MacBook Pro mid 2012 i7 se restarta sam od sebe
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MacBook Pro mid 2012 i7 se restarta sam od sebe


19.09.2021 | 18:20
Lp-
Imam problem...MBP se sam od sebe ponekad restarta.Pokazuje mi ovu grešku kod ponovnog paljenja.Šta napraviti,i šta bi to moglo biti.
Ne grije se,sve uredno radi,i samo se restarta.
Napravio sam smc,i sve moguće resete..nvram,itd
19.09.2021 | 18:42
EthreCheck log:

Datoteka za prilog:

Naziv datoteke: etrecheck.txt
Veličina datoteke: 13 KB
19.09.2021 | 18:47
Molim te, ne ubacuj cijeli dugački crash log direktno u tekst posta, jer to čini temu nepreglednom. Prebacio sam to što si postao u priloženi txt file.

Kaže - GPU panic. Dakle, najvjerojatnije imaš hardverski problem s grafuljom.

Koji je to točno Mac? 13 ili 15"?

Mid 2012 15" ima retina i non-retina modela, i to - i jedan, i drugi - s dvostrukom, integriranom i neintegriranom grafikom.

Javlja li se problem uvijek samo kad si na punjaču, ili se javlja i kad si na bateriji?

Ako je samo na punjaču, a imaš model s dvije grafulje, onda ti vjerojatno otkazuje neintegrirana grafulja. Ako otkazuje neintegrirana, može se upisati podešenje da nikad ne koristi neintegriranu grafiku.

Ako imaš samo integriranu grafiku (13" non-retina) ili ti se problem događa i kad radiš na bateriji, moguće je da je problem samo u RAM keksima pa ih probaj povaditi i neko vrijeme koristiti samo s jednim od njih naizmjence, da vidiš utječe li to na pojavljivanje problema.
19.09.2021 | 18:50
Da mb5 15,i ima dvije graulje,kako isključiti drugu,nvidia?
19.09.2021 | 19:02
jel ovdje ovo ovako ok..


where's the nearest bank
19.09.2021 | 19:05
Moj model je sa integriranim ram moduli,i dvije grafulje.
Mislim da je i na punjaču i bez njega problem prisutan.
19.09.2021 | 19:09
Najprije budi siguran da je u tome problem (pročitaj pažljivo moj prethodni post).
Ako si siguran da je to problem, googlaj, ali budi vrlo precizan u pretraživanju! Puno precizniji, nego što si ovdje (još uvijek nisi napisao koji točno model imaš, ne znamo ni je li retina ili non-retina).

Na primjer, ovo je jedna uputa za retina model
dhavaldalal.wordpress.com/2018/05/29/how...high-sierra-10-13-4/

Ali ima ih puno, i razlikuju se ovisno o tome TOČNO koji model Maca je u pitanju, a ponekad i ovisno o tome koja je verzija OS-a gore.

Također, budi svjestan da su to zahvati koji, ako ih ne odradiš pažljivo, precizno i uz razumijevanje toga što radiš (bez mahnitog copy-pasteanja komandi u terminal), mogu u nekim slučajevima od tvog maca napraviti ciglu. U svakom slučaju, ne pokreći postupak dok ne provjeriš

- da na stroju imaš urednu, funkcionalnu i dostupnu recovery particiju (kad budiš stroj i držiš cmd+R, da se probudi u režimu za oporavak diska i/ili reinstalaciju OS-a).
- da nemaš problem s neispravnom RAM memorijom i krepavajućim diskom (zavrti osnovni Apple Hardware Test). Na 9 godina starom stroju, to je uvijek moguće (da ima dva istovremena kvara, od kojeg se jedan ispoljava, a drugog nisi ni svjestan dok ne počneš čačkati)
- da imaš funkcionalno punjenje laptopa PUNOM SNAGOM (da ti punjač može održavati punu bateriju preko 95% cijelo vrijeme, ako treba i satima, dok komp nešto radi)

EDIT:
Pisali smo istovremeno pa sam ovo sve napisao prije nego što sam vidio specke koje si postao.

Budi *SIGURAN* u kojim se uvjetima javlja probem. Ako se javlja neovisno o tome jesi li na bateriji ili na punjaču, onda ti je vanjska GPU problem jedino kad ručno u podešenju power managementa poklikaš da uvijek koristi vanjsku GPU.
19.09.2021 | 19:22
Ne znam...nebi volim čeprkati po tome baš...
Uglavnom gore je bila high sierra i napravio sam sa time machine backup sa starog mbp 2010 na ovaj,i onda sam ga preko neta digao nacatalinu,sve mi je ostalo od mojih app gore.Sad razmisljam dal ga ponovno srušiti,i staviti fresh instal cataline sa usb i sve ispočetka..
19.09.2021 | 19:40
Postoji li jednostavniji način da se makne nvidia?


19.09.2021 | 21:20
Ako tražiš nešto tipa aplikaciju koju otvoriš, uklikaš "patch" i rebootaš stroj - ne, ne postoji.
  • Dijete
  • Posjetitelj
19.09.2021 | 22:36
motif kaže:
Postoji li jednostavniji način da se makne nvidia?




gfx.io

Manually switch to Integrated Only or Discrete Only mode to force one GPU on or the other.
19.09.2021 | 22:48
Hvala..eto isprobat ću to par dana. nudi tri opcije,
integrated only
discrete only
dynamic switching
Na koj mod bi bilo najbolje je postavit,predpostavljam na integrated only?
  • Dijete
  • Posjetitelj
19.09.2021 | 22:58
Da integrated.. na taj nacin ne koristi Nvidiu.. i kolko se sjecam, pamti i nakon restarta
19.09.2021 | 23:03
Da,baš sam iaprobao restartati,i pokrenudi neke zahtjevnije video app,i ne pali jeHvala ti,pa javim kroz par dana kako se ponaša i dal opće do grafulje.Možda da nije do ove glavne ...hi hi

