Dron-ovi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Dron-ovi


19.11.2020 | 11:19
Zanimljivo je da imamo svakakve teme tu, a da zapravo nemamo ono što iz dana u dan postaje sve veći trend kako u svijetu, tako i kod nas.

Tako sam se i ja odlučio za početak nabaviti si DJI MAVIC MINI dron, ukupna masa je 249g, te je samim time i ispod 250g, što olakšava proces oko dozvola itd. Nabavio sam ga prije 2 dana i nisam ga još skroz proučio da budem iskren, tek sam ga 2-3 puta koristio, domet bi trebao biti cca 2-3 km, iskreno nisam ni pokušavao toliko daleko ići, išao sam do kud ga vidim.

Plaćen je 2.900,00 kn 2 tjedna star, od prijatelja tako da je sve uredno

Možda nema teme jer 99% ljudi leti bez potrebnih dozvola, a na jabučnjaku se sve ilegalno izbjegava pa tako i to, ali svakako sam siguran da ima i ovdje ljubitelja dronova, te bi bilo zanimljivo da imamo ovakvu temu
19.11.2020 | 12:25
Mi nismo dužni provjeravati dozvole za dronove (ili ikakve druge). Pišu ljudi o pištoljima i optičkim nišanima, polazimo od pretpostavke da imaju uredne dozvole, pa nema razlike da ne pretpostavimo isto i u pogledu dronova.
Jednostavno, nije se nitko do sad uhvatio te teme. Zapravo... mislim da jest jednom, prije 4-5 godina, ali od onda - ništa.
19.11.2020 | 13:28
Mene dronovi uopce ne zanimaju jer ne vidim nikakvu namjenu za njih. Cini mi se kao zgodan fad s kojim se igras dva tjedna a onda spremis u ladicu da skuplja prasinu. Mozda su iznimka ona ekipa sto voli raditi visinske fotografije, ali mene ni fotografija ne zanima.
19.11.2020 | 14:12
Riba kaže:
Mene dronovi uopce ne zanimaju jer ne vidim nikakvu namjenu za njih. Cini mi se kao zgodan fad s kojim se igras dva tjedna a onda spremis u ladicu da sku;lja prasinu. Mozda su iznimka ona ekiopa sto voli raditi visinkse fotografije, ali mene ni fotografija ne zanima.

Same here.
Sve što sam naučio o dronovima vidio sam u YouTube videu dečka iz Zadra koji je živio u Kini i tamo je bio u tvornici DJI. Pa je napravio video testiranja prije kupnje, registracije drona na svoje ime, i naveo tadašnje prednosti novijih od starijih modela (kompaktniji, duže trajanje baterija - umjesto 10 do 20 minuta i izbjegavanje prepreka tipa - drva).
To je moj doseg znanja o dronovima.
Ali nisu mi napeti, iako mi je drago pogledati video napravljen dronom.
Tipa mjesečni napredak gradnje Appleovog Space Shipa.
19.11.2020 | 14:40
Ja sam kupio dron prije valjda 6-7-8 godina. Prvi DJI Phantom Vision sa ugradjenom kamerom. Sjecam se da su me ljudi gledali. Neki sa prezirom jer sam strani spijun, neki sa gadjenjem, neki sa strahom. Cudna vremena

Pojava je bio taj drone jako puno vremena i privlacio paznju koju nisam zelio. Kasnije smo to mi fotografi popularizirali kroz vjencanja i spotove, pa su i cudni pogledi nestali.

Od tada uvijek imam neki drone, mada rijetko ga trebam i koristim. Vise po navici. Sada imam DJI Mavic Pro, nisam ga upalio sigurno 5-6 mjeseci.

Apsolutna preporuka za DJI.
19.11.2020 | 15:26
Poznanik iz Crne Gore koji se bavi ribolovom je nedavno ostao bez drona DJI mavic air 2 fly more. Točnije, zaronio je nepovratno na kojih 30m dubine. Ostao je čudom bez signala i samo ga je pogledom ispratio kad je ostao bez baterije. A kad se bolje interesirao kroz razno razne razgovore i iskustva drugih, shvatili su da su dobrim dijelom svi gubili dronove na istom mjestu i zaključili da u blizini, jedne viletine nekog Rusa, postoji ometač GPS i ostalih signala!Eto čega se ljudi sve neće sjetit kako bi zaštitili svoju privatnost
19.11.2020 | 15:55
Prilicno sam siguran sa su "ometaci GPS i ostalih signala" ilegalni, ali ako si Rus u Crnoj Gori to je vjerojatno sporedan problem.
19.11.2020 | 16:14
GPS signal se ne može efikasno (u 99% situacija ne može nikako) ometati terestričkom opremom jer je satelitski. Ali ni ne treba ometati GPS. Dovoljno je ometati upravljački signal. Samo onda se valjda dron (jer je izgubio signal) trebao automatski vratiti "kući", zar ne?
19.11.2020 | 17:48
Riba kaže:
Mene dronovi uopce ne zanimaju jer ne vidim nikakvu namjenu za njih. Cini mi se kao zgodan fad s kojim se igras dva tjedna a onda spremis u ladicu da skuplja prasinu. Mozda su iznimka ona ekipa sto voli raditi visinske fotografije, ali mene ni fotografija ne zanima.


Da se i ja ukljucim u raspravu, ni mene dronovi ne zanimaju
19.11.2020 | 18:11
smayoo kaže:
GPS signal se ne može efikasno (u 99% situacija ne može nikako) ometati terestričkom opremom jer je satelitski. Ali ni ne treba ometati GPS. Dovoljno je ometati upravljački signal. Samo onda se valjda dron (jer je izgubio signal) trebao automatski vratiti "kući", zar ne?

To sam i ja pitao. Trebao se vratit, ali nije. Samo je bauljao amo tamo dok nije krepao i pao u more. Zato i sumnjaju na ometanje GPS signala jer se pogubio u zraku, a nije jedini koji je imao takve anomalije
19.11.2020 | 18:22
Terestrički GPS ometač bi zahtijevao usmjerenu antenu, i to velikog dobitka, dakle nešto jako usmjereno. To bi više sličilo radaru, dakle tanjur od metra promjera koji se precizno pozicionira da "nanišani" leteći objekt (dron) i zaguši ga proizvedenom smetnjom na GPS frekvenciji. Takvo što bi moralo biti vidljivo. Nije nužno da bi morao čovjek time upravljati, ali ako ne upravlja čovjek, onda uz to ide još i dosta skupa tehnika za dinamičko pozicioniranje u dvije osi.

Nekom običnom omnidirekcijskom antenom (kakvu inače ometači imaju) bi trebalo zračiti tolikom snagom da nema šanse da to ne bi utjecalo na plovila, pa onda i policijska i vojna. Iako ne mogu Ribinu rečenicu tek tako zanemariti, ipak mislim da to ne bi prošlo nikom, koliki god mudonja bio.

Također, bio bi to jako preveliki trošak da bi netko išao u to iz čiste pakosti. Jer, da se radi o želji za zaštitom privatnosti, dovoljno je ometati upravljački signal i pustiti dron da se vrati kući, zar ne?
19.11.2020 | 20:28
Ne znam baš u detalje što je točno bilo, ali mi je pričao da sad izbjegavaju to područje. Ne isplati se gubiti dronove za par dobrih snimaka. Sve u svemu me to sve iznenadilo
19.11.2020 | 20:53
Mislim da si dobio “ukrašenu” istinu, ako ne i urbanu legendu.
19.11.2020 | 21:12
19.11.2020 | 23:15
Mi koristimo dronove u Somaliji di radim... da sad ne objasnjavam u detalje za sto, gdje i kada... jer i nije za objasnjavati Uglavnom... koristimo DJI dronove i za nasu potrebu su legalno "otkljucani" da mogu letiti unutar tzv. geo zabranjenih zona (u nasem slucaju aerodromi). Desilo se jednom prilikom da smo nesto snimali iznad jednog malog aerodroma u Somaliji. Iako je sve bilo prijavljeno i let je bio odobren od strane nadleznih tijela, ipak je neki avion u tom trenu trebao sletjeti, pa je aerodrom pokrenuo toranj i poukljucivao sto vec ukljucuju kad slijeta avion... ukljucivo i radare... dron je jednostavno ostao bez signala i pao ko pometen... Tako da sumnjam da u Crnoj Gori postoji Bermutski trokut za dronove Prije bih rekao da je podrucje na kojem su letjeli u nekakvoj geo zasticenoj zoni, a "mozgovi" su hakirali dron da moze letiti svuda, pa se tako nesto i dogodilo
20.11.2020 | 23:40
Što se tiče gubitka signala moj Mavic Mini se odmah vraca na homepoint

A ukoliko se nije vratio tom čovjeku moguće da je na neki način bio u no fly zoni

Ja sam zadovoljan sa svojim za početak i definitvno ću nekada uzeti veci, počeo sam učiti o uredjivanju videa, te mi je ovo super doslo da malo materijala skupim.. evo da ubacim jedan snimak (bez osuđivanja budući da sam i u snimanju i u uredjivanju teški amater za sada..)

21.11.2020 | 12:45
Kadrovi su ti bas dobri. Ja kao fotograf sam imao problem sa snimanjem videa dronom. U glavi mi uvijek bilo da uhvatim trenutak a ne da pustim 20-30 sec da video tece

Slobodno malo duze kadrove snimaj bez puno trzanja i popravljanja. Smanji osjetljivost na upravljacu da ti pokreti budu sto je moguce vise smooth

I malo reduciraj ove djecije tranzicije. To nikada ne izgleda dobro ni profesionalno. Svaka cast. Objavi nam neki novi video uskoro
21.11.2020 | 14:27
@drlovric
Hvala na potpori kao što sam rekao početnik sam ali učim

Hocu! Bit ce jos ovo je usputno bilo
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 9 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO