|
Apple je predstavio Final Cut Studio 2 koji se sastoji od sljedećih alata: Final Cut Pro 6 - nevjerojatna količina novosti počevši od više
codeca/veličina/broja sličica na jednom timelineu u realnom vremenu,
preko novog internog codeca (ProRes 4:2:2) koji je u stanju spremiti HD
u veličinama datoteka inače dovoljnim za SD i koji je prilično lossless,
do podrske za RED, AVC-Intra i nove Cinealta formate (1080i60) FCP server - Kompletno workflow i storage rješenje za 10 (999 USD) ili neograničen broj korisnika (1999 USD). Aja IO HD - Napokon nastavak suradnje na video/audio I/O polju. IO HD u potpunosti podržava nove formate FCP 6. Ulaza i izlaza koliko hoćete. Počevši od SDI, HD SDI, komponent, kompozit, HDMI... Od audia isto sve. I na Maca se spaja preko FW800 tako da svi koji su pričali da Mac odustaje od FW-a mogu zaboraviti tu ideju. E, da, ima i uprezing i downrezing u real timeu. Malo ali slatko zadovoljstvo koje košta oko 3500 USD. |





Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
Komentari
Po onome sto sam vidio na siteu izgleda odlicno, posebno me veseli Motion 3 i Color jer to najvise radim.
Ja bila bolesna,a trebala raditi, i sad propustila prezentaciju za koju kolege vele da je bila čist fajn