Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


10.09.2022 | 16:39
Gospodo, mislm da svjedočimo kompletnom raspadu rsuke vojske na području Donjecka. Ukrajinske snage su pred ulazom u Lisičansk, ruske snage se pokušavaju evakuirati preko rijeke Sjeverni Donjeck. Ukrajinska vojska ima problema s golemim količinama ratnih zarobljenika, jer se Rusi predaju na tisuće.

lisicansk.jpeg


Sve su jače glasine o pobuni u ruskim oružanima snagama koju je ova ofanziva inicirala. Naime, na ovom teritioriju se uglavnom bore prisilno mobilizirane snage samoproglašenih republika Lugansk i Donjeck koje su očajno opremljene i služe Moskvi kao topovsko meso.
Kad smo već kod Moskve, počinju kružiti priče da je oklop izašao na ulice. Naime, već neko vrijeme kruže glasine o glavnom stožeru vojske Ruske federacije koji se otvoreno sukobljavao s Putinom na sastancima otkako je on osobno preuzeo vođenje vojnih operacija. Tko je onda (ako jest) poslao oklop na ulice, probajte zaključiti sami.
Iz Marijupolja dolaze vijesti o brojnim zastavama Ukrajine koje lokalno stanovništvo i pokret otproa koji tamo postoji stavlja da vijore; očito jako dobro znaju što se događa.
No, ono što je meni osobno najzanimljivije je jedna sjajna analiza koja je dosad prošla ispod radara. Ukrajina je izgradila velike vojne formacije, ajmo ih nazvati armijama ili kako bi rekli po NATO terminologiji divizijama. To bi bila vojna formacija koja se sastoji 3-4 brigade spojene zajedno. One su, kako vidimo, visoko motorizirane, duhovni nasljednici nekadašnjih konjica, i izuzetno pokretne. Imaju u svojim sastavima sve, od brzih buggyja s teškim strojnicama do borbenih vozila na kotačima i tenkove za zaštitu. Kreću se vrlo brzo i udaraju, kako vidimo, iznimno jako. I sad dolazimo do ključnog podatka: analizom doniranih vozila i svega ostalog, uočeno je da nisu sva vozila u upotrebi. Da budem precizan, nedostaje gotovo polovica. Dakle, imamo dvije divizije koje sad vidimo u akciji; jedna kod Hersona, druga napreduje na istok i došla je do Lisičanska. A imamo suvišak vojne opreme koji se nigdje ne vidi u upotrebi. Nešto je sigurno u pričuvi, na servisu itd, ali ne u tolikom broju; dakle, mora postojati i treća divizija koja je spremna i nešto čeka. Iz toga se logično izvodi zaključak da ovo čemu sad svjedočimo nije kraj i da slijedi još jedna velika akcija Ukrajine. I da ta vojna formacija ima snagu uništiti bilo koju rusku formaciju koja joj stane na put.
Zaključak je da Ukrajina ima još neke adute u rukavu koji još nisu na stolu.

EDIT: Oglasilo se rusko Ministarstvo obrane. Sve je po planu.

RuMOD.png
10.09.2022 | 17:52
@Djuro, lijepo te molim da prestaneš pisati ovakve uznemirujuće postove jer kad ih dio ekipe sa foruma pročita, nakon što očisti zalihe joda iz lokalnih ljekarni, ide na teški fizički rad kako bi prenamijenio "gušterne" u atomska skloništa
10.09.2022 | 18:46
Nešto se opasno dešava.

"Službeno. Rusija počinje povlačenje trupa iz Ukrajine

Gledajte online prijenos - t.me/+i4U4FyXrFlJjNmNi"

Hoću reći da je ovo prijevod, možda je i patka, da ne bi bilo zabune.

  • Daddo
  • Posjetitelj
10.09.2022 | 19:27
Znači sad je i službeno u tijeku proces denacifikacije Ukrajine?

Dobro je. Jedino se nadamo da će po završetku istog Ukrajina biti etnički (č)ista i u njoj će ostati samo građani Ukrajine.

Veliš Djuro, još jedna divizija? A gađali su opet avio bazu na Krimu? Hmmm… zašto?
10.09.2022 | 19:28
Dolaze vijesti da je Ukrajina izvršila zračni desant na aerodrom u Donjecku. Istovremeno, onaj proboj je došao do Sjevernodonjecka.

Daddo kaže:
Jedino se nadamo da će po završetku istog Ukrajina biti etnički (č)ista i u njoj će ostati samo građani Ukrajine.
Veliš Djuro, još jedna divizija? A gađali su opet avio bazu na Krimu? Hmmm… zašto?


Da, to je ozbiljna analiza jednog vojnog analitičara (ne ovi prodavači magle koji se naslikavaju) gdje se on na glas pita gdje je to što poslano, a ne vidi se u akciji. Očito ima pristup satelitskim snimkama i ovo je jedini logičan zaključak koji se nameće.

Što se tiče etničke (ne)čistoće, svjedočimo istoj situaciji kao i kod nas nakon Oluje. Prorusko stanovništvo je službeno pozvano da izbjegne u Rusiju od strane Ruskog ministarstva i vodstava tzv. republika Luganska i Donjecka. Btw, vođe su pobjegle u Rusiju.

EDIT: Čini se da treća divizija postoji i da kreće u akciju. Počele su dolaziti vijesti o eksplozijama u Melitopolu. Ako Ukrajina oslobodi Melitopol, automatski pada Herson i mislim da cijeloj priči dolazi kraj.
Službena američka procjena je da Ukrajina u roku od godinu dana vraća kontrolu nad Krimom.
10.09.2022 | 19:59
Djuro genijalac kaže:
Btw, vođe su pobjegle u Rusiju.


To je jasan dokaz da su oni pravednici i da je Ukrajinska vlast fašistička, jer da su korumpirana žgadija koja je gurnula vlastiti narod još dublje u blato, onda bi jamačno oni Putinu rekli isto što je i Zelenski rekao Bidenu: "I don't need a ride, I need ammo.".
10.09.2022 | 21:24
Vanjuška kaže:
Kloba kaže:
I šta da ja tu radim?
Ukrajina će imati veće pomoći ako ja dnevno trošim sve svoje resurse na upoznavanje njihovih uspjeha?

Maltene dolazim na Jabučnjak samo zbog njegovih izvještaja. Nemam ni vremena ni volje (kao ni ti) pratiti što se događa, pa su njegovi postovi bogomdani - doslovno bih mu uplatio na račun nekaj za to što radi.

Djuro majstore, samo nastavi.


Jbt i ja isto. Više se puta pitam od kud mu vremena i izvora za ovakvo izvještavanje i analiziranje.
10.09.2022 | 21:31
Kloba kaže:
To što je meni dojadilo sakodnevno bombardiranje oko rata sa svih strana, to je moj problem.


I meni je pun klinac svakodnevnog bombardiranja, ali ipak svratim svako par dana na temu kako bi pročitao nešto pozitivno i obečavajuće za Ukrajince, značajno vraćanje teritorija ili recimo da se nazire svrgavanje Putina i sl. čisto da to nabijem i natrljam smayetu na nos.
10.09.2022 | 21:32
JOHN kaže:
Jbt i ja isto. Više se puta pitam od kud mu vremena i izvora za ovakvo izvještavanje i analiziranje.




1:07
10.09.2022 | 22:23
Znači baviš se nabavkom!
10.09.2022 | 22:26
Bertone kaže:
@Djuro, lijepo te molim da prestaneš pisati ovakve uznemirujuće postove jer kad ih dio ekipe sa foruma pročita, nakon što očisti zalihe joda iz lokalnih ljekarni, ide na teški fizički rad kako bi prenamijenio "gušterne" u atomska skloništa


Haha, samo se ti zafrkavaj, zapadu bi to bila "sjekira u med" - da natjeraju Ruse da roknu jednu taktičku negdje gdje ih žulja jer to zapadu otvara savršen i super-unosan posao big-pharmi!

Zamisli hipotetski scenarij u kojem umjesto cjepiva izmisle neki senzor radijacije koji se implementirao u npr. osobnu iskaznicu i svatko ga mora imati, nema "neću" jer ako si radioaktivan, opasan si i treba te odmah u logor, ups, bolnicu za radioaktivne... hop, opet milijuni u njihovu kasicu...

Tako da vjerujem da oni svesrdno navijaju za nuklearni incident, a ako Rusi baš nikako to ne izvedu, mogli bi oni sami nešto inscenirati. Prevelika je to lova u igri.
10.09.2022 | 22:33
Ne copraj
10.09.2022 | 22:46
Ti si Davore stvarno pošao na kvasinu...

Ako si radioaktivan, onda je svejedno imaš li "senzor" u osobnoj iskaznici ili ne, i tako si u relativno kratkom vremenu mrtav, a ako imaš simptome radijacijske bolesti, ići ćeš sam u bolnicu bez da te "oni" pošalju.

E, sad, koju bi korist "big pharma" imala od toga da veći broj ljudi umre od radijacije, to mi baš i nije jasno. Ali, teorije zavjere i tako nikad ne gube vrijeme na objašnjavanje očitih nelogičnosti.
10.09.2022 | 23:19
m@xym kaže:
Ti si Davore stvarno pošao na kvasinu...

Ako si radioaktivan, onda je svejedno imaš li "senzor" u osobnoj iskaznici ili ne, i tako si u relativno kratkom vremenu mrtav, a ako imaš simptome radijacijske bolesti, ići ćeš sam u bolnicu bez da te "oni" pošalju.

E, sad, koju bi korist "big pharma" imala od toga da veći broj ljudi umre od radijacije, to mi baš i nije jasno. Ali, teorije zavjere i tako nikad ne gube vrijeme na objašnjavanje očitih nelogičnosti.


Joj, pa tko to ne zna, to smo svi učili na ONO i DSZ! Govorim o narativu koji bi izmislili zastrašivanja radi i načina da smisle novi način za kontrolu građana. Sve i svi smo radioaktivni u nekoj mjeri, a oni bi od toga napravili biznis - npr. nepovoljan vjetar donese radioaktivni oblak, senzori počnu pokazivati neku povećanu (ali i dalje neopasnu) radijaciju i oni dignu paniku i putem korumpiranih političara traže da svi moraju imati nove osobne iskaznice s takvim senzorima, a tko zna i čime još - što bi bilo u njihovom korporativnom interesu i u interesu političara koji žele još veću kontrolu nad građanima.

Interes big-pharme je u panici i strahu, a ne u mrtvima. Njima samo treba "okidač" da bi digli paniku, prodali svoje rješenje za problem i profitirali. Isti priča kao s Wuhanom gdje su financirali pandemijski "okidač". Zato bi jedna taktička nuklearna bila savršena za taj posao, fakat je mogu roknuti u nekoj nebitnoj zoni gdje će stvarna šteta biti najmanja, ali bitan je psihološki efekt i opća panika.
10.09.2022 | 23:39
Priča ti ne drži vodu.

Imali smo sličnu situaciju prije 30-ak godina (baš u Ukrajini tj. tadašnjem SSSR-u) pa se nije dogodilo ništa ni približno tome što govoriš.

Doduše, Rusi su četiri dana šutjeli, i tek kad je na satelitskim snimkama primijećen porasta temperature, priznali su havariju. Lagali su i svojim stanovnicima, pa i ljudima koji su bili uključeni u saniranje štete, što je mnoge od njih koštalo života, ali ni traga bilo kakvim aktivnostima povećanja kontrole nad ljudima nije bilo.

Za ne falit, danas smo pod znatno većim stupnjem kontrole nego što je to prije bio slučaj.

A panika i stah su noćna mora svake vlasti, jer panika i strah izazivaju iracionalne reakcije kod ljudi, koje onda mogu završiti samo nemirima, i anarhijom na ulicama, a to nijedna vlast, ma kako glupa i gramziva, ne želi.
11.09.2022 | 05:55
FcUcG6aWAAEqXW4.jpeg
11.09.2022 | 07:41
Bog pharma ima koris svugdje gdje se ljudi boje za zdravlje. Tako je i radijacija pogodna za prodaju "lijeka" protiv.
Oni koji pamte duže nego ribe, sjetiti će se navale ljudi na apoteke i traženje joda. Pošto je cijena mala, nema nekog interesa.
www.vecernji.hr/vijesti/hrvati-masovno-t...je-koristiti-1567550
11.09.2022 | 08:01
Jutro svima. Ukrajinske zračnodesantne snage su u potpunosti zauzele aerodrom u Donjecku i krenule dalje u grad. Vjerujem da je uspostavljen zračni most koji sad dovozi pojačanja; ono što su Rusi pokušali izvesti u Hostomelu na početku invazije.
Kad ste već kod radijacije, Zaporižje je potpuno ugašeno. Zadnja tri dana je radio samo jedan reaktor i to sa najmanjom razinom snage mogućom, od sinoć je i on u potpunosti ugašen i uskoro bi sve trebalo biti hladno kao kamen.
Očekujem da počnu pristizati vijesti o oslobođenju kompleksa i vraćanje pod suverenitet Ukrajine.
11.09.2022 | 09:33
Jutro i tebi.
Pridružili su ti se i masmediji regije (osim srpskih naravno) u predviđanjima da je ovo prekretnica rata, samo njihovi "stručnjaci" ne idu baš tako daleko da to usporede sa Olujom - već sa akcijom Maslenica 93.-e.
Tipa - nije kraj, ali je Ukrajina dobila zamah samo takav.
Još jedan takav poduhvat (ako dobro shvaćam) - i kraj je
Na koncu - i ti si tako nešto napisao samo si išao u detalje sa trećom divizijom koja je negdje u pričuvi (jako zanimljivo BTW).
Pa kako više vjerujem tebi nego njima - a ti si spomenuo Oluju jučer - čisto pitam za prognozu.
I nemoj se bojat da ću se držati toga ko pijan plota, pa te zajebavat ako fulaš - stvar je da više vjerujem tvojoj pripremi teksta nego mas "novinarskoj" u regiji...
Što se tiče oružja na ulicama Rusije - kako sam sklon krivom tumačenju napisanih riječi puno mi se puta mora crtati.
Sorry na tome.
Kada postavljaš pitanje tko je odgovoran za to oružje na ulicama (vjerujem retoričko); na koga ti misliš?
Ja bih na prvu rekao Šojgu - ili griješim?
11.09.2022 | 09:36
FcXEpGnX0AA6IPP.jpeg
11.09.2022 | 09:45
m@xym kaže:
Priča ti ne drži vodu.

Imali smo sličnu situaciju prije 30-ak godina (baš u Ukrajini tj. tadašnjem SSSR-u) pa se nije dogodilo ništa ni približno tome što govoriš.


Danas to drži vodu, a ovo za prije 30 godina - da, tako je, to je upravo bila ta idealna situacija, ali prije 30 godina nismo imali ovoliko snažnu i utjecajnu big-pharmu i razne lobije i pojedinice koji su se toliko obogatili da mogu kontrolirati svijet. Također, tada nije postojala i takva mikrotehnologija koja bi omogućavala sve to.

Tada to ne bi prošlo niti je tehnološki bilo moguće, a sada jest.

Evo, išao sada guglati, vidim da već ima nešto slično:

www.amazon.com/Triage-Personal-Radiation...allet/dp/B00W48WLVC/

Znači sada se samo neka velika korporacija u dogovoru s političarima treba domisliti kada da svatko od nas mora imati jedan.
11.09.2022 | 10:06
Pa normalno da to ima. Kako bi inače znali kada treba mijenjati personal u od zračenja kontaminiranim prostorima. Stvarno imaš talent od svega, ali baš od svega napraviti strašnu zavjeru. Čuo sam da je onaj tvoj Tucker 2 puta cijepljen i jedanput busterovan? Ko tu laže?
11.09.2022 | 12:07
tino1 kaže:
Pa normalno da to ima. Kako bi inače znali kada treba mijenjati personal u od zračenja kontaminiranim prostorima. Stvarno imaš talent od svega, ali baš od svega napraviti strašnu zavjeru. Čuo sam da je onaj tvoj Tucker 2 puta cijepljen i jedanput busterovan? Ko tu laže?


Gle, ono što smo mi imali u vojsci je bilo sve masivno i nepraktično, ako je to sada na razini nečega što može u novčanik, onda je druga priča i odlična prilika za zaradu. Ako se nedajbože dogodi kakav nuklearni incident, samo gledaj kako će netko to gledati iskoristiti putem korupcije političara.
11.09.2022 | 12:43
To znači, još se to ne zlorabi, ali za svaki slučaj zavjera? Da imamo u programu kao davno planirano i strateški izvedeno.

P.S. Hvala na palcu.
11.09.2022 | 12:48
A, koji bi točno bio smisao praćenja radijacije na razini osobne iskaznice jedne osobe, ako znamo da se radijacija širi zrakom i zahvaća veliko područje?!

Nigdje veze, što bi rekli Bosanci.
11.09.2022 | 12:49
Fb-gjQGWQAUbu57.jpeg
11.09.2022 | 12:57
dpasaric kaže:
m@xym kaže:
Priča ti ne drži vodu. Imali smo sličnu situaciju prije 30-ak godina (baš u Ukrajini tj. tadašnjem SSSR-u) pa se nije dogodilo ništa ni približno tome što govoriš.


Danas to drži vodu, a ovo za prije 30 godina - da, tako je, to je upravo bila ta idealna situacija, ali prije 30 godina nismo imali ovoliko snažnu i utjecajnu big-pharmu i razne lobije i pojedinice koji su se toliko obogatili da mogu kontrolirati svijet. Također, tada nije postojala i takva mikrotehnologija koja bi omogućavala sve to.

Tada to ne bi prošlo niti je tehnološki bilo moguće, a sada jest.


Davore, sad si opako zabrijao. Osobni indikatori ukupno primljenog zračenja postoje otkako je počelo iskorištavanje nuklearne energije. Svi članovi posada svih nuklearnih podmornica oduvijek su imali privjeske (obično u kopči remena za hlače) koje je brodski liječnik tjedno skupljao i davao im nove da bi se moglo precizno pratiti eventualni izboj radijacije koji iz nekog razloga ne bi detektirali ugrađeni Geigerovi brojači. Tad je to bio zapravo film koji bi se razvijao kao da je osvijetljen, ali je reagirao na određenu vrstu zračenja. Dakle, tehnika postoji otkako se iskorištava nuklearna energija.

I svatko danas može napraviti Geigerov brojač. Evo, nakon 2 sekunde pretrage na Googleu...
www.instructables.com/Simplest-Geiger-Counter/
11.09.2022 | 12:58
m@xym kaže:
A, koji bi točno bio smisao praćenja radijacije na razini osobne iskaznice jedne osobe, ako znamo da se radijacija širi zrakom i zahvaća veliko područje?!

Nigdje veze, što bi rekli Bosanci.


Pa sad, dalo bi se to algoritmima srediti. Na kojoj lokaciji ima u nekom vremenu najviše kontaminiranih pojedinaca? To bi se pitanje dalo vrlo lako precizno odgovoriti i time kretanje radijacije. Ali to nikom ne treba jer te podatke sada dobivamo meteorologijom. Čak je sad moguće, osim vrste radijacije i količinu utvrditi u Bekerel.
11.09.2022 | 13:24
Rusija povlači svoje snage iz Harkivske oblasti. Njihova je namjera povući se preko obale Oskola (na istočnu stranu) i tamo postaviti novu liniju obrane. To znači da je u tjedan dana Ukrajina oslobodila 8370 kvadratnih kilometara svojeg teritorija!

RuMoD.jpeg


Ovaj plan ruskog zapovjedništva ima smisla, jer ovo što se dosad događalo (paničan bijeg s elementima pobune ili obratno, pobuna s paničnim bijegom) je Ukrajini ostavila nevjerojatne količine naoružanja i vojne tehnike i još uvijek nepoznati broj ratnih zarobljenika (neke procjene govore do 10 tisuća!). Organizirano povlačenje predaje samo teritorij, a trupe i tehnika se premještaju i čuvaju za neku drugu priliku. No, problem Rusije je da su ukrajinske snage uspostavile most(obran) preko Sjevernog Donjecka istočno od Izijuma i prodiru na sjever na područje koje su Rusi prema gornjem planu namijenili za svoju pozadinu.
A stanej na terenu je ovakvo: ruska se obrana potpuno raspala i jedinice bježe prema granici tj. traže spas u Rusiji. To se odnosi na vojne snage. A civili? Oni nesretnici iz Luhanska i Donjecka kojima je Rusija podijelila ruske dokumente i uvjeravala ih da su stanovnici Rusije su došli do ruske granice i sad tamo stoje. Naime, Rusija im ne dopušta ulaz u Rusiju; čini se da ti dokumenti ne vrijede baš puno tj. očito se Kremlj boji da bi njihov dolaza bio loš signal ostatku države o napredovanju specijalne vojne operacije...
Također primjetite da je sad posve prekinut pravac iz Belgoroda koji je bio krvotok ruskim snagama u Ukrajini. Trebam pregledati karte, ali mi se čini da sad nema željezničkog pravca iz Rusije u Ukrajinu koji je dostupan Rusima osim onog preko mosta na Krimu.
EDIT: Raspad ruskog sistema se nastavlja. Na Krimu se srušio ruski Su-34. Čini se da su ga Rusi sami srušili zamijenivši ga za ukrajinski Su-27. Dolaze vijesti o još jednom identičnom incidentu (Rusi srušili svoj avion), ali bez tipa aviona koji je u pitanju.

Starobilsk.jpeg


Ukrajinska zastava se zavijorila u Starobilsku koji se nalazi na području Luhanska. Dakle, Ukrajina ne staje.
11.09.2022 | 13:34
tino1 kaže:
To znači, još se to ne zlorabi, ali za svaki slučaj zavjera? Da imamo u programu kao davno planirano i strateški izvedeno.


Opet nije zavjera, nego samo prilika za profit. Poanta je da je onima koji su ovo zakuhali važnija zarada od toga što bi stradalo xy ljudi i neki prostor bio ozračen i neupotrebljiv xy godina.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 20 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, zoranowsky, Anonimci (527)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.66 Seconds

Provided by iJoomla SEO