macpro 7.1 + 6k monitor
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

macpro 7.1 + 6k monitor


03.06.2019 | 22:09
AAAAAJMO
Prilozi:
03.06.2019 | 22:20
Za cca dvije godine je moj i bozji
03.06.2019 | 23:09
Novi Mac Pro specifikacije.
04.06.2019 | 00:27
Ako sam dobro pohvatao na matičnoj ploči koja je ugrubo dimenzije 40x40 cm uspjeli su smjestiti čak dva utora za 2280 NVMe SSD-a koji ima dimenzije 22x80 mm ... svaka čast
04.06.2019 | 01:51
Stroj je san snova Mac Pro korisnika, ali me strah da će i cijena biti san snova.

Ako pogledamo da je top model iMaca Pro 144.700 kn (PDV uključen), vjerujem da top model ovakvog Mac Pro bez problema ulazi u zonu od 300.000 kn. iMac Pro ide do "samo" 128 GB RAM-a, a ovaj ide do 1.5 TB RAM-a... dakle, možemo samo zamisliti o kakvim cijenama će se tu raditi.

Ako neki vulgaris model bude ispod 40.000 kn to će biti čudo.

No, cijenu nastranu, sve drugo je fantastično i odličan temelj za dalji razvoj, sada mogu po ovakvoj arhitekturi jahati cijelo iduće desetljeće.
04.06.2019 | 08:20
Sve je na mjestu, ipak je to računalo za profesionalce, ljude koji na njemu zarađuju. Apple je ponovno izbacio monstruma!!!

@dpasaric - možemo li narednih dana očekivati kakav osvrt, onako sažeto i profesionalno kako uvijek napraviš.
04.06.2019 | 08:23
Monitor od 5000$ mi bas nije najjasniji...
Volio bi znati ko je ciljana skupina tog monitora...
Ako se dobro sjecam, Thunderbolt display je kostao cca 1000 dolara

Bas me zanima koja ce biti cijena MAcpro-a
04.06.2019 | 09:03
@Tito, cijena monitora je OK, ne uspoređuješ ovo čudo s Thunderboltom 27" nego sa Cinemom 30" kada se pojavila, a ona je stajala, još uvijek čuvam račun, 36.000 kn. Dakle, bila je i skuplja.

Nakon 4-5 godina proizvodnje, cijena joj je pala na 16.000 kn. Tako će biti i s ovim.

@Drazenp1706, naravno da ću napisati osvrt, čim stignem.
04.06.2019 | 09:41
jel to prodisplay xdr monitor nema isight kameru?
04.06.2019 | 09:43
Vjerojatno nisu znali što bi s kamerom kada se monitor okreće
04.06.2019 | 10:01
dpasaric kaže:
@Tito, cijena monitora je OK, ne uspoređuješ ovo čudo s Thunderboltom 27" nego sa Cinemom 30" kada se pojavila, a ona je stajala, još uvijek čuvam račun, 36.000 kn. Dakle, bila je i skuplja.

Nakon 4-5 godina proizvodnje, cijena joj je pala na 16.000 kn. Tako će biti i s ovim.


Kad se cinema pojavila nije bilo slicnih monitora na trzistu... sada za 1000-2000$ mozes kupiti vrhinske monitore.
Kako god... meni, kao profesinoalcu koji zivi od rada na kompu i gledanja u monitor, ne pada na pamet kupiti monitor koji ne nudi nista sto vec nema na trzistu... i kosta ko suho zlato
04.06.2019 | 11:37
Koliko sam ja vidio na tržištu ne postoji monitor koji ima specifikacije kao ovaj Pro Display s tom cijenom. Postoje referentni Pro monitori od 20000$ i više što ovaj čini jeftinim s tom usporedbom.

6k, XDR, Brightness od 1000 cd/m2 konstantno, a 1600 cd/m2 max., Contrast ratio: 1000000:1, vrhunski kut gledanja, 1 Thunderbolt 3 (96 W) i 3 UCB-C porta na monitoru. Monitor definitivno nije za opću populaciju, pa čak i za neke profesionalce već za relativno malo tržište skupih studija i sl.
04.06.2019 | 11:41
Ovakvom stroju se ne gleda cijena. Tko ce uzeti konfiguraciju za npr. 100.000 kn otplatit ce ga sa jednim, dva projekta. Tako da, to nije trosak nego investicija, koja se moze i pomalo dogradjivati

Sto se tice monitora, volio bih da su bolje smislili spajanje kablova na monitor kad vec cijene taj stalak tisucu baksa. Tipa da na onom magnetnom spoju postoje i kontakti, pa da se kablovi spajaju direkt u stalak. Bilo bi ga lakse pivotirati, a i ljepse bi izgledalo. Naravno, ostaviti portove i na samoj poledjini monitora za one koji nece uzimati stalak.
04.06.2019 | 12:09
Soffoklo kaže:
Koliko sam ja vidio na tržištu ne postoji monitor koji ima specifikacije kao ovaj Pro Display s tom cijenom. Postoje referentni Pro monitori od 20000$ i više što ovaj čini jeftinim s tom usporedbom.

6k, XDR, Brightness od 1000 cd/m2 konstantno, a 1600 cd/m2 max., Contrast ratio: 1000000:1, vrhunski kut gledanja, 1 Thunderbolt 3 (96 W) i 3 UCB-C porta na monitoru. Monitor definitivno nije za opću populaciju, pa čak i za neke profesionalce već za relativno malo tržište skupih studija i sl.


Moram priznati da se ne kuzim u ove specifikacije i podatke... vjerojatno postoje zanimanja kod kojih je to bitno... i ljudi kojima je potreban bas takav monitor.
Ja pricam o sferi grafickog dizajna i obrade fotografije... meni je bitno da mogu kupiti odlican monitor za cca 1000$, a danas mozes kupiti odlican monitor i za puno manje od 1000$.
04.06.2019 | 17:33


Valjda ce napravit i kakav manji monitor. Meni bi 27" taman dobro dosao.
04.06.2019 | 21:17
Sve to stoji, ali proci ce jos koja godina dok se ovaj bude mogao kupiti za 800kn.
04.06.2019 | 21:24
Evo nekih profesionalnih monitora i njihove cijene:

Ikegami 31" = 40000$
Canon 24" = 32000$
Sony 24,5" = 16500$

Apple je s ovim išao na svoje najzahtjevnije korisnike i našao je neki srednji omjer cijenom i kvalitetom između referentnih profesionalnih monitora i klasičnih "profesionalnih" monitora koji su u razredu 2500$-5000$. Baš čitam komentare ekipe koja najmerava kupiti novi Mac Pro ili novi Apple monitor i zanimljivo je da je to ekipa koja okreće par stotina tisuća $ mjesečno u poslovima i većina kaže da vole stalak kao opciju, jer vole to imati na izbor ovisno o setupu koji imaju u firmama/studijima. Možda ne za 1000$, ali to je druga priča
06.06.2019 | 14:28
Soffoklo.... cemu sluze ti monitori?
06.06.2019 | 15:26
Studiji koji su do sada imali recimo jedan finalni kontrolni monitor na kraju procesa, sada mogu za iste novce kupiti 4-5 komada i da svako u timu koristi kalibrirani Apple HDR monitor, tako da u montazi i postoprodukciji nema odstupanja.

Tako da ja niti malo ne sumnjam da ce se ovo dobro prodavati unutar tog usko specijaliziranog trzista.

Steta sto za 1500-2000$ nisu napravili monitor bez PRO sa manje bells za svakodnevne korisnike. To bi bio pravi posao, jer bi svaki kupac Minija ili MBP bio potencijalni kandidat za taj monitor.
06.06.2019 | 15:31
drlovric... pricas o filmskim studijima?
06.06.2019 | 16:00
Film, produkcija, obrada video materijala, 3D animacija i virtualizacija recimo. Sve ono gdje vise ljude ucestvuje u procesu a trebaju konzistentan rezultat na kraju dana
06.06.2019 | 16:25
Evo @drlovric odgovorio.
06.06.2019 | 17:04
drlovric kaže:
Studiji koji su do sada imali recimo jedan finalni kontrolni monitor na kraju procesa, sada mogu za iste novce kupiti 4-5 komada i da svako u timu koristi kalibrirani Apple HDR monitor, tako da u montazi i postoprodukciji nema odstupanja.

Tako da ja niti malo ne sumnjam da ce se ovo dobro prodavati unutar tog usko specijaliziranog trzista.

Steta sto za 1500-2000$ nisu napravili monitor bez PRO sa manje bells za svakodnevne korisnike. To bi bio pravi posao, jer bi svaki kupac Minija ili MBP bio potencijalni kandidat za taj monitor.


To i ja mislim, meni treba zamjena za moju Cinemu 24". Ma da me jos uvijek dobro sluzi a kako stvari stoje i sluzit ce.
06.06.2019 | 19:00
drlovric kaže:
Steta sto za 1500-2000$ nisu napravili monitor bez PRO sa manje bells za svakodnevne korisnike. To bi bio pravi posao, jer bi svaki kupac Minija ili MBP bio potencijalni kandidat za taj monitor.


Dakle... Ovaj display je 32" retina 6K.
Što ti treba za Minija ili MBP?
27", 4K?
Teško. Za Minija ili MBP ti treba neki obični(ji) monitor za kojeg nećeš htjeti iskeširati dodatnih 1000$ za stalak. Dakako, to govorim u kontekstu sustava novog Mac Proa i pripadajućeg monitora.
Ako ćemo izaći iz toga sustava, onda govorimo o re-engineeringu nečega za čega Apple trenutno boli dupe jer u svojoj ponudi imaju (nismo vjerovali da će se to ikad dogoditi) LG UltraFine 4K Display. U stilu - Eto, ako baš želiš neki display uz Minija ili MBP.

Hoću reći... Sustav Mac Pro 7,1 je napravljen za naj-naj-zahtjevnije korisnike i one koji su još zahtjevniji od toga.

Nama sirotinji je još uvijek sve ostalo na raspolaganju
06.06.2019 | 19:10
Možda je najveći problem što smo smetnuli s uma da je iMac jedno sasvim Pro računalo.
Napamet govoreći, rekao bih da iMac bez problema može pokriti 90ak% Pro tržišta. Mac Pro i iMac Pro su za onih ostalih 10ak%. HardCoreXtremePro!
06.06.2019 | 20:16
Tu se apsolutno slazem. Za potrebe npr. CFD simulacija mi smo znali kupovati DELLOVE servere po +20,000 Eura. Projekti su bili milionski, tako da je to bilo beznacajno.
12.06.2019 | 12:00
Ako baš zagusti sa financijama nakon kupnje novog Mac Pro-a i pripadajućeg mu monitora možda se možemo ovako pomoći...
Prilozi:
12.06.2019 | 14:56
Argh...
12.06.2019 | 17:27
Koliko vidim, svi su je prestali nuditi kao posebnu doplatu, da bi lakše zakamuflirali koliko deru na tome.
12.06.2019 | 19:39
smayoo kaže:
Koliko vidim, svi su je prestali nuditi kao posebnu doplatu, da bi lakše zakamuflirali koliko deru na tome.

Pa nisu baš. Honda na novom Civicu navigaciju naplaćuje oko 4000kn, a Toyota na Corolli i više (mislim 8000kn) i što je najgore i na najskupljim paketima opreme se extra naplaćuje
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 49 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, baka, Ender, m@xym, Riba, ^SuperUnknown^, Anonimci (618)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO