MacBook Pro pao s metar i pol na pod
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MacBook Pro pao s metar i pol na pod


07.10.2010 | 23:31
Nije mu prvi put, ali je prvi put da se pri tom ugasio. Bootanje je potrajalo nešto duže kao i prvo otvaranje aplikacija nakon toga, ali sve je radilo OK. Kad sam došao do install DVD-a napravio sam repair disk. Prijavio mi je neke greške i napisao da ih je uspješno otklonio.

Screen_shot_2010_09_30_at_19.png


(za one koji ne vide što piše, desni klik na sliku pa "Open image" )

Koliko sam ja skužio, naprasnim gašenjem izgubio je tri fajle. Nakon tjedan dana rada vidim da sve funkcionira normalno pa mogu zaključiti da se vjerojatno radi o nekim tmp fajlama Keynotea (koji se vrtio u trenutku pada). Varam li se?
07.10.2010 | 23:50
Mislim da si, kao i obično, u pravu. Ali, divim se mašini koja je podnijela pad i korim njenog vlasnika koji je to dopustio!!!!!!! C,c,c,c,c,c,c,c,c,c,c,c,c,c,c,c,c
07.10.2010 | 23:53
Aj jaj jaj
08.10.2010 | 00:12
SMS funkconira dobro.. Uspio je parkirati glave prije " touch down-a".
08.10.2010 | 01:15
Što - dopustio? Pa nisam ga tolike pare platio da ja služim njemu. U svakom slučaju, živi dokaz da aluminijsko kućište itekako ima funkciju osim šminke.
08.10.2010 | 01:31
Jadni MBP:lol:
  • Dijete
  • Posjetitelj
08.10.2010 | 01:32
Bogmec se slazem..
desi se ljudima da im dijete ispadne iz ruku, a kamo li ne neka stvar..


Aluminijko G4, oni zadnji, predal sam ga zeni sa povremeno krezubim F i par ogrebotinica.. 2 godine kasnije, haklica ne drzi poklopac, aluminij kod dvi porta je ispupcen ko omca, ima par udubina i osim F, <> je pocel isto iskakat van..

ali komp i dalje radi i obavlja zadatke za koje je predvidjen.. nije to pes kojeg treba na setnju vodit i viklere mu stavljat..
08.10.2010 | 02:04
Da, SMS - sudden-motion-sensor je super za spasiti stvar... nekada se pri takvim incidentima redovito događalo da glave zagrebu na površinu diska i ode sve u 3pm. Ovako je stroj zaista robustan dok god ne padne baš pod nekim ružnim kutem, pa da strada ekran.
08.10.2010 | 10:10
Još jedan PRO za SSD. Da je u tvom MBP-u bio SSD ne bi trebalo ništa, čak mislim da je koji slučajem pao na tipke CMD+S
i posljednj rad bi bio spašen i mogao bi nastaviti gdje si stao ( ili on pao).
08.10.2010 | 10:16

Imaš pravo.

Kad odlučim uvesti bacanje na pod kao uobičajenu praksu u radu s laptopom, svakako ću ugraditi SSD u njega.
08.10.2010 | 10:44
To znači da sam sve bliži. Čekaj malo, popustit ćeš i ti;) . Kad ja ugradim SSD bacat ću ga svaki dan barem jedanput:cheer:
08.10.2010 | 23:15
Je li se gadno ulubio? Prokleti aluminij je mekan. Kad se samo sjetim koliko MacBookova sam vidio kako padaju po podu po aerodromskim security checkovima nakon sto iskliznu iz ruke uzasnutog vlasnika...
09.10.2010 | 00:48
Nije se uopće ulubio. Samo je poklopac izletio "van škvare" za jedno milimetar na desnoj strani.
09.10.2010 | 01:00
Valjda nije pogodio na kut. Vidio sam ih par koji jesu i fino ih je preoblikovalo. Svejedno su bolji sto se toga tice od ove starije serije, ti se skroz karamboliraju ako padnu.
09.10.2010 | 08:15
Kad smo već kod toga, baš me zanima jel ih testiraju tijekom razvoja i na to. Već vidim u budućnosti prodajni argument: naš laptop možete baciti s vsiine dva metra i ne bu mu se niš dogodilo....
Još bolje, možda se uvede neka vrsta crash-testa, kao EuroNCAP za aute pa se dijele zvjezdice - Zašvasaš ga sa 20 km/h u prepreku od keramičkih pločica (što simulira pad na pod kuhinje) dok on otvara photoshop ili neku sličnu gadariju i onda se gleda:
je li otvorio aplikaciju? (dodatna zvjezdica)
može li se poklopac otvoriti bez problema?
Jel baterija ispala?
itd....
09.10.2010 | 10:33

Sjećam se svojevremeno je Samsonite prodavao jednu liniju svojih aktovki s naglaskom na čvrstoću. Bila je reklama na CNN-u gdje su se prevezli kamionom preko nje.

Riba, na kut mi je pao jednom ranije, pa se savio (kut) na poklopcu, pa se nije dao normalno otvarati (malo je škripio). No, to sam riješio kombinirkama, u 5 sekundi.

Najgore je zapravo bilo kad mi je na jednom gradilištu pao u vreću cementa. Srećom, nije bio mokar.
09.10.2010 | 12:36
Jbt, pa tebi treba ne auto, ali mac-limar;)
09.10.2010 | 12:45
Ne znam jesu li zaista testirali, ali Lenovo je imao seriju plakata sa crash testovima njihovih notebooka.
09.10.2010 | 17:31
jadan mbp, meni je prije 2 god. 17 mbp kliznuo iz neopren foldera na rub stola s pola metra, sve je bilo ok, jedino je super pouzdan hitachi prestao raditi, od tada korisim timemachine

što se crash testova tice
10.10.2010 | 00:02
Riba je napisao:
Ne znam jesu li zaista testirali, ali Lenovo je imao seriju plakata sa crash testovima njihovih notebooka.


Znam tu seriju. Osim što su teški ko smrt (i što su im napajači veliki ko pegla), imali su i trilijun problema s driverima.
10.10.2010 | 00:53
HP je ukoliko me sjecanje ne vara, prosle godine ubjedljivo pobijedio na tenderu US Army za "najzilaviji" laptop, otporan na tumbanja. Ne sjecam se koja je serija u pitanju, ali znam da su prelazili automobilom preko njega

A kad se sjetim prije 2 godine jednog mog laptopa koga sam vadio u autu i pri tom zaboraivo zatvoriti torbu. Ispao je prilikom izlaska, pao sa mozda metar visine i otisao u vjecna lovista
10.10.2010 | 07:57
Već sam napisao ovdje - HP kupuju samo oni koji ga nisu nikad ranije kupili. Staviti ga u neku rupu na cesti da auto ne poskakuje kad se prevezeš preko nje čini mi se kao najbolja moguća primjena za HP laptop.
10.10.2010 | 13:08
OK, sad stvarno!!!!
Dolazim tu na ovaj forum redovito u zadnje vrijeme jer sam odlučio kupiti MacBook-a da vidim kako je to biti jabučar, a i imam nekoliko vrlo dobrih razloga zašto namjeravam učiniti taj potez ALI počinjem dobivati napadaje povraćanja zbog pristranosti i gotovo patološke opčinjenosti s Apple-om koji ovdje vlada! To već prelazi u nacizam!
Meni je jasno da je Apple bolji i napredniji u mnogim stvarim i zbog tih stvari i namjeravam preći na applelizam ali toliko grčevito pljuvati po svemu što nije apple jednostavno nije normalno! Pa dobro ljudi ima li vama ijedna stvar softwareska ili hardwerska koja valja kod drugih proizvođača, a da nije apple?
Moja djevojka, moj brat, ja i još barem 3/4 tuceta ljudi koje znam imamo ili samo imali HP i ne sjećam se da je itko od nas imao ikakvih problema. Jedino je djevojka imala problem s adapterom za napajanje i TO JE SVE u zadnje 2-3 godine kod svih nas.
Na stranim Mac-forumima nema ovakve zaluđenosti kao ovdje...koliko sam primjetio. Kritike apple-a su puno PUNO realnije nego tu.

Kako se bavim i glazbenom produkcijom već godinama visim na gearslutz.com forumu, najpoznatijem svjetskom forumu vezanom uz glaz. produkciju gdje dolaze inženjeri s platinastim nakladama koji većinom koriste ili su koristili apple-ove laptope i koji nepristrano govore o kompjuterima jer si mogu priuštiti koji god laptom hoće i njima je najbitnije da ih komp ne iznevjeri na turneji ili u studiju, je+e se njima za apple ili bilo koji drugi brand, bitna je pozdanost.
Dakle, kako su imali more problema i s apple-ovim laptopima također, sve više njih prelazi na ovakva riješenja koja su se pokazala puno bolja, brža i stabilnija od apple-a i sigurno još puno bolja od ostalih poznatih marki.
To nisu mulci koji nemaju pojma o pojmu i koji igraju igrice nego profesionalci koji koriste komp kao alat za posao kao i mnogi od vas.
Meni je jasno u kojim aspektima je Apple bolji od drugih marki i zašto je OSX bolji od Prozora, ali dajte ljudi malo se ohladite, ZBILJA! Apple NIJE SAVRŠEN! Niti jedan brand nije! Svi imaju svoje prednosti i mane.
Ovdje kada netko pokuša naglasiti bilo koji apple-ov nadostatak ili ako navede neki komp koji je u nečemu superiorniji od Maca odmah ga zasipate drvljem i kamenjem. Što nedostaje npr. laptopu s 3.33GHz Extreme 6 Core procesorom ili s blu-ray-om? Zar su to mane?
I pored toga, reći da je HP dobar samo za krpanje rupa na cesti je kap viška!
10.10.2010 | 13:25
Pa ja sam prvo imao HP n9105 i kad sam dobio iMac, dao sam ga sinu kojemu radi već 3g i samo je promijenio HD jer je bio 40GB i čini mi se RAM iz istog razloga. Kod mene je radio 2g isto bez problema, osim što radi na Windowsima, šta kaže stalno nešto čačkat i prčkat plus borba sa virusima i ostalom gamadi. Mac se rijetko gasi, samo radi i odmara, i da zadovoljstvo je sjediti za njim za razliku od Windowsa, ali nismo svi jednaki a i gušti su gušti !
10.10.2010 | 13:42
Pa nisam bas siguran da se toliko pljuje po ostalim brandovima? I napisao sam da je upravo HP prosle godine isporucio laptope US vojsci, a sumnjam da Apple nije konkurisao za takvog klijenta. Ja licno skoro da ne poznajem Brand koji nisam imao, a sada sam nabavio MacBook prvenstveno radi baterije.

I da, prije 2 godine kupovao novi telefon. Nisam se mogao odluciti izmedju LGKU990 i iPhone-a. Prvo narucio iPhone, pa drugi dan odcekirao i nabavio LG. Jos uvijek ga koristim, mada je vec toliko fizicki ostecen da vapi za zamjenom. Logican slijed je da sada nabavim iPhone!
10.10.2010 | 14:02
Možda je ispalo da generaliziram s forumašima... Htio sam samo reći da su neki malo previše ekstremistički raspoloženi ovdje.
10.10.2010 | 14:08
Haha, to ti je kao i navijači za neki klub, i nače extrmni navijač, a ustvari normalan čovjek u drugim stvarima. To je tako, ljudska priroda i nema pomoći. Neki dan sam na drugom forumu pročitao rečenicu jednog Windowsaša kako neutemeljeno pljuje po Mac korisnicima. Malo sam se u sebi nasmijao i produžio dalje.
10.10.2010 | 14:09
Pa nije bas da je smayoo "Apple desnicar"
Ocito samo ima lose iskustvo sa proizvodom pomenute tvrtke. Ja sam svojevremeno imao lose iskustvo sa SONY-ijem i zaista izbjegavam da mi racunalo ili bilo koji PC hardware nosi tu oznaku.
10.10.2010 | 14:21
I to se vremenom može promijeniti. Jel tako Dražene ! Nešto te slabo ima u zadnje vrijeme.
11.10.2010 | 00:14
Član je napisao:
Možda je ispalo da generaliziram s forumašima... Htio sam samo reći da su neki malo previše ekstremistički raspoloženi ovdje.


Ajde ti lijepo nabroji do 10 (ili možda 100) pa pregledaj onda članke i postove napisane godinu ili dvije prije ovih 29 dana koliko si član ovdje.

Ja sigurno nisam taj koji je uvijek i bezuvjetno za Mac.

Dapače, prije MBP imao sam Toshibu Satellite s kojom sam bio jako, jako, *jako* zadovoljan. Koja je isto podnijela padova i maltretiranja, jednom su mi čak i stali na nju, i još uvijek je živa. I nikad mi ništa na njoj nije otkazalo.

Ali za HP sve što sam napisao - sada i ranije - apsolutno stojim iza toga. HP je smeće. Na 5 različitih modela koje sam ja imao nesreću koristiti od 1997. do 2005, uzorak je 100%. Uključivo i već spomenuti nx9105 na kojem se dva puta pokvario HDD, a ekran je stajao bez oslonca točno 5 dana preko garancije. Jesam li spomenuo da baterija nije nikad izdržala dulje od 40 minuta? A da se sjetim jednog drugog modela kojim se nikad nisam spojio niti na jednu bežičnu mrežu? 400 puta su mi preinstaliravali drivere, ali to nije nikad proradilo. Na kraju su mi dali usb stick. Da ti pričam o modelu od kolegice koji je došao s ispravljačem većim od pegle, na kojem tipke zapinju od prvog dana? No, eto, stekao si dojam, pretpostavljam...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 34 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.49 Seconds

Provided by iJoomla SEO