Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


12.01.2022 | 09:02
Bertone kaže:
Kloba, vidim da ti je stalo do Đoke, ali mislim da ćeš na kraju biti razočaran činjenicom da nije onakva osoba kakvom ga smatraš pa se počni na vrijeme pripremati da razočarenje bude manje


Svi to vidite. Znam.
I da, hvala ti na savjetu.
Već počinjem.
12.01.2022 | 09:45
Mislim da je s svime ovome sto se pise po medijima i sto se iznosi dovoljno osramocen ili kao osoba koja se presetavala svijestan da je pozitivan, ili kao krivotvoritelj (te ako je ovo drugo u pitanju, osramocen je i Zavod za Javno Zdravstvo Srbije, kao drzavna institucija)... najjaci potez Australije bi bio, PCR test, ako je negativan pustite ga da igra... a sve na Dokovicevu sramotu.
12.01.2022 | 16:55
Moonlike kaže:
Mislim da je s svime ovome sto se pise po medijima...

Slažem se.
Srbi se čupaju svim snagama da mu spase ugled, ali ne znam više ima li vajde kada zapadni mediji pišu suprotno.
Ovo je Indexov prenos teksta iz L'Eqipea, magazina iz zemlje čija mu je (premijerka?/još ne znam ) prije nekoliko dana poručila da je na Roland Garros dobro došao:
www.index.hr/sport/clanak/lequipe-djokov...lovnica_sport_prva_d
EDIT:
Priznao je i on sam, baš kao što Bertone veli - da je njegov agent "pogriješio što se ispunjavanja dokumenata tiče" i objavio ovo na Instagramu:

Instagram.jpg
  • Air
  • Korisnik
  • 64
12.01.2022 | 18:05
Neobično mi je i neshvatljivo da se Đoković išao "igrati" sa potvrdama o preboljenju i javnom nastupu u vrijeme dok je bio zaražen prema Covid testu i to u trenutku kada ga cijeli svijet pomno prati zbog nastupa na turniru.

Vjerujem da nije toliko glup ili bahat (kolio god bio arogantan u nekim trenutcima), pogotovo nakon što je shvatio da je u pitanju politička igra vlade Australije.
12.01.2022 | 23:06
@Daddo - evo, moram priznati da se slažem gotovo sa svime što si lijepo, staloženo i detaljno napisao.

Inače, najnoviji "hit" je izjava CEO-a Pfizera jučer koju je YT micao sa svojih servera kao "copyright claim" od Pfizera, ali svejedno se proširilo svuda, ja sam uspio pogledati - i zaista, čovjek je rekao da dvije doze cjepiva "pružaju malu zaštitu, ako ikakvu...", ako to kaže CEO Pfizera, onda znamo "koliko je sati".

"Pfizer made a copyright claim to remove their CEO’s video comments that two doses of their covid vaccine offers “limited protection, if any.” This is wild!"

A novost je i da je EMA rekla da boosteri mogu biti štetni za imunološki sistem:

13.01.2022 | 07:02
dpasaric kaže:
Inače, najnoviji "hit" je izjava CEO-a Pfizera... čovjek je rekao da dvije doze cjepiva "pružaju malu zaštitu, ako ikakvu...", ako to kaže CEO Pfizera, onda znamo "koliko je sati."

Ako je ovo istina, a nemam razloga ne vjerovati Davoru; onda se fakat počinjem pitati čemu cijepljenje kada je očito da svi trebamo paziti kao da nikakvog cjepiva još nema. Držati distance sa strancima, nositi maske i na otvorenom ako smo među ljudima, a zapravo najviše biti u nekoj samonametnutnoj karantetni...
EDIT:
Meni je samo problem pogledati ovog Nigela uopće, jer kako je smuljao Britance na Brexitu nikada neću zaboraviti. Pa kada mi takvi pričaju o nekakvom moralu, smuči mi se. No, očito je da moralnih heroja nema, samo je pitanje tko je veće, a tko manje đubre.
Isprika na jeziku.
13.01.2022 | 07:44
dpasaric kaže:
@Daddo - evo, moram priznati da se slažem gotovo sa svime što si lijepo, staloženo i detaljno napisao.

Inače, najnoviji "hit" je izjava CEO-a Pfizera jučer koju je YT micao sa svojih servera kao "copyright claim" od Pfizera, ali svejedno se proširilo svuda, ja sam uspio pogledati - i zaista, čovjek je rekao da dvije doze cjepiva "pružaju malu zaštitu, ako ikakvu...", ako to kaže CEO Pfizera, onda znamo "koliko je sati".

"Pfizer made a copyright claim to remove their CEO’s video comments that two doses of their covid vaccine offers “limited protection, if any.” This is wild!"

A novost je i da je EMA rekla da boosteri mogu biti štetni za imunološki sistem:



Bola, Davore, to je onaj varalica koji je lažima nagovorio sve Britance da si kolektivno pucaju u koljeno, pa na kraju pobjegao glavom bez obzira. Odgovornost preuzimaju drugi! Taj je govno bio i ostao. Tom šibicaru ne vjerujem ništa!
13.01.2022 | 08:40
tino1 kaže:
Bola, Davore, to je onaj varalica koji je lažima nagovorio sve Britance da si kolektivno pucaju u koljeno, pa na kraju pobjegao glavom bez obzira. Odgovornost preuzimaju drugi! Taj je govno bio i ostao. Tom šibicaru ne vjerujem ništa!

Pa da, u tome je meni i problem.
Mislio sam da se tog lika svi sjećamo.
Isto mu je zdravstvo bilo oružje s kojim je tada pričao (ne)istine.
Kako je bilo: da UK treba izaći iz EU jer bi se samo u zdravstvu mjesečno oslobodilo 350 milijuna funti koje izdvaja za EU.
Da bi ta izjava ispala totalna laž koju je na koncu i priznao pa se povukao iz politike.
Sada, vidim, nalazi ponovno ulaz preko COVID-a...
Da se podsjetimo...
13.01.2022 | 09:45
tino1 kaže:
Bola, Davore, to je onaj varalica koji je lažima nagovorio sve Britance da si kolektivno pucaju u koljeno, pa na kraju pobjegao glavom bez obzira. Odgovornost preuzimaju drugi! Taj je govno bio i ostao. Tom šibicaru ne vjerujem ništa!


Ma daaa, to je to taj govnar! Nisam ja njega zaboravio, ali polazim od toga da se na info ne treba gledati "ad hominem" i selektivno - uostalom, gledamo kroz prste i Stožeru koji je postavila osuđena kriminalna organizacija, a o Pfizeru da ne pričamo. Važi to i za mnoge naše političare koji su oportunisti, kao i Farage. No, ovaj put iznosi činjenice koje je teško oboriti - čak i ako ih on izgovara i sa svojim ciljem čiste političke koristi. A da je debelo zeznuo Britance s Brexitom - je!
  • Daddo
  • Posjetitelj
13.01.2022 | 10:24
Eto neću ad hominem, samo ću te pitati jesi li vidio ikad uputu kada se i kome radi PCR, te način administracije Cominarty cjepiva?

Javno su dostupne i puno ih je lakše izguglati od ovih clickbait videa za priprost puk koji ne razlikuju hipotezu i hipotenuzu i zarazu od zaraznosti.
13.01.2022 | 10:33
Stvarno daviš s tim "zarazan i zaražen". UOPĆE NIJE BITNO TO!
  • Daddo
  • Posjetitelj
13.01.2022 | 11:05
Naravno da je bitno. Ali šiljite po cjepivima i nuspojavama. Na pitanje koja je alternativa odgovor ne nudite. Odnosno odgovor je stjecanje prirodnog imuniteta. A u tom smislu je iznimno bitno i to što ja davim.
13.01.2022 | 12:43
S Kovid vjernicima nema diskusije.
Za korisnost maski se znalo još od početka. Sve više istraživanja o njihovoj korisnosti izlazi na vidjelo, ali se to vješto skriva ili pripisuje teorijama zavjere. Živi bili !
www.logicno.com/politika/promisljanja-o-zastitnim-maskama.html
13.01.2022 | 13:53
m@xym kaže:
Konačno smo saznali što se doista nalazi u Pfizer-ovom cjepivu:

www.bitchute.com/video/yJMsuVNWQCv5/


Ovo nitko nije komentirao, a nisam niti ja, iako sam pogledao video - jednostavno je previše "loš science fiction horror", tako da tome dajem zaista malu vjerojatnost da je to neka suvisla hipoteza - jednostavno nastala bi prevelika nekontrolirana šteta za civilizaciju, za koju ne vidim nikakvu logiku da bi ikome koristila osim sociopatskom James-Bond-style zločincu.

No, dobro je i takve ekstreme vidjeti - jer u ovo ludo doba zaista nije dosadno, a teorije su maštovite i dostojne holivudskih filmova (kladim se da će ih biti hrpa na tu temu za par godina)!

No, nakon tih Čeha (Slovaka?), našli su se i Španjolci koji su onda išli gledati cjepivo pod elektronskim mikroskopom i isto naišli na čudne pravokutne oblike koji nisu kristali i soli, a vremenom formiraju kompleksnije strukture:

rumble.com/vs7j0r-identification-of-grap...icro-technology.html

Mislim da je to nešto što su opazili potpuno krivo shvaćeno, ali evo, da imamo i tu ludu hipotezu spomenutu ovdje u temi, kada već pokrivamo sve živo!
  • Air
  • Korisnik
  • 64
13.01.2022 | 14:30
dpasaric kaže:
No, nakon tih Čeha (Slovaka?), našli su se i Španjolci koji su onda išli gledati cjepivo pod elektronskim mikroskopom i isto naišli na čudne pravokutne oblike koji nisu kristali i soli, a vremenom formiraju kompleksnije strukture:

rumble.com/vs7j0r-identification-of-grap...icro-technology.html


Možda su to čipovi novije generacije umjetne inteligencije - bio čipovi.
"Isporučuju" se u nevidljivim malim dijelovima koji se nakon nekog vremena spajaju u cjelinu i spremni su za komunikaciju sa Billijem?
13.01.2022 | 14:58
Općenito je iluzija da cjepivo štiti od zaraze.
Dao sam link na srednjoškolski udžbenik u kojemu je dosta laički napisano kako se virus umnožava (nije sposoban razmnožavati se jer nije živi organizam).
Cjepivo jedino štiti od bolesti koju virus uzrokuje.

Zanimljivo će biti vidjeti kako cijela stvar oko pandemije utječe na birače na slijedećim izborima ne samo kod nas, već i u ostalim državama.
13.01.2022 | 15:09
Prošlogodišnja Matakovićeva na temu čipova...
d19p4plxg0u3gz.cloudfront.net/99847fda-9...af-cedfb09875dd.webp
  • Daddo
  • Posjetitelj
13.01.2022 | 17:47
ВИСВ или РИСВ архитектура товариш Смауоо?
13.01.2022 | 18:35
dpasaric kaže:

Mislim da je to nešto što su opazili potpuno krivo shvaćeno, ali evo, da imamo i tu ludu hipotezu spomenutu ovdje u temi, kada već pokrivamo sve živo!


A čuj, ljudi svašta vide ako dugo gledaju, evo nakon pregledavanja i pregledavanja fotke iz 2006. godine koju je napravio "Mars Reconnaissance Orbiter", našli su srušeni NLO na Marsu pa si sad misli.



U članku imate i link na originalnu sliku tešku samo 1,2 GB
13.01.2022 | 19:28
Daddo kaže:
ВИСВ или РИСВ архитектура товариш Смауоо?


для нас яблочных пользователей, естественно, только РИСВ
  • Daddo
  • Posjetitelj
13.01.2022 | 19:47
Sad kad uleti Davor s kineskim štapićima.
13.01.2022 | 20:21
A gdje je sad rvoja mantra da ne bude dosta respiratora i kisika, da bude zdravstveni sustav preopterecen?
Ja sam ucijek spreman tebi dati respirator i bocu kisika!
13.01.2022 | 21:13
 Brzi odgovor I Odgovori I Citiraj I Izmijeni  

Brzi odgovor = služi za pisanje brzog odgovora, ono kratki odgovor od rečenicu dvije
Odgovori = služi za pisanje odgovora kad imaš previše misli pa polako
Citiraj = kad odgovaraš na cijeli ili samo dio nečijeg posta
Izmijeni = kad imaš tipfeler ili si nekaj fulao, a kaj nisi odmah vidio - vrlo korisna opcija

13.01.2022 | 21:20
Bertone kaže:
dpasaric kaže:

Mislim da je to nešto što su opazili potpuno krivo shvaćeno, ali evo, da imamo i tu ludu hipotezu spomenutu ovdje u temi, kada već pokrivamo sve živo!


A čuj, ljudi svašta vide ako dugo gledaju, evo nakon pregledavanja i pregledavanja fotke iz 2006. godine koju je napravio "Mars Reconnaissance Orbiter", našli su srušeni NLO na Marsu pa si sad misli.



U članku imate i link na originalnu sliku tešku samo 1,2 GB


Uau! Awesome bump map!
14.01.2022 | 00:42
Što s liječnicima s covid odjela koji se ne žele cijepiti - iako sami preporučuju cjepivo rizičnim osobama?

Zaslužuju li otkaz? Temeljem kojih znanstvenih dokaza će ti ljudi izgubiti posao?

  • Daddo
  • Posjetitelj
14.01.2022 | 05:03
jura22 kaže:
A gdje je sad rvoja mantra da ne bude dosta respiratora i kisika, da bude zdravstveni sustav preopterecen?
Ja sam ucijek spreman tebi dati respirator i bocu kisika!


Nasreću respiratora i kisika još uvijek (i zasad) ima dovoljno. Zdravstveni sustav je preopterećen no još uvijek nije TOLIKO kritično kao što bi moglo biti.

A za respirator i kisik... da mi život nekog zaista važnog i bliskog ovisi o "tvom" respiratoru i tom "tvom" kisiku, neka hvala, makar ga gledao u live streamu kako umire od embolije ili hipoksije.

In other words, zadrži si taj respirator i kisik... zlu ne trebalo.
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.01.2022 | 05:56
dpasaric kaže:
Što s liječnicima s covid odjela koji se ne žele cijepiti - iako sami preporučuju cjepivo rizičnim osobama?

Zaslužuju li otkaz? Temeljem kojih znanstvenih dokaza će ti ljudi izgubiti posao?



Temeljem istog onog pozitivnog propisa zbog kojeg će recidivist prometnih prekršaja nakon X počinjenja istih izgubiti privremeno dozvolu za upravljanje CMV.

Opet se vraćamo na ono - tko su rizične osobe i po kojim kriterijima.

No ti i dalje vjeruješ u to da je cijepljenje obavljano prisilno i stihijski iako svi dostupni dokazi govore upravo suprotno (kineske i ruske vlasti nažalost podatke o dobnim skupinama i rizičnim/prioritetnim grupama ne objavljuju javno).
14.01.2022 | 06:50
@Daddo, ne, ne, ne. Ja se odricem respiratora i kisika za tebe.
14.01.2022 | 08:20
Đokoviću poništena viza i mora doma.
Nego, gledam neku tablu po kojom smo po broju smrtnosti na tisuću stanovnika mi sedmi u Europi, BiH druga, Bugarska prva, Srbija 30-a (imaju više od 12 000 umrlih, dok ih mi imamo već 13 000 a i oni imaju više stanovnika) a najbolje stoji - Island.
Od početka krize, značu u dvije godine - njima je umrlo 43je ljudi.
Znači da je ipak karantena najpouzdaniji lijek protiv ovoga.
EDIT:
Otišao na izvor, stranicu worldometers - rezultati potpuno drugačiji.
Jbmti novinarstvo.
Ali Island je zaista na 43 mrtva. Za ne vjerovati.
A najbolje stoji Vatikan sa 27 umrlih.
www.worldometers.info/coronavirus/
14.01.2022 | 11:35
Kloba kaže:
A najbolje stoji Vatikan sa 27 umrlih.


Naravno, kad njih Bog čuva.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 20 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, dpasaric, Ender, MacSlavko, Maxxy, Riba, Anonimci (579)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO