Slučaj Zambija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Slučaj Zambija


08.02.2023 | 18:21
Evo ipak s nekim provokacijama nekog navučem poput kolege @Vanjuške, koji se se svog vjećnika odrekao kao Petar Isusa, kad je napisao da je on JEDAN od mnogih. Mene tih osam i taj JEDAN uopće na zanimaju, mene zanima naš sustav i naši mediji. Mene zanima ječerašnja presica od Grlić-Radmana, kad se je hvalio gdje su sve veze povukli i da se je o tome razgovaralo od NY,Bruxelles i drugih centara moći i mislio je da je sve rješeno ( to je bilo prije obrata u slučaju ) i počeo je bulazniti da su sad prioritet djeca koji su naši državljani, jer imaju naše papire ?

Halo momak, tebe uopće ne brine, da li su ti papiri legalni i prisvajaš, možda ukradenu djecu ? To je jad samo takav da je meni van svake pameti da takva osoba može biti ministar vanjskih poslova. Kakvo je opravdanje za naše sudove, da budu javno-bilježničke ustanove, kad su takve stvari u pitanju ? Žašto se taje informacije i vode na kapaljku ?

Evo prva vjest je bila da su samo dva para od četiri, bili u sustavu posvojitelja. Nakon toga novi info, da su i druga dva u sustavu, da su započeli proces. Prije tjedan-dva dana u emisiji peti dan, Lana Bobić ( poznanica Kraljevića ) kaže da su i ta para prošli cijeli postupak, ali da nisu zavedeni u sistemu. Vjerojatno tamo nemaju kompjutore nego ih ručno upisuju u sistem. Dak to govori toj Lani, primjetno drhti glas, dok to objašnjava ostalima u studiju ?

Možda bude nova vijest da su svi prošli za posvojitelje a da ta dva zadnja para na koje se sumnja, su prošli kvalifikacije, da oni mogu odrediti tko može biti posvojitelj, a tko ne.

Moje je mišljenje da ta osmorka, može biti svakakva, ali sigurno nisu glupi, ok. To podrazumjeva, da je ta ruta bila toliko sigurna, da ne moraju obraćati pažnju na ništa, pa niti na činjenicu da 4 bijela para idu s 4 crna djeteta, sigurno su išli jedan iza drugog para, kad se poznaju.

Cijeli život se skoro vucaram po tim aerodromima i tko zna koliko sam ne sati, možda i mjeseci proveo na njima i nigdje nisam vidio 4 bijela para, da idu s 4 crne djece, ono jedno za drugim ?

To samo znači da je to bila turbo-sigurna ruta, a puklo sigurno nije zbog nekog "zagorskog desničara "
08.02.2023 | 18:29
Da te pitam kolega Vanjuška. Da li je tebi bitno da je sve zakonski kako treba ili su bitni razni narodni neprijatelji. Kako bi se ti osjećao kad bi na tvom indexu za pride, rekli opet pederi paradiraju, kao što su napisali za molitvu krunice na trgu u naslovu teksta....Klečavci ponovo na trgu ?
08.02.2023 | 19:01
cariblanco kaže:
Klečavci ponovo na trgu ?


Šta, opet se kuhal gulaš pa da ne bude preveč šarf?
09.02.2023 | 06:37
Pravo svake države je da strance ne pusti u državu ili izbaci iz nje bez razloga. Isto kako se može dobiti privremena ili trajna zabrana ulaska u neku državu.
Saga se nastavlja.
09.02.2023 | 15:19
Evo nam jednog napredno-mislećeg novinara, koji si je u glavi složio neke svoje konstrukcije, koje moraju biti istinite. Sad se već spominje sintaksma "govor mržnje". To da li je sve bilo po zakonu ga ne zanima, kao niti Benčićku koja je sinoć u otvorenom optužila državu, da je ona kriva jer im je izdala dokumente. Ponekad se zapitaš da li je smiješno ili žalosno. Znači preko neke veze ili platiš neki dokument i onda postupaš po njemu, gdje si u prekršaju, ti okrivljuješ onoga kojeg si potplatio haha.

www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/huskaci...vora-mrznje-15304185
09.02.2023 | 16:07
Clanak u Jutarnjem je dno dna.
Takvi novinari ne bi se trebali financirati novcem iz proracuna.
09.02.2023 | 16:47
Zar se Jutarnji list financira iz državnog proračuna?
09.02.2023 | 17:40
Nije baš vezano uz temu, ali nije niti daleko od nje. Danas je Saborski odbor za obitelj mlade i sport, zakazao tematsku sjednicu "Porast broja transrodne djece i mladih ljudi u Republici Hrvatskoj: Mogući uzroci i kliničke posljedice"

Nakon uvoda su drugovi s ljevice napustili sjednicu, jer njima nisu bitni argumenti i znaju da prijavljeni govornici, želi širiti govor mržnja. Nekak me podsjeća na devedesete, kad je trebalo proglasiti samostalnost...ali to je samo neka moja impresija, koja ne mora biti točna, ok.

Ja za sebe slobodno mogu reći da sam transfobna osoba, jer se ama baš ništa u to kužim, niti namjeravam saznati te, napredne ideje. Meni je ta transrodnost, kao neka moda, a kako znamo, svaka moda dođe i prođe, neka s više posljedica a neka s manje. Kao današnja moda s tetovažama, kao to izađe iz mode, oni s dubljim džepom će to rješiti, a oni s plićem će imati doživotno (JNA 1981 )

Osobno mi smeta ta pompa oko tih LGBTQ+ zajednica, transrodnosti i srodnih tema, gdje se te iste osobe gura na neki pijedestal moralnih vrijednosti i da ih moramo čuvati kao kap vode na dlanu. To je kak ti neka mantra i ja to moram slijediti, jer ću u protivnom ostati kockoglavi taliban, van vremena u kojem živim ?

Danas homoseksualnost, nije bolest, ok opravdano. Davanje djece toj populaciji ( pošto su za nju uskraćeni ) je demokratski uzus....za 40 godina, tko nije promjenio spol i saznao, kako je živjeti u osobi suprotnog spola, je retro i van svih tokova. Kaj veliš smayica za komentar

09.02.2023 | 17:48
cariblanco kaže:
Da te pitam kolega Vanjuška. Da li je tebi bitno da je sve zakonski kako treba ili su bitni razni narodni neprijatelji. Kako bi se ti osjećao kad bi na tvom indexu za pride, rekli opet pederi paradiraju, kao što su napisali za molitvu krunice na trgu u naslovu teksta....Klečavci ponovo na trgu ?


Meni je turbo bitno da je sve zakonski, i naravno da su zakoni u redu. Zato me i čudi što si se sad uhvatio Zambije, uz mali milijun lopovluka, prevara, krađa, ignoriranja zakona i ismijavanja istih svih ovih godina? Jedino mi logično - to su sve radili tvoji, pa se nisi štel mešat, a ovi ti sad doletjeli kao budali šamar Franjo ti je u redu, to što je stvorio državu za šačicu odabranih i upropastio nas za slijedećih 200-300 godina to nema veze, jer Domovina! Sanadera hajde ne volimo, ionako je pederčina sav bio onak finjak i galant, pravi euro gospodin. Karamarko je baš faca, otvorio vrata svim malim smrdljivim kanalizacijskim fašistima da se ohrabre i istupe van, pogurao cijelu tu priču da bi u pozadini popalio što više može. Srećom, nije bio Sanaderovog kalibra. Plenky, još veći gospodin, europejac a najgori od svih, svaki dan neko sranje, ali čkomi brate, ne talasaj... Eeee, Zambija, Možemosi, lopovi, kradljivci, otimači tu smo vas čekali

Glede Pridea, pederi paradiraju iz razloga da probude svijest među građanima da nije bitno jesu li istog spola ili različitog, već je bitno da se vole. Ljubav buraz. Klečavci pak ne propagiraju ljubav već idu na zatiranje prava slabijeg spola, onako podlo prefrigano kroz krinku vjere. Halo, sutra će tebi određivati što smiješ nositi i kako se ponašati, ako si ćelav možda nećeš smjeti van iz svoja četiri zida. I zato klečavcima treba reći ne, a pedere ignorirati ako ti smetaju, jer jedni bi te zatukli samo tako, drugi si samo žele držati za ruke dok hodaju gradom. Naravno, u svakoj grupi ima iznimaka i kad se na Prideu pojave ovi debili koji svoju ljubav vuku do krajnosti (sado mazo, golotinja i slično to je druga priča i njih bi sami organizatori trebali zamoliti da odjebu).

Jasno je meni da ti to ne možeš skužiti, jer čim netko veli domovina, nacija, bog i kroacija sve je u redu i odmah zažmiriš jer takvi ne mogu nikako da misle i rade nešto loše za sve nas.

I to je sva jad i bijeda nacionalista i religijski zatucanih ljudi - sve može dok si njihov, ali ako ideš protiv e onda si udba, yugo, ovo ono. Debilizam.

Zadovoljan
09.02.2023 | 18:00
cariblanco kaže:
Evo ipak s nekim provokacijama nekog navučem poput kolege @Vanjuške, koji se se svog vjećnika odrekao kao Petar Isusa, kad je napisao da je on JEDAN od mnogih. Mene tih osam i taj JEDAN uopće na zanimaju, mene zanima naš sustav i naši mediji. Mene zanima ječerašnja presica od Grlić-Radmana, kad se je hvalio gdje su sve veze povukli i da se je o tome razgovaralo od NY,Bruxelles i drugih centara moći i mislio je da je sve rješeno ( to je bilo prije obrata u slučaju ) i počeo je bulazniti da su sad prioritet djeca koji su naši državljani, jer imaju naše papire ?


Odrekao? Čovjeka su uhitili zajedno sa ostalima jer im je bilo sumnjivo nešto. U drugoj državi, pitanje je koliko njih zna engleski, komunikacija tko zna kakva... Mi ne nzamo jesu li oni išli usvojiti djecu za sebe ili su preprodavači. Jedan slučaj nije jednak drugome. Dalje, ne znamo ni otkud djeca, da li su u proceduri ili su ukradena kako neki vele. To se sve treba ustvrditi, u Kongu ili Zambiji. Ako su papiri bili u redu, ta djeca jesu naši državljani i treba ih izvući što prije. Ako nisu, kazniti sve koji su krivotvorili papire.

A Grlić-Radman, čovjek je rođen sa zlatnom žlicom u ustima, i onaj najbolji primjer HDZovog lopovluka nauštrb svih nas. To što je pritom nepismena budaletina bez srama to je kod APja plus definitivno. Takav nas zastupa i ide okolo, sramoti Hrvatsku, i ti si prvi desničar kojeg sam čuo da se obrecnuo na njega. Jedino, uz sve njegove bisere zadnjih par godina, trebala se Zambija desiti da reagiraš?

Evo prva vjest je bila da su samo dva para od četiri, bili u sustavu posvojitelja. Nakon toga novi info, da su i druga dva u sustavu, da su započeli proces. Prije tjedan-dva dana u emisiji peti dan, Lana Bobić ( poznanica Kraljevića ) kaže da su i ta para prošli cijeli postupak, ali da nisu zavedeni u sistemu. Vjerojatno tamo nemaju kompjutore nego ih ručno upisuju u sistem. Dak to govori toj Lani, primjetno drhti glas, dok to objašnjava ostalima u studiju ?


S obzirom da sam od porezne mjesec i pol čekao da mi vrate krivo pretplaćen iznos poreza u 4znamenkastoj cifri, a oni su itekako kompjuterizirani, uopće me ne bi čudilo da im je kompjuterizacija u banani. Doslovno idioti od uhljeba u istoj zgradi šalju POŠTOM dopise kolegici kat ispod jer ne daj bože da to sama odnese ili da slože kurirsku službu za interne dokumente.

To samo znači da je to bila turbo-sigurna ruta, a puklo sigurno nije zbog nekog "zagorskog desničara "


Sigurna ruta ili ne, kakve to veze ima? Tužitelj je shvatio da nema čime da ih osudi pa su ih pustili, a zatim kad je to procurilo izroni NAŠ čovjek koji opet neke nebuloze ocinka samo da ih se kazni.

Sve je to još jedna od priča da skrene pažnju s bitnijih HDZovih lopovluka. Pali kod domoljuba, bez greške.

Inače, svijet je dosta okrutno mjesto, kradu djecu, podvode ih, siluju, prodaju za organe, nema čega se ljudski šljam nije dosjetio.
I onda kad čujem da je netko posvojio dijete i daje mu svu ljubav, koju inače ne bi imao - drago mi je i sretan sam. Jer još ima ljudi koji žele i rade dobro.
Ponovo, kakva je ovo osmorka, ne znam - no to što su išli grupno po svoju djecu nikako mi ne izgleda kao švercerska priča za preprodaju, mislim da su povjerovali krivim ljudima i najebali. iskreno se nadam da će se istina doznati.
09.02.2023 | 18:01
Evo daj mi jedan plus, jer si si olakšao dušu i rekao sve što ti je na srcu . vjerovatno nisi vidio moj zadnji post, pa očekujem reakciju na njega
09.02.2023 | 18:07
cariblanco kaže:
kao niti Benčićku koja je sinoć u otvorenom optužila državu, da je ona kriva jer im je izdala dokumente. Ponekad se zapitaš da li je smiješno ili žalosno. Znači preko neke veze ili platiš neki dokument i onda postupaš po njemu, gdje si u prekršaju, ti okrivljuješ onoga kojeg si potplatio haha.


Čekaj malo, znači po tebi ako TI potplatiš nekoga TI si kriv, ali čovjek kojeg si potplatio nije kriv?
Naravno da je država kriva jer imamo neuređeno HDZovo Šeksovo krivosuđe. Gdje se stvari drže u ladicama do zastare, a osuđuje prosjaka za 2 kune.
Krivi su i onaj tko je potplatio i onaj koji je uzeo pare za krivotvorinu i tu je Benčićka potpuno u pravu.

Ali da, zaboravio sam da je Benčićka na krivoj strani pa ti ne odgovara, a jedna je od rijetkih u Saboru koja prokazuje istinu, uz Daliju Orešković i još neke.
Ove iz Mosta koji nekad govore kako treba i protiv korupcije i kriminala ne mogu shvatiti ozbiljno jer par dana kasnije krenu kontra i uz dlaku lopovima, kad im odgovara. A i ne volim baš katolibane.
09.02.2023 | 18:09
cariblanco kaže:
Evo daj mi jedan plus, jer si si olakšao dušu i rekao sve što ti je na srcu . vjerovatno nisi vidio moj zadnji post, pa očekujem reakciju na njega


Sutra, preksutra, obećajem; život i posao zovu... I ne vrijedi ti plus mi davati, Žabac bu odmah dvadeset minusa spustio... Mislim, spustio me s preko 100 pluseva na preko 100 minuseva, a onda se Tino raspizdio i krenuo u kontraofenzivu

A pošto me smatrate komunjarom, logično da sam u crvenom! SFSN!
09.02.2023 | 18:10
Imaš li kakav dokaz za NAŠ čovjek ( da se razumijemo i ja osuđujem Bujanca, koji je to pričao onom Zambijskom novinaru jer ako si vjerovatno nekog greškom u govnima, neću te tjerati još dublje ) Stvara se fama oko toga kako nečije majke plaču i fama oko toga da svi pitaju djecu, jesu li ukradeni. To je politikanstvo s jedne i druge strane koje mi se gadi.

Ja te samo pitam da li si ti da se utvrde sve činjenice vezano uz ovaj slučaj.
09.02.2023 | 18:19
Vanjuška kaže:
cariblanco kaže:
kao niti Benčićku koja je sinoć u otvorenom optužila državu, da je ona kriva jer im je izdala dokumente. Ponekad se zapitaš da li je smiješno ili žalosno. Znači preko neke veze ili platiš neki dokument i onda postupaš po njemu, gdje si u prekršaju, ti okrivljuješ onoga kojeg si potplatio haha.


Čekaj malo, znači po tebi ako TI potplatiš nekoga TI si kriv, ali čovjek kojeg si potplatio nije kriv?
Naravno da je država kriva jer imamo neuređeno HDZovo Šeksovo krivosuđe. Gdje se stvari drže u ladicama do zastare, a osuđuje prosjaka za 2 kune.
Krivi su i onaj tko je potplatio i onaj koji je uzeo pare za krivotvorinu i tu je Benčićka potpuno u pravu.

Ali da, zaboravio sam da je Benčićka na krivoj strani pa ti ne odgovara, a jedna je od rijetkih u Saboru koja prokazuje istinu, uz Daliju Orešković i još neke.
Ove iz Mosta koji nekad govore kako treba i protiv korupcije i kriminala ne mogu shvatiti ozbiljno jer par dana kasnije krenu kontra i uz dlaku lopovima, kad im odgovara. A i ne volim baš katolibane.


Znaš kaj iskreno, ona mi ne odgovara da imam tak histeričnu susjedu, kamoli za nešto više. Sjetim se tvojih komentara...uživam kak ih Sandrica razbacava , jer sad uživaš u raznim emisijama gdje je ona gošta, kako se sramoti i histerizira oko stvari koje su jasne....ili su samo vama jasne a 80 ili više posto ljudi ima drugačije mišljenje...ni vrag da smo sad u fažizmu, pa da samo manjina kuži, a oatali ne ?
09.02.2023 | 18:56
Još jedna misao, oko rodne ideologije. Molim prisutne da me preosvjetle i da mi navedu samo jednu ideologiju, koja je dočekala 100 godina, mnoge dočekaju i manje, čak ni u S Koreji nemamo 100 godina. Svaka ideologija je prolazna i ona dočeka svoj kraj prije ili poslije.

Sad da malo prosvijetlim kolegu Vanjušku, koji nezna što je vjera i mješa je s crkvom. Crkva je samo ustanova kroz koju se propovjeda vjera, da nestane crkve vjera bi ostala, jer ona nije zavisna od crkve, đamije ili bilo kojeg hrama. Vjernik može biti bilo koji čovjek, koji živi svoj život po vjeri, a nikad ne mora otići u crkvu ili neku drugu instituciju.

Sad je enigma kako se je vjera ili vjere održale toliko dugo, a ideologije nisu ? Pa iz razloga, što se temelji vjere nisu mjenjali, oni su ostali isti cijelo ovo vrijeme. Nemojte sad nekakve vještice i sl. stvari, gdje su institucije vjeru sebi prilagođavali u datom trenutku, to nije vjera, kao niti đihadističko shvaćanje Islama.

Temelji se nisu mjenjali i oni će biti uvjek isti i tko želi po tim načelima živjeti, sigurno neće biti nikada u krivu. Tko je pisao Bibliju, Kuran i druge knjige ? Neki nazadni ljudi !
Meni nekad idu na žicve ljudi koji kažu, da su prijašnji ljudi bili glupi i sl. Vjerovatno zato i danas učimo; Rimsko pravo, Arhimeda,Pitagoru i masu njih. Razlika između nekadašnjih i današnjih ljudi je samo tehnologija i ništa više
09.02.2023 | 19:08
cariblanco kaže:
Razlika između nekadašnjih i današnjih ljudi je samo tehnologija i ništa više

.. osim: kulture, obrazovanja, moralnih normi, civilizacijskog utjecaja...
09.02.2023 | 19:41
cariblanco kaže:
Nakon uvoda su drugovi s ljevice napustili sjednicu, jer njima nisu bitni argumenti i znaju da prijavljeni govornici, želi širiti govor mržnja. Nekak me podsjeća na devedesete, kad je trebalo proglasiti samostalnost...ali to je samo neka moja impresija, koja ne mora biti točna, ok.


Hej, hej, život snuje, posao ti ga zabije otpozadi. Morao se vratiti nešto hitno odraditi još danas, pa da se i tebe riješim :*

Glede ovoga iznad kaj si napisao, LAŽEŠ. Ili još bolje, LAŽETE. I na ovom forumu smo već o tome pričali, i da si imalo objektivan kako se nekad voliš predstaviti, saslušao bi, provjerio i prestao LAGATI.

Evo da ti citiram, znam da se ne bojiš podužeg teksta:
Jest točno da je Sabor tog dana usvojio odluke o osamostaljenju Hrvatske, ali i to je u govoru pred zastupnicima relativizirao predsjednik Republike Franjo Tuđman, nazivajući samostalnost ”razdruživanjem”: ”U isto doba sa postupkom za razdruživanje, mi i nadalje predlažemo ostalim republikama stvaranje saveza suverenih republika, kao suverenih država”.

Čak ni Tuđman, dakle, samostalnost je tumačio drukčije, ne krijući mogućnost ponovnoga udruživanja suverenih republika bivše Jugoslavije.

Toga utorka ujutro, 25. lipnja 1991., nakon tjedana iščekivanja, neizvjesnosti, polemika i nagađanja da će Slovenija i Hrvatska istodobno proglasiti razdruživanje od Jugoslavije, zastupnike je na saborskim klupama dočekao prijedlog četiri dokumenta: Ustavne odluke o suverenosti i samostalnosti RH, Deklaracije o proglašenju suverenosti i samostalnosti RH, Povelje o pravim Srba i drugih nacionalnosti u RH, te Ustavnoga zakona o izmjeni i dopuni Ustavnog zakona za provedbu Ustava RH.

Zastupnik SDP-a Ivan Matija, kasnije ustavni sudac, uime SDP-a zatražio je jednosatnu stanku kako bi zastupnici mogli uopće pročitati ta četiri kraća dokumenta, kojima je vladajući HDZ želio odrediti budućnost države.

Dnevne novine iz toga doba izvještavaju kako su Matijin prijedlog podržali i zastupnici HDZ-a, jer ni oni nisu unaprijed doznali što u dokumentima piše.

Nakon stanke, SDP je predložio svoj prijedlog ustavne odluke, koja se od HDZ-ove razlikovala utoliko što je načelno omogućavala udruživanje s državama bivše Jugoslavije koje to žele.

SDP je u svojoj odluci postavljao uvjet da JNA u Hrvatskoj ne može djelovati bez odobrenja Sabora i predsjednika Republike, a Narodna banka Jugoslavije bez pristanka Narodne banke Hrvatske.

Nudio je također državni suverenitet svim republikama bivše države, te stav Hrvatske da se ”odriče bilo kakvih teritorijalnih pretenzija” prema jugoslavenskim republikama.

”U isto doba sa postupkom za razdruživanje, mi i nadalje predlažemo ostalim republikama stvaranje saveza suverenih republika, kao suverenih država”. Čak ni Tuđman, dakle, samostalnost je tumačio drukčije, ne krijući mogućnost ponovnoga udruživanja suverenih republika bivše Jugoslavije
Tadašnji potpredsjednik Sabora Vladimir Šeks odbacio je uime HDZ-a mogućnost prihvaćanja SDP-ovih prijedloga, rekavši kako ih ne saborska većina ne odbacuje ”zato što ne bi bili na liniji suvereniteta RH”, već zato što se ”u ustavnu odluku ne mogu unositi odnosi koji se trebaju riješiti deklaracijom”.

Kada je HDZ objavio da ne kani uvažiti nijedan amandman iz SDP-ova prijedloga, predsjednik SDP-a Ivica Račan za govornicom je kazao: ”Podržavamo i odluku i postupak suverenosti i samostalnosti Hrvatske, ali nezadovoljni smo što nije ustavnom odlukom izražena namjera da se otvori postupak udruživanja s drugim republikama i zbog toga ćemo glasati protiv ove odluke”.

Tako je i bilo.


Možemo li sada prestati lagati i iskrivljavati činjenice? Račan je bio komunist isto kao i Tuđman, i da nije progurao višestranačke izbore, tko zna kako bi se priča odvijala. Tuđman je pobijedio na valu nacionalizma, nažalost i pretvorio ovu državu u ono što jest danas, crnilo korupcije i lopovluka.

Iskreno, jako bih volio vidjeti alternativnu povijest u kojoj je Vlado Gotovac predsjednik, gdje se ne bi dogodila privatizacija i krađa dijasporinih novaca i oružja, gdje bi razum a ne nacionalistička pjena pobijedila. Možda ne bi bilo tako divno i krasno kao što zamišljam, ali ne vjerujem da bi bilo ovako kao danas.


I da dodam još nešto, vrlo slično ovome iznad. Ukrajina i glasanje u Saboru. Desničarska govna optužuju oporbu (među kojima je također desničara) da su izdali Ukrajinu ovo ono. A nitko ne razumije da je HDZ tim glasanjem pokušao POGAZITI ustav čime bi napravio presedan s kojim bi kasnije mogao raditi još i više što želi. Dakle, prefrigani lopovi i kriminalci iz HDZ su smišljeno uvalili pomoć Ukrajini u glasanje s ostalim točkama kojima bi zaobišli zakone države u koju se navodno kunu. Za divno čudo desničari iz oporbe su to prepoznali i stali uz ljevičare i spriječili pljuvanje po temeljima države.
No znamo da će dse godinama pričati HDZova verzija priče, jer to pali kod vas. Ništa istina, samo jako.


Ja za sebe slobodno mogu reći da sam transfobna osoba, jer se ama baš ništa u to kužim, niti namjeravam saznati te, napredne ideje. Meni je ta transrodnost, kao neka moda, a kako znamo, svaka moda dođe i prođe, neka s više posljedica a neka s manje. Kao današnja moda s tetovažama, kao to izađe iz mode, oni s dubljim džepom će to rješiti, a oni s plićem će imati doživotno (JNA 1981 )


I ako je to moda, što ti smeta? Ni sam ne razumijem trans ovo ono i ne trudim se shvatiti, no jasno mi je da postoje ljudi koji su se rodili kao jedan spol, ali se nikako ne osjećaju u tom tijelu ugodno. Danas imaju priliku to promijeniti i rade to na zgražanje zatucanih idiota. Nekad davno tu nisu ništa mogli napraviti pa su se najčešće ubijali kad više ne bi mogli izdržati sa smim sobom.


Osobno mi smeta ta pompa oko tih LGBTQ+ zajednica, transrodnosti i srodnih tema, gdje se te iste osobe gura na neki pijedestal moralnih vrijednosti i da ih moramo čuvati kao kap vode na dlanu. To je kak ti neka mantra i ja to moram slijediti, jer ću u protivnom ostati kockoglavi taliban, van vremena u kojem živim ?


Tu je sad onaj dio koji nikako da shvatite. Dok god ti i ekipa ne skužite i prihvatite da ima ljudi drugačijih od vas i da oni imaju svako pravo da uživaju život kao i vi biti će prideova i prosvjeda i koječega. Jednom kad prihvatite da su i oni ljudi i kad im damo prava koji svi ostali imamo život ide u normalu i nema više potrebe za ičime.

Osobno to vidim u radu sa invalidima, na svakom koraku ih se zatire i podništava, prava oduzimaju dok s druge strane za audije i reprezentaciju para ima. I zato prosvjedi, povorke, bubnjanje, zviđdaljke, razgovori s prolaznicima, ukazivanje na probleme za koje ljudi ne znaju jer eto nemaju tih problema. Dok im se ne dogodi...

Danas homoseksualnost, nije bolest, ok opravdano.


Homoseksualnost nikad nije bila bolest dok moderne religije nisu krenule reda raditi. Homoseksualnost je bila normalna u antici, pa jebote, među životinjama ima pedera. Što ti smeta ako se dva frajera grle i ljube, kad tebe ne diraju? A onda odeš doma i drkaš na dvije lezbijke, i to je ok.
Ako se vole, vole se, što te se tiče? Nisi gay, nećeš trpati nikome niti nitko tebi, mirna bosna.

I to mi je fascinantno, toliko pravovjerih idiota se zgraža na pedere, a normalno im je dovikivanje i napastovanje žena na ulici, silovanje opravdavaju da kak se to obukla, što je uopće radila sama vani i zašto je pila. Kužiš koliko je to izvitopereno?

Ne znam ni jednu jedinu ženu koja nije imala barem jedan neugodan doživljan, od "blagih" do ekstremnih. Ali znam hrpu muških seljačina koji ne smatraju to nečim lošim, jer što to su samo žene, sigurno su htjele. E to su ovi klečavci. Ali oni ti ne smetaju, a dva pedera koji samo žele živjeti svoj život te uzrujaju...

Davanje djece toj populaciji ( pošto su za nju uskraćeni ) je demokratski uzus....za 40 godina, tko nije promjenio spol i saznao, kako je živjeti u osobi suprotnog spola, je retro i van svih tokova.


Imamo par koji je godinama zajedno, vole se, uzorno žive i pravi su primjer obitelji. Ali djecu ne mogu imati jer nemaju maternicu ili spermu. I neka ne mogu imati, to je odvratno, kak ih nije sram razmišljati da usvoje ili dobiju dijete preko surogat majke? Užas, fuj.

Ali klasična heteroseksualna obitelj u kojoj muž pijanac tuče ženu i siluje ju poslije svakog opijanja, a zatim tuče i svu djecu koju joj je napravio je OK jer ti je tako u obitelji.

Vjeruj, ne mogu dočekati da takvi konačno izumru. A budu, jebiga, evolucija.
09.02.2023 | 19:44
cariblanco kaže:
Imaš li kakav dokaz za NAŠ čovjek ( da se razumijemo i ja osuđujem Bujanca, koji je to pričao onom Zambijskom novinaru jer ako si vjerovatno nekog greškom u govnima, neću te tjerati još dublje ) Stvara se fama oko toga kako nečije majke plaču i fama oko toga da svi pitaju djecu, jesu li ukradeni. To je politikanstvo s jedne i druge strane koje mi se gadi.


Pročitao sam na par mjesta da je anonimni hrvatski državljan nazvao i posijao još neke ideje. Mogu potražiti članke ili izjave, na twitteru su bile, no mogao bi i ti guglati malo?

A Bujanac kao dokazani notorni fašist i ljubitelj Hitlera i Pavelića ne bi smio ni biti na televiziji kamoli da mu dolaze ljudi u emisiju. i kad vidim te koji mu dođu, sve odreda veliki vjernici, turbohrvati, i desničari... Jebote, licemjerna govna koja se skrivaju iza domovine i vjere, a sve u svoju osobnu korist trpanja NAŠE love u džepove.

A ta emisija o kojoj pričaš, mislim da je govno od Peternela bilo u emisiji, i ta dvojica se nisu toliko zamarala s djecom, koliko o tome da nekako prokažu Zambijcima da su im u zatvoru pederi i transrodna osoba iz čiste pakosti da im zabibere. Kakvi su to ljudi?

Imam jednog desničara na twitteru, nesretan, nadrkan, veliki domoljub, hvalio je i Tuđmana i Sanadera i Plenkija i kad sam mu crtao. Mrzi pedere i crnce i srbe, ali srbe samo one krive. Ima troje djece. Rekao sam mu jednom, da mu od srca želim da mu jedan dan dođu sva tri sina (kad odrastu) na ručak... jedan sin, sa svojim dečkom. Drugi sin sa curom crkinjom, crnom kao noć. Treći sin hajde, može biti "normalan". I pošto sam siguran da ih voli najviše na svijetu i da bi život dao za njih, ne vjerujem da bi se pokazao kao govno i izbacio ih van i odrekao ih se. Nego bi sazrio, prihvatio život i postao normalan čovjek. Nikad se nije izjasnio oko toga, ali nadam se da sam mu dao razmišljati.
09.02.2023 | 19:55
cariblanco kaže:
Znaš kaj iskreno, ona mi ne odgovara da imam tak histeričnu susjedu, kamoli za nešto više. Sjetim se tvojih komentara...uživam kak ih Sandrica razbacava , jer sad uživaš u raznim emisijama gdje je ona gošta, kako se sramoti i histerizira oko stvari koje su jasne....ili su samo vama jasne a 80 ili više posto ljudi ima drugačije mišljenje...ni vrag da smo sad u fažizmu, pa da samo manjina kuži, a oatali ne ?


Čuj, i Franjo je bio histeričan. Ljudi imaju svoj stil i način. Sandra uglavnom prati temu, zna o čemu govori, a ove emisije koje spominješ - ako se ne varam, ova u kojoj je histerizirala je bila zato što su ova druga dvojica LAGALA. Gledaju u kameru i lažu, i ne možeš ništa, jer voditelj ih ne upozorava (brije kao neutralan sam, valjda).
09.02.2023 | 20:03
cariblanco kaže:
Sad je enigma kako se je vjera ili vjere održale toliko dugo, a ideologije nisu ? Pa iz razloga, što se temelji vjere nisu mjenjali, oni su ostali isti cijelo ovo vrijeme.


Nisam shvatio želiš li diskutirati na ovu temu (jer vidim da sam sebi odgovaraš na pitanja, to pomalo podsjeća na pokojnog druga S.Miloševića iz Požarevca ) ili bi se samo malo svađao (a supruga ti nije doma, ili si pak ti negdje na putu ).

Uglavnom, moje je mišljenje da razlog nije tako "temeljan" kao što ti misliš, nego je više na liniji onog davnog vica. Tito je, sjećaš se, vjerojatno, 1971. godine, par godina nakon službenog posjeta delegacije vlade SFRJ, došao u službeni posjet Svetoj Stolici, tj. tadašnjem Papi Pavlu VI. To je povijesna činjenica. Vic dalje kaže da je u jednom času Tito pitao Papu kako to da je RKC nakon 1500 godina i dalje moćna i snažna, a komunizam nekako - posustaje (ne sjećam se točno eufemizma koji se tada koristio, bio sam baš malo dijete, ali znam da se na tom mjestu u vicu uvijek spuštalo glavu među ramena, utišavalo glas i pogledavalo lijevo-desno ). A Papa mu je na to odgovorio - to ti je jednostavno - vi ljudima obećajete Raj na ovom svijetu, a mi - tek na idućem.

Ideologija, kao koncept, nastaje u doba prosvjetiteljstva (Francuska, krajem 18. stoljeća) i u svojoj suštini pretpostavlja da su njeni konzumenti (a) etični, (b) moralni i (c) obrazovani ljudi. U tom smislu, svaka ideologija je u startu "osuđena na propast" jer ne može doći do njenog omasovljavanja bez banalizacije. A banalizacija ideologije nužno dovodi do njene difamacije.

To i danas vidimo - imamo na primjer jedan opći društveni diskurs kako je "komunizam" = "zločinački režim" jer se "svima" danas podrazumijeva da je "komunizam" kao pozitivna ideologija* istovjetan nakaradnom društveno-političkom sustavu kojeg su osmislili i vodili ljudi koji iz temelja nisu shvatili suštinu komunističke ideje.

S druge strane, vjera je (btw. slažem se s tobom, vjera nije Crkva, a niti obratno) puno jednostavnija i ne traži od vjernika nikakvu visoku intelektualnu razinu. Svaki pojedinac u samom sebi nalazi (ili ne nalazi) smisao svoje vjere, u nekim vrlo jednostavnim, egzistencijalnim postulatima. Dakle, svaki vjernik može u svojoj vjeri uvijek imati i zadržati, da se tako izrazim - moralno sidro - koje je teško iščupati bilo kakvim razumskim ili filozofskim argumentima upravo zato jer se drži u najtemeljnijim, najjednostavnijim poimanjima (činim dobro jer moja vjera, moj Bog to od mene traži, i sl.). Pazi, iako je takva, ne možemo je nikako zvati banalnom, samom po sebi. Do banalizacije vjere dolazi tek puno kasnije, kad je potrebno pozitivne emocije nečije iskrene vjere asocijativno povezati s nekim partikularnim komercijalnim interesima. Predbožićna shopping mahnitost i slično.

Zaključak - biti iskren i dosljedan vjernik je puno lakše**, nego biti iskren i dosljedan "nevjernik" (namjerno pod navodnicima), tj. sljedbenik neke ideologije, zato što postulati vjere konceptualno "jednostavniji" od postulata ideologije. Od sljedbenika neke ideologije se očekuje puno više intelektualnog angažmana da se odupre argumentaciji protivnika te ideologije, nego što je bilo kojem vjerniku potrebno da se odupre bilo kakvoj argumentaciji protivnika njegove vjere.

Ne znam jesam li uspio prenijeti poantu koju sam želio istaknuti, ali, ako i nisam, ti se požali pa ću pokušati opet.

A ovo su fusnote:

* idejni začetnik komunizma je engleski biskup Thomas Moore, koji je u svom djelu "Utopija" opisao idealno društvo sretnih ljudi, u kojem svatko radi, tj. doprinosi društvu koliko može, a uzima koliko mu je potrebno - pa tako bolesni, stari članovi društva i djeca uzimaju puno više nego doprinose, a zdravi članovi društva u naponu snage, naravno, doprinose puno više nego što uzimaju, čak i ako pribrojiš sve što uzmu svi njihovi članovi obitelji

** kad kažem "lakše", ne kažem da je lako, nego da je manje teško - kao primjer, prvi koji mi pada na pamet, je film Hacksaw Ridge (Greben spašenih) koji je bio neki dan na TV, o Desmondu Dossu, čovjeku koji je služio kao bolničar u 2SR, a pozvao se na priziv savjesti i odbio nositi oružje - meni je teško zamislivo da bi toliku unutarnju snagu mogao imati, a da nije bio tako iskren i dosljedan vjernik
09.02.2023 | 20:04
cariblanco kaže:
Sad da malo prosvijetlim kolegu Vanjušku, koji nezna što je vjera i mješa je s crkvom. Crkva je samo ustanova kroz koju se propovjeda vjera, da nestane crkve vjera bi ostala, jer ona nije zavisna od crkve, đamije ili bilo kojeg hrama. Vjernik može biti bilo koji čovjek, koji živi svoj život po vjeri, a nikad ne mora otići u crkvu ili neku drugu instituciju.


Vjera je jedno, religija drugo, slažem se. Problem nastane kada ljudi krenu vjerovati u religiju. Ne u sebe, u bolju budućnost, u poštene ljude i susjede već u religiju. I onda vođe tih religija izvrnu osnovnu smisao iste i postave je kako njima odgovara. Islam je miroljubljiva religija, ali mudžahedini su je izvrnuli i iskvarili. isus je rekao ljubi bližnjega svoga, a onda je neki pop dopisao ubij pedera i to je sad crno na bijelom.

Sad je enigma kako se je vjera ili vjere održale toliko dugo, a ideologije nisu ? Pa iz razloga, što se temelji vjere nisu mjenjali, oni su ostali isti cijelo ovo vrijeme. Nemojte sad nekakve vještice i sl. stvari, gdje su institucije vjeru sebi prilagođavali u datom trenutku, to nije vjera, kao niti đihadističko shvaćanje Islama.


Kao što su džihadisti izvrnuli islam, tako su i klerofašisti izvrnuli Isusa. Danas da se pojavi u kaptolu izbacili bi ga van i pretukli, jer kak se usuđuje prljavim bosim nogama blizu Bozanićevih Prada cipela. I ne znam zašto ti je enigma što se vjera održala - u ljudskoj je prirodi da se boji nepoznatoga, a kad ti politika skupa s crkvom od malena vodi k tome da NE UČIŠ i DA POSLUŠNO SLUŠAŠ popa i vladu postaneš ovca koja ne zna razmišljati svojom glavom.

pa onda kada slučajno kažeš nekom vjerniku koji obožava Djevicu Mariju jer je ona naša, da su nju ubacili tamo negdje 500 godina nakon Krista, i da se uopće ne spominje u prvim verzijama on to jednostavno ne može povjerovati. Jer su ga naučili da sluša i ne propitkuje.

Temelji se nisu mjenjali i oni će biti uvjek isti i tko želi po tim načelima živjeti, sigurno neće biti nikada u krivu. Tko je pisao Bibliju, Kuran i druge knjige ? Neki nazadni ljudi !
Meni nekad idu na žicve ljudi koji kažu, da su prijašnji ljudi bili glupi i sl. Vjerovatno zato i danas učimo; Rimsko pravo, Arhimeda,Pitagoru i masu njih. Razlika između nekadašnjih i današnjih ljudi je samo tehnologija i ništa više


Neki nazadni ljudi koji su pisali nazadne knjige su i onda spaljivali napredne ljude koji su zaslužni za znanost i ljudski razvoj. To su bila takva vremena, ako si htio živjeti i raditi morao si se deklarirati vjernikom i ljubiti biskupu ruku. A onda pod okriljem noći iskopavati leševe da bi mogao razviti medicinu.
10.02.2023 | 12:38
Bogu hvala da komunisti ne mogu izvući Tita, Staljina i ostale zločince.
10.02.2023 | 15:26
Svača čast smayoo, odličan komentara I komunistički manifest je sličan Svetom pismu, rekli bi da je sve dobro dok se ne umješaju ljudi
10.02.2023 | 15:32
Vanjuška kaže:
cariblanco kaže:
Sad da malo prosvijetlim kolegu Vanjušku, koji nezna što je vjera i mješa je s crkvom. Crkva je samo ustanova kroz koju se propovjeda vjera, da nestane crkve vjera bi ostala, jer ona nije zavisna od crkve, đamije ili bilo kojeg hrama. Vjernik može biti bilo koji čovjek, koji živi svoj život po vjeri, a nikad ne mora otići u crkvu ili neku drugu instituciju.


Vjera je jedno, religija drugo, slažem se. Problem nastane kada ljudi krenu vjerovati u religiju. Ne u sebe, u bolju budućnost, u poštene ljude i susjede već u religiju. I onda vođe tih religija izvrnu osnovnu smisao iste i postave je kako njima odgovara. Islam je miroljubljiva religija, ali mudžahedini su je izvrnuli i iskvarili. isus je rekao ljubi bližnjega svoga, a onda je neki pop dopisao ubij pedera i to je sad crno na bijelom.

Sad je enigma kako se je vjera ili vjere održale toliko dugo, a ideologije nisu ? Pa iz razloga, što se temelji vjere nisu mjenjali, oni su ostali isti cijelo ovo vrijeme. Nemojte sad nekakve vještice i sl. stvari, gdje su institucije vjeru sebi prilagođavali u datom trenutku, to nije vjera, kao niti đihadističko shvaćanje Islama.


Kao što su džihadisti izvrnuli islam, tako su i klerofašisti izvrnuli Isusa. Danas da se pojavi u kaptolu izbacili bi ga van i pretukli, jer kak se usuđuje prljavim bosim nogama blizu Bozanićevih Prada cipela. I ne znam zašto ti je enigma što se vjera održala - u ljudskoj je prirodi da se boji nepoznatoga, a kad ti politika skupa s crkvom od malena vodi k tome da NE UČIŠ i DA POSLUŠNO SLUŠAŠ popa i vladu postaneš ovca koja ne zna razmišljati svojom glavom.

pa onda kada slučajno kažeš nekom vjerniku koji obožava Djevicu Mariju jer je ona naša, da su nju ubacili tamo negdje 500 godina nakon Krista, i da se uopće ne spominje u prvim verzijama on to jednostavno ne može povjerovati. Jer su ga naučili da sluša i ne propitkuje.

Temelji se nisu mjenjali i oni će biti uvjek isti i tko želi po tim načelima živjeti, sigurno neće biti nikada u krivu. Tko je pisao Bibliju, Kuran i druge knjige ? Neki nazadni ljudi !
Meni nekad idu na žicve ljudi koji kažu, da su prijašnji ljudi bili glupi i sl. Vjerovatno zato i danas učimo; Rimsko pravo, Arhimeda,Pitagoru i masu njih. Razlika između nekadašnjih i današnjih ljudi je samo tehnologija i ništa više


Neki nazadni ljudi koji su pisali nazadne knjige su i onda spaljivali napredne ljude koji su zaslužni za znanost i ljudski razvoj. To su bila takva vremena, ako si htio živjeti i raditi morao si se deklarirati vjernikom i ljubiti biskupu ruku. A onda pod okriljem noći iskopavati leševe da bi mogao razviti medicinu.


Prva dva moja pasusa koje si kvotao i odgovorio, se uglavnom slažem. Daj mi odgovori, kako moj treći kvotani pasus ima veze s tvojim odgovorom ?
10.02.2023 | 15:37
m@xym kaže:
cariblanco kaže:
Razlika između nekadašnjih i današnjih ljudi je samo tehnologija i ništa više

.. osim: kulture, obrazovanja, moralnih normi, civilizacijskog utjecaja...


Vidiš kako vadiš iz konteksta, zašto nisi izvadio, rečenicu prije

"Meni nekad idu na žicve ljudi koji kažu, da su prijašnji ljudi bili glupi i sl"
10.02.2023 | 17:50
cariblanco kaže:
m@xym kaže:
cariblanco kaže:
Razlika između nekadašnjih i današnjih ljudi je samo tehnologija i ništa više

.. osim: kulture, obrazovanja, moralnih normi, civilizacijskog utjecaja...


Vidiš kako vadiš iz konteksta, zašto nisi izvadio, rečenicu prije

"Meni nekad idu na žicve ljudi koji kažu, da su prijašnji ljudi bili glupi i sl"


Može li ovako, ili je i ovo izvučeno iz konteksta:

Meni nekad idu na žicve ljudi koji kažu, da su prijašnji ljudi bili glupi i sl. Vjerovatno zato i danas učimo; Rimsko pravo, Arhimeda,Pitagoru i masu njih. Razlika između nekadašnjih i današnjih ljudi je samo tehnologija i ništa više


Uopće nije sporno da novije generacije raspolažu sa većim znanjem od starijih generacija, jer količina znanja stalno raste.
To, naravno ne znači da su prijašnje generacije bile glupe, ali su bile drugačije (na neki način, zaostalije) od generacija iza njih.

Arhimed i Pitagora su bili izuzetno pametni pojedinci, a velika većina njihovi suvremenika bila je nazadnija od razine nekoga tko danas nije u stanju završiti srednju školu.

Pogrešno je reći da je razlika samo u tehnologiji, (jest razlika i u tome), kad znamo da ja razlika i u: kulturi, obrazovanju, moralnim normama, civilizacijskom utjecaju, i drugim stvarima.

Inače, nevezano za ovu raspravu, ali, kad si već spomenuo ovu dvojicu, osupnula me je jedna rečenica koju sam pročitao prije više od 20 godina, a ide otprilike ovako:
"Danas na svijetu živi više matematičara nego što ih je živjelo u čitavoj ljudskoj povijesti."
11.02.2023 | 18:24
Evo malo i hrane za sve progresivce



A evo i intervjua notorne desničarke, negdje do 40 minute videa. Molio bi Vanjušku ili nekoga da mi kaže što je u ovom razgovoru sporno, možda sam nešto propustio ?

11.02.2023 | 20:28
Sandra Benčić iz Možemo se čini kao demagog pripravnik; izjavila je, da se po pitanju posvajanja djece iz Konga treba samo rukovoditi činjenicom da su ista državljani RH. No, istovremeno, zambijski sud sudi osmorki zbog krivotvorenih papira temeljem kojih su djeca dobila državljanstvo. Meni to izgleda kao eklatantno podcjenjivački odnos prema afričkom kontinentu. Tužno je kada se može naslutiti taj očit podcjenjivački ton prema afričkim narodima. I upravo sada se taj licemjerni ton osjeti, ali akteri paze da se isti nigdje ne artikulira.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 35 minuta
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO