Slučaj Zambija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Slučaj Zambija


17.02.2023 | 00:11
Sad je kasno, sutra ću ti odgovoriti.

Interesantan napis lumena iz jutarnjeg s naknadnom pameću, a usput možemo vidjeti gdje su naši "hlebinci" se zaebali.

www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/jos-osm...ih-dovedemo-15294969
17.02.2023 | 09:15
Evo odgovora moj Tenžerafobu Usput dok budeš odgovarao, reci da li je tebi dovoljan neki dojam da nešto proglasiš govorom mržnje.

Znači ovak, ja protiv tih osoba nemam baš ništa, to je njihova seksualna orjentacija i njihov odabir kojeg će biti spola. Kad sam napisao da sam transfob, to nije iz neke mržnja prama tim osobama, nego me jednostavno ne zanimaju, a s druge strane dobivaju previše prostora u medijima, dok recimo ljudi s down sindromom ili autisti skoro pa i nisu zastupljeni, niti oni, niti njihovi problemi.

Koliko ima ljudi koji imaju problem s transrodnošću ? Pa sigurno manje, nego oni koji su gore navedeni. Ebiga, oni se ne uklapaju u Sorošovu i sl. agende, pa nisu in.

Što se tiče davanje djece takvim osobama, ja ih ne bi njima dao zbog interesa djeteta, koji mora biti na prvom mjestu. Sama predpostavka da su ti ljudi u manjini vuče neke opasnosti. Svaka manjina ima probleme, bila ona ; vjerska, etno, kulturološka ili neka druga. Odraslim ljudima se je donekle normalno nositi s tim problemima, jer su svjesni njih, dok to djeca ne mogu biti.

Djeca znaju biti jako neugodna, kad vide neko odstupanje od većine i onda počnu zadirkivati iste, ne iz neke svoje zlobe, jer su premala za to, ali to je tako kako je. Sjetimo se svi našeg djetinjstva i ruganje nekome tko je ; šepav,debeo, koji nosi naočale ( to je bilo u moje vrijeme )...

Najčešće su roditelji neki "idoli" toj djeci u odrastanju, očevi više sinovima, a majke kćerima i mnoga se djeca ponašaju po uzusima svojim roditelja, pa imamo jako puno slučaja gdje djete nastavi profesiju roditelja ili sportaši budu novi sportaši, glumci novi glumci, pjevači novi pjevači.

Trenutno je u modi, vezano uz temu pitanje, jesi li i ti kupljen i jesu li i mene oteli i to svatko osuđuje, a sad samo zamislite s kojim bi se pitanjima mogla suočiti djeca, ako budu dana takvim parovima na usvajanje.

Na kraju jedno hipotetsko pitanje tebi ili bilo kome drugom. Zamislimo da imaš petero djece i jako loš socijalan status, da li bi ti dao jedno ili dvoje svoje djece tim parovima ?
17.02.2023 | 11:48
Na kraju jedno hipotetsko pitanje tebi ili bilo kome drugom. Zamislimo da imaš petero djece i jako loš socijalan status, da li bi ti dao jedno ili dvoje svoje djece tim parovima ?


To je jedno vrlo ozbiljno pitanje, vrlo primjereno za mentalnu vježbu svakom, slažem se. Umišljam si da ne bih dao svoje dijete na usvajanje *IKOME* ako bi imao ikakvog utjecaja na to, ali, naravno, lako mi je o tome iz ove pozicije lamentirati, kad smo u životu imali dovoljno sreće, pa i nešto sposobnosti, da nikom od naših troje djece nije nikad ništa egzistencijalno bitno nedostajalo.

Teoretski, da smo se našli u takvoj teškoj životnoj situaciji, i da nitko od bliske rodbine nije htio ni mogao pri tom pomoći, možda bismo, upravo da bi djetetu bilo bolje, zaista i dali dijete nekom na posvajanje (sve je ovo teorijsko lamentiranje jer mi je emotivno takvo što vrlo bolno uopće i pomisliti). Da se to dogodilo, siguran sam da bi nam bilo važno da posvojitelji imaju bitno bolji životni standard od našeg (jer inače nema smisla) i da (koliko god mogu vjerovati vlastitoj procjeni) imaju najbolje namjere i tome pristupaju odgovorno.

Rodna i seksualna orijentacija mi pri tom ne bi uopće bili kriterij, kao ni vjera, nacionalnost, rasa, itd.

Što se tiče davanje djece takvim osobama, ja ih ne bi njima dao zbog interesa djeteta, koji mora biti na prvom mjestu. Sama predpostavka da su ti ljudi u manjini vuče neke opasnosti.


Znači, ti smatraš da u Hrvatskoj djecu ne bi smjeli moći posvojiti niti Srbi (Mađari/Talijani/Slovenci/Bošnjaci...), niti pravoslavni ili muslimanski vjernici, niti ateisti, niti invalidi? Jer - i to su sve ljudi koji su u Hrvatskoj u manjini. Ili...?

dobivaju previše prostora u medijima, dok recimo ljudi s down sindromom ili autisti skoro pa i nisu zastupljeni, niti oni, niti njihovi problemi.


Ova je teza deplasirana. Ako smatraš da bilo koja društvena skupina nije dovoljno zastupljena, ne može to biti argument što neki drugi jesu. Obratno, valjda. Nije da LGBTQ skupina dobiva PREVIŠE prostora u medijima, nego neki drugi NE DOBIVAJU DOVOLJNO.

Nije tim ljudima cilj trubiti o svojoj različitosti samo zato da bi nekom išli na živce, nego zato da prosječni ljudi shvate da *SVATKO* treba imati ista prava koja imaju i oni. Onog časa kad nikom ne bude smetalo što se gay par drži za ruke na ulici, ili si daju pusu u kafiću, neće vište trebati niti parade ponosa, niti dugine zastave.

reci da li je tebi dovoljan neki dojam da nešto proglasiš govorom mržnje.


Dojam da netko govori ili piše bilo što iz zle namjere, odnosno s ciljem ili željom da nekog difamira ili mu nanese duševnu bol ili fizičku štetu dovoljan mi je da tu osobu "prekrižim" u svojim očima. Pri tom mi se fućka što takva osoba može imati neki deklarativan razlog (nominalno "dobar") za takav svoj postupak jer iz zle namjere ne može izaći ništa dobro, čak niti slučajno. U tom smislu, nebitno mi je kako se može pravno okarakterizirati Pernarov ispad, on je meni "prekrižen".

E, a sad, je li nešto ili nije govor mržnje, nije stvar dojma, nego definicije. Evo, na primjer, ova mi se čini prilično suvislo sročena:

hr.wikipedia.org/wiki/Govor_mr%C5%BEnje

Govor mržnje je usmeni ili pisani govor koji se svodi na javno izazivanje ili prouzrokovanje mržnje prema određenoj skupini (ili pojedinoj osobi) zbog nekog njezinog određenja u svrhu stvaranja netrpeljivosti, razdora, diskriminacije i nasilja i/ili raspaljivanje već postojeće mržnje s time što se ona kroz javni govor mržnje razvija, jača i produbljuje.

U tom smislu, anticipiram tvoje iduće pitanje, slažem se, stil kojim se Vanjuška služi u svojim postovima jest govor mržnje.
17.02.2023 | 11:54
Evo sad jedno hipotetsko pitanje za tebe, @Cariblanco. Što bi mislio o paradama ponosa da je tvoj sin gay, ili čak kandidat za promjenu spola, i da ga netko na ulici iscipelari na smrt jer se sa svojim dečkom držao za ruke?
17.02.2023 | 12:22
smayoo kaže:
Evo sad jedno hipotetsko pitanje za tebe, @Cariblanco. Što bi mislio o paradama ponosa da je tvoj sin gay, ili čak kandidat za promjenu spola, i da ga netko na ulici iscipelari na smrt jer se sa svojim dečkom držao za ruke?


Tvoje pitanje je ok, kao i moje. A ništa, ajmo onda svi u te vode promjene spolova, promjenimo seksualne navike, da ta takva posvojena djeca ne dođu u probleme manjine...evo moje incijative
17.02.2023 | 12:26
Zašto? Zašto moramo svi biti isti? Poanta je upravo u tome da svi imamo pravo biti različiti i da je svatko po nekom kriteriju - u manjini.
Posvojena djeca će se uvijek naći primitivcima na nišanu, samim tim što su posvojena, kad i ako se to dozna. Crno posvojeno dijete u Hrvatskoj je, vjerujem, izloženo takvim neugodnostima sasvim neovisno o tome je li ju posvojila transrodna osoba ili "normalan" bračni par.
17.02.2023 | 12:39
Idemo nažalost dalje, tonemo sve dublje
www.vecernji.hr/vijesti/po-podacima-mup-...ga-1657795/komentari
17.02.2023 | 12:58
Mislim da sam imao pravo kad sam rekao da će vlada pasti, tek se otvaraju vrata pakla u koji smo uvučeni, vjerovatno s DOBRIM namjerama.
Mislim da bi mogla biti nova kletva....daBog te GG Radman branio u inozemstvu. Taj redikul ne bi mogao biti ministrant u crkvi a kamoli ministar.

Sjetimo se njegove konferencije za medije, dok su naši bili na putu doma. Ono ozareno lice koji je napravio veliki diplomatski uspjeh, pa se je javno hvalio s vezama koje je povukao, pa je rekao da nakon OSOBAĐANJA ide incijativa da vratimo NAŠU djecu...kaj on misli da nitko u Zambiji nema Internet ? Možda je to netko od njih gledao i rekao u Mamićevom stilu...e nečeš razbojniče.

S ministrom Malenicom, njegov kolega ministar iz Zambije je obustavio komunikaciju. Dođe naš veleposlanik iz Egipta i dobije 5 minuta da vidi naše, jer osim odvjetnika svakom brane komunikaciju. Sad traže po istom postupku 16 sjedoka, ali koji moraju biti RENOMIRANI, što god im to značilo.

Bojim se s razlogom najgoreg scenarija. Čak je AP počeo s retorikom sličnim našim medijima, gdje vidi opasnosti od govora mržnje, a ne zanima ga što su radile njegove institucije..on kaže da mu se čini da naši ljudi nisu imali te namjere ? Pa činjenice će utvrditi sud, a isto tako mu je se činilo da su svi njegovi ministri bili ok !

Država je te ljude mogla spasiti, samo bi onda trebali baciti ljagu na sebe i preuzeti odgovornost. Mogli su reći da su papiri krivotvoreni i takve sudske odluke, te da su shodno tome ti ljudi bačeni u zabunu, te da će ispitati sve te sudke odluke i rasvjetliti sve afere vezano uz to i da će našim građanima suditi za to ako se pokažu valjani razlozi. Da su to tako objasnili Zambijskim vlastima ti bi ljudi zasigurno bili pušteni, ali bi onda otišlo još par ministara pred izbore i taj rizik AP nije htio preuzeti.

Procjenio je da mu je jeftinije pustiti tih osam ljudi niz vodu, nego da izgubi izbore i u tome je bit. Kao i bit da su svi mediji i političari govorili da je sve po zakonu i da su papiri i državljanstva čista i da su to naša djeca. Kako je takav pristup zasmetao mnogim našim građanima ( ne lijevim ili desnim, sad su svi ujedinjeni ) da ih se pravi budalama, tako je vjerovatno zasmetalo i Zambijskom pravosuđu i sad žanjemo ono što smo posijali
17.02.2023 | 18:09
smayoo kaže:
Evo sad jedno hipotetsko pitanje za tebe, @Cariblanco. Što bi mislio o paradama ponosa da je tvoj sin gay, ili čak kandidat za promjenu spola, i da ga netko na ulici iscipelari na smrt jer se sa svojim dečkom držao za ruke?


Cipelare i za manje.
Misliš da bi se dobro proveo na dan utakmice u Splitu kada bi imao šal/zastavu Dinama?
Budala je bilo i biti će ih.
Gejove nitko ne bi dirao da oni ne provociraju i ne iskorištavaju sustav tolerancije.
Konkretno, u jednom Plivinom odjelu, dress code za gejove ne vrijedi. Zašto? Zato jer je gej, jer je to napad na njegovu seksualnost i osobnost. U RH se tako ponaša većina nakupina ljudi jer misle da trebaju ostvariti svoja nadprava.
17.02.2023 | 18:22
To je ta legendarna rečenica. To kažu i alkoholičari kad izmlate svoju ženu - provocirala me.
17.02.2023 | 23:11
Još jedna vijest naših dnovinara, kojima nemože pasti na pamet da nazove nekoga iz vlasti Dr Konga i da postavi neko smislemo pitanje. Sad se igraju c/p igrica i glume istraživačke novinare. Prvo naša vijest na večernjem a na drugom linku je originalni izvor.

www.vecernji.hr/vijesti/dr-kongo-se-ogla...jecu-od-2017-1657983

www.msn.com/en-xl/africa/top-stories/dr-...ce-trial/ar-AA17B9Zx
18.02.2023 | 12:49
Da nije bilo ovoj slučaja, ne bi niti znao da živim u rasističkoj državi a tako bi nas mogli i drugi okaraktizirati. Evo par činjenica da je tome tako.

Znači za usvajanje domaće djece treba proći strogu proceduru, silne testove, zvanja rodbine i susjeda, te nakon što se djete usvoji, prati se taj život od CZSS. To tako i treba biti jer djeca nisu igračke.

Sad dolazimo do posvajanja iz trećih zemalja koje nisu potpisnice haške konvencije i ne treba ništa ? Imamo svjedočanstva ljudi koji su tražili savjete od naših institucija oko takvih posvajanja i dobili su odgovor od njih, da ako oni odu tim putem, da oni nemaju ništa s tim ? Znači ne trebaju proći tečaj za posvojitelja, niti će naše institucije pratiti tu djecu. Drugim rječima, što nas je briga za tu crnu djecu, dobro da nisu rekli, što se njih tiče mogu ih i dalje prodati

Što to nije rasisam ???
18.02.2023 | 13:56


"Godine 2015. Pintarić je također sudjelovala u snimanju kratkog fila “I tebe se tiče” u sklopu projekta “Mladi protiv trgovanja ljudima”, a koji su financirali Vladin Ured za ljudska prava i Centar za seksualna prava. U njemu se između ostaloga ističe da “Žrtve trgovanja ljudima se iskorištavaju u svrhu seksualnog iskorištavanja, prostituciju, prisilan rad, prosjačenje, prodaju ljudskih organa i ilegalno usvajanje”, pa se postavlja pitanje kako je osoba koja je očito godinama upućena u problematiku i opasnosti posvajanja iz siromašnih afričkih država postala predmetom sumnje u trgovinu ljudima.”

Da budem malo zloban, ta osoba nije ovo snimila, zbog brige za te ljude, nego je tražila rupe u zakonu, kako da to ostvari Molim "svevišnjeg" Vanjušku da se očituje kockoglavom talibanu, za ovo. A može i ove ČINJENICE proglasiti govor mržnje, nemam s tim problem, kao što nisam imao niti s verbalnim deliktom i poštenom intelegencijom
18.02.2023 | 13:57
Nije rasizam. Inace ga ima gotovo u svim drzavama.
Nije naglasak na crnoj djeci, vec na tome da nisu porpisnice konvencije.
Vjerujem da ima bijele djece koja se mogu tako posvajari ali zakonodavstvo bolje funkcionira od DR Konga.
18.02.2023 | 14:22
jura22 kaže:
Nije rasizam. Inace ga ima gotovo u svim drzavama.
Nije naglasak na crnoj djeci, vec na tome da nisu porpisnice konvencije.
Vjerujem da ima bijele djece koja se mogu tako posvajari ali zakonodavstvo bolje funkcionira od DR Konga.


Kak sad tvrdiš da ni rasizam, zato što ga ima u svim državama...to je neko opravdanje ili ?

Znači po tebi su crni krivi, što nisu potpisali neku konvenciju ! A što da jesu potpisali, što bi onda to bilo ?

Znaš kaj, dobijem poriv da negdje nabavim ustašku kapu i da ju stavim na glavu i da se šetam po Zagrebu. Kad me policija zaustavi i uhiti, ja ću im reći, koji klinac oni hoće, pa kod nas još uvjek vrijede rasni zakoni
18.02.2023 | 18:31
Sorry, Cariblanco, obrisao sam post, bez obzira na izvore koje imaš, nije mi OK da ovdje na Jabučnjaku pišu neka imena osoba koje inače nisu javne osobe.
18.02.2023 | 19:47
@Cariblanco, a sto hoces? Da li se treba drzati zakona i ne?
Kazes da zivis u rasiatickoj drzavi, a ja kontriram da to sto ti mislis nije rasizam (pa tako drzava nije easisticka) i da se tako ponasa u drugim drzavama. Na kraju, rasizma ima svugdje ali nije sustavno podrzan.
S tom kapom budes zaradio prekrsajnu prijavu za remecenje javnog reda i mira a ne za sirenje mrznje i netepeljivost.
19.02.2023 | 09:37
Ajde ok, možda nije rasisam, ali diskriminacija sigurno je. @smayoo sve je ok oko brisanja, u pravi si, nisam vodio računa o toj činjenici.

Malo bi se osvrnuo na jednu drugu činjenicu. Strah me je da sve počinjemo gledati kroz prizmu novca, koje je bitna u životu, ali nije najbitnija. Bio sam u puno siromašnih zemalja, gdje sam vidio svakakve sirotinje i takve djece, ok nisam bio baš tamo gdje djeca umiru od gladi i ne kažem da toga nema.

Tamo gdje sam bio, sam vidio tu siromašnu dječicu, zmazanu i u nekim dronjcima, ali sam vidio da su ta djeca više manje sretna, kao i sirmomašne roditelje te djece koji su u međusobnoj interakciji s njima djelili tu sreću, igranje s njima i svoje iskrene osmjehe. Kad bi usporedio tu djecu i njene roditelje s našim prilikama, mogao bi reći da oni sretnije žive.

Osobno sam imao sretno djetinjstvo i mogu svojim roditeljima samo reći hvala. Jest da je bio siromašno ( ne baš jako siromašno ) ali je bilo sretno. Nisu niti djeca glupa, pa da to neznaju cjeniti, jer ako vide da se roditelji i sami odričnu nekih stvari i ona budu svjesne svoje okoline. Kao što bi vidjeli da recimo stari puši dvije kutije cigareta i pije, da stara ide svaki tjedan na frizuru, a da njema nemaju za banane.

Za mene je puno bitnije da djete odrasta, u okolini gdje može dobiti ljubav, pa makar to bilo siromaštvo, nego možda u nekoj hladnoj sredini, gdje bi imalo sve materijalno, a ne bi imalo ono što mu je u toj dobi najpotrebnije. Postoji velika vjerojatnost, da ako to djete raste u toj drugoj sredini, ne bi bilo sposobno, kasnije u životu, razviti bilo koju empatiju prema ljudima i pojavama, kad budu svjesni svoje okoline...tj. kad odrastu.

Na kraju ovog mog posta, ću podjeliti dvije priče ( obadva ta čovjeka su mi kućni prijatelji ) i kolege s posla.

Priča br. 1 Moj prijatelj i njegova žena, nisu mogli imati djecu, bili su nesretni, kolega je čak dobio šećer zbog tog stresa, s kojim se i danas bori, te su nakon svih potrebnih procedura usvojili curicu, kojoj su pružili svu potrebnu ljubav i danas je ona cura za udaju i ona može reći da je imala jako dobro djetinjstvo. Većina te djece koja su napuštena, po nekim sirotištvima su uglavnom "neželjena djeca" i svako usvajanje takve djece je kao jack-pot na lutriji, za njih, mislim da se tu slažemo.

Priča br.2 Moj drugi prijatelj, ne zna svog pravog oca, ono desilo se curi djete. Priča je iz 60_ih prošlog stoljeća. Znači njegova majka je bila siromašna bez muža, on je s njom živio par godina i tad se je pojavio jedan bogati par iz susjednog sela koji nije mogao imati djece i tražili su njega. Tada to nije išlo kroz institucije, nego je njegova majka dala svoje djete u susjedno selo, koje je mogla posjećivati. U to doba su razlozi bili osim siromaštva, možda i malograđanstvo, jer kako ona to odgaja djete bez oca ?

Uglavnom da vas ne davim previše, moj je frend tamo otišao u tu bogatu obitelj ( imali su fićeka na selu tih godina ) i živio s tim bogatim ljudima oko pola godine. On je imao sve za jesti, obući se, igračke i sve druge dječije potrebe, ali je živio u nesređenoj obitelji. Ti ljudi su se svaki dan svađali i tukli pred njim i on je jadan otišao kod mame nazad i rekao joj je, da ako ga ona ne uzme nazad, da će se on baciti u bunar

Nakon toga ga je primila i cijeli je život živio u siromaštvu, oženio se je, ima dvoje djece i danas ima pet unuka.
19.02.2023 | 10:29
Da poentiram na kraju mog zadnjeg posta, znači moj kolega kad je rekao da će se baciti u bunar je tad imao oko pet godina. Nije on bio nikakvo super djete, nogo obično. Toliko o tome da djeca nisu svjesna svoje okoline i gdje odrastaju i njima je prvenstveno potrebna ljubav, a ne air-max ili neki ajfon. Možemo razumjeti i bol ljudi koji ne mogu imati djecu, zbog raznih okolnosti. Ta je bol isto do neba i toga moramo biti svjesni i siguran sam da bi ti ljudi pružili svu moguću ljubav toj djeci, da ih mogu dobiti. Kako kaže moj kolega @Air, da je jako osjetljiva tema, ali i o tim temama se mora pričati, jer samo pričom i dijalogom, možemo iznjedriti najbolja rješenja za djecu. Jer šutnjom sigurno ne popravljamo stvari, nego ih samo guramo pod tepih.
24.02.2023 | 16:11
Dobar prilog, koji obuhvaća večinu problema, oko ove tematike.


24.02.2023 | 16:12
cariblanco kaže:
Evo opet u tvom stilu o Markićki, sin joj je gay i slijedom toga ide logički zaključak, jer svi napredno misleći znaju njene namjere ! Ja te pitam o činjenici a ti mi odgovaraš opširno.


Činjenica je da žena zagovara jednu agendu, a živi od privatnog biznisa kojim pljuje tu istu agendu. licemjerna je do srži, prava katolibanka i kvazidesničarka, a ispod sveg tog sranja - samo je lova u pitanju. Daj pare i pjevati će drugu pjesmu.

Kad bi ja rekao da se protivim usvajanju djece homoseksualnim parovima ili transrodnim osobama, s dobrim argumentima


Jako, jako me zanimaju "dobri argumenti". Da čujemo..
24.02.2023 | 16:22
cariblanco kaže:
Što se tiče davanje djece takvim osobama, ja ih ne bi njima dao zbog interesa djeteta, koji mora biti na prvom mjestu. Sama predpostavka da su ti ljudi u manjini vuče neke opasnosti. Svaka manjina ima probleme, bila ona ; vjerska, etno, kulturološka ili neka druga. Odraslim ljudima se je donekle normalno nositi s tim problemima, jer su svjesni njih, dok to djeca ne mogu biti.


I evo ti odgovora. Do roditelja je, zadrtih, šovinista, rasista, homofoba. Da se djecu pita, od vrtića na dalje, njima je samo ljubav na pameti; dok im "pametna" odrasla osoba (roditelj, pop) ne "objasni" što je pravo, a što je krivo.

Djeca znaju biti jako neugodna, kad vide neko odstupanje od većine i onda počnu zadirkivati iste, ne iz neke svoje zlobe, jer su premala za to, ali to je tako kako je. Sjetimo se svi našeg djetinjstva i ruganje nekome tko je ; šepav,debeo, koji nosi naočale ( to je bilo u moje vrijeme )...


Ja sam nagluh. I prošao sam svoj dio te "neugode". Roditelji, majka zapravo me pripremila, a tih idiota koji su imali kaj za reći je bilo zbilja zanemarivo. I njih smo uglavnom brzo riješili - nešto sam, nešto preko ragovora majke i njihovih roditelja. Ponovo, za divno čudo nismo se sreli s gore navedenim zadrtim kretenima.

Trenutno je u modi, vezano uz temu pitanje, jesi li i ti kupljen i jesu li i mene oteli i to svatko osuđuje, a sad samo zamislite s kojim bi se pitanjima mogla suočiti djeca, ako budu dana takvim parovima na usvajanje.


Da, morati će se suočiti zbog idiota kao što je Pernar koji ima problem s tuđom djecom, ali ga boli kita za svoje dvoje koje je uspio napraviti. I sad vidiš paradoks, dvoje divnih ljudi bilo gay ili hetero koje žele dijete moraju proći godine ispitivanja, testiranja, dokazivanja, maltretiranja da li su podobni biti roditelji, a ovom psihičkom bolesniku ne treba nikakva potvrda da se smije seksati. Pa kako to?

Na kraju jedno hipotetsko pitanje tebi ili bilo kome drugom. Zamislimo da imaš petero djece i jako loš socijalan status, da li bi ti dao jedno ili dvoje svoje djece tim parovima ?


Vidiš, teško ti mogu odgovoriti na to pitanje jer sam tako odgojen da se ne dovedem u situaciju da ne mogu prehraniti svoju djecu. Tako da ako nisam pun love sigurno ne bih radio petero. Naravno, ima ih takvih (uglavnom veliki vjernici) koji će napraviti po 10tero djece jer drkati ne smiju, a bez seksa ne mogu. I sad, u takvim obiteljima najviše nastradaju baš djeca - tata vjerojatno radi cijele dane, majka se brine o najmlađim rođenima, a najstarija umjesto da imaju normalno djetinjstvo odgajaju srednju braću i sestre. Strašno, iz moje perspektive no oni su tako odabrali. I kaj ćemo sad?
24.02.2023 | 16:26
smayoo kaže:
Nije tim ljudima cilj trubiti o svojoj različitosti samo zato da bi nekom išli na živce, nego zato da prosječni ljudi shvate da *SVATKO* treba imati ista prava koja imaju i oni. Onog časa kad nikom ne bude smetalo što se gay par drži za ruke na ulici, ili si daju pusu u kafiću, neće vište trebati niti parade ponosa, niti dugine zastave.


I to moj Cariblancio vrijedi za sve. I ove moje gluhoslijepe za koje volontiram, a koji svaki 6 mjesec bubnjaju okolo i dijele ljudima ideju da uopće postoje gluhoslijepe osobe. I za homoseksualce i ostale kojima su normalna ljudska prava uskraćena. Ponovo, nitko od njih ne traži ništa VIŠE nego što ti i ja imamo, samo jednako.

Dok, primjetiti ćeš, ovi nedojebani i ogorčeni klečavci na trgu naprotiv traže USKRATU prava drugima, koji su ionako već slabiji spol. I zato jednima yay, a drugima nay.
24.02.2023 | 16:30
smayoo kaže:
slažem se, stil kojim se Vanjuška služi u svojim postovima jest govor mržnje.


Oprosti Smayo, ali sa fašistima nema labavo. Samo đonom.
24.02.2023 | 16:35
jura22 kaže:
Gejove nitko ne bi dirao da oni ne provociraju i ne iskorištavaju sustav tolerancije.


Žabac, kako točno provociraju? Ne navijači, oni su općenito poseban soj budala.
Kako gay par provocira?

Evo, ti primjer na tragu tvoje logike: ima tu jedan čovjek kojeg fašisti poput tebe jako provociraju i morao bi te izmlatiti kad te vidi da hodaš sa svojom partnericom, jer nikako ne želi da širiš svoju umnu bolest na potomke, pa to mora spriječiti?
24.02.2023 | 16:42
cariblanco kaže:
Za mene je puno bitnije da djete odrasta, u okolini gdje može dobiti ljubav, pa makar to bilo siromaštvo, nego možda u nekoj hladnoj sredini, gdje bi imalo sve materijalno, a ne bi imalo ono što mu je u toj dobi najpotrebnije. Postoji velika vjerojatnost, da ako to djete raste u toj drugoj sredini, ne bi bilo sposobno, kasnije u životu, razviti bilo koju empatiju prema ljudima i pojavama, kad budu svjesni svoje okoline...tj. kad odrastu.


Znači smatraš da ako usvojeno dijete (ne nužno iz afrike) raste u gay obitelji ili ako ga odgaja samohrana majka da će to dijete biti nesposobno za svašta nešto u kasnijem životu?

Toliko brige oko djece, a oko tebe garant ima barem 20 obitelji alkoholičara koji mlate ženu i djecu i zanemarivaju ih, ali to su čistokrvni hrvati, alfa mužjaci, klečavci, vjernici ili neki drugi kurci koji ih opravdavaju pa ih nećemo dirati ni spominjati
24.02.2023 | 16:46
Hajde da se malo maknemo od idologije i da komentriramo činjenice ako imamo vezane uz ovaj slučaj. Nemojmo širiti govor mržnje kolega, ok. Znam da ti nije lako i da se boriš na svim frontovima, od foruma do društvenih mreža, jer kako stvari izgledaju, da je teško obraniti neobranjivo.
24.02.2023 | 23:08
Vanjuška kaže:
smayoo kaže:
slažem se, stil kojim se Vanjuška služi u svojim postovima jest govor mržnje.


Oprosti Smayo, ali sa fašistima nema labavo. Samo đonom.


Da. To su govorili i oni koji su klali ranjenike na Ovčari. Na primjer.

Teško mi je povjerovati da ne shvaćaš kako takvom retorikom sve razborito i dobro što imaš za reći - guraš u blato. Tko god ne zna pozitivno diskutirati, ovakvim rečenicama ne govori ništa o tima koje vrijeđa i blati, nego samo o sebi. Možda jednom shvatiš...
25.02.2023 | 11:51
smayoo kaže:
Zašto? Zašto moramo svi biti isti? Poanta je upravo u tome da svi imamo pravo biti različiti i da je svatko po nekom kriteriju - u manjini.
Posvojena djeca će se uvijek naći primitivcima na nišanu, samim tim što su posvojena, kad i ako se to dozna. Crno posvojeno dijete u Hrvatskoj je, vjerujem, izloženo takvim neugodnostima sasvim neovisno o tome je li ju posvojila transrodna osoba ili "normalan" bračni par.


Dugo sam razmišljao kako da ti odgovorim na tvoj post, na koji svaka normalna osoba nemože naći neku grešku i ispravan je. Najbolje ćeš svatiti da ti odgovorim, da je i Komunistički Manifest, fakat bez greške i da se svi normalni ljudi mogu s njim poistovjetiti, samo ima jedan problem, a to je da nije zaživio, a sad zašto, to je problem ljudi...jer da njih nema on bi bio aktivan

btw. drago mi je da nisi pobrisao postove od kolege @Vanjuška, neka ostanu njemu na čast
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 47 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (587)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO