Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


  • Daddo
  • Posjetitelj
27.11.2021 | 10:05
JOHN kaže:

Koja korist od cijepljenja kad ljudi ionako umiru?
Koja korist od cijepljenja kada i cijepljeni šire virus?


Ljudi ionako umiru. Koja korist od ičega ikad (uključujući i sustav zdravstva, školstva i sve ostale "sustave")?

"Korist cijepljenja" je povećanje šansi da nisi među ona 3 necijepljena od ukupno 4 na respiratoru (na kojem su ti šanse za preživljavanje navodno 40%, odnosno ako je vjerovati žapcu - 0%, jer sve koje on zna da su završili na respiratoru ti su pomrli).

Virus se širi zbog nepridržavanja mjera. Obzirom da nemamo mehanizme kontrole niti sustav koji sankcionira nepridržavatelje, sasvim je svejedno KOJE su mjere važeće i da li ih se (ne) pridržavaju cijepljeni ili necijepljeni.

Obzirom da je očito da od cijepljenja nema prevelike koristi (a ni štete, ako je suditi po broju ozbiljnih prijavljenih nuspojava), sasvim je svejedno koga ćemo ili nećemo cijepiti.

Oni koji se do sad nisu... ni neće. Oni koji se jesu... vjerojatno će se opet... iz ovih ili onih razloga.
27.11.2021 | 10:06
[quote="Air" post=199122]Daddo kaže:


Ovo je jedna floskula u koji vjeruju ljudi koji žive u balonu u nekom svom zamišljenom balonu koji leti iznad realnog svijeta koji je suprotan od stanja u tom balonu. Bez namjere osobne uvrede.
Taj balon se sastoji od toga da su ljudi neutemeljeno uvjereni kako ih političari i institucije štite i štiti će ih, npr. WHO, UNICEF, UNHCR, UNPROFOR, itd. prema lokalnim državnim isntitucijama istog tipa (kojima opet upravljaju političari i krupni kapital)
(


Kolega ja baš mislim da ti živiš u tom balonu. Molit te da mi daš savjet kako bi ja trebao živjeti. Jer trebam živjeti, sve dok ne umrem...ili ima još nešto
27.11.2021 | 10:20
Meni je interesantno, da se danas borimo, da svi ljudi imaju ista prava. Danas je glavna mantra da homoseksualci i ini rodovi ( u koje se baš i ne kužim ) imaju prava kakva ima ja. Sve ja to mogu prihvatiti, mada sam ograničen, pa ne kužim drilanje medija po tom pitanju.
Za mene je porazna činjenica, da mi nismo u stanju s malo empatije, pokazati prema starijim osobama, koje najviše stradavaju. Ok, tu i tamo strada koja i mlađa osoba, pa je onda zavedemo kao koletararnu žrtvu.
Jer da nije bilo starih, ne bi bilo niti vas/nas mladih
Moje hipotetsko pitanje je, da viris napada samo populaciju od cca 20-50 g. ili ne daj Bože samo djecu, kakva bi bila vaša razmišljanja ?
27.11.2021 | 10:31
Daddo kaže:
JOHN kaže:

Koja korist od cijepljenja kad ljudi ionako umiru?
Koja korist od cijepljenja kada i cijepljeni šire virus?


Ljudi ionako umiru. Koja korist od ičega ikad (uključujući i sustav zdravstva, školstva i sve ostale "sustave")?

"Korist cijepljenja" je povećanje šansi da nisi među ona 3 necijepljena od ukupno 4 na respiratoru (na kojem su ti šanse za preživljavanje navodno 40%, odnosno ako je vjerovati žapcu - 0%, jer sve koje on zna da su završili na respiratoru ti su pomrli)


Svjestan si toga da će se taj omjer kad tad promijeniti i da će umirati više onih koji su cijepljeni od onih koji su necijepljeni jer će se sigurno povećati procijepljenost. I što češ onda ti i ostali zaključiti? Možda da nisu umrli od Covida jer su cijepljeni?
  • Daddo
  • Posjetitelj
27.11.2021 | 10:48
Svjestan si toga da trenutno imamo cca 30% onih koji se NISU cijepili a nema prepreke tome? Uz još 30% onih koji su ispod dobne granice za cijepljenje?

Ako računaš na to da će oni od 5-11 za koje cjepivo (navodno) dolazi "pod bor za Božić" ("sve je isto ko i lani" ) čekat da postanu ugrožena skupina (to su ovi stariji koje Cariblanco spominje) da bi se cijepili... s obzirom na trenutnu rasprostranjenost virusa i broj ljudi koji dnevno umire... ne čini li ti se prilično izglednim da onaj tko danas ide u četvrti osnovne neće stići doživjeti mirovinu (jer će ga zahvatiti neki mutant soja korone u tih 50 godina)?
27.11.2021 | 10:54
Deca, šta god se dogodilo s koronom - dogodilo se. Šta god će se dogoditi - dogodit će se.
Od početka svega, pa i ove rasprave, ipak sam primjetio jedan zanimljivu i znakovitu promijenu...

Žabac je shvatio zašto u RH slavimo Dan antifašističke borbe
27.11.2021 | 10:59
Daddo kaže:
Svjestan si toga da trenutno imamo cca 30% onih koji se NISU cijepili a nema prepreke tome? Uz još 30% onih koji su ispod dobne granice za cijepljenje?


Svjestan si toga da kada se procijepi i tih 30% da će ljudi i dalje umirati od Covida? Probaj to nekako iskopati
27.11.2021 | 10:59
Gjuroo kaže:
Deca, šta god se dogodilo s koronom - dogodilo se. Šta god će se dogoditi - dogodit će se.
Od početka svega, pa i ove rasprave, ipak sam primjetio jedan zanimljivu i znakovitu promijenu...

Žabac je shvatio zašto u RH slavimo Dan antifašističke borbe


Mene više brinu čudaci nego korona.

Antifašisti sada slave fašizam…..
  • Daddo
  • Posjetitelj
27.11.2021 | 11:03
Ja primjećujem da ovi antiprotivni uglavnom imaju problem s ije i je i č i ć (ne diskriminiram, samo primjećujem)... žabac included... nego, jel zna se kad je ove godine dan republike i jel to spojivo?
27.11.2021 | 11:03
Air kaže:


Ovo je jedna floskula u koji vjeruju ljudi koji žive u balonu u nekom svom zamišljenom balonu koji leti iznad realnog svijeta koji je suprotan od stanja u tom balonu. Bez namjere osobne uvrede.
Taj balon se sastoji od toga da su ljudi neutemeljeno uvjereni kako ih političari i institucije štite i štiti će ih, npr. WHO, UNICEF, UNHCR, UNPROFOR, itd. prema lokalnim državnim isntitucijama istog tipa (kojima opet upravljaju političari i krupni kapital)

(


Hvla ti kolega na ovom postu. Mislim da je ovaj post najbolje primjeren ono što želim reći.
Znači one institucije koje su boldane, su fake i tamo rade pekari i zidari, možda i slobodni zidari i njihove poruke i preporuke, možemo shvatiti ofrlje
Upravo je to problem i to najveći, jer su ljudi podložni društvenim mrežama i svemu što se na njima piše. Tko će dovesti u pitanje odgovornost društvenih mreža, kad je tamo samo istina ? Jer je tamo Bog Lauc i nema drugih Bogova osim njega...ebeš Markotićku,Capaka,Beroša i dr. jer oni samo pričaju kako da pogoduju krupnom kapitalu
Oni imaju svoju misiju kako da zalude narod, a ja bi trebao vjerovati proroku @Air_u ili sličnim njemu. Najbolje se to vidi baš iz ove teme. Sloboda mišljenja je u redu i nitko je ne brani, ali ja ipak više vjerujem "lažnim" stručnjacima koji tamo rade, nego raznim slobodoumnih osobama, popout tebe.
27.11.2021 | 14:59
Imamo novu ongoing situaciju s testovima na antitijela (barem kod nas u Rijeci), nije jasno što i zašto, ali opet dolijeva ulje na vatru da netko nešto mulja...

Naime, mnogi ljudi rade te testove da vide koliko su zaštićeni i ako su cijepljeni je li cjepivo još djelotvorno. I sada su odjednom promijenili način testiranja i sve sveli na < ili > od jedan. To bi čak bilo ok da je usporedivo s prošlom skalom koja je imala granicu na 50, ali novi rezultati nemaju veze s mozgom, pa osoba koja je imala ekstremno veliki broj antitijela (situacija par dana nakon cijepljenja) sada ispada kao da nemaju dovoljno, a po ranijem testu su bili "super zaštićeni".

Kako sada to objasniti? Naravno, teoretičari zavjere su odmah rekli da je to osmišljeno kako bi se većina testiranih proglasila nesigurnima i da ih se cijepi, a one cijepeljenje da se cijepi opet. Zanimljivo je i kako se ne mogu naći podaci o novom tipu testa na netu! Je li to sada opet neka priča kao s PCR testom - koliko puta ga zavrtiš, takav rezultat dobiješ?

Eksperiment koji slijedi je da se sada ta ista osoba sa super prvim testom, nedovoljnim drugim testom, sada ode testirati u nezavisnu kliniku na stari način i da vidimo pravo stanje stvari.
  • Daddo
  • Posjetitelj
27.11.2021 | 15:11
Jel prebolio? Je. Po istim tim teoretičarima on je trajno zaštićen (sam si stavio link) dakle nek ne baca novce bezveze na test kojem ionako ne vjeruje. Za sve drugo mu treba ili EU digitalna putovnica ili negativan BAT/PCR. PCR mu treba ako misli izvan RH ići.
27.11.2021 | 16:03
Ukinuli su skale jer se nisu "dogovorili" raspon. Nekome 20 nečega anti tijela je puno a drugome 2000 nečega anti tijela je vrlo malo.
Naravno, nejasno je zašto ako se testiraš uvijek na istom mjestu, ne iskazuju po tom testu neku količinu jedinica.
Recimo, prije godine dana si imao 50, prije 6 mj. 45, danas si na 30. Vidiš tenziju padanja.

CH je rekla tko ima antitijela veća od xy, dobije potvrdu 90 dana. Ovo mi je normalan put.
Vjerujem da se nekome cjepivo primi bolje, nekome lošije, a netko i umre.

Ja mislim da se svi trebamo čim prije zaraziti (što je neizbježno) da se riješimo svega.
27.11.2021 | 16:07
a.jpg
27.11.2021 | 17:22
dpasaric kaže:
Imamo novu ongoing situaciju s testovima na antitijela (barem kod nas u Rijeci)


Pa i do sad su bili serološki testovi po dvije različite skale i metode u Rijeci. U ZJZ po jednoj metodi, a u KBC po drugoj. O kojem točno mjestu za testiranje pričaš?
27.11.2021 | 17:35
jura22 kaže:
a.jpg


Da su u staroj varijanti svi bili cijepljeni ne bi ni mutirao u novi soj!
27.11.2021 | 17:42
Nema nijednog dokaza za tu tvrdnju.
27.11.2021 | 17:56
smayoo kaže:
dpasaric kaže:
Imamo novu ongoing situaciju s testovima na antitijela (barem kod nas u Rijeci)


Pa i do sad su bili serološki testovi po dvije različite skale i metode u Rijeci. U ZJZ po jednoj metodi, a u KBC po drugoj. O kojem točno mjestu za testiranje pričaš?


Nisam to znao - da koriste različite metode unutar sustava, u konkretnom primjeru u oba slučaja riječ je o ZJZ (Mlaka), od tuda i pomutnja.
27.11.2021 | 17:56
Cak vise, da se nismo cijepili, virus ne bi mutirao.
Brundali su da se u tijeku pandemije ne cijepi jer virus mutira.
27.11.2021 | 18:28
jura22 kaže:
Cak vise, da se nismo cijepili, virus ne bi mutirao.


To je tvoje stručno mišljenje ili imaš neki znanstveni radi koji podupire tu tvrdnju?
27.11.2021 | 19:01
dpasaric kaže:
smayoo kaže:
dpasaric kaže:
Imamo novu ongoing situaciju s testovima na antitijela (barem kod nas u Rijeci)


Pa i do sad su bili serološki testovi po dvije različite skale i metode u Rijeci. U ZJZ po jednoj metodi, a u KBC po drugoj. O kojem točno mjestu za testiranje pričaš?


Nisam to znao - da koriste različite metode unutar sustava, u konkretnom primjeru u oba slučaja riječ je o ZJZ (Mlaka), od tuda i pomutnja.


Pa nema tu nekog konkretnog "sustava". Serološki test se inače koristi kao konačna potvrda dijagnoze određene virusne zarazne bolesti (mononukleoze, hepatitisa, herpes zoster - vodenih kozica kod odraslih, što već...) i dovoljno je da titar bude dovoljno visok (u odnosu na ono što se smatra "baseline", odnosno "nulti pojas", a to ti isto piše na testu) pa da je to dokaz da si (ili trenutno jesi ili si nedavno bio) zaražen tim virusom na kojeg je rađen serološki test. Dakle, kao što si rekao. Test ti zapravo kaže da imaš ili nemaš značajan broj antitijela. Konkretna numerička vrijednost - koliki je točno titar - nema neki konkretan značaj, osim da radiš serološki test svaki tjedan pa pratiš kako se mijenja broj antitijela u tvom organizmu (a to opet ne govori ništa konkretno u općemo kontekstu, jer je stvar, navodno - individualna).

Mi smo napravili serološki test nakon preboljenja, proljetos, krajem ožujka, sebi, informativno. Ja sam imao 60 puta više od bazne vrijednosti, supruga 17, mlađa kći 6x, a svi smo bili zaraženi u isto vrijeme. Starija kći je preboljela 4 mjeseca ranije i nije imala antitijela (titar unutar "nultog" pojasa).

Onda sam išao istraživati, čitati i provjeravati što se iz toga uopće može zaključiti jer nam naša doktorica nije baš ništa decidirano znala reći, osim da taj test u smislu propisa ne znači baš ništa.

Uglavnom, imunolozi kažu da prisutnost antitijela u krvotoku nije neko relevantno mjerilo imuniteta jer imunološki sustav čovjeka "pamti" napadača od kojeg se jednom obranio (laički rečeno) "u" T-limfocitima pa, kad ponovno dođe u kontakt s istim napadačem, momentalno okida novo stvaranje antitijela i u razdoblju od nekoliko sati do nekoliko dana stvori dovoljnu količinu antitijela da se tijelo obrani od napada bez razvijanja simptoma ili uz vrlo blage simptome.

(Inače, visoka temperatura je opća obrana tijela od virusa koja nastupa kad (još) nema antitijela jer su (opet laički) virusi više osjetljivi na visoku temperaturu od vlastitih stanica organizma. Zato u načelu nije pametno odmah gutati antipiretike čim krene rasti temperatura, odnosno uopće ih ne piti ako temperatura ne pokazuje tendenciju prenaglog rasta i/ili rasta preko neke opasne granice.)

Vezano za T-limfocite i (laički rečeno) "memorijski imunitet", ono oko čega se znanstvenici naglašeno ne slažu je - je li samo preboljenje to što izaziva stvaranje T-limfocita koji "pamte" CoV-2 kao napadača, ili i cjepivo može to izazvati. Odnosno, može li to bilo koje cjepivo, ili ova mRNA i "vektorska" ne mogu?

Nema konačnih i decidiranih dokaza dobivenih relevantnim istraživanjima. Po mom sudu (nestručnom, ali kritički promišljenom), rekao bih da to permanentno povećavanje ("trebaju nam dvije doze", "treba nam booster doza", "trebat će cijepljenje svakih 6-8 mjeseci"...) pokazuje da su mRNA i vektorska cjepiva dizajnirana prvenstveno da generiraju trajni prihod svojim vlasnicima, a ne da stabiliziraju situaciju i pomognu uspostaviti kontrolu nad virusom.

Tko god bi se sad htio krenuti izrugivati ovoj mojoj rečenici i prozivati me "teoretičarom zavjere", molim da preskočimo taj dio. Ne govorim ni o kakvoj teoriji zavjere, nego o odavno pokazanom i dokazanom poslovnom modelu farmaceutskih megakorporacija kojim se akutni bolesnici pretvaraju u kronične i glavni je cilj što više stanovništva učiniti doživotno ovisnima o nekom farmaceutskom proizvodu ili više njih. "Argumenti" koji počinju sa "pa ne bi valjda cijeli svijet", ili "zar želiš reći da liječnici namjerno" i sl. nisu razložni argumenti, nego iskaz vlastitog odabira da će radije vjerovati u suprotno tumačenje, bez obzira na bilo koju argumentaciju i tzv. Occamovu britvu (kad usporediš više teorija o istom fenomenu, ako su sve premise iste, najvjerojatnije je istinita ona koja je - najjednostavnija). A nema jednostavnije teorije od toga da netko nešto radi - zbog profita. Nema bjelosvjetske judeomasonske zavjere. Nema ljudi guštera. Ni zlih svemiraca. Ni malicioznog plana depopulacije. Obična. Jednostavna. Plitka. Ljudska. Pohlepa.
27.11.2021 | 19:11
m@xym kaže:
jura22 kaže:
Cak vise, da se nismo cijepili, virus ne bi mutirao.


To je tvoje stručno mišljenje ili imaš neki znanstveni radi koji podupire tu tvrdnju?


Znanstveni radovi općenito pokazuju da (svi) virusi mutiraju stalno jer - virusi to rade. Ne rade to "iz inata". Ne rade to iz "samoobrane". Ne rade to ni iz kojeg vanjskog razloga, nego jednostavno - to rade stalno. To je elementarna kemija virusa i temelj evolucije. Ne samo virusa nego i živih bića, i jednostavnih kao što su bakterije, i složenih kao što su ljudi.

Dakle, cijepili se mi ili ne, razboljeli se mi ili ne, virusi mutiraju. Najuspješniji virusi mutiraju na takav način da većina populacije ne može razviti trajni imunitet, ali također i na takav način da njihovi domaćini ne razvijaju ozbiljne i opasne simptome. Ljudi koji se time bave kažu da je virus obične najobičnije prehlade daleko evolucijski najuspješniji.
27.11.2021 | 19:53
@smayoo,

Evo, došao je i taj dan da se u potpunosti slažem sa tobom.

Mutacije se događaju bez obzira na status cijepljenosti, uostalom, danas aktualno cjepivo je napravljeno prema prvom otkrivenom soju (alfa) virusa, a kada je ušlo u značajniju primjenu (barem u ovim našim krajevima) već se pojavila i delta varijanta.

Prema onome što ja znam o mutacijama, radi se zapravo o pogreškama kod kopiranja genetskog zapisa (prilikom umnožavanja virusa), pa se s vremena na vrijeme pojavi takva "pogreška" koja se pokaže kao zaraznija od "originala" i ubrzo nadvlada prethodnu varijantu jer se širi brže i uspješnije.

Zato je tvrdnja, da virus ne bi mutirao da se nismo cijepili, potpuno besmislena. Mutirao je on i prije nego što smo smo ga otkrili, i prije nego što smo napravili cjepivo, a mutirati će i nakon što se većina ljudi cijepi.
27.11.2021 | 20:14
smayoo kaže:
(Inače, visoka temperatura je opća obrana tijela od virusa koja nastupa kad (još) nema antitijela jer su (opet laički) virusi više osjetljivi na visoku temperaturu od vlastitih stanica organizma. Zato u načelu nije pametno odmah gutati antipiretike čim krene rasti temperatura, odnosno uopće ih ne piti ako temperatura ne pokazuje tendenciju prenaglog rasta i/ili rasta preko neke opasne granice.)


Neovisno o covidu hitio bih se osvrnuti na ovo jer hrpa ljudi odmah nastoji "spustati temperaturu", toga sam se posebno naslusao nakon sto smo dobili dijete. To je u vecini slucajeva potpuno nepotrebno. Postoje rijetki slucajevi kod osoba gdje temperatura moze izazvati konvulzije, i u tim slucajevima to ima smisla, ali recimo kruze price da "previsoka temperatura moze ostetiti mozak" sto je potpuna glupost. Nas organizam ne moze generirati toliko visoku temperaturu koja bi ostetila bilo koji organ. Nas mali je znao imati temperaturu i 40 i nismo koristili nikakve antipiretike jer mu nije bilo potrebno.
Usudio bih se reci da ne postoji "opasna tjelesna temperatura", postoji ona koja kod nekih ljudi moze izazvati neugodne reakcije.

Hvala sto ste poslusali moj TED talk.
27.11.2021 | 20:46
Riba kaže:
Postoje rijetki slucajevi kod osoba gdje temperatura moze izazvati konvulzije, i u tim slucajevima to ima smisla, ali recimo kruze price da "previsoka temperatura moze ostetiti mozak" sto je potpuna glupost.


Pa... ne znam je li se što promijenilo u medicinskoj praksi otkad su naša djeca bila mala. Ono što je nama rekla pedijatrica da pri temperaturi preko 40 stupnjeva počinje zgrušavanje bjelančevina, i to upravo u mozgu. Nisam informaciju provjeravao, uzeo sam je zdravo za gotovo, ali, srećom, nama se s troje djece samo 2 ili 3 puta dogodilo da je temperatura bila tako visoka, a dok nije krenula preko 39, nismo nikad ni sebi, ni djeci davali antipiretike.
27.11.2021 | 21:00
m@xym kaže:
Zato je tvrdnja, da virus ne bi mutirao da se nismo cijepili, potpuno besmislena.


Tako je. Jednako je besmislena kao i ona da virus ne bi mutirao da smo se svi cijepili.
27.11.2021 | 21:02
smayoo kaže:
Pa... ne znam je li se što promijenilo u medicinskoj praksi otkad su naša djeca bila mala. Ono što je nama rekla pedijatrica da pri temperaturi preko 40 stupnjeva počinje zgrušavanje bjelančevina, i to upravo u mozgu.


Da, to je ta urbana legenda koja se prenosi s koljena na koljeno, a samo povrsnim istrazivanjem otkrijes da je to nemoguce (osim ako necemo i za to reci da nas lazu )

Myth #2: Fevers are bad, can cause brain damage or seizures and are dangerous to my child.

Fact: Fevers are a protective mechanism and a sign that the body's immune system is turned on. Most fevers are good for sick children and help the body fight infection. Fevers do not cause brain damage. As for seizures, the vast majority (96 percent) of children do not have seizures with a fever. About 4 percent of children can have a seizure with a fever – this is called a febrile seizure. Febrile seizures are scary to watch, but they usually stop within five minutes. They do not cause brain damage or have long-term side effects. Children who have had febrile seizures are not at greater risk for developmental delays or learning disabilities."


Ako nista, mozemo zakljuciti da se radi o uroti proizvodjaca antipiretika. Pravo pitanje je zasto jedna pedijatrica dijeli pogresne informacije.

Ono sto jest istina je da visoka temperatura moze ostetiti mozak, ali toliku temperaturu nase tijelo ne moze proizvesti.
27.11.2021 | 21:33
Hja... Ta pedijatrica je već dugo u penziji. Dobro znamo da je medicina imala svojih zabluda, a sigurno ih ima i dalje, za koje ćemo tek doznati.
27.11.2021 | 22:16
smayoo kaže:

Nema konačnih i decidiranih dokaza dobivenih relevantnim istraživanjima. Po mom sudu (nestručnom, ali kritički promišljenom), rekao bih da to permanentno povećavanje ("trebaju nam dvije doze", "treba nam booster doza", "trebat će cijepljenje svakih 6-8 mjeseci"...) pokazuje da su mRNA i vektorska cjepiva dizajnirana prvenstveno da generiraju trajni prihod svojim vlasnicima, a ne da stabiliziraju situaciju i pomognu uspostaviti kontrolu nad virusom.

Tko god bi se sad htio krenuti izrugivati ovoj mojoj rečenici i prozivati me "teoretičarom zavjere", molim da preskočimo taj dio. Ne govorim ni o kakvoj teoriji zavjere, nego o odavno pokazanom i dokazanom poslovnom modelu farmaceutskih megakorporacija kojim se akutni bolesnici pretvaraju u kronične i glavni je cilj što više stanovništva učiniti doživotno ovisnima o nekom farmaceutskom proizvodu ili više njih. "Argumenti" koji počinju sa "pa ne bi valjda cijeli svijet", ili "zar želiš reći da liječnici namjerno" i sl. nisu razložni argumenti, nego iskaz vlastitog odabira da će radije vjerovati u suprotno tumačenje, bez obzira na bilo koju argumentaciju i tzv. Occamovu britvu (kad usporediš više teorija o istom fenomenu, ako su sve premise iste, najvjerojatnije je istinita ona koja je - najjednostavnija). A nema jednostavnije teorije od toga da netko nešto radi - zbog profita. Nema bjelosvjetske judeomasonske zavjere. Nema ljudi guštera. Ni zlih svemiraca. Ni malicioznog plana depopulacije. Obična. Jednostavna. Plitka. Ljudska. Pohlepa.


Potpisujem sve napisano, došao sam do istih zaključaka.
28.11.2021 | 00:53
Prosvjed je trebao biti na Trgu Francuske republike, no prema riječima organizatora, netko je došao i poveo masu na Markov trg.

- Netko nam je ukrao prosvjed - kažu.


www.24sata.hr/news/novi-prosvjed-protiv-...ske-republike-799499

Ma da,... trebalo im je samo tri tjedna da shvate da su izmanipulirani od strane 2-3 osobe koje ciljaju na slijedeći mandat u saboru i jednog koji treba imati trajno prebivalište u PB Vrapče.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 44 minuta
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO