"Karma" u forumu - palac gore ili dole?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

"Karma" u forumu - palac gore ili dole?


23.08.2018 | 21:55
Nakon što smo ubili potpise, na nišanu mi se našla "Karma" opcija kod svakog korisnika. Iako može biti koristan podatak novim korisnicima, već u nekoliko navrata je bila predmetom za mene osobno nezrele rasprave "zašto ja imam manje nego prije", "tko mi je dao palac dole", "ako vam nešto smeta zašto mi to ne kažete u lice" i slične stvari. Čini mi se da od toga imamo više svraba nego koristi.

Mišljenja?

P.S. U budućnosti će se možda uvesti slična stvar ali koja će se odnositi na sam sadržaj poruke a ne korisnika globalno, što možda ima više smisla, no o tom potom.
23.08.2018 | 22:06
E... Slažem se s time da se daje karma na komentar, a ne na korisnika. Tako će se u forumu možda i lakše naći "most useful answer".
23.08.2018 | 22:13
Da, evo na tvoj bih ti dao plus.
23.08.2018 | 22:23
Gjuroo kaže:
E... Slažem se s time da se daje karma na komentar, a ne na korisnika. Tako će se u forumu možda i lakše naći "most useful answer".


Nedavno sam na nekom en forumu nagooglao što sam mislio da je moguće rješenje jednog glupog problema vezanog za Photos i prebacivanje fotografija (nema "select all" opcije, niti funkcionira shift+klik). Bilo je nekoliko odgovora koji su u osnovi glasili "glupo je, ali nažalost, to se ne može više jer te Apple želi natjerati da kupiš veći iCloud kapacitet.", što je točan odgovor, zapravo. Svaki od njih dobio je po 2-3 plusa, a "most useful answer" s nekoliko tisuća (!!?) pluseva je bio u stilu "Šu*ci iz Cupertina, dabogda vam se pimpek osušio, treba vas sve zapalit bacačem plamena"
23.08.2018 | 22:32
Ne postoji toliko kvalitetna i dobra ideja koja se ne bi mogla zloupotrijebiti.

Stalnim korisnicima foruma sustav rangiranja (bilo korisnika, bilo postova) ne treba, jer znaju tko je tko, i tko daje korisne odgovore, a tko baš i ne.
23.08.2018 | 22:34
Meni se čini korisno za nove korisnike vidjeti od koga su dobili odgovor, tj. koliko je iskusan onaj tko im se javio za pomoć. Oni koji daju razumne i korisne savjete skupe pluseve, a oni koji trolaju i prave se važni, zarade minuse. Tako, da mislim da to može ostati kao neki indikator pouzdanosti dobivenog odgovora.
23.08.2018 | 22:52
Iz mog iskustva to nema veze s korisnim savjetima.
24.08.2018 | 06:47
Iz tvog iskustva to ima veze s trolanjem.
24.08.2018 | 08:23
Kakav smackdown of Smaye To je to...
24.08.2018 | 09:39
Kad imam tvoju bezrezervnu pomoc u trolanju.
  • Mate22
  • Posjetitelj
24.08.2018 | 10:25
Pa Rijeka je poznata po srednjovjekovnim pogledima na politiku i društvo ako nije po njihovom onda nesmije bit po ničijem.
24.08.2018 | 10:35
Bogami ovdje ima sve više i više članova koje bi trebalo malo sankcionirati.

@Žabac - ma to je sve dozvoljeno kada dobiješ neku reputaciju. Dodatno kada trolaš trola to je isto ok, nemoj se opterećivati previše.
24.08.2018 | 11:08
smayoo kaže:
Gjuroo kaže:
E... Slažem se s time da se daje karma na komentar, a ne na korisnika. Tako će se u forumu možda i lakše naći "most useful answer".


Nedavno sam na nekom en forumu nagooglao što sam mislio da je moguće rješenje jednog glupog problema vezanog za Photos i prebacivanje fotografija (nema "select all" opcije, niti funkcionira shift+klik). Bilo je nekoliko odgovora koji su u osnovi glasili "glupo je, ali nažalost, to se ne može više jer te Apple želi natjerati da kupiš veći iCloud kapacitet.", što je točan odgovor, zapravo. Svaki od njih dobio je po 2-3 plusa, a "most useful answer" s nekoliko tisuća (!!?) pluseva je bio u stilu "Šu*ci iz Cupertina, dabogda vam se pimpek osušio, treba vas sve zapalit bacačem plamena"


Ha, gle... To je ipak odgovor koji nije defetistički već kaže da se ipak nešto može učiniti
24.08.2018 | 13:01
zabac kaže:
Kad imam tvoju bezrezervnu pomoc u trolanju.

Molim primjer
24.08.2018 | 13:06
Mate22 kaže:
Pa Rijeka je poznata po srednjovjekovnim pogledima na politiku i društvo ako nije po njihovom onda nesmije bit po ničijem.

Koliko dugo si živio ili živiš u Rijeci?
24.08.2018 | 13:46
Ovo što smayo govori više je vezano uz komentar "slažem se" ili "ne slažem se", nego generalno uz karmu. Stoga je i rezultat bio takav kakav je.

Moj prijedlog je da karma ostane, ali da se ne može otići u negativno. Kad dođeš do nule, to je to - nema minusa kolko god netko stiskao.
A kad ti onda netko daa plus, da se to i bilježi.
Uz možda još i da piše broj postova.

Nekoga novog člana, karma od zapca bi definitivno zavarala, a zabac itekako zna dati dobar savjet (konkretno , uz ostale) meni je zadnje pomogao u vezi struje i njegov konkretan savjet mi je i uštedio novac i što je još bitnije - vrijeme.

Dakle - ili nula ili pozitivno.

PS
Samo molim admine da u čast zapcu, s obzirom da ga sad svi spominjemo, promjene boju pozitivne karme u plavu.
Barem do nekih novih izbora, a onda kako bude

Šalu na stranu, mislim da smo svi mi ovdje u neku ruku prijatelji, i negativne karme ne smije biti.
24.08.2018 | 13:48
smayoo kaže:
zabac kaže:
Kad imam tvoju bezrezervnu pomoc u trolanju.

Molim primjer


Nazalost, primjere si vecinom obrisao.
24.08.2018 | 13:53
Brisao sam tvoje postove, a ne svoje. Kako sam ja to tebe ili ikog trolao u *tvojim* postovima?
24.08.2018 | 18:27
Svađalački postovi obrisani
24.08.2018 | 18:33
Dečki, molim vas, pokušajte se suzdržati od svađalačkog i pljuvačkog tona. Vaš dojam da
brišem desničarske stavove je posve pogrešan. Ima ljudi koji često izražavaju desničarske stavove, a nikad ne brišem njihove postove. Npr. @JOHN

Nije stvar u političkom stavu ili svjetonazoru, nego o stilu komunikacjje.
24.08.2018 | 19:29
dobro sta se tu desilo?!?!
24.08.2018 | 19:32
Kako se osjećam malo kriv kaj se morala otvoriti nova tema u vezi karme, prvo osobno mišljenje u vezi toga (ocjenjivanja korisnika općenito), a potom i primjer kako smo to riješili na jednom drugom forumu koji je možda malo sličan ovom jer smo i jedni i drugi recimo regionalno orijentirano relativno malom broju specifičnih korisnika.

Što se tiče mogućnosti da se nekome zahvali na pružanju pomoći to svakako treba postojati jer pomaže u traženju rješenja kojeg neki budući novi korisnik može imati (vremenom se stvori lijepa baza riješenih problema, nejasnoća ili samo nesnalaženja).

Naime kod nas postoji sustav ocjenjivanja postova na način da klikom na "hvala" u dnu posta bude vidljiv nick korisnika koji se zahvalio autoru posta. Te zahvale se bilježe i vidljive su kad se kursorom dođe na avatar korisnika, a koga zanima zašto je netko dobio zahvalu klikom na broj zahvala se otvara popis svih tema u kojima je zahvala dobivena (ili kome je dana).

Naravno ni taj sistem još nije savršen jer se često dogodi na neki novi korisnik kome se poželi dobrodošlica na forum svakom članu lupa zahvalu no to imam u planu promijeniti ograničavanjem podforuma u kojim se može nekome zahvaliti, a u kojima ne (znači neki opći podforum razno gdje se ne priča konkretno o problemima ili se ne otvaraju teme za pružanje pomoći ne bi imao tu funkciju).

