Povjesna Istina ili ne ?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Povjesna Istina ili ne ?


21.06.2021 | 14:00
Kao sto Gjuro ima misljenje o Hasanbegovicu, jednako je mojemu o Brozu.
Ako je netko de.sc., zar bi se toga trebao sramiti?
Ako ga netko drugi naziva doktorom isto bi se trebao sramiti?
22.06.2021 | 09:05
cariblanco kaže:
Uvijek imam nekakav dojam, kad pričam o povijesnim temama na jabučnjaku, da se moram nekako ograditi i da ne veličam NDH i drugu stranu.


Dojam ti je ispravan, itekako moraš, jer je to bila zločinačka tvorevina koja je Hrvatskoj nanijela ogromnu sramotu.

Zašto je to tako, vi sami prosudite. Dobro znam kao jabučnjak "diše" i zbog toga rado na njemu ovo pišem. Moja namjera nije nikakva provokacija, nego je želja da se stvari gledaju s objektivne strane,


Objektivno, Ustaše su bili zločinci i koljači, i ništa više. Ne postoje povijesni izvori koji išta dobro o njima pišu.

Vrijeme je najbolji sud za povijet, jer povijest nije egznatna disciplina i nije uklesana u kamenu, nego je skolna propitkivanju i pogledu s više strana na nju.


Ne pričamo o stoljeću sedmom kad Slaveni (Hrvati i ostali) nisu bili pismeni pa nisu ostavili za sobom baš puno povijesnih izvora koje bi se moglo proučavati. Pričamo o nečem što je bilo prije manje od 100 godina. More je dokumenata koje je potpisao tzv. "poglavnik", upravno-pravnih, u kojima se nema što propitivati i promatrati s više strana. Vrlo su jasni i jednoznačni.

Sad što ćemo mi sutra slaviti, povijesne klišeje ili možda istinu ?


Promašio si loptu potpuno. Današnji dan, kao datum osnutka prvog partizanskog odreda, određen je na inicijativu dr. Franje Tuđmana, povjesničara, komunista, sudionika NOB-a i Titovog generala, kao datum kojeg u ono doba KPJ nije priznala jer se taj događaj dogodio mimo njihove direktive. Sigurno se sjećaš da je državni praznik bio 4. srpnja, tzv. "Dan borca", kao savezni praznik, a neki datum nakon toga je bio praznik samo u SR Hrvatskoj, kao "Dan ustanka naroda Hrvatske". Dakle, na današnji dan 1941. organiziran je partizanski odred bez privole, naređenja i kontrole KPJ i/ili KPH.

Ako vi mislite da je 22.06.1941. osnovan prvi-partizanski pokret i da je počeo otpor okupatoru i početak oružane pobune, onda vas molim da ostanete na tome i da dalje ne čitate ono što ću napisati, ok !!!

Koliko od vas zna da su komunisti skupa s ustašama, srušili spomenik Kralju Aleksandru u Sisku prvih dana travnja 1941, znači prije uspostave ndh i nakon toga su bili skupa u zatvoru ???


Da, i? To je bilo u trenutku kad je Hitler mjesto "poglavnika" još uvijek nudio dr. Vladku Mačeku, koji je bio dovoljno principijelan, razborit i moralan da bez razmišljanja to mjesto odbije.

Imaš li još "nevjerojatnih" povijesnih činjenica za podijeliti s nama? Na primjer, da su 1941. tzv. "Užičku republiku" skupa držali partizani i četnici?

Da li znamo da su Ribetov-Molotov 23.08.1941 potpisali pakt o nenapadanju i trgovinski sporazum, gdje je SSSR slao Njemačkoj rudna bogatsva i hranu ?


Nisam to imao pojma. Ja sam mislio da se radilo o Ribbentropu.

Jeste li vidjeli ikad slike Njemačkih časnika i Ruskih oficira, kada se slikaju na nekoj rijeci u Poljskoj kad su se spojili i podjelili Poljsku ? Ovo sve je uvod u ono što želim napisati.


Sve što pišeš ja sam učio iz povijesti u 2. razredu srednje Šuvarove škole, 1986. godine. Vjerojatno si i ti, ali se ne sjećaš toga od tada pa si onda otkrio toplu vodu ovih dana...

Znači kad je Hiter napao Rusiju, naši komunisti su bili obezglavljeni. Nisu znali kako se postaviti, a još nisu došle informacije iz kominterne.


I to znamo.

Oni su otišli u selo Žabno kod Siska i vrbike koki su to selo okruživali.


Koji su došli? Obezglavljeni komunisti? Može neki konkretan povijesni izvor? A da nije povezan s dr. Hasanbegovićem?

Još jedna stvar. Zašto naši drugovi iz NOB_a imaju stalnu potrebu da govore da su oni bili anti-fašisti !!! Pogledajmo malo Britance i Amerikance, koji skoro nigdje izrjekom se ne hvale da su bili anit-fašisti ?


Možda zato što se Britanci i Amerikanci nisu morali boriti sa sramotom da su pripadnici njihovog vlastitog naroda organizirali zločinački genocidni režim koji je stao uz naciste i fašiste?

Vjerojatno i oni sami znaju da su igrom slučaja postali anti-fašisti i da s tom tvrdnjom, mogu prikriti sve zločine koje su napravili nakon rata.


To je istina. Dobro im je došlo. Isto kao što Amerikancima i Britancima nitko nikad nije sudio ni za Dresden, ni za Hiroshimu i Nagasaki, a Anti Gotovini je u Haagu suđeno za "prekomjerno granatiranje" Knina.

Još jedna pitanje za vas Istrijane i Primorce, vas je navijše na forumu. Kad je Italija okupirala te krajeve ?


Istru i kvarnerske otoke de facto 1919. Rijeku (koja je formalno bila slobodna država) je talijanska D'Annunziova protofašistička paravojska okupirala 1920, a regularna talijanska kraljevska vojska 1921. 1922. godine je Mussolinijeva fašistička stranka u Italiji službeno stupila na vlast i tada je počeo sustavni fašistički teror.

Što su u to vrijeme okupacije radili komunisti, prije napada Nijemaca na SSSR ?


Koji komunisti? 1920? Njih... petnaest?
Protiv fašista su se u tim godinama borili obični ljudi, nije bilo formirane komunističke partije, čak ni komunističke partije Italije, nije bilo ni Staljina na vlasti, a tzv. "Kominterna" se bavila problemima u Sovjetskom savezu koji se tada borio s ozbiljnim problemima nakon ratnog poraza zaključenog mirom u Brest-Litovsku.

Na kraju jedno pitanje za smayoo. Sjećam se neke teme, gdje te je jedan lik verbalno napao i baš ono osobno vrijeđao. Nisi niti jedan post obrisao,


Točno. Čovjek je vrijeđao mene osobno i ostavio sam taj njegov post da mu bude ogledalo, jer svaka uvreda govori sve o osobi koja ju je izrekla, a upitno je govori li išta o osobi koja je uvrijeđena. Vrijeđao je samo mene, pa pridržavam svoje pravo da na to reagiram tako, jer ne vrijeđa nikog drugog.

a meni si obrisao u ovoj temi, par postova, jer si kao pazio na "higijenu" jabučnjaka !!!


Naravno. I tebi, i drugima. I opet ću, kad izgubiš kompas.

Kad sam napisao istinu o ocu Vesni Pusić, vidim da si se i ti digao na "zadnje noge",


Molim te, citiraj taj dio. Pronađi ga, pročitaj još jednom, pažljivo, pa onda, ako i dalje misliš da sam tako agresivno reagirao, citiraj ga, da vidimo skupa zašto to smatraš.

Mislim da nisam krivo napisao da si ti predvodnik "poštene intelegencije", a ti se ljuti koliko hoćeš na to.


Što bi ti sad ovo uopće trebalo značiti?
Pretpostavljam da misliš na onu nedotupavu sintagmu komunističke propagande "radnici, seljaci i poštena inteligencija" (srp i čekić, pa onda, ajde, ima ovih školovanih, većina njih su trula buržoazija i klasni neprijatelji, ali tih nešto njih ima koji su "pošteni")? Imaš li neki konkretan razlog da me vrijeđaš na takav nizak, prljav i podao način? Je li to zato što je moj otac od takvih obilježen 1971. pa je 20 godina trpio ta sranja?

Evo, ostavit ćemo ovu uvredu tebi kao ogledalo. Ogledaj se, slobodno.

Dokaz mi je napad na tebe osobno koji nisi brisao, moje si postove brisao, zbog čega ja osobno neznam.


Zbog toga što se nabacuješ pljuvačinom i uvredama, na osobnoj i općoj razini. QED

Napisao si da kad se neki desničar propne na zadnje noge, njega treba staviti u neku ladicu.


Gdje sam to napisao. Može citat?
22.06.2021 | 13:28
@cairblanco - stvarno ti preporučam onu stranicu.
Evo ti samo jedan od tisuću primjera zašto.
Sve što trebaš znati je engleski jezik i to je to. Debatiraš sa istomišljenicima, neistomišljenicima, raznoraznim likovima; vrijeđalački postovi također se brišu jer se ne tolerira takav način komunikacije i doima se da na tome radi puno ljudi (ili program, pojma nemam - znam da reagiraju promtno i obavijeste te mailom da ti je post obrisan pet minuta nakon što si ga objavio ukoliko krši pravila foruma).
Vidjet ćeš da se stranica, osim što ima puno širi spektar tema pa privlači i puno više ljudi a samim time i osobe najrazličitijih naravi, od stvarnih intelektualaca do strait up zadojenih hillbillija - ali možeš se sam opredijeliti za teme koje te zanimaju i time suziti sferu interesa.
Ovaj link ti je iz "Croatian corner".
Možeš postavljati pitanja, odgovarati na postavljena pitanja, komentirati tuđe odgovore a teme su zaista svakakve.
Probaj, možda ti se svidi.
EDIT:
Nevezano s tobom, naletio sam na ovo pa reko da stavim:
Nobilo u Jutarnjem listu o sankcioniranju veličanja NDH i njenih vrijednosti.
22.06.2021 | 14:56
Pa i Juga je bila zlocinacka tvorevina, a partizani najobicniji koljaci i kriminalci.
Jedan fasizam smo zamjenili drugim.
EU je donjalo rezoluciju o tome da je komunizm zlo.
Osjecaji se mjesaju jer je Tito bio na strani pobjednika i dozvoljeno mu je raditi zvjerstva za razliku od Pavelica koji je bio na strani gubitnika i radio je nista manja zvjerstva nego Tito.
22.06.2021 | 15:36
Ipak se stvari polako kreću. Evo vam citat što je danas izgovorio predsjednik Milanović

- Prva dva mjeseca oni su koegzistirali s ustaškom vlašću jednom metodom toplo-hladnog odnosa u kojemu ih ustaše nisu dirali, i to je istina, zbog pakta Hitlera sa Staljinom, rekao je predsjednik Milanović.

Izgleda da samo mene muči istina oko datuma ovog ustanka. Taj ustanak i formiranje tog odreda je moguć, kao što je moguć i djeda mraz. Nitko nije porekao da taj odred nije postojao i da nije osnovan, ali nije osnovan na današnji dan. Ako znamo da su komunisti digli ustanak, zbog toga što je Hitler napao SSSR, onda kako je moguće da isti dan kad se je desio napad, da se osnuje taj odred ?

Znamo kakve su bile komunikacije u to vrijeme, čak je i Staljinu trebalo par dana da shvati da je napadnut, a naši su se partizani organizirali vjerovatno preko fejsa, pa su se tako brzo skupili. Za ogranizaciju nečeg takvog je potrebno stanovito vrijeme, kao i resursi.

Na kraju jedno pistanje na našeg sveznajućeg moderatora. Tko je 27.04 u Beogradu izvikivao parolu "bolje rat-nego pakt" ?
22.06.2021 | 15:43
Kloba kaže:

EDIT:
Nevezano s tobom, naletio sam na ovo pa reko da stavim:
Nobilo u Jutarnjem listu o sankcioniranju veličanja NDH i njenih vrijednosti.


A što ćemo s lijepom partizanskom kapom, jel smijemo nju veličati ?
22.06.2021 | 16:11
[quote="smayoo" post=193535]cariblanco kaže:


Kad sam napisao istinu o ocu Vesni Pusić, vidim da si se i ti digao na "zadnje noge",


Molim te, citiraj taj dio. Pronađi ga, pročitaj još jednom, pažljivo, pa onda, ako i dalje misliš da sam tako agresivno reagirao, citiraj ga, da vidimo skupa zašto to smatraš.


Izvoli

Ovo o Vesni Pusić - ne znam, evo stvarno ne razumijem. Iskopavaš neku tamo babu iz naftalina jer je nekad negdje izjavila neku glupost (ih, da je jedina... ) pa je onda neki novinar zagrizao za to kao pitbul i potrošio ne znam koliko života da joj nabije na nos kako je njen otac ustaša. WTF?

Ta se informacija sazna pa par sati, ako imaš dozvolu za ulaz u arhiv.
22.06.2021 | 16:23
Problem je sto ovdje neki brane bivsi sistem i negiraju zlocine koji su jednaki ustaskim.
Znaci, kad komunist kolje onda je to u redu, a kad ustasa kolje onda nije.
Cak stovise, i jednima i drugima motiv je neslaganje sa sistemom i pripadnost krivoj krvnoj grupi.
Kako sam i prije rekao, jedan fasizam zamjenili smo drugim.
22.06.2021 | 16:49
Too negira partizanske zločine? Čitaš li uopće što drugi pišu ovdje?
22.06.2021 | 16:52
Kad sam napisao istinu o ocu Vesni Pusić, vidim da si se i ti digao na "zadnje noge",


Molim te, citiraj taj dio. Pronađi ga, pročitaj još jednom, pažljivo, pa onda, ako i dalje misliš da sam tako agresivno reagirao, citiraj ga, da vidimo skupa zašto to smatraš.


Izvoli

Ovo o Vesni Pusić - ne znam, evo stvarno ne razumijem. Iskopavaš neku tamo babu iz naftalina jer je nekad negdje izjavila neku glupost (ih, da je jedina... ) pa je onda neki novinar zagrizao za to kao pitbul i potrošio ne znam koliko života da joj nabije na nos kako je njen otac ustaša. WTF?

Ta se informacija sazna pa par sati, ako imaš dozvolu za ulaz u arhiv.


I iz čega ti tu iščitavaš da sam se ja “digao na zadnje noge”? Znaš li ti uopće objasniti što znači taj izraz? Ti si taj koji se tako ponašaš. Sipaš uvrede i pljuvačinu svakom tko se ne slaže s tobom. Pogledaj se u ogledalo pa razmisli malo.
22.06.2021 | 16:55
cariblanco kaže:
INa kraju jedno pistanje na našeg sveznajućeg moderatora. Tko je 27.04 u Beogradu izvikivao parolu "bolje rat-nego pakt" ?


27.4? Nitko.
Ajde skuliraj malo, diši, gledaj kroz prozor… Ako želiš diskutirati, najprije se prestani pjeniti.
22.06.2021 | 17:01
smayoo kaže:
Too negira partizanske zločine? Čitaš li uopće što drugi pišu ovdje?


Obrisao si kartu s oznacenim stratistima komunisticke Jugoslavije.
A na sam spomen Pavelica skocio si.
Trebalo bi kopati po forumu gdje neki tvrde kako se Titova zlodjela ponistavaju sa svim dobrim sto je napravio (a dobro je bespladno ovo i ono i bla, bla, bla, Tito).

Ponovno dajem link:
www.google.com/maps/d/viewer?mid=1acZ-rR...692300228923&z=6

Treba gledati siru sliku “antifasista” i svaka cast onima koji su se odmaknuli od Tita injegove politike nakon rata jer su shvatili kuda to vodi.
“Svaka cast” i vama koji slavite izmedju ostaliga ubjice, koljace i likvidatore.
22.06.2021 | 17:19
"Svaka čast" i tebi, najvećem protivniku Tita i partizana na Jabučnjaku - na potpuno kontradiktornom avataru iz sa serije La Casa de Papel, čija je muzička podloga - "Bella ciao"...
22.06.2021 | 17:22
Mogao sam “U” staviti ali bi me vjerojatno blokirali.
S druge strane, ne smetaju te pokolji, vec avatar.
22.06.2021 | 17:25
Fućka mi se za avatar.
Bilo bi zgodno vidjeti sliku onoga s kojim se dopisujem.
No, vjerujem da je upravo zato odabrana - maska.
22.06.2021 | 17:56
jura22 kaže:
smayoo kaže:
Too negira partizanske zločine? Čitaš li uopće što drugi pišu ovdje?


Obrisao si kartu s oznacenim stratistima komunisticke Jugoslavije.
A na sam spomen Pavelica skocio si.


Obrisao sam uvredljiv j svađalački post. Na sam spomen Pavelića ću uvijek skočiti. A kako je to negiranje partizanskih zločina?

Trebalo bi kopati po forumu gdje neki tvrde kako se Titova zlodjela ponistavaju sa svim dobrim sto je napravio (a dobro je bespladno ovo i ono i bla, bla, bla, Tito).


Prekopa pa pročitaj pažljivo jer očito nisi. Piskaranje ti ide super, ali čitanje ne baš. Vježbaj malo.
22.06.2021 | 18:00
Sto je s kartom?

Uvredljiv i svadjalacki post je nasto kao i verbalni delikt?
Samo je kazna manja.
22.06.2021 | 19:13
Čitaj prije nego pišeš
22.06.2021 | 19:25
jura22 kaže:
“Svaka cast” i vama koji slavite izmedju ostaliga ubjice, koljace i likvidatore.


Po toj logici danas ne bismo trebali ići ni u crkvu jer svatko tko ostavi lemujzinu bi podržavao zločinačku organizaciju. Mislim, zbilja...
22.06.2021 | 19:50
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
INa kraju jedno pistanje na našeg sveznajućeg moderatora. Tko je 27.04 u Beogradu izvikivao parolu "bolje rat-nego pakt" ?


27.4? Nitko.
Ajde skuliraj malo, diši, gledaj kroz prozor… Ako želiš diskutirati, najprije se prestani pjeniti.


LOL, ja sam hladan kao špricer, neznam tko se je počeo uzbuđivati...polako mi ličiš na Ivu Goldstein_a Može koji savijet da si pojačam malo terapiju, neki lijek hahaha. Što se pjeniš na 27.04, pa takav znalac kao ti bi znao da je to bilo 1941 godine.
22.06.2021 | 19:52
Gjuroo kaže:
jura22 kaže:
“Svaka cast” i vama koji slavite izmedju ostaliga ubjice, koljace i likvidatore.


Po toj logici danas ne bismo trebali ići ni u crkvu jer svatko tko ostavi lemujzinu bi podržavao zločinačku organizaciju. Mislim, zbilja...

Dobar ti je alibi,svaka čast, da bi riječ rekao
22.06.2021 | 20:07
cariblanco kaže:
Dobar ti je alibi,svaka čast, da bi riječ rekao


???
Kakav alibi? Za šta?
22.06.2021 | 21:02
Gjuroo kaže:
jura22 kaže:
“Svaka cast” i vama koji slavite izmedju ostaliga ubjice, koljace i likvidatore.


Po toj logici danas ne bismo trebali ići ni u crkvu jer svatko tko ostavi lemujzinu bi podržavao zločinačku organizaciju. Mislim, zbilja...


Kakvu zlocinacku organizaciju?
Samo u RH slavimo svoje koljace!
To je kao da u Srbiji slave pobjedu u Domovinakom ratu!
22.06.2021 | 21:05
Gjuroo kaže:
cariblanco kaže:
Dobar ti je alibi,svaka čast, da bi riječ rekao


???
Kakav alibi? Za šta?


Papa je klao po svetoj zemlji zato su i partizani klali svoje zarobljenike nakon oslobodjenja.
Taj alibi. Opravdavas jedna zvjerstva drugima.
Po tvojoj logici i Pavelic ima optavdanja za zlocine.
Vidis kuda to vodi. Tudji fasizam vidis, a svoj ne.
22.06.2021 | 21:54
cariblanco kaže:
Što se pjeniš na 27.04, pa takav znalac kao ti bi znao da je to bilo 1941 godine.


Toliki znalac jesam da znam da se 27.04.1941. u Beogradu ništa posebno nije dogodilo. Ali ti si očito tolika neznalica da ne shvaćaš to ni na treću. A nešto bi se nadmudrivao oko povijesnih činjenica...

Tužno je to. Od svih vas ustašoida nitko ne zna povijest vlastitog naroda...
22.06.2021 | 22:02
Da li bi tebi bilo drago da te netko nazove četnikoidobm? Ili jugoslavenoidom?
Dijeliš epitete koji vrijeđaju a kasnije se čudiš kada ti netko prigovori.
22.06.2021 | 22:15
Koga vrijeđaju?
23.06.2021 | 00:07
jura22 kaže:
???
Kakav alibi? Za šta?


Papa je klao po svetoj zemlji zato su i partizani klali svoje zarobljenike nakon oslobodjenja.
Taj alibi. Opravdavas jedna zvjerstva drugima.
Po tvojoj logici i Pavelic ima optavdanja za zlocine.
Vidis kuda to vodi. Tudji fasizam vidis, a svoj ne.


Daj mi, molim te, izdvoji dio mog komentara koji upućuje na to da opravdavam bilo kakve i bilo čije zločine. Čisto da znam gdje je nastao kurcšlus.
23.06.2021 | 07:15
Koliko god se ova debata trudila voditi na civiliziranom nivou - većina ovog naroda još radi ovakve stvari.
Osobno, zasmetala su me oba teksta.
A kako u njima prenose dva događaja odigrana maltene u istome danu ne mogu se oteti dojmu da je jedan izazvao drugi.
Nekim ljudima je ovo sigurno OK i misle si "neka su ga išarali":
www.index.hr/vijesti/clanak/u-puli-titov...ev-park/2285295.aspx
No, isto je tako nekim drugim ljudima OK i ovo:
www.jutarnji.hr/video/news/isaran-spomen...i-incidenta-15082755
Moj je zaključak, trebamo kao društvo čvrsto usaditi u vlasiti mozak značenje riječi sloboda, za koju nam je tadašnja mladost izginula 1990-ih.
A sloboda pojedinca je točno onolika kolika može biti sve dok ne ugrožava slobodu drugog pojedinca.
U oba slučaja te su slobode prekršene.
23.06.2021 | 09:33
smayoo kaže:
Koga vrijeđaju?


Zasto se mutavi radis?
Etiketirao si @ cariblanco-a, mene da smo ustasoidi.
Nas dvojice ovdje ne ideko tebi “niz dlaku”.

Ili si mislio da su @Kloba ili @Gjuroo mozda ustasoidi?

Ako smo mi ustasoidi s jedne strane, onda ste vi cetnikoidi s druge strane. Barem je to ovdje logika.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 58 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO