Šašava baterija - iP6s
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Šašava baterija - iP6s


26.09.2020 | 11:14
Slučajno sam bacio pogled na svoj iPhone 6s koji zadnjih par godina čuči u Airplane modu jer ga (poput iPhona 5) koristim za development eksperimentiranje, kao iPod za muziku, za posudit frendovima kad im dijete razbije telefon a mora na maturalac i tako.

Uglavnom, sad sam primjetio da je nakon 11 dana i dalje na 100% baterije što me malo iznenadilo pa bih htio to iznenađenje podijeliti s još nekim.




Baterija.jpg
26.09.2020 | 11:34
Pa, ako je u airplane modu i ne koristiš ga pa spava cijelo vrijeme, zašto bi to bilo čudno?
26.09.2020 | 12:13
Baterija bi malo po malo padala. Mislim da iPhone 5 sa svojom originalnom baterijom iz 2013. izdrži do 15-20 dana kad ga uopće ne diram.

Ovaj 6s bi isto tako nakon dvadesetak dana krepao. Ovaj put je ispalo da sam ga od punjenja samo jednom koristio. Prije tjedan dana kad mi ni jedan drugi mob nije bio pri ruci pa sam na njemu provjerio mail i to je sve u tih 11 dana, bio je oko 10 minuta izvan Airplane moda.

Ovaj drugi mob na slici, iPhone 5 sam koristio povremeno za muziku, po par sati možda svaki drugi dan u zadnjih tjedan dana.

Danas sam probudio 6s da vidim je li još uvijek živ jer sam ga mislio staviti na punjač ako je ispod 20%. Zato me iznenadio da je još uvijek na 100%, mislim da se to nije nikad ranije desilo, bez obzira na Airplane mod. Nakon desetak dana bio bi ipak na 50% ili manje.
26.09.2020 | 12:43
50% baterije u 10 dana spavanja u airplane modu je nemoguće puno. Nešto je još radio. Što ti je bilo instalirano gore, a da sada nije.
26.09.2020 | 23:15
Isto što i sada. Ništa s tim mobitelom ne radim. Ima ono što je imao dok sam ga koristio kao primarni mob. To se promijenilo od kad sam uzeo iPhone X. U zadnje tri godine na njega stavljam svoje aplikacijske umotvorine i povremeno slušam muziku. Zadnja tri mjeseca više manje miruje, punim ga najčešće kad se skroz isprazni jer zaboravim da ga uopće imam.

Postoji teoretska šansa da krivo pamtim ovo za 50% u desetak dana ali ali vrlo mala. Sad ću eto obratiti pažnju. Možda bih trebao početi evidentirati kad kojeg punim, šteta što mibitel ne nudi tu statistiku u postavkama. Sigurno postoji. Kad dođem doma pogledati ću što Coconut Battery veli
29.09.2020 | 12:34
I na kraju kopernikanski obrat ili tako nešto.

U nedjelju je i dalje bio na 100%, jučer ga nisam ni gledao, danas ga stisnem i mobitel mrtav. Spojim ga na struju, pali se, baterija 9%. Znao sam da ono nije normalno za taj mob. Na 100% deset dana. Nešto si je umislio.

Najgore od svega što je baterija na 100% zdravlja prema dostupnim očitanjima iako je to izgleda prevara. Baterija definitivno nije skroz ispravna.
29.09.2020 | 15:18
Battery Health ti je totalna prevara, nemoj se na to uopce obazirati.

Meni u Battery Health kaza da je 86%, a Coconut prijavljuje ispod 70%.
Nekako vise vjerujem kokosu, jer kad krenem 2 slike okinuti baterija padne za bar 20%.
29.09.2020 | 16:19
Sve je to orijentacijski.
Možda urota da se mijenjaju baterije ili cijeli uređaji.
29.09.2020 | 22:14
Ne znam jel Battery Health totalna prevara, ali usporedba u telefonu i na kompu je nebo i zemlja.

Priložio sam slike. Coconut smatra da se baterija uopće ne bi trebala zvati baterijom nego ciglom, a telefon tvrdi da je baterija ko nova. Ono što je čudno je to da je Coconut prošli tjedan isto tvrdio da je baterija 100% ispravna. Nemam pojma što se desilo ali definitivno stvar nije normalna. Isto tako mi nije jasno zašto bi Coconut imao drukčiji podatak od prikazanog na telefonu. Mislim, realno, nije on Baba Vanga. Informaciju dobija od telefona. Zašto telefon ne prikazuje istu tu informaciju?

Edit - slike sam greškom nazvao 5s, telefon je iPhone 6s. Više ne znam koji je koji.
Prilozi:
29.09.2020 | 23:15
Jedna od ćelija u bateriji ti je u kratkom spoju. Problem se ne ispoljava dok ne potegneš malo više struje, tako da nema ništa čudno, osim toga što ti telefon kaže da je health 100%
29.09.2020 | 23:27
Uf, to je opasno?

Neće se telefon zapaliti kad ga punim?

Neki dan sam zamijenio bateriju na 5s, sad je red da istu stvar napravim sa ovim? Sad sam se sjetio, ovu sam i mijenjao taman prije korone, možda je mogu reklamirati.
29.09.2020 | 23:37
To je sve bilo opasno s nekadašnjim, litij-ionskim baterijama, one su bile jako lako zapaljive. Današnji mobiteli i laptopi imaju litij-polimerne baterije koje su puno stabilnije. Mora koincidirati nekoliko loših okolnosti istodobno da se baterija zapali. Na primjer da je ćelija u kratkom spoju I elektronika baterije neispravna, te da si k tome telefon ostavio spojen na punjač, na mjestu gdje piči sunce 100 na sat, i da onda nešto padne na njega i dođe do mehaničkog udarca na bateriju.
29.09.2020 | 23:49
Hvala, sad mi je nešto lakše. Svejedno ću pitati da je zamjene, besplatno ili za novce.
30.09.2020 | 17:21
Na kraju se i telefon odlučio prestati lagati

Danas i iPhone priznaje da je baterija u banani. Priložena je slika kao zanimljivost ali i kao vjerujem korisna informacija jednog dana kad netko sa čudnom baterijom naleti na ovaj thread na Jabučnjaku.
Prilozi:
12.02.2021 | 14:16
evo i moj sitan prilog, čisto da nekome pomogne, akobogda... dakle iPhone SE (2016), originalna je baterija nakon 2g zamijenjena u 5/2020 sa zamjenskom (kod lokalnog dbk fb oglas "meštra") i evo od danas mi iOS battery health daje 61%, a coconut battery, pak, vidite na slici...



?!... po ponašanju baterije ja bih u ovom slučaju više vjerovao iOS battery healthu nego coconutu...

dalje, žena mi isto ima iPhone SE (2016) i ona je nakon 2g originalne svoju zamijenila u 11/2019 u iKlinika.hr (mislim da je bilo 250kn, 10min čekanja) i iOS battery health joj daje 88%... i realno se baterija svo vrijeme bolje ponašala od moje... a relativno smo sličnih načina korištenja... evo i coconut za njezin:



... opet coconut pokazuje bolji rezultat od iOS battery health...

dakle što se tiče onih koji planiraju mijenjati bateriju - s više strana se čuje da se sa iFixit baterijama neće pogriješiti i nekako izgleda da je to opcija koja relativno najviše jamči ponašanje baterije približno originalnoj... a ako ta opcija ne igra, iKlinika djeluje kao pristojna brzinska alternativa...

s obzirom da mi iPhone SE, van baterije, radi kao prvi dan, ić ću na ponovno mijenjanje baterije i to iFixit jer nisam više u zg... nek se 12 mini još malo istestira, a i pojeftini...

svako vaše iskustvo je dobrodošlo...
13.02.2021 | 19:29
Prvo što je sumnjivo je - kažeš da si zamijenio bateriju u svibnju 2020, a coconut ti prijavljuje da je baterija proizvedena u listopadu 2019. To je neki fush, možda hack stare baterije, možda otpadak iz aftermarket proizvodnje...
15.02.2021 | 15:13
a tipujem na ovo drugo, zato i napisah lokalni "meštar", očito se nabavio buljuk nekih jeftinih aftermarket ... uglavnom najviše ovdje stavih čisto radi ljudi koji će doć u sličnu situaciju - ne uzimat baterije od neprovjerenih... bilo na netu, bilo preko oglasnika...
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 52 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO