A1 produljenje ugovora iz pakla
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

A1 produljenje ugovora iz pakla


07.10.2019 | 10:18
Znam da će sada Smayoo doći na svoje i fino mi ga metnut

Dakle ovako gospodo draga, vjerojatno ima pametnijih od mene jer ja već ludim.

4.9 nam je bio istek ugovora sa A1, uredno sam par tjedana prije zvao i dogovorio ponudu koja mi odgovara.
3.9 Dobio sam mail sa linkom koji otvorim i virtualno prihvatim ponudu.
Vele aktivacija obično traje 5-10 radnih dana.
Trebalo je ukinuti dvije fiksne linije (jedna ostaje) i napraviti izmjenu u paketima za IPTV.
Prođe tjedan - zovem i ništa.
Prođu 2 tjedna - zovem i ništa.
Prođu 3 tjedna zovem - hebem mater i tad se kao pokrenulo (bio je petak).
Ponedjeljak 30.9. - pola 6 ujutro prekid kompletnih usluga, zovem prijavim kvar kažu vjerojatno vas prespajaju zbog aktivacije.
Zovem tako dalje svaki dan uvijek svi eskaliraju nekom nadređenom, javit će se za 5 minuta sigurno... svi zanmo da se nitko nikad nije javio.
Ja ih zovem, hebem im bližu i dalju rodbinu i tako se vrtimo u krug.
Zaključak - već tjedana dana nemam nikakvih usluga, moram koristiti teletinu i njihov pokućni da firma funkcionira normalno, već mjesec i 3 dana čekam na produljenje paketa.

Šta da radim? Prelazak kod nekog drugog mi je krajnja opcija jer će to trajati još duže dok se oni međusobno natežu.
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.10.2019 | 10:48
Eto da te utješim...

nama je ista stvar bila sa T-comom, umrlo je sve iz čistog mira (telefon, fiksni internet DSL, 2xIPTV) i nikad se nije vratilo. Zašto, ne znam.

Onda su vikali da tko nam je uopće pustio sve to na našu paricu (a radilo je 4+ godina besprijekorno) jer da je po propusnosti to nemoguće.
Onda su tražili da vratimo 1 IPTV, pa smo ga vratili. Pa da vratimo drugi. Pa smo ga vratili. I dalje nije radio ni telefon.

Pa su u natezanju s HAKOM-om priznali grešku i rekli IPTV prebacit na satelit o svom trošku i ovo otklonit, da radi internet i telefon na bakrenoj parici zračnoj.

Poslali su račun za montažu satelita koji nikad nisu montirali. Nikad nisu papirnato proveli da su IPTV uređaji vraćeni, nego su stalno slali zahtjev da vratimo opremu. Slali ekipu da pokupi opremu u subotu popodne, čovjeku se nije dalo pa je ubacio žuti papirić u kaslić jer nikog nije bilo doma, a ja pričao s njim na dvorištu i gledamo se oči u oči.

Nakraju smo im vratli i "modem", u R. F. Mihanovića tamo.

Natezali smo se godinu i pol da ih HAKOM natjera da nam daju raskid, na svaki račun za uslugu pisali prigovor, oni odobrili, HAKOM znao...

i sad smo na A1. Koji i kad ne radi, nema veze, to mi je za punicu. Primarni link je Tele2 pokućni. A ni na ta 2 nije neka sreća. I A1 ima svoja sranja... tražili dizanje brzine na 20... nema feedback da (ni)je prošlo. Telefon prestane radit sam od sebe, oni rade rekonfiguraciju i šalju iz svoje mreže gluposti, ubiju ti WLAN, resetiraju uređaj, nije ti isti pass za ulaz... you name it... we've had it all.

Uglavnom, to ti je sve stvar sreće... kako te pogodi. Nema veze s operaterom.

Konkretno, mene A1 još uvijek vodi na adresi na kojoj ne živim već 15 godina iako sam već 20 njihov korisnik i svake godine sam bar 3 puta tražio da to promijene.

Konkretno, ona druga tema o A1 - pao kućni internet... meni je taj dan umro i mob, nema poziva, data prometa... ničega. I sve bi bilo ok, da nemam i službeni mob koji je također na A1, samo je poslodavac "veliki korisnik" i imamo valjda 6-7+ tisuća uređaja i linija. Taj je radio besprijekorno.

Dakle... zavijaj na mjesec. Ili promijeni operatera.

Tajlanđani imaju jednu krasnu poslovicu koja kaže: "Ma, sve ti je to isto, samo drugačije."
07.10.2019 | 11:22
Ajoj... @energyman, zašto bi ga ja tebi metnuo?
Sve što je Daddo napisao, sa svime se slažem. Sve je to jedno gore od drugog. Samo možeš birati što je konkretno tebi manje loše.
07.10.2019 | 13:35
Ja isto na A1, a bio na T-Comu.
A1 isto sranje kao i T-Com, samo nešto jeftinije.
Kako imam AirPortExtreme, ne muči me njihov očajan hardware. IPTV radi zadovoljavajuće, ono "sranje za van" ne radi dobro na iPhone-u, ali na Androidu radi OK.
Telefon, to budem ugasio jer samo pozivi za "zlatno suđe" dolaze, nitko više ne zove na fiksni.
Ja sam na koaksijalnom kabelu, pa možda i to utječe na stabilnost usluge.
07.10.2019 | 13:43
@zabac Oš reč da ne koristiš TV uslugu od A1?
07.10.2019 | 17:14
Koristim doma, ali ne onu "za van" (na iOS-u) jer je bugovita, ruši se, trza, općenito očaj. Na androidu radi i to vrlo solidno.
07.10.2019 | 23:35
EDIT: zovem danas opet beznadno jer znam da ce me setati. Kaze mi covjek da na nekoj mobilnoj liniji imamo dug 260kn, sto je nemoguce jer sve ide trajnim nalogom. Zovem sluzbu naplate i skuze da je netko zabunom zakacio dug na nas broj i zbog tog su nas jebali u mozak tjedan dana bez usluga. Proradilo sve nakon toga. Ne znam dal da se smijem ili placem.

Sad mi jedino ostaje vidjeti sta je sa profilom jer imam bandwidth malo veci nego prije ali iste su mi brzine na kabelu. Vjerojatno moram njih zvati ili provjeravati u ruteru QoS iako mislim da ni nema tu opciju.
08.10.2019 | 00:36
Gle, ja sam devedeset neke sa štednom knjižicom otišao u crveno (teta u Zgb banci mi je isplatila više nego je bilo upisano u knjižicu jer nije taj dan valjda ponijela naočale, no ja sam bio kriv za to jer nisam prebrojao novce koje mi je dala pa mi 12 mjeseci nisu htjeli dati čekove) tako da je u današnje doba sve moguće.
08.10.2019 | 12:09
Kako god bilo, traži da ti umanje mjesečnu naknadu za dane koje ti nisu pružali uslugu
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 10 minuta
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.10 Seconds

Provided by iJoomla SEO