Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


09.09.2022 | 15:01
Kakvo brdo obrana Djure.
Pa tko ga napada?
Ispričao sam mu se prije vaših dosjetki.
Oprostite što se ne interesiram za ovu temu kao vi.
Mea culpa, mea maxima culpa...
EDIT:
Koliko me se shvatilo vidim po odgovoru na "šta da ja tu radim?", na koji svatko ima "jako originalnu" dosjetku...
Poanta je da ja u tom ratu ne mogu ništa.
Ne radi se o mijenjanju tema, već o pisanju na ovoj.
Šta se izmjenilo?
Tko je ispao u pravu?
Tko u krivu?
Imamo li ikakvog utjecaja na išta što se dešava u Ukrajini?
Ono, stvarnog utjecaja?
Ali treba malo čitati sporije da se shvati šta je pisac htio reći...
Nije ovo boks da se skače na prvu, ljudi pobogu.
A za temu o smrti Elizabete sam jasno rekao da je neću otvarati ja - na Vikalici.
No dobro.
Pišite što vas je volja, ja sam napisao svoje mišljenje - ako vama ne odgovara - nemojte me čitati.
Kao što ja ne čitam nešto što mene ne zanima...
09.09.2022 | 15:38
Eto ga na ... pokušam dati poticaj da otvoriš temu jer mi je onaj detalj iz vikalice o balvanu na pruzi u režiji IRE bio nov i zanimljiv (ali čitati tvoje postove koji nikad nisu kratki u vikalici koja je prostorno ograničena i ima obrnuti redoslijed misli je muka), a ispadnem branitelj Djure koji nit je tražio da ga brane, niti ga treba braniti,... ak hoćeš, otvorim ti ja temu pod nazivom kajjaznam??!,... jel može: "London bridge is down" pa ti piši zanimljivosti jer si upućeniji u temu od mene
09.09.2022 | 16:05
Eto vidiš, krivo se shvaćamo.
Ovo nije tako nepoznato - ima i Wiki stranicu o toj zavjeri ako ne miješam stvari.
en.wikipedia.org/wiki/Lithgow_Plot
A da Djuru ne treba braniti - to je i više nego očito.
Čovjek zna znanje, i gušt ga je čitati.
To što je meni dojadilo sakodnevno bombardiranje oko rata sa svih strana, to je moj problem.
09.09.2022 | 16:20
Napisati ću tu a ti nemoj otvarati temu, svima se ispričavam na offtopicu.
Elizabetanska era je gotova.
Svi smo znali da će okončati, ipak nas je zdrmala.
Koliko, tek ćemo vidjeti.
U UK postoje dvije teorije.
Jedna struja (republikanci) drži da će Charles III biti jako neodlučan kralj, jer ga je stari Philip uvijek maltretirao da je curica i da je kćer Anne trebala biti muški nasljednik, a on žensko.
Lord Moundbatten je favorizirao Charlesa još od tinejdžerskih dana, zbog čega ga je Philip još više prezirao (vlastitog sina) jer je on tog Lorda gledao kao na oca.
Onoga istoga koga je IRA raznjela kada je lovio jastoge na odmoru u Irskoj.
Tu je počeo jaz između oca i sina, jer je ovaj u oporuci jasno naznačio da mu je Charles draži želeći da on održi posmrtni govor dok je Phillip to vidio kao uvredu svojoj časti i osobnu izdaju od tipa koga je smatrao ocem.
No dobro, bilo - prošlo.
Charles sada ima 73 godine, biti će najstariji okrunjeni kralj u tisuću godina monarhije - ali i najdugovječniji Princ od Walesa - zbog čega se druga struja (monarhisti) nada da nikada nisu imali pripremljenijeg kralja - pogotovo uzevši u obzir tko mu je bila majka.
A ona je - moramo priznati - svoju ulogu ljudske krune odigrala izvrsno.
Od 26 godine do smrti.
Zajebi sada onog klipana koji se kurvao (princ Andrew), ovo je pitanje budućnosti monarhije - što je opet pitanje budućnosti geopolitike Europe kao što je i rat u Ukrajini.
Kada Putin šalje telegram sućuti, onda je jasno da su je poštovali svi.
Jer je bila takva da se ne petlja u stvari koje se petljati ne treba.
No, treba se sjetiti i tko mu je bio otac - tip koji bi svaku kraljevsku posjetu zajebo i napravio sprdačinu od nje.
Išli su u Afriku, prolaze kraj nekoga tipa u posjeti nekom narodu/plemenu koji ima neku ludo perje oko glave od brade do čela.
I Phillip ko Phillip, nemre da ne pita: kaj ti je to? Kak to zgledaš? Kaj ti nije vruće? (U tom stilu).
Elizabeta ga zdrma - to mu je kruna budaletino, a on je poglavica i zato šuti i hodaj...
To je jedna od stotinu Phillipovih pizdarija za koje ljudi nikada nisu znali radi li ih slučajno ili namjerno.
I zato - kakav će biti njihov sin - hoće li "make or brake" monarhiju a time uzrokovati još jednu krizu u Europi, ostaje za vidjeti.
Ništa manji problem, u ništa gorem trenutku za nas.
Rat, inflacija, sada ova kihne zato kaj joj je umro muž (to je moja teorija, stara joj je doživjela 102).
Mislim da je bila usamljena i ćao - ode volja za životom nakon što joj je umro muž.
On je jedini koji ju je kužio.
To je to...
09.09.2022 | 17:51
Kloba kaže:
Svaka čast na tvojoj stručnosti - ali koliko se sjećam - predviđao si kraj Rusa na proljeće.


Ne, kume, u proljeće je počelo. Ja rekoh da ne vidim kako ovo Rusi mogu dobiti i da bi moglo sve biti gotovo do jeseni kad su dobili po piksi oko Kijeva...
09.09.2022 | 18:06
Daddo kaže:
Djuro, šta stvarno misliš da bi imali tvornicu Lada u Zemunu? Bilo bi superjeftinih Niva za u šumu.


NIŠTA kod Rusa nije jeftino... To nam pokazuje i dokazuje ovaj rat. Za sve od njih dođe račun u ovom ili onom obliku. Pitaj malo ekipu u Pragu kako je to izgledalo kad su Ruje došle na tenkovima i poslije...
09.09.2022 | 18:15
Djuro, kako sam na taj dan rođen znam dan kada je počelo.
26. 02. 2022.
Nije na proljeće, već kasnu zimu.
I ti si tada napisao jedan post da kada dođe proljeće, pa se počne topiti snijeg - teški ruski tenkovi, gusjeničari, što već ne - će zaglaviti u blatu i predvidio si da će im to zadati velike glavobolje, ali si se ponadao da će to možda označiti i kraj ratu.
Za sve si ispao u pravu, ali za kraj rata nisi.
Sjeti se Djuro, zašto bih ti išao proturječiti?
Pisao si o gumamama, kako se rade u Bjelorusiji i kopija su kineskih pa su još lošije od tih - Rusi uopće nisu pomicali teška vozila zbog čega su i te i takve gume stradavale i lakše pucale.
Taj period.
Par tjedana nakon početka rata, imaš svoj post o tome.
Tada sam te gutao koliko si mi bio zanimljiv a taj rat novost.
Nisi napisao ova jesen, već ovo proljeće, proljeće 2022.
Pa šta?
Neš ti krive procjene - pišeš toliko toga točno, zar je problem ako si fulao to?
Ne izmišljavam to, vjeruj mi.
Ako ne vjeruješ, nađi si tekst.
Na prvih dvadesetak stranica negdje je po mojoj procjeni.
Ja sam tu još uvijek jako uključen sa pitanjima i podpitanjima.
09.09.2022 | 18:26
Evo, ja sam potražio.
Pogledaj prvu stranicu kada je napisana.
Druga je 27. 02.
Znači počelo je na moj ročkas, to da sam kripl bi zapamtio.
A ovo za gume, evo link:
www.jabucnjak.hr/forum/razno/201914-ukraina/Stranica-9.html
prvi tekst je o tome
Ne puno dalje imaš tekst o blatu, dolasku proljeća, Dnjepru, nepreglednoj koloni vozila koja će se ukopati u mjestu.
I to si ako se dobro sjećam - predvidio sasvim točno.
Ali si u nekom postu ubrzo napisao nešto tipa "prekretnica u ratu" ili "moglo bi okrenuti smjer tijeka rata" što sam ja protumačio kao da misliš da će to okončati rat na proljeće.
Možda sam te krivo razumio, ali si spominjao proljeće, blato i velike probleme za Ruse koji će dati zamah Ukrajincima - u najmanju ruku to.
Ne pišem ovo da te ocrnim, nije mi to namjera nikako - pišem da te podsjetim.
Pa ono što sam ja pročitao od tebe je ispalo 95% točno, a i to je malo koliko sam ti dao.
Zato ti ponavljam - šta onda što si fulao tu jednu prognozu?
Puno veći stručnjaci za ratna zbivanja, raznorazni profesori sa diplomama političkih nauka, geopolitičari iz svih dijelova svijeta davali su puno netočnije prognoze za ono što će se desiti.
Za njih si i dalje po meni - profesor.
09.09.2022 | 18:26
Napad na Ukrajinu?

Počeo je na Jobsov rođendan, 24. veljače.
09.09.2022 | 18:32
Ukucaj na google i dobiješ odgovor 20. veljače.
Meni je u glavi moj rođendan.
Prva strana ovoga threada je na taj dan ako ne griješim.
Druga je pisana 27. veljače.
E sada kada je počeo rat - ne znam.
Tri izvora, tri datuma vrlo blizu jedan drugomu.
EDIT:
Isprika - rat je izgleda stvarno počeo 24. 02., prva strana je otvorena 25. 02..
Tako da bi 24. ispao točan datum.
Sorry!
Ispada da sam - kripl.
09.09.2022 | 18:40
Kloba, jbg, bila mi maglovita kugla taj dan ako sam zbilja napisao da je sve gotovo do proljeća (vjerujem ti, ne idem sad kopati).

Nego, upravo se vozi WRC Akropolis (Loeb, GOAT, vodi, BTW, na kraju prvog dana). Ako se netko ikad zapitao kako bi to izgledalo da netko s tenkom proba odvesti brzinac, evo odgovora.

twitter.com/Euan_MacDonald/status/156828...6l8zc5n30MqRMWk-kVpg

Ruski tenk u panici bježi upravo na ovom području gdje je Ukrajina razbila rusku obranu. Pritom gazi svoje vojnike i na kraju herojski završava u drvu (nije lako skrenuti korištenjem kočenja unutarnje gusjenice pri 70 km/h, a tenk ima 36 tona...)

S druge strane, ukrajinske snage su južno od Kupjanska izbile na zapadnu obalu rijeke Oskil i sad je bilo kakva kopnena komunikacija između Kupjanska i Izijuma nemoguća. Dapače, ukrajinske snage sad uz rijeku napreduju prema jugu prema gradu Oskilu čime Iizijum ostaje u potpunom okruženju.


Oskil.jpeg



A zašto je Kupjansk tako bitan, pokazuje ova karta na kojoj su ucrtani svi željeznički pravci na tom dijelu Ukrajine.
Kupjansk je čvorište. A znamo da Rusija životno ovisi o željeznici pa je tako i njena vojska logistički ovisna o vlakovima (posebno u svjetlu činjenice da su većinu kamiona izgubili u bitci za Kijev).

kupjansk.jpeg


Ako ukrajinske snage oslobode Kupjansk, onda CIJELA donjecka fronta Rusima logistički postaje nedostižna željeznicom.
09.09.2022 | 18:50
Ma sve pet, ako ćemo iskreno - kada malo razmislim; prije će biti da sam te ja krivo shvatio a da si ti samo davao prognozu tijeka tog momenta rata koju sam razumio kao da prognoziraš kako sam tu napisao.
Vjerujem da je to najtočnija verzija, pogotovo nakon toga da sam bio siguran da je rat počeo dva dana kasnije...
Samo ti piši.
Ne osvrći se na mene.
Stvorio si kult, jbt.
09.09.2022 | 19:25
Ovo je jednostavno nevjerojatno. Stižu vijesti da su ukrajinske snage već u predgrađima Izijuma.
kapitolkaiOskol.jpeg


Kapitolka.jpeg


Kapitolovka i Oskol su, navodno (još se čekaju službene potvrde) već pod ukrajinskom kontrolom.

Vojska tzv. SAO Krajine se nije ovako brzo raspala kao Rusi na ovom dijelu bojišta istočno od Harkiva.

NAPOMENA: Nisam siguran zove li se rijeka i grad Oskil ili Oskol. Ali, definitivno se radi o istom mjestu. Ne znam kako smo ili bismo mi to transliterirali na hrvatski; na ćirilici definitivno piše Oskol.

I ovo nije sve. Krenuli su i s juga u smjeru Limana. Stari Karavan je već u njihovim rukama. Ruska kula od karata se ruši na ovom području. Tako je to kad diktator počne voditi vojne operacije (Putin osobno vodi rat već neko vrijeme) ...

Liman.jpeg



Starikaravan.jpeg


I objedinjena karta koja prikazuje da su Rusi sad između čekića i nakovnja.


objedinjeno.jpeg
  • Daddo
  • Posjetitelj
09.09.2022 | 19:54
Djuro genijalac kaže:
Daddo kaže:
Djuro, šta stvarno misliš da bi imali tvornicu Lada u Zemunu? Bilo bi superjeftinih Niva za u šumu.


NIŠTA kod Rusa nije jeftino... To nam pokazuje i dokazuje ovaj rat. Za sve od njih dođe račun u ovom ili onom obliku. Pitaj malo ekipu u Pragu kako je to izgledalo kad su Ruje došle na tenkovima i poslije...


Ček pa ti mene zamajavaš sad…

Istočna vojna doktrina ne poznaje “brzi rat” niti ima jedinice koje su formirane za isti. Na samom početku ovog rata bio je pokušaj brzog strateškog udara kojim bi se uhvatio legalno izabran ukrajinski predsjednik i instalirao nekakav proruski kandidat. Vidjeli smo kako je to završilo.

Ukrajina je ogromna, tako da nekakav “prošetat ćemo se do granica HR” nije tek tako ostvariv plus Ukrajinci pamte holodomor. Nema šanse da se ne bi organizirano (pa makar gerilski) suprotstavili Rusima i time usporili prodor na zapad.

Što se tiče ulaska u Prag, ušli su i u Mađarsku svojedobno isto ruski tenkovi. Samo tad nisu ni Mađari a ni Česi(Slovaci) bili NATO ni imali ikakvog oružja osim “sovjetskog”.

U nekakvom scenariju “ruskog konvoja kroz Ukrajinu” vjerojatno bi se i Poljaci nešto zapitali.

U tom smislu, ruski oklop u Zemunu je samo “mokri san”.
09.09.2022 | 20:13
Ovo je otišlo skroz u krivom smjeru. Mislio sam prije da bi Rusi izbili na mađarske granice, jer je Putinova ideja (bila) obnova nekadašnje zone sovjetskog utjecaja. Zemun mi, priznajem, niji bio ni na kraj pameti u smislu da bi se u njemu vijorila zastava Rusije.

Nego, samo da dometnem da je Ukrajina opet udarila po onoj zračnoj bazi Saki na Krimu. Most preko Oskola u Kupjansku je onesposobljen. I sad mi je dosta, gasim internete do jutra.
09.09.2022 | 20:53
Djuro genijalac kaže:
I sad mi je dosta, gasim internete do jutra.


Znači nećeš čuti glasine da je i Izjum oslobođen?
10.09.2022 | 09:07
Potvrđeno je da je Kupjansk oslobođen.

kupjansk1.jpeg


kupjansk2.jpeg


Za Izijum još nema potvrde, iako kruže vijesti o masovnim predajama ruskih snaga. Ukrajina sad ima vrlo praktičan problem: kud smjestiti tolikke zarobljenike? Ako su vijesti istinite, radi se o tisućama vojnika koji su se predali. Sad ide njihova pojedinačna obrada (sigurno će se izdvojiti oni koji su radili ratne zločine) i onda pregovori o razmjenama.
Dok smo se svi bavili ovim probojem kod Kupjanska, velike stvari se događaju i oko Hersona. Informacije koje od tamo dolaze su puno manje u broju, ali čini se da je ukrajinski klin probio ruske snage i došao do Dnjepra te ih razdvojio u dva džepa.
I opet, nisam nikakav profesionalac, ali ovo mi izgleda kao prekretnica u ovom ratu nakon koje više ništa neće biti isto.
U St. Petersburgu je, navodno, neka organizacija, nisam siguran kakva, čini mi se kao neka vrsta vijaća gradskih četvrti podigla optužnicu, tj. prijavila Putina zbog veleizdaje.

No, evo recap ovih nevjerojatnih događaja o kojima je bilo govora, ako se tko sjeća (kolaps ruskih snaga u drugoj polovici kolovoza)?

Od sredine srpanja do kasnog kolovoza Ukrajina je sistematski udarala po logistici Rusa oko Hersona, Harkiva, po Donbasu, Krimu i ostalim područjima. HIMARS im je omogućio kriruški precizne udare koji su uništavali logističke centre, skladišta i zapovjedne centre. Najavljena je skora ofanziva na području Hersona.
Rusi šalju značajna pojačanja na to područje (do 30 tisuća vojnika). Ukrajina i dalje udara po logističkim pravcima (naglasak na uska grla tj. mostove i uništava opremu) što izuzetno otežava opskrbu ruskih snaga.
Početkom rujna kreće najavljena ofanziva na Herson, ali se ne objavljuju nikakvi podaci. Ruski izvor informiranja slavodobitno u prva tri dana proglašavaju neuspjeh ofanzive.
Negdje oko 3.-4. rujna počinju kružiti informacije da je Ukrajina napravila veliki proboj istočno od Harkiva, iako to, deklarativno barem, nije nikad bio cilj ove operacije. Napredak se polako pokazuje na području Hersona.
5. rujna postaje jasno da ukrajinska protuofanziva hvata puni zamah s nekoliko pravaca prodora. Balaklija je zauzeta na potpuno rusko iznenađenje koji ne mogu pojačati ni jednu točku, jer nemaju čime.
6. rujna se pojavljuju slike Balaklije s ukrajinskim zastavama. Telegram gori, jer ruska propaganda i dalje tvrdi da nitko nije ušao u Balakliju. Desetak mjesta u okolici je oslobođeno što Ukrajina po prvi put službeno potvrđuje. Pojavljuju se prve analize koje spominju Kupjansk, važno željezničko čvorište koje je udaljeno 70-ak km i odakle ide pruga prema jugu i prema Izijumu. Rusi sad nedvojbeno shvaćaju da vrag odnio šalu i očajnički pokušavaju zaustaviti plimu koja nadire s istoka adhoc skupljenim pojačanjima.
7. rujna je službeno potvrđeno oslobođenje Balaklije, veliki napredak je i oko Hersona. Rusi nemaju potrebna pojačanja, njihove snage u okruženjima počinju s predajama. Navodno se predaje više od 1000 vojnika nakon što ih je poginulo više od 600. U međuvremenu, Ukrajina otvara dva pravca prodora prema Kupjansku.
8. rujna Ukrajina nastavlja napredovanje na svim bojištima i javljaju se prve informacije da su ukrajinske snage došle do Kupjanska. Ruski gubici u borbama premašuju 650 poginulih. Rusija objavljuje propagandna videa koja prikazuju pojačanje obrane i njeno utvrđivanje, ali to nije istina. Panika među ruskim snagama je sad opća i svak se spašava kako zna i umije (vidi onaj video tenka koji gazi sve pred sobom i na kraju se zabija u drvo u punom gasu).
Jučer je Ukrajina oslobodila Kupjansk. (Informacije koje dolaze s terena stižu sa zakašnjenjem od 24 sata, cca).
Ukrajina je krenula i u treći prodor s juga prema Limanu čime se Izijum posve okružuje.

EDIT: Ruski izvori kažu da je Izijum pao (tj. Ukrajina ga je oslobodila).

izijum.jpeg


U međuvremenu Girkin govori da je writing on the wall u strateškom smislu.
Original:

girkinru.jpeg


I prijevod na engleski
Girkin1.png
10.09.2022 | 10:16
drlovric kaže:
Mi smo u osnovnoj skoli ucili o 1389, Boj na Kosovu. Mozda 5. razred, to je moglo biti 1989. Velika obljetnica. Sve nam ispricali, napricali o tim herojstvima. Ja na kraju pitao jako logicno pitanje "Ko je pobijedio?", jer niko spomenuo ishod bitke.

Istjerao me nastavnik s casa jer "ometam nastavu i kvarim obljetnicu". Kasnije mi otac milicajac doma objasnjavao da smo izgubili ali da se eto o tome ne prica

A ti smayoo pricaj da nije bilo cenzure

A ebiga, ti si tad bio premlad da dobiješ titulu "poštene intelegencije" pa si ispao glup i rekao si "car je gol"

Evo sad je "gore" frka. Otišla je kraljica, a ostao je još Joža. Jožu nitko ne želi primiti, Bog veli da je premlad za "mirovinu", a vrag veli, pa nemrete meni njega uvaliti, jer onda moja dugogodišnja reputacija dolazi na kušnju;) jer kakav sam ja vrag kod imam goreg od sebe u svom carstvu. Zna i taj vrag da bi mogli propjevati "vrapci" protiv kojih se je drug Joža borio, tak da je gore isto frka kakva je u Ukrajini

Nego @Kloba daj mi imena onih "ja bih se pridružio Partizanima na Grmoščici i iznjedrio novu Sutjesku samo ponad Kustošaka", da ih odmah lociramo

Dragi moj @Kloba, nema više takvih ljudi, to možeš gledati samo na viasat-history, danas su ljudi ipak više proračunati nego bivši.
10.09.2022 | 10:40
Zašto mi je obrisan zadnji post?
Prilozi:
10.09.2022 | 10:47
Djuro genijalac kaže:

U St. Petersburgu je, navodno, neka organizacija, nisam siguran kakva, čini mi se kao neka vrsta vijaća gradskih četvrti podigla optužnicu, tj. prijavila Putina zbog veleizdaje.



Što reći nego stari deda koji je postao majmun. Botoksirani kepec iz kremlja je njegov najbolji naziv

Budaletina na kvadrat, koji je umislio da je nekakav novi Ruski car, a svoju zemlju je vratio u srednji vijek. Što je dobio ? Dobio je to da skoro cijeli napredni svijet mrzi Ruse, a Rusi možda mogu biti "pijani ili ludi" ali nisu to zaslužili. Rusi su više paćenićki narod i imaju sigurno više dobrih nego loših strana.

Bitno je da on oslobađa od nacizma cijeli svijet, a ima doma u svojim dvorcima pozlaćene slavine od 100K E i da ima "štangu" za plesačice u tim zdanjima.

Čovjeku se život smuči, znamo svi da u ovom svijetu nema neke pravde, ali brate nermeš baš toliko srati

Kak vele Zagorci...svaka rit dojde na šekret.
10.09.2022 | 10:49
Tino1 kaže:
Zašto mi je obrisan zadnji post?


Suzdrži se od etiketiranja članova pogrdnim epitetima.

Rusku politiku i napad na Ukrajinu nikako ne podržavam, ali politika EU prema Rusiji je u ovom konfliktu, najblaže rečeno - čudna, a svakako je licemjerna. A dosjetka s karikature koju si priložio je na kvadrat licemjerna. Tko su Amerikanci da se bilo kome izruguju na ovakav način? Ako su Rusi mafijaška benzinska pumpa, onda su oni klasična banda reketara, samo na globalnoj razini.
10.09.2022 | 11:19
Djuro genijalac kaže:
Daddo kaže:
Djuro, šta stvarno misliš da bi imali tvornicu Lada u Zemunu? Bilo bi superjeftinih Niva za u šumu.


NIŠTA kod Rusa nije jeftino... To nam pokazuje i dokazuje ovaj rat. Za sve od njih dođe račun u ovom ili onom obliku. Pitaj malo ekipu u Pragu kako je to izgledalo kad su Ruje došle na tenkovima i poslije...


Znači ovi proizvode;toljage i tenkove...ajd ok možda i "novičok" i baš ništa nije jeftino ?
10.09.2022 | 11:31
smayoo kaže:
Tino1 kaže:
Zašto mi je obrisan zadnji post?


Suzdrži se od etiketiranja članova pogrdnim epitetima.

Rusku politiku i napad na Ukrajinu nikako ne podržavam, ali politika EU prema Rusiji je u ovom konfliktu, najblaže rečeno - čudna,


Kak je politika EU prema Rusiji čudna ? Trebali bi reći Welkom Raša, imamo mi još par zemalja da ih porobite...Češka, Poljska, Litva, etc ? Jeftin nam je plin, dajte cijene gore. Kaj je to čudno @smayoo ? Meni je čudno da sam lani gledao nogomet LP gdje je bio Gazprom glavni sponzor tog natjecanja i gdje je imao stvarno lijepi animirani spot...a danas taj isti Gazsprom ima spot na EU zimu, kao u onom "sf" filmu gdje se je NY komplet zaledio ?
10.09.2022 | 11:38
Politika je čudna i licemjerna jer kobajagi sankcije Rusiji, a onda se čude što nema isporuke plina, pa se predomišljaju jel bi pomogli Ukrajini ili ne bi, pa kupuju ruski plin od Kineza brodovima. A jbt...
10.09.2022 | 12:29
smayoo kaže:
Tino1 kaže:
Zašto mi je obrisan zadnji post?


Suzdrži se od etiketiranja članova pogrdnim epitetima.

Rusku politiku i napad na Ukrajinu nikako ne podržavam, ali politika EU prema Rusiji je u ovom konfliktu, najblaže rečeno - čudna, a svakako je licemjerna. A dosjetka s karikature koju si priložio je na kvadrat licemjerna. Tko su Amerikanci da se bilo kome izruguju na ovakav način? Ako su Rusi mafijaška benzinska pumpa, onda su oni klasična banda reketara, samo na globalnoj razini.

Pa nikoga nisam prozvo ko je član foruma.
10.09.2022 | 12:41
Eto, onda sam ti obrisao post bez razloga, zato što si mi antipatičan.
10.09.2022 | 12:59
smayoo kaže:
Eto, onda sam ti obrisao post bez razloga, zato što si mi antipatičan.


Pa jesi.
10.09.2022 | 13:43
Izijum je službeno oslobođen. Ruske snage su pobjegle i ostavile iza sebe hrpu opreme, dok su se još mogle provući. Sad više ne bi mogle; Liman je također oslobođen, Svjatohirsk isto vrlo vjerojatno. U oči upada potpuni raspad ruskih snaga na tom području i odsustvo BILO kakve zapovjedne strukture koja bi ovo donekle usmjerila i držala pod kontrolom. Ruske snage jesu bile tanke ljudstvom na tom području, ali nisu bile TOLIKO tanke, a oprema koju su imale na raspolaganju prije su imale i sad. Ovo je, prije svega, potpuni poraz ruske časničke strukture i zapovjednog lanca koji se raspao tj. kako stvari stoje, nije niti postojao u klasičnom smislu riječi. O tome se govori već mjesecima, da kralježnicu svake vojske čini sposoban dočasnički kadar koji u prvom redu održava red i stegu koje nije bilo niti u Bitci za Kijev.
Rusi sad moraju pod hitno stabilizirati bojište. Ukrajinske snage su ovo odradile školski; specijalne snage su udarile jako i brzo, probijale linije obrane i jurile dalje. Iza njih je došao drugi ešalon koji je neutralizirao zaobiđena žarišta lokalnog otpora, ako ih je bilo i nastavio za svojim snagama prema naprijed, a onda je stigao treći ešalon sastavljen uglavnom od dobro obučenih i motiviranih rezervista koji su zauzeli područje. Sad je najbitnije za Ukrajinu da se ne zaleti predaleko i prenapregne vlastitu logistiku koja mora držati korak sa snagama u prodoru.
Za to vrijeme čekamo vijesti iz Hersona. Ruske snage su, nedvojbeno, dosad već čule da katastrofalan kolaps istočnog bojišta. Ako je istinita ona vijest da ih je Ukrajina razdvojila u dva džepa sa Dnjeprom iza leđa, onda se idućih dana može očekivati vrlo sličan scenarij i tamo. Ako Ukrajina oslobodi Herson, Putin više nema pod okupacijom niti jedan spomena vrijedan grad da bi to mogao prikazivati kao uspjeh. A sad mu tek slijede problemi. Ova poražena, demoralizirana i osramoćena vojska će se početi vraćati s bojišta u Rusiju. Osjećaju se izdano od strane države koja ih je neopremljene poslala u rat, osjećaju se izdano od starne svojih zapovjednika koji za njih nisu marili osim po kili mesa i socijalna tempirana bomba u Rusiji počinje otkucavati.
Netko je dobro napisao na Twitteru:

BREAKING!!!!! Russian Army...

I za kraj: Putin se nije oglasio niti jednom riječju proteklih dana dok mu vojska krvari i gine u suludom pothvatu u koji ju je poslao. Kad je bilo najteže, Zelenski je ostao u Kijevu i javljao se da bi ljudi vidjeli da je sa njima. Ova kukavica sad šuti u nekom bunkeru. Ok, tu je bitno ostaviti mogućnost da on ni ne zna što se doista događa, jer sumnjam da mu to sad itko smije/želi reći. No, opet, on se okružio takvim ljudima i uspostavio je takav sistem.
10.09.2022 | 14:08
Bježe djeca njegovih prijatelja, di neće vojnici?
Pročitao da je kćer nekog njegovog ulizice rekla da ne može više to gledati i otišla tipa za Francusku.
Stari je se odrekao jer ona sada sve objavljuje na mrežama.
A vojnici se vraćaju doma i govore stvarno stanje stvari - pa i "mali ljudi" opčinjeni "medijskom mašinerijom" počinju shvaćati da ovo nema veze sa specijalnom operacijom.
I zadnje, koliko god patimo mi - počeli su patiti i oni kao narod.
Trebalo je ali počinje.
E sada, kako u Rusiji sve ima svoj tempo - kada će ga srušiti i na koji način - ne bi se čudio da još dvije godine izmami nekako - poklanjajući plin i naftu državama koje bi mu sudile.
S druge strane - nego može grunuti i okončati stvar prekosutra.
Ali to ta mala s početka priče veli - FSB je užasno paranoičan i ogromna se lova ulaže u sigurnost države i poretka - koja je zapravo isto što i sigurnost pozicije Vladimira Putina.
Eto, malo se uključio da vidim šta se dešava...
EDIT:
Ali da su se Ukrajinci pokazali kao tvrd orah, stvarno im svaka čast.
Sada kao još i Poljaci počinju ulagati u svoju vojsku da im se ne desi isto, ako je vjerovati medijima koji ih proglašavaju sljedećom vojnom velesilom Europe.
No to su JL i VL, pa ne znam baš koliko ima istine taj dio o velesili.
Da su i Poljaci žilavi, to znam.
Ameri obožavaju surađivati sa njihovim Gromovima.
10.09.2022 | 16:04
Fb_PH6AXwAMQ72H.jpeg
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 38 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Maxxy, Riba, ZeljkoB, Anonimci (582)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO