Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


26.11.2021 | 05:43
jura22 kaže:
Švabe nisu normalne.

Ukinuti obavezno zdravstveno osiguranje i neka svaki odluči s kojom osiguravajućom kućom će sklopiti ugovor.
Pa tko preživi, preživi!


odakle ti to da su švabčad ukinuli obavezno zdravstveno? Svako u njih mora biti zdravstveno osiguran, osim privatnika oni mogu birati imeđu zakonske zdravstvene kasa i privatne. A i od kad znam za sebe bilo je nekoliko zdravstvenih osiguranja, uzmeš onoga ko ti nudi više za manju cijenu. Šta to ne valja?
26.11.2021 | 06:07
cariblanco kaže:
tino1 kaže:


Kad su u Amzonima pronašli jednu od civilizacije izoliranu skupinu, ustanovili su promatrajući njih i njihova socijalna pravila/običaje da je najveća kazna za asocijalno ponašanje ili neki drugi drastični prekršaj, ignoriranje. Jednostavno niko iz zajednice ne bi imao kontakta s tom osobom, ni rodbina. Ne bi ga pozdravljali a ni pričali s njim ili ga slušali. A njihov pozdrav je "vidim te". Tako da bi taj jadnik doslovno uvenuo. Ali imao bi pravo na svoje mišljenje i zaštitu svojih temeljnih prava.


tino1, pa ni vrag da se tako osjećaš Evo da te ja pozdravim...ne vidim te


ne vidim ni ja tebe. Ali ne trebaš se radi toga brinuti, na forumu se ljudi jako rijetko vide. U onih par slučajeva za koje se čulo, uspostavilo se da je pripomogla neka od psihoaktivnih supstanca.
26.11.2021 | 08:48
Gjuroo kaže:
Definitivno je nerazumijevanje u pitanju


Vjerojatno, isprike u svakom slučaju... Sve čitam, popratio sam tu raspravu, no već sam umoran od ove teme i nemam volje zamarati se, pogotovo kad vidim ljude oko sebe kako sve više i više sjede u tramu i busevima bez maske.
Ljudska glupost je nemjerljiva.
26.11.2021 | 08:52
Bertone kaže:
Dobri smo si ali ti sad moram reći da lupaš gluposti.
Kakav Mengele i kakvi psihopati? Žena je napokon rekla javno ono čega je dobar dio populacije svjestan, ali ne želi čuti pa kad čuje onda krene hajka i prozivanje. Da je i ona i ostatak stožera od početka imao ovakav otvoreni pristup koji udara tamo gdje boli (a što ljudi ne žele da im se govori) danas između ostalog ne bi imali ovoliki broj necijepljenih.


Slažem se. Koliko god ne podnosim gđu Markotić i njezino prenemaganje i licemjerje oko mjera, ovdje je hajka krenula na izjavu izvučenu iz konteksta. Slično kao sa Jergovićevim "Jebo te Vukovar", sve istina i samo istina, ali se ljudi povampirili.
26.11.2021 | 08:57
dpasaric kaže:
Kako je podatak HZJZ da se preboljeli mogu ponovo zaraziti tek u 0,54% slučajeva, mislim da je to malo vjerojatno, a i je li uopće moguće da netko zdrav i koji je prebolio i ima visok broj antitijela može prenositi virus? Meni se to čini highly unlikely.


Gdje si vidio taj podatak? Naime, osobno poznajem sigurno 6 ljudi koji se nisu još cijepili jer su pobrali koronu dva puta. Ono dobili prvi put, računali da su sigurni i taman kad planirali da će se cjepiti, dobili je drugi put. Drugi put je mnogo lakša varijanta bila, no ipak. Baksuzi ili? Zato mi tih 0,54% zvuči iznimno malo.
26.11.2021 | 09:02
smayoo kaže:
Ne mora nužno biti ni mesar. Može biti i liječnik, ili molekularni biolog, nije bitno, ali da se radi o nekom tko nema pojma o tvom poslu. Ha?


Ne bih se obazirao, znam najbolje što znam i koje su mi mane. No ne idem u novine i na TV i jedan dan pozivam ljude na protest, a drugi dan govorim da ih nisam pozivao. Ne pričam jedan dan da su maske beskorisne, a drugi dan da bi ih trebalo nositi. Isto tako ne radim traktate o covidu koje jedan student medicine rasčlani u detalje i masakrira ih argumentima. To je onaj link koji sam ti poslao, da si odvojio 10 minuta možda bi ti sinula lampica kolika je Lauc štetočina za naše društvo u cijelosti.

I evo nas sad, dijelom zahvaljujući i njemu (ali ipak ponajviše stožeru i vladi) imamo debile koji se voze u tramvaju i busu bez maski, bez distance i može im se.
Kako to riješiti?

A eno u Južnoj Africi kreće novi soj, ne zna se još koliko sjeban. Nadajmo se da je kao onaj japanski koji je mutirao u samoubilačku verziju i sam sebe sjebao.
26.11.2021 | 09:07
dpasaric kaže:
Evo Riba molim te provjeri je li ovo lažni dokument ili nije. Kruži po Twitteru neko vrijeme, a radi se o kanadskom sample formularu koje sve podatke prikupljaju u registru cijepljenih.

Svi medicinski podaci su na mjestu, ali ima čudnih stvari, npr. godišnji prihod i prihod godinu prije kao da su porezna... ali ništa ne uznemiruje kao evidentiranje podatka je li osoba bila nasilna i ima li pristup umjetnom gnojivu, a znamo što to znači... Zašto bi takav podatak bio direktno vezan uz podatke jesi li cijepljen ili nisi, znači kao da se unaprijed računa na nasilje i gušenje moguće pobune?


Ti si vec jednom nogom u tin foil hat country, a posebno me zabrinjava da takve stvari vise nisi niti voljan provjeravati sam.

Reference na takav dokument nisam uspio naci, ali jesam sljedece:
www.canada.ca/en/public-health/services/...ization-records.html

Zasto bi skupljali takve podatke "u registru cijepljenih" kada ih i tako vec imaju i dovoljno ih je samo povezati.

I konacno, ja sam mislio da su se zle svjetske sile udruzile protiv necijepljenih, zasto bi se onda brinuli imaju li cijepljeni pristup gnojivu?
26.11.2021 | 09:09
dpasaric kaže:
Nema mi to logike da baš "nisu povezani". Ako se time mjeri djelotvornost cjepiva, ako Švicarci temeljem toga daju potvrde, onda to vjerojatno jest dovoljno "ok" pokazatelj da se može uzeti s nekom velikom vjerojatnošću da nećeš biti ugroza drugima - pogotovo kroz prizmu te statistike od svega 0,54% ponovljenih zaraza kod preboljelih.


Pričam jučer sa ženinom sestrom koja radi u SUI, ima državljanstvo i sve. Medicinska je sestra i onaj dio obitelji koji je malo pomaknut. Ne želi se cijepiti. Nema neki razlog osim "da vi znate što ja znam" i slične spike teorija zavjere, ali ništa konkretno neće reći. Za sada nema problema na poslu, mora se testirati redovito i to je to.
No zanimljiv je njen komentar na podjele tamo... većina se cijepila i svi gledaju necijepiše kao "bijelci crnce u američkim južnim državama" - njene riječi. Doslovno su spali na dno kace i kako reče Tino, kao u Amazoni - "ne vide ih". Prestala se družiti s prijateljima (svi cijepljeni, izbjegavaju je), živi samo za posao i pesa doma.
I strašno je to, no to je njen izbor.

I tako je kod nas, nećeš se cijepiti, ok, no onda nam trebaju potvrde i testiranja jer kako drugačije zaustaviti sve ovo? Da se mene pita uveo bih obavezno cijepljenje i testiranje SVIH na ključnim mjestima, bolnice, starački domovi i slično. I mislim da bismo začas došli u neku normalu i vratili se na ustaše i partizane.
26.11.2021 | 09:09
dpasaric kaže:
Vjerujem da je to složio neki šaljivdžija da uznemiri ljude, ali ako nije onda je ovo neka malo žešća igra...


What the fuck.
26.11.2021 | 09:11
smayoo kaže:
Ne znam zašto MENE vidiš da takvo što radim. Ja sigurno nisam taj koji se izruguje nečijoj struci i znanju, tim više što nisam te struke. TI si taj koji to radi.


Smayoo, ali radiš to. Prikriveno i uvijeno. No imaš pravo na to, možda sam i zaslužio

Kako bilo, ispričavam ti se ako sam u nekim postovima bio bezobrazan ili bahat, umoran sam od cijele ove priče, a i inače lako planem.

Ljudi smo, nismo govna.
26.11.2021 | 09:27
Evo čisto da javim šta mi je uletilo pod obavijesti:
Šatro otkriven "novi još opasniji soj korone!" (ovo je kao u reklamama, tipa: "uz ovu "koronu" zaraziti ćete svekrvu ili punicu, te dobivate i poklon bon za Božić - zarazite još dvije osobe po želji!!!)
Pa onda neki novi Zakon vezan za sve ovo:
net.hr/danas/hrvatska/izmjene-zakona-o-z...1-25-Donosimo-detalj
Fakat mi je više dosta te boleštine, prepirke oko nje, kada god upalim bilo koji gadget povezan s netom tu je - Korona...
26.11.2021 | 09:37
Ne kužim, kada idem izmjeniti post unutra mi je prvi link uredno ispisan.
No kada je post objavljen vidi se samo drugi.
Zato tu stavljam prvi link, ne znam šta se dešava.
net.hr/danas/svijet/otkriven-novi-soj-ko...1-25-Otkriven-ekstre
26.11.2021 | 09:45
Riba kaže:
Ti si vec jednom nogom u tin foil hat country, a posebno me zabrinjava da takve stvari vise nisi niti voljan provjeravati sam.

Reference na takav dokument nisam uspio naci, ali jesam sljedece:
www.canada.ca/en/public-health/services/...ization-records.html

Zasto bi skupljali takve podatke "u registru cijepljenih" kada ih i tako vec imaju i dovoljno ih je samo povezati.

I konacno, ja sam mislio da su se zle svjetske sile udruzile protiv necijepljenih, zasto bi se onda brinuli imaju li cijepljeni pristup gnojivu?


Ma ne, samo sam sustavan, pratim sve vezano i slažem mozaik - i naravno da sam prvo provjeravao ovo sam, dobrih pola sata sam rovao, pa nisam našao nikakav fact-checker ili drugi resurs da je potvrdio fake, pa zato pitam. Je li logično ili nije imati u bazi podataka odmah kraj medicinskih podataka tako nešto... ne znam, teško je reći sudeći po razlomljenosti baza podataka u RH, znači sve ovisi o tome koliko je Kanada u tom dijelu napredna. Ako imaju nekakve unficirane baze, onda ovo potpuno nema smisla i sigurno je fake. Ako rade još dijelom primitivno kao mi u Hrvatskoj i tek se bore za digitalizaciju onda nije nemoguće da imaju dio razlomljen i da onda u paranoji vode i ovake stvari u medicinskoj bazi kako bi mogli brzo doći do podataka bez nekakvih agregatora i slično. I nije tu problem podatak, nego odakle takav izvor paranoje ako je sve "street legal".

A zašto bi brinuli za cijepljene... jer na toliko velikom broju ljudi imaš dovoljan broj onih koji su imali neku ozbiljnu nuspojavu i ne žele dalje. Dovoljan ti je jedan "klasični USA školski terorist" koji će se osjetiti prozvan da "provede pravdu nad onima koji su ga prevarili i uništili mu život" i da napravi tragediju.

A ista stvar ti se može preslikati kod nas... znači samo čekajmo (a statistički će se dogoditi) da neki umirovljeni branitelj s PTSP-om i kalašom u podrumu dođe u tu situaciju. Recimo brat mu strada od nuspojava, država ne želi pomoći (to već znamo da je tako "jer si se cijepio na svoju odgovornost") i da takav profil osobe napravi negdje masakr. Toga me strah.
26.11.2021 | 10:04
Zanimljivo pitanje iz hrvatske politike je zašto Plenković, sada kada ima većinu jer je SDP na strani Stožera, ne uvede obavezno cijepljenje i završi priču, zašto idu putem ucjene umjesto legalno?

U kojem grmu tu leži zec? Ništa ga ne spriječava da to učini.
26.11.2021 | 10:11
Daddo kaže:
smayoo kaže:
tino1 kaže:
najveća kazna za asocijalno ponašanje


Daj da budemo načisto. Tvrdiš li da je zajamčeni slobodan izbor neke osobe da se ne cijepi - asocijalno ponašanje?


Zajamčeni slobodan izbor je pravo svakog pojedinca.


Tako je. I ako je nešto zajamčeni slobodan izbor, onda automatski nije i ne može biti asocijalno ponašanje. Prouči malo Ustav RH.

To bi bilo isto kao da asocijalnim ponašanjem proglasiš to da netko ne ide u crkvu na Božić ili ne jede ribu petkom.
26.11.2021 | 10:13
tino1 kaže:
smayoo kaže:
tino1 kaže:
najveća kazna za asocijalno ponašanje


Daj da budemo načisto. Tvrdiš li da je zajamčeni slobodan izbor neke osobe da se ne cijepi - asocijalno ponašanje?


Da. Jer to ima posljedice. A i utječe na život svih nas. Meni je npr. pun kurac više ove boleščine i stvarno ne mogu shvatiti da se nje nećemo riješiti dugo zbog toga jer neko ima slobodu ne cijepiti se, boli ga kurac što ja imam slobodu živjeti normalno.


Osim što to uopće nije istina. Nije istina da se pandemijskih mjera nećemo riješiti ZATO ŠTO SE NETKO NE ŽELI CIJEPITI. Otvori oči i pogledaj oko sebe. Pogledaj Portugal, pogledaj sve ostale zemlje s vrha top liste cijepljenih. Imaju malo umrlih, ali bolnice su svejedno pretrpane, kao i respiratori, i opet uvode kompletnu blokadu društva jer ne znaju što bi drugo. A obećavali su kako će cijepljenje sve riješiti. I...? Što sad?
26.11.2021 | 10:17
Evo danas kažu da opet imamo novi soj, još opasniji... a to jednako tako može biti istina, a može biti i PR.

Jer "novi opasniji soj" je sjajna priča da se prekrije neučinkovitost cjepiva i da prisile preboljele i cijepljene da se još dodatno cijepe "poboljšanim cjepivom", tamo poslije treće doze dok njihova blagajna radi cing-cing...

A je li cjepivo poboljšano ili nije poboljšano se može vidjeti tek prekasno, tako je to njima safe bet financijska igra. I onda opet "jao razočarani smo, nije tako učinkovito..."

Kako je ono Lauc rekao? "Preuzela nas je svjetska pandemijska mafija". Nitko sretniji od mene da je čovjek u krivu. Straši me samo što istu stvar govore ljudi iz struke kada ih to pitaš neslužbeno.
26.11.2021 | 10:20
dpasaric kaže:
Zanimljivo pitanje iz hrvatske politike je zašto Plenković, sada kada ima većinu jer je SDP na strani Stožera, ne uvede obavezno cijepljenje i završi priču, zašto idu putem ucjene umjesto legalno?

U kojem grmu tu leži zec? Ništa ga ne spriječava da to učini.


Ništa ga formalno ne sprječava, ali možda računa da bi bilo opet šatora pred nekim ministarstvom, i plinskih boca na ulici, samo ovaj put ne u orkestraciji HDZ-a nego nekih "pravih" ekstremista.
26.11.2021 | 10:25
smayoo kaže:
Pogledaj Portugal, pogledaj sve ostale zemlje s vrha top liste cijepljenih. Imaju malo umrlih, ali bolnice su svejedno pretrpane, kao i respiratori, i opet uvode kompletnu blokadu društva jer ne znaju što bi drugo. A obećavali su kako će cijepljenje sve riješiti. I...? Što sad?


A onda opet, pogledaj Kuvajt (ili ostale zemlje Arapskog zaljeva) gdje vec tjednima nitko nije na respiratoru, 200njak na bolnickom lijecenju i 1 preminuli tjedno. Sto sad?
26.11.2021 | 10:39
Ne znam. Vruća klima, ljudi su na otvorenom puno više? Rijetka naseljenost? I u zatvorenim prostorima sustavi klimatizacije i ventilacije koji su i inače rađeni high-end, predimenzionirani, višestruko filtrirani? Možda ima veze i to što potlačenu šljakersku populaciju Indijaca i Pakistanaca nitko ne evidentira, a možda niti prima u bolnice? Nagađam, naravno, ali ne bez veze. Nisi jedini kojeg znam da radi u Kuwaitu, a znam i neke koji rade u Saudijskoj Arabiji, i u Abu Dhabiju. Njihovi dojmovi nisu sasvim sukladni tvojima.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.11.2021 | 10:51
Riba kaže:
smayoo kaže:
Pogledaj Portugal, pogledaj sve ostale zemlje s vrha top liste cijepljenih. Imaju malo umrlih, ali bolnice su svejedno pretrpane, kao i respiratori, i opet uvode kompletnu blokadu društva jer ne znaju što bi drugo. A obećavali su kako će cijepljenje sve riješiti. I...? Što sad?


A onda opet, pogledaj Kuvajt (ili ostale zemlje Arapskog zaljeva) gdje vec tjednima nitko nije na respiratoru, 200njak na bolnickom lijecenju i 1 preminuli tjedno. Sto sad?


Pogledaj koliko južnije je Kuvajt.
Corona je sezonalna bolest. Ovisi o vremenskim uvijetima a u Kuvajtu je puno toplije nego kod nas u EU. Kod njih je sada 24 stupnja C.
26.11.2021 | 11:37
Vanjuška kaže:
Gjuroo kaže:
Definitivno je nerazumijevanje u pitanju


Vjerojatno, isprike u svakom slučaju... Sve čitam, popratio sam tu raspravu, no već sam umoran od ove teme i nemam volje zamarati se, pogotovo kad vidim ljude oko sebe kako sve više i više sjede u tramu i busevima bez maske.
Ljudska glupost je nemjerljiva.


A gle... Dobri stari Albert je relativno nedavno (pun intended) usporedio ljudsku glupost sa Svemirom. To je tak bilo i tak će biti..
Jbga, izdrži! Nađi snage i strpljenja da sve ovo preguraš sa što manje stresiranja.

Ja sam sebi u glavi zamislio da smo u stanju III svjetskog rata. Svjetski ratovi su ugrubo trajali po 4 godine. Tako si sada računam da mi treba snage i strpljenja za još 2-3 godine jer ne vjerujem da će ova pi*darija proći samo tako. Nadam se da sam u krivu.
26.11.2021 | 12:11
smayoo kaže:
Ne znam. Vruća klima, ljudi su na otvorenom puno više? Rijetka naseljenost? I u zatvorenim prostorima sustavi klimatizacije i ventilacije koji su i inače rađeni high-end, predimenzionirani, višestruko filtrirani? Možda ima veze i to što potlačenu šljakersku populaciju Indijaca i Pakistanaca nitko ne evidentira, a možda niti prima u bolnice? Nagađam, naravno, ali ne bez veze. Nisi jedini kojeg znam da radi u Kuwaitu, a znam i neke koji rade u Saudijskoj Arabiji, i u Abu Dhabiju. Njihovi dojmovi nisu sasvim sukladni tvojima.


Ne znam ni ja ali ne govorim o dojmovima vec o sluzbenim informacijama. Prosle godine u ovo doba situacija nije bila ovakva.
26.11.2021 | 12:12
Air kaže:
A onda opet, pogledaj Kuvajt (ili ostale zemlje Arapskog zaljeva) gdje vec tjednima nitko nije na respiratoru, 200njak na bolnickom lijecenju i 1 preminuli tjedno. Sto sad?


Pogledaj koliko južnije je Kuvajt.
Corona je sezonalna bolest. Ovisi o vremenskim uvijetima a u Kuvajtu je puno toplije nego kod nas u EU. Kod njih je sada 24 stupnja C.


Jednako juznije je bio i pred godinu dana.
26.11.2021 | 13:40
Gjuroo kaže:
A gle... Dobri stari Albert je relativno nedavno (pun intended) usporedio ljudsku glupost sa Svemirom. To je tak bilo i tak će biti..
Jbga, izdrži! Nađi snage i strpljenja da sve ovo preguraš sa što manje stresiranja.

Ja sam sebi u glavi zamislio da smo u stanju III svjetskog rata. Svjetski ratovi su ugrubo trajali po 4 godine. Tako si sada računam da mi treba snage i strpljenja za još 2-3 godine jer ne vjerujem da će ova pi*darija proći samo tako. Nadam se da sam u krivu.


Ali danas nemamo Alan Turing-a koji bi skratio rat.
26.11.2021 | 14:10
U ovih 120 stranica smo svi koji smo bilo što komentirali zauzeli i dobro utvrdili svoje pozicije (Tino1 bi sve cijepio jer su mu za pandemiju krivi necijepljeni, Air bi svima objesio vijenac bijelog luka oko vrata, Daddo je i dalje zabrinut da mu neki necijepljeni ne otme respirator,... ) pa sam zadnjih dana malo pratio nešto drugo u svojoj okolini što me zapravo više brine,... ok, nije da me brine ali je svakako anomalija koja mi se dugoročno opće društveno ne sviđa.

Naime, unazad desetak dana u svojoj okolini sve češće srećem ljude (i cijepljene i necijepljene) koji govore pa i otvoreno pokušavaju doći u izravni kontakt sa COVID bolesnom osobom kako bi se i oni izložili virusu i po mogućnosti razboljeli iako su svjesni činjenice da je COVID-19 virus koji kod određene skupine ljudi izaziva po život opasne posljedice. Svoju nakanu objašnjavaju razmišljanjem da će ukoliko se svi zaraze (i cijepljeni i necijepljeni), svi koji prežive imati imunitet kojim će poslati COVID na spavanje na neko vrijeme. Sad, krećem li se ja među krivim skupinama ljudi ili je tako i drugdje nemam pojma.
26.11.2021 | 15:21
Air kaže:
Riba kaže:
smayoo kaže:
Pogledaj Portugal, pogledaj sve ostale zemlje s vrha top liste cijepljenih. Imaju malo umrlih, ali bolnice su svejedno pretrpane, kao i respiratori, i opet uvode kompletnu blokadu društva jer ne znaju što bi drugo. A obećavali su kako će cijepljenje sve riješiti. I...? Što sad?


A onda opet, pogledaj Kuvajt (ili ostale zemlje Arapskog zaljeva) gdje vec tjednima nitko nije na respiratoru, 200njak na bolnickom lijecenju i 1 preminuli tjedno. Sto sad?


Pogledaj koliko južnije je Kuvajt.
Corona je sezonalna bolest. Ovisi o vremenskim uvijetima a u Kuvajtu je puno toplije nego kod nas u EU. Kod njih je sada 24 stupnja C.


Ja sam isto bio mišljenja da ta bolest ovisi o vremenskim uvjetima, to se je bar kod nas zorno pokazalo. Sam sebi ne mogu objasniti kako to, dok sam bio u Indoneziji 7-8-9 mjesec, kad je kod njih sušni period i temperature su najveće, oni su umirali kao mravi. Sad je tamo kišni period i temperature su oko 25 C i skoro da nemaju coronu.
26.11.2021 | 16:04
jura22 kaže:
Gjuroo kaže:
A gle... Dobri stari Albert je relativno nedavno (pun intended) usporedio ljudsku glupost sa Svemirom. To je tak bilo i tak će biti..
Jbga, izdrži! Nađi snage i strpljenja da sve ovo preguraš sa što manje stresiranja.

Ja sam sebi u glavi zamislio da smo u stanju III svjetskog rata. Svjetski ratovi su ugrubo trajali po 4 godine. Tako si sada računam da mi treba snage i strpljenja za još 2-3 godine jer ne vjerujem da će ova pi*darija proći samo tako. Nadam se da sam u krivu.


Ali danas nemamo Alan Turing-a koji bi skratio rat.


Nije ga bilo ni u I. svjetskom...
Umjesto Turinga možda dođe neki novi soj koji će potamaniti sve ostale sojeve i onda skočiti sa litice i samoubit se. Možda naprave cjepivo koje je zbilja 100% učinkovito za sve postojeće sojeve i traje doživotno. Možda objave da je sve skupa bila zajebancija i da se možemo razići kućama jer nema se više šta za vidjeti. Itd...
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.11.2021 | 16:22
cariblanco kaže:
Ja sam isto bio mišljenja da ta bolest ovisi o vremenskim uvjetima, to se je bar kod nas zorno pokazalo. Sam sebi ne mogu objasniti kako to, dok sam bio u Indoneziji 7-8-9 mjesec, kad je kod njih sušni period i temperature su najveće, oni su umirali kao mravi. Sad je tamo kišni period i temperature su oko 25 C i skoro da nemaju coronu.


Zanimljivo. Suprotno od onog što se kod nas pokazalo.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.11.2021 | 16:30
Bertone kaže:
Air bi svima objesio vijenac bijelog luka oko vrata




Promaklo ti je da sam svojoj frendici sugerirao da razmotri cjepljenje zbog svog zdravstvenog stanja (višak kilograma, fizička neaktivnos, problemi sa zglobovima i općenito nezdrav način života).
Tako da nisam ja taj koji bi sve ljude u jedan koš.
Ali bi svima sigurno stavio vijenac od češnjaka.

Na kraju je frendica prebolila koronu samo sa upalom pluća.

Naime, unazad desetak dana u svojoj okolini sve češće srećem ljude (i cijepljene i necijepljene) koji govore pa i otvoreno pokušavaju doći u izravni kontakt sa COVID bolesnom osobom kako bi se i oni izložili virusu i po mogućnosti razboljeli iako su svjesni činjenice da je COVID-19 virus koji kod određene skupine ljudi izaziva po život opasne posljedice. Svoju nakanu objašnjavaju razmišljanjem da će ukoliko se svi zaraze (i cijepljeni i necijepljeni), svi koji prežive imati imunitet kojim će poslati COVID na spavanje na neko vrijeme. Sad, krećem li se ja među krivim skupinama ljudi ili je tako i drugdje nemam pojma.


Ja da nisam bio zaražen ovako spontano sigurno bi u ovoj sadašnjoj situaciji namjerno se zarazio.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, ammadeus, m@xym, Riba, temeljnik, ZeljkoB, Anonimci (466)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO