iPod Touch spojiti u autu na radio
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPod Touch spojiti u autu na radio


06.06.2010 | 18:40
zabac je napisao:
Mene zanima koliko ima tocaka? Trebalo bi ih boti beskonacno (nemjerljivo mnogo je hrvatski?). I nemam pojma kako bi ih mogao izbrojati. LOL


Za nas inženjere bi ih trebalo biti beskonačno. Ali to je zato što ne znamo razmišljati neeuklidski.

Razlog zašto već 10 godina živimo u sretnom i skladnom braku je, između ostalog, i to što se nisam nikad upuštao u diskusiju oko njenog diplomskog, a niti ona oko mojeg (koji se bavi adaptivnom fuzzy regulacijom elektromotora). Zadovoljili smo se time da konstatiramo kako su u njenom lijepa slova (tj. font), a u mom strelice (na blokovskim shemama).
07.06.2010 | 00:15
To je nesto ka kad imamo neku duzinu AB i sada za vrijeme t<ibeskonacno, pijedjemo 1/2 puta od A do B. Dalje ponovno za isto vrijeme t prejdemo 1/2 onoga ostatka puta (ili 1/4). Sad bi mogli i filozofirati. Koliko mi vremena treba da dojdem od A do B? Ili kojom prosjecnom brzinom se krecem od A do B?
PS. Tesko mi je pisati na telefonu. LOOL
07.06.2010 | 08:37
To je bila logika antičkih mudraca koji su na taj način smatrali da strijela nikad nikog neće pogoditi, jer prelazi beskonačnu sumu puteva. Praksa ih je opovrgavala;)
A onda je izmišljen (otkriven, spoznat) diferencijalni račun pa je i teoretski obrađen let strijele od nečijeg luka do nečijeg prsnog koša.....
07.06.2010 | 18:04
LStands4Love je napisao:
smayoo je napisao:
Aha, na Horvatovcu... Lijep kvart, iako malo izvan studentskog mainstreama. Tamo je moja draga diplomirala (prije davnih 11 godina). Za diplomski je prebrojala koliko točaka ima unutar kružnice.


Lijep kvart, ali je zgrada užasno depresivna. Pošto ja volim da su stvari puno prirodnog svijetla, a tamo ga skoro pa i nema, odmah me hiti u depru. No bolje to nego zbog gradiva


Ja sam tamo proveo djetinjstvo. Zivio sam par kuca ispod (na Horvatovcu) i stvarno je kavart lijep i nekad je bio i miran (igranje nogometa, tenisa, granicara i hokeja cijeli dan na cesti), ali zgrada matematike je stvarno tuzna, siva i depresivna... Jedina dobra stvar je sto se nekada moglo otici na krov zgrade i uzivati u predivnom pogledu na grad...

@LStands4Love, uzivaj u nasem mini-busu 204 dok ti ne dode auto...
07.06.2010 | 21:07
Hm... meni se nikad nije činila baš depresivnom... Jedino mi je bilo premalo birtija u blizini No, dobro, de gustibus...
  • LStands4Love
  • Posjetitelj
08.06.2010 | 22:50
Hahaah hvala gljiva. Nadam se da bu što prije, jedva čekam 9. mj.

Izvana zgleda fkt ok, no iznutra je koma. Svijetlo ti lagano ubija oči. I bila sam u par predavaonica i isto su nekak neosvijetljene hahah
09.06.2010 | 22:41
smayoo je napisao:
Mislim (nadam se) da ne moramo diskutirati o tome da iPodom NIJE moguće upravljati bez gledanja u njega. Autoradiom (čak i da nemaš komande na upravljaču) ipak možeš. I to svakim. Jer je napravljen tako da možeš. Jer je to u autu bitno.


pa ne bih rekao da se svakim radijom može samo tako naslijepo baratati. možeš napipavati tipke ako ih dobro znaš napamet, ali baš da je napravljen da se najnormalnije može njime upravljati bez gledanja, ne bih se složio. jest nešto sigurnije i jednostavnije, ali ne baš toliko. sve to oduzima koncentraciju, a da nisi ni svjestan.

iPodom (touch) se može sasvim dovoljno i ne previše opasno upravljati ako je dobro smješten. mogu se bez problema preskakati pjesme na listi, pa čak i promijeniti lista u vožnji (kad kažem, u vožnji, ne mislim u zavoju, dok je oko tebe još pet auta, pred zebrom itd.), a na svakom semaforu, u koloni ili povremenom zastajkivanju možeš i nešto zahtjevnije operacije izvršiti.

naravno, ništa to nije bez rizika niti propagiram "igranje za volanom", samo želim reći da nije to tako opasno i strašno kao što ispada. ne mora biti "namjesti listu i ne diraj" ili ćeš prouzročiti sudar.
10.06.2010 | 00:49
Očito sam se nadao uzalud.

Mislim da filozifiraš bez veze. Ne da mi se dalje o ovom diskutirati. NHF, nije osobno.
10.06.2010 | 13:16
nisi se uzaludno nadao - ne negiram da iPodom nije moguće upravljati bez gledanja u njega. iako, koliko vidim, nove genracije neće ni stim imati problema...

dapače, nemam ni ja tu potrebu...

živjeli!
10.06.2010 | 17:59
Misli se ako hoces najti koju pjesmu, unda treba malo petljanja po uredjaju. Pogotovo ako je malo veceg kapaciteta. Ja ne mogu pogoditi pjesmu zavezanih ociju. LOL
  • LStands4Love
  • Posjetitelj
12.06.2010 | 11:51
Joj dečki kaj komplicirate. Nisam mislila doslovno staviti jednu playlistu i ne mijenjati ju, eventualno na semaforu ili u zastoju promijeniti, a ne usred vožnje.
12.06.2010 | 12:14
To ti je jedan od pozitivnih aspekata na ovom forumu. Pitas koliko je sati i saznas sve o povijesti tvorinca satova u svicarskoj i onda se jos neko "zakaci" u diskusiji da li su digitalni satovi precizniji od onih na kazaljke...
  • Dijete
  • Posjetitelj
12.06.2010 | 12:19
postoje i digitalni na kazaljke..
12.06.2010 | 12:39
gljiva1000 je napisao:
To ti je jedan od pozitivnih aspekata na ovom forumu. Pitas koliko je sati i saznas sve o povijesti tvorinca satova u svicarskoj i onda se jos neko "zakaci" u diskusiji da li su digitalni satovi precizniji od onih na kazaljke...


To bi zaista bila šuplja diskusija jer je to vrlo egazktna stvar. Digitalni satovi su UVIJEK precizniji od onih na kazaljke (koje bismo mogli nazvati analognima), ali to ne govori baš ništa o njihovoj točnosti. Dakle, sat na kazaljke može biti točniji od digitalnog, iako je digitalni precizniji.
  • LStands4Love
  • Posjetitelj
13.06.2010 | 01:08
hahahahha smiješni ste mi niš, sutra putujem pa se čujemo kada kompić dojde pa bum vas vjerojatno još bombadirala pitanjima
laku noć

EDIT: da ne zaboravim. ima li netko iskustva s ovim navlakama za komp?

www.netbooktaschen.de/alle-taschen/netbo...es-von-pat-says-now/
13.06.2010 | 01:45
Možda sam ja malo staromodan, pa mi nije jasno šta se tu ima za upravljati? Kad jedan fajl završi ide drugi i tako dok se ne izreda cijeli album, pa ide ili ispočetka ili prebaciš na nešto treće, ali to je jednom u sat, sat i pol, a često i puno rijeđe.
Puno više prćkam po navigaciji (na istom ekranu).
13.06.2010 | 08:05
LStands4Love je napisao:
EDIT: da ne zaboravim. ima li netko iskustva s ovim navlakama za komp?

www.netbooktaschen.de/alle-taschen/netbo...es-von-pat-says-now/


Ja nemam. Ali baš su mi slatke. Želim si jednu onakvu s leptirićem. Jel rade to u dimenziji za 15" MBP?
13.06.2010 | 23:47
sad ste me zainteresirali... koja bi bila najjednostavnija opcija spajanja iPoda na radio da se automatski puni dok je spojen? komandiranje me ne zanima, ali punjenje bi bilo zgodno.
14.06.2010 | 00:01
Ja imam jednu listu muzike koja mi se sviđa. Par tisuća naslova. Manje više moja kolekcija rocka, bluesa i takvih raznih kombinacija. Ne prčkam po listi, eventualno, zavisno od raspoloženja, stisnem genijalca, pa mi složi novu listu od 25 pjesama. I to je to. Kako veli smayoo, sigurnost prije svega.
  • LStands4Love
  • Posjetitelj
20.06.2010 | 21:53
smayoo je napisao:
LStands4Love je napisao:
EDIT: da ne zaboravim. ima li netko iskustva s ovim navlakama za komp?

www.netbooktaschen.de/alle-taschen/netbo...es-von-pat-says-now/


Ja nemam. Ali baš su mi slatke. Želim si jednu onakvu s leptirićem. Jel rade to u dimenziji za 15" MBP?



vratili smo se macić i ja, jako mi je lijep i fino paše u ruku. nisam previše prčkala po njmeu zbog nedostatzka vremena no jedva čekam da ga bolje upoznam.

naravno da ima. prodaju ih u pro commercu i profilu. kupila sam si i jako lijepo čuva kompić no možda je cijena malo pretjerana, vjerujem da je to zbog dizajna. --> www.shop.pat-says-now.com/Laptop-Sleeves/
27.06.2010 | 01:40
da ponovim pitanje:
postoji li opcija spajanja iPoda na radio da se puni dok je spojen?
  • Dijete
  • Posjetitelj
27.06.2010 | 03:33
A gle...

Cigaret-šteker -> iPod (iPhone) ....... punjenje

3.5mm jack iz iPoda u radio ako ima ili kazetni adapter....... sviranje...





ili oni FM prijenosnici koji gotovo svi imaju cigaret-šteker pa ga usput i pune..
27.06.2010 | 13:00
možda nisam bio dovoljno jasan - kako spojiti iPod na radio da se istovremeno puni preko radija?

znam da ga mogu spojiti preko auxa da svira i preko punjača da se puni, ali kako to objediniti?
27.06.2010 | 17:36
Zapravo i dalje nisi dovoljno jasan. Pretpostavljam da misliš - da se istovremeno puni preko radija, ali sve ono o čemu je Đuro napisao cijeli članak i o čemu se ovdje diskutiralo ti je - što? - preskupo? prekomplicirano? pre...?

Koliko znam "nešto između" ne postoji. Ako si vičan, napravi si sam prikladan kabel s iPod konektorom, audio spoji na stražnji aux od svog autoradija, a napajanje paralelno napajanju radija. I eto. Kabel s iPod konektorom jamačno ima za sitnu lovu kupiti na E-bayu.
27.06.2010 | 18:06
da, zanima me to spajanje na sustav radija. da se jednim kabelom spoji, ali da preko njega dobija i struju.

ne mogu reći je li mi pre nešto kad ne znam koji je točno način tog spajanja. ja nisam našao nikakav Đurin članak o tome, a u ovoj prepisci niste rekli ništa osim da je moguće. tek si ti sada nešto konkretno rekao u vezi toga. pošto nisam nimalo vičan "strujnim krugovima" htio sam čuti kako to točno ide, da vidim mogu li to sam izvesti ili trebam otići do nekoga tko se bavi time.

ne kužim ovo "audio spoji na stražnji aux od svog autoradija, a napajanje paralelno napajanju radija". to znači da taj kabel ima na jednom kraju jack za aux i još nešto, a na drugom nastavak za iPod?
27.06.2010 | 18:41
www.jabucnjak.hr/ipod/nikud-bez-omiljene...od-u-automobilu.html

Taj kabel koji sam ti ja spomenu ima na jednom kraju konektor za iPod, a na drugom ima ono što ti treba da se spojiš na svoj autoradio. To su možda gole žice, možda je cinch konektor, možda je 3,5 mm banana, možda je automobilski ISO konektor...

Naravno, za napajanje iPoda ti treba automobilski USB punjač (napravljen je da se ušteka u upaljač, a s druge strane ima USB konektor). Onda to razvališ, baciš kućište s konektorima, ulazne žice spojiš direktno na žice od napajanja radija, a izlazne direktno na iPod kabel.

Uglavnom, ako nisi nimalo vičan strujnim krugovima, onda ovo nije za tebe. Možeš kupiti materijal prema ovom što sam ti napisao pa nađi nekog tko će ti to napraviti iz usluge (jer ako ćeš nekom plaćati, onda ti je bolje kupiti neko od rješenja o kojima piše Đuro).
27.06.2010 | 22:32
pročitao sam taj članak, ali nisam znao da je to Đuro.

ok, u svakom slučaju, to je ozbiljna integracija u sustav i mislio sam da će biti tako nešto. to je za mene previše. vidjet ću mogu li naći nekoga tko bi to znao spojiti...
hvala na razjašnjenju.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 17 sati, 10 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO