kojem obliku, ne usudim se ni pomisliti...al za koju godinu zasigurno nece trebati toliko IT personala... pogotovo na jednostavnim i repetivnim poslovima... tvrtka se rjesila desetak ljudi koji su bili level 1 podrska, sve ih je zamjenio chatbot... testiraomo i level 2 chatbot... imam osjecaj da si sami pilimo granu na kojoj sjedimo
03.09.2025 | 21:07
Kad imas novaca lako je filozofirati.
Danas je doslo vrijeme da je bolje imati novac nego ga neimati.
Kapitalizam je neprirodno okruzenje jer radi robove od ljudi koji trebaju sve vise novca da kupe bespotrebne stvari koje im ne trebaju.
04.09.2025 | 23:21
06.09.2025 | 14:11
marioart kaže:
koliko sam ja popratio manje je sirotinje, a sad sta je tocno srednji stalez, ne znam, ali ne bih se s tobom oko toga slozio.... pogotvo je RH narasto broj "nesirotinje"... moj dojam je da ljudi bolje zive nego prije.


Evo nije prošlo dugo, pa je naišao podatak o stanju u HR:

"Svaki deseti Hrvat danas radi dva posla, kaže jedno istraživanje portala Moj Posao. Dvije trećine zaposlenih govori da o tome ozbiljno razmišlja, a njih tek 13 posto da su zadovoljni plaćom i ne traže drugi izvor prihoda. Druga anketa od lani, pak, kaže da bi u ovom trenutku 84 posto zaposlenih Hrvata prihvatilo ponudu za dodatni posao uz postojeći radni odnos jer njihova plaća ne prati visoke troškove života."
14.09.2025 | 08:02
S nevjericom pratim kako je Albanija na čelo Ministarstva javne nabave postavila AI. I ok, vjerujem da može inicijalno raditi bez dosadašnje korupcije, ali time nehotice(?) otvaraju vrata trećoj strani, koja pogoni AI, da biranjem learning setova indirektno nekoga favoriziraju.
19.09.2025 | 07:52
Opasnosti AI za razvoj dječjeg mozga:

19.09.2025 | 08:14
"Similar to how we don't strive to make our civilisation compatible with bugs, future AI will not shape the planet in human-compatible ways.

There is no reason to do so. Humans won't be valuable or needed; we won't matter. The energy to keep us alive and happy won't be justified."
19.09.2025 | 08:22
A jeste li vidjeli novi lipsync AI? Kvaliteta je već dosegla filmsku razinu!

sync.so
20.09.2025 | 00:44
dpasaric kaže:
Opasnosti AI za razvoj dječjeg mozga:



Ovo se isplati pogledati.
21.09.2025 | 08:30
"Školujte za vodoinstalatera!"

21.09.2025 | 08:47
Ja sam vec futureproof.

P_20250921_084435.jpg
21.09.2025 | 09:07
Dobra taktika, ovo postaje sve luđe...
06.10.2025 | 19:41
Lokalni Mac Studio klaster vrti sve i svašta!

Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 34 minuta
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.
  • drlovric: Plenkovic je porucivao Hrvatima kome nije dobro neka ide u DE. Bis bald. A danas drzava daje pare povratnicima jer kapital su ljudi. Ako nas KGB sve rastjera odavdje, ovaj forum ce sam sebi biti svrha :)
  • Air: Mislim da je uvreda za članove jabučnjaka koji su aktivni u političkim temama na jabučnjaku uspoređivati ih sa ekipom koja “troši” takve teme na drugim portalima. Iako smo svakodnevno na forumu neke od tih politički tema nemaju upisa po nekoliko dana. To znači da ekipa nije “ovisna” o tome da non-stop nešto serucka nego se upisuje kad netko nešto ima.
  • Air: Na osnovu ovoga dolazimo da je vrijednost ovog foruma u ljudima koji su svakodnevno aktivni na forumu, a to je uz pomoći ovih političkih tema.
  • Air: Druga vrijednost je već navedena, a to je što je forum sa takvim temama bio aktivan, i ljudi su tada bili prisutni pa su češće otvarali tehničke teme i više pomagali. Danas, a pogotovo u skoroj budućnosti više neće biti potreba za ovakvim tehničkim forumima jer će ljudi pomoću AI-a brže i učinkovitije naći rješenja svog problema.
  • Air: Nije poanta tih tema da netko “ispadne” upravu, niti da se netko uvjeri u neku od teorija koje smo ovdje secirali. Poanta je da su mnogi članovi na osnovu smayoo-ovog angažmana korigirali svoje izražavanje i prepucavanje. Ja sam prvi među njima.
  • Air: Prva vrijednost naših politički tema je: kažu “željezo se kuje dok je vruće” po tom principu ja vidim velike promjene na mnogim članovima koji su aktivni u tim temama. Neće se netko naučiti komunicirati i promišljati o svojoj dosadašnjoj negativnoj komunikaciji kada nema “vatre” i aktivnog korektiva (u našem slučaju smayoo-ta).
  • Air: dok sam došao doma teme je već zaključana pa ću ovdje dodati… tino1 je većinu toga lijepo napisao. Dodati ću da mislim da ove “političke” teme nisu bile uzalud.
  • Bertone: Smanji veličinu slika i trebalo bi proći ili sačekaj da se javi Riba ili Davor, oni znaju kak je podešen forum i što prolazi, a što ne.
  • Yonkis: Htio sam odgovoriti na temu izgubljenih slušalica sa screenshotovima iz mobitela pa je bilo nekih 5-6 slika i nije prolazilo.
  • Bertone: Na poslu koristimo phpBB i u admin postavkama je postavljeno da je max veličina slike 2560 × 1440 pix ili 3 Mb i ako korisnik pokuša napraviti upload veće slike dobije takvu obavjest o grešci,... isto je tak orecimo i sa slikom avatara, propisali smo maksimum od 512x512 pix i ako je veća nema uploada. Gdje ti dobivaš grašku?
  • Riba: Yonkis, kada i gdje ti se to pojavi?
  • Bertone: *Ne znam...
  • Bertone: Ne znak kako je posloženo tamo kamo si htio napraviti upload slike, ali mi smo si na poslu (na internom forumu) postavili limit na veličinu slike od 2k.
  • Bertone: Ne previše nego je nešto preveliko.
  • Yonkis: Jabučari, što ovo znači? Da imam puno slika u odgovoru na neki komentar? [link]
  • dpasaric: :D
  • Bertone: Čovjek Vam je na realnom primjeru objasnio Starcraft pravila i sad opet ne valja :D
  • dpasaric: Tako je! :)
  • Gjuroo: Ni Putin to ne bi bolje riješio.
  • dpasaric: Nema više politike u ovoj butigi! :)
  • smayoo: piši u forum
  • user: Ako zna netko kako dobiti njihovu zadnju poznatu lokaciju to bi bilo korisno
  • user: pretražio sam sve itd.
  • user: Već sam "play sound" aktivirao, ništa
  • user: nestale mi Airpods 4, what do? Piše "No location found" u FindMy.
  • user: ljudi,
  • CoffeePod: Cijeli 26 relase je bio sramotan za Apple i morali su “double down” i back to the lab da sve tweakaju kako su trebali
  • CoffeePod: Performansi i ulickani dizajn je ono sto treba

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.68 Seconds

Provided by iJoomla SEO