Savjet za grad Rijeka
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Savjet za grad Rijeka


17.02.2011 | 12:27
Jedan debeli OT, ali znam da cu ovdje dobiti dobar odgovor, pa cete mi oprostiti

U subotu rano ujutro imam obveza u Rijeci, tj. dolazim po jedan auto. Dolazim iz Splita dan prije (kasno popodne ili predvecer).

Nikada nisam bio u Rijeci, pa trebam malu pomoc...

Trebam prijedlog gdje se ima nesto fino za pojesti jer svako mjesto ima svoje tajne To su obicno manje atraktivna mjesta (konobe i sl) sa puno atraktivnijom hranom, samo to treba znati naci

Druga stvar, trebao bi savjet u svezi nekog prenocista u centru grada. Nista sa pet zvjezdica, jednostavno mjesto za prespavati Pretpostavljam da to nije uopce tesko naci, ali eto, mozda neko ima kakvu preporuku.

Hvala svima unaprijed!
17.02.2011 | 12:47
Što se hrane tiče - za ribu - konoba Tramerka u Voloskom (obalom prema zapadu, prvo mjesto nakon izlaska iz Rijeke). Ako nisi autom, onda autobus 32 pa kad siđeš u Voloskom, spusti se skroz do mora i desno do centra. Pokraj restauranta Plavi podrum imaju stepenice, uske, ideš po njima do prve ulice iznad i tamo je.

Za meso - konoba Tarsa, na Trsatu. Treba doći do Dvorane mladosti i dalje slijediti putokaze urisane sprejem na asfaltu. Ako si autom. Ako nisi, onda jedan autobus (mislim da je odnedavno 2) do okretišta kod Dvorane mladosti i dalje pješke (jedno 10-15 min).

Što se prenoćišta tiče - to je teška banana. Imaš Bonaviu, ****, skupo. Imaš hotel Jadran na Pećinama (3 stanice bus 1 od centra prema istoku), isto ****, jeftiniji, cijena je zapravo primjerena kvaliteti. Imaš hotel Kontinental na samoj Rječini (centar, sušačka strana), koji je katastrofa. Ne bi ga preporučio nikom. Ali je jeftin.
17.02.2011 | 13:59
drlovric, ja bi ti preporučio konobu "Na Sušaku" - ništa fancy, ali odlična domaća hrana i vrlo pristojne porcije. Ako si kao ja onda je to ono što tražiš.
www.gastronaut.hr/restoran.asp?id=5639
Smještaj je nažalost vrlo teško naći. Smayo je zaboravio Hotel Neboder, vjerojatno najbolji izbor. Šteta što nisam u Rijeci ovaj vikend da zalijemo taj posjet.
17.02.2011 | 15:33
Hostel na Pećinama nije loša opcija povoljnog smještaja relativno blizu centra. A i "Kontinental" su nedavno renovirali, a komentari nakon renovacije su pozitivni.

Što se tiče hrane, preporuka ovisi o tome kakvu hranu tražiš. I po kojoj cijeni. Evo, za sve ukuse i u kategoriji "povoljno"...

pizza: Bracera (na Korzu)
grill s nogu (!): pečenjara s lijeve strane ulaza u robnu kuću "Ri" (na Korzu)
talijanski restoran (pašta/pizza/razna jela): Spagho (u centru, preko puta rive)
meksički restoran: Bodega (preko puta kazališta "Ivan Zajc" )
riba: konoba Fiume (na rivi, prema putničkom pomorskom terminalu)
vege: Fork (u nastavku zapadnog kraja Korza)
grill (sjedeći): Zona (na Kantridi, nije u centru)
kineski restoran: Peking (na Kozali, nije u centru)
domaća jela: Putniku (na Grobniku, definitivno nije u centru, ali drugo mi ne pada na pamet, a da bih mogao preporučiti)
17.02.2011 | 15:50
Nisam iz Rijeke ali Toplo preporucam Tarsu! Meso za deset, ambijent ugodan, osoblje kvalitetno a nije uštogljena atmosfera.
I kad si vec tamo, preporučam ždrebetinu!
17.02.2011 | 16:02
Znao sam da ce se naci neko ko zna, i zeli da pomogne

Hvala lijepo svima. Saznao sam sto sam trazio.

