Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


14.01.2022 | 13:00
S obzirom da Vatikan ima populaciju od nesto vise od 800 dusa (stanovnika), bas im i ne ide najbolje...
14.01.2022 | 14:34
A, nenene... S obzirom na prosječnu dob stanovništva, ide im super. Kažem ti da ih čuva Bog.
14.01.2022 | 16:11
E ovo mjenja sliku... krivo nas je kloba uputio... imali su 27 slucaja zaraze, a ne 27 umrlih... Bit ce smayoo je tu u pravu, Svevisnji je tu prste upleo
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.01.2022 | 16:32
Da li je itko od vas koji komentirate broj zaraženih u Vatikanu:

1. Pratio kakve su protuepidemijske mjere bile u Italiji (uključujući Vatikan)?
2. Ikad bio u Vatikanu?
14.01.2022 | 17:38
Vatikan nije Italia.

Ovopod 2 ne razumijem.
Ja bio vise puta. Na sto je trebalo obratiti paznju.
14.01.2022 | 18:10
Ja sam bio u Vatikanu. Crkve su im mraq, ali ugostiteljska ponuda nije bogzna što.
14.01.2022 | 19:02
Dobijes hostiju i vino?
14.01.2022 | 19:17
Moonlike kaže:
E ovo mjenja sliku... krivo nas je kloba uputio... imali su 27 slucaja zaraze, a ne 27 umrlih... Bit ce smayoo je tu u pravu, Svevisnji je tu prste upleo

A jbg. Mislio sam da je to broj umrlih, a ne zaraženih...
15.01.2022 | 01:37
Kim Iversen meni uvijek ima suvisle komentare, pa i sada o cenzuri Joe Rogana i njegove epizode s Maloneom.



A zabranjeno je zbog ovoga (izrezan dio trosatnog razgovora i ponovo uploadan danas, ne znam koliko će biti gore):

15.01.2022 | 09:13
hmmm.... :the other side of the coin"... "money makes the world to turn in both directions".... nije bas da samo big pharma tu zaraduje

They signed a deal with Rogan in 2020 for reportedly over $100 million to exclusively deliver the JRE. So, Spotify and Rogan are seeing many, many dollar signs from this show.


www.forbes.com/sites/brucelee/2022/01/14...lowForbesMainTwitter
15.01.2022 | 09:15
smayoo kaže:
Ja sam bio u Vatikanu. Crkve su im mraq, ali ugostiteljska ponuda nije bogzna što.

I, Smayoo?
Kakve si dojmove stekao tamo?
Misliš li da se radi o mjestu gdje obitava čovjek koji ima sposobnost da komunicira sa vrhunskim transcedetalnim bićem koje nas je stvorilo?
15.01.2022 | 09:38
Naravno.
Ja vjerujem da svaki čovjek ima tu sposobnost ako je želi prihvatiti i ako vjeruje u to. Pa tako i ekipa iz Vatikana.
15.01.2022 | 09:42
Moonlike kaže:
hmmm.... :the other side of the coin"... "money makes the world to turn in both directions".... nije bas da samo big pharma tu zaraduje

They signed a deal with Rogan in 2020 for reportedly over $100 million to exclusively deliver the JRE. So, Spotify and Rogan are seeing many, many dollar signs from this show.


www.forbes.com/sites/brucelee/2022/01/14...lowForbesMainTwitter


Je, pa da. Prokušana metoda. Nabaci se blatom na svakoga, pa neka se pere. Ali jadno je to ako nisu mogli iščeprkati ništa bolje nego - da je na tome zaradio pare. Bitno više od toga zarađuje ova fufa što dijeli savjete o šminkanju, a što je moja kćer prati. Samo što nju nitko ne dira, jer ona nije takla u zabranjenu temu.

Umjesto da citiraš naručene pljuvačine, pogledaj malo unatrag koje sugovornike ima Joe Rogan, koji je intelektualni nivo razgovora i rasuđivanja. Pa onda donesi neki zaključak.
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.01.2022 | 09:51
Pa da. A koliko košta sekunda etera? I što je to što ne možeš kupit novcem?

