Lampa
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Lampa


22.11.2009 | 00:36
smayoo je napisao:
Ha ništa... Uživaj onda u osjećaju da si pobijedio u diskusiji...


Nisam se ja nadmetao, ja sam samo izrazio misljenje o upgradeu Lampe ili bilo kojeg Maca. Nemam Lampu pa si nemrem zamisliti "ljubav" prema istoj. Mozda da ne koristim mac za posao (citaj: da ne zivim od rada na macu) bi razmisljao drugacije. Sada kad zakljucim da bi trebao novi stroj prodam stari i kupim novi.
I imam visoko misljenje o appleovom designu, kao, mislim, i vecina macovaca.
22.11.2009 | 01:21
Pa moje je misljenje da je dizajn Lampe posebsan ali osnovna mu je karakteristika da je uglavnom nepraktican.
22.11.2009 | 09:56
Praktičnost uvijek ovisi o svrsi, odnosno načinu korištenja, zar ne? Ja mogu reći da je mojim klincima za njihovu sobu vrlo praktičan, jer:

- svojim mogućnostima zadovoljava ono što njima treba
- gabaritima pristaje na (maleni) stol koji je u toj sobi
- ima tray-loading optiku što je puno bolje nego slot-loading, s obzirom da klinci imaju tendenciju guranja svega i svačega u slot
22.11.2009 | 10:57
Tito, mi se nismo razumjeli u startu. Ja uopće ne dvojim da si ti, hladno računerski, posve u pravu. No, ono što ti odbijaš prihvatiti je da si krenuo od krive premise. Naime, da ja, ili papittovenga, ili smayoo, kod kuće već nemamo lampu, nitko od nas ne bi ni snatrio o miniju u njoj. Jednostavno, imamo komp koji je postao ikona industrijskog dizajna. Sad mu vrijeme polako ističe i upotrebljiv je još sa surfanje (ali bez previše flasha; tu se slažem s Ribom da to je treba zatući u korijenu, jebemt Adobe i njihov flash ), provjeravanje mailova i pisanje tekstova. Tu je jasno i reprodukcija mjuze na onim fantastičnim harman kardon zvučnjakima...
No, ideja, od koje smo krenuli je kako POSTOJEĆEM kompu koji imamo kod kuće produljitivijek trajanja i učiniti ga sposobnim za SL i sve ostale moderne gadosti koje dolaze iz Cupertina i od ostalih koji pišu soft.
Uz pretpostavku da NEMAŠ doma jednu lampu, onda je cijeli projekt kranje upitne (ne)isplativosti. No, kako smayoo i ja imamo doma i mini, onda odjednom počneš zbrajati jedan i jedan i pol.
Konačno, kako staviti cijenu na emocije? To ti je kao da, moram se spustiti na aute, uspoređujemo lanciu deltu integrale i neko modernije prometalo. Evo, recimo audi S3. Svi znalci će sad skočiti na noge od bijesa. Iako je audi sigurno brži, manje troši i pouzdaniji, lancia je lancia...
Ili, da sad pustim maštu skroz s lanca: progooglaj malo subaru impreza 22B. Čudesan auto koji i danas košta JEDNAKO kao i prije deset godina, iako na tržištu ima modernijih, a vjerojatno i bržih primjeraka.. No, neke se stvari jednostvano ne mogu kupiti mastercardom.
Moj zaključak: ja bi modificiral lampu s minijem i užival bi radeći na njoj. Jedan bitan detalj je i tray optika koja je nemjerljivo brža i pouzdanija od slotloadinga. No, da sjednem za novi iMac isto bi mi srce brže zakucalo. Očito sam poligamne prirode kad su macovi u pitanju. ako ti to zoveš idolopoklonstvom, neka ti bude.
SVaki od nas ima svoje razloge koji su drugačiji. I dobro je da je tako; zamisli da smo svi isti? Koje li dosade? Ovako, ja se možda neću složiti s tvojim promišljanjem, ali ću (hvala na poduci Smayoo) do smrti braniti tvoje pravo na njega...
Doista nema razloga za uzbuđivanje: minilampa još ne postoji, a novi iMac je dosita impresivan stroj tako da stvar bude vjerojatno pretegla u tvojem smjeru ionako, ali to ne znači da nam baš trebaš uništavati snove....
22.11.2009 | 13:14
Gdje se modifikacija dade naprabiti? Imam mini, ali nemam lampu. Moze pomoc.
22.11.2009 | 13:43
žabac, prvi koji to uspije, bit će slavljen u Mac zajednici šriom svijeta.. Još NIKOM nije pošlo za rukom. Ako te zanima, ima puno pokušaja, ali nitko još nije uspio prebrikati monitor da primi signal iz minija
22.11.2009 | 15:39
Baš svaki put kad se sjetim Lampe - sjetim se onog smiješnog reklamnog spota za Lampu gdje se lik belji Lampi, a ona .... hehehe.

Nemam Lampu, ali kad ću imati priliku kupit ću jednu samo da je gledam svaki dan i da sam sretan što koristim/imam nešto što je Think different!

Lampa nije kompjuter,

Lampa je umjetničko djelo.
Nešto što imaš da bi ti (nekima ... skupljalo prašinu), a meni npr. uveseljavalo dan.
23.11.2009 | 13:49
Khm, mozda da se i ekran zamijeni? To bi bilo valjda prekomplicirano.
23.11.2009 | 13:57
Tu ideju razrađujem već godinu i pol......
23.11.2009 | 14:05
Što nas dovodi do zanimljivog upita: Gospodo, svekoliki informatičari i osobe koje se istinski razumiju u elektroniku: tko bi mogao za LCD panel s poznatim podacima (imam data sheet u pdfu) napraviti controler koji bi mu omogućio da prihvati DVI signal? To je ključno pitanje, sve ostalo je manje-više tehnika.....
Ako se ovo riješi, onda miniLampa postaje realnost i stvar tehnike...
Tko je zainteresiran, ili ima dobru ideju, neka mi se javi PM-om... Istražil sam manje-više sve kaj je potrebno za to...
23.11.2009 | 16:36
To je moguce napraviti ali je komplicirano i neisplativo. Medjutim, mozda bi bilo moguce kupiti LCD monitor, njegovu matricu utrpati u postojeci okvir od Lampe, a kontroler (koji prihvaca DVI signal i pogoni matricu) utrpati i polukuglu zajedno sa Minijem. Preostaje provuci signal od drivera matrice do samog ekrana, e sad, ovisno o tome o koliko zica se radi toliko ce to biti komplicirano. Mozda za pocetak raskopati neki pokvareni LCD da dobijemo ideju o koliko se zica radi...
23.11.2009 | 18:26
Gle, Riba, da je jednostavno i turbo isplativo, onda bi pitanje postavil na nekom zavičajnom forumu:dry:
Ovako, preostaju samo krv, znoj i suze;)
23.11.2009 | 18:29
A ovo kaj ti predlažeš palo mi je na pamet još prije godinu i nekaj dana. Samo, daj mi pronađi vanjski motor s dijagonalom od 15 inča i omjerom stranica 4:3?! Nema, izmurli prije 3-4 godine.
Tako je pala ideja da kupim LCD za laptope. Tam toga ima, ali onda je problem kontroler..... I sad se vrtimo u repeat until petlji, bojim se...
23.11.2009 | 18:36
Pa u čem je problem pronaći polovni 15" LCD omjera 4:3? Nema novih, ali polovni se nađe bez problema, baš nedavno frend kupio jednog. I to se ugradi u okvir od lampe onda dalje kako i planiraš?

komentari??
bok!
23.11.2009 | 18:47
Kuzim problem! Eureka. Treba 4:3, 15 cola, DVI. To je problem i Djuro nemre najti bas takav. Valjda sve kombinacije postoje osim bas ovakve. A da se mozda neki od Book-ova rastavi???
23.11.2009 | 22:38
Huh da, sa VGA ulazom ih se da naći, ali sa DVI malo teže...nema veze, adapter je uvijek opcija. Ovo drugo nije opcija, vjeruj mi. Svojevremeno sam to dosta proučavao...
23.11.2009 | 23:54
Đuro, pretpostavljam da si krenuo u tom smjeru jer nisi našao odgovarajući DC/AC inverter za napajanje backlighta od original monitora od lampe?

Meni je palo na pamet da se takvi prodaju na E-bayu.

Dakle, nabaviš ga sa E-baya (ili ga izlešinariš sa svoje lampe) i samo mu dovedeš DC napajanje iz Minija ili s posebnog napajača ako Mini ne daje odgovarajući napon.
24.11.2009 | 00:19
Ne, nego zato jer video signal koji ide na monitor od lampe nije DVI vec onaj interni bus koji koriste i laptopi.
24.11.2009 | 00:44
Hm... Da... Čuj, onda je ugraditi panel od bilo kojeg laptopa isti problem zar ne?
24.11.2009 | 00:45
Naravno, zato sam i predlozio drugi put.
24.11.2009 | 01:06
Manja kemija bi bilo kupiti monitor kao raw komponentu za ugradnju (u bilo što, npr. internet kiosk) pa tako dobiješ nešto što može ući u postojeći okvir monitora od lampe a prima direktno DVI ili VGA.
24.11.2009 | 01:53
Vjerujem da je jos jeftinije kupiti stolni monitor i rastaviti ga.
24.11.2009 | 09:37
Da. To je jeftinije, ali ovo što sam ja predložio je manja kemija.
24.11.2009 | 10:02
Zbunio si me jer sam gore vec opisao da bi to trebalo napraviti sa normalnim monitorom s tim da se driver sa DVI/VGA ulazom smjesti u kuciste, a sama matrica u okvir...
24.11.2009 | 12:59
eh lampa ...

samo stalak mi je prekrasan, dalje da ne govorim
24.11.2009 | 17:37
Čitajući sve ovo sad mi je još draže što sam svojedobno umjesto novog G5 20” iMaca dao iste novce za 8 mjeseci star Demo model Lampe iz PowerComa
Znao sam i tada da je to posebno računalo... Fakat je!
24.11.2009 | 18:28
MacSlavko je napisao:
Čitajući sve ovo sad mi je još draže što sam svojedobno umjesto novog G5 20” iMaca dao iste novce za 8 mjeseci star Demo model Lampe iz PowerComa
Znao sam i tada da je to posebno računalo... Fakat je!


Bravo kralju!
24.11.2009 | 18:44
Naravno, s vremenom sam ju podebljao na "full": unutra stavljena nova DL przilica, 320 GB HD, 2GB Ram-a, Bluetooth, AirPort, Leopard...
Milina!
Jedino sto ću morati uskoro ventilator zamijeniti (počeo se čuti).
25.11.2009 | 09:15
Da, ostal sam dužan odgovore Ribi i Smayoo-u. I ja sam mislil kupiti samo matricu. I našo sam, ima ih za laptope u omjeru 4:3 s dijagonalom od 15 cola. Inverter NIJE NIKAKAV problem, ide bilo koji, bitno je samo da je na 3 V, a na 3V su svi...
Kontroler je veći problem, no već sam našel i kineze koji slože kaj god hoćeš, čak su mi predložili da im, o njihovom trošku!, pošaljem LCD i samo velim kaj trebam? DVI, VGA, komponente. S-Video, nije u pitanju! Sve buju složili. Problem je nastal kaj je minimalna količina 80 ili 100 komada koje budu odštancali, a ja znam za 4-5 korisnika (moje dvije lampe, Smayoo, papittovenga i još jedna od frendice... ) pa mi to baš nije isplativa investicija.
No, sad kopam dalje... Evo, pitam svekoliki puk: ima li tko monitor 15" LCD 4:3 da mu baš nije prenužno potreban pa bi ga bio voljan donirati? Da vidim ovo kaj Riba predlaže. Odmah pitanje: VGA kabel ima 15-16 žica, ne? I oklopljen je onom gumom izvana. Ako se ta guma ostruže, skine, odguli, bi li to utjecalo na funkcionalnost? Naime, ruka je jako tanka.....
25.11.2009 | 09:59
Djuro, citaj pazljivo - kontroler bi ostao u kugli, tako da do matrice ne bi isao VGA ili DVI signal. Trebalo bi saznati koji od tih stndarda koristi lampa za signal do matrice. U stvari sam si me zainatio, bas cu se malo uhvatiti toga, stovise mozda bi ona lampa koju si donirao bio odlican kandidat za ovakav zahvat.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 21 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.59 Seconds

Provided by iJoomla SEO