I za kraj, evo slikovno kako to izgleda:

Stalno vidljivi dio korisnika:
forum1.jpg


Dodatne informacije kad se kursorom dođe iznad avatara:
forum2.jpg


****
Što se pak tiče političkih prepucavanja, trolanja, svađalica... tu pomoći nema jer su ljudi masovno zahvaćeni sindromom Nenada Stazića (prevedeno, svađam se sam sa sobom kad nema nikog drugog)
24.08.2018 | 19:48
smayoo kaže:
Dečki, molim vas, pokušajte se suzdržati od svađalačkog i pljuvačkog tona. Vaš dojam da
brišem desničarske stavove je posve pogrešan. Ima ljudi koji često izražavaju desničarske stavove, a nikad ne brišem njihove postove. Npr. @JOHN

Nije stvar u političkom stavu ili svjetonazoru, nego o stilu komunikacjje.

Jel zato što je JOHN u pravu?

Neznam šta se tu dešava u zadnjih dva tjedna, ali očito ima svega jer sam primjetio brisanje postova u par navrata. Ja recimo uživam maksimalno na GO tak da nisam baš na mreži, al preporučam svima da stanete na loptu i imate pozitivne/sretne misli.
24.08.2018 | 20:12
kinsif kaže:
dobro sta se tu desilo?!?!


Ništa braco, zakuhali ko turska kava! Pa se Smayoo razpizdio i pobrisao sve postove u kojima su partizani i ustaše. Mora se paziti da se pretjerano ne upotrebljava riječi sa "P" i "U", ohladit će se to. Nije nam to ni prvi ni zadnji put. Ali Smayoo je zaključio da se mora podjeliti par žutih, jer pretjerali brate. Samo desnom stranom, čim neko izviri ljevo graknu ko iz pištolja. Neka se brate malo stane na loptu. Ima pravo!
24.08.2018 | 20:56
Čitajući ovo nisam se mogao ne sjetiti žene s ovih prostora koja živi i radi u UK i za vrijeme Svjetskog prvenstva u nogometu na Facebooku je objavila post "Vrijeme je čudna stvar. U Londonu je 14:15. A kod nas je 1945."
Post se nije odnosio na Hrvatsku već na Srbiju - odakle je i autorica istoga - ali - princip je isti, sve su ostalo nijanse.
24.08.2018 | 20:57
smayoo kaže:
Brisao sam tvoje postove, a ne svoje. Kako sam ja to tebe ili ikog trolao u *tvojim* postovima?


Naravno da jesi. Pa neces valjada postove od tino1 brisati koji spominje ustase i partizane nicim izazvan jer u stvari ne misli nista osim podjebavati.
24.08.2018 | 20:59
Žabac, nisam te prepoznao! Zadnji puta kada sam te vidio, imao si Ponča (ili Tora) za avatar, i bio u debelom plusu. Ako se ne varam, prešao si 80. Šta bi?
24.08.2018 | 21:14
Kloba kaže:
Žabac, nisam te prepoznao! Zadnji puta kada sam te vidio, imao si Ponča (ili Tora) za avatar, i bio u debelom plusu. Ako se ne varam, prešao si 80. Šta bi?


Koji si ti provokator
24.08.2018 | 21:25
Kloba kaže:
Žabac, nisam te prepoznao! Zadnji puta kada sam te vidio, imao si Ponča (ili Tora) za avatar, i bio u debelom plusu. Ako se ne varam, prešao si 80. Šta bi?

Poskliznuo se čovjek. Događa se.
24.08.2018 | 21:37
Nisam uopće mislio ništa loše time. Jednostavno, neko duže vrijeme nisam surfao netom kao i inače, i sada kada sam se vratio - skužim ovu temu - pa onda avatar Alana Forda - i onda shvatim da je to Žabac! Nikakva maliciozna namjera u prošlom postu, jednostavno - čuđenje.
EDIT:
VIdim da ga je sada promijenio s Alana Forda u onog žapca što pjeva. To je bolji avatar, definitivno!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 22 sati, 10 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO