Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


16.01.2023 | 22:48
smayoo kaže:
Pa kako nisi onda ovdje na forumu otvorio temu rata u Jemenu ili Somaliji i izrazio na ovako isto emotivan i slikovit način to svoje zgranuće?


Jednom sam već rekao: ja bih na forumu pobrisao sve "jake teme", a koje nemaju veze s tematikom Jabučnjaka. Znači od covida do Ukrajine. I niti jednu nisam ja započeo, moje teme su vezane uz računala i pomoć korisnicima koji su manje iskusni od nas starosjedioca ovdje.

U redu, mogu se složiti da su te šire teme često zanimljive, čak životno važne, ali uzimaju gomilu vremena, dosta rijetko da netko nakon neke rasprave od stotinjak stranica promijeni mišljenje. Ok, bilo je ljudi koji su se javili da jesu i da im je bilo korisno, pa onda valjda sve to ima smisla, ali nisam fan tema koje toliko izlaze iz naše domene da na kraju otmu i zatrpaju cijeli forum.

Dio na koji sam ponosan ovdje, a to uvelike ide moderatorima, ali i svim korisnicima, jest taj što mi se čini da smo natprosječno pristojni i korektni u raspravama. Komunikacija je ovdje uljuđena čak i kada smo na sasvim oprečnim stranama, primjer smo kako se može civilizirano raspravljati!
16.01.2023 | 23:16
dpasaric kaže:
drlovric kaže:
Ovoliku stetu na stambenoj zgradi ne moze prouzrociti raketa sa 100kg eksploziva. Ovo je red velicine i do 10x vise. Ali nemoj ti vjerovati meni, nazovi prijatelja staticara/arhitektu/vojnika...


"Ukrainska Pravda" (nisam niti znao da i oni imaju Pravdu) tvrdi da je to bio ruski S-300. A opet, slažem se da šteta izgleda daleko veća. Možda im je neki korumpirani rođo gradio zgrade?


Jel može link na taj s300?

Odmah kod prvih vijesti o exloziji je bilo govora o kh22 a bome i dalje se spominje taj sustav.

Čak i wikipedija veli da je kh22: en.wikipedia.org/wiki/2023_Dnipro_reside...l_building_airstrike

Kh-22 je namjenjena za gađanje velikih brodova. Nema neku naročitu preciznost ali se zato zna zapikirati na veliku metu koja daje velik odsjaj na radaru ove rakete. Kad je ispališ prema gradu obavezno će izabrati neku veliku zgradu.
16.01.2023 | 23:33
dpasaric kaže:
"Ukrainska Pravda" (nisam niti znao da i oni imaju Pravdu)


Pravda (правда) i na ruskom, i na ukrajinskom znači "istina".
17.01.2023 | 04:17
smayoo kaže:

Evo ti onda jedna od mene, kad ti je tako važna, nek ide u q...!


Hvala dragi Smayoo. Znaš, ne bi bio bezobrazan, skupljam i Životinjsko carstvo pa ako imadneš javi.
17.01.2023 | 05:24
[quote="dpasaric" post=211193]drlovric kaže:
dpasaric kaže:
Ovoliku stetu na stambenoj zgradi ne moze prouzrociti raketa sa 100kg eksploziva. Ovo je red velicine i do 10x vise. Ali nemoj ti vjerovati meni, nazovi prijatelja staticara/arhitektu/vojnika...


"Ukrainska Pravda" (nisam niti znao da i oni imaju Pravdu) tvrdi da je to bio ruski S-300. A opet, slažem se da šteta izgleda daleko veća. Možda im je neki korumpirani rođo gradio zgrade?


Ma jok ljudi, bura slomila sve. Crveni meteo alarm, udari bure i do 180. Već danima je zabranjeno vozilima s nadkrivenim tovarnim prostorom. Ali to kriju, da sačuvaju korumpirane građevinare koji većinom rade u fušu. Pametnom dosta.
17.01.2023 | 07:43
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
Postavit ću opet ovaj link na kojem treba poslušati manje od dvije minute. Najviše našeg trvljenja je oko ovog problema koji je opisao gosp. Stojković.

Vrijeme je 1.14.20 -1.16.10


Evo, poslušao sam. Slažem se s njim. Ali ne kužim što je to sad tako nešto epohalno rekao?


Pa ništa epohalno, ali je bitno ono što je rekao na kraju. Ovi se zločini dešavaju sada i traže našu osudu sada. Stalno tražimo neka opravdanja za zločine i upiremo prstom na jenkije. Nemam ništa protiv, da Davor ili netko otvori temu o svim zločinima, koje su ovi počinili.

Nedavni zločin je pravdan u stilu kao tko bi to normalan radio, onda dođemo do oružja s čim je to napravljeno, pa bude sve jasno...bar se nadam. Na netu su svi citirali Ukrajinskog dužnosnika Arestovych, koji je rekao da je to dijelo Ukrajinske protu-zračne obrane. Jučer se je čovjek ispričao, jer je vjerovatno imao premalo informacija i što ćemo sada ?

twitter.com/NOELreports/status/161510587...Plpp-EI21ZuDmV6-rIrw
17.01.2023 | 09:23
cariblanco kaže:
Stalno tražimo neka opravdanja za zločine i upiremo prstom na jenkije.


Nisam taj. Nikad nisam zastupao stav da bilo koji zločin treba umanjivati ili mu tražiti opravdanje. Svaki zločin je za osudu, a najveći problem je što se individualno odgovorni za neki zločin (u ratu) uvijek skrivaju iza nekog kolektivnog paravana, pa onda to završava tako da su sad "Rusi" krivi za ovaj zločin, "Amerikanci" za Jemen i Somaliju, "Srbi" su krivi za Srebrenicu, Sarajevo i Vukovar, "Hrvati" za Jasenovac i ne znam što još (da ne prejudiciram pa da se ovdje ospe drvlje i kamenje), i tako... Prikladno. "Srbi" su krivi za Srebrenicu. Podjednako oni koji su tamo strijeljali i klali, kao i ovaj tu, moj prvi susjed, jel... ili moj šogor. I "Rusi", njih 130 milijuna, za ovu stambenu zgradu sad.

I onda se, u najboljem slučaju, za jedno 20 godina osudi nekog da je kriv za to po zapovjednoj odgovornosti jer, eto, bolje od toga ne može. Ako ovaj nije u međuvremenu umro.

A upiranje na jenkije je samo denunciranje licemjerja. Zgražaju se nad stradanjem ukrajinskog naroda i veličaju njihovu borbu za demokraciju. Šalju pare i oružje, nakon što su prethodnih 10-15 godina učinili sve u njihovoj moći da stvore antagonizam i eskaliraju sukob u smjeru otvorenog rata. To nije opravdavanje Putinove agresije ni na koji način. Za svoje zločine svatko je odgovoran sam. Ali to ne znači da nitko drugi ne snosi dio krivnje.
17.01.2023 | 10:12
Slažem se da generaliziranje nije ni u kom slučaju ispravno. Nisu SVI Srbi niti svi hrvati ili svi rusi. Ali svi oni koji su to radili a i oni koji sad seru da se ništa nije dogodilo su i te kako odgovorni za zločin.
17.01.2023 | 13:25
> nakon što su prethodnih 10-15 godina učinili sve u njihovoj moći da stvore antagonizam i eskaliraju sukob u smjeru otvorenog rata.

A Rusi su za to vrijeme stajali po strani?

Viktor Yushchenko se otrovao tako što je jeo sumnjivi ostatak od prethodne večere?

en.wikipedia.org/wiki/Viktor_Yushchenko#...Viktor_Yuschenko.jpg

Ne razumijem ni tebe ni Davora. Ako je itko vršljao po svijetu zadnjih 20 godina to je Putin i njegove protuhe. Nisi čuo za Havana syndrome? Kako da to nitko ne spominje ovdje? Kad Rusi rade pizdarije onda je to ok. Kad neki amerikanac ima laptop onda je to senzacija.
17.01.2023 | 13:53
IgorD kaže:
> nakon što su prethodnih 10-15 godina učinili sve u njihovoj moći da stvore antagonizam i eskaliraju sukob u smjeru otvorenog rata.

A Rusi su za to vrijeme stajali po strani?

Viktor Yushchenko se otrovao tako što je jeo sumnjivi ostatak od prethodne večere?

en.wikipedia.org/wiki/Viktor_Yushchenko#...Viktor_Yuschenko.jpg

Ne razumijem ni tebe ni Davora. Ako je itko vršljao po svijetu zadnjih 20 godina to je Putin i njegove protuhe. Nisi čuo za Havana syndrome? Kako da to nitko ne spominje ovdje? Kad Rusi rade pizdarije onda je to ok. Kad neki amerikanac ima laptop onda je to senzacija.


A Maidan je bio picknick.
17.01.2023 | 14:24
tino1 kaže:
IgorD kaže:
> nakon što su prethodnih 10-15 godina učinili sve u njihovoj moći da stvore antagonizam i eskaliraju sukob u smjeru otvorenog rata.

A Rusi su za to vrijeme stajali po strani?

Viktor Yushchenko se otrovao tako što je jeo sumnjivi ostatak od prethodne večere?

en.wikipedia.org/wiki/Viktor_Yushchenko#...Viktor_Yuschenko.jpg

Ne razumijem ni tebe ni Davora. Ako je itko vršljao po svijetu zadnjih 20 godina to je Putin i njegove protuhe. Nisi čuo za Havana syndrome? Kako da to nitko ne spominje ovdje? Kad Rusi rade pizdarije onda je to ok. Kad neki amerikanac ima laptop onda je to senzacija.


A Maidan je bio picknick.


Ameri su nagovorili milijun Ukrajinaca da izađe na ulicu? Jesu li Ameri nagovorili i nas da se skupimo na koncertu Kazališta? Ili poslije za 101inicu? Sad se osjećam uvrijeđeno jer nisam dobio pozivnicu
17.01.2023 | 14:50
IgorD kaže:
tino1 kaže:
IgorD kaže:
> nakon što su prethodnih 10-15 godina učinili sve u njihovoj moći da stvore antagonizam i eskaliraju sukob u smjeru otvorenog rata.

A Rusi su za to vrijeme stajali po strani?

Viktor Yushchenko se otrovao tako što je jeo sumnjivi ostatak od prethodne večere?

en.wikipedia.org/wiki/Viktor_Yushchenko#...Viktor_Yuschenko.jpg

Ne razumijem ni tebe ni Davora. Ako je itko vršljao po svijetu zadnjih 20 godina to je Putin i njegove protuhe. Nisi čuo za Havana syndrome? Kako da to nitko ne spominje ovdje? Kad Rusi rade pizdarije onda je to ok. Kad neki amerikanac ima laptop onda je to senzacija.


A Maidan je bio picknick.


Ameri su nagovorili milijun Ukrajinaca da izađe na ulicu? Jesu li Ameri nagovorili i nas da se skupimo na koncertu Kazališta? Ili poslije za 101inicu? Sad se osjećam uvrijeđeno jer nisam dobio pozivnicu


2014 aneksija Krima, nije da je samo Rusija približila se NATO-u, nego okupirala dio tog teritorija oružjem. Što je opasnije? Uvježbavati vojnike ili okupirati teritorij? Stavi on top i jedan Lap Top sve jedno su Rusi u zaoštravanju bili puno aktivniji a i agresivniji.
17.01.2023 | 14:55
Čekaj, čekaj, oko čega se mi natežemo? Ja pitam što su to Ameri napravili u Ukrajini. Što ti želiš reći? Da su Ameri organizirali Maidan ili nešto sasvim drugo?
17.01.2023 | 16:22
IgorD kaže:
Čekaj, čekaj, oko čega se mi natežemo? Ja pitam što su to Ameri napravili u Ukrajini. Što ti želiš reći? Da su Ameri organizirali Maidan ili nešto sasvim drugo?



Picknick- Ironično. Rusi su podupirali Janukoviča u krvavim suzbijanjem demonstracija na Maidan-u. Tako da nema Amera u toj igri, sigurno Davor i njegovi Influenceri gledaju drugačije tu činjenicu.
Maidan je planuo nakon što su Rusi prisilno htjeli držati Janukoviča na vlasti. Tako da nisu priznali demokratski izabranu vladu. U biti ista stvar kao u Belo Rusiji. Rusi ne trpe da je neko na vlasti ko nije na njihovoj liniji, sve jedno dali je demokratski izabran ili ne.
Maidan su organizirali građani Ukrajine, da se izbore za svoje pravo da sami sebi izaberu vlast. Bilo je krvavo, ali Ukrajinci se nisu dali. A i na kraju pobijedili.

A da Rusija svugdje gleda utjecati na politiku, vidi se iz upletanja u izbore u USA, to se uopće ne spominje kao zavjera (čudno). Sve drugo je već dokazano. Davorovi influenceri nikad da spominju upletanje Rusije u legitimne i demokratske izbore svugdje u svijetu. To sam mislio. Nego ispada da su jadni rusi eto brane se pa dobro, i ne bi oni gađali civili ma kakvi, nema logike itd. itd. Kretenluk do jaja.
17.01.2023 | 16:46
dpasaric kaže:
Po Telegramu se piše da su i sami Ukrajinci rekli da je to nažalost bio njihov S-300.


Stalno spominješ logiku. Vidiš, nije mi jasna logika kojom bi ispalili svoj S-300 prema ruskim raketama koje naletavaju?
Jedino ako su namjerno ispalili svoju raketu, na svoj grad da bi još malo više ogadili ruse i podigli domovinski moral i zanos?
17.01.2023 | 17:15
IgorD kaže:
> nakon što su prethodnih 10-15 godina učinili sve u njihovoj moći da stvore antagonizam i eskaliraju sukob u smjeru otvorenog rata.

A Rusi su za to vrijeme stajali po strani?


Zar sam ja to negdje (igdje) rekao ili napisao? Gdje?

Strašno mi smeta to emotivno navijačko-huškačko-hajkaško "tko nije s nama, taj je protiv nas". Zar vas (sve koji na ovakav način komunicirate u svim ovim "polariziranim" temama) boli kad razmišljate pa da ste isključili razmišljanje i odvrnuli osjećaje na najjače?

Sve sam napisao, pročitao si pola jedne rečenice i ovo ti je reakcija. I svi smo ti u istom košu, što god da tko piše, čim nije 100% niz dlaku. Pa daj, ono...

Da, Putin je agresor, miješa se u politiku drugih zemalja, redovito, već desetljećima i koristi za to ista opravdanja kao nekad Hitler ili (u našem slučaju) Milošević. Znači li to da američki establishment ne snosi niti djelić odgovornosti i da su u svemu ovom posve nevini za razvoj događaja (koji je počeo prije 20+ godina)? Ne, ne znači.

Treba li se Ukrajina predati i popustiti Putinovom teroru? Ne, ne treba, naravno da ne treba, kao što nismo ni mi, svojedobno. Je li OK to što NATO lagano dolijeva ulje na vatru, ali ne želi pomoći dovoljno da se priča završi, da ljudi ne ginu, da sirotinja ne živi u podrumima, od humanitarne pomoći, i moli Boga da im ne padne raketa na glavu? Ne, nije OK.

Ljudi, ne možete diskutirati ako si ne dajete truda čitati što je tko napisao.
17.01.2023 | 17:54
JAVIO SE MEDVEDČUK, nudi se kao spasitelj, jer ako se ne ostvari "Ruski svet" ide armagedon.

www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/prvi-istu...i-armagedon-15296298

Nakon te objave na telegram kanalu "streljnikova" se javlja dotični Čadaev i to komentira ovako...s google tr.

"Želio bih komentirati Medvedčukov članak u Izvestiji. Čak ni o samom članku (iako je zanimljiv, inače), nego o, kako se to kaže, kontekstu.

Što ja razumijem. Postoji skupina građana od povjerenja (u Moskvi, uključujući i iza zuba) koji su uoči prošle veljače razvili "politički" dio plana NWO-a. Naravno, imali su pandane u Kijevu, uključujući i autora teksta. Postojao je sustav nekih mutnih sporazuma i jamstava, koji su pretpostavljali relativno brz i beskrvan rezultat uvođenja trupa i odgovarajućih promjena u politici Kijeva. U konvoju skupine koja je išla prema Kijevu bila je ekipa različitih pretendenata na utjecajne pozicije u ovoj konfiguraciji. Ukratko, "lukavi plan" pretpostavljao je, istodobno s uvođenjem trupa, nešto poput državnog udara u Kijevu. Zapravo, prije svega zato “operacija”, a ne rat.

A onda lepeza opcija: ili veliko "dobacivanje" nekog od sudionika s druge strane, ili su, recimo to tako, "precijenili svoju snagu". Ili su – što se također ne može isključiti – igrali “na slijepo” oni koji su od samog početka kladili upravo na to – skliznuće situacije u pravi rat, za koji je Rusija (dobro su znali) nije spreman.

Bilo kako bilo, nakon ovoga što se dogodilo ova grupa građana (uopće ne navodim imena jer ih ne poznajem), u teoriji je trebala biti demonstrativno kastrirana, a potom rastavljena na stratištu, bilo da smo ovdje imati pravu diktaturu stare škole (ili barem "demokraciju", kao u Ukrajini). Ali mi nismo to, pa oni nisu imali ama baš ništa, nego je ova grupa jednostavno napravila konjsku facu od poznate anegdote (“pa nisam mogao”), i neko vrijeme se pravili krpe, dajući zauzvrat priliku da sada kvalitativno zeznu pruge koje su naslikale strelice na kartama.

Dalje znate. Razmjena "Azovita" za Medvedčuka, pauza, a sada - pokušaj ponovnog pokretanja starog scenarija u novim uvjetima. Koncept je ocrtan u članku, a njegova “neispisiva” pragmatika polako se trlja negdje u kupatilima, na jahtama, u uredima i bosporskim seraljima.

...možda je uzalud što nemamo diktaturu ili "demokraciju"?
17.01.2023 | 18:20
Sad sam našao kako se čovjek zove; Aleksej Čadajev, inače je politolog i filozof, pa ću vam ovdje prenjeti jednu njegovu jako interesantnu analizu. Nemam izvor jer vjerojatno osim telegrama nema pristupa medijima.

"Pogreške u razmišljanju, pa tako i političkom, primarni su izvor svih ostalih pogrešaka, a zaplet s Medvedčukovim člankom i "grupom drugova" to savršeno ilustrira.

Ovaj članak je referentni primjer čisto “geopolitičkog” stila razmišljanja, a njegov jezik je jezik “šahovske ploče”. Ovdje su igrači, ovdje su njihovi interesi, postoji karta svijeta, oni to tako dijele između sebe i stupaju međusobno u takve i takve odnose.

S obzirom da su događaji iz 2022. praktički egzemplarni neuspjeh “geopolitičkog” pristupa. On, kako se ispostavilo, u nekim situacijama jednostavno ne radi. Subjekti prečesto jasno djeluju nauštrb vlastitih interesa, ravnoteže utjecaja ispadaju prazne riječi, a jezik trgovine odjednom biva zamijenjen jezikom vrijednosti, tj. zapravo nešto poput "vjerskog rata".

Ali čak i jednoj Ukrajini. Izuzmemo li razne kadrovske i organizacijske pogreške, najveći dugogodišnji sustavni defekt "kremaljskog" pogleda na njega je upravo to što se promatrao isključivo u istoj geopolitičkoj logici. Postoji ukrozapad, on je prozapadni, postoji ukrovost, on je proistočni, postoji centar, to je kao između, hajde da pregovaramo.

U promatranoj stvarnosti odvijala se sasvim drugačija slika. Stupanj lojalnosti ukrajinskoj državi njezinih građana uglavnom je ovisio o tome koliko su "dobro živjeli" pod tom istom postsovjetskom Ukrajinom. Drugim riječima, poredak nije bio s lijeva na desno na karti, već od vrha prema dolje duž društvene piramide. Da, "niži slojevi" u zapadnim regijama nisu bili "proruski", ali njihova je lojalnost Kijevu uvijek bila vrlo uvjetna. Dok su elite jugoistoka, usprkos svom ruskom govornom području, uvijek bile spremne boriti se za neovisnu Ukrajinu, mnogo prije prvog Majdana. Kao i potpuno ruski govorni grad Kijev i njegovu srednju klasu, za koju od samog početka nije birala između vezene košulje i štepane jakne, već između života u nekoj od europskih prijestolnica ili u regionalnom središtu Ruska Federacija.

Napominjemo da na kraju u vodstvu LDNR-a nije bilo niti jednog predstavnika onih “Donjecka” i “Luganska” koji su vladali tim teritorijima u ukrajinsko vrijeme. Čak i na Krimu, Aksjonov je na kraju isplivao na površinu - daleko od toga da je bio iz "političke klase".

Prema tome, jedina šansa Rusije za uspjeh bila je da se ne dogovori s nekim dijelom elita. I to u radu “odozdo”, na fundamentalno antielitni način. Tako da projekt povratka u Rusiju ispadne ujedno i projekt rebalansa “gore” i “dna”, svojevrsna socijalna revolucija – potonji će postati prvi. Ovdje je, međutim, postojao rizik potpuno drugačijeg plana: "ne možete bacati kamenje u staklenu kuću" - zemlje su, naravno, različite, pa čak i "nacionalnosti" su različite, ali ljudi su jedan .. .

Ali, ponavljam: “klasna” logika je davala šanse. "Geopolitički" - nije dao baš ništa."
17.01.2023 | 18:30
smayoo kaže:
IgorD kaže:
> nakon što su prethodnih 10-15 godina učinili sve u njihovoj moći da stvore antagonizam i eskaliraju sukob u smjeru otvorenog rata.

A Rusi su za to vrijeme stajali po strani?


Zar sam ja to negdje (igdje) rekao ili napisao? Gdje?

Strašno mi smeta to emotivno navijačko-huškačko-hajkaško "tko nije s nama, taj je protiv nas". Zar vas (sve koji na ovakav način komunicirate u svim ovim "polariziranim" temama) boli kad razmišljate pa da ste isključili razmišljanje i odvrnuli osjećaje na najjače?

Sve sam napisao, pročitao si pola jedne rečenice i ovo ti je reakcija. I svi smo ti u istom košu, što god da tko piše, čim nije 100% niz dlaku. Pa daj, ono...

Da, Putin je agresor, miješa se u politiku drugih zemalja, redovito, već desetljećima i koristi za to ista opravdanja kao nekad Hitler ili (u našem slučaju) Milošević. Znači li to da američki establishment ne snosi niti djelić odgovornosti i da su u svemu ovom posve nevini za razvoj događaja (koji je počeo prije 20+ godina)? Ne, ne znači.

Treba li se Ukrajina predati i popustiti Putinovom teroru? Ne, ne treba, naravno da ne treba, kao što nismo ni mi, svojedobno. Je li OK to što NATO lagano dolijeva ulje na vatru, ali ne želi pomoći dovoljno da se priča završi, da ljudi ne ginu, da sirotinja ne živi u podrumima, od humanitarne pomoći, i moli Boga da im ne padne raketa na glavu? Ne, nije OK.

Ljudi, ne možete diskutirati ako si ne dajete truda čitati što je tko napisao.


Sve što si napisao stoji i na kraju sam istog mišljenja. (pritisnut ću ti palčić. Aj i ti meni, majke ti)
17.01.2023 | 18:43
Slažem se, zanimljiva analiza. I opet, rekao bih, ništa neočekivano, ali jezgrovito i lišeno političkog pamfletizma i šupljih floskula.
Misim da je svima od početka jasno da je Putinov plan pukao na samom početku jer se oslanjao na, kako se pokazalo, jako pogrešnu pretpostavku da će Zelenski, odnosno aktulna vlast "šaptom pasti". Pogrešnu jer su (a) mislili da se radi o korumpiranim marionetama koje će pokupiti svoje pare, podviti rep i "formirati vladu u izbjeglištvu" i (b) da se radi o vlasti koja nema bitnu podršku naroda. A pokazalo se da je (ad a) Zelenski rekao "I don't need a ride, I need ammo" i (vjerojatno time, ad b) postigao podršku naroda kakvu nikad prije toga nije ni približno imao.
E, sad, zašto Putin to nije odradio po dobrom starom prokušanom američkom receptu pa krenuo najprije iznutra uz podršku izvana, nego obrnuto, to je već sad predmet brojnih analiza... Zajebo se, u svakom slučaju, oslanjajući se na tragično krive obavještajne podatke, i sad je tu gdje jest. Ja bih rekao da mu je prvi prioritet sačuvati svoju glavu i položaj u unutarnjim borbama, a sama Ukrajina je pala u drugi plan.
17.01.2023 | 19:01
tino1 kaže:
Sve što si napisao stoji i na kraju sam istog mišljenja. (pritisnut ću ti palčić. Aj i ti meni, majke ti)


Evo ti palčić, jebo te on. Kad već nemam životinjskog carstva... Lažem, imam čudnovatog kljunaša, još iz one prve edicije, što se lijepila karbofix ljepilom, ali njega ne dam ni za koje pare. Ostavljam ga djeci u amanet.
17.01.2023 | 19:55
Video udara Ruskog projektila. U prvim sekundama se vidi kako s neba pada ogromnom brzinom, inače je video usporen...znači prvih par sekundi gledajte.

twitter.com/StopFakingNews/status/161535...lrLcfwMy4fDJbwQgZSiQ
17.01.2023 | 21:42
@Cariblanco:

To je glavni problem kod ove rakete i Ukrajinci se od njih za sada ne mogu obraniti. KH-22 je dizajnirana da leti jako visoko (25-30km) i onda nekom suludom brzinom (4-5 maha) pogodi americki nosac aviona.

Da bi ju uopce detektirali Ukrajina treba neke early warning radare za detektiranje prijetnji na velikim visinama. Oni to nemaju. Patriot bi to mozda i mogao, ali nisam 100% siguran.

Ova raketa nije nista novo, ni moderno. Mislim da je proizvedena u 1960-im, ali ima bojevu glavu od skoro tonu eksploziva i, na zalost po ljude tamo, idealno je teror oruzje. Bas onako kakvo Putin i treba za svoj nacin ratovanja.
17.01.2023 | 23:48
smayoo kaže:
IgorD kaže:
> nakon što su prethodnih 10-15 godina učinili sve u njihovoj moći da stvore antagonizam i eskaliraju sukob u smjeru otvorenog rata.

A Rusi su za to vrijeme stajali po strani?


Zar sam ja to negdje (igdje) rekao ili napisao? Gdje?

Strašno mi smeta to emotivno navijačko-huškačko-hajkaško "tko nije s nama, taj je protiv nas". Zar vas (sve koji na ovakav način komunicirate u svim ovim "polariziranim" temama) boli kad razmišljate pa da ste isključili razmišljanje i odvrnuli osjećaje na najjače?

Sve sam napisao, pročitao si pola jedne rečenice i ovo ti je reakcija. I svi smo ti u istom košu, što god da tko piše, čim nije 100% niz dlaku. Pa daj, ono...

Da, Putin je agresor, miješa se u politiku drugih zemalja, redovito, već desetljećima i koristi za to ista opravdanja kao nekad Hitler ili (u našem slučaju) Milošević. Znači li to da američki establishment ne snosi niti djelić odgovornosti i da su u svemu ovom posve nevini za razvoj događaja (koji je počeo prije 20+ godina)? Ne, ne znači.

Treba li se Ukrajina predati i popustiti Putinovom teroru? Ne, ne treba, naravno da ne treba, kao što nismo ni mi, svojedobno. Je li OK to što NATO lagano dolijeva ulje na vatru, ali ne želi pomoći dovoljno da se priča završi, da ljudi ne ginu, da sirotinja ne živi u podrumima, od humanitarne pomoći, i moli Boga da im ne padne raketa na glavu? Ne, nije OK.

Ljudi, ne možete diskutirati ako si ne dajete truda čitati što je tko napisao.


Da, možda ovo moje djeluje brzopleto iz tvoje perspektive ali meni je već postao triger kad ti i Davor kažete da je Amerika zakuhala rat.

Ok, nekoliko puta sam pitao pa što je to konkretno Amerika napravila da je izazvala rat (ili zakuhala ili potpalila ko što pišete) jer ne dobijam konkretan odgovor. Davor je stavio link na zdravicu MacCaina u Ukrajini kad im je izrazio podršku kao primjer kako su zakuhavali rat. Hm. To me nije oduševilo kao način zakuhavanja. I ti si par puta lakonski dao neke odgovore i sad sam naveo par primjera što je Rusija radila u Ukrajini i svijetu i zbilja se nadam da ću dobiti odgovor što je to Amerika radila u tom nekom rangu poput Rusije da možete non stop ponavljat da su Ameri ...

> nakon što su prethodnih 10-15 godina učinili sve u njihovoj moći da stvore antagonizam i eskaliraju sukob u smjeru otvorenog rata. ...

Što su to učinili?
18.01.2023 | 01:07
Kao i svugdje drugdje - pronašli su lokalne ljude (ma koliko u političkom smislu marginalni bili) koji njihov koncept upravljanja državom i društvom u interesu (kako se to kaže) krupnog kapitala, odnosno onih koji financiraju američke političke elite - idealiziraju i zaista iskreno doživljavaju kao bezrezervno i isključivo dobar i pozitivan (što iz puke naivnosti, što iz neke indoktrinacije) i onda su te ljude sustavno financirali i na drugi način potpomagali da kroz vrijeme razvijaju svoj politički utjecaj.
Je li ti ovo dovoljno jasno? Ne znam što ti znači da sam dao "lakonske" odgovore. Nabrojao sam više puta ovdje, čak kronološkim redom, povijesne primjere takvog djelovanja američkog establishmenta po svijetu. Ako ti i dalje inzistiraš da ti nije jasno, jbg... Jedino te još mogu uputiti na knjige koje su o tome napisane, ali čemu? Nekako ne vidim da ćeš ih ići čitati, kad si ionako već odlučio što je tvoja istina...
18.01.2023 | 01:11
Ok, sad znam što znači da su ameri zakuhali rat. Sve 5
18.01.2023 | 01:47
Vanjuška kaže:
dpasaric kaže:
Po Telegramu se piše da su i sami Ukrajinci rekli da je to nažalost bio njihov S-300.


Stalno spominješ logiku. Vidiš, nije mi jasna logika kojom bi ispalili svoj S-300 prema ruskim raketama koje naletavaju? Jedino ako su namjerno ispalili svoju raketu, na svoj grad da bi još malo više ogadili ruse i podigli domovinski moral i zanos?


Sigurno Ukrajinci nisu namjerno ispalili raketu u vlastitu stambenu zgradu, sumnjam da je netko među njima toliko poremećen, ali jednako tako vjerujem da, ako je raketa bila ruska, to nisu učinili namjerno. Jednako je moguće da je raketa bila ruska koliko i ukrajinska, svaka strana priča suprotno. Sjetimo se nedavne ukrajinske S-300 koja je završila kod zemljoradnika susjedne države.

Naravno, WarOnFakes može biti ruska propaganda, a je ili nije, ovisi o tome podržavaju li Putinov režim ili opoziciju, možda to zaključimo ovisno o nekoj statistici na tom siteu koliko "drže stranu" službenoj Rusiji. Ne pratim ih dovoljno učestalo da bih to mogao reći, pa samo prenosim što oni kažu:

waronfakes.com/vsu/strong-fake-news-stro...-with-kh-22-missile/
18.01.2023 | 09:57
smayoo kaže:
Kao i svugdje drugdje - pronašli su lokalne ljude (ma koliko u političkom smislu marginalni bili) koji njihov koncept upravljanja državom i društvom u interesu (kako se to kaže) krupnog kapitala, odnosno onih koji financiraju američke političke elite - idealiziraju i zaista iskreno doživljavaju kao bezrezervno i isključivo dobar i pozitivan (što iz puke naivnosti, što iz neke indoktrinacije) i onda su te ljude sustavno financirali i na drugi način potpomagali da kroz vrijeme razvijaju svoj politički utjecaj.
Je li ti ovo dovoljno jasno? Ne znam što ti znači da sam dao "lakonske" odgovore. Nabrojao sam više puta ovdje, čak kronološkim redom, povijesne primjere takvog djelovanja američkog establishmenta po svijetu. Ako ti i dalje inzistiraš da ti nije jasno, jbg... Jedino te još mogu uputiti na knjige koje su o tome napisane, ali čemu? Nekako ne vidim da ćeš ih ići čitati, kad si ionako već odlučio što je tvoja istina...


Čitam i ne vjerujem. Janukovič i Medvešćuk su onako pali s neba ? Pa sve ovo što su kak ti radili Ameri, su radili i Rusi, sad kad su njihovi igrači ispali , bilo je šmrc i udri po Ukrajini s jednim argumentom koji ti je ostao, a to je sila.

Argument ti je u stilu, kad su pitali lopova...nije mi žao što sam krao, nego mi je žao što sam u zatvoru.
18.01.2023 | 10:36
dpasaric kaže:
Vanjuška kaže:
dpasaric kaže:
Po Telegramu se piše da su i sami Ukrajinci rekli da je to nažalost bio njihov S-300.


Stalno spominješ logiku. Vidiš, nije mi jasna logika kojom bi ispalili svoj S-300 prema ruskim raketama koje naletavaju? Jedino ako su namjerno ispalili svoju raketu, na svoj grad da bi još malo više ogadili ruse i podigli domovinski moral i zanos?


Sigurno Ukrajinci nisu namjerno ispalili raketu u vlastitu stambenu zgradu, sumnjam da je netko među njima toliko poremećen, ali jednako tako vjerujem da, ako je raketa bila ruska, to nisu učinili namjerno. Jednako je moguće da je raketa bila ruska koliko i ukrajinska, svaka strana priča suprotno. Sjetimo se nedavne ukrajinske S-300 koja je završila kod zemljoradnika susjedne države.

Naravno, WarOnFakes može biti ruska propaganda, a je ili nije, ovisi o tome podržavaju li Putinov režim ili opoziciju, možda to zaključimo ovisno o nekoj statistici na tom siteu koliko "drže stranu" službenoj Rusiji. Ne pratim ih dovoljno učestalo da bih to mogao reći, pa samo prenosim što oni kažu:

waronfakes.com/vsu/strong-fake-news-stro...-with-kh-22-missile/


Možemo se složiti da Rusi to nisu napravili namjerno, jer koliko god bili "ludi i pijani" to ne bi napravili, kad to ide na njihovu štetu. To je napravljeno zbog nepreciznog oružja. Kad spominješ S-300, sve da je to s njim napravljeno i da je Ukrajinski, on ne može napraviti toliku štetu, kad mu je bojna glava oko cca 100 kg.

Dobro da si spomenuo Poljsku i onaj incindent. Evo ti slika iz Poljske i posljedice tog udara. Znači na slici se vidi krater dubine par metara, koji je lupio u mekan teren. Pogledaj na toj slici razmjere razaranja rakete S-300 i usporedi to s slikama uništene zgrade.

Ponekad treba samo uključiti racio...izgleda da je zadnja crta obrane postao Fake News ?

Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 4 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO