Prijevoz motora iz Zagreba u Rijeku (?)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Prijevoz motora iz Zagreba u Rijeku (?)


10.12.2012 | 20:31
dakle, kupujem motor i imam dobru priliku u Zagrebu, ali iz Rijeke, još u ovo doba godine, mi je malo nezgodno srediti neki prijevoz da mogu otići gore po njega.

postoji li slučajno netko tko redovno putuje na toj relaciji s kombijem ili cadyjem, da je prazan na povratku iz Zg i bio bi voljan pomoći?

ili ako imate neku drugu ideju, recite...
10.12.2012 | 20:51
Možeš ga poslati vlakom, fino ga u Zg upeljaš u vagon, osiguraš i tamo ga preuzmeš
Cijena ti je ista kao da putuje osoba, bar je bila prije 3 godine kad sam ja motor poslao iz Splita za Zg

Raspitaj se u HŽ-u, to bi moralo biti najjednostavnije i najpovoljnije
Možda je pametno i prekrit ga nekom dekom da se ne oguli ili da ne napada snijeg na njega u Gorskom Kotaru
10.12.2012 | 20:57
da, baš sam maloprije dobio taj savjet - istražit ću tu opciju, to bi moglo biti najjednostavnije.
znači, moram ga sam osigurati? to mi je jedino malo... kako ga osigurati u vagonu?
10.12.2012 | 22:51
Isto kao i u kombiju - imaš sidrene prstenove na koje vežeš "bandit-traku" (imaš je za kupiti u Bauhausu, npr. - to je tekstilna traka s natezačem na kraju) i onda po 2 vežeš na svaku stranu motora - jedan kraj za pod, a drugi za motor. I na kraju sve nategneš da motor drže u balansu.

Ja nemam vozilo dovoljno veliko da ti povezem motor, ali ako tebe treba povesti do Zagreba (i/ili natrag), to mogu, jer sam svaki tjedan u Zagrebu makar jednom.
10.12.2012 | 23:21
Tjah, pa ja sam neki dan došao motorm iz Zagreba. Istina, ne bih to rado ponavljao.

Svojedobno sam transportirao motocikl iz Zagreba u Rijeku upravo vlakom, www.agit.hr/ ti obavlja HŽ Cargo transport, mogu ti ga pokupiti kombijem na lokaciji i odvesti do vlaka. 2002 godine to sve skupa nije bilo uopće skupo (mislim 250tak kuna), i sve je bilo ok osim što su ostavili kontakt na bravi i ispraznili akumulator po putu.

Nazovi ih i provjeri kakva je sada situacija jer su se povlačili pred par godina po novinama zajedno sa ostalim HŽ aferama i pljačkama.
11.12.2012 | 00:15
hvala na informacijama.

@smayoo - ja bih ovaj tjedan mogao samo u četvrtak pa ako slučajno ideš tada možemo se čuti.
11.12.2012 | 00:40
Finn kaže:
hvala na informacijama.

@smayoo - ja bih ovaj tjedan mogao samo u četvrtak pa ako slučajno ideš tada možemo se čuti.


Ako ćeš slati Agitom, očekuj probleme, tj. pošiljka će ti kasniti bez obzira što će ti obećati.
Inače svakodnevno šaljem par pošiljaka Agitom (palete+paketi), i mogu reći da imaju problema sa isporukama, kad pribrojim trenutne vremenske uvjete još gora situacija.

Ako ti nije bitno kada će stići motor, već samo da stigne onda su ok...
11.12.2012 | 00:42
Finn kaže:
hvala na informacijama.

@smayoo - ja bih ovaj tjedan mogao samo u četvrtak pa ako slučajno ideš tada možemo se čuti.


