Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


  • Daddo
  • Posjetitelj
26.11.2021 | 16:31
smayoo kaže:
Daddo kaže:
smayoo kaže:
tino1 kaže:
najveća kazna za asocijalno ponašanje


Daj da budemo načisto. Tvrdiš li da je zajamčeni slobodan izbor neke osobe da se ne cijepi - asocijalno ponašanje?


Zajamčeni slobodan izbor je pravo svakog pojedinca.


Tako je. I ako je nešto zajamčeni slobodan izbor, onda automatski nije i ne može biti asocijalno ponašanje. Prouči malo Ustav RH.

To bi bilo isto kao da asocijalnim ponašanjem proglasiš to da netko ne ide u crkvu na Božić ili ne jede ribu petkom.


Ja i ne tvrdim da je asocijalno ponašanje (to je bio Tino, tako da ne znam zašto si kvotao mene). Ali može biti devijantno.

Tipa zajamčen ti je slobodan izbor nogometnog kluba za kojeg navijaš. Nije da ti itko brani navijat za OFK Obilić.

To ne znači da te neki Torcidaš neće razvalit po njonji jer je to slobodno izabrao (i bit Torcidaš i bit njonjav) iako ti uredno imaš plaćenu kartu i doveo si sina na utakmicu na zapad sjedenje.
26.11.2021 | 16:32
Bertone kaže:
Naime, unazad desetak dana u svojoj okolini sve češće srećem ljude (i cijepljene i necijepljene) koji govore pa i otvoreno pokušavaju doći u izravni kontakt sa COVID bolesnom osobom kako bi se i oni izložili virusu i po mogućnosti razboljeli iako su svjesni činjenice da je COVID-19 virus koji kod određene skupine ljudi izaziva po život opasne posljedice. Svoju nakanu objašnjavaju razmišljanjem da će ukoliko se svi zaraze (i cijepljeni i necijepljeni), svi koji prežive imati imunitet kojim će poslati COVID na spavanje na neko vrijeme. Sad, krećem li se ja među krivim skupinama ljudi ili je tako i drugdje nemam pojma.


Jebga, ljudi pucaju po šavovima. Mensečini da je to trenutno ozbiljniji problem od korone. Za koronu imamo cjepivo i s te strane se svatko može donekle zaštititi ako baš želi (čak je preporučljivo).
S druge strane imamo shellshock od konstantnog bombardiranja negativnim i neoptimističnim informacijama. Necijepljeni su nesigurni jer su necijepljeni, a cijepljeni nisu sigurni jer svako malo dolaze "novi sojevi" koji predstavljaju prijetnju jer sadašnje cjepivo nije bilo predviđeno za te "još ubojitije" sojeve. Sve se svodi na to da nam "nema spasa unatoč cijepljenju, unatoč booster dozi, unatoč visokoj procijepljenosti".
Nema više priče one priče o "imunitetu krda". I to smo već davno prevazišli. Mislim da smo već i u Hrvatskoj došli negdje do te brojke koja nam je u jednom ranom trenutku jamčila blagostanje (20ak% preboljelih + 60ak% cijepljenih). S tim u svezi ne kužim zašto se nazi-vaxxeri još uvijek bune oko necijepljenih kad smo postigli razinu imuniteta za koju nam je "medicina" jamčila da će nas izvući iz stanja pandemije. Čuj mene - sranja... STANJA pandemije.
Jedan moj frend je još davne 2020., negdje krajem ožujka mjeseca, izjavio: "Sad samo treba sačuvati zdravu glavu".
Nije lako, dragi moj Bertone, nije lako...
  • Daddo
  • Posjetitelj
26.11.2021 | 17:42
Bertone kaže:

Naime, unazad desetak dana u svojoj okolini sve češće srećem ljude (i cijepljene i necijepljene) koji govore pa i otvoreno pokušavaju doći u izravni kontakt sa COVID bolesnom osobom kako bi se i oni izložili virusu i po mogućnosti razboljeli iako su svjesni činjenice da je COVID-19 virus koji kod određene skupine ljudi izaziva po život opasne posljedice. Svoju nakanu objašnjavaju razmišljanjem da će ukoliko se svi zaraze (i cijepljeni i necijepljeni), svi koji prežive imati imunitet kojim će poslati COVID na spavanje na neko vrijeme. Sad, krećem li se ja među krivim skupinama ljudi ili je tako i drugdje nemam pojma.


Unazad deset dana u svojoj okolini imam 5 izrečenih mjera izolacije.

U istih tih deset dana umrlo je 658 osoba (u prosjeku jedan autobus dnevno?).

Broj hospitaliziranih narastao je za 118 (u prosjeku 11 dnevno?).

Na respiratoru je završilo 36 novih ljudi u tih 10 dana (u prosjeku 3 dnevno?).
26.11.2021 | 17:48
Daddo kaže:
smayoo kaže:
Daddo kaže:
smayoo kaže:
tino1 kaže:
najveća kazna za asocijalno ponašanje


Daj da budemo načisto. Tvrdiš li da je zajamčeni slobodan izbor neke osobe da se ne cijepi - asocijalno ponašanje?


Zajamčeni slobodan izbor je pravo svakog pojedinca.


Tako je. I ako je nešto zajamčeni slobodan izbor, onda automatski nije i ne može biti asocijalno ponašanje. Prouči malo Ustav RH.

To bi bilo isto kao da asocijalnim ponašanjem proglasiš to da netko ne ide u crkvu na Božić ili ne jede ribu petkom.


Ja i ne tvrdim da je asocijalno ponašanje (to je bio Tino, tako da ne znam zašto si kvotao mene). Ali može biti devijantno.

Tipa zajamčen ti je slobodan izbor nogometnog kluba za kojeg navijaš. Nije da ti itko brani navijat za OFK Obilić.

To ne znači da te neki Torcidaš neće razvalit po njonji jer je to slobodno izabrao (i bit Torcidaš i bit njonjav) iako ti uredno imaš plaćenu kartu i doveo si sina na utakmicu na zapad sjedenje.


Nisam ni ja rekao da je to (što god to bilo) asocijalno ponašanje. Rekao sam da postoji jedno pleme koji ljude iz tog plemena kažnjava za asocijalno ponašanje. Ali ipak ima malo asocijalnog, jer inače ne bi tu priču svi povezali s malo sve prisutnim asocijalnim ponašanjem.
26.11.2021 | 18:00
Daddo kaže:
Bertone kaže:

Naime, unazad desetak dana u svojoj okolini sve češće srećem ljude (i cijepljene i necijepljene) koji govore pa i otvoreno pokušavaju doći u izravni kontakt sa COVID bolesnom osobom kako bi se i oni izložili virusu i po mogućnosti razboljeli iako su svjesni činjenice da je COVID-19 virus koji kod određene skupine ljudi izaziva po život opasne posljedice. Svoju nakanu objašnjavaju razmišljanjem da će ukoliko se svi zaraze (i cijepljeni i necijepljeni), svi koji prežive imati imunitet kojim će poslati COVID na spavanje na neko vrijeme. Sad, krećem li se ja među krivim skupinama ljudi ili je tako i drugdje nemam pojma.


Unazad deset dana u svojoj okolini imam 5 izrečenih mjera izolacije.

U istih tih deset dana umrlo je 658 osoba (u prosjeku jedan autobus dnevno?).

Broj hospitaliziranih narastao je za 118 (u prosjeku 11 dnevno?).

Na respiratoru je završilo 36 novih ljudi u tih 10 dana (u prosjeku 3 dnevno?).


Ja se ne bi zajebavao.
  • Daddo
  • Posjetitelj
26.11.2021 | 18:26
Ja se ne zajebavam već točno godinu i 9 mjeseci (taman na današnji dan, poklopilo se).

Na današnji dan je i točno 11 mjeseci od dolaska prvih doza cjepiva u RH.
26.11.2021 | 18:42
Daddo kaže:
Ja se ne zajebavam već točno godinu i 9 mjeseci (taman na današnji dan, poklopilo se).

Na današnji dan je i točno 11 mjeseci od dolaska prvih doza cjepiva u RH.


Mislio sam da se ne bi zajebavao s nekim korona partijima i namjernim inficiranjem.
26.11.2021 | 19:19
tino1 kaže:
Nisam ni ja rekao da je to (što god to bilo) asocijalno ponašanje.


Ajde ne izmotavaj se. Nije ti ovo Sabor RH.

tino1 kaže:
smayoo kaže:
tino1 kaže:
najveća kazna za asocijalno ponašanje


Daj da budemo načisto. Tvrdiš li da je zajamčeni slobodan izbor neke osobe da se ne cijepi - asocijalno ponašanje?


Da. Jer to ima posljedice. A i utječe na život svih nas. Meni je npr. pun kurac više ove boleščine i stvarno ne mogu shvatiti da se nje nećemo riješiti dugo zbog toga jer neko ima slobodu ne cijepiti se, boli ga kurac što ja imam slobodu živjeti normalno.
26.11.2021 | 19:25
Daddo kaže:
smayoo kaže:
Daddo kaže:
smayoo kaže:
tino1 kaže:
najveća kazna za asocijalno ponašanje


Daj da budemo načisto. Tvrdiš li da je zajamčeni slobodan izbor neke osobe da se ne cijepi - asocijalno ponašanje?


Zajamčeni slobodan izbor je pravo svakog pojedinca.


Tako je. I ako je nešto zajamčeni slobodan izbor, onda automatski nije i ne može biti asocijalno ponašanje. Prouči malo Ustav RH.

To bi bilo isto kao da asocijalnim ponašanjem proglasiš to da netko ne ide u crkvu na Božić ili ne jede ribu petkom.


Ja i ne tvrdim da je asocijalno ponašanje (to je bio Tino, tako da ne znam zašto si kvotao mene).


Hja, čuj, odgovorio si na moje pitanje postavljeno Tinu. Ja sam zaključio da nastupaš u svojstvu njegova odvjetnika pa sam dalje odgovorio tebi.
26.11.2021 | 19:39
Vanjuška kaže:
smayoo kaže:
Ne znam zašto MENE vidiš da takvo što radim. Ja sigurno nisam taj koji se izruguje nečijoj struci i znanju, tim više što nisam te struke. TI si taj koji to radi.


Smayoo, ali radiš to. Prikriveno i uvijeno.


U životu ništa nikad nisam radio prikriveno. Jako, jako davno (prije 20+ godina) sam bio sklon sasvim otvoreno izrugivati se nekoj struci koja nije moja i nečijem znanju koje osobno nisam imao (smatrajući da je to znanje i ta struka bezvrijedno ili nepotrebno). To su stvari kojima se nikako ne ponosim, a konkretnim sam se osobama odavno zbog toga ispričao.

Zato te lijepo molim konkretan primjer (citat) gdje se ja prikriveno i uvijeno izrugujem ičijoj struci i znanju.

Kako bilo, ispričavam ti se ako sam u nekim postovima bio bezobrazan ili bahat, umoran sam od cijele ove priče, a i inače lako planem.


Hvala ti, ali ispričavati se ne moraš meni. Meni je žao da te ova situacija toliko emotivno pogađa (to se iščitava i iz tvojih postova) jer te upravo to onemogućava u razložnom sagledavanju situacije, isto kao i Tina1.

Ljudi smo, nismo govna.


S tim se slažem. Da nisam mišljenja da si osoba s kojom ima smisla raspravljati, ne bih se ni upuštao u to.
26.11.2021 | 19:59
smayoo kaže:
tino1 kaže:
Nisam ni ja rekao da je to (što god to bilo) asocijalno ponašanje.


Ajde ne izmotavaj se. Nije ti ovo Sabor RH.

tino1 kaže:
smayoo kaže:
tino1 kaže:
najveća kazna za asocijalno ponašanje


Daj da budemo načisto. Tvrdiš li da je zajamčeni slobodan izbor neke osobe da se ne cijepi - asocijalno ponašanje?


Da. Jer to ima posljedice. A i utječe na život svih nas. Meni je npr. pun kurac više ove boleščine i stvarno ne mogu shvatiti da se nje nećemo riješiti dugo zbog toga jer neko ima slobodu ne cijepiti se, boli ga kurac što ja imam slobodu živjeti normalno.

Jebi ga sad, ulovio si me!
  • Daddo
  • Posjetitelj
26.11.2021 | 20:19
Ja predlažem da @tino1 postane novi ministar zdravstva. On nikad ne laže, samo tu i tamo ne govori istinu.

A ne… čekaj… takvog smo već imali.
26.11.2021 | 20:33
Čekaj malo, zar smo imali i nekog koji je govorio istinu?!

B-)
26.11.2021 | 21:22
Ja mislim da je svaki barem nekad rekao istinu. Makar i nehotice. Kad bi ga pitali koliko je sati.
26.11.2021 | 21:26
261673533_10220572990255684_4885240250175963014_n.jpg



Da vam se nađe.
26.11.2021 | 21:28
261311057_319556326666564_6572169246166269317_n.jpg


Ovo nije za stranicu humora.
26.11.2021 | 21:42
Bertone kaže:
Naime, unazad desetak dana u svojoj okolini sve češće srećem ljude (i cijepljene i necijepljene) koji govore pa i otvoreno pokušavaju doći u izravni kontakt sa COVID bolesnom osobom kako bi se i oni izložili virusu i po mogućnosti razboljeli iako su svjesni činjenice da je COVID-19 virus koji kod određene skupine ljudi izaziva po život opasne posljedice. Svoju nakanu objašnjavaju razmišljanjem da će ukoliko se svi zaraze (i cijepljeni i necijepljeni), svi koji prežive imati imunitet kojim će poslati COVID na spavanje na neko vrijeme. Sad, krećem li se ja među krivim skupinama ljudi ili je tako i drugdje nemam pojma.


Čuo sam to i od mojih iz kvarta, priča ide da su molili zaraženog da liže času i onda svi pili iz nje kako bi se zarazili, a sve s ciljem da dobiju covid potvrdu. Tu se vidi koliko je taj koncept s potvrdama zapravo sulud. Naravno, uz sve napore nitko se nije zarazio jer su preboljeli.
26.11.2021 | 21:58
Daddo kaže:

Unazad deset dana u svojoj okolini imam 5 izrečenih mjera izolacije.


U proteklih deset dana mi je jedna necijepljena kuma pozitivna i ona je prilično ravnodušna prema cijepljenima/necijepljenima i ne krivi nikoga kaj je došao red na nju,... no pozitivni su mi i druga kuma i kum koji su oboje dva puta cijepljeni i u siječnju slijedeće godine su trebali ići i po treću dozu, e oni pizde na necijepljene jer su im krivi za to kaj su popušili kovid, ali ne pizde na sebe kaj u pol jedan po noći idu ispeći pileća krilca i pomfrit u fritezi jer su eto baš malo ogladnili i kaj svaki vikend sate i sate provode po trgovačkim centrima u potrazi za što boljim i jeftinijim krilcima i palminom ulju.

Osim njih koji su mi bliski, još par poznanika i kolega/kolegica s posla je završilo u izolaciji,... jbg takvo vrijeme.

Daddo kaže:

Na respiratoru je završilo 36 novih ljudi u tih 10 dana (u prosjeku 3 dnevno?).


Konkurencija?

tino1 kaže:

Ja se ne bi zajebavao.


Nitko u normalnim okolnostima ne bi, međutim ljudi su sve očajniji

dpasaric kaže:

Čuo sam to i od mojih iz kvarta, priča ide da su molili zaraženog da liže času i onda svi pili iz nje kako bi se zarazili, a sve s ciljem da dobiju covid potvrdu. Tu se vidi koliko je taj koncept s potvrdama zapravo sulud. Naravno, uz sve napore nitko se nije zarazio!


Ovo što čujem uglavnom nije motivirano dobivanjem kovid potvrde temeljem preboljenja već kako sam i napisao - razmišljanjem da ukoliko se svi razbolimo virus više neće imati kamo.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.11.2021 | 22:58
Evo moj rođak imao problema sa srcem.
U sklopu obaveznog osiguranja ugradili mu stent, a gratis je dobio koronu.
26.11.2021 | 23:27
Tako bi moglo biti i s onom karticom s loyalty naljepnicama što je postao jura22 - skupi 8 naljepnica i dobiješ gratis moždanu kap.
27.11.2021 | 00:02
Air kaže:
Evo moj rođak imao problema sa srcem.
U sklopu obaveznog osiguranja ugradili mu stent, a gratis je dobio koronu.


2u1

Joj crnjak al jbg,... nadam se da se izvukao i da je sad protok bolji, a i može kud hoće kad ima ausvajs.
27.11.2021 | 00:26
Kako pratim razna razmišljanja na ovu temu, onda je zanimljiva i podjela po društvenim mrežama; "anti" su uglavnom u Facebook utvrdi, a "pro" je vrlo jak na Twitteru. Facebook mrzim od prvog dana i koristim samo dio zbog firme, a Twitter je "moj format", ali tamo u zadnje vrijeme brzo začujem fućkanje negodovanja čim počnem kritički propitivati ono što je trenutno propisani službeni narativ "progresivaca" tamo. I nekada su u pravu, nekada nisu, ima baš svega, ali meni je zabavno vidjeti koliko ljudi zaista razmišljaju, a koliko idu lakšim putem bez da se bave problemom.

No, ima i dobrih i zanimljivih razmišljanja, evo prenosim jedno, ne poznajem korisnika, koristi pseudonim, ali piše ovako:

"Virus ima jednu funkciju, a to je širiti se. Samim time ima biološki prioritet da evoluira kako bi nadjačao imunitet domaćina. Brine me da cijepljenjem djece i zdravih mladih osoba stvaramo dodatni pritisak na virus da zaobilazi neutralizirajuća antitijela.

Osobe koje prebole covid (dakle, samo zaraženi tu ne spadaju) imaju većinom sterilizirajući imunitet. Nekako mi se čini logično njih pustiti da prebole i budu buffer širenju, nego i njih cijepiti propuštajućim cjepivom.

Brine me da ukoliko procijepimo kompletno pučanstvo dajemo ekstremno velik prostor virusu da se širi, a onda i mutira na način da zaobilazi imunitet. Ista briga brine i istraživače sa Harvarda, Cambridgea i sveučilišta u Bostonu:

journals.plos.org/plosone/article?id=10....journal.pone.0250780

Ne zaboravimo da već do sada postoji nekoliko tisuća mutacija SARS-COV2. Ovaj problem znanstvenici planiraju riješiti novim cjepivom za novu prevalentnu varijantu, no onda se otvaraju dva pitanja:

Prvo: zašto onda sada nemamo cjepivo za delta i delta+ varijante?

Drugo: što kada i tad procijepimo ponovno sve?

Opet dolazimo do širenja (zbog propuštajućeg cjepiva) i do novih varijanti jer imamo malo prirodno imunih, a sterilizirajućih za virus.

Ovako laički gledano, najbolje će proći zemlje koje su cijepile uz prvotno visok postotak preboljelih (Švedska, npr.), a najgore one suprotno (Izrael, npr).

Nadam se da se bezrazložno brinem. Osobno nemam strah jer imam prilično dobar imunitet na koronavirus i terapije koje me štite. Nadam se samo da kao društvo postupamo ispravno i cijepljenjem svih ne produžujemo agoniju.

Vidimo se na prosvjedu protiv covid potvrda (ne cjepiva!) jer covid potvrde su dokazano neučinkovito njesra.

P.S.
Kakav tajming... Soj B.1.1529 koji se pojavio u južnoj Africi. Preko 30 mutacija samo na spike proteinu..."


Dio koji je meni ovdje nov je ta razlika između "sterilizirajućeg" i "funkcionalnog" imuniteta. Ne znam je li ovo što je čovjek napisao ispravno, ali me veseli da ima ljudi koji razmišljaju i pokušavaju stvari posložiti tako da imaju logike.
27.11.2021 | 01:13
Russell Brand jest duhovit čovjek, ali ako to stavimo na stranu, njegove analize i sinteze uopće nisu blentave.

Komentar na Austriju...

  • Daddo
  • Posjetitelj
27.11.2021 | 05:49
Bertone kaže:

U proteklih deset dana mi je jedna necijepljena kuma pozitivna i ona je prilično ravnodušna prema cijepljenima/necijepljenima i ne krivi nikoga kaj je došao red na nju,... no pozitivni su mi i druga kuma i kum koji su oboje dva puta cijepljeni i u siječnju slijedeće godine su trebali ići i po treću dozu, e oni pizde na necijepljene jer su im krivi za to kaj su popušili kovid, ali ne pizde na sebe kaj u pol jedan po noći idu ispeći pileća krilca i pomfrit u fritezi jer su eto baš malo ogladnili i kaj svaki vikend sate i sate provode po trgovačkim centrima u potrazi za što boljim i jeftinijim krilcima i palminom ulju.

Osim njih koji su mi bliski, još par poznanika i kolega/kolegica s posla je završilo u izolaciji,... jbg takvo vrijeme.


Još jedan dokaz da smo zemlja "rodijaka i kumova"?

Jedino je zapravo šteta što ti kumovi nikako ne izumiru (dakako, prirodnim putem, božeukloni štagod drugo) pa je korupcija i nepotizam m.o. u RH...

Rekla bi ti glumica/patnica/majka godine - "zar je važno tko je kriv, kad se već sve to desi?"

Bertone kaže:

Daddo kaže:

Na respiratoru je završilo 36 novih ljudi u tih 10 dana (u prosjeku 3 dnevno?).


Konkurencija?


Zapravo ne. Ja sam van svake konkurencije, mene moj respirator čeka za nedajbože. (... i podrum pun vina... i sve mi je ravno...)

Bertone kaže:

tino1 kaže:

Ja se ne bi zajebavao.


Nitko u normalnim okolnostima ne bi, međutim ljudi su sve očajniji


FWIW ovo odavno već nisu normalne okolnosti. Teorija (i teza) da je "prirodno stečen" imunitet trajan je srušena davno. Isto je i s onom da takav imunitet traje dulje od onog stečenog cijepljenjem. No to je ionako manje važno od činjenice da "ljudi dobiju potvrdu" s kojom si mogu rit obrisat. Jedina "bitna" potvrda je ona o cijepljenju. I to ne kao nekakva ulaznica ili propusnica nego kao evidencijski list da imaš bazu onih koje jesi cijepio i čime su cijepljeni.

Da se testovi mogu provodit brže, da su jeftiniji i rezultati istih dođu instant, gotovo sam siguran da bi se svi testirali bez obzira na status cijepljenja. No kako testova ili nema ili su rezultati "kasni" onda to nema baš velikog smisla radit na razini cjelokupne populacije, nego se radi u "kritičnim sustavima".

Problem je odrediti što je kome "kritičan sustav", pogotovo kad uzmeš u obzir ono što sam ti prvo napisao da smo zemlja rodijaka i kumova.


Bertone kaže:

dpasaric kaže:

Čuo sam to i od mojih iz kvarta, priča ide da su molili zaraženog da liže času i onda svi pili iz nje kako bi se zarazili, a sve s ciljem da dobiju covid potvrdu. Tu se vidi koliko je taj koncept s potvrdama zapravo sulud. Naravno, uz sve napore nitko se nije zarazio!


Ovo što čujem uglavnom nije motivirano dobivanjem kovid potvrde temeljem preboljenja već kako sam i napisao - razmišljanjem da ukoliko se svi razbolimo virus više neće imati kamo.


Podcrtano smatram pogrešnim jer:

1. "virusi uvijek imaju kamo"
2. preboljenje ne garantira da neće doći do reinfekcije
3. preboljenje ostavlja trajne posljedice na (necijepljen i cijepljen) organizam - koje i kakve to ovisi o organizmu
4. svjesno i namjerno izlaganje virusu u nekontroliranim uvjetima je - nemudro. virus zajedno sa svim svojim varijantama i dominantnim sojevima uspio je (navodno?) paralizirati kompletne zdravstvene sustave zemalja puno bogatijih nego je to HR. U tom smislu, svjesno zaraziti se... nda.
5. zakon velikih brojeva je uvijek na djelu - masovno namjerno zaražavanje nužno dovodi do povećanja broja hospitaliziranih, što pak vodi respiratorima, a to te vraća na početak priče u kojoj bigpharma mafija dobro i debelo zarađuje na "industriji"

Nije da ne razumijem zašto neki ljudi razmišljaju tako niti mislim da ih zato treba razapinjati. Ja sam samo za ono - "plati svoj izbor" (ovo plati je uporno priča o lovi jer svi sustavi koštaju, skupo je bit i zdrav, a nekmoli bolestan, no meni to "plati" znači prihvati vlastitu odgovornost, ne prebacuj je na sustav koji je i prije pandemije bio takav kakav je, pandemija je samo razotkrila koliko je isti u Q. Priču o lovi manjeviše svi razumijemo... i oni od 7 i od 77, pa je zato "stalno" vrtim, plus argument da netko dobro i debelo zarađuje planski i smišljeno na račun svega ovog je narativ koji nerijetko koriste upravo oni koji se još nisu cijepili, pa takvima velim da mi kupuju MB PRO svojim odlukama i izborima ).

Cjepivo kao takvo, bez obzira na proizvođača i datum proizvodnje i provedena istraživanje je - eksperimentalno. I kao takvo je "babaroga" svima jednako. Razumljivo je da nitko nije voljan svjesno iglat se i guštat u tome i još stajat u redu, pa na balkonu i pljeskat jer je dobio pikicu, dok "trenutno glavni baja" čiči na kutiji hepeka - stava isto Rade Končar i Stevo s one slike u UN-u. A zapravo više ima pozu Rodhinovog mislioca, bosnian style (najstariji vic o Muji koji sjedi i konta, a zapravo samo sjedi)...

Ponavljam se, znam... ali ja se nadam nekoj varijanti u kojoj će populacija koja najgore prolazi biti ona koju sad ne cijepimo. Ne zato jer mi se baš hoće gledat klince na respiratorima nego jer bi to značilo da čak i oni kojima je sve ovo još uvijek situacija u kojoj možemo čekat razvoj događaja prirodnim putem - moraju "nešto".

Naravno da je svima jasno kako bi posljedice toga bile grozne i grozomorne po cijeli svijet (jer klinci su "sve svakom" iole normalnom), ali bi definitivno preispitale kompletno sve sustave vrijednosti kod pojedinaca i natjerale one društvene sustave koji nas kao društvo "imaju štitit" na optimizaciju i reorganizaciju.

Na stranu što bi onda bilo skroz oportuno od zločeste big pharme da na tim klincima zarađuje i da cjepiva budu još malo eksperimentalnija i skuplja, vjerujem da ima dovoljno onih u svijetu koji uživaju u Marvel svijetu stripa i upoznati su s Batmanom (IIRC, "ova naša" stvar je navodno krenula od šišmiša) i Supermanom (prvom je Supeman glumcu konj promijenio život a ivermectin je konjska medicina or so they say) kao superherojima.

U konačnici, Japance je "Fat Man" učinio danas (navodno) najzdravijim narodom na svijetu, jer im "Little Boy" nije bio dovoljan. Ironično, upravo su u ovoj pandemiji (navodno?) pretili populacija rizičnija od ostalih, a dječica su (i opet navodno?) rasadnik "novih sojeva".

27.11.2021 | 08:04
dpasaric kaže:
...
P.S.
Kakav tajming... Soj B.1.1529 koji se pojavio u južnoj Africi. Preko 30 mutacija samo na spike proteinu..."


Meni je ovaj tajming otkrivanja novog JA soja malo napet,... zar baš u trenutku kad je došlo do političkih prijepora oko migranata između UK i FR (EU)
27.11.2021 | 09:00
Iz USA javljaju da su jos dva soja u “propremi”.

Testovi kostaju u maloprodaji 7-10kn, kod nas 30kn. Pohlepa je to.
Vjerojatno ako se kupi 1 milion ide i nize. Uopce nije skupo. Skupo je pusiti, piti, voziti se autom.

Na kraju moje saucesce ako te ceka respirator. Ne bi kumovi trebali izumrijeti nego fasisti koji siluju narod.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
27.11.2021 | 09:11
Daddo kaže:
Naravno da je svima jasno kako bi posljedice toga bile grozne i grozomorne po cijeli svijet (jer klinci su "sve svakom" iole normalnom), ali bi definitivno preispitale kompletno sve sustave vrijednosti kod pojedinaca i natjerale one društvene sustave koji nas kao društvo "imaju štitit" na optimizaciju i reorganizaciju.


Ovo je jedna floskula u koji vjeruju ljudi koji žive u balonu u nekom svom zamišljenom balonu koji leti iznad realnog svijeta koji je suprotan od stanja u tom balonu. Bez namjere osobne uvrede.
Taj balon se sastoji od toga da su ljudi neutemeljeno uvjereni kako ih političari i institucije štite i štiti će ih, npr. WHO, UNICEF, UNHCR, UNPROFOR, itd. prema lokalnim državnim isntitucijama istog tipa (kojima opet upravljaju političari i krupni kapital)

U konačnici, Japance je "Fat Man" učinio danas (navodno) najzdravijim narodom na svijetu, jer im "Little Boy" nije bio dovoljan. Ironično, upravo su u ovoj pandemiji (navodno?) pretili populacija rizičnija od ostalih, a dječica su (i opet navodno?) rasadnik "novih sojeva".


Ovo već drugi puta pišeš... ovo je jedna od morbidnijih teorija koje sam čuo a koja nema veze sa zdravom pameću a pogotovo sa zdravljem.
Oni koji vjeruju u nju neka samo idu na redovito zračenje kod slikanja pluća pa će postati s godinama najzdraviji.
Ovo mi je u klasi razvnozemljaša.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
27.11.2021 | 09:13
jura22 kaže:
Ne bi kumovi trebali izumrijeti nego fasisti koji siluju narod.


Je li ovo samoobrana?
27.11.2021 | 09:55
Izgleda da nisam bio dovoljno strpljiv i odlučan jer po svemu sudeći ovo cjepivo koje su mi ubrizgali je zak…c.
A koliko mi se čini da će svako novo biti zak…c jer niti jedno nije jamstvo protiv smrti kako za trenutnu verziju, tako ni za ovu koja stiže iz pm.
Koja korist od cijepljenja kad ljudi ionako umiru?
Koja korist od cijepljenja kada i cijepljeni šire virus?

Oprostite mi ako ostavljam dojam nadrkanosti
27.11.2021 | 09:58
Korist je za one koji prodaju cjepivo. Korist je za Vladu koji će se obogatiti. Zašto ja nisam Vlado?

Nije samoobrana. Obično fašist ne vidi da je fašist, kao niti pijanac ne vidi da je pijanac.

Fašist je svatko tko drugome uskraćuje temeljna ljudska prava.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 42 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO