Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


16.03.2020 | 20:03
Ne želim ni ja kvariti raspoloženje, ali nekako imam feeling da slijedi reset mindseta nakon ovoga. Kako sve ide u ciklusima, dugo smo bili na vrhu vala, sada ide deep dive...
Inače, kod mene na Ravnicama u Zg danas supruga i ja komentiramo... Ispred moje zgrade red ispred apoteke, svi uredno poštuju razmak od metra, red nekih 10-15m, neki nose maske. S druge strane, prekoputa pun Leggiero, nema bad-a, sve 5, dan kao i svaki drugi, vapšuvari-vari.

BTW, ovo što piše Bertone, onaj prvi info plakat koji je bio po tramvajima, to uopće ne želim komentirati
16.03.2020 | 20:23
smayoo kaže:
Moš mislit ddos napad.
Nitko nema hrabrosti priznati da sustav ne može progutati to opterećenje. Iako je tapravo to sasvim očekivano, samo što cijelo MZOS počiva na tome da sve informatičke poslove volonterski odrađuju nastavnici informatike pa nema nikog kompetentnog tamo da im to objasni.


Ko nije upisivao u e-maticu u lipnju, možda može i mislit da je ovo ddos. Realno imaju server ipo koji nije predviđen za ikakvo opterećenje.
  • Dijete
  • Posjetitelj
16.03.2020 | 20:42
dpasaric kaže:


Je, evo moji uče Starcraft II prva tri sata!


Bravo!
16.03.2020 | 20:53
evo i nas su odvojili u turnusima. prvi tjedan sam ja doma. uglazbili nas s forticlientom, nisam nikad to vidio. u biti je nekakav VPN koji se spaja na server od firme i preko microsoft desktop remote spajamo na nasa racunala doma. svida mi se kako funkcionira jer odmah procita rezoluciju ekrana i smanji broj ekrana ako na racunalu koji pristupamo ima vise. za razliku od teamviewera koji kada se spojis moras gledat dva mala ekrana haha.

pa evo viditi cemo kako cemo odraditi taj remote, s obzirom da sam ja dosta radnog vremena u pogonu i na ispitnoj stanici.
17.03.2020 | 22:56
Shutdown cijelog Systema je pred nama. Ekonomski neprevedive posljedice.
17.03.2020 | 23:32
Ma kakav shutdown, samo će se cirkulacija ljudi svesti na najmanju moguću mjeru, dok se eksponencijalni rast zaraženih ne uspori do neke prihvatljive veličine (ili bolje rečeno dok se ne zarazi većina ljudi), a onda sve kreće po starome. Ekonomske posljedice će trenutno biti prilično velike, ali kroz par mjeseci će se i to stabilizirati.
18.03.2020 | 03:44
U Hrvatskoj su ukinuli i mise. Kakva je situacija u Italiji, možda najbolje dočarava ova slika.
osmrtnice.jpg

U dnevnim novinama je za rubriku Osmrtnice odvojeno deset stranica.
Za Hrvatsku, s druge strane, Ivan Đikić predviđa vrlo malu smrtnost, a kraj cijele tragedije, odnosno cjepivo najavljeno je za jesen. U drugim novinama piše pak da nema šanse za cjepivo idućih 12 do 18 mjeseci.
Što se nogometa tiče, Euro 2020 najvjerojatnije postaje Euro 2021, a sve Europske nogometne lige ukidaju ovu sezonu kao da nikada nije ni bila (jedno od tri rješenja, ujedno i najizglednije - Liverpool će u ovom slučaju poluditi pošto 30 godina nisu bili prvaci Engleske a za službenu potvrdu im fale dvije pobjede). No, to su nevažne stvari vratimo li se na sliku.
18.03.2020 | 04:33
Kloba kaže:
Liverpool će u ovom slučaju poluditi...


Ne provociraj...
18.03.2020 | 07:08
Gjuroo kaže:
Ne provociraj...

Halo? Sigurno nisam ništa napisao u namjeri da ikoga isprovociram. Napisao sam kako jest. I meni bi bilo žao da se to desi Kloppu i momčadi, postoje druge dvije opcije prema kojima se prvenstva zaustavljaju kakva jesu pa se odigraju netom uoči nove sezone i neka treća s kojom također svi zadržavaju bodove.
U cijelom prošlom postu tebe je isprovocirao - Liverpool?
Mrtvi ljudi, desetkovane nacije - ništa?
Samo naslov prvaka nekog kluba iz zemlje kojoj mi kao država ne predstavljamo apsolutno ništa?
"Ali igra naš reprezentativac i imaju super trenera, pa i napadačku igru i zato je bitniji od ičega na svijetu."
Mene, vidiš - to provocira. Da ne govorim način razmišljanja u kojem si si u vlastitim moždanim vijugama uspio dočarati da se obraćam tebi s namjerom da te isprovociram.
Zato imam preporuku:
smanji malo emocije koje trošiš na nogometni zanos i prebaci ih na empatiju. Možda tada shvatiš poantu oba posta.
Da zaključimo - nisam te se NITI sjetio, a KAMOLI TEBE provocirao, kao ni ikoga tko navija za Liverpool.
18.03.2020 | 07:56
Evo kako virus djeluje na sjeverozapadni, a kako na južni dio Hrvatske. Kome se da, ima sve u dva teksta. Ja neću ništa dodavati, ispast će da - provociram...
Zagreb:
www.24sata.hr/news/zagrepcani-u-karanten...iti-roditelje-681602
Split:
www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/dobar-d...onavirusom/10103662/
18.03.2020 | 09:31
m@xym kaže:
Ma kakav shutdown, samo će se cirkulacija ljudi svesti na najmanju moguću mjeru, dok se eksponencijalni rast zaraženih ne uspori do neke prihvatljive veličine (ili bolje rečeno dok se ne zarazi većina ljudi), a onda sve kreće po starome. Ekonomske posljedice će trenutno biti prilično velike, ali kroz par mjeseci će se i to stabilizirati.


Tako smo mi i 2008 mislili da nas subprime kriza neće mi dotaknuti jer smo ko daleko i premali, a sigurno nismo sistemski relevantni. Pokazalo se da smo najduže trebali da se izvučemo iz recesije a kriza se u nekom segmentima još uvijek osjeća.
A radilo se o nerealnom kockanju bjelosvjetskih lezilebovića sa fiktivnim vrijednostima.
Sad je riječ o realnom sektoru. To su oni dečki koji stvaraju realnu vrijednost, proizvodnjom, građenjem, uslugama. A ti misliš da to neće biti shutdown? Tvoje riječi u božje uši! Ali čisto sumnjam da nećemo pljusnuti u provaliju.
18.03.2020 | 10:07
Kloba kaže:


Nemoj sad skočit na mene, ali ovo je jako lijepo očuvani peugeot 205 sa staklenim krovom. Rekao bih da je 1.4 motor (75 ili 85 KS) i to je auto koji bi trebalo sačuvati i iskoristiti za neki lijepi engine swap projekt. Pininfarinino remek-djelo, sklad linija i danas oduševljava. Izvrstan auto...
18.03.2020 | 10:29
Skok!
18.03.2020 | 11:34
tino1 kaže:
Tako smo mi i 2008 mislili da nas subprime kriza neće mi dotaknuti jer smo ko daleko i premali, a sigurno nismo sistemski relevantni. Pokazalo se da smo najduže trebali da se izvučemo iz recesije a kriza se u nekom segmentima još uvijek osjeća.

Ne znam tko je tako mislio, svi koji smo radili u graditeljskom sektoru znali smo što će se dogoditi barem pola godine prije nego je pukla prva frka. A razlog što nam je trebalo najdulje da se počnemo oporavljati nije baš jako globalan. Više je proizvod glupe, indolentne i pokvarene raje koja pod komandu glasa za pokvarenjake, lopove i umišljene narcisoidne nesposobnjakoviće.

Ali to je već jako offtopic, ispričavam se.
18.03.2020 | 12:46
Kloba kaže:
Da zaključimo - nisam te se NITI sjetio, a KAMOLI TEBE provocirao, kao ni ikoga tko navija za Liverpool.


Ma nisam ja to baš tako ozbiljno mislio... Opusti se
18.03.2020 | 13:44
Nisi stavio nikakav smajlić, pa sam pomislio da si ozbiljan. Sve OK.
  • Dijete
  • Posjetitelj
18.03.2020 | 14:27
Gjuroo kaže:
Opusti se


18.03.2020 | 14:40
Koliko smo već tu, i koliko već znam Gjuru odmah mi je bilo jasno da je sarkastičan i da se zajebava...
Dobro je
18.03.2020 | 15:55
Nije me bilo skoro godinu dana, nisam zapamtio tko se kako zeza, a tko je ozbiljan. Šta ćeš. Isprika Gjurii.
18.03.2020 | 15:55
tino1 kaže:
Tako smo mi i 2008 mislili da nas subprime kriza neće mi dotaknuti jer smo ko daleko i premali, a sigurno nismo sistemski relevantni. Pokazalo se da smo najduže trebali da se izvučemo iz recesije a kriza se u nekom segmentima još uvijek osjeća.
A radilo se o nerealnom kockanju bjelosvjetskih lezilebovića sa fiktivnim vrijednostima.
Sad je riječ o realnom sektoru. To su oni dečki koji stvaraju realnu vrijednost, proizvodnjom, građenjem, uslugama. A ti misliš da to neće biti shutdown? Tvoje riječi u božje uši! Ali čisto sumnjam da nećemo pljusnuti u provaliju.


A, gledaj, kriza iz 2008. (recesija), je dijelom uvezena izvana (zbog tog nerealnog kockanja bjelosvjetskih leziljebovića, koji spominješ) u vidu smanjenja i/ili totalnog izostanka stranih ulaganja, manjeg broja kongresa, sastanaka i turističkih tura u organizaciji europskih agencija; pada izvoza zbog smanjenja gospodarske aktivnosti u inozemstvu, i tome slično; a dobrim dijelom je bila generirana glupim i nepromišljenim odlukama naših prepametnih vlastodržaca koji, umjesto da potaknu i povećaju potrošnju (jer recesija je prvenstveno kriza izazvana smanjenjem potrošnje) poreznim olakšicama, uvode tzv. krizni porez, kojim dodatno opterećuju gospodarstvo, a u javnim nastupima promoviraju "stezanje kaiša" i štednju.

I u ovom slučaju (Corona virus) će doći do sličnih posljedica (jer se radi o drastičnom smanjenju potrošnje), ali, čim se stanje stabilizira, sve će krenuti po starome, ali ovaj put izgleda da su i vlastodršci shvatili što i kako treba raditi (ne zato što su posebno pametni, nego zato što u ovom slučaju slušaju stručnjake), pa na vrijeme uvode mjere koje će dijelom amortizirati nadolazeće ekonomske poteškoće.

Kako to izgleda kad političari misle da su najpametniji, možemo vidjeti na primjeru Italije, koja je prekasno shvatila ozbiljnost situacije, pa su dobili nekontrolirani rast novo-zaraženih i veliki pritisak na zdravstvene institucije, ili recimo Srbije, gdje im se predsjednik prije par dana javno na TV-u sprdao sa virusom, a danas im je vojska na ulicama, i imaju više zaraženih nego u Hrvatskoj.
18.03.2020 | 16:05
Ja ne mogu vjerovati da je Vučić, kako bi Srbi rekli, toliki "mentol" pa još uvijek ne shvaća da živi u 21. stoljeću kada je sve snimljeno pa mu se dokazi mogu podastrijeti za manje od minute.
Ne, on se još uvijek dere na novinare da lažu. U Hrvatskoj za Glinu, u Srbiji za Koronu.
Na ovom videu je sve objašnjeno u prvoj minuti. Inače, Olja Bečković je super novinarka.
18.03.2020 | 16:15
S druge strane, ako se sjetimo katastrofe u Fukushimi, pa kako su Japanci mirno u redovima čekali da uđu i kupovali samo koliko im je potrebno po dućanima, a mi i regija pokupovali (kola po YouTubeu jedan video, ali je slika katastrofa pa ga neću priložiti) toliko stvari kao da se radi o nuklearnoj katastrofi i nećemo moći kupovati iduću godinu dana. Na slici stariji čovjek izlazi iz dućana sa kolicima u kojoj su četiri plastične gajbe pune pakiranja po kilu brašna. Koliko sam uspio pobrojati, po gajbi je 20 kilograma. Znači tip je kupio 80 kg brašna.
A hoće li biti za nekoga poslije njega očito ga nije previše briga...
Ako nam je sada ovako, a špica se očekuje oko Uskrsa - baš me zanima šta nas čeka.
Zanimljiv tekst od Rudana kako su Kinezi uspjeli "pobijediti" Koronu.
www.vecernji.hr/vijesti/igor-rudan-prvi-...h-procitajte-1386663
Evo slije, negdje u regiji čovjek se opskrbio:
3980D42B-9A17-4CEA-9C63-DAD6A62F3F9E_1_201_a.jpeg
  • Daddo
  • Posjetitelj
18.03.2020 | 21:25
Dakle, wb Kloba!

Meni se ne da (zapravo ne stižem) puno diskutirati i pobijati ti argumente, nego me zanima kojom metodom uspiješ povezati Fukushimu s ovim sad? I kad već istražuješ i vadiš nuklearne katastrofe ajd pitaj doma što su radili u SFRJ kad je Černobil bio.

Za više od toga trenutno nemam vremena ali jednom kad sve uspori na razinu da mi nije panika, možemo raspravit argumentiranije.
18.03.2020 | 23:08
Vidi Dado, nije bitan uzrok katastrofe, nego način kako se neke zemlje s kojima dijelimo prošlost (a i mi sami) odnose s građanima tijekom istih. Vučić je protiv virusa na ulicu stavio duge cijevi.
Ajde sada ti meni (i sebi) objasni koja je fukcija vojske u glavnom gradu jedne države, ako je neprijatelj (njegovim riječima) "nevidljiv i podmukao". Hoće li taj vojnik prije zastrašiti civile ili upucati česticu virusa?
Što se tvog, po meni nepromišljenog pitanja tiče, mislim da bi bolje glasilo "kako je bilo 1972., kada je bila Variola Vera" - kako se zove i film.
No, kako sam spomenuo Fukushimu, ti si se ulovio za to, pa to shvaćam.
Ono što ne shvaćam je što se nisi uhvatio za dio pri kraju posta?
Sve su to katastrofe i nepredviđena stanja u kojima mi ljudi reagiramo nagonski i kada ono iskonsko izlazi na površinu svih nas.
I za vrijeme Vere i za vrijeme Černobila, nije bilo takve panike, takvog straha, a pogotovo takvog maničnog kupovanja - kao što ga sada u "regiji" ima. Da ne govorimo kako nije bilo te (nazovimo je) "agresije" s vrha države (ovaj se dio ne odnosi se na Hrvatsku).
Shvaćaš li sada koliko si fulao poantu?
Kada već moram crtati, jer ja se stignem natezati sa svakim, kako ispada - u aftermathu Fukushime kao još jedne nepredviđene katastrofe (to je veza - get it? Sve su to nepredviđene katasftrofe (i tsunami i nuklearne nesreće i zemljotresi i pandemije)) ljudi su uzimali koliko im je bitno za idućih x dana koliko im je rečeno sa državnog vrha, kako bi bilo zaliha i za ljude koji će kupovati nakon njih.
Znači, sve sam te nedaće povezao kao izvanredne situacije.
Nadam se da sam ti objasnio sada.
A možemo se maknuti sa katastrofa, imaš i dokumentarac kako se ponaša prosječna skupina majmuna kada im ostaviš gajbu banana. Svaki od njih - vidiš - uzme po jednu, maksimalno tri (ovisno koliko je gladan i star, bebi ne treba nego jedna i to mu uzme majka); nijednom majmunu ne pada na pamet uzeti više. Samo mi ljudi, pogotovo na razvijenom zapadu, ulazimo u dućane kao stado ovaca (uzmimo Crni petak, još jedan primjer), rušimo sve pred sobom i mislimo izričito na svoja dupeta te nas boli ona boli ona stvar za čovjeka poslije nas. Jbg, potrošačka ekonomija koja svoje najodvratnije lice pkazuje u ovakvim, nepredvidivim, situacijama.
To je poanta posta, ne katastrofe, nego ljudska potreba da prvo zaštitimo svoje dupe.
Što se Černobila tiče, isto kao i za Variolu, bilo je sve to malo (puno) bolje organizirano s vrha prema dolje, ali to nije tema.
Izgleda da ja pišem nekim čudnim pismom pa uvijek trebam "ispadati pametan", objašnjavati postove - a onda me se za to isto proziva.
Možda je najbolje da više ne pišem ništa.
PS. Primjerice, kako nisam kompjuterski fanatik nego se bavim nekim drugim stvarima u životu, nemam pojma šta ti znači "wb".
Pa mi nekako mi ne pada na pamet da te prozivam zbog toga jer te očito u tom dijelu nisam shvatio...
A koji su tvoji argumenti bini za pobijanje mojih?
Mislim, sada kada si valjda shvatio poantu mojih postova.
Napiši kada stigneš u svom zauzetom životu.
Moji su bili - u četiri riječi - ljudska pohlepa i ljudska paranoja.
Ali ti to u svoj svojoj zauzetosti - nisi shvatio...
18.03.2020 | 23:35
Ajde, malo manje nervoze, molim...
18.03.2020 | 23:39
Tko je nervozan?
Stvarno je najbolje da ne pišem više. Vratio sam se u neki čudniji Jabučnjak. Proziva te se, ne smiješ reći šta misliš jer ispadaš - neurotičar.
18.03.2020 | 23:58
Naravno da smiješ reći što misliš. Ali jesi nervozan, očito, čim si na Gjuroovu šalu onako reagirao. Ne predbacujem ti, nego ti skrećem pažnju, to je reakcija nervozne osobe. Nije to ništa strašno, niti čudno, niti rijetko. Ali je nepotrebno. I s tvoje, i s Daddove strane. Tim više što diskutiraš argumentirano. Samo budi više cool.
19.03.2020 | 00:06
Kloba, stvarno nema potrebe da komentiranje na forumu shvatiš kao nešto osobno. Nešto od onoga što si rekao stoji, ali nešto baš i ne.

Npr. uspoređivanje ponašanja japanaca i balkanca, mislim, jasno ti je da se radi o dvije potpuno različite civilizacije?! Dok japanci uredno vježbaju na otvorenom prije početka posla, i to svi, od generalnog direktora, do portira, na Balkanu razmišljaju kako mogu ne doći na vrijeme na posao, a da ih ne uhvate, ili kako "ukomponirati" dnevni špecaraj u radno vrijeme, dok se japanci vjerojatno toga groze.

Što se tiče Černobila, dovoljno sam star da se sjećam toga vremena, i ne da je bilo panike i straha, nego ga je bilo koliko hoćeš. Većina ljudi mislila je da se radijacija do ovih prostora širila putem direktnog radioaktivnog zračenja, a ne putem radioaktivnih čestica koje je nosila atmosfera. Neko vrijeme ljudi nisu kupovali voće i povrće (pogotovo ovo drugo), jer je "vjerojatno ozračeno". A kako su Rusi "riješili problem" bolje da i ne spominjem (na tisuće ljudi su ozračene velikim dozama radijacije samo zato što vlasti nisu htjele "dizati paniku" tj. priznati da se incident uopće dogodio).

Ljudi su po prirodi pohlepni i brinu se za osobnu egzistenciju, pa i na štetu drugih, a koliko sam primjetio gledajući znanstveno-popularne emisije o životinjama tijekom svog djetinjstva, a bogme i odrasle dobi, ni životinje nisu puno drugačije. Dakle to nam je očito u genima.

Naravno, pojedina društva će se različito ponašati, a to vjerojatno ovisi i o stupnju povjerenja u ekipu na vlasti. Oni koji imaju više povjerenja u službene vlasti, ponašati će se u skladu sa službenim preporukama, oni koji toga povjerenja nemaju, ponašati će se onako kako oni misle da je to najbolje za njih, ne za društvo u cjelini.

Samo ti piši komentare, na kraju krajeva, forumi tome i služe, da iznosimo svoja mišljenja i diskutiramo sa drugima.
19.03.2020 | 00:11
Ovo sam prvo stavio u EDIT, a sada ću kao odgovor.
Prije cca godinu dana bilo je zanimljivo pročitati debate. Svi su se obožavali uključivati u rubrike razno. Znalo se što je dopušteno, što nije. Sada se na sve odmah spušta lopta, inače ispadaš neurotičar.
Iako se tada šala označavala nekakvim smajlijem i sličnim znakom, danas moraš znati člana u dušu iako nisi bio tu dosta dugo i jedva da se sjećaš kompletnog uredništva, a kamoli pojedinih članova.
Ja - primjerice - ne znam šta se desilo sa izbacivanjem Žapca. No taj čovjek je u svom mom poznavanju ove stranice bio "na svoju stranu" i kao takvog ga se shvaćalo, prepiralo s njim i mirilo.
U ovom Jabučnjaku 2020. ili kojem već (mada zaista ne znam jer jer se do povijesti ne može doći, što je po meni loša odluka) isti je izbačen. Svrstan u isti red s onim maltene lopovom. S druge strane, čovjek je veličao Ustaštvo i provocirao neke članove, možda je izbačen s potpunim pravom, ali ja to ne mogu znati jer me nije bilo.
I htio bih vidjeti te postove kojima je zaradio penal, ali njegovo ime kao da je zabranjeno, postavio sam pitanje čim sam došao šta je s njime i zašto ga se izbacilo. Dobio sam neki kratki odgovor tipa "provocirao je tog i tog, nije bilo druge nego da ga se šutne".
Uglavnom, kako se povećava broj članova, tako ova stranica biva sve više i više ono čime se dičila da neće postati - mainstream.
No za to bi se trebali maknuti neko vrijeme, pa je onda pogledati.
Ovako, kada si svaki dan na njoj, se ne vidi toliko.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 24 minuta
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.
  • Kloba: PS5, isprika...
  • Kloba: Prešao na Telemach EON TV. Uzeo Premium paket. Jako zadovoljan. I sada, hoću malo na PS%, kada ono, pao im server...
  • rusty: GRAVIS.DE je kapitulirao (od danas). Zatvaraju... :(
  • drlovric: Ja imam USA account za Apple jer bosanski niti ne postoji. Prodaju te iPhione a tjeraju te da odaberes drugu drzavu za nalog, i nikom nista.
  • drlovric: Zasto Turcin koji zivi ili radi u EU ili USA ne bi mogao placati Adobe pretplatu u svojoj zemlji? :)
  • drlovric: Ma sve je to siva zona i ljudi to koriste masovno. Ja sam godinama koristio indijski YT, nikada problema. Poceo sam placati bosanski samo raid glazbe. Jer ubijao me YT sa indijskim prijedlozima i artistima :) Sa $2.5 mi je pretplata skocila na 5 eura, al prezivio sam taj finacijski udarac :)
  • Zdravac: To nije uopće legalno. Za profesionalnu primjenu smatram da ipak treba kupiti i računati kao poslovni trošak.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO