Problem sa slanjem poruka na bonbon mreži
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Problem sa slanjem poruka na bonbon mreži


  • sek
  • Korisnik
  • 1
20.12.2018 | 17:46
Pozdrav. Da li netko ima problema sa slanjem SMS-a na bonbon mreži sa iOS 12.1.2?
20.12.2018 | 18:01
Imam ja isti problem na iPhone X. Nikako nejde poruka, samo obavijest da nije isporučeno. To me muči već duže vrijeme, inače jako rijetko koristim sms, pa sam mislio da će se s novim iOS_om to ispraviti. Danas upao iOS na zadnji software, opet isti problem ?

Ima mi i kolega problem koji uopće nema iPhone, ali je na t-mobile. Neki dan mu kćer pošalje poruku da pokupi unuku iz vrtića i njoj je poruka uredno poslana, a on je nije dobio...pa je bio šou, kad se je vratio s posla, sjedi i pije rakiju, a kćer ga pita gdje je Dora...veli on, pa valjda je tu negdje

Nakon toga joj da mobitel i kaže evo šalji poruku, ona pošalje i njoj prođe a njemu ne dođe !!! Pošalje mu žena poruku ( sad neznam na kojoj mu je mreži žena ) i on je uredno dobije. Tako da mislim da je to više problem do operatera, nego do iOS_a .
20.12.2018 | 18:35
Ja sam na bonbonu, šaljem SMSove, stižu normalno. Kad želim biti siguran, utipkam na početak poruke *r* i dobijem potvrdu kad je primateljev mobitel potvrdio primitak.
iPhone je 7+, iOS je 11.4.1
20.12.2018 | 19:34
iPhone Xs Max, zadnji iOS, Tcom i ista stvar mi se dešava.
Nisam siguran da li je do os-a ili su izdali neke mrežene postavke nedavno pa od onda ne radi.

Inače ako isključiš 4g i ostaviš 3g sms slanje radi, ako ti hitno treba npr za parking ili nešto...
20.12.2018 | 20:03
iPhone 8+, zadnji iOS, bonbon.
Ne šaljem puno poruka ali za sad sve uredno radi.
  • sek
  • Korisnik
  • 1
20.12.2018 | 20:24
Pokušao sam promijenit SIM karticu na A1 mrežu i mogu normalno poslati SMS. Onda sam probao svoju bonbon karticu stavit u iPhone 6 sa iOS 12.1.1 i normalno sam poslao poruku. Znači problem je u bonbon-u na iOS 12.1.2 očito.
20.12.2018 | 20:40
@smayoo A zašto si ti još na iOS 11? Ne sviđa ti se 12?
20.12.2018 | 20:59
Meni na 12.1 uredno šalje poruke.
20.12.2018 | 21:36
Yonkis kaže:
@smayoo A zašto si ti još na iOS 11? Ne sviđa ti se 12?

A zašto si ti već na iOS 12? Ne sviđa ti se 11?
Nisam upravo radi ovakvih sr...
Koji mi to feature ios 12 uopće može biti zanimljiv?
21.12.2018 | 08:53
6s na iOS12 i bonbon također problemi, sve dok nisam promjenio sim karticu
  • sek
  • Korisnik
  • 1
21.12.2018 | 10:45
Evo uspio sam riješiti problem, nakon što sam 4 puta zvao službu za korisnike i svako mi je rekao drugu informaciju. Uglavnom, treba ići na postavke, mobilni podaci, opcije pod. plana. aktiviraj 4G, kvačica na samo podaci. Nakon toga mogu normalno slati poruke na iPhone X iOS 12.1.2
21.12.2018 | 11:04
To nije rješenje, nego workaround. I to privremeni. Već sad imaš mjestimično po većim gradovima i po turistički jako atraktivnim lokacijama bazne stanice koje su isključivo 4G. Kako budu staru opremu čistili (kako koja dotraje), bit će ti toga sve više, tako da se ne čudiš ako ti s tim podešenjem mjestimično po Zagrebu, Rijeci, Splitu... budu pucali razgovori ili ih ne budeš mogao ni uspostaviti.
  • sek
  • Korisnik
  • 1
21.12.2018 | 11:17
Hvala na informaciji. A koje bi onda bilo rješenje po vama?
21.12.2018 | 11:31
@sek hvala puno, riješio sam problem
21.12.2018 | 11:50
sek kaže:
Evo uspio sam riješiti problem, nakon što sam 4 puta zvao službu za korisnike i svako mi je rekao drugu informaciju. Uglavnom, treba ići na postavke, mobilni podaci, opcije pod. plana. aktiviraj 4G, kvačica na samo podaci. Nakon toga mogu normalno slati poruke na iPhone X iOS 12.1.2


Napravio po uputama @sek i sad je proradilo ,ty
21.12.2018 | 12:31
A jel se nekome događa da zakrči u zvučniku? Onak, kao da se jednom kratko potegne rašpom. I tako svako malo u razgovoru bez nekog određenog vremenskog intervala. To mi se dogodilo već par puta unazad par dana. Probam sebe nazvat s drugog telefona i sve ok. Ne kužim jel to ima veze s uređajem ili operaterom. Svaki put kad se to dogodilo, druga strana mi kaže da im ništa ne krči. Morat ću probat napravit neki ozbiljniji test, tipa zaštekat slušalice ako krene krčit na zvučniku. Drugo mi ništa ne pada na pamet.
21.12.2018 | 12:37
Meni se to događa na kućnom trenutno. Mislim da je kod mene problem u zvučniku slušalice.
21.12.2018 | 13:36
sek kaže:
Hvala na informaciji. A koje bi onda bilo rješenje po vama?


Da oni riješe svoje probleme.
  • sek
  • Korisnik
  • 1
21.12.2018 | 13:57
smayoo kaže:
sek kaže:
Hvala na informaciji. A koje bi onda bilo rješenje po vama?


Da oni riješe svoje probleme.



Da sve je jasno.
25.12.2018 | 13:56
Dakle team je totalno na krivom mjestu i nikad je ne bi našao da nisam pročitao na vikalici. Otovorio sam drugu tamo budem stavio opis rješenja.
25.12.2018 | 16:26
smayoo kaže:
Kad želim biti siguran, utipkam na početak poruke *r* i dobijem potvrdu kad je primateljev mobitel potvrdio primitak.
iPhone je 7+, iOS je 11.4.1


Kakva je to fora sa *r*? Probao sam ali meni ne radi.
25.12.2018 | 16:40
Kod T-coma (i bonbona i svih onih koji operiraju preko mreže HTa) je *r*, a kod vipneta je ! (Uskličnik)
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 41 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.03 Seconds

Provided by iJoomla SEO