Pucanje wifi mreze
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pucanje wifi mreze


05.02.2015 | 12:32
Pozdrav,
nadam se da sam temu otvorio na dobrom mjestu, ukoliko nije, isprika i neka se slobodno premjesti.
Znaci, problem koji sam imao sa spajanjem wifi sa rutera na imac je taj da je pocela pucat wifi veza izmedju rutera i kompa i to je sad sve ucestalije na svim uredjajima u kuci tako da problem u kompjuteru nije. Kako smo pod ugovorom na optimi a ruter stariji od 2god garancija je istekla i ne zele mijenjat nego se mora ili kupit sam ruter ili potpisat novi ugovor s novim paketom.
Doma sam nasao Zyxel ruter wifi p-600 series, no problem kad njega spojim je sta ne znam sifru jer ne znam od kojeg operatera je ostalo, pa sam htio pitat ako postoji koja caka da se udje u ruter te podesi nova sifra ili je ruter jednostavno bez toga beskoristan?? Znaci ruter kada spojim radi, komp mi ocita njega ali ne zeli spojit bez WEP key, ali sam skuzio da ne gori Internet lampica, pa sad ako je od drugog operatera onda mozda ne zeli radit jer je internet preko optime mozda?? Ukoliko neko zna odg pls pomagajte!!!
Puno hvala,
LP
05.02.2015 | 12:42
1. vjerojatno ti je i postojeći wifi router ispravan i ne treba ga mijenjati, samo treba promijeniti WiFi kanal na kojem radi jer je, po svoj prilici, taj na kojem je trenutno - jako izložen smetanjama (od drugih wifi mreža iz susjedstva)

2. Taj Zyxel resetiraj na tvorničke postavke pa će maknuti password koji ne znaš.
www.ehow.com/how_8742545_reset-zyxel-modem.html
05.02.2015 | 12:42
Promjeniti kanal.
05.02.2015 | 12:50
Onda cu prvo pokusat promijenit kanal pa ako ne uspije onda cu ovaj drugi pokusat. Kanal mijenjam kad se udje u postavke preko 192.168.1.1 , i onda ga trebam mijenjat na jednom uredjaju i kasnije druge samo ponovno password-om spojit na njega?
05.02.2015 | 13:24
Da.
05.02.2015 | 13:36
Promijenjeno je pa cemo vidjet vcrs kad doma bude vise uredjaja spojeno i kroz dan kako ce ic... Hvala!
06.02.2015 | 14:39
Ne uspijeva ni sa promjenom kanala, tako da cu pokusat onda reset rutera preko onog linka pa vidjet ako ce tako mozda ic.
06.02.2015 | 18:24
promijenio si s kojeg kanala na koji?
www.jabucnjak.hr/forum/internet-i-mreze/...e-station.html#87663
Kanali 11, 6 i 1 su jedina tri koji međusobno ne kolidiraju. Svi ostali se preklapaju s najmanje jednim od ta tri.
Ali, ako si u zoni jako visokog zagušenja (velika stambena zgrada, ili kvart gdje je puno manjih stambenih zgrada na jako blizu), onda ti nijedan od ta tri neće dati dobar rezultat pa onda idi na neki od tih međukanala jer će smetnja ipak biti manja.
Bolje od toga, ako si u takvoj zoni, nećeš moći postići na 2,45GHz. Ako ne uspiješ ništa drugo, jedino što ti preostaje je da probaš kupiti router koji ima 5GHz transponder (802.11n ili ac, ali baš moraš izričito tražiti router koji ima taj standard *SA* 5 GHz) jer je 5GHz još uvijek puno manje zagušena frekvencija.
06.02.2015 | 19:56
Sa 6 sam prebacio na 11. A ja sam u 5erokatnici sa neboderom do mene i jos par zgrada tako da je dosta mreza. Ali nikad do sada mi se nije javio taj problem osim kad sam dobio taj komp, kao sta sam vec pisao i nosio sam obje jabuke na drugu mrezu di nije stekalo ama bas nista. Danas nisam stigao ali cu pokusat sutra napravit onaj reset na drugom ruteru, a ako ni to ne uspije onda cu kupit drugi druge opcije nema, pa cu onda gledat da bude taj sa 5GHz, di je slobodnije.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 11 sati
  • Borisone: Ma nije to, nego se sada početna stranica učita u tren oka. Treba bar 3-4 sekunde da bi bilo moderno.
  • Riba: Uostalom, nije Jabucnjak neresponsivan nego je vama ekran premalen! :-D
  • dpasaric: I nisi boomer, ti si gen X! :)
  • dpasaric: Zašto bi itko išao na ovaj tip weba s mobitela? :)
  • Riba: Hoce, vec je u pripremi godinama ali je implementacija malo zapela...plus sto ne pomaze sto ja boomer nikada ne idem na jabucnjak sa mobilnog uredjaja. :)
  • CoffeePod: Jabucnjak*
  • CoffeePod: Hoce li Jabuvnjak ikad dobit reponsive sajt?
  • cariblanco: Danas smo u Osijeku, možda shebali turističku sezonu :D
  • dpasaric: Slijedi uskoro osvrt na naslovnici...
  • Air: ...a Applevom slučaju iako te fore drugi telefoni imaju već godinama, ali kad to Apple napravi mi bi se trebali diviti tome kao toploj vodi.
  • Air: Meni Keynote izgleda kao kad Trum hvali samo sebe i svoje odluke kao ono baš najbolje, iako ga je cijeli Svijet popljuvao...
  • drlovric: Na Mac, Spotlight je odlican, kao i boja foldera (konacno) :)
  • drlovric: iPad je odlicno profitirao. Ako sve ovo ne zakljucaju za najnovije modele only :)
  • Riba: Keynote mi je kao neka epizoda Teletubbiesa.
  • Riba: Gledam taj WWDC i razmisljam kako su teme o umiranju mozda privlacnije. :-D
  • dpasaric: Idemo mi na ljepše teme, WWDC je za sat vremena! :)
  • dpasaric: Sve pet, ali nije li zanimljiva statsitika da je od zadnjih 30-ak (toliko pratimo na jednoj internoj grupi objave u medijima) sportaša, umjetnika i ostalih poznaith osoba koje su iznenada umrle, uzorak cijepljenih 100%. A znamo da je kod nas situacija bila cca 50:50, znači nešto lomi statistiku. Evo, samo to primjećujem.
  • smayoo: To što nije u javnosti poznato što je prethodilo njegovoj smrti, ne znači da nije prethodilo ništa čega bi ta smrt bila logičan i sasvim vjerojatan ishod. Moj pokojni stari je umro u 59. godini i svima koji ga nisu jako dobro znali je to bilo "iznenada". Nas koji smo mu bili bliski nije baš *iznenadilo*, iako nam je bilo teško i bolno.
  • Riba: Obrati paznju na nepoznate osobe poput mog oca koji ne uzima lijekove kako je propisano, odbija ici na kontrole, jedva je izvukao zivu glavu nakon srcanog udara pred par godina i jos hoda naokoo unatoc tome sto se cak i cijepio. Znanost bi se trebala na takve slucajeve usredotociti. :)
  • dpasaric: Samo primjećujem uzorak. Do sada je 100% kod domaćih i stranih poznatih osoba koje su iznenada umrle. Ponavljam, možda je zaista slučajnost, ali sada već postaje statistički zanimljivo.
  • Riba: Covjek je vjerojatno pocinio suicid ili izravno ili neizravno alkoholom, nije tu potrebna velika znanost.
  • dpasaric: Sjajan umjetnik je to bio. Velika šteta.:( I gle, opet moramo primjetiti slučajnost koja povezuje sve "prerano" umrle. :( Nadam se da će znanost potražiti uzroke takvoj statistici.
  • smayoo: RIP, Matija :(. Stvarno prerano.
  • dpasaric: Večeras u 19 sati po našem vremenu Appleov #WWDC25 keynote!
  • Maxxy: RIP Matija Dedić :(
  • smayoo: RIP :(
  • dpasaric: Umro Bill Atkinson! :(
  • drpongrac23: @Zdravac - Nemoj ići lijevo ako semafor je desno :) :)
  • Zdravac: hahahah
  • Zdravac: A da se, umjesto palac dolje/gore, uvede palac lijevo/desno?!
  • tino1: Gjuro, bola, Mazlum i to s veliko "M".
  • Gjuroo: Možda "mamlaz"?
  • tino1: Mazlum- na Herceg- Bolansanski- Budala.
  • Yonkis: Mazlum - Mazlum (maẓlūm) is an Arabic term for "oppressed, ill-treated, injured, sinned-against" (the antonym being ẓālim "oppressor"; root ẓlm "to oppress";).
  • tino1: Riba! Vraćaj karmu! Ej ne ćeš se imat kamo vratit.
  • tino1: Ej ukinuo Mazlum Karmu!! Šta vam je odmah vraćaj karmu Riba!!
  • smayoo: :(
  • drpongrac23: Napustio nas je Ivan Piko Stančić. RIP
  • Borisone: Logika kaže da bi verzija trebala biti od godine u kojoj se izdaje. Ima smisla godina plus jedan jer u posljednjih nekoliko godina obećanja dolaze s bar nekoliko mjeseci odmaka (ili nikad).
  • Yonkis: iOS 26 u 2025? [link]
  • cariblanco: Riječani, hoće li Važ biti vaš ?
  • smayoo: @Yonkis, piši u forum, ovo će ti tu iscuriti
  • Yonkis: Članak je odličan.. dijelim ga okolo ostalim Appleovcima koji nikako da ovdje puste korjenje. :)
  • hal9000: @dpasaric: ako nekome i nije korisno, barem je zabavno i poučno.
  • Yonkis: Ne znam dal da otvaram temu, treba mi prijedlog neke app za skeniranje prostorije (sa namještajem) kako bih mogao lakše namjestiti prostoriju sa postojećim stanjem, neka LiDAR app?
  • dpasaric: Članak je "up", imate što za čitati, nadam se da će nekome biti korisno! :)
  • cariblanco: ok,ty za info
  • dpasaric: Ograničen je taj modul za ankete, imao sam isti problem, ali on nakon par dana zaboravi IP, pa se mogao dati drugi glas za one koji su imali više Macova.
  • dpasaric: Hvala, idem urediti tekst za zadnjim info, pa ide objava večeras! :)
  • dpasaric: Evo, imamo 1.000!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, temeljnik, Anonimci (359)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.13 Seconds

Provided by iJoomla SEO