Lampa
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Lampa


19.11.2009 | 15:21
Da ne bude zabune, ja sam poštovatelj lampe, ali ovo..... www.njuskalo.hr/macintosh/imac-g4-lampa-15-oglas-747588

Zbilja neki ljudi nemaju kompasa......


A onda, dva oglasa kasnije ovo, bitno realnije

www.njuskalo.hr/macintosh/apple-g4-lamp-oglas-752066

John_st, evo prilike za tebe da ne buš ljubomoran
19.11.2009 | 15:53
Slazem sa za durom, umro sam od smijeha kad sam vidio cijenu.
Ali svaka roba ima kupca.
19.11.2009 | 15:57
Pa jedna je 'izlicitirana' nedavno ovdje u oglasniku za 3300 kuna (!)
19.11.2009 | 17:30
Riba je napisao:
Pa jedna je 'izlicitirana' nedavno ovdje u oglasniku za 3300 kuna (!)


da, od mog frenda... Ja bi rado kupio još jednu za ured, ali ova od 1000kn je oštećena, a za ovu drugu ipak imam prioritete kupovine drugih stvari do tog cjenovnog ranga.
19.11.2009 | 20:21
javio se čovjeku al ne odgovara na mail
19.11.2009 | 20:49
Koja je realna vrijednost za takvu "lampu" ? 1.500,00 ? 2.000,00 ?
19.11.2009 | 20:51
Moje osobno misljenje:
15" - 1000kn
17" - 1500kn
20" - 2000kn
19.11.2009 | 22:27
Prije 6 mjeseci kupih takvu lampu 15" ( uz nju dobio miša, tipkovnicu, zvučnike-sve Appleovo i originalni OS 10.1.), platio ju 1.500,00. Kupio ju samo zbog ljepote i jedinstvenosti, nije brza, ali uz nju koristim iMac 20" 2,16 GHz. Mišljenja sam da ju nisam preplatio.U odličnom je stanju.
19.11.2009 | 23:14
Kad smo vec kod lampi:
dremmeljunkie.blogspot.com/
20.11.2009 | 00:44
To je valjda od dimnjačara !
20.11.2009 | 21:09
Nego, samo jedna misao koja vas možda nagna na razmišljanje: koliko bi porasla cijena lampi da se uspije u nju ugurati mini? Ili da okrenem stvar: koliko bi vrijedio kit za ugradnju minija u lampu? Koliko bi to netko bio voljan i SPREMAN platiti?
20.11.2009 | 21:19
ja bi platio 100EUR, ali pod uvjetom da taj 'kit' ima neko jamstvo
20.11.2009 | 21:20
Zasto mislis da bi cijena porasla. Ko bi dao puno novaca za nesto u sta bi stavio ne tako jeftini mac mini. I dobio najvise 20" komp. Radije bi kupio iMac.
21.11.2009 | 09:32
Zato jer bi dobio moderan komp s izgledom lampe. Neke stvari nemaju cijene, za iMac uvijek možeš zapeglati mastercard....
21.11.2009 | 09:56
Ali kolko ja kuzim mac filozofiju ideja nije u sklepavanju kompova, vec u kupovini kompova koje ne treba slagati. To je prepusteno PCjasima. Zato ja i koristim Mac, da ne moram petljati po kompu. Samo radim i radim...
I jos bi dobio neki losi 15" monitor, ko bi to htio
21.11.2009 | 16:24
To nije slaganje, nego modifikacija. To je bitna razlika. Modifikacija se provodi s ciljem personalizacije ili poboljšanja performansi predmetnog računala. Novac tu nije bitan.
Slaganje u PC smislu je neprekidno šarafljenje kako bi komp uopšće radio i kako bi se uštedjela koja kuna, jer cijeli komp ionako ne vrijedi ništa pa onda nema smisla ići ga prodavati nego se selektivnim ulaganjem pokušava otkloniti neizbježna smrt...
21.11.2009 | 17:31
Ista stvar, ne vidim razliku - PCiju isto produljujes zivot. Iako si ti to jako lijepo napisao - cak si smislio i neku definiciju.
U prijasnjem postu si rekao da bi cijena lampi rasla, a sad da ne vrijedi nista. No kako god, nisam bas popornik ideje o "sklepavanju" ili ti modifikaciji macova.
21.11.2009 | 18:11
Ja, s druge strane, razumijem Đuru dosta dobro. Koliko bi meni vrijedio kit da Minija utrpam u lampu? Sam kit - parsto kuna. Da mi to netko i napravi (ja donesem Minija i Lampu i dobijem natrag MiniLampu + stari hardver od Lampe) i da neku barem minimalnu garanciju (tjedan dana, recimo) - 1500 Kn. Ali svi detalji moraju funkcionirati:

- bluetooth
- IR prijemnik od daljinskog
- izlaz s napajanjem za Harman Kardon zvučnike
- svi konektori od minija moraju biti izvedeni van na kućište od Lampe, isto kao i power tipka
- itd.

Inače, ja sam još prije 11 godina nabavio AHDI/SCSI adapter za svog Atarija 1040ST, te eksterni SCSI HDD od 128 MB, adapter za vanjsku tastaturu i PC miša, a ugrađeni RF modulator sam preradio da daje kompozitni signal za normalni monitor (jer je kolor monitor izlaz od Atarija neki čudan standard). Za svog Commodorea 128D sam nabavio IDE+CF+USB interface koji se šteka na expansion port, tako da sam na jednu CompactFlash karticu od 32 MB stavio sve igrice koje sam ikad imao za C64, a preko USB-a mi komodorac može komunicirati sa svijetom, što inače nije mogao.

Zašto? Jer su mi prirasli srcu, a na ovaj sam ih način učinio upotrebljivijima i produljio im život. I učinio ih zanimljivim i svojoj djeci za koju su oni puno više od Peek & Poke eksponata.

Je li to isto što i čeprkanje po PC kantama? Definitivno ne. Zašto? Zato što niti za jednu svoju PC kantu nemam ni trunke emotivne veze. Eto.
21.11.2009 | 18:32
smayoo je napisao:
Ja, s druge strane, razumijem Đuru dosta dobro. Koliko bi meni vrijedio kit da Minija utrpam u lampu? Sam kit - parsto kuna. Da mi to netko i napravi (ja donesem Minija i Lampu i dobijem natrag MiniLampu + stari hardver od Lampe) i da neku barem minimalnu garanciju (tjedan dana, recimo) - 1500 Kn. Ali svi detalji moraju funkcionirati:

- bluetooth
- IR prijemnik od daljinskog
- izlaz s napajanjem za Harman Kardon zvučnike
- svi konektori od minija moraju biti izvedeni van na kućište od Lampe, isto kao i power tipka
- itd.



Onaj ko se navedenim bude bavio zaradit će lijepu šušku I ja bi isti sekund pristao na gore navedeno.
21.11.2009 | 18:48
Da ako vec imas lampu i mac mini, ako ne onda je racunica:
15" lampa 2000 kn
Mac mini 4800 ili 6500 kn
Adapter 1500 kn

sto ispada 8300 ili 10000 kn = 21 iMac

ili polovni 24"

Pa ti biraj
21.11.2009 | 20:06
Biram MiniLampu. Ti to očito ne razumiješ. Ali ne opterećuj se. Nije problem u tebi, nego u nama.
21.11.2009 | 20:14
Evo, jedna hiperbola s temeljem u Alan Fordu. Noć, hladno, dosadno. Klodovik i Njegova Visost Broj 1 u njegovoj špelunki. Konačno, Klodovik odlazi van.
Kam ideš?
Idem van, možda kupim nešto.
Odgovor #1: Ukradi, kupiti može svaka budala.

E, pa tako je i s iMacom i mini_lampom. Lampa tako postaje posve moderan komp i zadržava svoj izgled koji je neopisiv. A iMac je konfekcija. Možda ne Varteks, nego Boggi, ali i dalje konfekcija koju može imati svak tko iskrca cenera i pritom vjerojatno ni ne zna za lampu. Naime, kupio je iMac zato jer je čuo da se na njemu mogu vrtit prozori....
Slažem se sa Smayoom, i ja bi radije mini-lampu i očito ne kužiš. Mogu se složit s razmišljanjem da je komp samo lopata, ali ovo bi ipak bila unikatna lopata sa zlatno drškom. A da ne velim da bi joj mogel odgađati smrt tak dugo dok bi Apple izbacival nove i jače minije....
21.11.2009 | 21:14
Djuro genijalac je napisao:
Evo, jedna hiperbola s temeljem u Alan Fordu. Noć, hladno, dosadno. Klodovik i Njegova Visost Broj 1 u njegovoj špelunki. Konačno, Klodovik odlazi van.
Kam ideš?
Idem van, možda kupim nešto.
Odgovor #1: Ukradi, kupiti može svaka budala.

E, pa tako je i s iMacom i mini_lampom. Lampa tako postaje posve moderan komp i zadržava svoj izgled koji je neopisiv. A iMac je konfekcija. Možda ne Varteks, nego Boggi, ali i dalje konfekcija koju može imati svak tko iskrca cenera i pritom vjerojatno ni ne zna za lampu. Naime, kupio je iMac zato jer je čuo da se na njemu mogu vrtit prozori....
Slažem se sa Smayoom, i ja bi radije mini-lampu i očito ne kužiš. Mogu se složit s razmišljanjem da je komp samo lopata, ali ovo bi ipak bila unikatna lopata sa zlatno drškom. A da ne velim da bi joj mogel odgađati smrt tak dugo dok bi Apple izbacival nove i jače minije....


Ne znam od kud da krenem, mozda od budale, ili... Ako vuces parelele iMaca i Varteksa onda nisam siguran da shvacas dizajn kao takav. Ako mislis da je Lampa jedino sto je Apple uspjesno izdizajnirao onda ne shavcas dizajn uopce. I ako mislis da applea nije bilo ni prije ni poslije lampe, opet si u krivu. Mislim da iMacov 24" Monitor, za 27" ne znam, nemre zamjeniti nikakva lampa. Ja koristim Mac za prvenstveno za posao, a idolopoklonstvo (barem tako zvuci) mi je strano. Ali to sto ga koristim za posao ne znaci da ne mogu objektivno procjeniti dizajn, kvalitetu i performanse mac racunala, te zakljuciti da Lampa ne vrijedi kolko bi neki zeljeli da vrijedi.

Nisam shvatio, da li su vlasnici Lampe u nekoj Lampa sekti i samim time su bolji od obicnih mac korisnika koji rade na konfekcijskim modelima.
21.11.2009 | 22:16
E sad ja!
Ja se isto pridružujem 'MiniLampa' klubu. Zašto? Nedavno sam, kad mi je frend prodavao lampu, na mackorisnik.com dao odgovor pa ću ga samo ponoviti:
Što se tiće rasprave o vrijednosti same lampe, moram priznat da mi niste jasni? Pa valjda je i sjevernim polarnim medvjedima jasno da se lampa ne kupuje zbog performansi, rada i ko zna čega... Vrijednost samog stroja je u dizajnu i želji kupca da ima takav, po mom skromnom mišljenju, uz 'Cube' unikatno dizajniran stroj koji će se ko zna kad opet pojaviti.
Inaće, stroj (bilo koji od usisivača do aviona) vrijedi onoliko kolika mu je tržišna cijena. E sad, dali je to puno ili malo je vrlo diskutabilno.
Nekima je puno u 300kn, dok je drugima 10000kn kikiriki, tako da je svaka rasprava na tu temu uzaludna.

Možda će nekima zvučati glupo, ali ja svoju lampu ne bi dao ni za 5000kn, jer mi novac, hvala Bogu, ne treba, a lampa mi je jedan od najdražih stvari koje imam kući. Lakše bi mi bilo prodati ostale kompove na kojima radim i koje tretiram kao alat, nego ovu lampu koja mi je puno više od samog kompa.

BTW nitko nije rekao da je Lampa jedino što je Apple uspješno dizajnirao, ali uz Cube sigurno najposebnije i najoriginalnije iz linije desktop računala. Nitko ovdje ni ne priča o usporedbi Lampe i novog iMaca, ali, da skratim, kako je već smayoo napisao 'nije problem u tebi, nego u nama'
21.11.2009 | 22:25
@Tito:
NHF, ali čitaj postove s razumijevanjem, biti će svima lakše. Već dva puta u ovoj temi pišeš nebuloze i referiraš na nešto šti ljudi uopće nisu rekli/ili su rekli baš suprotno:

1)
Djuro genijalac: 'Slaganje u PC smislu je neprekidno šarafljenje kako bi komp uopšće radio i kako bi se uštedjela koja kuna, jer cijeli komp ionako ne vrijedi ništa...'
Tito: 'U prijasnjem postu si rekao da bi cijena lampi rasla, a sad da ne vrijedi nista.'

2)
Djuro genijalac: 'A iMac je konfekcija. Možda ne Varteks, nego Boggi...'
Tito: 'Ako vuces parelele iMaca i Varteksa...'

?????
21.11.2009 | 22:50
Mene su veselila vremena kada je Apple još bio rastrošan, pa radio sulude stvari na godišnjice - kao npr. 20th Anniversary Mac!

Da danas tako rade, sigurno bismo mogli vidjeti nekakvu ludu Lampu, s vrhunskim ekranom, quad procesorom i svim drangulijama! Za današnje procesore ona polukugla je predimenzionirana, pa bi to značilo da bi stroj bio i potpuno nečujan (i novi iMac je super-tih, a ovo bi baš bilo neučujno!). I siguran sam da bi to imalo svoju klijentelu bez obzira na cijenu!
21.11.2009 | 22:51
@papittovenga

NHF, kaj si ti Djurin glasnogovornik. Ako je Djuro napisao da je Modifikacija Lampe i slaganje PC dvije razlicite stvari onda je to sveto pismo.
Ako Djuro kaze da IMac nije bas Varteks, a tebi je ok kad se u raspravi o iMacovom designu spominje varteks onda bas ne kuzis stvari.

Kuzis???
NHF
21.11.2009 | 23:06
asti matere.... nema nade...
21.11.2009 | 23:18
Istina... kaj je je
21.11.2009 | 23:52
Ha ništa... Uživaj onda u osjećaju da si pobijedio u diskusiji...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 21 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.59 Seconds

Provided by iJoomla SEO