Ništa, baš ništa, u tehnološkom svijetu (a možda i šire) ne stvara toliku količinu rasprava, nagađanja, analiza, pretraživanja patenata, skica, stručnih predviđanja i photoshopiranih simulacija kao novi Appleovi proizvodi. Tzv. "hype", intenzivna spontana promocija stvorena od entuzijasta, dosegla je zadnji vrhunac prije pojave iPhonea. Sada, kao što je Avatar nadmašio Titanic, novi Appleov proizvod, vjerojatno tablet nekog tipa, hypeom nadmašuje iPhone! Uređaj pod imenom iPad, iSlate, iTablet ili nekim četvrtim, sutra će biti predstavljen javnosti na Keynoteu kojeg će voditi Steve Jobs. Dobro informirani izvori kažu da je stari čarobnjak silno uzbuđen i zadovoljan novom kreacijom izjavio: "This will be the most important thing I’ve ever done!"… Keynote počinje u srijedu u 19 sati po našem vremenu!

 

Komentari  

dpasaric
26-01-2010 | 15:06
Moja glavna dilema trenutno je da li biti dovoljno cool i preskočiti sva real-time novinarska izvješća, tvitove i slično s Keynotea, pa na miru kasnije uživati u webcastu (obično bude on-line oko 23-00h), ili pohlepno pratiti svaki korak on-line putem MacRumorsa i sličnih? :-)
Riba
26-01-2010 | 15:10
Meni nije jasno otkud uopce ta ideja o tabletu kada nigdje to nije sluzbeno pa ni polusluzbeno objavljeno? Ja moda nisam u toku jer ne pratim sve te rumors siteove, no ovo mi zvuci kao masovna deluzija freakova.
U svakom slucaju, znat cu sutra nakon sto obavim posao i ostale obaveze i zavalim se doma ili u hotelu, gdje god vec bio...
dpasaric
26-01-2010 | 15:15
Pa, i ovo što ti kažeš nije nemoguće! :-) No, ipak previše toga upućuje na tablet - narudžbe ekrana od 10", patenti, upute developerima kako da prilagode svoje iPhone aplikacije za veći ekran itd...
john_st
26-01-2010 | 16:32
sutra radim do 5, teretana u 7, znojenje do 9, tuširanje, i oko 10-10ipo gledam šta je to bilo :D

p.s. bila bi baš baza da iTablet ne izađe :D
Riba
26-01-2010 | 16:33
To i ja mislim, da od svega predstavi iTunes Store 5.0 ;-)
dpasaric
26-01-2010 | 17:02
Ne, nešto još gore... npr. MobileMe bez bugova! :-) Ili nove setove tema za iDVD! :-)

Iskreno, ja bih bio zadovoljan i običnim Magic Mouseom u varijanti sa žicom! :-)

Nego, gdje je silna iPhone ekipa - kako to da nitko ne komentira navodnu paralelnu objavu iPhone OS-a 4.0? (Ja koji sam još na 2.2.1 nisam baš entuzijastičan po pitanju iPhone OS-a, ali može me se razumijeti...).
Vanjuška
26-01-2010 | 17:46
Kod mene je već isplanirano sjedenje doma pred ekranom i praćenje nekoliko istovremenih prijenosa, no nisam više uzbuđen kao nekad davno, dok su još išli webcasti. Šteta što su ukinuli tu praksu...
dpasaric
26-01-2010 | 17:48
O da, live webcast je bilo nenadmašno iskustvo! :-) Vjerojatno je sada publika prebrojna da bi se to moglo izvesti smooth, a bez gomile para!
MoschuS
26-01-2010 | 17:58
Definitivno steta sto vise ne streamju live ali i ovako je uvijek zabavno. Pootvaram si par tabova sa Macroumorsa, Engadgeta i slicno i buljim ko budala sat-sat i pol u to :-)
john_st
26-01-2010 | 18:07
ja bi recimo da pojačaju iWork, pa da primjerice dodaju neku database a la Bento
Big Papi
26-01-2010 | 19:29
ne vidim smisao tog tableta. nikako. nek me razuvjere ;-)
ja bi rade nove mac pro masine, nove cineme i aperture 3.
diplodocusIII
26-01-2010 | 20:08
ja isto ne vidim smisao iTableta.
volio bih nove iTunese, novi iDVD, iMovie, novi iPhone OS...
smuk18
26-01-2010 | 20:14
Neznam mene taj tablet bas i ne iznenaduje,neka k mi nije funkcionalan bas ,vise bih htio da izade neka bolja verzija OS za iPhone ili neki MB s bolji hardwerima :-) i nekim novim stvarima
MoschuS
26-01-2010 | 20:54
Veseli me to da je ocigledno pola Jabucnjaka vec probalo tablet pa zna da im ne treba :-)
Polako ljudi, sutra ce se sve znati
campo
26-01-2010 | 21:01
tablet će nagovijestit (možda ne odmahi ostvariti) velike stvari ...a to je polako ali sigurno svijet bez tipkovnice i miša..
Breed
26-01-2010 | 21:16
Meni nedostaju večeri uz Pinot :-)
boriskr
26-01-2010 | 22:34
Do prije 10 godina nisam ni znao za Apple. Mislio sam da je to samo rat između Liverpula i Kalifornije. Sada imam drugi iMac, iPhone, imao sam iPod Touch, Slušam Fleetwood Mac, The Green Manalishi (Boston Blues-disk 2), ne kužim se baš u kompjutore, ali uživam što mi sve radi i ne moram puno razmišljati. Pustite ih da rade, itako će napraviti nešto bez ćega nećemo moći za koju godinu. Bok!
Windows7
26-01-2010 | 23:57
Meni bi poslužio izvanredno. Brzinsko slaganje ponuda, klikanje po web-shopovima, provjera mailova i narudžbi, izdavanje računa.
A računam da bi se i poneka igrica našla za ubit vrijeme.
Filmovi, youtube za dječurliju.
Kao univerzalni daljinski upravljač. Za mobilni pregled kamera u prostoru i skladištu. Da pogledam tko zvoni na vratima. I odmah kliknem na odgovarajuće dugme da mu se otvore vrata.
Imam 100 ideja za meni korisne uporabe, ako cijena bude prihvatljiva, računam da ću ga udomiti.
dpasaric
27-01-2010 | 00:03
Ako se oslone na gomilu postojećih iPhone developera stvar bi mogla biti pravi softverski buuum. No, prema tračevima, oni velik naglasak daju na sadržaj, možda je Apple na sebe preuzeo misiju "spašavanja novinsko-izdava čke industrije", na sličan način kao što je izveo s glazbenom...
dpasaric
27-01-2010 | 02:08
Evo, sada je sigurno - McGraw-Hill's CEO je na CNBC-u potvrdio da sutra izlazi Apple tablet, da vrti iPhone OS i da će biti "fantastičan" i prepun njihovog sadržaja jer "rade na tome s Appleom već dugo vremena". :-)
petros
27-01-2010 | 11:13
Ja sam napaljen na igre na tome, bilo bi fora vidjeti društvene igre koje se igraju u mreži par tableta, real-time strategije za dva igrača gdje svako vuče svoje tenkiće prstima po ekranu ili strip poker koji bi kamerom radio fore kao PhotoBoot! LOL :-)
Anonimac
27-01-2010 | 12:51
Ma samo da se da čitat s toga :-)
Anonimac
27-01-2010 | 12:55
Ala ga gasirate ;-)
Ništa ženo od novog nameštaja za dnevnu. Stigla kriza i novi Apple
:-)
Kenns
27-01-2010 | 13:06
LOL

Mene bi najviše obradovala unaprijedjena verzija iWeb ili recimo neka pro verzija Web dizajnera. Sadačnjii iWeb ima milion nekih ograničenja koje ga sprčavaju da bude moj defaul app za web crtanje.

Također veselim se Apple Tabletu jer već zamišljam kako bih ga koristio u najmanje 30 situacija :-) Jedva čekam da vidim na šta će to ličiti.

Samo se nadam da ovo neće biti najava za lansiranje za Septembar ili Novembar. Valjda je Apple nešto naučio od najave iPhone-a kada su ga druge kompanije počele kopirati prije nego li je izašao. Mislim da je prvi bio LG ili Samsung ne mogu se sjetiti tačno.

Kako bilo više volim iznenađenja nego iščekivanja.
john_st
27-01-2010 | 13:45
30?? aj nabroji :P
holi
27-01-2010 | 18:27
Apple je kao i u iPhone projektu, zahvatio informacijsko i medijsko trziste, stvarajuci platformu za PRODAJU I NAPLATU po "prihvatljivoj" cijeni. i Mac frikovi mozemo profitirati na posljedicama. Naprimjer intuitivni multituch operativni sistem na 40 incnom stolnom monitoru.
dpasaric
27-01-2010 | 18:35
Da, to je to - novi instrument za bržu i jeftiniju dobavljivost sadržaja izadavačko novinske industrije koja je počela posrtati... još ako bude mekano vrtio HD video to će biti dodatni boost za iTunes video store...
cavarovobrdo
27-01-2010 | 19:01
Zna li netko što se događa. Ima li netko nekoga u USA.
Breed
27-01-2010 | 19:02
http://live.gizmodo.com/
scarface32
27-01-2010 | 20:33
vidio i nije me nesto odusevio iPad.Prevelik je svakodnevno nosenje.cekam iPhone 4-te generacije.
IceClimber
27-01-2010 | 21:08
Dva su glavna problema na iPadu, koja na iPhoneu nisu toliko dolazila do izražaja.

1) Zatvorena platforma. Ili iTunes ili ništa.

2) Nepostojeća vanjska memorija. 64GB je premalo prostora za današnje multimedia uređaje. 16GB je smiješno. Par eBookova, filmova i mp3 albuma i pa-pa. Valjda je Steve zaboravio spomenuti da prosječni netbook dolazi sa 160GB diska i utorom za SD kartice.
scarface32
27-01-2010 | 21:14
Citam komentare na Nizozemskom sajtu.Vecina ih je razocarana,mada ima freakova koji ce ga odmah kupiti.Velike mane su sto nema kamere,nema usb prikljucka,mala memorija...
Kontam, ovo je samo ipod touch sa velikim ekranom.:sad:

Zar su ovo u tolikoj tajnosti drzali i toliko najavljivali.Za lim sto nema nista o novom iphone-u ili barem o update-u na 4.0.
Adam-Luka Turjak
27-01-2010 | 21:21
meni je kao i Breedu u vikalici najvise u oko upao appleov chip.. nadam se da ce
nastavit sa razvojem svojih jezgri za ostale kompove.. kaj se sam iPada tice, svidja mi se da.. i necu ga kupit, al se nadam da ce mi ga poklonit prekooceanska obitelj koja
me zna u dusu.. opet sam sretan jer cu zivjet u star trek dobu.. woohooo
dpasaric
27-01-2010 | 22:25
Joj idem brže bolje složiti vijest, pa da vidimo komentare i raspravu... :-)
MAK
09-02-2010 | 18:55
http://www.vecernji.hr/vijesti/pretjerana-ocekivanja-ipada-uzrok-su-razocaranja-poslije-premijere-clanak-94303

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 36 minuta
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO