Kako doći do OS 10.11?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako doći do OS 10.11?


04.10.2016 | 14:54
Sin bi sad htio kupiti neku aplikaciju za Mac koja traži minimalno 10.11. Ima MBP late 2008, Sierra 10.12 ne ide na njega, a 10.11 više nije dostupan u App Store (jer ga nisam nikad ni na jedan Mac downloadao). Na laptopu je trenutno 10.10.

Kako sad doći do instalacije 10.11? Ima li netko sačuvanu ili downloadanu ranije (pa mu je i dalje dostupna u App Store) pa da mi je stavi negdje na neki server da mogu downloadati?
04.10.2016 | 17:42
može biti za sutra spreman za download ako si zainteresiran?
04.10.2016 | 18:05
Hvala!
04.10.2016 | 18:19
Ako nije problem, pošalji link i meni. Ja imam 10.10.3 pa eto ako nekome bude trebalo. NAravno, svi iz ZG-a, najdemo se i presnimim, sako trebate stick pribaviti.
Hvala unaprijed.
05.10.2016 | 09:02
Imam i ja sve od 10.7 nadalje skinuto, u ZG sam pa ako i dalje treba javite mi se.
05.10.2016 | 09:31
Mene zanima.
05.10.2016 | 10:19
Javi mi na PM što ti treba pa se zaletiš do mene sa stickom / diskom. Ja sam na Ravnicama.
05.10.2016 | 14:34
Evo da se ne navlačite sa USB-ovima:

El Capitan

ako nekome treba našao sam i Mavericksa kako skuplja prašinu

Mavericks

Uživajte
05.10.2016 | 18:11
MEGAsync, malo sutra. Zašto traži klijent za skinuti fajl s interneta? Kao veći og 1GB.
Radije @zoranowsky-ome platim pivu dok se ovo presnimava.
05.10.2016 | 18:15
Joj komplikacija oko nicega

Sta fali starom dobrom torrentu?
05.10.2016 | 18:30
DA, komplikacija oko govanceta koji bi se kotili po disku. Već kad OSX ne sere, nek ga sam zaserem.
05.10.2016 | 18:59
Zabac koji browser koristis? To te trazi jedino ako pristupas preko Safarija, na chromu uredno skida, probao sad na 2 uredaja Treba koji puta i procitati. Kaze install MEGASync, Google Chrome or Opera. Bitni su zarezi
btw primam ja i pivu
ScreenShot2016-10-05at20.00.50.png
05.10.2016 | 19:25
Firefox je u pitanju.
05.10.2016 | 19:54
Ne znma stvarno, evo skinuo upravo Firefox i stisnuo ono download trough your browser i skida najnormalnije...
ScreenShot2016-10-05at20.53.10.png
05.10.2016 | 23:07
@zoranowsky
Na Ravnicama u Zadru?
Aj javi se jer i meni treba El capitan
06.10.2016 | 08:10
Prije će biti na Ravnicama u Zagrebu. Znaš da Zagrepčani uvijek podrazumijevaju da se radi o Zagrebu jer svi ostali koji nisu u Zagrebu - ne postoje.
06.10.2016 | 08:39
Ne znam za Zagrepčane, ja sam Bjelovarac
Je, na Ravnicama u Zagrebu sam.
06.10.2016 | 10:00
Evo link
El capitan 10.11.6

(link izbrisao moderator)
06.10.2016 | 10:22
Hvala ti na dobroj volji, ali nije poanta ovdje prenositi bilo koji link kojeg google izbaci jer među njima ima, odnosno može biti i "tainted" paketa, s namjerno ubačenim malwareom. Zato sam i pitao ovdje, među članovima, da mi se javi netko tko ima OS skinut s Appleovog servera.
06.10.2016 | 10:24
zoranowsky kaže:
Ne znam za Zagrepčane, ja sam Bjelovarac
Je, na Ravnicama u Zagrebu sam.


To što si rođen u Bjelovaru ti svakako služi na čast , ali si ipak Zagrepčan, ako si na Ravnicama. Da si na Vojnoviću, u Vinkovićevom naselju ili sl, onda bi bio Bjelovarac

Mislim, i ja sam rođen u Zagrebu pa nisam Zagrepčan.
06.10.2016 | 11:41
Gle, Zabcu pise u osobnim podacima da je iz Zg-a, dakle, nije bila pretpostavka. Takodjer, dugo sam na ovom forumu, a i na fotozinu gdje je Zabac isto aktivan pa imam neku sliku gdje je tko otprilike..
Ali slažem se da puno Zagrepcana pretpostavlja da su svi iz Zg-a
06.10.2016 | 12:25
Ma ja to više u šali. Ne zamjeram ja to nikome, ljudi to rade nesvjesno.
06.10.2016 | 14:28
Smayoo, sve 5
06.10.2016 | 14:32
06.10.2016 | 16:19
smayoo kaže:
Hvala ti na dobroj volji, ali nije poanta ovdje prenositi bilo koji link kojeg google izbaci jer među njima ima, odnosno može biti i "tainted" paketa, s namjerno ubačenim malwareom. Zato sam i pitao ovdje, među članovima, da mi se javi netko tko ima OS skinut s Appleovog servera.


Ok nisam znao ( treba čitati pravila ponekad)
Iako je link od kolega s Insanlymac-a

Ok kome triba neka je javi na PM
06.10.2016 | 21:05
marko.m kaže:
smayoo kaže:
Hvala ti na dobroj volji, ali nije poanta ovdje prenositi bilo koji link kojeg google izbaci jer među njima ima, odnosno može biti i "tainted" paketa, s namjerno ubačenim malwareom. Zato sam i pitao ovdje, među članovima, da mi se javi netko tko ima OS skinut s Appleovog servera.


Ok nisam znao ( treba čitati pravila ponekad)
Iako je link od kolega s Insanlymac-a

Ok kome triba neka je javi na PM


energyman je vec stavio link..
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 23 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.11 Seconds

Provided by iJoomla SEO