Lampa
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Lampa


25.11.2009 | 11:08
Da, imaš pravo. Ali, kaj ide od kontrolera do monitora? Nisu li to one folije koje me strah i pogledati, a kamoli vući kroz ruku do LCD-a?
U svakom slučaju, napredujemo, makar i samo na riječimaB)
25.11.2009 | 11:16
Mislim da se uglavnom radi o flat kabelima i matrica ima na sebi redni konektor...osvjezit cu malo sjecanje, imam par laptopa koje mogu raskopati pa cu vidjeti koji je sistem trenutno aktuelan. Idealno bi bilo jednostavno iskoristiti postojece zice.
25.11.2009 | 13:16
Sve pratim već dulje od godinu dana;)
25.11.2009 | 20:47
Ja sam samo htio upozoriti da nemaju sve lampe 15" display. Moja ima 17", na primjer. Linkove koje je naveo Riba namjerno ne slijedim jer trenutno bi vremena za to mogao otkinuti jedino (opet) od spavanja, a ako bi samo zavirio na te stranice, siguran sam da bi se to i desilo...
25.11.2009 | 21:05
Sori, ali moje obje su 15". Stani u redB)
Ozbač, stvar je samo u tehnici. Kad (ne ako, nego kad!) prokljuvimo i razradimo sistem, onda je posve svejedno jel 15, 17 ili 20".
Nego, Riba, jel nam onaj konverter u TMDS signal uopće potreban ako nabavljamo komplet monitor? Po meni je on potreban samo ako kanimo izraubati LCD koji je u njoj. Kad smo već kod toga, znam i koji je (LG) i imam za tu matricu i data sheet kao PDF ako ti to nekaj znači ili pomaže....
26.11.2009 | 01:39
Nije potreban u tom slucaju.
26.11.2009 | 09:01
Procitao malo po linkovima ali nitko bas nema nekih vrlih ideja,
nije mi jasna problematika- mini ima vga i dvi izlaz tocnije
novi mini ima mini display port( digitalni ) i mini dvi port koji koliko vidim na site-u
ima mogucnost i analognog i digitalnog signala prema tome zasad mi se cini da nema ogranicenja za spajanje na
15" vga monitor. Za upogoniti sliku na zaslon nekog laptopa treba dosta kemijanja i to je skuplje i
kompliciranije rjesenje. Nisam pretjerano dobar sa slobodnim vremenom ali rado bih pomogao u projektu.
26.11.2009 | 09:49
Problem je sto iMac G4 u osnovi takodjer koristi isti video interface kao i laptop. Sigurno je jednostavnije raskopati novi monitor, no trebalo bi onda elektroniku smjestiti u samo postolje a matricu u okvir, tu je glavno pitanje da li je moguce provuci sve potrebne zice kroz vrat. Mislim da se trazi prva osoba koja ce raskopati monitor i iMac.
26.11.2009 | 10:10
Koliko sam vidio, ruka NIJE predviđena za rastavljanje. Dapače, mislim da je ona jedan servisni dio koji dolazi sa žicama. Mislim da bi taj dio trebalo pokušati izbjeći (rastavljanje) po svaku cijenu. Unutra je onaj feder; bojim se da ako on skoči van može ubiti onog tko je petljal oko toga i da ga poslije niko živ ne bu vrnul nutra. E sad, struja za LCD postoji, jer i sad lampa ima monitor. Ostaje onaj TMDS kabel s 19 žičica ili koliko i onim smiješnim konektorom na matičnoj. Vjerojatno nije osobiti problem to strgati i izvući van, ali provlačenje drugog kabla bi moglo biti problem. OK, postoje oni Würthovi instalaterski gelovi za provlačenje žica kroz zidove, ali....
Kaj se tiče lampe, ja mogu rastaviti onu koja ima kilavu matičnu, ali tražim donora za monitor. Neko mi preko oglasa za 15" samsung star nkeoliko godina tr4ažil 450 kuna.... Da ne bi, pa 20-ke idu sad po 900 kuna
26.11.2009 | 11:14
Ruka ima zice, znaci nije problem iskoristiti zice i polemiti na druge konektore, ako se koristi originalni provuceni splet
nebi trebalo biti ni smetnji ili bruma u slici, nisam rastavljao lampu pa neznam ali inverter sa lampe bi trebao biti ili gore u monitoru ili
povucen istim zicama koje koriste i lampe od starog monitora, naime to je tzv visoki napon za lampe i on prospricava kroz obicne zice, to je recimo problem koji muci onog blogera, zbog toga svjetlo dodje pa se zgasi ili se uopce ni ne upali.
Nemam lampu, mogu potraziti monitor, to ne bi trebao biti problem i voljan sam sve raskopati i sloziti.
Teoretski bi se i lampin monitor dao spojiti na neku elektroniku od monitora pa da netreba raskapati novi
no treba naci model panela(lampinog) i istraziti u koje monitore su ugradjivani slicni paneli.
Npr. ako je unutra LG ili samsung panel vjerojatno je slicna ili ista elektronika panela koristena u nekom od stolnih monitora istog proizvodjaca, ta plocica se cesto da naruciti (ebay ili sl.) pa se preko nje spoji vga izlaz iz minija.
Na slican nacin smo i u servisu popravljali stolne monitore kad su im cijene bile znatno vise i kad se to isplatilo ili je korisnik
imao potrebu za bas tim monitorom(touch, ugradjen u rack, ugradjen u stol i sl.)
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 22 sati, 39 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO