Iphone 5c problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Iphone 5c problem


09.07.2018 | 21:53
Pozdrav svima.

Imam Iphone 5c i odnedvano problem sa njim. Telefon mi je kod updatea usao u Itunes mode,kada sam ga povezao da probam da ga resetujem preko Itunesa izasao sam iz tog moda i telefon je od tada mrtav,pojavi se apple logo koji stoji 10ak sekundi i ugasi se. Nikako ne mogu da ga pokrenem.

Da li je imao neko slican problem?
10.07.2018 | 05:48
Ne znam tocno sto je iTunes mode, ali pretpostavljam da kada telefon spojis na iTunes, na ekranu se pojavi animacija da je spojen na iTunes? To nije mod vec samo animacija... no, manje bitno.

Probaj ga opet spojiti na iTunes i preko iTunes-a napraviti "Reset" (daj mu vremena jel to zna potrajati). Ili si to vec probao?
Meni se cini ovdje da si prekinuo update ili reset na pola puta, tako da nemas zapravo iOS gore...
10.07.2018 | 07:27
Ubaci telefon u DFU mode i uradi restore.
11.07.2018 | 23:26
Pokusavao sam da ga ubacim u DFU mode,ali kao da se nista ne desava,racunar ga uopste ne prepoznaje.A jeste da,update je prekinut i tada je i nastao problem.
12.07.2018 | 07:05
Onda vjerovatno nisi ubacio u DFU mode,mora ga prepoznati.Probaj i drugi kabal.
12.07.2018 | 15:53
Pozdrav, nisi naveo koje je računalo u pitanju. Ako je PC, pokušaj reinstalirati drivere za iTunes, ili još bolje, ažuriraj ga na posljednju verziju. Nažalost, na Windowsima zna često biti problema sa prepoznavanjem iUređaja, obično nakon ažuriranja istih. Više o tome na: support.apple.com/hr-hr/ht204095
12.07.2018 | 21:39
Ma sve sam probao,najnoviju verziju itunesa imam,sestra ima isti telefon koji ulazi u DFU mode i prepoznaje ga Itunes bez ikakvog problema.
13.07.2018 | 05:00
Skini IPSW pa ga shift restore. Telefon mora uci u DFU mode. Obrati paznju na kabal, mora biti original a ne zamjenski
13.07.2018 | 10:14
moskov kaže:
Ma sve sam probao,najnoviju verziju itunesa imam,sestra ima isti telefon koji ulazi u DFU mode i prepoznaje ga Itunes bez ikakvog problema.


A da ti slucajno ne radi Sleep/Wake ili Home botun? Ko sto @saint rece svaki iPhone (ukoliko nije potpuno mrtav) mora ici u DFU mode.

Sto tocno ti je na ekranu? Je li  logo (znaci stuck in boot) ili je iTunes logo (stuck in recovery mode)? U prvom slucaju je normalno da ga iTunes ne vidi. Ako ti ne uspijeva sa sleep/wake+home button kombinacijom, mozes probati staviti ga u Recovery Mode sa programcicom koji se zove RecBoot (nemam link, google is your friend). A ako je ovo drugo provjeri u System Informationu ili Device Manageru da li ga Mac/PC uopce vidi (jos nisi pojasnio o kojem racunalu je rijec).
13.07.2018 | 11:34
Dugme za paljenje radi sigurno,kad probam bez punjaca isto se desi,znaci izbaci na ekranu belu jabucicu koja stoji 10-ak sekundi i posle nestane. Koristim najnoviju verziju itunesa na windows 10 operativnom sistemu.
13.07.2018 | 13:17
Kazes dugme za paljenje radi, a Home button? Oba ti trebaju za DFU mode.
Ajmo probati redom:
1. Spoji telefon sa kompjuterom (telefon bi se treba automatski upaliti nakon toga, to ignoriraj za sad)
2. Na telefonu stisni Sleep/Wake button i Home button istovremeno i drzi ih stisnute tocno 8 sekundi (timing je dosta vazan, pa probaj i sa stopericom ako ne ide drugacije)
3. Nakon tocno 8 sekundi pusti Sleep/Wake button, ali nastavi drzati stisnut Home button bez pustanja u iti jednom trenutku
4a. Ako je timing bio dobar telefon bi sad treba biti u DFU modu, ekran telefona ce ostati ugasen, ali na kompjuteru bi se trebala pojaviti poruka u iTunesima da je detektiran telefon u recovery modu (ako i nema nista u iTunesima, bar bi trebao dobiti nekakvu poruku da windoze instaliraju drivere za novi uredjaj koji je detektiran)
4b. Ako timing kojim slucajem nije bio dobar telefon bi trebao ici u Recovery Mode, sto je vise manje skoro ista stvar ko i DFU mode samo sto ce ekran biti upaljen i na ekranu ce biti iTunes logo, na kompjuteru bi trebala biti ista situacija ko i kod 4a
5. Ako i dalje ne vidis telefon u iTunesima, odi u Device Manager i vidi da li je tamo detektiran, ako je, desni klick, update driver i manualno ga instaliraj is iTunesovog foldera, ne daj windozama da ga automatski instaliraju
6. Ako nemas nista detektirano ni u Device Manageru, iskopcaj telefon i ukopcaj u drugi USB port, ako se kojim slucajem nakon iskopcavanja i ukopcavanja na telefonu opet pojavi  logo, telefon je neispravan (jer telefon treba ostati u DFU ili Recovery Modu bez obzira da li je spojen ili ne, u Recovery Modu 15 minuta, a u DFU dok god ga manualno ne restartas)
7. Ako je telefon ostao u DFU ili Recovery Modu nakon iskopcavanja i ponovnog ukopcavanja, ali i dalje nista na kompu, trazi drugi komp, jer je na tome nesto ocito gadno shebano
14.07.2018 | 18:33
Hvala na pomoci.Izgleda da je telefon mrtav nikako ne moze da ga prepozna.Probao sam sve sto ste naveli ali bezuspesno.
14.07.2018 | 20:06
Probaj sa ovim:

www.tenorshare.com/de/products/reiboot.html
16.07.2018 | 20:03
Pokusao sam i to,nikako ga ne ubacuje u DFU mode.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 12 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Matija klc, tino1, Anonimci (582)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.11 Seconds

Provided by iJoomla SEO