E, i ja moram u Zagreb u četvrtak.
11.12.2012 | 09:28
ja slao bicikl hp expressom iz Splita u ZG, vjerojatno mogu i motori, i druge dostavne službe također to nude, kontaktirao sam ih nekoliko
11.12.2012 | 09:31
Finn, nažalost, ovaj tjedan mi je četvrtak već zapisan za Rijeku.
11.12.2012 | 11:11
Meni je prije godinu dana InterEuropa iz Zadra do okolice Zg dostavila skuter (130 kg), račun je bio nekih 300, 400 kn. Ne mogu se sjetiti.
11.12.2012 | 19:07
tmedven kaže:
Ako ćeš slati Agitom, očekuj probleme, tj. pošiljka će ti kasniti bez obzira što će ti obećati.
Ako ti nije bitno kada će stići motor, već samo da stigne onda su ok...


pa, načelno mi nije brzinaključna, samo ovisi šta to znači da će kasniti - je li to dan-dva ili je to tjedan dana?
11.12.2012 | 19:11
@Riba - hvala, dogovorio sam prijevoz.

sada još moram riješiti problem "dostave" motora iz Zaprešića (tj. malo dalje) do Agita u Heinzlovoj. kažu da ne pružaju uslugu preuzimanja "paketa" na adresi nego ga moram dovesti do njih, a to će mi biti problem zbog uvjeta na cesti.

zvao sam hp express, oni više ne prevoze tako velike stvari. intereuropu ne mogu dobiti...
12.12.2012 | 23:33
Bummer...probaj i sa ovima, nama su prevozili neke stvari za PEEK&POKE:

www.dpd.com/hr
13.12.2012 | 00:05
Finn kaže:
tmedven kaže:
Ako ćeš slati Agitom, očekuj probleme, tj. pošiljka će ti kasniti bez obzira što će ti obećati.
Ako ti nije bitno kada će stići motor, već samo da stigne onda su ok...


pa, načelno mi nije brzinaključna, samo ovisi šta to znači da će kasniti - je li to dan-dva ili je to tjedan dana?


Kad smo ugovarali obećano nam je danas preuzimanje, sutra u toku radnog vremena isporuka. Dogodi se da se otegne i do 4 dana ali to je jedan do dva puta mjesečno.
Teško da ćeš naći nekoga tko će ti pokupiti motor na adresi. Hoće, ali mora biti na paleti da oni mogu s njim manevrirati, a motor na paletu baš i ne stane.
13.12.2012 | 07:51
Ljetos sam poslala motor u Slavoniju preko HŽ Carga. Osobno sam ga dovela u njihov hangar u Heinzelovoj. Koštalo je nešto preko 200 kn s time da mi je striček napisao za težinu 100kg (po papira je bilo nešto više)
Motor je stigao na adresu kako su i rekli, bez kašnjenja i problema tak da su moja iskustva pozitivna. Ako im dostaviš robu u kasnim popodnevnim satima onda ju šalju drugi dan.
21.12.2012 | 22:41
evo, samo da javim da je motor sretno stigao - nenadanim kombijem, direktno iz Zg u Ri.
iznazivao sam sve žive dostavne službe i nitko više ne prevozi motore jer su imali previše oštećenja prilikom transporta pa ih je to koštalo, tako da su i oni koji su to prije radili prestali. ?? to samo govori o razini njihove usluge...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 6 sati
  • smayoo: O, brate, kakav pacijent.. :)
  • dpasaric: Joj on je inače lud tip, ali ovo je skroz fora! :)
  • drlovric: Kakva bolest od videa :) [link]
  • dpasaric: Novi mega-članak na naslovnici! Nije za svakoga, ali za one koji to vole bit će poslastica! :)
  • zoranowsky: Također!
  • vicko: Pridružujem se čestitkama!
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • roPeD: Pokrenuo temu u Softver forumu
  • smayoo: Piši u forum i probaj biti jasniji
  • roPeD: Lijepo molim
  • roPeD: Jel bi netko znao prebaciti onaj nas stari Mini Rijecnik da ga mozemo koristiti sa novim operativnim sustavima i M chipovima
  • roPeD: Pozdrav svima
  • drlovric: Zasto instalirate bete na aktivne uredjaje koje koristite svaki dan :/ Mozda je bolje da ti je bankarstvo prestalo raditi, nego da radi nesto sto ne znas :)
  • ZeljkoB: iOS18 dev beta kad je izasao nije polomio nista, ali 17ica je ubila ZABA app...
  • dpasaric: Meni to zvuči kao logična prva stvar koja će se polomiti.
  • ZeljkoB: Je li tko probao iOS26, a da mu ZABA app i dalje radi OK?
  • hal9000: Sretan rođendan i dobrodošao u klub!
  • drpongrac23: Hvala svima!
  • ping: Sretan rođendan
  • dpasaric: Sretan ti! :)
  • zoranowsky: Sretan ročkas!
  • Yonkis: Sretno ti rođendanovo!
  • smayoo: Sretan ti rođendan! :)
  • drpongrac23: Danas sam ušao u 5-u DEKADU ŽIVOTA!!! Živjeli svi!!!
  • hal9000: [link]
  • Riba: Odnio vrag prisu!
  • hal9000: Za 30-ak godina većina nas ni neće više biti živo pa koga briga za responsive site! :D
  • Borisone: Ma nije to, nego se sada početna stranica učita u tren oka. Treba bar 3-4 sekunde da bi bilo moderno.
  • Riba: Uostalom, nije Jabucnjak neresponsivan nego je vama ekran premalen! :-D
  • dpasaric: I nisi boomer, ti si gen X! :)
  • dpasaric: Zašto bi itko išao na ovaj tip weba s mobitela? :)
  • Riba: Hoce, vec je u pripremi godinama ali je implementacija malo zapela...plus sto ne pomaze sto ja boomer nikada ne idem na jabucnjak sa mobilnog uredjaja. :)
  • CoffeePod: Jabucnjak*
  • CoffeePod: Hoce li Jabuvnjak ikad dobit reponsive sajt?
  • cariblanco: Danas smo u Osijeku, možda shebali turističku sezonu :D
  • dpasaric: Slijedi uskoro osvrt na naslovnici...
  • Air: ...a Applevom slučaju iako te fore drugi telefoni imaju već godinama, ali kad to Apple napravi mi bi se trebali diviti tome kao toploj vodi.
  • Air: Meni Keynote izgleda kao kad Trum hvali samo sebe i svoje odluke kao ono baš najbolje, iako ga je cijeli Svijet popljuvao...
  • drlovric: Na Mac, Spotlight je odlican, kao i boja foldera (konacno) :)
  • drlovric: iPad je odlicno profitirao. Ako sve ovo ne zakljucaju za najnovije modele only :)
  • Riba: Keynote mi je kao neka epizoda Teletubbiesa.
  • Riba: Gledam taj WWDC i razmisljam kako su teme o umiranju mozda privlacnije. :-D
  • dpasaric: Idemo mi na ljepše teme, WWDC je za sat vremena! :)
  • dpasaric: Sve pet, ali nije li zanimljiva statsitika da je od zadnjih 30-ak (toliko pratimo na jednoj internoj grupi objave u medijima) sportaša, umjetnika i ostalih poznaith osoba koje su iznenada umrle, uzorak cijepljenih 100%. A znamo da je kod nas situacija bila cca 50:50, znači nešto lomi statistiku. Evo, samo to primjećujem.
  • smayoo: To što nije u javnosti poznato što je prethodilo njegovoj smrti, ne znači da nije prethodilo ništa čega bi ta smrt bila logičan i sasvim vjerojatan ishod. Moj pokojni stari je umro u 59. godini i svima koji ga nisu jako dobro znali je to bilo "iznenada". Nas koji smo mu bili bliski nije baš *iznenadilo*, iako nam je bilo teško i bolno.
  • Riba: Obrati paznju na nepoznate osobe poput mog oca koji ne uzima lijekove kako je propisano, odbija ici na kontrole, jedva je izvukao zivu glavu nakon srcanog udara pred par godina i jos hoda naokoo unatoc tome sto se cak i cijepio. Znanost bi se trebala na takve slucajeve usredotociti. :)
  • dpasaric: Samo primjećujem uzorak. Do sada je 100% kod domaćih i stranih poznatih osoba koje su iznenada umrle. Ponavljam, možda je zaista slučajnost, ali sada već postaje statistički zanimljivo.
  • Riba: Covjek je vjerojatno pocinio suicid ili izravno ili neizravno alkoholom, nije tu potrebna velika znanost.
  • dpasaric: Sjajan umjetnik je to bio. Velika šteta.:( I gle, opet moramo primjetiti slučajnost koja povezuje sve "prerano" umrle. :( Nadam se da će znanost potražiti uzroke takvoj statistici.
  • smayoo: RIP, Matija :(. Stvarno prerano.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Borisone, iAnte, Riba, Anonimci (601)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.93 Seconds

Provided by iJoomla SEO