Jos jedno pitanje, kada je otvoren onaj muzej Peek, radi li to kasno popodne? Volio bi navratiti da to pogledam, ako stignem....
17.02.2011 | 17:01
Otvoren je kada se najavis. Detalji na www.peekpoke.hr iako trenutno nije u najreprezentativnijem izdanju.
  • Dijete
  • Posjetitelj
17.02.2011 | 18:42
meni je jedan od najdrazih smjestaja u Rijeci, blizu gore (dole) spomenutog hotela Neboder.. mir i tišina, ak dođeš van veljače kad mačke baš ne krešte previše..
17.02.2011 | 19:14
smayoo kaže:
Što se hrane tiče - za ribu - konoba Tramerka u Voloskom


Ako je to ono što mislim da je, onda je to mjesto za ubit se vrhunskom ribom za relativno male pare. Ne mogu vjerovat da je prošlo deset godina od kad sam tamo bio.

Igor
17.02.2011 | 19:38
Dijete kaže:
meni je jedan od najdrazih smjestaja u Rijeci, blizu gore (dole) spomenutog hotela Neboder.. mir i tišina, ak dođeš van veljače kad mačke baš ne krešte previše..


)
17.02.2011 | 20:12
IgorD kaže:
smayoo kaže:
Što se hrane tiče - za ribu - konoba Tramerka u Voloskom


Ako je to ono što mislim da je, onda je to mjesto za ubit se vrhunskom ribom za relativno male pare. Ne mogu vjerovat da je prošlo deset godina od kad sam tamo bio.


A ja prvi put bio pred 2 godine. Jest da mi se smušilo jer lopine naplaćuju parking i kišnom medjeljom na polupraznom parkingu pa sam dobio 200 kuna kazne. Doduše nisam je platio, par puta su prijetili ali još mi nisu oteli od plaće. Valjda su sami sebi glupi s tim.
17.02.2011 | 20:44
Riba, jel ti to ozbiljno s Neboderom? Pa to je mjesto bilo rupa još u vrijeme dok smo mi bili školarci. A nakon rata i prognanika...

Osim ako ga nisu preuredili? A ako jesu, onda su budale jer to niti su igdje oglasili, niti se izvana vidi.

Đipi, za Kont su nešto pričali da će se preuređivati, ali nisam znao da je to već napravljeno.
17.02.2011 | 21:21
Bio sam na Mac kavi, pa je bila Mac piva, pa si mislim da bi možda Riba mogao organizirati ovo ljeto Mac ribu negdje u Rijeci!?

Tko je za?
17.02.2011 | 21:27
Đipi, za Kont su nešto pričali da će se preuređivati, ali nisam znao da je to već napravljeno.

Još 2008. Neboder su renovirali godinu ranije, 2007.
17.02.2011 | 21:31
IgorD kaže:
Bio sam na Mac kavi, pa je bila Mac piva, pa si mislim da bi možda Riba mogao organizirati ovo ljeto Mac ribu negdje u Rijeci!?

Tko je za?


Ja sam ZA... uz obaveznu Mac bevandu...
17.02.2011 | 21:31
Neboder su renovirali godinu ranije, 2007.


Super, to im je bio sjajan potez. Još da su negdje to oglasili...
17.02.2011 | 21:33
Bio sam na Mac kavi, pa je bila Mac piva, pa si mislim da bi možda Riba mogao organizirati ovo ljeto Mac ribu negdje u Rijeci!?

Tko je za?

Ja sam uvijek za, pogotovo kad se jede.

Ako ciljamo ribu, uz navedenu Tramerku moram preporučiti i Ugor (u Rijeci, na Zametu).
17.02.2011 | 21:34
IgorD kaže:
Bio sam na Mac kavi, pa je bila Mac piva, pa si mislim da bi možda Riba mogao organizirati ovo ljeto Mac ribu negdje u Rijeci!?

Tko je za?


Mogu je ja organizirati (ali, naravno, ne i u cijelosti platiti). Čak dapače, vrlo rado!
17.02.2011 | 22:26
A ništa, red bi bio, nismo već godinama.
17.02.2011 | 22:50
Samo još ne kužim zašto moramo čekati ljeto?

Aha, da, Zagrepčanima se ne da nikamo ići, osim po ljetu. Ostatak godine žele da sve dođe njima.
17.02.2011 | 23:06
Rado bih i ja došao. Jedino bi me neka poslovna obaveza mogla spriječiti.
17.02.2011 | 23:47
Može ljeto, i to negdje na pola puta, u ugodnijoj temperaturi Gorskog kotara.
17.02.2011 | 23:51
Eeeeee.... vidiš... U dolini Kupe, s pastrvama iz obližnjeg uzgajališta. Čak znam i izletište gdje ih se može ispeći... Čak nekoliko njih.
18.02.2011 | 00:17
Evo može kod mene u dolini Kupe, @smayoo već zna gdje je to . A ako se i previše popije može se i prespavat.
18.02.2011 | 00:38
18.02.2011 | 09:02
Dolina Kupe ne zvuči loše!
Ne treba smetnuti s uma ni Fužine: fenomenalna priroda, odlična hrana.
18.02.2011 | 11:07
Mmmm, Bitoraj...
18.02.2011 | 11:37
Bitoraj se malo pokvario u zadnje vrijeme. Manje porcije, nešto lošija kuhinja, a skupo.
18.02.2011 | 11:46
Steta, zadnji put sam bio pred dvije godine i bilo je odlicno.
18.02.2011 | 12:02
Može ljeto, i to negdje na pola puta, u ugodnijoj temperaturi Gorskog kotara.

Ako je Gorski kotar opcija, a ribe nisu imperativ, predložio bih Vagabundo (par km nakon Liča, u smjeru Crikvenice) - ne sjećam se da sam na ikom drugom mjestu (pogotovo ne "usred ničega" ) višekratno vidio toliko parkiranih diplomatskih vozila koliko ispred Vagabunda - a nije da dolaze planinariti na Viševicu.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 22 sati
  • smayoo: Rijeka je treći grad u Europi po godišnjoj precipitaciji. Prva je Genova u Italiji, a drugi je Nikšić u Crnoj Gori
  • smayoo: Nije istina. London ima više kišnih dana godišnje, ali Rijeka ima veću godišnju precipitaciju (kumulativnu količinu padalina u mm po m2)
  • hal9000: @yonkis • Navodno je.
  • Yonkis: Jel' ovo istina za Rijeku? [link]
  • smayoo: Riječani i ostali zainteresirani, kavica i ćakula ovu subotu (30.08.) ujutro u 10h u gradskoj kavani Renard
  • drlovric: @vanjus: Barem si imao mogucnost izbora. Odaberes banku koja ima Apple Pay i cao :) biH je doslovce prije tjedan-dva dobila Apple Pay, nije uopce bilo dostupno u drzavi.
  • VanjusOS: pa znam da je Apple pay bio dostupan preko PBZ-a već godinama, ali tek od jučer je to moguće i preko HPB.
  • Yonkis: @smayoo - mogli bi subotu ujutro. Ima li još zainteresiranih, gdje je tino1?
  • Yonkis: @VanjusOS - to misliš kao "napokon" tj sarkastično?
  • smayoo: @yonkis - ja mogu u subotu ujutro. U nedjelju popodne-navečer možda također, ali nisam siguran.
  • VanjusOS: ljudi, tehnološka revolucija! od danas Apple Pay i preko HPB-a!!
  • Yonkis: Jel netko za kakvu kavu ovaj vikend? U Ri mislim :)
  • Yonkis: Glede Tita.. u Splitu: [link]
  • smayoo: @drlovric, nema na čemu, drago mi je. :)
  • mbp2009: Titini kriteriji: onaj koji je bio protiv njega. Kao i kriteriji svakog drugog kriminalca i diktatora :)
  • drlovric: @Smayoo: Isli u plavo bijeli. Sasvim pristojna hrana. Nismo uopce razocarani. Hvala :)
  • jura22: Da, tocno tako. Sakupljao po ulici! Zene, djecu, starce. Po redu. Bez kriterija.
  • smayoo: U samom Osijeku, nažalost, po mom iskustvu ništa nije baš trajno na visokom nivou. Ako bih morao preporučiti bar jedno mjesto, to bi bio "Plavo-bijeli". Klasični restoran, kad vidiš kako su konobari odjeveni, izgleda kao da su još osamdesete, ali hrana je konzistentno vrlo dobra. Ali to je nekakav standardni restoranski jelovnik, nema nekih baš tradicionalno slavonskih jela
  • smayoo: Varga u Bilju, pojeli smo zbilja dobar čobanac prije koju godinu. Još je bolji u Sokaku u Đakovu, kod ergele, ali to ti nije blizu Osijeka
  • drlovric: Sutra sam u Osijeku. Molim lokalce za preporuku za dobru slavonsku hranu.
  • Air: U protivnom je imao vanzemaljsku sreću da je baš smaknuo one koji su mu smetali.
  • Air: @jura22 ja sam nekoj logici siguran da je Tito imao kriterije po kojima je to činio.
  • smayoo: Kako misliš - da je nekog dao smaknuti bez kriterija? Skupljao je nasumično ljude po ulici pa ih vodio na smaknuće?
  • Yonkis: Što je kriterij?
  • jura22: “kriterija”
  • smayoo: Što je krizerij?
  • jura22: Danas se sjecamo svih koje je Tito dao smaknuti bez krizerija.
  • Bertone: e da je ufatiti svu tu struju nekako i pospremiti je za kasnije ;D
  • smayoo: Leleee... :)
  • Yonkis: Evo par slika od jutros, slikano iPadom: [link]
  • mbp2009: Sve ok, pbz radi na beti
  • ZeljkoB: Moze se napraviti downgrade na iOS18.x ako nesto ne radi....
  • mbp2009: Nije problem staviti bankarstvo na betu, samo ako ne radi, onda mi se ne da do banke :D
  • big_mac: Jel radi pbz na 26 beta 7?
  • Riba: Mislim da ovdje mijesamo beta aplikacije sa trojancem.
  • dpasaric: Tako da o tome treba voditi računa kada se igra sa softverima još u razvoju.
  • dpasaric: Da se nešto slučajno dogodi sva odgovornost je na beta korisniku.
  • drlovric: Tako je moj prijatelj prije par godina crackiran password manager pa upao u probleme.
  • drlovric: Stavljati bankarstvo na beta aplikacije ne bih nazvao pametnom zivotnom strategijom :)
  • ZeljkoB: IOS26 dev Beta 6, ZABA, OTP, Revolut, Finax…. Sve radi od potencijalno problematičnih app
  • ZeljkoB: iOS26 public beta 2 - ZABA i OTP rade
  • ZoPaj: a Rolling Stonesi planiraju turneju 2026…
  • ZoPaj: RIP! odlaze legende …
  • Gjuroo: Počivala u miru...
  • smayoo: RIP Gabi Novak
  • VanjusOS: možda nije obrisano zbog "piratstva" već zbog toga što se u vikalici ne bi trebamo objašnjavati nego u temama?
  • drlovric: Svi gledamo nesot piratsko. Apsurd je pricati o tome. Ja Hajduku placam pretplatu i clanarinu, a kradem HDTV od 2e, jer ne postoji nacin da ga legalno kupim :)
  • Zdravac: Eto, malo analogije za kraj!
  • Zdravac: Ali ok, svaki privatnik u svome restoranu može svojevoljno određivati cijene, a na nama je opet volja hoćemo li ići u taj restoran ili ne.
  • Zdravac: Shvatite da NIJE ilegalno instalirati Kodi na AppleTV

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Riba, tino1, Anonimci (987)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO