Kakva je budućnost čovječanstva?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kakva je budućnost čovječanstva?


08.07.2023 | 06:07
Da ako zanemarimo blizance, cijela priča pada oko udara na pentagon. Svi ste se vozili u avionu i znate gdje su mu motori, koji su najteži dio aviona. Kad to sve znamo, onda moramo znati, da od udara aviona ne može biti tako mala i okrugla rupa na zgradi...izgleda da su motori bili na repu Tomahawk_a
09.07.2023 | 09:41
Netko je dobro primjetio:

Zero Covid:
Illogical rules
Scaremongering
Economic crisis
Digital ID
Small businesses destroyed
Wealth transfer to super-rich

Net Zero:
Illogical rules
Scaremongering
Economic crisis
Digital ID
Small businesses destroyed
Wealth transfer to super-rich
16.07.2023 | 01:44
16.07.2023 | 09:52
Kad je već u naslovu videa Soroš i kad si u jednom prijašnjem postu, rekao da nam planetu vode jako zli ljudi. Ti jako zli ljudi, imaju Soroša i još par njih koji su izbačeni u main-stream medijima i o njima kakti više manje sve znamo. U isto vrijeme o ljudima koji sve odlučuju, nazovimo ih "oni o kojima se ne priča", neznamo skoro ništa...jako zanimljivo ?
17.07.2023 | 00:27
Kako ne znamo? To ti je WEF ekipa oko Schwaba i lobi koji to financira za svoj profit, znači BlackRock, Vanguard, cijela big pharma (Pfizer kao glavna kriminalna organizacija) i još onih 4-5 velikih proizvođača oružja: Lockheed Martin, Raytheon, Northrop, Boeing, General Dynamics... i možeš tu dodati i "male ribe" kao što su Bill Gates i slični prijetvorni "dobrotvori".

I oni vrte sve. Kakva pandemija, kakav "ničim izazvan" rat u Ukrajini i sada "klimatske promjene", sve su to igre vođene od njih samo za njihovu pohlepu i grabež moći, ništa drugo...
20.07.2023 | 23:22
Haha, odlično korištenje umjetne inteligencije!

Izveli su da notorni Klaus Schwab čita sedmo poglavlje Orwellove 1984.

21.07.2023 | 06:16
Što se tiče Svjetskog gospodarskog foruma (WEF) i Klaus Schwaba, WEF organizira godišnje sastanke svjetskih lidera i gospodarskih stručnjaka, ne postoje pouzdani dokazi o njihovoj umiješanosti u sumnjive aktivnosti ili skrivene agende.

Također, tvrdnje o farmaceutskim tvrtkama kao kriminalnim organizacijama ili pojedincima poput Billa Gatesa kao prijetvornim "dobrotvorima" nisu potkrijepljene činjenicama.

Rat u Ukrajini, pandemija i klimatske promjene su složeni globalni problemi koji zahtijevaju ozbiljno proučavanje i razumijevanje iz više perspektiva. Iako postoji različita mišljenja i tumačenja, važno je oslanjati se na znanstvene dokaze i relevantne informacije iz vjerodostojnih izvora.

Umjesto širenja teorija zavjere, pozivam vas da ostanete otvoreni za različite perspektive i tražite informacije iz pouzdanih izvora kako biste razumjeli složenost globalnih pitanja. Otvoren i kritičan dijalog temeljen na činjenicama ključan je za izgradnju boljeg razumijevanja svijeta u kojem živimo.

Nego, kakav je ovo fenomen? Čime se ovaj roka?

F1eKTohXoAAAoF8.jpeg
21.07.2023 | 07:06
Kako definiramo "pouzdan izvor"? Je li to onaj koji odgovara našem uvjerenju ili je to onaj koji dolazi od informiranog stručnjaka, čak i kad je njegov stav i mišljenje u suprotnosti s prevladavajućim unutar njegove struke i specijalnosti?
21.07.2023 | 07:06
tino1 kaže:
Rat u Ukrajini, pandemija i klimatske promjene su složeni globalni problemi koji zahtijevaju ozbiljno proučavanje i razumijevanje iz više perspektiva. Iako postoji različita mišljenja i tumačenja, važno je oslanjati se na znanstvene dokaze i relevantne informacije iz vjerodostojnih izvora.


znanstvene dokaze i relevantne informacije iz vjerodostojnih izvora

Shvatili smo da relevantni znanstveni dokazi NE postoje jer istina je pregažena lažima koje nam serviraju moćnici u svrhu profita.
Znanstvenici su ljudi koji su lako potkupljivi (samo ih se zaokupi nećim sporednim i onda okrenu glavu od problema)

Vjerodostojni izvori NE postoje jer su novinari talog društva i za "gamlec" budu napisali što god se od njih traži, čast malobrojnima koji imaju hrabrosti pisati istinu ali su gurani na rub margine jer "gazda" ima direktivu što se treba pisati.

Ako jedan polupismeni u Faktografu ocjenjuj ešto je istina a što nije i ako to nije dovoljan dokaz malim ljudima, ne znam što je.
21.07.2023 | 07:47
smayoo kaže:
Kako definiramo "pouzdan izvor"? Je li to onaj koji odgovara našem uvjerenju ili je to onaj koji dolazi od informiranog stručnjaka, čak i kad je njegov stav i mišljenje u suprotnosti s prevladavajućim unutar njegove struke i specijalnosti?


Pouzdan izvor je:

Temelji se na provjerenim činjenicama: Pouzdan izvor pruža informacije koje su temeljene na znanstvenim istraživanjima, objektivnim podacima i stručnom znanju. Informacije koje dolaze iz akademskih istraživanja, službenih izvora zdravstvenih ustanova ili provjerenih novinarskih izvora imaju veću vjerojatnost da su pouzdane.

Prenosi raznolike perspektive: Pouzdan izvor nastoji predstaviti raznolike perspektive i mišljenja o određenoj temi, ali uvijek se oslanja na dokaze i činjenice. Ovo omogućuje čitateljima da donesu informirane odluke i steknu dublje razumijevanje teme.

Ima jasne metode provjere: Pouzdan izvor jasno objašnjava metode koje koristi za prikupljanje i provjeru informacija. To može uključivati navođenje izvora, citiranje istraživanja i stručnjaka te transparentnost u procesu izvještavanja.

S druge strane, izvor koji nije pouzdan:

Zasniva se na pristranim izvorima: Izvori koji su pristrani, ideološki obojeni ili koji imaju sklonost prema propagandi vjerojatno će prenositi selektivne informacije kako bi podržali određeni stav ili uvjerenje, bez obzira na činjenice.

Ignorira činjenice: Nepouzdani izvor može zanemariti činjenice ili koristiti neprovjerene tvrdnje kako bi potvrdio svoju tezu.

Nema transparentnost u izvorima: Izvor koji ne pruža informacije o svojim metodama, izvorima podataka ili izvorima financiranja može biti manje pouzdan.

Važno je naglasiti da pouzdan izvor nije uvijek onaj koji odgovara našim uvjerenjima, već onaj koji se temelji na dokazima i znanstvenim spoznajama. Stručnjaci u određenim područjima, unatoč suprotnim stavovima prevladavajućih mišljenja, mogu biti pouzdani izvori ako svoje tvrdnje potkrepljuju činjenicama i provjerenim podacima.
21.07.2023 | 07:58
jura22 kaže:
tino1 kaže:
Rat u Ukrajini, pandemija i klimatske promjene su složeni globalni problemi koji zahtijevaju ozbiljno proučavanje i razumijevanje iz više perspektiva. Iako postoji različita mišljenja i tumačenja, važno je oslanjati se na znanstvene dokaze i relevantne informacije iz vjerodostojnih izvora.


znanstvene dokaze i relevantne informacije iz vjerodostojnih izvora

Shvatili smo da relevantni znanstveni dokazi NE postoje jer istina je pregažena lažima koje nam serviraju moćnici u svrhu profita.
Znanstvenici su ljudi koji su lako potkupljivi (samo ih se zaokupi nećim sporednim i onda okrenu glavu od problema)

Vjerodostojni izvori NE postoje jer su novinari talog društva i za "gamlec" budu napisali što god se od njih traži, čast malobrojnima koji imaju hrabrosti pisati istinu ali su gurani na rub margine jer "gazda" ima direktivu što se treba pisati.