Ovu ikonu sam u aplikacije bacio
19.09.2021 | 23:07
Poznanik kojem je diskretna grafulja krepala od pregrijavanja pokušao je s tom aplikacijom. Koliko se sjećam, ispao je problem jer kad ona pobrlja setup, onaj normalni automatski režim više ne radi (dakle ne možeš bootati stroj s baterije da se probudi na integriranoj grafulji, nemaš više taj failover), i onda moraš paziti, jer taj setup ne pamti nakon reseta (ili nešto s tim ne štima, možda je bio bug kojeg su poslije popravili). Uglavnom ako potrefiš neku jinxanu kombinaciju kod reboota, on ostane zaglavljen na krepanoj diskretnoj grafulji i ćorak. On je svoj MBP nakon toga prodao za dijelove. Nije ga jako boljelo jer ga je ionako bio dao nekom (djetetu, rođaku... nekom) za neobavezno korištenje.

Motif, prije nego kreneš čačkati napamet, BUDI SIGURAN da ti je to problem.
19.09.2021 | 23:50
Lijepo je napisao gpu problem..
Probat ću par dana ako če se pokazat da radi tako onda je do nvidia gpu,ako ne onda može bit šta može,možda čak i osx na novo sa usb boot napravit.
19.09.2021 | 23:52
A I možda sigurnija opcija i tako isprobati nego je preko terminala micati,i onda sranje..
20.09.2021 | 23:59
I dalje prebacije kad uplim neki muzički program poput mainstage logic pro x ili cubase...Kad isključim program vrati se natrag na integrated
27.09.2021 | 14:29
Eto da navim da nije ništa pomoglo,pa sam ga u servis odnio,tamo su externu Nvidia grafulju karticu sistemski ugasili i za sad je ok..
27.09.2021 | 14:58
Pod o.k misaim ne restarta se...ali...ne rade triple za ovjetljenje,ne radi hdmi port,pa me zanima šta su oni to ugasili.Šta nije intel primarna a nvidia gt650m dodatna.Nju su ugasili i pušing
27.09.2021 | 15:03
Sve sam ti napisao gore, ali bilo ti je lijeno čitati... Sad si nekom platio da ti to napravi fušerski, tj koristeći patch koji je zastario ili ne odgovara za taj model Maca. Jbg...
27.09.2021 | 15:48
Nisam ništa platio već su dečki odradili u garanciji koju sam dobio uz navedeni macbook.Isključili su nvidiu ali sa ovom ne mogu upravljati,šta sad napravit ne znam,mogu im vratit da vrate nazad kako je bilo,ili postoji nešto da mogu sa intel hd4000 baratat,smanjit svjetlinu
27.09.2021 | 16:11
Kakvu garanciju mozes imati na laptop star deceniju?

To je masina koja je svoje radila i odradila. Ne postoji nacin da se to bezbolno i jeftino popravi.

Sudeci po aplikacija koje si naveo vidim da si pro user, kupi sebi normalno racunalo covjece Nije taj old timer vise za pro rad ocigledno.
27.09.2021 | 16:14
Za ono šta meni treba i pre dobar..trebam ga za snimanje preko cubase,a ram i procesor su u redu.Grafika mi nije bitna stavka,ali volio bi smanjit svjetlinu.
Mac sam kupio polovan uz 1g garancije..
27.09.2021 | 16:17
Zar ne postoji nikakav driver il nešto pomoću čega bi kontrolirao svjetlinu ekrana?
27.09.2021 | 16:19
Da bi ti radila funkcija podešavanja osvjetljenja ekrana nije dovoljno samo softverski isključiti grafiku već treba i hardverska modifikacija jer kontrola osvjetljenja ekrana je vezana za GPU i ako ga isključiš, isključio si i kontrolu.

Za početak, probaj instalirati brightness-slider ili EasyOnTheEyes (i taj app imaš u Mac App storeu) pa vidi može li on barem malo pomoći da ti osvjetljenje nije stalno na 100%.

Inače, ako si ga kupio sa garancijom (iako ne znam tko daje garanciju na 10 godina stari laptop) da sve radi, vrati ga jer očito sve ne radi.
27.09.2021 | 16:40
Pomaže brightness slider, to je to.. hala ti.
Kupio sam ga od jednog computer shopa koji se bavi prodajom rabljenih windows računala a imaju i poneka mac računala od 2012 do 2016g,zapeo mi za oko jer je i7 procesor i 16gb ram,samo računalo leti i meni je odlično za moj job.Bilo je problema sa externom grafikom i to su isključili softwerski,ali očito ne dobro kako ste naveli.
Ostalo sve šljaka..A garanciju imam 1g,i sve šta se pokvari oni riješavaju.
28.09.2021 | 04:08
Pa softversko isključivanje grafike nije popravak nego zaobilaženje popravka dok ti ne prođe ta njihova garancija.
Popravak bi bio zamjena MBO o njihovom trošku.
28.09.2021 | 07:03
Ne nužno MBO. Može i zamjena GPU čipa. Pitanje je koliko bi to pomoglo, s obzirom da nema na tržištu takvog novog GPU, dakle isto bi mu ugradili neki koji je 10 godina star.
28.09.2021 | 08:40
Ovako..MBP radi za sada,ne restarta se više ,jedino šta bi molio ako neko zna šta da im u servisu kažem da naprave po pitanju hd4000 grafike na matičnoj,da progunkcionira normalno,tj kao da nvidie nije nikad ni bilo.Znaći da imam svjetlinu i sve funkcije gore kako bi trebalo biti.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 29 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (714)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO