Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


20.01.2023 | 23:24
Rijetko se nađu objektivni izvještaji s bojišnice od zapadnih medija, čini se da je francuska TV "France 24" ovdje odradila dobar novinarski posao:

21.01.2023 | 07:45
dpasaric kaže:
"Germany's new defence minister Pistorius in his first TV inerview tonight said: "I'm not an expert on military strategy, I'm the defence minister". The entire tragedy of German defence policy in a single sentence on his first day in office."


Ne razumijem. Ti smatraš da svaki ministar obrane mora biti vrstan vojni strateg? Jer je... što? Svaki ministar financija vrstan financijski stručnjak, a svaki ministar zaštite okoliša je prominentni ekolog? Jesi ti možda preselio u neki paralaleni svemir?
21.01.2023 | 22:44
smayoo kaže:
dpasaric kaže:
"Germany's new defence minister Pistorius in his first TV inerview tonight said: "I'm not an expert on military strategy, I'm the defence minister". The entire tragedy of German defence policy in a single sentence on his first day in office."


Ne razumijem. Ti smatraš da svaki ministar obrane mora biti vrstan vojni strateg? Jer je... što? Svaki ministar financija vrstan financijski stručnjak, a svaki ministar zaštite okoliša je prominentni ekolog? Jesi ti možda preselio u neki paralaleni svemir?


Da se kabineti slažu po kompetenciji bili bi prazni kao i naš sabor sad.
21.01.2023 | 23:16
smayoo kaže:
dpasaric kaže:
"Germany's new defence minister Pistorius in his first TV inerview tonight said: "I'm not an expert on military strategy, I'm the defence minister". The entire tragedy of German defence policy in a single sentence on his first day in office."


Ne razumijem. Ti smatraš da svaki ministar obrane mora biti vrstan vojni strateg? Jer je... što? Svaki ministar financija vrstan financijski stručnjak, a svaki ministar zaštite okoliša je prominentni ekolog? Jesi ti možda preselio u neki paralaleni svemir?


Ne, nisam komentirao, samo sam prenio izjavu i dio koji mi je bio zanimljiv da je komentator to našao "tragičnim" - jer valjda se od ministra očekuje da vodi rat s Rusijom, a čovjek kaže da on to ne zna, da je dobar samo u obrani svoje zemlje.
22.01.2023 | 07:08
dpasaric kaže:
smayoo kaže:
dpasaric kaže:
"Germany's new defence minister Pistorius in his first TV inerview tonight said: "I'm not an expert on military strategy, I'm the defence minister". The entire tragedy of German defence policy in a single sentence on his first day in office."


Ne razumijem. Ti smatraš da svaki ministar obrane mora biti vrstan vojni strateg? Jer je... što? Svaki ministar financija vrstan financijski stručnjak, a svaki ministar zaštite okoliša je prominentni ekolog? Jesi ti možda preselio u neki paralaleni svemir?


Ne, nisam komentirao, samo sam prenio izjavu i dio koji mi je bio zanimljiv da je komentator to našao "tragičnim" - jer valjda se od ministra očekuje da vodi rat s Rusijom, a čovjek kaže da on to ne zna, da je dobar samo u obrani svoje zemlje.


Koja glupa laž! Cijeli taj interview sam pogledao uživo i u "O" tonu. Nigdje on to nije rekao. Barem ne u nekom kontekst da se od njega očekuje da vodi rat s Rusijom (jer to niko ne očekuje od njega). Odgovorio je da nije on vojni strateg, nego ministar obrane. Nigdje ne kaže da on ne zna voditi rat protiv RUSIJE a i da je dobar samo za obranu svoje zemlje. Nego kaže da se politika momentalno ravna po vojnim strategijama, a on je dio tog cijelog sustava i njegova uloga je staviti sve na raspolaganje što stratezi odluče.
Njemačka vojna doktrina je da se "brane" a da ne napadaju. Tako da se novi seronja u Olaf-ovom kabinetu samo brani doktrinom, jer i njemu je isto neugodno ovo Olaf-ovo izmotavanje. Pri tome je Olaf naivan kao i uvijek, branit ćeš se sigurno ako ne zaustaviš majmuna. Rat na frontovima ukrajine je ukopan i statičan, na svakoj strani gine dnevno i po nekoliko stotina vojnika. Ako se sad Putin ne povuče ili Ukrajinci ne oslobode svoju zemlju izginut će još hrpa ljudi a ništa se neće promijeniti.

Čuli odmah nijemac se odupire brutalnoj borbi protiv časne i slavne velesile Rusije, jer on nije vojnik nego ćato i to dobar ćato (ali samo ćato, jer neće na majku Rusiju). A i nemojte ga prisiljavati da mora protiv svoje savjesti.
A ja ti kažem da sam Rusija bilo bi me strah onoga što je Pistorius izjavio u Ramsteinu.

Danas je u Francuskoj tradicionalni zajednički kabinet Njemačka/Francuska, misliš da se Olaf raduje svom kolegi?

Ako si ti takvu interpretaciju njegovog govora negdje čuo ili pročitao to ti je radio Rusija. Ali to i sam znaš, jer nisi glup.
22.01.2023 | 08:58
Nailazim na vijesti koje ne mogu potvrditi, ali ni opovrgnuti po kojima se Njemačka (više) ne protivi tome da zemlje koje u svojem sastavu imaju Leoparde, ako žele, mogu ih poslati u Ukrajinu.
Osim toga, ovo je, izgleda, provjerena informacija, Nizozemska je spremna poslati VIŠAK svojih F-16 u Ukrajinu kao pomoć. Općenito, kad pogledam sve najave o slanju oružja (Švedska šalje hrpu toga, između ostalog svoje topove/haubice koje se, po općem koncenzusu, smatraju najboljima na svijetu) ne mogu se oteti dojmu da je došlo do strateškog pomaka na Zapadu u shvaćanju i tretiranju ovog rata. Kako sam već pisao ranije, bilo je nekoliko stadija u pomaganju, ali sad mi se čini da smo došli do točke gdje se aktivno podupire ukrajinska pobjeda, tj. potpuno oslobađanje svih njezinih teritorija. Zemlje koje nisu na tom putu/shvaćanju su jedino Njemačka, Mađarska, i, sa žaljenjem moram ustvrditi, Hrvatska (što se tiče Milanovića koji se potpuno slizao s onim ljigavcem Orbanom).
Prije nego me razapnete, ne mislim da Hrvatska ne pomaže i da aktivno zagovara rusku okupaciju, nego zbog naših unutarpolitičkih razloga se sabotira Plenkovića pa se to prelomilo preko one famozne obuke AFU kod nas što je bio zapravo najjeftiniji mogući ticket za ukrcavanje u vlak zajedničkog stava prema Rusiji i sad smo u društvu Orbana i Mađarske što se tiče EU.
22.01.2023 | 09:52
Recite da stvari gledam jako crno, ali meni se čini da se i Leopardi i F-16 ne šalju jer će jako loše izgledati njihove olupine (što je čisto Starcraftovski neizbježno) i demoralizirajuća činjenica da i takva vojna tehnika nije pomogla obratu situacije, već moguće samo produžila rat.

I na kraju će opet morati sjesti za stol, prije illi kasnije. Što kasnije, to će biti više mrtivih, više štete i ostat će manje teritorija. No, dok se lova pumpa u prezadovoljne ruke zapadne vojne industrije, sve je baš kako oni žele.

Kako svo to oružje nije poklonjeno, nego se prodaje na kredit i tko zna kakve zaloge, možda su sada došli do razine da su im ovakvi "krediti" ipak postali prerizični i da se boje da neće biti vraćeni. S druge strane, dok je to lova nas, poreznih obveznika, njima je dobro i nemaju razlog stati.

Fali love? Naštancaj koju milijardu $ i € i pošalji industriji oružja, lako za inflaciju... to je i onako "porez sirotinji".
22.01.2023 | 10:20
Meni sve izgleda kao diverzija. masu opreme je otišlo i tek ide, Bradley, Stryker, samohodne haubice i masu ostale opreme, možda čak i himars rakete duljeg dometa, Patriot sustavi, englezi šalju Challenger 2 a svi i dalje samo spominju Leoparde.

Nešto kao - what have the Romans/Germans ever done for us - skeč u živo za svjetsku publiku a posebno za rusku publiku. Idući mjesec se opet svi nalaze u Rammsteinu gdje će raspravljati o F-16. Naravno, od aviona ništa ali će zato masa tenkova krenut prema Ukrajini kao kao utješna nagrada dok će svi biti zabavljeni avionima. Zašto prokleti Biden ne da avione?!?
22.01.2023 | 11:04
Meni se nekako čini, da je danas odabir strane u ovom sukobu, prvenstveno civilizacijsko pitanje, a ne ideološko vojno ili slično !
22.01.2023 | 11:55
Evo ga opet. "Tko nije s nama, taj je protiv nas." Po*erem vam se na logiku.
22.01.2023 | 12:03
Ja sam mjesecima unatrag zamjerio Zapadu sto se vojna pomoc dozira na kapaljku. Tocno se slalo onoliko da sprijece Ruse da pobijede, ali nedovoljno da bi Ukrajinci znacajnije napredovali.

U toj i takvoj konstalaciji stvari se gine uzalud. Niko ne napreduje a artiljerija svakodnevno uzima danak u ljudskim zivotima, dok crte na bojisnici se ne pomjeraju.

Neko ce reci da ovo sto se sada dogadja okrece tijek rata, salje se dodatna artiljerija i tehnika. Ja to jos uvijek ne vidim, a razlog je jako jednostavan. Ukrajina ce dobiti dodatne haubice. Lijepo. Ali to nisu dodatne masine, nego zamjena za stare izraubane. Svako artiljerijsko orudje ima odredjen broj projektila koje moze ispaliti pa onda mora na remont, a pola godine stare haubice su vec u tom stadiju.

Tako da u praksi, Ukrajina ce i dalje imati identican broj zapadnih haubica, jer stare moraju van na remont. Radi se znaci o klasicnoj rotaciji teskog naoruzanja. I to je ocigledno dovoljno da se crte drze. Ukopane pjesacke postrojbe uz kvalitetnu podrsku artiljerije mogu adekvatno cuvati prostor, sto se i vidi zadnjih mjeseci.

Moderni tenkovi bi donijeli tu prijeko potrebnu prevagu, da se stvari pokrenu sa mrtve tocke. To bi bila ta udara pesnica koja moze penetrirati unutar neprijateljskog prostora. Mogu brzim manevrima i velikom vatrenom moci (uz potporu oklopnih transportera i vojnika koje transportiraju) da razbiju crtu i natjeraju neprijatelja u povlacenje. Osvojis dio teritorije, konsolidiras redove pa ides naprijed ponovno.

Vec je dokazano da Rusi nemaju puno uredjenih obrambenih crta po dubini teritorija, jer im kronicno fali ljudi. Tenkovi kad bi probili tu prvu utvrdjenu crtu bez problema bi napredovali po dubini, jer se ratuje na uglavnom otvorenom prostoru. Doslo bi do velikog pomjeranja na bojistu jako brzo (tipa operacija Oluja) i tu ruska artiljerija ne moze uraditi puno. Njima jedino pasu staticne mete koje 24/7 zasipaju granatama. Oni u pokretu ne mogu pogoditi nista, jer visoko precizne granate nemaju.

E to je ono cega se plasi Njemacka, tih velikih promjena na bojistu, pa odugovlaci koliko moze. Glume Nijemci neku vojnu bitnost, kao da su zaboravili ko im je sef u vlastitoj zemlji Na kraju ce opet pristati da daju tu izvoznu licencu, jer Leopard je najbolji izbor za Ukrajinu iz jako puno razloga.
22.01.2023 | 12:21
dpasaric kaže:
Recite da stvari gledam jako crno, ali meni se čini da se i Leopardi i F-16 ne šalju jer će jako loše izgledati njihove olupine (što je čisto Starcraftovski neizbježno) i demoralizirajuća činjenica da i takva vojna tehnika nije pomogla obratu situacije, već moguće samo produžila rat.

I na kraju će opet morati sjesti za stol, prije illi kasnije. Što kasnije, to će biti više mrtivih, više štete i ostat će manje teritorija. No, dok se lova pumpa u prezadovoljne ruke zapadne vojne industrije, sve je baš kako oni žele.

Kako svo to oružje nije poklonjeno, nego se prodaje na kredit i tko zna kakve zaloge, možda su sada došli do razine da su im ovakvi "krediti" ipak postali prerizični i da se boje da neće biti vraćeni. S druge strane, dok je to lova nas, poreznih obveznika, njima je dobro i nemaju razlog stati.

Fali love? Naštancaj koju milijardu $ i € i pošalji industriji oružja, lako za inflaciju... to je i onako "porez sirotinji".


@Davore, tvoji su postovi puni licemjerja, da ti odmah objasnim zašto.

Koliko si puta u ovoj temi objavio sintagmu da su Ukrajinci "topovsko meso", a koliko puta da su i Rusi "topovsko meso" ? Meni to izgleda da Ruski zatvorenici i razni Ruski Azijati, nisu ljudi kad ih ne spominješ, a svi znamo koliko ih je samo u zadnjoj bitci za Solidar poginulo.

Lažna briga za poreske obveznike i što moraju plaćati ? Nije te briga za Ruske poreske obveznike, koji sad trećinu svog buđeta usmjeravaju u vojsku...što Ruski buđet je beskonačan i njima je to šala...nakon što pobjede budu u Rusiji svi dobili kanalizaciju, wc u stanu ili kući ?

Da smo bar platili sve što smo trebali 1938, možda se 1939 nebi niti dogodila.

Ja ne mogu ući u tvoju glavu i znati razloge zbog čega ovo radiš.Nisam "šaman", kao su neki Ruski šamani ušli u glavu Madeleine Albright i plasirali tezu da je ona izjavila; da nije prirodno da je Rusija toliko velika i da posjeduje sve to bogatstvo, samo za sebe, nego je to bogatsvo cijelog svijeta. Srpski bezbenjak Trifunović, je istraživao ovaj njen citat na Internetu i nigdje to nije mogao pronaći ?

Ako on nije mogao pronaći...na kraju je bilo objašnjenje da su neki šamani ušli u njenu glavu i znali što ona misli...možda ti imaš nekakav izvor te imformacije ?

Izgleda da ti je sad zadnja crta obrane, naš Milanović, koji btw. to možda radi i po nekom dogovoru, koji nije za javnost, zbog mogućih raznih ugroza koji nam se mogu dogoditi.

Ti nemaš nikakve ugroze, imaš slobodnu volju i relativno si anonimam, kao i ja. Da li ti to radiš zbog svog ega, da možeš reći, evo viditi da sam ja u pravu ili zbog svoje igrice Starcraft, koja nikad ne griješi, prepuštam odgovor svim pratiteljima ovog foruma i njihovom raciu.
22.01.2023 | 12:25
smayoo kaže:
Evo ga opet. "Tko nije s nama, taj je protiv nas." Po*erem vam se na logiku.


Nije to smayoo, tako crno bijelo kako to želiš prikazati. Rađe se potrudi, da nam prikažeš civilizacijske prednosti i mane, jedne i druge strane, pa možemo dalje.
22.01.2023 | 13:10
dpasaric kaže:
Recite da stvari gledam jako crno, ali meni se čini da se i Leopardi i F-16 ne šalju jer će jako loše izgledati njihove olupine (što je čisto Starcraftovski neizbježno) i demoralizirajuća činjenica da i takva vojna tehnika nije pomogla obratu situacije, već moguće samo produžila rat.

I na kraju će opet morati sjesti za stol, prije illi kasnije. Što kasnije, to će biti više mrtivih, više štete i ostat će manje teritorija. No, dok se lova pumpa u prezadovoljne ruke zapadne vojne industrije, sve je baš kako oni žele.

Kako svo to oružje nije poklonjeno, nego se prodaje na kredit i tko zna kakve zaloge, možda su sada došli do razine da su im ovakvi "krediti" ipak postali prerizični i da se boje da neće biti vraćeni. S druge strane, dok je to lova nas, poreznih obveznika, njima je dobro i nemaju razlog stati.

Fali love? Naštancaj koju milijardu $ i € i pošalji industriji oružja, lako za inflaciju... to je i onako "porez sirotinji".


Ne miješaj se Davore u tuđu struku. Nije sve što je isporučeno Ukrajini kupljeno nego je većina donirana. Do sad se može reći (neka me dr. ispravi- Lovrić i Đuro su tu tatamata) da su potrošeni stari SSSR sustavi iz skladišta čelične zavjese. A što se poreza tiče nije to baš neka pljačka. Tome nasuprot stoji koliko nas to Putinovo sranje košta samim ratom. Prekidom i uništavanjem tržišta. Tako da bi normala bila najjeftinija. A ti ili daj broj telefona da zovemo Putina i predložimo mu kapitulaciju Ukrajine ili podržavaj isporuku oružja koje bi bilo u stanju pokazati ovom kretenu gdje visi čekić.

Da sam ja prijesjednik Ukrjine, rekao bi Zapadu ili dajte oruđe ili se mi predajemo. Pa da vidiš kako bi Šlumpf odmah pristao na sve.
22.01.2023 | 13:43
cariblanco kaže:
smayoo kaže:
Evo ga opet. "Tko nije s nama, taj je protiv nas." Po*erem vam se na logiku.


Nije to smayoo, tako crno bijelo kako to želiš prikazati. Rađe se potrudi, da nam prikažeš civilizacijske prednosti i mane, jedne i druge strane, pa možemo dalje.


Znači, ja bih se trebao potruditi da tebe ili nekog trećem uvjeravam kako situacija nije ili-ili kao što se prikazuje i kako nije svatko tko je protiv daljnjeg zaoštravanja rata i dolijevanja ulja na vatru - "ruski plaćenik", tako da ti (i ostali kao ti) možete na to nastaviti pljucati "Ha, vidi ga, on je ruski plaćenik i rusofil, civilizacijski nazadni monstrum, jer se ne slaže sa mnom."?

Jesam li dobro shvatio?
22.01.2023 | 14:05
Što je dolijevanje ulja na vatru?
Kako oni koji su protiv isporuke daljnjeg oružja misle zaustaviti rat i kad? Kad im je Lavrov rekao da nema govora o pregovorima bilo koje vrste. Možda da neko stvarno nazove monstruma i predloži da se Ukrajina preda (čak ni to nije moguće više), i da nek stavi Janukoviča kao predsjednika i prestane rokati po dijeci i ljudima. Neka ih pusti da se ogriju i nahrane.
Recite mi molim Vas koji je plan. Kako bi to vi? Nemojte mi sad prati tijek novca! Logika, koja? Ja sam za sve što prekida ovaj rat, ali baš sve! Samo mi recite kako i kad.
22.01.2023 | 15:46
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
smayoo kaže:
Evo ga opet. "Tko nije s nama, taj je protiv nas." Po*erem vam se na logiku.


Nije to smayoo, tako crno bijelo kako to želiš prikazati. Rađe se potrudi, da nam prikažeš civilizacijske prednosti i mane, jedne i druge strane, pa možemo dalje.


Znači, ja bih se trebao potruditi da tebe ili nekog trećem uvjeravam kako situacija nije ili-ili kao što se prikazuje i kako nije svatko tko je protiv daljnjeg zaoštravanja rata i dolijevanja ulja na vatru - "ruski plaćenik", tako da ti (i ostali kao ti) možete na to nastaviti pljucati "Ha, vidi ga, on je ruski plaćenik i rusofil, civilizacijski nazadni monstrum, jer se ne slaže sa mnom."?

Jesam li dobro shvatio?


Krivo si shvatio, ja sam baš mislio ono što sam napisao. Za mene je situacija danas ista kao 38-39 pred nacističko zlo. Par puta sam ovdje pitao, da oni koji podržavaju ovu agresiju, osim simpatija prema jednoj strani, što je legitimno, imaju i neke dublje razloge ( ideološke ili ine ) da ih podjele s nama. Nikad nisam dobio odgovor. Sad da li se oni toga odgovora srame ili je možda tajan, to neznam.
22.01.2023 | 15:56
cariblanco kaže:
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
smayoo kaže:
Evo ga opet. "Tko nije s nama, taj je protiv nas." Po*erem vam se na logiku.


Nije to smayoo, tako crno bijelo kako to želiš prikazati. Rađe se potrudi, da nam prikažeš civilizacijske prednosti i mane, jedne i druge strane, pa možemo dalje.


Znači, ja bih se trebao potruditi da tebe ili nekog trećem uvjeravam kako situacija nije ili-ili kao što se prikazuje i kako nije svatko tko je protiv daljnjeg zaoštravanja rata i dolijevanja ulja na vatru - "ruski plaćenik", tako da ti (i ostali kao ti) možete na to nastaviti pljucati "Ha, vidi ga, on je ruski plaćenik i rusofil, civilizacijski nazadni monstrum, jer se ne slaže sa mnom."?

Jesam li dobro shvatio?


Krivo si shvatio, ja sam baš mislio ono što sam napisao. Za mene je situacija danas ista kao 38-39 pred nacističko zlo. Par puta sam ovdje pitao, da oni koji podržavaju ovu agresiju, osim simpatija prema jednoj strani, što je legitimno, imaju i neke dublje razloge ( ideološke ili ine ) da ih podjele s nama. Nikad nisam dobio odgovor. Sad da li se oni toga odgovora srame ili je možda tajan, to neznam.


Tako je, ajmo konkretno. Kao dobru volju za ujedinjenje.

1. Kako završiti rat?
2. Što su konkretni razlozi što ste na strani Putina?

Ništa prati tijek novca, čupavac, labovi, proxi rat i ostalo. ZAŠTO KRETEN UBIJA? ZAŠTO? GDJE ĆE VAM DUŠA? Konkretno i bez demagogije.
22.01.2023 | 16:24
Hajdemo probati ovako:

- razlozi koji su doveli do napada Rusije na Ukrajinu leže isključivo u geo-političkom nadmetanju Rusije i SAD-a, kao dviju velesila

- Ukrajina i njeni državljani (bili oni Ukrajinci ili Rusi) su to kolateralne žrtve, zajedno sa onim jadnicima iz svih krajeva Rusije (gdje, izgleda, najmanje ima Rusa) koji su do sada izginuli

- zapadni mediji to nastoje prikazati isključivo kao napad "zločeste" Rusije na "nedužnu" Ukrajinu

- ruski mediji to nastoje prikazati kao borbu Rusije protiv "nacizma"

- Rusija je, do sada pokazala da nije onoliko jaka koliko se do sada pretpostavljalo (većina vojnih analitičara, na obje strane, očekivala je da će, ako napadne Ukrajinu, Rusija sve završiti u par dana, eventualno tjedana

- Europa se pokazala nesposobnom kao i do sada u povijesti

- Amerika je iznađena, podjednako kao i Rusija, ovakvim razvojem događaja (budimo realni, Putin je također očekivao brzo osvajanje Ukrajine), ali je uspjela iskoristiti priliku, i sada dozira pomoć Ukrajini upravo onako kako njoj odgovara

- Rusija ovim tempom "osvajanja" Ukrajinu neće osvojiti nikad (zaludu Stracraftovska logika)

- Ukrajina se ovim tempom "oslobađanja" neće osloboditi ni za 20 godina

- Amerika sada ne može dopustiti Rusiji da ipak na kraju osvoji Ukrajinu (zbog čisto strateških razloga), a Europi bi to još manje odgovaralo (jer bi sutra jednako mogla završiti bilo koja druga europska država)

- Putin isto tako sebi ne može dozvoliti da se povuče iz Ukrajine, jer bi to značio njegov kraj kao predsjednika Rusije

- Kissinger upozorava na jedan od scenarija koji bi se mogao dogoditi u slučaju slabljenja Rusije (što može biti izazvano ili tako da Rusija izgubi rat u Ukrajini, povuče se, Putina maknu sa mjesta predsjednika, a u Rusiji dođe do otvorene borbe za vlast; ili tako da se Ruski vojni resursi, u ljudstvu, oružju i municiji, iscrpe do granice koja bitno umanjuje obrambenu sposobnost Rusije) gdje bi se moglo dogoditi da veliki broj raketa sa nuklearnim bojevim glavama dođe u ruke lokalnih šerifa, ili nečeg sličnog (gdje bi mogućnost kontrole tog naoružanja bila bitno narušena)

Kako god da okreneš, poprilično čupavo, kako sa strateškog, tako i sa sigurnosnog stajališta na širem prostoru.
22.01.2023 | 18:09
Tako je.
Dečki, nećemo se razumjeti dokle god se držite stava da svatko tko se s vama ne slaže 100% - automatski podržava Rusiju. Sljepilo i sektašenje, parole i psihologija linča.

Što može zaustaviti rat? Neka američke obavještajne službe odrade u Rusiji što su odradile u Ukrajini. Neka tamo instaliraju “svoju” vlast umjesto Putina. To je npr jedno rješenje. Ovo o čemu se sad debatira - nije. To je samo dodavanje gasa i, dugoročno povećavanje žrtava. Ali to je Amerima skupo, jbg.

Drugo moguće rješenje je ono koje nitko ne želi. Totalni rat. Aktivna NATO uloga. Mobilizacija. Atomska skloništa.
22.01.2023 | 18:39
"Neka američke obavještajne službe odrade u Rusiji što su odradile u Ukrajini." Radi se na tome smayoo i to punom parom, nego ja još uvjek čekam odgovor na nedavno postavljeno pitanje.
22.01.2023 | 19:12
Imate translate za link ispod

m-kalashnikov.livejournal.com/4345290.html

Današnje razmišljanje Streljnikova...izgleda da dolazimo u pat-situaciju.

"Postavljeno mi je zanimljivo pitanje:
"Navedite glavni razlog zašto mislite da su ozbiljni uspjesi ruskih trupa u ofenzivi sada nemogući?"

Ja odgovaram:
Od čitavog kompleksa razloga koji vrlo ozbiljno slabe borbenu sposobnost Oružanih snaga Ruske Federacije (ne samo u ofenzivi, već iu obrani), glavnim smatram moralni faktor. Većina mobiliziranih (i većina redovitih) vojnika Oružanih snaga Ruske Federacije nema motiva žrtvovati se u vođenju neprijateljstava protiv Oružanih snaga Ukrajine, budući da ciljevi rata vlasti ne samo da ne objašnjavaju, već uopće nisu niti službeno definirani. Istovremeno, stegovne mjere koje su na raspolaganju zapovjedništvu Oružanih snaga RF "prema zakonima o miru" nisu dovoljne da ih se vojno osoblje boji više od smrti i ranjavanja od neprijateljske vatre.
Sukladno tome, za provođenje ofenziva u takvim uvjetima s izgledima za uspjeh su:
- dobrovoljačke jedinice (kojih ne može biti puno);
- Wagner je angažirao postrojbe, koje imaju svoju "unutarnju ideologiju" (karakterističnu za landsknechts) u kombinaciji s najstrožom represivnom disciplinom koja nadilazi čak i ratno zakonodavstvo iz doba SSSR-a.

Odatle zaključak: zapovjedništvo može provesti punu ofenzivu na položaje nepokolebljivog i tvrdoglavog neprijatelja s "elitnim" postrojbama samo u vrlo uskim ograničenim područjima. (Na primjer, smjer Soledar-Bakhmut), gdje možete voditi vojne operacije bez uključivanja drugih snaga, osim "jurišnog zrakoplova Dead Head". (ako se nekome ne sviđa ova definicija neka pogleda ambleme "Wagnera").

Na svim ostalim sektorima također je (teoretski) moguća uspješna ofenziva, ali samo ako se stvori višestruka brojčana i (što je najvažnije) tehnička nadmoć nad neprijateljem, čime se suzbija njegova volja za otporom i stvara sporazum. vlastite velike nadmoći među svojim trupama. Međutim, kada se suočite s najupornijim i najprofesionalnijim jedinicama neprijatelja, ni velika nadmoć nije jamstvo velikog uspjeha.

A što mi imamo? I imamo, općenito, "paritet" u broju trupa (postignut kao rezultat jesenske "nedovoljne mobilizacije"), određenu nadmoć u određenim vrstama teške opreme i topništva, ali s ekstremnim nedostatkom normalnog izviđanja i komunikacijska oprema (u čemu neprijatelj kao cjelina ima značajnu prednost nad našim postrojbama).

Stoga vjerujem da ako naše postrojbe krenu u ofenzivu velikih razmjera na jednom ili više sektora fronte - tada - uz kombinaciju nedovoljnih snaga s niskim moralom postrojbi i vrlo slabim stegovnim aparatom (ne posebno razmotrite pitanje "kvalitete" zapovijedanja) - od poraza se može spasiti samo još gore stanje neprijateljskih trupa. Suočena sa čvrstim i vještim otporom neprijatelja, takva će ofenziva neminovno odumrijeti zbog nesposobnosti zapovjedništva da natjera svoje trupe da krenu u bitku s potrebnim stupnjem vojne sposobnosti. Što, zauzvrat, može omogućiti neprijatelju (ako uspije održati dovoljno rezervi) da krene u protunapade i postigne uspjeh. Možda - čak i operativne i strateške prirode.

Što je potrebno učiniti da se ovo stanje promijeni? - Govorio sam i pisao već 100 puta, valjda... od ožujka prošle godine. Najviša vojna i politička vlast Ruske Federacije praktički ništa nije učinila i ne planira. Budući da nada "u dogovor s partnerima" ostaje i "štakor se ne osjeća stjeranim u kut" (jer je u neadekvatnom stanju i nije u stanju objektivno procijeniti stvarnost)."
22.01.2023 | 19:16
cariblanco kaže:
"Neka američke obavještajne službe odrade u Rusiji što su odradile u Ukrajini." Radi se na tome smayoo i to punom parom, nego ja još uvjek čekam odgovor na nedavno postavljeno pitanje.


Dobio si ga. Čitaj.
22.01.2023 | 19:25
U pitanju je bilo da mi odgovore oni koji podržavaju agresiju, kako si se ti tu našao ? Nije bilo pitanje za tebe.
22.01.2023 | 19:42
Amerika okrece narativ. Obecavaju kompenzirati sve drzave, postojece vlasnice Leopard tenkova, ukoliko svoje ustupe Ukrajini.

Koji americki poduzetnicki duh u svakoj mogucoj situaciji

Dajte Ukrajini svoje placene Leoparde, mi vam povoljno prodamo/doniramo Abramse. Jest da su komplicirani za odrzavanje i da trose goriva da te Bog sacuva i sakloni, ali svejedno ih uzmite jer "kolektivni duh Zapada"

Abrams je brutalan tenk, nema tu govora, ima najbolji rezultat na bojnom polju od svih ikada napravljenih tenkova. Nekoliko ih je svega unisteno, nesto uzajamnom paljbom, nesto u povlacenju da ne padnu u ruke neprijatelja kao ratni trofeji.

Ne znam da je svega 2-3 komada mozda unisteno u borbama od strane neprijatelja, ako i toliko. Ali taj tenk ima toliko nedostataka da bi vecini malih drzava koje ga kupe samo bi bio dodatni teret, nikakav stvarni upgrade u borbenoj moci. Osim ako ne kupe par stotina komada, a takvih ce biti mali broj.

Ja iz ovoga citam da je pitanje dana kada ce Njemacka potpisati tu izlaznu licencu, uz ove po njih sada jos gore uvjete, nego jucer na samitu.

Jucer da su potpisali, mogli su Nijemci zadrzati svoje postojece kupce i kasnije im prodati nove Leoparde. Sada, postoji realna sansa, da ce im USA hladno preuzeti te kupce i utrpati im svoje Abramse.

Kupis 3 Abramsa, dobijes i 3 Bradleya, besplatnih rezervnih dijelova i gratis set kuhinjskog posudja. Akcija koju ne smijete propustiti
22.01.2023 | 20:17
IgorD kaže:
Zašto prokleti Biden ne da avione?!?


Jer zna koji bi to fijasko bio. Iznad Ukrajine ne leti ništa i to s razlogom. Zamisli koji bi to tek PR bio da od eskadrile F-16 za desetak dana ostanu avion-dva? Da im daju F-117 ne bi izdržali dugo, a ne F-16 iz prošlog stoljeća.
22.01.2023 | 20:18
smayoo kaže:
Tako je.
Dečki, nećemo se razumjeti dokle god se držite stava da svatko tko se s vama ne slaže 100% - automatski podržava Rusiju. Sljepilo i sektašenje, parole i psihologija linča.

Što može zaustaviti rat? Neka američke obavještajne službe odrade u Rusiji što su odradile u Ukrajini. Neka tamo instaliraju “svoju” vlast umjesto Putina. To je npr jedno rješenje. Ovo o čemu se sad debatira - nije. To je samo dodavanje gasa i, dugoročno povećavanje žrtava. Ali to je Amerima skupo, jbg.

Drugo moguće rješenje je ono koje nitko ne želi. Totalni rat. Aktivna NATO uloga. Mobilizacija. Atomska skloništa.


10/10.
22.01.2023 | 20:27
dpasaric kaže:
IgorD kaže:
Zašto prokleti Biden ne da avione?!?


Jer zna koji bi to fijasko bio. Iznad Ukrajine ne leti ništa i to s razlogom. Zamisli koji bi to tek PR bio da od eskadrile F-16 za desetak dana ostanu avion-dva? Da im daju F-117 ne bi izdržali dugo, a ne F-16 iz prošlog stoljeća.


Ja jeste ne pratim sve te nove modele vojne tehnike, ali hoces da kazes da rusi imaju avione iz 21. veka? u odnosu na ove F16.

avion sam za sebe (kao i ostala tehnika) bez podrske ostlaih rodova, ne moze puno.
gde su tu sistemi za ometanje, radarski sistemi, protivvazdusna odbrana, sistemi komunikacije...
22.01.2023 | 20:40
Ender kaže:
dpasaric kaže:
IgorD kaže:
Zašto prokleti Biden ne da avione?!?


Jer zna koji bi to fijasko bio. Iznad Ukrajine ne leti ništa i to s razlogom. Zamisli koji bi to tek PR bio da od eskadrile F-16 za desetak dana ostanu avion-dva? Da im daju F-117 ne bi izdržali dugo, a ne F-16 iz prošlog stoljeća.


Ja jeste ne pratim sve te nove modele vojne tehnike, ali hoces da kazes da rusi imaju avione iz 21. veka? u odnosu na ove F16.


Ne. Želim reći da iznad Ukrajine ništa ne leti jer je taj zračni prostor kompletno pokriven iz Rusije i mogu skinuti sve što se tamo digne. Čak su i kratki niski letovi helikoptera rizični, a ne F-16.
22.01.2023 | 20:52
"I remember those pictures of John McCain and Lindsey Graham talking in Ukraine to their troops and telling them that the next year (2017) would be the year to confront Russia. I thought at the time, "Did nobody tell these guys about the Minsk Agreements?" The soldiers didn't interrupt to remind them either. Now I realize that everybody present knew that the French and the Germans were just baiting the bear. What insanity!"

Inače, dosta ludo, ali Hindustan Times se osvrnuo na stavove predsjednika RH:

Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 53 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.45 Seconds

Provided by iJoomla SEO