Problem sa internet podacima
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Problem sa internet podacima


23.12.2019 | 14:36
Pozdrav ekipa, dva dana vec imam problem. Pise mi signal 4g udem npr u Whatsapp on vrti kao da nema mobilnih podataka, isto i u Safariju. Onda odem zrakoplovni, ugasim upalim i sve u redu. Napravio sam reset mobilnih, jedan dan bilo u redu sada ponovo problemi. Operater : bonbon. Mozete li reci misljenje? Hvala i sve najbolje za nadolazece blagdane svima
23.12.2019 | 16:33
Probaj staviti karticu drugog operatera, pa vidi kako se onda ponaša.
27.12.2019 | 19:59
Nije do kartice nego zbog zadnjeg updatea.. bit će do pon rješeno. 3g radi normalno, samo.prebaci u mobilnim podacima sa 4g na 3g
29.12.2019 | 20:20
Hvala ti puno na odgovoru. To je samo za bonbon mrezu ili ? Cura mi je i xs, tele 2 i njoj je sve u redu.
  • jandorn
  • Posjetitelj
09.01.2020 | 11:00
Prije mjesec - dva sam imao problema da sam malo malo ostao bez interneta (bonbon) a mob (iPhone 6s) mi je pokazivao full signal na 4g. Kroz par dana je postalo tako loše da nakon restartanja uređaja sam ostajao bez interneta odmah nakon par minuta.

Bio sam na vezi sa službom za korisnike i sve su probali napraviti i nisu mi vise mogli osposobiti internet i rekli su mi na kraju da mi je uređaj neispravan. Otišao sam u bonbon centar i zamjeno karticu na svoju ruku i sve mi je proradilo kako treba.

Frend na iPhoneu kaže isti problem tu i tamo. Ako palim i ugasim airplane mode proradi net Ali unazad zadnjih tjedan dana opet isti problemi se događaju povremeno. Otišao po novu karticu ali ovaj put ne rješava problem... Zovem bonbon i nisu uspjeli riješiti stvar...

Čudno mi je to što data widget mi pokazuje non stop promet kako radi ali nešto sitno pokoji kB. Ne želi povući više. Inače me prosljede na tehničku podršku ako mi ne uspiju pomoći ali zadnji put kaže ne mogu nego će me kao tehnička nazvati za par dana... To je bilo prije 3-4 dana...

Mislim da rade na nečemu sto stvara probleme ali ne žele priznati.

Tako sam i napiso na istoj temi koje je bila pokrenuta na Redditu.
09.01.2020 | 19:37
Ovih par kb ide i kad je sve ugaseno jer to je ono sto ne bi smjeli ici a ide iako se kunu u zastitu podataka.
Odi van EU i sve pogasi, doma te ceka racun (mali ali postoji) za data promet.
09.01.2020 | 20:26
jandorn kaže:
Prije mjesec - dva sam imao problema da sam malo malo ostao bez interneta (bonbon) a mob (iPhone 6s) mi je pokazivao full signal na 4g. Kroz par dana je postalo tako loše da nakon restartanja uređaja sam ostajao bez interneta odmah nakon par minuta.

Mislim da rade na nečemu sto stvara probleme ali ne žele priznati.

Tako sam i napiso na istoj temi koje je bila pokrenuta na Redditu.


Bilo bi zanimljivo probati kako se ponaša ako mijenjaš način korištenja mobilnih podataka (LTE, s dozvoljenim VoLTE / LTE, s blokiranim VoLTE / 3G / EDGE)
09.01.2020 | 22:10
Imao sam ja u zadnje vrijeme istih problema s bonbonom, taman kada sam mislio otvoriti temu sve je proradilo.
Probao sam mijenjati postavke i na 3g je uredno sve radilo, na 4g ne.
Sada radi sve ok, vjerojatno su nešto smuljali.
09.01.2020 | 23:16
Imam isti problem. Isto bonbon, ali sam primjetio da mi se problem javlja i na wifi-ju. Odjednom mi prestane radit, a isti problem s wifi-jem je i na jos dva Maca i na jos jednom iPhoneu (Tele2, ali samo wifi je problem). Sve su zadnji updateovi i mislim da je s tim i doslo i da ce, nadam se, sa sljedecim updateom i nestati.

Usput, signal mi je odjednom pao sa 4 na 2 crtice.
09.01.2020 | 23:58
Hm.. I ja imam problema s wifi-jem na iMacu i na iPhoneu. Mac Pro i i MBPro, ipadi i sve ostalo šljaka uredno.
Problem je kaj je meni iMac 27 2010 i ja sam na 10.13.6 pa neće više biti update-a.
Uz to javlja se onaj sleep-wake problem na njemu, ali za to ću morati imati vremena i otvoriti neku drugu temu.
10.01.2020 | 16:39
Prije svega pozdrav svima.
Imam isti problem s bonbonom na iphoneu 6.
I to zadnjih dana sve češće, zapravo postalo je gotovo pravilo da moram upaliti airplane mode kako bih mogao koristiti mobile data.
Ima li netko kakvo rješenje? (novu SIM karticu još čekam, od Božića)
Čini mi se da je sve počelo prije cca mjesec i pol kada je stigla obavijest da se instaliraju nove internet postavke.
Sve mi to već ide poprilično na živce...
10.01.2020 | 20:09
Primjetio sam nedavno na jednom dlink 4g hotspotu kako bonbon automatski upisuje APN htgprs.web i veza ne radi. Upišem ručno internet.ht.hr i sve radi. Probaj to
10.01.2020 | 20:10
Prvo reset network settings.
10.01.2020 | 20:38
Sve navedeno probao i dalje problemi s 4g.
Kada isključim 4g, na 3g radi bez problema.
Mislim da bonbon (t-com) ima problem s 4g-om...
Sad testiram kako će se ponašati kad stavim 4g opciju data only (dostad bilo data&voice)
11.01.2020 | 00:57
Isti klinac!
  • jandorn
  • Posjetitelj
11.01.2020 | 12:23
Slučaj koji sam spomenuo gore u svojem prvome komentaru kada mi uopće nije net htio raditi, ništa nije pomogalo. Sve sam probao; 3G, 4G reseti ovi ili oni, Bonbon je isto sve pokušavao sa sve svoje strane. Samo promjena kartice je vratila stvari u normalu.

Mjesec i pol dana poslje tj. sada, problemi više nisu extremani kao tada ali su opet problemi. Restart, Airplane mode, promjena sa/na 3G i 4G pomogne i stvari prorade ali ne zadugo.

Probao sam testirati kao što je smayoo preporučio i 4G VoLTE On/Off je isti vrag, prestane raditi nakon nekog vremena. 3G radi kako treba zasada. Razoćaran sam Bonbonom unazad zadnjih 4-5 mjeseci i uslugom i cijenom. Prije 2-3 godine kada sam bio zadnji put na Bonbonu bili su najbolji i najeftiniji.

Što mi je preostalo?
A1 - su najveća gamad koja postoja u mojem iskustvu, doslovno lopovi.
Tomato - je A1...
HT - je najveći i najači zato ih boli ku... ne trude se previše i preskupi su
Bonbon - je HT znači najbolja pokrivenost i puno jeftiniji osim što sada ovakvi kakvi jesu...
TELE2 - mi je uvijek bio dobar i imao sam dobrih iskustva sa njima ali im 4G pokrivenost nije najbolja...
11.01.2020 | 12:59
Nažalost, sve si dobro napisao i slažem se sa svime, osim što ja smatram da je Tele2 firma tipa "obećajemo sve, ostvarujemo što nam se hoće".
11.01.2020 | 20:20
Ja ozbiljno razmatram prelazak na Tomato. Znam sve, svi su ista bagra, ali barem u današnje doba možeš prelaziti s jedne mreže na drugu koja već u datom trenutku nudi najviše ili najpovoljnije...
11.01.2020 | 20:33
Naravno. Nemaš se što puno misliti.
12.01.2020 | 14:04
K njima (tele2) ne idem iz principa, zbog ove krajnje iritantne mljackave reklame kojom su nas sodomizirali ovih blagdana
12.01.2020 | 17:29
Reklame su im takve oduvijek. Zar su ovih blagdana nešto posebno iritantni?
12.01.2020 | 19:16
smayoo kaže:
Reklame su im takve oduvijek. Zar su ovih blagdana nešto posebno iritantni?


Bogme, teško će ih netko uskoro dostići po iritantnosti one "šaptajuće" reklame.
12.01.2020 | 19:51
Ajme, hajde da nije samo mene to mučilo. Ne znam je li namjerno ali podsjećalo me ne onu ASMR monadu. Potražite ASMR na YouTubeu, ali na vlastitu odgovornost.
12.01.2020 | 20:03
O da!
12.01.2020 | 20:06
Inače, da se vratim na početnu temu; danas cijeli dan 4g funkcionira bez problema. Je li moguće da je Bonbon nešto napravio?! Ili sam samo imao sreće/dovoljno malo visio na iphoneu...
12.01.2020 | 20:30
Ma vidli su post pa rekli, ajde neka mu

P.S. i meni zadnja dva dana sve radi ok!
  • jandorn
  • Posjetitelj
12.01.2020 | 21:59
smayoo kaže:
Nažalost, sve si dobro napisao i slažem se sa svime, osim što ja smatram da je Tele2 firma tipa "obećajemo sve, ostvarujemo što nam se hoće".


Osim lošije pokrivenosti 4G signala, Tele2 su imali problema sa previše ljudi na mreži zbog dobre ponude flat neta. Na drugu ruku ne znam firmu koja bih bez problema riješila veće neplanirano povečanje korisnika. Probao sam njihov pokučni ali nije mi radio dobro pa sam ga vratio bez ikakvih problema za par dana. E sada možda ih podsvjesno opravdavam jer ih razmatram kao opciju, ne znam.

Ali isto tako ne znam kako riješiti takav problem. Radim za mali startup, imamo naš CMS za e-commerce i da nam odjednom dođe ogroman broj korisnika isto bih imali problema dok se ne bih prilagodili.

3G mi je radio bez problema zadnja 2 dana. Sada sam prebacio natraga na 4G VoLTE zbog komentara da je sada bolje, za sada je sve u redu. Nadajmo se da je to to.
12.01.2020 | 22:10
Gle, ako lupaš pun gas reklamu "dođite, dođite, jeftino, jeftino", imaš valjda neku prognozu reakcije tržišta i plan prihvata tog opterećenja. Ako nemaš, koji q se baviš tim poslom?
12.01.2020 | 23:42
Pa nisu na tržištu od jučer. Koliko već postoje 10 godina? 15? Trebali su odavno hardveraj izgraditi...
  • jandorn
  • Posjetitelj
13.01.2020 | 00:44
Istina je što ste rekli, ali nije problem hardware sagraditi, problem je za to platiti. Neče operateri dobiti tu lovu nikada nazad kada korisnici već plaćaju 100% cijene za uslugu koja nije skoro nikada 100%. Zašto bih ulagali?

Ne želim nikoga braniit nego samo kažem da ih razumijem, barem mislim tako osim ako su potajno govna kao A1 i sve rade namjerno. Moje je iskustvo da A1 i Tele2 imaju osjetno bolje brzine i pokrivenost u zadnjih desetak godina sa time da je Tele2 najmanji i vjerovatno imaju najmanji buđet. A1 je po meni ima trenutno najbolji 4G ali su govna... Što se tiće krive prognoze tržišta to je nažalost ućestala stvar, nema firme koja ne griješi ali da trebali su to bolje riješiti.

Sada sam u situaciji u svojoj firmi gdje pokušavamo povećati broj korisnika ali ako nam dođe ogroman broj korisnika isto ćemo trebati trenutak se prilagodimo. Nekako gledam stvari iz druge prespektive igrom slučaja.

Što se tiče Bonbon 4G izgleda da su popravili situacjiu... Zasada barem sve radi. Ništa od Tele2 onda!
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 11 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO