Zagrebački "Manhattan"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Zagrebački "Manhattan"


11.07.2019 | 18:35
zabac kaže:
Gjuroo kaže:
Evo što struka veli...

https://www.zagreb.info/


Osnovani 1991. u Švicarskoj koja legalno podržava mito i korupciju, pranje novaca ....


Pretpostavljam da je, dakle, sve što je u Švicarskoj ili iz Švicarske automatski korumpirano? Na primjer:
- Crveni križ
- ISO međunarodni normizacijski ured
- CERN?

Stvarno?
Žabac, stvarno bi bilo bolje da se ne zakopavaš. Radiš za šerifa, pristran si, zar ti nije jasno to?
11.07.2019 | 18:41
zabac kaže:
Gjuroo kaže:
Evo što struka veli...

https://www.zagreb.info/


Osnovani 1991. u Švicarskoj koja legalno podržava mito i korupciju, pranje novaca ....


Kako je samo struka započela svoj proglas

“Mi smo skupina međunarodnih sveučilišnih profesora i stručnjaka u području urbanog planiranja i razvoja koja je ove godine posjetila Zagreb u sklopu svoje 29. godišnje konferencije. Posjedujemo stručnost i znanje po pitanju projekata uz obalne pojaseve (tzv. waterfronts) u gradovima poput Londona, Amsterdama, Hamburga, Barcelone, Bostona, New Yorka, Toronta, Vancouvera, Hong Konga, Beograda, Sydneya i Melbourna."

Podsjeća me na ovo

"Poštovani gospodine / gospođo,

Ja sam sekretarica Sandre Kelly između tvrtke koja daje novac
posebno.

Trebate novac zajmove između pojedinaca da se bave
financijske poteškoće da se konačno prekine zastoj
banaka, odbacivanjem vaših kreditnih dosjea? Kabinet
Gospođa Sandrana može vam posuditi iznos koji imate
potrebama i uvjetima koji će vam olakšati život. Kontaktirajte
znati više o našim povoljnim uvjetima.

Nudimo od 10.000 € do 5.000.000 € za rok otplate od 5
godina do 25 godina po stopi od 2% godišnje. Možete me kontaktirati:"

Čim netko sam sebe hvali, odmah predpostavljam koliko je stručan. I zbog čega se bilo tko koji podržava ovaj projekt naziva Šerifov čovjek ??

Pravo pitanje bi bilo, tko je pozvao te eminentne stručnjke i za čiji račun...i tko im je platio sve troškove !!!

Nadalje u tom njihovom obraćanje koje je prenio Zagreb-info ( nema nigdje autora tog članka ) stoji ponovo.

"Ovim pismom mi, istraživači, stručnjaci i profesori sa sveučilišta u Londonu, Torontu, Amsterdamu, Berlinu, Parizu, Ateni, Zurichu, Melbourneu i mnogim drugim gradovima, apeliramo na zastupnike da odbace predložene izmjene Generalnog urbanističkog plana kojima se omogućuje realizacija projekta ‘Zagrebačkog Manhattana’

Imam osjećaj da su ti ljudi jako iskompleksirani kad stalno navode atribute ; stručnjaci,istraživaći, profesori i sl. Bit će da niti sebi sami ne vjeruju. btw. uoće neznam za tu grupaciju Međunarodna mreža Urbanih istraživača (INURA) i koliko su cijenjeni u svom miljeu..mada čitajući to priopćenje, mi ne odaju dojam neke stručnosti.
11.07.2019 | 19:22
Sad sam ih malo proguglao i saznao sam da bi i ja mogao biti član. Platim samo 60 CHF i član sam. Došao sam do zadnjeg koraka do plaćanja i nigdje me ne traže moje kvalifikacije ? Zgrada u kojoj su smješteni je lošija od mnogih onih novih na Kajzerici. Pravo je pitanje, tko je to anonimno objavio u zagreb-info i za čiji račun.
11.07.2019 | 19:44
cariblanco kaže:
Kako je samo struka započela svoj proglas

[...]

Čim netko sam sebe hvali, odmah predpostavljam koliko je stručan.


Vidi na primjer ovdje:

Končar- Generatori i motori, dioničko je društvo čiji je jedini osnivač Končar- Elektroindustrija d.d..

Društvo Končar- Generatori i motori ujedinjuje kvalitetu i tradiciju u proizvodnji generatora i motora. Vlastiti projekt potpomognut CAD-CAM sustavom te sustavom poslovnog upravljanja Enterprise Resource Planning podrazumijeva tim stručnjaka koji svoja znanja i vještine primjenjuju u izradi vrhunske kvalitete.

Visoka razina kvalitete i tehničkih mogućnosti proizvoda temelje se na dugoročnim partnerskim odnosima s kupcima, njihovim visokim zahtjevima i očekivanjima te dugogodišnjem iskustvu stečenom kroz razvoj i proizvodnju generatora i motora.

Glavni cilj u narednom razdoblju je zadržati usmjerenje prema kupcu, slijediti potrebe tržišta i ostvariti daljnji rast u proizvodnji, pri tome vodeći posebnu brigu o zaštiti okoliša.


Vidi, čovječe, kako Končar Generatori i motori sami sebe hvale... Odmah pretpostavljam koliko su stručni, zar ne?

Opet hraćkaš. Zar nisi svjestan da takvim načinom ne govoriš ništa o njima, nego samo o sebi?

I zbog čega se bilo tko koji podržava ovaj projekt naziva Šerifov čovjek ??


1. Ne naziva "se", nego ga nazivam ja. Zašto se izražavaš kao političar?
2. Nisam Žapca nazvao "Šerifov čovjek", nego sam napisao da radi za šerifa i da je time pristran.
3. Učinio sam to zbog toga što Žabac DOSLOVNO radi za šerifa. Kao što ti radiš u Končaru (to su ovi što sami sebe hvale ). Kužiš? Tamo je zaposlen.
4. Ako se Žabac nije na to pobunio, je li on to tebe angažirao za odvjetnika ili si samoinicijativno istupio u njegovu obranu?

Pravo pitanje bi bilo, tko je pozvao te eminentne stručnjke i za čiji račun...i tko im je platio sve troškove !!!


Jer, naravno, ti si odlučio da je to banda kriminalaca pa je najbolje odmah islijediti za koga rade. Kakva zamjena teza...

Imam osjećaj da su ti ljudi jako iskompleksirani kad stalno navode atribute ; stručnjaci,istraživaći, profesori i sl.


Grupa stručnjaka piše otvoreno pismo. Logično je da se u tom pismu predstave i pojasne koje je uporište njihove kompetencije po ovom pitanju. Da nisu to napisali, onda bi opet ti skočio s tezom da tko su oni uopće, zar ne bi? Ima onaj vic - "Vuče, a di ti je kapa?", znaš ga, siguran sam.

Bit će da niti sebi sami ne vjeruju.


Nisam sad siguran, je li ovo trebala biti duhovito-podrugljivo poklapanje svisoka ili misliš da ta rečenica može biti zaključak nekog slijeda rasuđivanja?

btw. uoće neznam za tu grupaciju Međunarodna mreža Urbanih istraživača (INURA) i koliko su cijenjeni u svom miljeu..


To smo već ranije zaključili (i složili se) da o arhitekturi nemaš pojma. Zašto onda smatraš da je relevantno to što TI ne znaš "tu grupaciju"? Jer inače znaš sve strukovne udruge svijeta (od Udruge udovica-pletilja Kantona 10, preko udruge uzgajivača svilenih buba, međunarodne federacije udruga neurokirurga, pa do udruge apstraktnih slikara uljem na staklu) ili jer smatraš da strukovna udruga arhitekata MORA biti općepoznata svekolikoj javnosti kao da se radi o npr. Najboljim hrvatskim tamburašima ili Miroslavu Škori?

mada čitajući to priopćenje, mi ne odaju dojam neke stručnosti.


Možeš li precizirati koji su tvoji kriteriji prosuđivanja stručnosti priopćenja strukovne udruge o čijoj struci (što si se, podsjećam, već složio) - nemaš pojma?
11.07.2019 | 19:47
zabac kaže:
masa privatnika varaju sustav i plačaju najnižu cijebu vrtića. Formalno se prijavljuju na različite adrese, spuštaju si plaću (toliko o obrtnicima).


Slažem se. A isto toliko i o javnim službenicima koji uzimaju mito za upis ili pak preskaču proceduru i upisuju djecu prijatelja i rođaka preko reda.
11.07.2019 | 19:53
cariblanco kaže:
Pravo je pitanje, tko je to anonimno objavio u zagreb-info i za čiji račun.


Evo ga, opet prokazuješ krivovjerne.
Tko je što anonimno objavio? Prenijeli su njihovu objavu u cijelosti, zašto bi se netko potpisivao pod preneseni tekst? To je urednička objava. Portal ima uredništvo, urednika, ništa nije anonimno.
11.07.2019 | 20:14
zabac kaže:
Gjuroo kaže:
Evo što struka veli...

https://www.zagreb.info/


Osnovani 1991. u Švicarskoj koja legalno podržava mito i korupciju, pranje novaca ....


Rekao bih da je to dobra kvalifikacija za nošenje s gradskim šerifima i pripadajućim im kaubojima.
Međutim, bojim se da ovi "švicarci" nisu ni do koljena našim rođama po pitanju mita, korupcije i pranja novca. I još ih naši šišaju za nepotizam.
11.07.2019 | 20:20
zabac kaže:

A kolika kvadra grupe treba biti i koliki broj djece smije biti u grupi?


Kaj,piknuo sam te u struku?
11.07.2019 | 20:41
cariblanco kaže:
Kako je samo struka započela svoj proglas

“Mi smo skupina međunarodnih sveučilišnih profesora i stručnjaka u području urbanog planiranja i razvoja koja je ove godine posjetila Zagreb u sklopu svoje 29. godišnje konferencije. Posjedujemo stručnost i znanje po pitanju projekata uz obalne pojaseve (tzv. waterfronts) u gradovima poput Londona, Amsterdama, Hamburga, Barcelone, Bostona, New Yorka, Toronta, Vancouvera, Hong Konga, Beograda, Sydneya i Melbourna."


Ne bi vjerovao, ali u ozbiljnom i civilizaronom svijetu stručnost i reference se uvažavaju kao mjera vjerodostojnosti.
Probaj se javiti na neki natječaj... Sigurno nećeš svoje predstavljanje započeti sa "Bok! Ja sam rođo i nemam nekog iskustva na ovom polju, ali srediću vam sve što trebate."
Ok, u Zagrebu bi to možda i prošlo

Čim netko sam sebe hvali, odmah predpostavljam koliko je stručan.


Neki ljudi imaju velik ego, ali unatoč tome imaju i puno znanja i stručnosti na nekom polju. Samohvala ne isključuje stručnost.
Opet, s druge strane imaš "Bandmana" koji samo govori "Ja sam ovo...", "Ja sam ono...", "Ja ću sam polizati snijeg", "Ja nisam Batman već Superman". I on je kao kompetentan.

Imam osjećaj da su ti ljudi jako iskompleksirani kad stalno navode atribute ; stručnjaci,istraživaći, profesori i sl. Bit će da niti sebi sami ne vjeruju. btw. uoće neznam za tu grupaciju Međunarodna mreža Urbanih istraživača (INURA) i koliko su cijenjeni u svom miljeu..mada čitajući to priopćenje, mi ne odaju dojam neke stručnosti.


Ma meni se čini da je to kao neka skupina entuzijasta. Aktivisti... Mrzim aktiviste.
11.07.2019 | 23:09
zabac kaže:

Ja znam, ali sam želio od njega čuti jer zna točno koliko kvadrata ima grupa na Akjzerici i koliko ima upisanih klinaca po svakoj grupi.


Pa koliko ih službeno ima, prosvijetli me jer možda laprdam napamet, odnosno temeljem onoga što moje oči krivo vide.


zabac kaže:

Naravno, roditelji pred upis "puze po podu" samo da se djete upiše u vrtić, a kasnije kenjaju kako je ovo ili ono, a masa privatnika varaju sustav i plačaju najnižu cijebu vrtića. Formalno se prijavljuju na različite adrese, spuštaju si plaću (toliko o obrtnicima).


Naravno, roditelji su krivi
12.07.2019 | 09:54
@zabac

Ako na nekom području ima premalo vrtićkih kapaciteta u odnosu na broj stanovnika koji gravitira tom području, onda to nije greška roditelja te djece, nego lokalne samouprave koja nije u stanju pratiti trendove i omogućiti svim roditeljima, kojima to treba, da smjeste svoju djecu u vrtić.

Ako uprava nekog vrtića, zbog pritiska roditelja, i gore navedenog nedostatka, podlegne pritisku roditelja, i upiše u vrtić više djece nego je to pravilnikom predviđeno, to opet nije greška roditelja, nego uprave toga vrtića (i iste one lokalne samouprave, koja je dovela do toga da, zbog manjka kapaciteta, uprave vrtića moraju kršiti propise koje je ustanovila ta lokalna samouprava).

Kada još znamo i da se to događa u državi koja populacijski stari (povećava se odnos stanovništva starije dobi u odnosu na mlađi dio populacije), apsurd je time još i veći.
12.07.2019 | 12:57
zabac kaže:

Jok, ja vodi elektro dio.

aaa... zbog tebe se ne mogu otvoriti vrata (elektronske brave s šifrom)


zabac kaže:
U srvari, trebalo bi dio djece ispisatu (jer su sobe premale) pa neka se roditelji snalaze. Mozda bi i ti bio medju njima.
Konkretno za DV Trnako na Kajzerici, roditelji su radili pritisak i selili djecu u taj prostor.


Vidi, što se tiče DV Trnsko pa i OŠ Trnsko jer trenutno imam klince u obje ustanove, u starom DV Trnsko je bilo upisano valjda 70% djece koja nisu iz kvarta i to je bilo i razumljivo jer prije 4-5 godina nije bilo DV i OŠ na Kajzi pa su roditelji upisivali djecu iz susjednih kvartova (i Kajze) ali... od tih 70% djece barem 50% nije bilo ni iz susjednih kvartova (sa mojim srednjim klincom je išao klinac iz Lučkog recimo što baš i nije normalno zar ne, a da stvar bude bolja ide s njime sad i u OŠ Trnsko iako dijete i dalje stanuje u Lučkom).

Drugo, izgradnjom DV na Kajzi, DV Trnsko se apravo preselilo na Kajzu (ravnateljica i uprava što je ok jer su im prostorni uvijeti u starom objektu bili loši) a stari DV Trnsko sa dva vanjska objekta je postao podružnica DV Trnsko na Kajzi no da li su se time poboljšali uvijeti u starom objektu? e pa nisu jer su sad grupe u starom objektu veće, a prostor je ostao isti, a novi DV na Kajzi je prebukiran... kako?

Ista stvar je i s OŠ Trnsko, kad su otvorili OŠ na Kajzi bilo je rečeno da će se u OŠ Trnsko moći smanjiti broj dijece po razredima pa čak i dodati po jedan razred produženog boravka od 1. do 3. razreda i vidi vraga kad je OŠ na Kajzi napravljena u istu je iz OŠ Trnsko prebačeno možda 50-ak djece (dva razreda) no u OŠ Trnsko je slijedeće školske godine upisano više djece nego godinu prije iako je sad i OŠ na Kajzi u funkciji.

E sad, ili su brojevi novorođene ili doseljene djece u Trnsko i susjedne kvartove neočni ili ravnatelji navedenih ustanova na štetu kvalitete usluge koju pružaju namjerno idu na što veči broj upisane djece (pa i iz udaljenijih kvartova) kako bi si povečali prihode za ustanove kojima upravljaju... o zapošljavanju novih stručnih djelatnika koji bi radili u tim ustanovama ne treba trošiti riječi jer stari DV Trnsko recimo više od dvije godine nije imao logopeda (žena je bila teško bolesna no nije nitko zaposlen kao zamijena), a sad je jedan logoped podjeljen na četiri objekta (meni srećom nije bio potreban za dijecu, ali znam roditelje i djecu kojima je bio potreban, a nisu ga imali).

I za kraj, od kad je otvoren DV Trnsko na Kajzi preko ljeta (srpanj i kolovoz) se strai DV Trnsko zatvara (zajedno sa dva pomočna objekta) i opet imaš previše dijece po kvadratu u novom DV na Kajzi... i misliš li da su roditelji i za to krivi i da silom žele da im djeca idu na Kajzu?

Lova moj Zabac je u igri, ništa drugo, a djeci kako bude
12.07.2019 | 16:43
smayoo da nastavimo , neda mi se kvotati i secirati svaku rečenicu, odlomak ili zarez, kako ti to kirurški radiš.

U vezi priopćenja te grupe aktivista INURA, mogu jedino zaključiti da je to više politički naputak skupštinarima, nego nekakav stručan komentar. Nigdje se ne spominju nikakve brojke, čak su i oni priznali u svom tekstu "Ne postoje istraživanja koja dokazuju da su ovakvi projekti u drugim gradovima rezultirali pozitivnom ekonomskom ili društvenom promjenom"

Znači ne postoje pozitivni rezultati za to, ali dal postoje neki negativni rezultati za to, nisu niti to naveli. Arhiktetura osim dizajna, je jako vezana za brojke i elaborate, a to nisu predstavili. Zato sam i naveo da mi je politički pamflet, a ne mišljenje struke. Dovoljno je pogledati tko je predsjednik te Udruge kod nas. Izvjesni gospodin koji je nakon neuspješnog prava, završio fakultet političkih znanosti. On sigurno zna šta je najbolje rušiti i graditi.

Onaj dio priče kad si linkao firmu, ti ne stoji. Normalno je da svaka firma se mora hvaliti, tako i ta udruga na svom sajtu, ali kad mi idemo na neki natječaj, ne govorimo da smo najsposobniji, najstručniji, vizionari i da je jedino naše mišljenje relevantno. Da tako nastupimo, svi bi nam se smijali.

Zbog toga sam boldao u priopćenju od te udruge tu njihovu samohvalu...mi ovo, mi ono. Svaka ozbiljna firma ili udruga, kad navodi nekakvo službeno ili stručno pojašnjenje nečega se mora toga kloniti, jer ispadaju neozbiljni.

Jako je zanimljivo da se mene često kvota u ovoj temi, pa i secira svaki zarez, dok naprimjer kolega @Tito meni kvota za Kajzericu i samo kratko kaže " Kajzerica je primjer kako kvart ne bi trebao izgledati. Totalna katastrofa. To treba rusiti, a ne betonske paviljone na velesajmu"
Znači iznese svoj stav, koji je legitiman i ujeo vuk magare. Nitko ga ne pita da to nekako obrazloži, pa neću niti ja. Valjda svi vi osim mene znate da je Kajzerica katastrofa, pa mi nećete reći

@Gjuroo "Aktivisti... Mrzim aktiviste." Djelomično si pogodio, ne mrzim ja sve aktiviste, nego samo one koji hoće sisati bilo koji proračun, a većina je takvih. Na zapadu je čest slučaj da ljudi volontiraju i na nižim državnim poslovima, a kod nas je praksa da i stručni ljudi, iz raznih profesija, imaju svoje udruge,komore i sl. i za to primaju naknade.

Kakvih sve udruga ima je da ti pamet stane. Sad sam se sjetio jedne "Dinamo to smo mi" Zamislite vi koja je to samo drskost dati takav naziv udruzi. Što je s menom koji sam godinama član i idem na tekmu...ja nisam Dinamo ? To bi bilo isto da smayoo ili netko ima u sigu "Jabučnjak to sam ja "
12.07.2019 | 17:28
zabac kaže:
Gjuroo kaže:
zabac kaže:
Gjuroo kaže:
Evo što struka veli...

https://www.zagreb.info/


Osnovani 1991. u Švicarskoj koja legalno podržava mito i korupciju, pranje novaca ....


Rekao bih da je to dobra kvalifikacija za nošenje s gradskim šerifima i pripadajućim im kaubojima.
Međutim, bojim se da ovi "švicarci" nisu ni do koljena našim rođama po pitanju mita, korupcije i pranja novca. I još ih naši šišaju za nepotizam.


Na ovo se mogu samo glasno nasmijati.
Rekao sam LEGALNO, u Hrvatskoj je mito ILEGALNO!


...što će reći da onda Švicarci nisu kriminalci, a Hrvati jesu.
12.07.2019 | 17:33
cariblanco kaže:
Nigdje se ne spominju nikakve brojke,


Gledaj, to je opet zamjena teza. Prvi koji bi trebao pokazati neke brojke kao argument za donošenje takvog urbanističkog zahvata "preko koljena" jest upravo - gradonačelnik i njegovi investitori. Gdje su njihove brojke?

"Ne postoje istraživanja koja dokazuju da su ovakvi projekti u drugim gradovima rezultirali pozitivnom ekonomskom ili društvenom promjenom"

Znači ne postoje pozitivni rezultati za to, ali dal postoje neki negativni rezultati za to, nisu niti to naveli.


Naravno da jesu, pročitaj pažljivije. Napisali su kako su se slični projekti u navedenim velegradovima pokazali kao izvor profita za vrlo malobrojnu odabranu manjinu dok za stanovništvo grada i javni proračun donose malo ili ništa.

Onaj dio priče kad si linkao firmu, ti ne stoji. Normalno je da svaka firma se mora hvaliti, tako i ta udruga na svom sajtu, ali kad mi idemo na neki natječaj, ne govorimo da smo najsposobniji, najstručniji, vizionari i da je jedino naše mišljenje relevantno. Da tako nastupimo, svi bi nam se smijali.


Normalno je da se firma mora hvaliti, a nije normalno da se udruga mora "hvaliti" da bi se predstavila.
O kakvom natječaju pričaš? Ovdje se radi o otvorenom pismu. Nemoj, ne vraćaj se više na to. Samo podcrtavaš svoj destruktivan pristup. Da nisu ništa takvo napisali, onda bi ti razlog da ih pljuješ bio - što ne znaš za njih, tko su oni i što rade.

Zbog toga sam boldao u priopćenju od te udruge tu njihovu samohvalu...mi ovo, mi ono. Svaka ozbiljna firma ili udruga, kad navodi nekakvo službeno ili stručno pojašnjenje nečega se mora toga kloniti, jer ispadaju neozbiljni.


Ne slažem se, upravo obratno. To je ozbiljan način javne komunikacije.

Jako je zanimljivo da se mene često kvota u ovoj temi, pa i secira svaki zarez, dok naprimjer kolega @Tito meni kvota za Kajzericu i samo kratko kaže " Kajzerica je primjer kako kvart ne bi trebao izgledati. Totalna katastrofa. To treba rusiti, a ne betonske paviljone na velesajmu"
Znači iznese svoj stav, koji je legitiman i ujeo vuk magare. Nitko ga ne pita da to nekako obrazloži,


Možda zato što se svi s njime (osim tebe) slažu.
Ja sam donekle upućen u recentnu povijest izgradnje Kajzerice. Ne potpuno, ali znam neke pikanterije, čak iz prve ruke. Nije ni mjesto, ni prilika da razvlačim bilo koga po blatu (doslovno! ), ali mogu samo reći da se slažem s @Titom. Eto.

Valjda svi vi osim mene znate da je Kajzerica katastrofa, pa mi nećete reći


Ipak si nešto i sam shvatio. Ali nije da ti nećemo reći. Pa govorimo ti cijelo vrijeme.

@Gjuroo "Aktivisti... Mrzim aktiviste." Djelomično si pogodio, ne mrzim ja sve aktiviste, nego samo one koji hoće sisati bilo koji proračun, a većina je takvih.


A otkuda si sad i to iščitao?

Na zapadu je čest slučaj da ljudi volontiraju i na nižim državnim poslovima,


Pa i u Hrvatskoj. Samo se to ovdje zove "stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa". S tim što na zapadu ljudi koji to rade i dobri su - dobiju posao kad dokažu da su sposobni. A kod nas uglavnom kad prođe godina dobiju nogu pa se uzme drugog SOR-ovca.

a kod nas je praksa da i stručni ljudi, iz raznih profesija, imaju svoje udruge,komore i sl. i za to primaju naknade.


Član sam i aktivist u nekoliko udruga. Za to primam (sveukupno, kumulativno, ikad, oduvijek) 0 kn naknada. Štoviše, trošim vlastiti novac za potrebe tih udruga. Tvoja posve paušalna i tendenciozna izjava mi je arogantna i uvredljiva.

U koliko si ti udruga i koliko svog vremena u prosjeku mjesečno trošiš na bilo kakav oblik aktivizma ili društveno korisnog rada? I na koje to TOČNO ljude misliš kad kažeš da imaju "svoje" udruge i za to primaju naknadu?
12.07.2019 | 17:37
zabac kaže:
Bertone kaže:

I za kraj, od kad je otvoren DV Trnsko na Kajzi preko ljeta (srpanj i kolovoz) se strai DV Trnsko zatvara (zajedno sa dva pomočna objekta) i opet imaš previše dijece po kvadratu u novom DV na Kajzi... i misliš li da su roditelji i za to krivi i da silom žele da im djeca idu na Kajzu?
Lova moj Zabac je u igri, ništa drugo, a djeci kako bude


Naravno, i tete bi išle na godišnji. Na raspolaganju su vama roditeljima 10 sati dnevno, a koji puta i 12 sati (ima i nemarnih), a trebali bi ih odvesti u Centar. Dovođenje djece u 10 i 12 sati, ostavljanje djece po par sati kako bi mama mogla lajati u birtiji i otići frizeru (to su ti mahom žene obrtnika koje ne rade, ali su na platnom spisku muža i još ne živi skupa s njime kako bi što manje platili vrtić).


Sad iz tvog posta ispada da su to svi roditelji vrtićke djece takvi? Ako jesu, kakve to kriterije upisa imate? To je opet opća javnost kriva, a ne Grad Zagreb?
Ako nisu svi roditelji takvi, nego samo neki, opet - zašto Grad Zagreb to dozvoljava. Vrlo je jednostavno uvesti pravilo da roditelji koji učestalo dovode i odvode djecu van kućnog reda - gube pravo na vrtić. Ako može takvo pravilo postojati u Viškovu ili Rijeci, može i u Zagrebu.
12.07.2019 | 18:05
Nijedno moje dijete nisu izbacili iz vrtića jer smo imali sve elemente da koristimo usluge vrtića i uvijek smo se držali kućnog reda (do kad se dovode djeca, od kad se odvode...). Nisam lažirao podatke ni izmišljao plaću. Ali znam da neki to rade. I vrlo ih je jednostavno detektirati ako postoji volja. Ako ne postoji, ne tovari to na leđa svih roditelja, nego grada, koji je osnivač i koji piše pravila.
  • Daddo
  • Posjetitelj
12.07.2019 | 18:55
zabac kaže:

Naravno da Grad prati širenje kvartova i potrebe za vrtićima i i školama.


Žabac, ajde ne. Pls, nemoj. Grad nije u stanju infrastrukturno osigurati ni postojeće energetske potrebe, a kamoli vrtiće u toj mjeri koju navodiš.
13.07.2019 | 10:30
A što nisu tvoji roditelji ili njihovi roditelji ostali u svom kraju nego su (tada nekad ranije) doselili u Zagreb?
Svaki velegrad je velegrad radi onih koji su u njega došli, a ne radi onih koji su tamo starosjedioci. "Gradovi" u kojima žive samo starosjedioci imaju par tisuća ljudi.
Naravno da se bune, i s pravom se bune. Ako žive u tom gradu i rade u tom gradu, plaćaju prirez gradu i sve račune, itekako se imaju pravo buniti. I imaju jednako pravo glasa kao svaki Zagrepčan, neovisno o tome tko se gdje rodio.

A Rođo (a.k.a. Šerif) nije, naravno, kriv što ljudi dolaze u Zagreb, ali kakve to ima veze? Čovjek se prihvatio tog posla, nije ga nitko tjerao. Ne da se sam ponudio, nego se sam gura da to radi. Pa neka radi onda.
13.07.2019 | 13:52
Demagogija znači da netko priča drugačije nego što misli. Ja nisam taj i ne lijepi mi takve etikete.
Kad ljudi negdje dosele, to je zato što ih tamo trebaju. E, a ti koji ih trebaju, oni bi htjeli da ovi doseljenici samo dođu, naprave to zašto ih trebaju i da se onda sakriju u mišiju rupu i ne kvare im estetski dojam. Ma hajde...
Sustav ne treba biti nikome naklonjen, nego treba biti pravedan i uređen, zakonit.
13.07.2019 | 14:30
LIk (Milan Bandić) skupa sa svojim poltronima je uništio grad, a grad nisu samo ceste, zgrade i infrastruktura, grad je živ koliko su ljudi u njemu živi. Zagreb je zadnjih 100 i više godina privlačio ljude i hvala Bogu da je tako, jer kako je @smayoo napisao to jedan grad i čini živim. Da mi je netko nekad rekao da neću imati emociju prema tom gradu nasmijao bih mu se i rekao da nije normalan iako danas kad pogledam ovako je ljepše, jer sam slobodan, ali bez obzira na moju emotivnu slobodu prema rođenom gradu neću nikada dozvoliti raznim nekompetentnim lopinama da uništavaju sve što dotaknu. Kad bih nabrojao samo afere lika i klike oko njega trebala bi mi cijela stranica na forumu, a gdje su tek vrlo upitne intervencije u prostor bez smisla i logike.
Inače na ovu tvoju opasku "Zar nisu Talijane 45. protjerali i poubijali i uselili u njihove domove cobane? " povući ću jednu paralelu čisto iz znatiželje, "Zar nisu Srbe protjerali, poubijali i uselili ("lagano" od 1991., a finalno i masovno 1995.) u njihove domove Hrvate iz BiH?" Ili da nazovem Hrvate "čobanima" kako ti to veliš?
  • LongVillage
  • Posjetitelj
13.07.2019 | 15:34
smayoo kaže:
Kad ljudi negdje dosele, to je zato što ih tamo trebaju.


Ništa nije pogrešnije od takve paušalne izjave.
  • LongVillage
  • Posjetitelj
13.07.2019 | 15:41
zabac kaže:
Zovi kako hoces. Neprirodno seljenje ne nosi nisra dobeo.


Tako je, sjetimo se naseljavanja Istre i Rijeke nakon rata i posljedice koje i danas ima...
13.07.2019 | 15:54
Opet smo završili na migracijama i doseljenicima Pa nije tema da li se ljudi doseljavaju u Zagreb ili ne, i mijenjaju li svojom kulturom i običajima sredinu u koju su došli.

Tema je da se Grad razvija bez dugoročnog plana (što gura jedan čovjek iz osobnih interesa). Nebitan je i hipodrom kao takav jer je to jeftina garaža za konje na 15 minuta od centra grada za malobrojnu skupinu ljudi koji mahom i nisu iz Zagreba.

Dugoročni plan bi trebao biti da se napravi GUP za idućih 20, 30 ili 50 godina i da Grad prema GUP-u izgradi prometnu i drugu infrastrukturu (ili ako ne može odmah onda zabrani izgradnju dok se to ne osigura), a onda neka investitori (rođe) prema tome prave zgrade, dućane ili nešto drugo u čemu vide zaradu za sebe i sve ok.
Ovako se rođe prikrpaju na postojeću infrastrukturu koja nije u stanju podnijeti ni postojeće stanje, a kamo li ovo što se proteklih desetak godina već napravilo i još će se napraviti.
13.07.2019 | 19:04
zabac kaže:
Ispada da su oko tebe samo starosjedioci koji nikuda ne idu


Ne znam po čemu to ispada. U mom neposrednom susjedstvu žive ljudi doslovce odasvud. I meni je to super.

Potreba je obostrana a ne jednostrana.


Točno tako. S tim se svakako slažem. Potreba je obostrana. Samo što bi domaćini da došljaci zadovolje te njihove potrebe i onda se sakriju, da ih se ne vidi i ne čuje. Da im ne smetaju.
  • LongVillage
  • Posjetitelj
14.07.2019 | 10:18
smayoo kaže:
Točno tako. S tim se svakako slažem. Potreba je obostrana.


Najčešće nije ni obostrana, nego je jednostrano nasilna - jer onaj od dođoša koji se uhljebi negdje odmah radije ne poštuje zakon zapošljavanjem npr. Zagrepčana, nego dovodi svoje iz rodnog kraja, svoje "rođe" - a to je najčešći slučaj u Zagrebu. Onda on stvara te potrebe umjetnim napuhavanjem i izmišljanjem radnih mjesta kako bi mogao zaposliti svoje rođake, dok je broj Zagrepčana na burzi koji tpo zadovoljavaju uvijek isti ili i raste, jer oni "ne mogu" zadovoljiti potrebe za poslom. Princip rak-rane koja se uvalila i sada truje sve okolo jer je uhljebljivanje njegovih najvažnija stvar. To je, ukratko, priča o zagrebačkom Holdingu. I to je dokaz da potrebe nisu obostrane, u Zagrebu ima dovoljno nezaposlenih Zagrepčana da u Zagreb solidno dugo vrijeme ne bi trebao dolaziti po jedan autobus dnevno ljudi koju tu dođu i ostanu.
14.07.2019 | 11:48
Ipak većina ljudi koji u Zagreb doseljavaju radi posla (ili studija, pa se onda zaposle i ostanu) - doseljavaju jer se u privatnim firmama traži ljude za popunu radnih mjesta više nego što lokalno ima ljudi koji su to voljni i/ili sposobni raditi. Ukupan broj radnih mjesta u ZGH nije ni približno sumjerljiv ukupnom broju radnih mjesta u Zagrebu.
14.07.2019 | 11:48
zabac kaže:
smayoo kaže:
Točno tako. S tim se svakako slažem. Potreba je obostrana. Samo što bi domaćini da došljaci zadovolje te njihove potrebe i onda se sakriju, da ih se ne vidi i ne čuje. Da im ne smetaju.


Opis tipičnog primorca!


Što ti sad to znači?
14.07.2019 | 13:20
A joj

14.07.2019 | 13:54
Isuse koja ekipa.

1. “Šerif” vam je upravo taj tip “Dođoša”!
2. Od kud vam logika sa tim ... mi zagrebčani ovako a ovi dođoši onako ... zagrepčani po logici stvari imaju više “svojih” za zaposliti, i više “svojih” da ih zaposle. Prema tome, veća je vjerojatnos da će upravo “fetivi” zgbčani biti taj tip sugrađana. Osim ... ako ne mislite da su klimatski uvijeti ili genetika ti koji stvaraju one koji zapošljavaju “svoje”?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 21 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, ammadeus, Ender, Riba, Anonimci (621)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO