hackintosh
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

hackintosh


13.10.2011 | 18:51
Pozdrav,
znam da korisnici Jabucnjaka nisu preveliki ljubitelji hackintosha ali smatram da imam pravo na jedan pored dva iPhonea, iPad2 i MacPro-a u kuci
Naime imam jedan pc koji mi stoji po strani, a jako je dobar. Buduci da mi treba još jedan Mac, koji trenutno cekam da stigne iz USA (Macbook pro, i7 2.3, 8gb rama) odlucio sam staviti os na pc. Davno smo to vec probali ali onda nije išlo. Možda je sad izašlo novih verzija pa me zanima gdje ih se može naci. Ovo je konfiguracija doticnog pc-a.
cpu-Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40 GHz
ram-8.00 GB (mislim da je ddr2)
grafika-ATI Radeon HD 4870 (4800 series)
MB-Gigabyte (neznam točno model)
Treba li jos koji podatak?
Hvala
13.10.2011 | 19:01
Evo ti ovaj link pa tamo vidi može li tvoj PC proći za instalaciju Maca. Ako nije sasvim pogođen sav hardwer i softwer, wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page će ti puuuuno vremena i živaca. Ako voliš tu je link :
13.10.2011 | 19:42
mislim da ću mu stavit win7....
13.10.2011 | 21:49
13.10.2011 | 21:55
zeljavk kaže:

MB-Gigabyte (neznam točno model)



Ovo je u stvari najbitniji podatak...
14.10.2011 | 03:42
Najbitnija je grafička, 10.6.8 isprobao na 5 različitih konfiguracija(laptopa i desktopa). Najveći kamen spoticanja je grafika.
14.10.2011 | 11:14
Kada razmislim, uvijek sam slagao konfiguraciju s grafikom koju Apple ima u svojim strojevima, a informacija vodilja oko izbora matične ploče bila mi je referentna lista MBova sa sajta onih lopovčina od EFIXa
14.10.2011 | 11:41
Ako imas intel cipset, bez problema. Vjerojatno imas P35, P45, X38 ili X48, ako se radi o intelu, a oni svi rade bez greske.

Odi na tonymacx86.com, tamo ima guideova, i vrlo dobar community za pocetnike.

Ja s njihovim 'softverima' odrzavam 3 hacka vec duze vrijeme, a zapravo nemam ni jedan windows PC koji koristim, imam jednu instalaciju na eksternom disku, ako zatreba, a inace sve u VMovima.
15.10.2011 | 03:46
I nikako ne zaboravi zaljepiti Apple naljepnicu na kuciste, kako bi legalizirao citav projekt. Naravno da se legalna kupovina MacOSa podrazumijeva.
15.10.2011 | 10:03
Ja sam negdje 1000€ ostavio. Je li mogu ići u banku neka mi daju drugu, valjda se sječaju kako su mi i zadnji put dali. LOL
Meni su ova izmotavanja smiješna. Ako ti crkne disk, sjedni i urlaj od muke ili možda napravi sigurnosnu kopiju ili dvije.
15.10.2011 | 12:32
Žabac sorry mislim da nisam shvatio. Na čega se odnosi tvoj post? Imam osjećaj kao da je zalutao iz neke druge teme
10.08.2012 | 17:11
Da li je legalno vrtiti OSX koji je legalno kupljen u AppStore-u na nekoj PC masini? Tipa takav stroj staviti u firmu i imati sve racune i za HW i za OSX? Brijem da je, al da pitam ako je netko upuceniji.
10.08.2012 | 17:33
Na to pitanje vjerojatno biš brže dobio odgovor na nekom hakintosh forumu nego ovdje, ali s obzirom da Apple nije sretan sa instalacijom OS X na ništa drugo osim njihovog hardwera vjerojatno je ilegalno, ali za to bi trebalo provjeriti licenčni ugovor samog OS Xa
10.08.2012 | 17:37
U uvjetima korištenje piše da se smije koristiti samo na "Apple labeled hardware", ne što je netko primjetio da je vjerojatno dovoljno zalijepiti apple naljepnicu na kutiju od PC-a.
U malo ozbiljnijem tonu, dosta se o ovome raspravljalo po raznim forumima, ispada da je to siva zona, ako imaš račun za svoj OS X, mislim da te barem u Hrvatskoj niti po kojoj osnovi ne može nitko kazniti, vjerojatno niti vani.
10.08.2012 | 18:12
Zar nije posjedovati jedno, a koristiti nesto drugo?
10.08.2012 | 23:21
Apple (kao i bilo koja druga kuća) može u svoje EULA-e pisati što god želi , ali to ima težinu jedino u nekoj građanskoj parnici (gdje bi njih neki korisnik tužio za nešto). Što se tiče zakonitosti korištenja i posjedovanja, poreznu upravu, odnosno državu, zanima jedino da si to što koristiš pošteno i legalno kupio (pošteno = da nisi ukrao, legalno = da si platio porez).
11.08.2012 | 10:00
Znamo kako to kod Adobe-a nije slucaj. Bojim se kako je porezna uprava kao corava kokos, nabode i ona nekozrno.
Recimo, znate kako dio auti dovezenih iz Amerike (americke tablice) uopce nije registriran. Posto su tablice u trajnom vlasnistvu, a nasa policija valjda ni nezna gdje i kako gledati, tako da treba paziti jer ni osiguranja nema.
11.08.2012 | 12:42
Što kod Adobea nije slučaj? I kakve to veze ima s američkim tablicama na autima?
11.08.2012 | 13:55
Iako Adobe nešto legalno kupiš u USA, manje legalno ga koristiš u RH (pošto te za privatno korištenje nitko ni ne pita, tako nema straha od progona)..
Kako neregistrirani auti s USA tablicama voze po RH, a oni koji bi trebali to znati, ne znaju, tako ni porezna uprtava ne bi znala da li koristiš programe legalno i zakonito (kupio sam par programčića s AppStorea i za račun sam dobio e-mail poruku sa specifikacijom, zar je problem to prepraviti?).
11.08.2012 | 15:28
Zašto bi bilo ilegalno u HR koristiti Adobe sw kupljen u USA? Samo zato što su oni tako napisali u EULA? Ma hajde.... To je kao da ti Zagrebačka pivovara napiše da se Žuja pije mlaka pa je onda ilegalno piti hladnu... Zašto bi poreznu upravu trebalo biti briga što neki lokalni distributer softvera ne ostvaruje svoju prenapuhanu maržu?
11.08.2012 | 16:43
A vidis kako se ne moze za firmu legalno uvesti kao osnovno sredstvo. Naravno, zbog nesposobnost ovih ni ne bi znali kaj napraviti u takvom slucaju.
S drude stane svi kliknemo na I Agree kod EULA-e sto ce reci kako smo suglasni s uvjetima. Opet kazem kako to u RH i nije problem.
E da, cak mislim kako se ne mozes ni registrirari ako ne pasu drzave (ali to nisam 100% siguran).
11.08.2012 | 18:51
Kako se ne može legalno uvesti? Otkud ta informacija?
11.08.2012 | 19:17
Ne uvesti u smislu carine, nego u firmu. Pa bilo je rijeci ovdje o tome.
Licenca nije nikako prenosiva, jednom registriran program ostake trajno tvoj. De facto placas koristenje, ne i posjedobanje.
13.08.2012 | 13:36

Huh ... koliko sam vidio prema Apple EULA skrabotinama tamo se slazemo da OSX necemo koristiti na Apple nebrendiranom HW-u. Premda je vjerojatnost da se Apple spori sa nekim pojedincem ravna nuli, osim ako bi recimo neka firma prodavala obican HW i u svojim reklamama rekla da prodaje HW na koji se moze instalirati OSX.

Unatoc svemu ovome, iz osobnog gusta sam konacno uspio sloziti Hackintosh koji radi poprilicno ok, premda je dobio tek 4092 boda na Geekbanck za 64-bit test. Mozda sam trebao s necim drugim jos usporediti masinu, ali mi se cini da radi vrlo slicno nekom okrljastenom Mac Mini 2011.

Konfiguracija je slijedeca:
MBO: Gigabyte GA-Z77-DS3H
CPU: Intel Core i3-2125 3.3Ghz (Sandy Bridge/HD 3000 graphics)
RAM: 8GB Corsair 1333Mhz DDR3
HDD: Seagate Barracuda SATA 6Gb/s 500GB HDD
OSX: UniBlast OSX 10.8 Mountain Lion (kupljen)
14.08.2012 | 18:06
Dok smo još na temu hakintosha, ako netkom ne prolaze instalacije preko Uni/Multi Beasta i sličnih alata možda bi trebali probati myHack.

Ovo je definitivno najbolje hakintosh rješenje koje sam vidio već dugo.

YT upute: myHack YT install & post-install
01.11.2012 | 17:46
Evo još jedan hackintosh u mom domu.

Pretvaranje HP Compaq nx6110 laptopa u 10.5.5 (10.5.8) Mac-a.

- Inter Celereon 1.5Ghz
- 512MB 333Mhz memorija (2GB dolazi uskoro)
- SSD (IDE) 32GB disk (totalno sam ga jeftino dobio i odlučio probati)
- Intel grafika 900 serija
- LAN (broadcom)
- sound AC97

sa svim skupa navedenim stroj se u 10.5.5 izvedbi od Apple loga do desktopa boota za 15 sekundi. Sve radi uredno i bez ikakvih problema. PCMCIA karticu ne mogu osposobiti (na njoj je wifi), ali sam naručio za 4$ broadcom modul koji mogu ugraditi i zatim ga podignuti vrlo vjerojatno bez problema.

U svakom slučaju radi ko metak (a tek sa 2GB rama) i jako sam zadovoljan. Za surfanje i tu i tamo nešto sitno rada sa spreadsheets biti će i više nego dobar. Sve ispod 720p što se reprodukcije tiče ide bez problema, ali nema baš ni svrhe preko jer je ionako display 4:3 (1024x768).

Eto toliko.

ps koristio sam iDeneb 1.3 instalaciju (dalje testiram 1.6 10.5.8)
01.11.2012 | 18:45
@Rusty:

Ja dao takav 6110 covjeku za 50$ prije par dana. Nasao ga bacenog.

Nisam ni sanjao da to moze vriti OS X

02.11.2012 | 09:03
Da stroj je 2005. g. Naime vec sam sa externim diskom probao i vidio da nece biti problema. Stroj radi jako dobro. Jučer sam i bez problema stavio printer driver tako da uredno radi sa HP p1102w (wireless) printerom.

Probao sam staviti 10.5.8 no tu su vec i kernel i chipset drugačiji tako da imam problema u radu a i lan i wifi ne rade kao ni zvuk.

Sve u svemu 10.5.5 će biti gore i ovaj 2005. g laptop upravo izgleda vise kao 2009 model
02.11.2012 | 18:46
Evo i kratki boot demo

Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 15 minuta
  • drlovric: Bas tako Mario. Ja sam bio u USA i kupio MBP M1 Pro 16" i najmanju potrebu nemam da ga mijenjam. Pogrijesio sam jedino sto nisam uzeo 14" :)
  • marioart: uredjaji su predobri i predugo traju :)
  • Riba: Zalosno je vidjeti kako mac prodaja stagnira.
  • Yonkis: Ili ovako nešto? [link]
  • Yonkis: Gdje staviti ovakve vijestice? [link]
  • gladhr2: [link] ima li netko pametan da mi malo pomogne sa ovim problemom..?
  • dpasaric: Nema indoor mapa kod nas AFAIK.
  • Yonkis: Jeste li znali za bolji anti-reflective sloj na 17ici? [link]
  • Yonkis: Ima li u Rijeci ili igdje u HR ovo implemetirano? [link]
  • Yonkis: Novi AirTag: [link]
  • Yonkis: Bijah u Smart Doctoru, zamjenska je 100€ a originalna je 170€
  • smayoo: @Yonkis, pitao si kome vjerujemo :)
  • marioart: @Yonkis ovisno o aparatu koji imas, nije ti zgorega ni provjeriti cijene u sluzbenom servisu... ja sam u mediamarktu u njemackoj platio zamjenu za 13pro 88eura ... spojis ugodno sa korisnim i u Graz u shoping i servis
  • Yonkis: A ovi u Rijeci, Smart Doctor? Evo linka:[link]
  • Yonkis: Novi firmware ako nekome treba: [link]
  • Yonkis: Nevjerovatno da je cijena skočila na 150€ a znam da je prije 2 godine bila cca 70€. Prestrašno!
  • smayoo: @Yonkis - nažalost, u Rijeci više nikom. :( U Zagrebu je Davor više puta spomenuo da ima dobra iskustva s Agramservisom
  • VanjusOS: pa ti vratim
  • VanjusOS: ako imaš kabl kojeg trebaš isprobati možeš poslati meni da isprobam spojiti Mac pro
  • VanjusOS: i ja tražim već thunderbolt 2 kabel, iz Osijeka sam
  • zoranowsky: Jel ima netko u ZG za posuditi thunderbolt 2 kabel? Imam issue sa minijem M4 i thunderbolt 27 displayem pa trebam testirati neke kombinacije...
  • Yonkis: Kome vi u Rijeci vjerujete za zamjenu baterije na iPhonu jer u iStyleu je 150 € i čeka se par tjedana
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.78 Seconds

Provided by iJoomla SEO