Ako jedan polupismeni u Faktografu ocjenjuj ešto je istina a što nije i ako to nije dovoljan dokaz malim ljudima, ne znam što je.


Razumijem da postoji duboka zabrinutost u vezi povjerenja u znanstvene dokaze i vjerodostojne izvore informacija. Pitanje povjerenja u medije, znanost i izvore informacija kompleksno je i zahtijeva kritičko razmišljanje. Evo nekoliko aspekata koje treba uzeti u obzir:

Znanstveni proces: Znanost je zasnovana na temeljitom istraživanju, testiranju i provjeri činjenica. Dokazi se prikupljaju, analiziraju i objavljuju u časopisima koji prolaze stroge procese recenzije od strane stručnjaka u području kako bi se osigurala njihova valjanost. Iako znanstveni proces nije savršen, to je najbolji alat kojim raspolažemo za razumijevanje svijeta oko nas.

Potreba za kritičkim razmišljanjem: Iako znanstveni dokazi mogu biti vrijedan izvor informacija, važno je razumjeti da i u znanosti može biti pogrešaka ili kontroverzi. Stoga je važno kritički razmišljati i provjeriti različite izvore prije donošenja zaključaka.

Mediji i novinarstvo: Novinarstvo bi trebalo biti usmjereno prema nepristranom izvještavanju i prenošenju provjerenih informacija. Međutim, u stvarnosti može doći do pristranosti i manipulacije u medijima. Važno je tražiti raznolike izvore informacija i potvrđivati ​​njihovu vjerodostojnost.

Hrabri novinari i istraživači: Postoje novinari i istraživači koji se zalažu za istinu i objektivno izvještavanje, čak i kada se suočavaju s pritiscima i opasnostima. Njihove priče mogu biti važan izvor informacija za javnost.

Važno je da tražimo informacije iz različitih izvora, provjeravamo njihovu vjerodostojnost i kritički razmišljamo o tome što pročitamo. Znanstveni proces i novinarstvo, kad se pravilno provode, mogu biti korisni alati u traženju istine i donošenju informiranih odluka. Svi smo odgovorni za provjeru izvora i nastojanje da istražujemo teme iz više perspektiva kako bismo dobili širu sliku stvarnosti.
21.07.2023 | 08:16
tino1 kaže:
Što se tiče Svjetskog gospodarskog foruma (WEF) i Klaus Schwaba, WEF organizira godišnje sastanke svjetskih lidera i gospodarskih stručnjaka, ne postoje pouzdani dokazi o njihovoj umiješanosti u sumnjive aktivnosti ili skrivene agende.


A daaaaj Tino, ne nasmijavaj me! Jesi li pročitao njegovu knjigu? Jesi li gledao njegove istupe? Jesi li vidio kako se hvali regrutiranjem svojih "Young Global Leaders" koji su "has penetrated the cabinets", a onda pogledaš listu njegovih igrača i koju politiku provode: Trudeao, Macron, Scholz, neizabrani Sunak, Jackinda, Rutte, Sanna... srećom zadnje troje je "out" nakon što su napravili hrpu štete, ali samo su ih osvježili novim WEF-ovcima.

A onda epizoda s Muskom gdje ga nakon kupovine Twittera, koji im je šaka u oko njihove cenzure, serviraju ucjenu i instaliraju svoju igračicu kao CEO-a?

Jesi li pogledao strukturu vlasništva svih vodećih medija i drušvenih mreža? Samo slijedi trag novca...

I naravno da ne tvrdim da je Schwab "the one" koji sve vodi, ali on je svakako javna izložena figura te korporativne klike koja vodi cijelu igru iz pozadine, a pravi igrači ne vole biti izloženi, ekipa kao Larry Fink, Gregory Hayes i slični, znači sve vodi par klanova: big pharma, američka vojna industrija i BlackRock i Vanguard "lovaši".

I svaki trag novca svega što se odvija uvijek završi u njihovu korist, tako da "relevantne informacije iz vjerodostojnih izvora" (njihovih!) su nepotrebne jer su financijski procesi i njihovo bogaćenje očigledni. Ne treba nam njihov igrač da nam objasni kako nebo nije plavo. Uostalom, često im pobjegne njihova sujeta, bahatost i hvalisavost, pa i sami izlanu koliko su profitirali na nečemu...
21.07.2023 | 09:04
dpasaric kaže:
tino1 kaže:
Što se tiče Svjetskog gospodarskog foruma (WEF) i Klaus Schwaba, WEF organizira godišnje sastanke svjetskih lidera i gospodarskih stručnjaka, ne postoje pouzdani dokazi o njihovoj umiješanosti u sumnjive aktivnosti ili skrivene agende.


A daaaaj Tino, ne nasmijavaj me! Jesi li pročitao njegovu knjigu? Jesi li gledao njegove istupe? Jesi li vidio kako se hvali regrutiranjem svojih "Young Global Leaders" koji su "has penetrated the cabinets", a onda pogledaš listu njegovih igrača i koju politiku provode: Trudeao, Macron, Scholz, neizabrani Sunak, Jackinda, Rutte, Sanna... srećom zadnje troje je "out" nakon što su napravili hrpu štete, ali samo su ih osvježili novim WEF-ovcima.

A onda epizoda s Muskom gdje ga nakon kupovine Twittera, koji im je šaka u oko njihove cenzure, serviraju ucjenu i instaliraju svoju igračicu kao CEO-a?

Jesi li pogledao strukturu vlasništva svih vodećih medija i drušvenih mreža? Samo slijedi trag novca...

I naravno da ne tvrdim da je Schwab "the one" koji sve vodi, ali on je svakako javna izložena figura te korporativne klike koja vodi cijelu igru iz pozadine, a pravi igrači ne vole biti izloženi, ekipa kao Larry Fink, Gregory Hayes i slični, znači sve vodi par klanova: big pharma, američka vojna industrija i BlackRock i Vanguard "lovaši".

I svaki trag novca svega što se odvija uvijek završi u njihovu korist, tako da "relevantne informacije iz vjerodostojnih izvora" (njihovih!) su nepotrebne jer su financijski procesi i njihovo bogaćenje očigledni. Ne treba nam njihov igrač da nam objasni kako nebo nije plavo. Uostalom, često im pobjegne njihova sujeta, bahatost i hvalisavost, pa i sami izlanu koliko su profitirali na nečemu...


Tvoj komentar izražava snažnu zabrinutost i sumnju prema određenim pojedincima i korporacijama koje smatraš odgovornima za manipuliranje informacijama i financijsko bogaćenje. Razumijemt tvoje osjećaje.

Važno je da svi kritički razmišljamo o izvorima informacija koje konzumiramo. Sumnjičavost prema moćnicima i korporacijama može biti opravdana, ali također bismo trebali primijeniti kritički pristup na sve informacije koje konzumiraš, uključujući one koje podržavaju ili osporavaju tvoja trenutna uvjerenja.

Istraživanje informacija iz različitih izvora pomaže ti stvoriti uravnoteženiju sliku stvarnosti. Preporučio bih traženje informacija iz različitih novinskih izvora, akademskih istraživanja i nezavisnih analitičara kako bi dobio različite perspektive.

Ponekad izjave i izjave mogu biti izvučene iz konteksta ili shvaćene na subjektivan način. Razumijevanje šireg konteksta može ti pomoći u stvaranju cjelovite slike situacije.

Na kraju, želim naglasiti važnost zdravog kritičkog razmišljanja, provjeru informacija iz različitih izvora i otvoreni dijalog kako bismo bolje razumjeli svijet oko nas. Bez obzira na naše stavove, važno je tražiti činjenice i dokaze kako bismo donosili informirane odluke.
21.07.2023 | 09:48
Tino nas sve zajebava, kopipejsta nam AI generirane bullshit postove. Tino, evo ti od mene jedan nagradni crveni palac. Pa slobodno nastavi s*at...
21.07.2023 | 10:40
smayoo kaže:
Tino nas sve zajebava, kopipejsta nam AI generirane bullshit postove. Tino, evo ti od mene jedan nagradni crveni palac. Pa slobodno nastavi s*at...


Šta to znači? Pišem komentare ko i do sad, samo ih ispravljam (jer sam katastrofa u pravopisu sa ispravi.me). Hvala na komplimentu. Nisam ni slutio da sam toliko inteligentan. Ako ti misliš da je ispravno stavljati me pod generalnu sumnju i bez ikakvih validnih dokaza samo na osnovu indicija kažnjavati me palcom dolje onda je to na tvoju dušu.

P.S. Sretan sam da mi nisi auokratski izbrisao komentar i na tome ti isto hvala.
21.07.2023 | 11:35
Ne radi se o pravopisu nego o tipičnom prepoznatljivom bullshit jezičnom stilu Chat GPTa (puno teksta, malo suštine), a koji ne sliči tvojem, ali baš ni iz aviona. Najprije sam mislio da C&P odnekud s interneta, a onda sam shvatio i odakle.
Nemam ti razloga brisati post, ali se sigurno neću upuštati u diskusiju s AI copywriterom. Kako bi rekao Rambo Amadeus, "razgovor se uvijek odvija na razini glupljega".
21.07.2023 | 12:49
Na Brave ne vrti jabučnjak.

smayoo kaže:
Ne radi se o pravopisu nego o tipičnom prepoznatljivom bullshit jezičnom stilu Chat GPTa (puno teksta, malo suštine), a koji ne sliči tvojem, ali baš ni iz aviona. Najprije sam mislio da C&P odnekud s interneta, a onda sam shvatio i odakle.
Nemam ti razloga brisati post, ali se sigurno neću upuštati u diskusiju s AI copywriterom. Kako bi rekao Rambo Amadeus, "razgovor se uvijek odvija na razini glupljega".


Ok. Ne kužim.
Zar ti stvarno misliš da ja nemam dovoljno humora i faseta igrati se sa stilom pisanja? Žao mi je ako sam kod tebe izazvao sumnju, jer tvoje mišljenje mi je jako važno i dragocjeno.
Unatoč svemu gore napisanom nije mi nikako logična tvoja, po meni radikalna reakcija, davanja negativne karme na moj komentar. Ali, razumijem tvoju poziciju i jako mi je žao da je to tako.
21.07.2023 | 13:05
Ako si se odlučio poslužiti "bullshitting političar" jezičnim stilom kao alatom humora i ironije, onda to popratiš nekim smileyem.
21.07.2023 | 13:21
smayoo kaže:
Ako si se odlučio poslužiti "bullshitting političar" jezičnim stilom kao alatom humora i ironije, onda to popratiš nekim smileyem.


Pa ja nikad ne stavljam smajlije. Zašto bi to sad? Smajliji su mi pravo djetinjasti.

Pa zato si mi morao skinuti karmu?
21.07.2023 | 15:26
Smileyi služe tome da zamijene izraz lica kojeg ne vidimo u ovakvoj komunikaciji. Zašto bi bili djetinjasti?
21.07.2023 | 16:15
tino1 kaže:
smayoo kaže:
Ako si se odlučio poslužiti "bullshitting političar" jezičnim stilom kao alatom humora i ironije, onda to popratiš nekim smileyem.


Pa ja nikad ne stavljam smajlije. Zašto bi to sad? Smajliji su mi pravo djetinjasti.

Pa zato si mi morao skinuti karmu?


Evo ti od mene jubilarna 200 karma. Samo ona je "Z" karma, nadam se da je prihvačaš
21.07.2023 | 16:54
smayoo kaže:
Smileyi služe tome da zamijene izraz lica kojeg ne vidimo u ovakvoj komunikaciji. Zašto bi bili djetinjasti?


Ne govorim ja da ste djetinjasti, nego meni izgleda djetinjastvo.
21.07.2023 | 16:55
cariblanco kaže:
tino1 kaže:
smayoo kaže:
Ako si se odlučio poslužiti "bullshitting političar" jezičnim stilom kao alatom humora i ironije, onda to popratiš nekim smileyem.


Pa ja nikad ne stavljam smajlije. Zašto bi to sad? Smajliji su mi pravo djetinjasti.

Pa zato si mi morao skinuti karmu?


Evo ti od mene jubilarna 200 karma. Samo ona je "Z" karma, nadam se da je prihvačaš


Karma je karma. Hvala.
21.07.2023 | 17:59
smayoo kaže:
Smileyi služe tome da zamijene izraz lica kojeg ne vidimo u ovakvoj komunikaciji. Zašto bi bili djetinjasti?


A i ti dobro znaš moj izraz lica kojeg ne vidiš.
21.07.2023 | 19:12
Tino nas je dobro digao s ovim AI forama! Zaslužio je pusu!
22.07.2023 | 14:20
Evo nam Gatesa opet, naravno, nitko niti ne očekuje nešto pozitivno od tog "dobrotvora" i sada se ispostavilo da je već duboko u CBDC distopijskoj priči...

22.07.2023 | 16:40
[quote="dpasaric" post=216459]tino1 kaže:


I naravno da ne tvrdim da je Schwab "the one" koji sve vodi, ali on je svakako javna izložena figura te korporativne klike koja vodi cijelu igru iz pozadine, a pravi igrači ne vole biti izloženi, ekipa kao Larry Fink, Gregory Hayes i slični, znači sve vodi par klanova: big pharma, američka vojna industrija i BlackRock i Vanguard "lovaši".

I svaki trag novca svega što se odvija uvijek završi u njihovu korist, tako da "relevantne informacije iz vjerodostojnih izvora" (njihovih!) su nepotrebne jer su financijski procesi i njihovo bogaćenje očigledni. Ne treba nam njihov igrač da nam objasni kako nebo nije plavo. Uostalom, često im pobjegne njihova sujeta, bahatost i hvalisavost, pa i sami izlanu koliko su profitirali na nečemu...


Davore potpuno te razumijem i tvoj ( ne samo tvoj ) način razmišljanja nas baca u krivom smjeru. Novac je bitan, ali nije nabitniji, ok. Znam da si situiran i imaš dobar život, ali da li bi te milju E više promjenilo ? Mislim da ne bi, kao niti mene. Ti ljudi koji imaju novca na bacanje, misliš li da bi njih koja stotina milja E učinila sretnijim ili ne ? Ti ljudi su pred krajem svojih života i znaju da moraju umrjeti, ali kad umru moraju razmišljati što iza sebe ostavljaju. Ti ljudi kako ih ja zovem "oni o kojih se ne priča " su duboko toga svjesni i to im je glavni pravac djelovanja, a ne novac koji ne mogu odnjeti na drugi svijet.

Ti ljudi koji imaju sve, imaju prvenstvo iza sebe ostaviti bolji svijet, nego koji su zatekli i to je njihova obveza, a ne razne milijarde na računima. Treba samo gledati povjest kako se je odvijala iz nje sve saznamo. Ako se nekom neda dublje kopati, neka samo krene od Templara

Ta mnoga tajna društva, nisu nastala iz razloga da budu tajna, nego da vode guske, da ne završe u magli
22.07.2023 | 17:02
Nisam baš tako 100% siguran. Ja sam upoznao nešto ljudi koji imaju novaca daleko više nego bi njihova djeca, pa i unuci stigli do svoje smrti potrošiti, osim da se pucaju najskupljim drogama svakodnevno, i lupaju svakodnevno milijunske uloge na ruletu i blackjacku u kockarnicama. I bez obzira što imaju besmisleno velik imetak, i dalje žele još, još i još. Ne radi samog novca, koliko radi osjećaja moći i utjecaja. Ne znam kako to objasniti, ne razumijem tu motivaciju, ali toliko sam je puta doživio da sam jednostavno prihvatio da su to - takvi ljudi.
22.07.2023 | 19:38
Njima je bitni da druhi imaju manje, zago oni grabe da imaju vise. Zelw niti "Bogovi" u svon selu, drzavi, kontinentu, svijetu...
Hrane se ljudskim patnjama.
Tako je i Hitler.
22.07.2023 | 20:17
Super je kako, kao i pandemiji, portali izbacuju unificirane vijesti, točno što je centrala javila da moraju objaviti, a vlasnik im je u konačnici isti. A onda nas još tretiraju debilima jer iste "provjerene informacije" plasiraju na prilagođen način u različitim državama.

Tako imamo naslov "Hrvatska se zagrijava brže od ostatka svijeta", a onda u drugim zemljama isto to... "Belgija se zagrijava brže od ostatka svijeta"... znači opet ista oprobana medijska manipulacija kao u pandemiji...

www.logicno.com/politika/znanstveno-doka...rodi-na-svijetu.html
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 57 minuta
  • m@xym: Pa otprilike tako je i u RH. Ali, ono što je interesantno je, da, barem neki primatelji tih poruka, stvarno čekaju isporuku pakete od Hrvatske pošte (koji će, naravno, biti uredno isporučen primatelju), što upućuje na možebitno "curenje" podataka sa nekog. HP-ovog servera.
  • Ender: ma to vec par meseci u SR stizu te poruke, mislim da smo pisali o tome vec ranije.
  • amsterdamxxx: i meni ta prevara stigla juce u Srb na sms..poruka broja iz Indonezije
  • m@xym: čuj imali su dva pokušaja isporuke ali nisu uspjeli zbog nepotpune adrese. Ali zato imaju broj tvog mobitela i traže da odogovriš na poruku sa Y (klasična navlakuša na telefonske "servisese" koji se masno naplaćuju pošiljatelju... Ma diivota.
  • Yonkis: Kakvi pokušaji muljaže. Ali otkud im broj? Ili adresa? [link]
  • Bertone: :D
  • smayoo: X-D
  • zoranowsky: LOL! :)
  • Gjuroo: :D
  • Ender: na eurosongu ima vise golotinje, al pornic ima bolju muziku :-)
  • Ender: koja je razlika izmedju eurosong-a i pornica?
  • Ender: evo sta kruzi po forumima sada.
  • JOHN: ……naravno uz par iznimki
  • JOHN: Markec je pobjednik bez obzira na brojke! Jako dobra promocija njega kao mladog umjetnika, tradicije, kraja i države od kuda dolazi. Za ostalo/e sam bez komentara. Bilo je tu svega i svačega :)
  • Ender: da ne budem pogresno shvacen, da sam rasista ili sta vec, ali jedan od malog broja normalnih nastupa.
  • Ender: cestitke iz srbije za uspeh i nastup!
  • smayoo: Slažem se!
  • Gjuroo: Saka čast malom na energiji koju je prenio na ljude. Napokon malo masovne pozitive.
  • Zdravac: U svakom slučaju, čestitam mu. Što se mene tiče, on je pobjednik!
  • Zdravac: čini mi se da sam sad u dokumentarcu vidio da Marko ima doma iMac (?), pa si mislim možda je član našeg foruma?
  • Gjuroo: Ma win-win. Kak se već veli, Lazanja je osvojio srca ljudi, a Oni nek si organiziraju Euroviziju u Švici. Ima se, može se :)
  • smayoo: Ja mislim da je HRT okolo lobirao da žiriji ne daju Marku previše bodova jer HRT nema kinte za organizirati natjecanje iduće godine :D
  • cariblanco: Da je Marko nosio suknju, bili bi pobjednici ;)
  • Gjuroo: Rim tim tagi dim!
  • Yonkis: Krehacro, pa ne zove se uzalud Pro.
  • Krehacro: Uh gledam sad usporedbu...pro bolji
  • drlovric: Ma samo Pro. Neka ide zivot :)
  • Krehacro: iPad air m2 ili iPad pro m2?
  • zoranowsky: Isto sam uzeo novog svojevremeno
  • zoranowsky: Išao sam ja pogledati health na svom 12.9 ii gen, ali nema health podatka, inače ok radi, nema problema.
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, drlovric, kupus, m@xym, MacSlavko, tino1, Anonimci (834)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.68 Seconds

Provided by iJoomla SEO