macpro 7.1 + 6k monitor
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

macpro 7.1 + 6k monitor

08.11.2019 | 13:49
ScreenShot2019-11-08at12.47.25PM.png

Za sve zivo i nezivo
08.11.2019 | 14:09
Je. Samo da prodam dva auta i jedno dijete...
08.11.2019 | 14:53
smayoo kaže:
Je. Samo da prodam dva auta i jedno dijete...

Kao nema se, a nose se dva bubrega... ccc
08.11.2019 | 18:00
Najbolja stvar kod tog stroja je što će onaj od 40.000 imati istu matičnu kao i onaj od 300.000 kn. Znači kada pređeš prvu prepreku od 40.000 kn možeš dalje na miru pomalo dograđivati godinama...

P.S.
Rasprodao sam što sam imao na lageru od 5,1, ali možda uleti još koji, pa tko nije raspoložen za 40k cijene, neka se javi!
13.11.2019 | 20:59
14.11.2019 | 01:54
Da, da, vidio sam to, pratim Linusa, nije dugo trebalo da se pojavi replika kućišta. Uživo izgleda baš impresivno, skoro da bih kupio jedno da preselim stari 5,1 unutra! Tu se vidi koliko je Apple utjecajan i jak u domeni dizajna, baš su pravi trendsetter.
14.11.2019 | 09:41
Nisam siguran koji je to bio moderni umjetnik (možda Andy Warhol? ne znam...) koji je čimpanzi dao platno i boje i snimao ga kako "slika", a onda je to potpisao i izložio kao svoje djelo pa pričekao da se publika i kritičari raspadnu od oduševljenja "novim konceptom u likovnoj umjetnosti" i na kraju objavio film.
Sve je to snobizam na najjače.
Takvo kućište smo koristili u termoelektrani, bila je u njemu spakirana elektronika za upravljanje postrojenjem otpadnih voda. Proizvedena 1985.
14.11.2019 | 17:45
Najjace kuciste je bilo prije trashcana. Samo su ga trebali malo prilagoditi iznutra (vise prostora za diskove) i izdati u space gray varijanti... community bi bio i vise nego odusevljen. Ovaj novi mi je onako, njah... zapravo mi je to najmanje bitno. Najbitnije je kako ce se ponasati te hoce li imati kakvih "bolesti" ili ce biti pouzdan. Nekako sumnjam u potonje...
15.11.2019 | 11:54
Ma vi ste konzerve! Meni je taj novi tower baš dobar, kada ga vidite uživo vidjet ćete kako dobro izgleda!
15.11.2019 | 12:04
Mene zanima sljedece:

1. Implementacija T2 cipa / mogucnost upgradea zbog istog.
2. Hladjenje
3. Hoce li ga apple napustiti nakon inicijalnog releasea? Ako nista, volio bi vidjeti barem nove gpu opcije svakih par godina.
4. Cijene appleovog hardvera, tj. koliko ce naplacivati zamjenu maticne, napajanja i slicno.

Ceka se release, koji bi trebao biti uskoro.
16.11.2019 | 00:47
kupus kaže:
Mene zanima sljedece:

1. Implementacija T2 cipa / mogucnost upgradea zbog istog.
2. Hladjenje
3. Hoce li ga apple napustiti nakon inicijalnog releasea? Ako nista, volio bi vidjeti barem nove gpu opcije svakih par godina.
4. Cijene appleovog hardvera, tj. koliko ce naplacivati zamjenu maticne, napajanja i slicno.

Ceka se release, koji bi trebao biti uskoro.

1. To će potencijalno biti problem kod popravaka, a ne toliko kod dogradnji. No, vjerujem da je će situacije gdje se nešto ne bi moglo zamijeniti radi T2 čipa relativno malene. Taj stroj je osmišljen za dogranje i to će sigurno biti moguće na dovoljnoj razini da ne smeta profesionalne korisnike.

2. Postojeći 5,1 toweri to imaju odlično rješeno, a gdje ne bi ovaj, mislim da su mnogo napredovali po tom pitanju zadnjih godina.

3. Hahaha, neće, ne, ovaj je složen da bude "here to stay". I sigurno će dugo godina moći primati nove grafičke i ostali hardver.

4. Papreno, kao i uvijek! No, ako gledamo ove stare strojeve, to nas ne bi trebalo brinuti. Napravljeni su da rade 365/24.
16.11.2019 | 15:40
@dpasaric - nismo li 2,3,4 mislili i za 2013 prije izlaska?

Ako ce vega pro i vega pro duo biti hladjene pomocu fanova sprijeda, ne vidim kako bi to moglo izaci na dobro. Vega je ionako medju najtoplijim karticama, a tek vega duo...

Ruku na srce, nije da si ga po ovim cijenama mogu priustiti, no za par godina (jos ako i bude koja revizija modela pa ovaj pojeftini jer je "zastario") bi mozda i mogao. Taman kad se vidi pravo stanje stvari i splasne hype oko izlaska.
16.11.2019 | 18:50
kupus kaže:
@dpasaric - nismo li 2,3,4 mislili i za 2013 prije izlaska?

Ako ce vega pro i vega pro duo biti hladjene pomocu fanova sprijeda, ne vidim kako bi to moglo izaci na dobro. Vega je ionako medju najtoplijim karticama, a tek vega duo...

Ruku na srce, nije da si ga po ovim cijenama mogu priustiti, no za par godina (jos ako i bude koja revizija modela pa ovaj pojeftini jer je "zastario") bi mozda i mogao. Taman kad se vidi pravo stanje stvari i splasne hype oko izlaska.

Ma nismo , odmah sam u prvom testu Valjka skrenuo pažnju da dogradnja grafičkih kartica može biti problem:

"U čemu je komplikacija s dogradnjom grafičkih kartica? Stvar je u inovativnoj konstrukciji hardvera koji je sada zasnovan oko zajedničke termalne jezgre koja omogućuje gotovo nečujnost radne stanice. To znači da se centralni procesor i obje grafičke kartice vežu na isti centralni hladnjak što je zaista inteligentno rješenje, ali zato nisu moguće plug’n’play dogradnje bez da se uzme odvijač i uprlja ruke termalnom pastom."

Kasnije sam komentirao da je pitanje hoće li se pojaviti third-party kartice kada traže nestandardni non-PCI konektor. A hlađenje ne može biti problem u kućištu većem od starog Mac Pro towera, pa to je barem no-brainer. A četverto, za cijene, to se već zna da je papreno kod Applea, oduvijek bilo.
10.12.2019 | 13:34
Ima li kakvih informacija oko konfiguracija i cijena? Vidim da je krenuo preorder.
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 13 sati
  • Borisone: macOS Monterey: 40 Tips, Tricks, and Features You Might Have Missed: [link]
  • ZeljkoB: Jel postoji jednostavno rjesenje za uzeti apple one iz hr ?
  • dpasaric: Javi benchmarke u thread o MBP na naslovnici :)
  • energyman: Stigao mi 16” M1 Pro :)
  • smayoo: Evo ovdje: [link]
  • stefanjos: ljudi iParty 2021 prijave u forumu!!
  • smayoo: Piši u oglasnik
  • dodoonn: Prodajem MBP 13, M1 star 2mj, 512gb, space gray, 9500kn. Kupljen u DE. Zdravlje baterije 100%.
  • Dijete: :) Smayoo shhhh, skrati jezik, mogu te cuti…
  • smayoo: sjetio sam se te pjesme na Dan sjećanja nedavno. :( Tužno je što su neke bitne životne stvari, iako drugačije, opet nekako - iste... :(
  • smayoo: [link]
  • Bertone: Vrlo prigodno... sjela recenzija za Dan Republike :D
  • smayoo: Evo, jesam! :D
  • dpasaric: Evo MBP 14" test na naslovnici, slobodno komentirajte!
  • ^SuperUnknown^: Ekipa, ima li tko tipku 0 (nula) sa MBP 2011 (ili slicnog), te mozda sarafe od donjeg poklopca? :)
  • stefanjos: tino1 ista ista :)
  • Dijete: Dobra stvar sa Salash je kaj nemaju puno cvaraka, ali ih ipak imaju kroz cijelu godinu… tak da manje vise imam uvijek malo u frizideru i grickam ih umjesto cokolade…
  • Daddo: Inače čvarci su postali problem. Nema više kvalitetnog leđnog špeka za iste. :(
  • Daddo: Jako fino ali ne i zasitno. Osim hobe.
  • Daddo: Ribe i mekušci su sasvim druga kategorija.
  • Dijete: Venisoni se isto love aha… ali i uzgajaju
  • Dijete: Ima i divljih svinja, isao sma u lov dva puta, al preferiram osti i podmorje vise od puske u sumi
  • Daddo: Zamajavam. Kod vas ipak najviše se venisoni love. :)
  • Dijete: ima, svinja, al tu di sam ja nema hladnoce i ekipice s kojom bi napravio pravo kolinje :)
  • Daddo: Hladetina, pihtija, piktija, lučenje, dželadija… kako gdje i tko ju spravlja i zove.
  • Daddo: Nema kod vas svinja?
  • Dijete: Hladetina…
  • Dijete: Pobeglo mi je bez jednog s…. Moram si nokte postucat… tu nema kolinja :( al imam super obitelj blizu koja ima firmu Salash i rade mesna bozanstva - i cvarke… dakle taj dio mi fali, mijesat i stiskat cvarke…
  • Daddo: /me kuha hladetinu upravo
  • Dijete: Se ide rano spavat vecera prije kolinja? Ili kolinje vise nije in?
  • Daddo: “Afrika sa strujom” all over again.
  • drlovric: @VanjusOS: Pa znas da jeste :) Instaliram evo novi. Odlucio sam na clean instalation, pa to malo traje. Tebi treba?
  • smayoo: Možda se ne sjećaš (očito se ne sjećaš) 80%-tnog blackouta Hrvatske prije cca 20 godina kad se razletio VN prekidač u TS Tumbri i izazvao raspad EE mreže u Hrvatskoj
  • smayoo: Shit happens. Nije da netko baš želi da se takvo što dogodi, ali nije ovo više SFRJ, niti postoji više JUGEL koji je imao zakonsku obavezu održavanja 95%-tne raspoloživosti mreže.
  • smayoo: :D :D :D :D
  • JOHN: Pa to se ne smije dogoditi!
  • smayoo: @JOHN: kako ne bi bilo moguće? Ako se dogodi neki pičvajz na TS Konjsko, može i cijela Dalmacija ostati bez struje
  • tino1: @John možda nisu platili račune?
  • tino1: @riba debilana, prijatelju po cijeloj liniji. DA smo na vrijeme, već bi i zaboravili. Sad je kasno, ovaj val nas lomi punim. Pitam se gdje će im duša.
  • tino1: @žabac, koje veze ima ministarstvo zdravlja na bliskom istoku s potvrdama?
  • JOHN: Kako je moguće da cijeli Split ostane bez struje?
  • Riba: I da je opravdano, ne zelim da dijete propusta jos vise skole nego sto je to vec slucaj.
  • Riba: U svakom slucaju debilana.
  • Riba: Nisu oni odredili nego ministarstvo zdravlja, a i nitko ne kaze da je putovanje obavezno.
  • smayoo: Ne može izostanak biti neopravdan ako su oni sami odredili da ne dolazi u školu.
  • jura22: To je dokaz da su potvrde bezvrijedne.
  • Riba: Nece ici u skolu pa ce dobiti neopravdane izostanke.
  • smayoo: Kakve veze to ima što ti dijete mora biti dva tjedna u karanteni? Pa nije to dvije godine. Što bi da ti se dijete razboli? Isto bi bilo doma dva tjedna.
  • Riba: Ali kako je krenutlo, opet ce pozatvarati pola zracnih luka, pa je svejedno.
  • Riba: Nema veze sa poslom, metnula nam ga je skola, traze da dijete nakon puta mora biti dva tjedna u karantetni ako nije cijepljeno, a djecu ne cijepe tako da su nam de facto sjebali sve mogucnosti za putovanje.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Komentari

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%