Po čemu je Rogan manje smrdljiv ako čačkaš od recimo Beroša?
15.01.2022 | 10:36
Po treći put u ovom threadu, POGLEDAJTE što čovjek radi godinama, koje sugovornike ima i koja je intelektualna razina razgovora, umjesto da serete po njemu ovako paušalno, jer vam se ne uklapa u stožerašku euharistiju.
15.01.2022 | 11:12
Nitko nikakvo blato tu na nikoga ne baca (kako ti to vidis)... ne znam od kuda ti to. Na koji nacin sam ja to popljuvao covijeka ako sam postavio link na clanak o njegovom kanalu. Procitaj clanak ako ti se da, ako ne... onda j..i ga, nemamo kaj o toj temi raspravljati. Clanak je sa Forbes-a, respektabilne novine (mozda tebi nisu).

Cinjenica je da covjek ima podcast na Spotify-u, i cinjenica je da isti ne mozes slusati nigdje drugdje (prije 2020 se gle cuda moglo).

Therefore, even though Rogan has said, “I’m not a respected source of information, even for me,”
15.01.2022 | 11:25
Ti (i autor članka) si to što čovjek ima ugovor sa Spotifyem - istaknuo kao nešto što mu srozava kredibilitet. Jer, eto, zarađuje dobro od toga što radi. Ili sam te nešto krivo shvatio? Ako sam te krivo shvatio, ispričavam se.

Forbes je establišmentska tiskovina. U tom smislu su i "respektabilna", da. Jesu li ikad u svojoj povijesti zastupali neku temu s ikoje druge pozicije, osim pozicije establišmenta - možda jesu nekad prije ranih devedesetih, otkad ih ja (prema mogućnostima) pratim. Nekad sam bio puno više zainteresiran za taj "business" svijet, nego danas (jer sam ga imao prilike dobro upoznati, iznutra). No, da ne širim, nije Forbes tema.

Poanta je da sad najednom svi nešto pričaju i pišu o Joe Roganu, a nemaju pojma tko je čovjek niti što radi. Upravo si ti ovdje, prije desetak stranica, pljuckao na Malonea, kao kakav je to znanstvenik kojeg nema na TV, nego preko YT nešto priča, što pokazuje da nemaš pojma tko je Joe Rogan. Pitao sam te tada pa nisi odgovorio. A jesi li u međuvremenu pogledao što radi, tko su mu sugovornici i koja mu je intelektualna razina razgovora. Ili si se zadržao na tome da mu se ne može vjerovati jer zarađuje novac od toga? Iako manje od spomenute fufe koja daje savjete o šminkanju.

EDIT:

Zaboravih. U čemu je problem što je ga se može slušati samo preko Spotify? Po čemu se to razlikuje od toga kad bi ga se moglo slušati samo preko YT ili bilo kojeg trećeg streaming servisa? Uvjeti korištenja su svugdje isti. Svi imaju pristup, besplatno, uz reklame (kojih je na Spotifyu bitno manje, nego na YT).
15.01.2022 | 15:56
smayoo kaže:
Po treći put u ovom threadu, POGLEDAJTE što čovjek radi godinama, koje sugovornike ima i koja je intelektualna razina razgovora, umjesto da serete po njemu ovako paušalno, jer vam se ne uklapa u stožerašku euharistiju.


Nije im u interesu jer imaju svoju mantru a i financijsku korist od pandemije i cjepiva.
Svi koji ne vide trend razvoja su infoktrinirani i podmiceni.
15.01.2022 | 16:28
jura22 kaže:
Nije im u interesu jer imaju svoju mantru a i financijsku korist od pandemije i cjepiva.
Svi koji ne vide trend razvoja su infoktrinirani i podmiceni.


Ova izjava je u najmanju ruku besmislena, jer to što netko ne dijeli tvoje mišljenje, nije nikakav dokaz za postojanje bilo kakve financijske koristi, podmićivanja ili indoktrinacije.
15.01.2022 | 21:52
Uz ove podatke koje danas imamo svatko tko opravdava potvrde i zalaze se za cjepljenje mladih je uzeo mito. Bilo koji stan koji nije u skladu sa stozerom isto tako.
15.01.2022 | 23:49
Nisam ni sumnjao da nećeš shvatiti što sam htio reći, inače ne bi ni izvalio takvu gluposti.
16.01.2022 | 06:56
smayoo kaže:
Ti (i autor članka) si to što čovjek ima ugovor sa Spotifyem - istaknuo kao nešto što mu srozava kredibilitet. Jer, eto, zarađuje dobro od toga što radi. Ili sam te nešto krivo shvatio? Ako sam te krivo shvatio, ispričavam se.

Forbes je establišmentska tiskovina. U tom smislu su i "respektabilna", da. Jesu li ikad u svojoj povijesti zastupali neku temu s ikoje druge pozicije, osim pozicije establišmenta - možda jesu nekad prije ranih devedesetih, otkad ih ja (prema mogućnostima) pratim. Nekad sam bio puno više zainteresiran za taj "business" svijet, nego danas (jer sam ga imao prilike dobro upoznati, iznutra). No, da ne širim, nije Forbes tema.

Poanta je da sad najednom svi nešto pričaju i pišu o Joe Roganu, a nemaju pojma tko je čovjek niti što radi. Upravo si ti ovdje, prije desetak stranica, pljuckao na Malonea, kao kakav je to znanstvenik kojeg nema na TV, nego preko YT nešto priča, što pokazuje da nemaš pojma tko je Joe Rogan. Pitao sam te tada pa nisi odgovorio. A jesi li u međuvremenu pogledao što radi, tko su mu sugovornici i koja mu je intelektualna razina razgovora. Ili si se zadržao na tome da mu se ne može vjerovati jer zarađuje novac od toga? Iako manje od spomenute fufe koja daje savjete o šminkanju.

EDIT:

Zaboravih. U čemu je problem što je ga se može slušati samo preko Spotify? Po čemu se to razlikuje od toga kad bi ga se moglo slušati samo preko YT ili bilo kojeg trećeg streaming servisa? Uvjeti korištenja su svugdje isti. Svi imaju pristup, besplatno, uz reklame (kojih je na Spotifyu bitno manje, nego na YT).


smayoo, jesi li procitao clanak? (ocito nisi)

Nitko, pa niti autor clanka, ne kritizira Rogana te njegov cijelokupni rad, vec iskljucivo "dezinformacije" koje siri na temu pandemije, cijepljenja itd. Naravno, da li su to dezinformacije ili ne, u svakom slucaju je za raspravu.

A ja bih, unatoc svemu pozitivnom oko Rogana, predlozio da se (necu reci tvoja kcer samo) tinajderke drze one koja ih uci sminkanju. Bolje nego da ih Rogan uci da je marihuana, LSD, razno razni pripravci i gljive super stvar i da u tome nema nista lose... i bolje im je gledati plavusu kako se sminka nego Elona Muska kako pusi marihuanu i pritom vodi izuzetno visoko intelektualan razgovor, ili bivsu alkoholicarku i narkomanku (par don... pjevacicu i umjetnicu) kako pije bezalkoholno pivo i prica nebuloze da se covjeku zeludac okrene... i tako. No moram priznati, tu i tamo se dogodi kakav ozbiljan razgovor sa kakvim ozbiljnim gostom.

Poanta je da je masa ljudi koja ima nekakve, kako ti kazes "zabranjena tema" (ne slazem se sa tim terminom uopce) stavove je u svemu tome iskljucivo radi zarade, a ne radi svojih uvjerenja... u to me nitko ne moze razuvjeriti. Pa je i Joe Rogan u svemu tome nasao priliku da si podigne popularnost...
16.01.2022 | 07:02
jura22 kaže:
smayoo kaže:
Po treći put u ovom threadu, POGLEDAJTE što čovjek radi godinama, koje sugovornike ima i koja je intelektualna razina razgovora, umjesto da serete po njemu ovako paušalno, jer vam se ne uklapa u stožerašku euharistiju.


Nije im u interesu jer imaju svoju mantru a i financijsku korist od pandemije i cjepiva.
Svi koji ne vide trend razvoja su infoktrinirani i podmiceni.


Predlazem ti meditaciju, jogu, teretanu mozda da se ispucas... puno voca i povrca, meso ako bas mora, smanji kolicinu i probaj se drzati kuhanog mesa, rade nego pecenog. Pomaze ovo sve prilikom kontrole unutarnjeg nemira
  • Daddo
  • Posjetitelj
16.01.2022 | 07:05
smayoo kaže:
Po treći put u ovom threadu, POGLEDAJTE što čovjek radi godinama, koje sugovornike ima i koja je intelektualna razina razgovora, umjesto da serete po njemu ovako paušalno, jer vam se ne uklapa u stožerašku euharistiju.


Ovo je nešto što bih ti da si žabac a ja ti - obrisao.

Moj upis uopće ne ide u smjeru TKO je čovjek.

Kad netko izvuče argument da je sve ovo zbog love i da netko na svemu tome dobro zarađuje, pa vratiš lopticu s dokazom da jednako tako od toga zarađuje i druga strana zastupajući oprečne stavove koji možda i jesu (ali ne moraju bit, odnosno po istom kriteriju koji primjenjuje "neki Davor" NISU neovisni jer ih predstavljaju za lovu na privatnoj platformi) ispravni i validni no i dalje koštaju novaca koje daje netko drugi i "kupuje" te stavove onda jbg.

Veliš, nije OK kad big pharma sekta zarađuje, ali eto kad je riječ o alternativi zlim i velikim korporacijama kojima je dolar bog pa makar se ta ista alternativa promovirala putem platforme u vlasništvu privatne korporacije u kojoj je profit ne samo cilj nego i sredstvo - e onda je ok.

Na isti način je bila ona fora s Laucom i Primorcem i Bakićem. "Nije problem" u tome što im je stav drugačiji i različit od onog "mainstreama"... problem je kad sereš po metodi da ne valja, a istovremeno tu istu metodu sam koristiš u privatne svrhe i za privatan džep i od toga solidno profitiraš, čime zapravo daješ joj kredibilitet.

Nije problem reć da je Beroš nesposobni ministar HDZ-a, ali postaje problem kad vratiš argument da je Primorac bio jednako tako HDZ-ovac i jednako tako na poziciji ministra istog resora i da je upravo takav resor ostavio IZA sebe.

Zašto TADA nismo koristili isti sustav vrednovanja?

Da li je slučajno da nakon medijskih istupa kontra usvojenih metoda borbe protiv bolesti majstor uz Jutarnji plasira knjigu u kojoj je on glavni autor naslovljenu "Farmakogenetika u kliničkoj praksi"? I to košta novaca btw. A knjiga sama po sebi je totalno nerazumljiva populaciji kojoj je plasirana.

Zato te i pitam - ako SVE košta novaca, po čemu Rogan manje "smrdi na lovu" od onog našeg lokalnog tipa koji ima svoju emisiju na lokalnoj televiziji pa u goste zove desne da skupa šmrču droge sa tijela djevojaka sumnjivog morala? Jedina razlika je stupanj obrazovanja publike koja ga prati i gostiju koji se u emisiji nađu. E i to što Rogan vjerojatno troši "kvalitetniju drogu" (not literally).
  • Daddo
  • Posjetitelj
16.01.2022 | 07:26
Nego, ajmo dalje u revijalnom tonu:

www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category...ica_vijesti_ostalo_m

It adds up so far.
16.01.2022 | 13:56
To sto ima viskoe skole ne znacida je normalan. Takvih ima i kod nas koji upravljaju sustavom.
www.dailymail.co.uk/news/article-1040332...qP6g4uRnuoMBXq-RN_aE
16.01.2022 | 13:58
Daddo kaže:
Nego, ajmo dalje u revijalnom tonu:

www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category...ica_vijesti_ostalo_m

It adds up so far.


I ti vjerujes u bajke?

Index je poltronski portal u sluzbi onoga tko vise plati.
Vlasnik ima preko nekoliko kaznenih prijava.
16.01.2022 | 14:08
Novinari u Danskoj priznali da su neobjektivno izvještavali o pandemiji:

16.01.2022 | 15:24
Naravno da su priznali! Shvatili su da ih farmaceuti neće dovijeka financirati i da treba steći povjerenje čitatelja.
Zanimljivo bude za vidjeti kako će Vlade proći na izborima koji slijede za koju godinu.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 38 minuta
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, moragd, Riba, Sank, smayoo, zoranowsky, Anonimci (639)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO