Hackintosh pomoć oko instalacije
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Hackintosh pomoć oko instalacije


15.06.2014 | 17:59
Pozdrav svima ja sam Trava i nov sam na forumu.
Zanima me jel ima neko zainteresiran da mi pomogne složiti
hackintosha .Moja Pc konfiguracija je :Gygabyte GA-G41M-Combo,Intel Quad Core CPU 4 x 2.33 GHz,ATI Radeon HD 5450,
4GB DDR3 1333MHZ,HDD: 500 GB + 180GB.
Imam sve programe koji mi trebaju .
Unaprijed hvala Trava
images.jpg
15.06.2014 | 18:07
Bog, Trava!
Nema nas baš puno ovdje koji se time bavimo, ali ima nekoliko članova. Javit će ti se, valjda.
15.06.2014 | 18:18
Fala Smayoo.
15.06.2014 | 20:09
Ne kužim se u Hackintos, ali koristim priliku da pozdravim novog člana
15.06.2014 | 22:22
Eeee... Da sam znao složiti Hackintosh možda nikad ne bi kupio prvog Mac-a... A budući mi je zbog te kupnje jako drago, možemo slobodno reći da ponekad neznanje je blagoslov... Ma, možda bi i znao, ali me zeznulo što mi je PC bio u potpunosti AMD baziran, a to znatno otežava stvari...
Kako god bilo, pozdrav novom članu...
16.06.2014 | 01:14
www.mackorisnik.com/forumi/#/discussion/...l-izrada-hackintosha ovdje imaš bazični tutorial, gore su ti linkovi, inače www.tonymacx86.com je mjesto na kojem imaš većinu potrebnih alata i kext-ova
16.06.2014 | 07:03
Tony ili myhack.sojugarden.com/guide/ to su dvije metode koje sam ja koristio u nekoliko navrata. Sve ovisi o tome koliko je baremetal konfiguracija kompatibilna ili nije.
16.06.2014 | 08:53
Hvala svima na pomoči ,ali ja bi rađe da to odradi neko ko je to več radio .Mislim da uz sve forume nemam dovoljno znanja i vremena jer sam dva dana izgubio u sekundi.
16.06.2014 | 08:57
Dakle gdje je točno problem, koju verziju dižeš, koju metodu koristiš za cijelu ovu preceduru? Pošalji koji screenshoot da vidimo što se događa.

Ako je problem recimo na razini podešavanja AHCI-a onda pogledaj u BIOSU da li imaš pod 'on-chip sata mode' opciju negdje. Podesi je na Advanced to ti je AHCI opcija na nekim pločama.
16.06.2014 | 09:06
Trava, ja bi rekao da, ako nemaš dovoljno znanja i vremena, hackintosh nije za tebe. Ne zato što ne bi mogao naći nekog da to napravi umjesto tebe, nego zato što ti onda taj netko *stalno* mora nešto čačkati po hackintoshu (update OS-a, pa se nešto polomi, pa se mora krpati...).
16.06.2014 | 09:32
Nema ni advenced opcije .Eto slike
fotografija21.jpg


fotografija.jpg


Mislim da sve radim dobro bar po tutorijalu ali ne.
16.06.2014 | 09:35
Frendu je neki tip iz Čakovca prošle godine složio hacka i nema nikakvih problema ,ali nemrem do tipa taj mob kaj je imao više ne radi.
16.06.2014 | 09:54
smayoo kaže:
Trava, ja bi rekao da, ako nemaš dovoljno znanja i vremena, hackintosh nije za tebe. Ne zato što ne bi mogao naći nekog da to napravi umjesto tebe, nego zato što ti onda taj netko *stalno* mora nešto čačkati po hackintoshu (update OS-a, pa se nešto polomi, pa se mora krpati...).


Tocno tako. Zadnjeg sam slozio negdje oko 2010 na nekoj Gigabyte ploci. Cak sam i poseban bios flashnuo i sve mi je super radilo na 10.6.3 retail. Sjecam da sam nakon skoro svakog OS X update-a imao vecih ili manjih problema i da sam morao vracati posebne verzije kextova u S/L/E. Hackint0shi su zgodni za malo probati OS ali ti kad tad dosadi to ceprkanje po sistemu i iscekivanje sto ce se dogoditi nakon update-a. Nekima je to cool i zabavno, pa ako si ti jedan od njih samo hrabro naprijed.
16.06.2014 | 10:31
Fakat trebam pomoč hitno !
16.06.2014 | 10:45
Kako - hitno?
Hackintosh je hobby zanimacija. Nešto što se radi u slobodno vrijeme, za razonodu. Ne misliš ga valjda koristiti za neki ozbiljan posao?
16.06.2014 | 12:17
A zakaj si radio update
16.06.2014 | 12:33
Trava kaže:
A zakaj si radio update


S vremena na vrijeme treba napraviti update, ako zbog niceg drugog, onda radi eventualnih security fixeva. Obzirom da sam stroj tada (2010) dosta ozbiljno koristio, prestao sam raditi update na verziji 10.6.5. Nakon jedno godinu dana uspio sam ga podici na 10.6.6 i to je bio kraj moje ere sa hackint0shima. Nedugo zatim Apple je dosta snizio cijenu hw-a sa quad core cpu, pa sam nabavio "genuine" Apple stroj u obliku MBP9,1 na kojem i danas vozim. Danas mi se vise nebi dalo zaj**avati sa hackovima.
16.06.2014 | 13:40
Nemam u biosu ahci mod i brijem da je to problem.
Kako da to ubacim u bios.Na forumu tonymacx ljudi pišu da su sa takvim pločama uspjevali bez beda.
16.06.2014 | 13:46
ovako ja sam krivo naveo u mom prijašnjem postu. Dakle na slici se vidi opcija Enhanced i to je to što ti treba. Ja sam krivo naveo da treba pisati 'Advanced'. Dakle AHCI mode je u biti SATA Enhanced mode.

Ubaciti bilo što u bilo koji BIO ide preko flashanja ploče i ubacivanje firmwarea od proizvođaća. Većina utilitya preko kojih se to izvodi, radi pod Windows okolinom. Dakle digni win na tom stroju, flashaj (po potrebi) ploču i onda nastavi dalje.
16.06.2014 | 14:30
Osim SATA - AHCI mode obavezno u BIOSu ukljuci HPET 64bit support.
Vise o tome ovdje
16.06.2014 | 15:03
Jbt, stvarno, ovo moraš imati strašnu volju i brdo vremena za kemijanje.
Svaka čast onima koji se upuštaju u te vratolomije.
16.06.2014 | 15:45
Da ti skratim muke..
Skini OS X 10.9.3 Install USB.raw.

olarila.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=4578

zatim s SUSE Studio ImageWriter napravis bootabilni usb (min 8gb).

www.datafilehost.com/d/fe4efb36

Ovisno o reviziji maticne ploce (audio, ethernet) obrati paznju za kextove.

Bootaj F12, izaberi prethodno pripremljeni USB Stick i sudeci po tvom hardveru nece biti nikakvih problema..
16.06.2014 | 18:39
Jel postoji neko tko bi mi to napravio u zamjenu za kune.
16.06.2014 | 20:08
Kaj znači niko nezna ?
16.06.2014 | 20:20
Trava kaže:
Kaj znači niko nezna ?

Ne, nego je to previse zaj**ancije, a nije jasno za sta da primis novce, osim sto nakon toga preuzmes nekakvu odgovornost za nekakvu kilavu instalaciju. Ako hoces imati Hackint0sh onda to ipak moras sam odraditi, jer samo tako (kad sve skuzis) mozes tu instalaciju dalje sam odrzavati. Ako si u mogucnosti i hoces dati novce za tu instalaciju bolje ti je da te novce usmjeris u kupovinu originalnog Maca.
16.06.2014 | 20:33
Pa neće te ugristi, probaj, čovjek ti dao linkove, primi se posla, ništa se ne posloži samo, kao što ti je smayoo napisao hackintosh se slaže da se malo upoznaš s načinom kako stvari rade na macu i za to ti treba volje i vremena; ako toga nemaš, kupi mac mini s nekog oglasika i nećeš ništa trebati čačkati i petljati i plaćat nekome da to odradi umjesto tebe. Ja sam tri godine petljao po hackintoshima i s intelima i amd-ima, odustao kupio minija 2011 i do danas sam veseli mac user koji ne gubi vrijeme s namještanjem nekakvih kextova, wi-fi, bluetooth... drk-klak; ništa. Ugradio sam ssd i memoriju, složio fusion drive i gas. Mac-mini ti je najjefitinja ulaznica u mac svijet ne troši vrijeme i novac na ostalo.
16.06.2014 | 20:38
ucim za ispite pa ne stignem sada istrazivati, znatizelje radi, postoji li neki softver koji na pcu provjerava dali su sve komponente 'kompatibilne' ili se mora nekako pojedinacno provjeravati. jer mi se cini kao ok ideja za ljeto.
16.06.2014 | 20:59
Kad sam ja bio student, meni je OK ideja za ljeto bila negdje u unutar okvira plaža-cure-picigin-gitara-piva-roštilj-gradele-preferans
16.06.2014 | 21:02
Ma za po noci bez brige. Ne gubim mladost doma
16.06.2014 | 21:04
Hm... Aj da probam pojasniti:
plaža, cure, picigin, roštilj i gradele po danu
plaža, cure, gitara, piva i preferans po noći
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 14 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, BigMac, Maxxy, tino1, Anonimci (448)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO